SPOED agboek van een Soester dorpeling' 1II 'Van heidehut tot residence' Beperkte eeuwigheid in klooster Cenakel Motorhuwelijk in Soest Soest 50 jaar geleden) 10P SOEST uartet opent 11 Cenakel Met (fiets)belgerinkel naar de winkel' NIEUWE BEZORGER Ringsteken en optocht WPE fie 3, $5 f PAGÏNAjnl H. van Doorne bewerkt aantekeningen van vader over oorlog TT) SCHRAVEMADE B.V. Vierde uitgave Van Doorne Actie 'Fietsen is vet' INDE HOEK. een 'Waterlijn' >or laag water TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN De Soester Courant zoekt met spoed een Zondag 19 september in Kerkenbuurt Uit de historie van Soest(erberg) ötHcUit ovcf c«t SefttetK&et 50 facix (fed&suict! Reclame deze week T3EAROOM§ BANKETBAKK/ERI agens die inmiddels in h J uin staan. Bij de openbari J et warrige onderzoek wordenft en zoon Friedman beschul'l van honderden vreselijke mis J n. Terwijl de familie hevjJ :rt op hun onschuld is hetl sje Great Neck in rep en roej ordt het gezin Friedman hetl unt van hun woede en ver-| ring. j- lm volgt hun verhaal vanuitl ek perspectief. Daarnaastl t er, wonderbaarlijk genoeg i lik gemaakt van unieke beel'l lie de gezinsleden zelf opna-1 ten tijde van de hoogoplopen-| lanningen binnen het gezjn 9 ijl de politie zich stort op hetl rzoek en de gemeenschap vani t Neck haar oordeel velt, be-| iet gezin onder de zware druk? n te vallen. Er komen veront-1 nde vragen op tafel overi vaardigheid, de samenleving 1 ,ezin en uiteindelijk de waar3 zang: 20:30 uur. Entree DO; CJP/65+: 3,50. Reser-i vrijdag en maandag 10:00-1 3 uur, 88 602.93.67. Meer in-l atic op internet: artishock-l ,nl. :ène uit 'Capturing the Fried- )ENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 11 kvord wakker van lawaai op zoldertrap. Komen de jon- ïs nu al naar beneden gesto- Het kan toch nog geen zeven zijn? Ik kijk op het kje op de kast, dat tien mi jn over half vier aanwijst! ^r komen ze de slaapkamer ïenbarsten! Oorlog. Oor- schreeuwen ze. Ze zijn aan schieten boven Soester- Jbegint 'De Germanen in ons l" (dagboek van een Soester beling) dat J.H. van Doorne jr. t geschreven over de Tweede jeldoorlog. De 81-jarige voor- pge Soester heeft dat gedaan Ide hand van het dagboek dat vader, mr J.H. van Doorne, in beriode 1940-'45 bijhield. Hij werkte de aantekeningen tot I verhaal en vulde ze hier en aan. gezin Van Doorne ziet door :olderraam hoe de luchtaanval loesterberg zich afspeelt. Het .etuigenverslag is in het boek |g te vinden, net als de beschrij- van de evacuatie naar Boven- spel, de geruchten over het ver ste Soest en de terugkeer in dorp dat er nog steeds staat, irdat de geallieerden Soest be ien, vertelt junior aan de hand zijn vaders dagboek op circa pagina's hoe de oorlog in st, maar ook ver daarbuiten, iep. invloeden van frontgevechten Luropa en Afrika, de rantsoene- nieuwe belastingen, de NSB, vervanging van munten, de idstraf, de bunkerbouwers die lienen aan de moffen, het ver- sabotage op de akkers en nog I meer aspecten en ontwikke ien komen aan bod. ;t is een verhaal over een gezin, irvan de hoofdfiguur, mijn va- beschrijft wat er in Soest ge- rt', zegt Van Doorne jr. Hij is van de drie zoons van de in i4 overleden Van Doorne die [advocaat en belastingconsulent 'roeide tot een bekende Neder- Ider in die tijd. heb die periode bewust meege- lakt, had het ook zelf kunnen (rijven. Maar het gaat om de in- sses van mijn vader. Ik begrijp ik kende hem en weet wat raakte. Daardoor kon ik er tend verhaal van maken', aldus Doorne jr. ij vond de aantekeningen van jn vader in 1954. 'Die lagen daar ispect dat centraal staat bij de :e van het programma dat Üenakel concert uitgevoerd zal ien met werken van Sweelin- rlaydn, Ullmann en Brahms. van de te spelen werken heeft, ijn manier ook iets instructiefs: j chromatische fantasie van elinck is een meesterwerk van, leerstemmige compositie, eeni erlandse versie van het werkj de grote Bach. Haydn was en| og steeds de vader van het| ckwartet, klankschoonheid ge- n in een voorbeeldige struc- een voorbeeld voor alle late- eneraties inclusief Mozart enj thoven. nann hoort bij de tak van ver- n componisten, de zogenaam- Theresienstadt componisten', is levendige en terecht heront- :e zeer karaktervolle muziek, ïms - een componist die alle es beheerst - werd vooral ge- 'en door zijn hardnekkig per- onisme. Dit komt bijzonder tot ig in het geval van het eerste rtet dat in een 12 jaar duren- vorsteling is ontstaan. Het re- lat is een compositie waaruit enkele noot weggedacht kan Jen en waarvan het langzame een liefdesverklaring aan Ga- chumann is. Kortom: een reis r eeuwen kamermuziek, vang: 20:15 uur; zaal open >0 uur. Toegang: 17,00. rtverkoop: gS 0346-33.25.18 )p de avond van het concert5? J - SOEST. maar en je dacht: misschien komt er een moment dat je er iets mee kunt doen. Toen ik tachtig was, dacht ik: zo lang heb ik niet meer. Ik moet er wat mee doen. Als het op papier staat, wordt het be waard.' Van Doorne heeft daarom een exemplaar naar het gemeentear chief en het Rijks Instituut voor Oorlogsdocumentatie (RIOD) ge stuurd. Hij pretendeert niet literair of wetenschappelijk werk te heb ben afgescheiden, maar hoopt dat ook de jongere generaties notie zullen nemen van de inhoud. 'Bij de jeugd is heel weinig bekend over de oorlog. Ze weten niet wie Goebbels is. Zij krijgen op z'n best een uurtje per week geschiedenis les en dat is te weinig om diep gaand -of helemaal niet- op deze periode in te gaan. Zou het geen aanbeveling verdienen die scholie ren aan te raden een dergelijk dag boek als huiswerk in hun leerpro gramma op te doen nemen? Eigen beheer Een winstoogmerk heeft Van Doorne jr. niet en daarom is het boek niet in de boekhandel ver krijgbaar. Het is hem puur erom te doen om de kennis over de oorlog verder te geven. 'De Germanen in ons land' bestaat uit bijna driehon derd A-viertjes, inclusief toelich tingen, achtergronden en per soonsbeschrijvingen. De prijs 32,00 3,00 verzendkosten) is gelijk aan de onkosten die hij maakt om het te vermenigvuldi gen. Belangstellenden kunnen het boek schriftelijk bij hem bestellen: J.H. van Doorne, Nieuweweg 74, 1761 EJ Anna Paulowna. J.H. van Doorne jr. op de hoek van de Regentesselaan en de Vrede hofstraat, waar hij in de oorlog van dichtbij zag hoe een Duitse soldaat een zestienjarige jongen dood schoot, die kort daarvoor een ruit bij een NSB-er op het Nieuwer- hoekplein had ingegooid. Foto: Soester Courant tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Forenst raat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 J.H. van Doorne jr. is een van de drie zoons van de ge lijknamige advocaat, belas tingconsulent en auteur die ook wel bekend stond als mr. Jan. Zijn vader overleed in 1954 en toen vonden de er ven het dagboek. 'De Germanen in ons land' is niet de eerste uitgave van Van Doorne jr. Eerder schreef hij 'De Stenen Reus op de Zoester Eng', over de stellingkorenmo len De Windhond. Hij was in de jaren tachtig bestuurslid van de stichting die de herbouw van deze molen probeert te realise ren. Ook schreef Van Doorne 'Gijzelaars achter prikkeldraad', over 23 Soester gijzelaars die door de Duitsers naar Vught werden gevoerd, en 'De Domi nee die verdween', een verhaal over zijn familie. De opa van Van Doorne was predikant. Van Doorne jr. heeft de oorlog bewust meegemaakt en moest vanwege zijn gevaarlijke leeftijd (17-22 jaar) onderduiken voor de Duitsers. Op een avond zag hij van dichtbij hoe een tiener uit Soest werd doodgeschoten door een soldaat van de Feld- gendarmerie. Dat gebeurde op de hoek van de Vredehofstraat en de Regen tesselaan. De jongen had de benen genomen, nadat hij op het Nieuwerhoekplein een raam van de woning van een NSB-er had ingegooid. Kennelijk was de bezetter op de hoogte van een mogelijke 'aanslag'. De Duitser had zich verstopt in het struikgewas en toen de 'dader' de Regentesselaan in rende, schoot de soldaat hem van dichtbij dood. 'Die jongen was in feite de eerste verzetsdode', stelt Van Doorne jr. die zelf bij een razzia werd opgepakt en via een concentratiekamp naar Duitsland werd gedeporteerd om later goeddeels te voet tus sen de elkaar beschietende par tijen door weer terug te keren. Hij woonde altijd in Soest, tot zo'n twintig jaar geleden. Toen verhuisde hij naar Anna Pau lowna, maar hij komt regelma tig weer en volgt via onder meer de Soester Courant het wel en wee van zijn voormalige woonplaats. Jit de Soester Courant van Dinsdag 14 September 1954 de zaal, et Utrecht String Quartet. te Baarn gevestigde Victoria imfietsfabriek zal binnen 1 jaar onze gemeente worden over- ilaatst. heeft aan het gemeentebe- verzocht een perceel grond te kopen aan de Becke- ;t hoek Belvedereweg, .de hierop een geheel nieuwe ek te bouwen, ter lengte van •5 en breedte van 30 meter, met langs de Beckeringhstraat kantoor ruimten. Imde nieuwe fabriek zal de totale productie der firma aan bromfiet sen kunnen worden geconcen- POLITIEMAN-TIMMERMAN. Een politieman heeft een raam van een huis aan de Schrikslaan, waar van de bewoonster in een zieken huis ligt, dichtgetimmerd, daar dit raam niet normaal sloot en een openstaand raam voor sommige mensen nog altijd een zekere uit nodiging tot binnengaan betekent. De Fietsersbond wil ook in Soest liet fietsgebruik stimule ren, want fietsen is schoon, goedkoop, gezond en handig. Je blijft er slank bij, vervuilt niets en kunt tot de schooldeur of winkelingang komen. Plantage op een spectaculaire ma nier openen. Daarmee wordt ook de actie 'Fietsen is vet' gestart om het fietsen door kinderen (en hun ouders) naar school te stimuleren. De Fietsersbond roept iedereen op om op de fiets met luid gerinkel naar de Smitsweg te komen. De start van de twee acties - 'Fiet sen is vet' en 'Met (fiets)belgerin- Het is voor een ieder, die het goed ^el naar de winkel' - is op zater- meent met onze gemeente, een dag 18 september om 11:00 uur bij ie komende week laat de ge- :ntc Amersfoort het water in grachten zakken om de kade- en te kunnen inspecteren en te irercn. Dat houdt in dat de terlijn'-rondvaarten niet kun- plaatsvinden van maandag 20 ember tot en met woensdag- tend 22 september. 'Waterlijn' pt bij voldoende water vanaf jhet huidige bedrijf zijn 54 ar- idskrachten werkzaam, waarvan fabriekskrachten, 13 kantoorbe- :nden en 5 vertegenwoordigers, or de vestiging in onze gemeen- ISzullen geen onmiddellijke wo- tgproblemen ontstaan, want is werken een aantal Soesten- |n in dit nog Baarnse bedrijf. zullen niet meer op en neer ■loeven te reizen, hetgeen dan [1 weggelegd is voor de Baarnse knemers. en W. stellen de raad voor be dde grond te verkopen voor f 4,50 per M2, in welke prijs ver disconteerd is de bij de bebouwing van het perceel in de gemeentekas te Storten bijdragen in het aanleg gen en verbeteren van omliggende prettig gezicht, dat een begin van uitvoering wordt gegeven aan de aanleg van reeds lang geprojecteer de wegen. Wel kan een gevoel van weemoed je soms bekruipen als je een ver trouwd plekje met een aardige bossage door een bulldozer onder steboven ziet keren, waardoor de stemming van de omwonenden soms ver beneden peil daalt, om- Albert Heijn aan de Smitsweg en om 13:30 uur op het nieuwe fiets pad voor de Plantage. Om 11:00 uur wordt een nieuw fietsenrek, geschonken door de Fietsersbond, onthuld. De Fiet sersbond wil daarmee aangeven dat er op veel meer plekken in Soest, met name bij winkels en scholen, goede fietsenstallingen moeten komen. Ook worden er dat met de straten de bebouwing voor de ingang allerlei handige gaat komen en het uitzicht dan fietstassen gedemonstreerd en ver en een jaar moeten de be- fsgebouwen zijn gesticht. Zij Ien worden gebouwd onder ar- iectuur van de architect D. Hei- ;e Jr. te Amsterdam, die ook het fabriekscomplex van de N.V. ^lercurius" ontwierp. ^VEEFVLIEGTUIG LANDDE :nsdag 22 september 13:45 uur IN SOEST, r te kunnen varen door de Zondagmiddag maakte de heer A. ersfoortse grachten en over de «jthoven uit Amersfoort met een ligenbergerbeck. ijpeefvliegtuig een keurige landing het weiland van de landbouwer iedereen vanaf 18 jaar en be- t uit 30 lessen van 2xh uur. susprijs: 420,00 (evt. in drie lijnen van 140,00); CJP/Pas 336,00 (ook in 3 termijnen), rmatie en reservering: Ate- 2, 035-601.13.92, e-mail: @atelier2.nl. lilhorst aan de Birkstraat. De 36- Srige piloot was in Hilversum op- jestegen en moest landen wegens sebrek aan opwaartse wind. vliegtuig, eigendom van de Booise Zweefvliegclub, werd later fedemonteerd en per vrachtwagen aar Hilversum overgebracht. naar de barre biezen is, maar het is goed dat de wegen worden aange legd. Wat echter direct opvalt is, dat de uitgepaalde straten zo smal zijn, dat men het gevoel krijgt, dat hier een plan wordt uitgevoerd, dat vóór de oorlog reeds is opgesteld. De rijweg is zó smal, dat twee au to's elkaar wel kunnen passeren, maar veel houdt men dan niet meer over. In verhouding tot het rijweggedeelte zijn daarentegen de trottoirs erg breed, Een verschijnsel, dat we in Soest meer zagen, als gevolg waarvan Gemeentewerken, door het druk ke verkeer gedwongen, op veel plaatsen al verbeteringen moest aanbrengen door de trottoirs te versmallen om hierdoor breedte voor de rijweg te winnen. Nu geloof ik, dat we veel werk en geld kunnen besparen, wanneer we in de nieuw aan te leggen lanen en straten de rijweg meteen zo breed mogelijk maken. Houden we vast aan de (oude?) ontwerpen, dan moeten we het geval over een paar jaar weer op breken en verbeteren. Het lijkt mij beter dit te voorkomen. H. OEKMAN. loot. Om 13:30 uur zal wethouder Wit te, voorafgegaan door een salsa band, het nieuwe fietspad langs de HOOGPOLIGE Sinds 1956 Alsmede zuiver scheerwol en projecttapijttegels toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOOM VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook fcif niet aanschaf van Kefo tapijtleqefs in onze 1000 m2 lapijtlegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 9318-571225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom naar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. I,95 p.t. soxso cm voor de Eigendomweg, Beukenlaan, Parklaan Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. De jaarlijkse ringsteekwed strijd van de Warmbloed Paar- denfokvereniging Eemland (WPE) vindt plaats op zondag 19 september. In de Kerken buurt begint de eerste deelne mer om 13:00 uur aan de eer ste van drie ronden langs drie ringen. Maar mensen die de authentieke aanspanningen en de in historische kledij gestoken koetsiers en grooms willen zien, kunnen 's mor gens hun hart ook al ophalen. Vanaf het weiland van de familie Van de Grift aan de Peter van de Breeinerweg begint om 10:30 uur een optocht van de deelnemers. De stoet maakt een tussenstop op bedrijventerrein De Grachten. Tfrssen de middag keren de aan spanningen terug in de Kerken buurt waar het ringsteken om één uur zal aanvangen. Alle combina ties leggen drie ronden af en als dat nodig is voor het opmaken van het klassement, volgen er nog bar rages. De prijsuitreiking is tussen drie uur en half vier. De wedstrijd staat ditmaal in het teken van het 975° jaar van Soest. Daarom verzoeken de organisato ren ook het publiek om zoveel mogelijk in oude kledij te komen. Ruim honderd jaar geleden stichtte pater Arnold Janssen de congregatie van slotzusters 'Dienaressen van de Heilige Geest van de eeuwigdurende aanbidding'. Daaruit kwam on der meer voort het slotklooster Cenakel, genoemd naar de zaal van het Laatste Avondmaal in Jeruzalem. Het indrukwek kende complex aan de Amers- foortsestraat 18 in Soesterberg is nu een modern conferentie hotel. Het was tot 2000 het thuis van de 'Roze Zusters'. Zondag 19 september van 11:00 tot 16:00 houdt het Ce nakel open huis voor iedereen die de prachtige kapel en de onlangs geopende wintertuin wil bekijken, eventueel gevolgd door een wandeling in de kloostertuin. Op 8 december 1896 richtte pater Arnold Janssen (SVD, 'Gezel schap van het Goddelijk Woord') de congregatie van slotzusters op in het Limburgse Steyl, waar het moederhuis kwam. Eerder al, in 1875 en 1889, had hij in die ge meente twee actieve congregaties van resp. mannelijke en vrouwelij ke missionarissen gesticht. De eer ste negen slotzusters kwamen be gin 1927 naar Soesterberg. Zij be trokken het voormalige pension v.d. Wiel in de oude villa Eiken horst (die al gauw de naam 'het spookhuis' kreeg) aan de Amers- foortsestraat. De oude villa was vrijgekomen doordat de bewoners, de paters van de SVD, verhuisden naar het nieuwe missiehuis Sint Jan (nu Kontakt der Kontinenten) dat ernaast was gebouwd. Hier werden missionarissen opgeleid en uitgezonden. De congregatie van slotzusters is een beschouwende orde. Dit bete kent dat hun allereerste taak het gebed is. Omdat zij ervan over tuigd zijn dat men de geestelijk noodlijdende mens niet alleen kan helpen door daden maar dit ook moet gebeuren door genade af te smeken van de Heilige Geest door middel van gebed, wijden zij zich niet aan sociaal werk, onderwijs, ziekenverpleging etc. Kortom, zij hebben geen taken naar buiten. Tot 2000 gebeurde dit ook in Soesterberg. Al lang voor die tijd hing de dreiging van opheffing van het klooster als een zwaard van Damocles boven het hoofd van de nog overgebleven zusters. In Ne derland liep het aantal roepingen bijna jaarlijks terug. Op een gege ven moment kon sluiting van het Cenakel, het toen nog enig overge bleven huis van de congregatie in Nederland, alleen worden voorko men door buitenlandse zusters aan te trekken. Maar ook dit leidde uiteindelijk niet tot behoud van het Cenakel als klooster. In 2000 ver trokken de laatste bewoonsters. ELKE WEEK EEN SOESTEïdCOURRWT IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 iedere vrijdagavond koopavond Banket Brood Hartige hapjes Bruidstaarten Tearoom Lunch op bedrijf of kantoor Van Weedestraat 76, 3761 CH Soest, Tel.: 035-6012823 Fax: 035-6026142e-mail :bb.lex. verkley@planet.nl Recreatie De slotzusters die er woonden, leidden een teruggetrokken en be sloten leven. De dagelijkse bood schappen werden bezorgd. Zij kwamen dan ook alleen bij hoge uitzondering op straat, bijvoor-' beeld voor een bezoek aan dokter of tandarts, om te stemmen of voor specifieke boodschappen. Om zich volledig te kunnen bezin nen op het gebed, was één van de kloosterregels het vermijden van overbodig praten. De zusters pro beerden in huis een stiltesfeer te scheppen ten gunste van het ge bed. Ze voerden dus geen gesprek ken die met het werk niets te ma ken hadden. Enkel na het avond eten werd de stilte doorbroken door de gesprekken tijdens de re creatie (daar ging het levendig aan toe en werden er bijvoorbeeld tij dens een spelletje badminton zelfs wel eens juichkreten geuit!). Toch waren de zusters niet wereld vreemd; ze probeerden niet het le ven te ontvluchten, zoals wel eens werd verondersteld. Ze waren wel degelijk op de hoogte van de we reldproblemen, want ze luisterden dagelijks naar het radionieuws en ze lazen kranten. Televisie daaren tegen keken ze zelden, meestal al leen religieuze programma's. Ook door de briefcontacten met talloze gelovigen bleven de zusters op de hoogte van de problemen in de samenleving. Het briefaposto- laat bestond uit een uitgebreide correspondentie (een kring van vriendschap en gebed) met men sen die de zusters vroegen om geestelijke bijstand of om te bid den bij ziekte. De (soms ook tele fonische) verzoeken en de bezoe kers die voor een persoonlijk ge sprek kwamen gaven hun de over tuiging dat zij veel konden beteke nen voor de noodlijdende mens in een wereld waarin het steeds meer lijkt alsof men blindelings langs elkaar heen leeft. Niet eeuwigdurend De teruglopende bezetting van het in 1940 voltooide klooster Cenakel en de hoge leeftijd van enkele zus ters maakte het onmogelijk om te blijven vasthouden aan de eeuwig durende aanbidding. Er was welis waar tot het laatste toe in de kapel steeds één zuster in aanbidding voor het Allerheiligste, maar ook door aflossing was het niet meer mogelijk dit doorlopend 24 uur te doen. Zelfs niet door intreding van jonge vrouwen uit Duitsland en de Filippijnen, twee van de vele lan den waar de congregatie kloosters heeft. Aan het eind van de jaren vijftig kende de congregatie een ople ving. Er waren toen 26 slotzusters. Mede ter verbetering van het com fort en de privacy moest het kloos ter worden uitgebreid. Daardoor maakten onder meer de slaapzalen plaats voor privé-vertrekken voor de bewoonsters. In 1959 kwam een nieuwe vleugel gereed en werd de nog wel in gebruik zijnde, maar inmiddels in verval geraakte villa Eikenhorst gesloopt. Wat nog wel bleef, was de kleine bakkerij waar voor tal van paro chies van een mengsel van meel en water hosties werden gebakken met behulp van een speciaal hos tie-ijzer. In de oorlogvaren was er de dreiging dat de bakkerij door gebrek aan elektriciteit moest wor den stilgelegd. Door uit het bis schoppelijk museum in Utrecht hostie-ijzers te lenen die nog bo ven het vuur verwarmd moesten worden, kon de productie toch doorgaan. Omstreeks 1985 werd de bakkerij gesloten. Er waren geen zusters die het konden voort zetten zonder dat het gebed, toch de voornaamste taak, in het ge drang zou komen. De hostie-ijzers werden geschonken aan klooster zusters in andere landen. Aan de dagelijkse bezigheden van de slotzusters was door de jaren heen nauwelijks iets veranderd. De dag bestond grotendeels uit ge bedsdiensten, afgewisseld door huishoudelijk werk. Er was zelfs een knutselteam voor het doen van kleine klussen. Daarvoor was een werkbank met gereedschap be schikbaar. De was, het schoonhou den van het gebouw, het maken en repareren van de wit-roze habijten (vandaar de naam Roze Zusters) waren enkele van de regelmatig terugkerende werkzaamheden. Totdat in 2000 het klooster werd gesloten en de zusters die er nog verbleven naar kloosters elders vertrokken. Op zondag 19 december kunnen belangstellenden nog iets proeven Het interieur van de kapel van het Cenakel is met respect voor de historie grotendeels onveranderd gebleven ondanks de gewijzigde bestemming. Foto: archief Eemland Pers. van de sfeer van vroeger en tege lijk vaststellen dat het voormalige kloostercomplex met respect voor de historie een nieuwe bestemming heeft gekregen. 'Van Heidehut tot Residence' is een gewaardeerde, tweewekelijks ver schijnende rubriek. De schrijver, Jan van Steendelaar, beschikt zelf over een omvangrijk archief waar uit hij gegevens kan putten. Daar naast bezoekt hij archieven in Soest maar ook daarbuiten. Verder leve ren gesprekken en bijdragen van lezers interessante verhalen op. Elke keer probeert de schrijver waar mogelijk een link te leggen naar de actualiteit. Daarvoor zijn tips, geschreven artikelen, boeken, tijdschriften, ansichten en foto- of ander illustratiemateriaal uiterst welkom. Uiteraard worden desge wenst de spullen na reproductie on beschadigd aan de eigenaar gere tourneerd. Contact met de schrijver is mogelijk via SB 06-22.45.01.73 of e-mail: eempers@wanadoo.nl. PROFILZ Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden vrijdag Afgelopen vrijdag stapten Cyrill Stinkens en Rena- te van Mourik in het huwelijksbootje, wat in dit geval beter kan worden omschreven als 'op de huwelijksmo tor'. Bruid en bruidegom zijn beiden hartstochtelijke motorrijders en werden tijdens de tocht naar het ge meentehuis vergezeld van hun vrienden van de Vrije Motorclub Soest (VMS), waarvan de meesten net als het bruidspaar een Harley Davidson berijden. Bruid en bruidegom wonen aan de Valeriaanstraat en wer ken allebei in Utrecht, resp. bij AMEV en Sikkens Verf. Het 'motorkonvooi' op het Raadhuisplein trok uiteraard volop de aandacht. Foto: Herman van Dam.

Soester Courant | 2004 | | pagina 11