nnig! Collectieve stunt van Smeeing/BDC WZ'49 is nog de weg kwijt Rentree Roest na 581 dagen Blauwwitten hebben wind mee Hockeyteams zetten de toon Tennisclinic met Eltingh en bondscoach Bogtstra SOESTER. COURANT RECLAME KRANT PERFEKT TTELFRUIT R DUO IJS BA SAUZEN )ERS WIJN 1LOR REUS BROCCOLI Handballers verslaan titelkandidaat dankzij ijzersterke defensie HANDBAL IBONADEN Scoreverloop bij Vliegdorp kopie van week eerder SEC-zaterdag zwaar onderuit CDN: 5-1 Routinier (39) uit nood in ondersteunende rol )AMMEN Soest wint lastige wedstrijd in IJmuiden VOETBAL Zelfvertrouwen aan boord bij tiental DVSB Jan Bos blijft optimistisch na nipte nederlaag Merino's slimmer in benutten van kansen Herstelde Timmer leidt SEC naar eerste succes Heren en dames MHC voldoen aan verwachtingen HOCKEY WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 I diverse smaken pak 1 liter 0.40/liter diverse smaken bak 950 ml diverse soorten flacon 500 ml rood, wit of rosé fles 0,75 liter 3.29 waspoeder pak 3 kilo vloeibaar flacon 3 liter 500 gram 1.58/kilo SOESTER COURANT PAGINA 15 500 gram 2.29 S\s de eerste wedstrijd een graadmeter is, dan kan de aan hang van Smeeing/BDC weer op het puntje van de tribune- banken plaatsnemen. On danks een handvol blessures spotten de handballers met alle logicawetten en lapten ze de jrognoses aan hun laars. Whi- ie Demons, afgeschilderd als de gedoodverfde kampioen, had in sporthal Beukendal geen antwoord op hun tomelo ze inzet: 21-16. Tekenend was dat Frank Verschu- [50, vorig seizoen topscorer van de eredivisie met een gemiddelde van bijna acht treffers, slechts hele klei ne deukjes in het denkbeeldige pakje boter kon slaan. Zijn teller stopte bij drie, terwijl Koen Smeeing doorging met waarmee hij in het voorjaar was opgehou den: scoren, achtmaal om precies te zijn. Vooral met het lage schot vanuit de tweede lijn dreef hij de doelman uit Berkcl-Enschot tot wanhoop. De overwinning kan echter niet worden teruggevoerd op één spe ler, ook niet op de weergaloze Manasse Wisse die in de tweede helft vijfmaal achtereen een door gebroken tegenstander een min derwaardigheidscomplex bezorg de. De spectaculaire reddingen waren misschien wel de genade klap voor de bezoekers die nadien eindeloos breiden, zonder de in druk te wekken dat er een idee achter school. Bijna een kwartier lang bleef het doel van Wisse schoon. Maai "het onverwachte succes was in eerste instantie vooral te danken aan de grenzeloze vechtlust, afge lopen seizoen ook al goed voor een rijke oogst, van het gehele team. Hoogstaand was het lang niet altijd wat er geboden werd. De ouverture was er één van gemiste kansen en veel balverlies aan bei de zijden, al mocht dat de pret niet drukken. Tandvlees Met Robert Wijnen als spelmaker voor de voorlopig uitgeschakelde Charles van Kordelaar kwam Smeeing/BDC in de eerste helft op een 14-11-voorsprong. Na rust zou de op het laatste moment op getrommelde Arjan Roest steeds vaker in de ploeg verschijnen en dankzij diens rentree kon Wijnen naar zijn vertrouwde linker stek terugkeren. Jos Lans liet zich veel vuldig zien, Smeeing is al genoemd en Pieter de Vries was zeer actief. Omdat de Soestcrs op hun tand vlees liepen, konden ze na rust in offensief opzicht evenmin weinig potten drukken, maar de marge bleef op drie, vier doelpunten en met het verstrijken van de tijd, groeide het geloof in een zege. De manier waarop de thuisploeg zich in de verdediging manifesteer de was op zich al aantrekkelijk ge noeg om het doorgaans rustige en beleefde publiek nadrukkelijker en luidruchtiger bij de wedstrijd te betrekken. White Demons, dat veel meer kwaliteit in huis heeft volgens trainer/coach Paul van den Deijssel, zag zich geplaatst voor een probleem, waarvoor het geen oplossing voor handen had. 'Na de hervatting was het natuur lijk de vraag hoe lang we stand konden houden. We hadden veel krachten verslonden en aan het onnodig balverlies en slecht afron den zag je dat het beste er af was. Maar tegen het eind van de wed strijd merkte je ook dat White Demons de weg kwijt was. Hun aanvalsspel was ondoordacht en met onmogelijke wissels probeer den ze het tij te keren', zei Van den Deijssel. 'Ziekenboeg' Zijn voorzichtige voorspellingen op het seizoen, een week eerder, waren geen misleiding geweest, sprak hij met de hand op het hart. Bijstellen doet hij zijn verwachtin gen dan ook niet. Smeeing/BDC heeft nog een lange weg te gaan en zal onmogelijk met de momenteel krappe selectie kunnen blijven stunten. Reikhalzend kijkt Van den Deijssel daarom naar de deur van de 'ziekenboeg', waarachter inmid dels ook Lans (spierkwetsuur) heeft plaatsgenomen. Iedereen die daar nog achter zit, zal hij hard nodig hebben. De jubel om de overwinning is alweer verdwenen, voor euforie is nog geen plaats. VOETBAL-zaterdag Het scoreverloop bij 't Vliegdorp- V0P was een kopie van een week eerder toen de Soesterbergers met 1-4 wonnen van Sterrenwijk. Ook nu leidde 't Vliegdorp halverwege met 3-0 en werd het uiteindelijk 4- 1. Het veldoverwicht werd goed uit gebuit en het was dat paal en lat in de weg stonden, anders had 't Vliegdorp een monsterscore kun- en neerzetten. Toen Olaf van \mstel een reeks van gemiste kan sen doorbrak met de openingstref fer, was het hek van de dam. Vijf minuten later had Sander van Waare tweemaal gescoord en zat de ploeg op rozen. <ort na rust kwamen de Amers- borters terug tot 3-1, maar Waare ïad het antwoord snel klaar en lepaalde de eindstand op 4-1. Enige smet op de wedstrijd was het uitvallen van Robert Scott. Hij raakte geblesseerd en werd voor onderzoek naar het ziekenhuis ge bracht. VOETBAL-zaterdag >e zaterdagelf van SEC heeft ave- ij opgelopen in Driebergen tegen "'DN. Tegen de jonge thuisploeg, lie vorig jaar nog in de derde klas- le zondag uitkwam, werd met 5-1 'erloren. •ndanks het gemis van vaste acht Wim Turksma, begonnen le Soesters voortvarend aan het luel. De thuisploeg werd op de lgen helft vastgezet en er ontston- len scoringskansen die echter niet :nut werden. Na twintig minuten [v/de de storm en werd CDN eds gevaarlijker. Vooral vanaf zijkanten sneden de Drieber- inaren door de defensie van •C. Zo ontstonden ook de drie telpunten die kort na elkaar vie- jh. Daarmee was de wedstrijd •egtijdig beslist. de tweede helft had SEC niet jel meer te zeggen. Titelpretend- jt CDN counterde slim naar 4-0, (ordat de van een blessure her- •lde Hans Veltmeijer met een |)oi afstandsschot de eretreffer ]n aantekenen. Daarmee was het ;d nog niet geleden voor de bri lle van Cees Kuipers, want het jrd in de slotfase nog 5-1. Misschien een leuke quizvraag voor later: welke sporter maak te na 581 dagen op 39-jarige leeftijd zijn rentree op eerste divisieniveau? Antwoord: Ar jan Roest, handballer van Smeeing/BDC. Elf maanden geleden haalde een chirurg een pees uit zijn hamstring om daarmee kapotte kruisband te vervangen. Geplaagd door een blessuregolf in zijn selectie stapte trainer Paul van den Deijssel donderdagavond op zijn assistent Roest af. Of hij twee dagen later beschikbaar zou zijn om een keer of twee vijf minuten in te vallen, zodat anderen even rust konden pakken. De voorma lige kapitein en aanvoerder zou uiteindelijk een minuut of twintig opdraven tegen White Demons, de ploeg waartegen hij op 8 februari vorig jaar geblesseerd uitviel. Van zenuwen in de keel of sportie ve vlinders in de buik had de rou tinier geen hinder gehad. 'Ik heb gewoon thuis gerommeld en din getjes gedaan, zoals ik altijd op zaterdag doe. De wedstrijd was voor mij wel anders dan voorheen. Ik startte altijd in de basis en moest zorgen dat ik het goede voorbeeld gaf. Nu was ik er alleen voor de ondersteuning.' De aansturing van de verdediging was zijn voornaamste taak. In aan vallend opzicht merkte Roest dat hij na zo'n lange afwezigheid veel aan kracht en snelheid had inge boet. 'Je kunt niet meer brengen wat je destijds bracht.' Maar Van den Deijssel liet hem niet voor niets langer staan in de tweede helft. 'Als Arjan speelt, worden andere jongens zoals Robert Wij nen rustiger.' Roest had dus wel degelijk zijn aandeel in de onverwachte zege op een van de titelkandidaten. En in fysiek opzicht kan gesproken wor den van een klein wonder. Keihard had de Soester aan zijn herstel ge werkt, met als eerste doel ooit weer te kunnen badmintonnen met zijn dochtertje. 'Het genezingspro ces verliep voorspoedig, ik ben goed begeleid en heb het langzaam opgebouwd.' Vanaf juni trainde Roest ook weer met de groep mee, zodat doelman en aanvoerder Manasse Wisse hem zelfs vroeg of hij weer inzetbaar voor het eerste zou zijn. Als assis tent-trainer was ik er natuurlijk steeds bij en laatst heb ik tweemaal honderd procent meegetraind. De dag erna deed mijn hele lichaam zeer, maar mijn knie kon het aan. Maar mijn streven was om eind oktober met het tweede team aan de competitie te beginnen.' De week voor de competitiestart van het eerste voelde Roest de mogelijkheid van een rentree in de hoofdmacht groter worden. 'Je weet dat er veel blessures zijn en Paul heeft natuurlijk ook gezien hoe ver ik kon gaan op de training. Van de spelers heb ik leuke reac ties gekregen, toen ze hoorden dat ik zou meedoen. En zaterdag wa- Tot verrassing van velen maakte Arjan Roest zaterdag tegen White Demons zijn rentree in de hoofd macht van Smeeing/BDC. Tegen dezelfde opponent viel hij op 8 fe bruari vorig jaar geblesseerd uit. Foto: Foto Bell ren veel mensen verbaasd dat ik erbij was.' De collectiviteit in de defensie gaf in Beukendal de doorslag, vond Roest. 'In het begin was het even zoeken, daarna was er telkens rug dekking van een tweede en een derde speler. En dan hadden we natuurlijk nog een geweldige keeper staan.' De rentree smaakt naar meer. Het lijkt niet uitgesloten dat vaker een beroep op Roest zal worden ge daan. Hij is beschikbaar, maar zal er geen wekelijks ritueel van ma ken. 'Eenmalig is het goed beval len, maar ik zal sowieso niet altijd kunnen. Zaterdag heb ik voor 99,9 procent iets anders te doen.' Al ruim twee jaar lang is het eer- IRtiental van DVSB ongeslagen. Hoe het de dammers in de lande lijke hoofdklasse zal vergaan, zal blijken vanaf zaterdag. Dan begint DVSB in Franeker aan de compe- itie. De kansen zijn moeilijk in te matten, meent coach Evert Dave- iar. Hij zag een goede dammer trekken, maar kon Eric van isseldorp aan zijn team toevoe gen. Je spelers zelf verwachten dat ze ich kunnen mengen in de strijd lm promotie naar de ereklasse, de iredivisie' van ons land. Volgens •avelaar is er zelfs al een topspe- ;r aangetrokken voor volgend sei- oen, maar hij wil nog niet kwijt 'ie dat is. Helemaal nieuw zal het rij de competitiestart niet zijn voor )VSB. Net als de combinatie uit ioest en Baarn promoveerde Fra- ïeker vorig seizoen. Beide teams tten verleden jaar ook al tegen- yer elkaar. DVSB won toen nipt iet 11-9. In Friesland zal DVSB iet zonder Davelaar moeten klaar- [spelen. Hij fungeert de komende 'eek in Polen als scheidsrechter op Ihet EK voor dames. Soest leverde zondag een bij zondere prestatie. De mannen van trainer Jan Boes speelden het klaar om het favoriete Stormvogels/Telstar te ver slaan: 1-2. De promovendus ziet zichzelf nu terug aan de top van de eerste klasse. 'Ik kan op dit moment niet anders dan te vreden zijn. Maar ik weet ook dat alles nog veel beter kan', al dus de oefenmeester. Gedurende het gehele duel blies er een straffe wind over het veld. Boes: 'Die speelde naar mijn me ning een grote rol. In de eerste helft hadden we wind tegen. Maar daar gingen we goed mee om. We slaagden er toen in om tot goed combinatiespel te komen. We speelden vooral goed georgani seerd waardoor we zelf niet echt in de problemen kwamen.' In de 23ste minuut was het Jaap ten Haaf die bij de eerste paal at tent reageerde op een vrije trap van de rechterkant: 0-1. 'Hoewel we ook na die goal het betere van het spel hadden konden we niet echt tot grote kansen komen. Stormvogels/Telstar werd vooral gevaarlijk bij de dode spelmomen ten.' Bij corners en vrije trappen maakte de club uit Umuiden goed gebruik van de wind. In de tweede helft kwam de ploeg van Jan Boes voetballend wat min der uit de verf. Toch wist Soest in de 66ste minuut van de wedstrijd een corner af te dwingen die prompt een doelpunt van Gerdo Keunen opleverde. 'Dan zit je ei genlijk in een zetel. Maar doordat we erg slordig waren in balbezit kwamen we in de problemen. Een paar minuten voor tijd maakte Stormvogels/Telstar door een slechte organisatie bij ons de 1-2. Ons middenveld stond te ver van onze verdedigende linie af. Daar door kon de tegenstander de bal gemakkelijk oppikken en uithalen. In eerste instantie werd het schot nog geblokt maar bij hun tweede poging was het wel raak. Vanaf dat moment tot aan het laatste fluitsig naal hebben we het echt heel las tig gehad.' Er ontstonden vele ha chelijke momenten voor de goal van Soest, maar de gelijkmaker bleef uit. De drie punten konden worden meegenomen naar Soest. Boes: 'Vooral in tactisch opzicht hebben we ditmaal een sterke wedstrijd gespeeld. Ik ben blij dat De lawn tennisvereniging (LTV) Soesterberg bestaat dertig jaar. Ter viering van dit jubileum wordt zaterdag 18 september een tenniscli nic gehouden, waaraan ex- toptennisser Jacco Eltingh en bondscoach Tjerk Bogt stra medewerking verlenen. De clinic wordt gehouden op het sportpark aan de Kerklaan in Soesterberg. Hier is een pro modorp ingericht, compleet met VIP-lounge. Voor de jonge bezoekers is er een springkus sen. Om twaalf uur is de ontvangst van de junioren. Zij krijgen tij dens de lunch uitleg over het programma. Om 13:00 uur, na de groepsfoto met Eltingh en Bogtstra, begint de clinic met een warming-up. Eltingh en Bogtstra beginnen daarna, om 15:00 uur, een onderlinge de monstratiepartij. Om 15:30 uur is de clinic voor senioren, en om 17:30 uur is die afgelopen. - Het programma wordt dan voortgezet met een feest met live muziek, onderbroken door de avondmaaltijd. Het feest bij de tennisclub duurt tot 21:30 VOETBAL-zaterdag Trainer Jan Bos van Hees was ondanks de 2-1 nederlaag die zijn ploeg incasseerde tegen CSV Vitesse 'niet ontevreden'. 'Als je het vergelijkt met vorige week -toen we met 9-2 verlo ren van SNA- dan was dit al weer een klasse beter. Het ont breekt ons alleen nog een beet je aan scorend vermogen.' Na ongeveer 35 minuten spelen kwam Hees door een ongelukkig moment van Mare Toonen op een 0-1 achterstand. Bos: 'Mare had de bal eigenlijk weg moeten wer ken maar hij verzuimde dat. In de achterhoede moet je geen onnodi ge risico's nemen. Die jongen van Vitesse strafte die fout genadeloos af door onhoudbaar in te schieten.' Aan de tweede goal van CSV Vi tesse, 5 minuten na rust, denkt Bos liever niet meer terug. 'Het was een vrije trap van zo'n dertig me ter. Iedereen rekende op een bal bij de tweede paal. Maar die jon gen gaf een rolletje naar de eerste paal. Tot overmaat van ramp dacht onze keeper dat de bal naast zou gaan. In plaats van naast te gaan, rolde de bal echter binnenkant paal het doel in.' Met een 0-2 stand op het score bord was voor Hees de gifbeker nog niet leeg. Aanvoerder Bas van den Broek moest na 55 minuten met twee keer geel het veld verla ten wegens commentaar op de lei ding. Bos: 'Hij zei echt niets bij zonders, een aanvoerder moet toch wat kunnen zeggen?' Tien minuten voor tijd kreeg Hees nog een strafschop die feilloos werd benut door Bas Altena. 'Van die jongen heb ik genoten. Hij knalt er samen met zijn broer Rick lekker in. Ik heb er vertrouwen in dat we binnenkort punten gaan pakken. Op de training zie ik hele leuke dingen. Nu moet dat er nog in de wedstrijden uitkomen', aldus de trainer. VOETBAL-zaterdag VO E B AL-zondag de jongens in staat zijn om afspra ken in de praktijk uit te voeren. Het is toch een behoorlijke presta tie als je weet te winnen van een ploeg die vorig jaar op een haar na de hoofdklasse is misgelopen.' De oefenmeester zegt nog geen enkel idee te hebben waar zijn ploeg nu eigenlijk staat. 'Ik vind wel dat we alweer veel beter heb ben gespeeld dan in de vorige wedstrijd. Ik ben er wel van over tuigd dat alles nog veel beter kan. Zowel op technisch, tactisch als op fysiek gebied kunnen we nog winst boeken. Niet alleen de spelers groep kan nog groeien, maar bij voorbeeld ook de technische staf en de overige begeleiding. Ik wil mijn spelers wel een groot compli ment maken. Na teleurstellende resultaten in de eerste bekerronde en de ne derlaag in de eerste competitie wedstrijd heeft de zondagelf van SEC de eerste punten bin nen. WZA, vorig seizoen net geen kampioen, werd op de Bosstraat-West met 4-3 ge klopt. Dat was vooral te danken aan een sterke eerste helft en een excelle rende Timo Timmer. De verdedi ger maakte na een knieblessure zijn rentree, schakelde de kopster- ke Amersfoorter Theo Iesberts uit, organiseerde zijn defensie, be moeide zich na rust met de beslis sende aanvallen én scoorde de winnende treffer. Met de wind in de rug buitte SEC de snelheid van Wesley Ribberink en Cihan Sag uit. De laatste scoor de 2-0, nadat Jeffrey Hoed uit een vrije trap de stand al had beïn vloed. SEC kreeg veel meer kan sen, maar was te onzuiver. Daardoor kon het gebeuren, dat WZA nog hoop koesterde en in de tweede helft met vier spitsen pressie uitoefende. Binnen tien minuten was het alweer gelijk. Het uitvallen van Cihan en Ramon Heijnen had de Soesters geen goed De beginfase van de competitie van WZ'49 verloopt bijzon der stroef. Trainer Ronald Heerschop kan een en ander verklaren. We zijn als ploeg bezig een ieder op de rails te krijgen, en daarmee doel ik op teamgeest en het vermogen om weer eens lekker te gaan voet ballen, en dat gaat al beter. Punten zijn voor mij nu niet be langrijk. Maar wel meegeno men', geeft de oefenmeester even later toe. Nou, punten zaten er zaterdag op sportpark Zonnegloren niet in. Het eveneens gedegradeerde De Meri no's uit Veenendaal was slimmer in het benutten van kansen. WZ'49 had een waslijst van geblesseerde spelers, maar Paul Hilhorst en Eloy Kok konden hun rentree ma ken. Al na een minuut liep de thuisclub achter de feiten aan. Uit een cor ner kon de spits van de gasten vol komen vrij inkoppen. Pascal Ka merbeek verzuimde het luchtruim te kiezen. De thuisclub leek na die vroege tegentreffer wakker ge schud, en begon de tegenstander onder druk te zetten. En dat bracht twee grote kansen voor Gijs Schaap in de zesde minuut, maar hij trof de Veenendaalse doelman op zijn weg. De gelijkmaker hing in de lucht. In de twintigste minuut was het dan ook raak. Zeki Kurt liet de bal ver trekken op 35 meter vanaf de zij lijn richting Schaap en die deed zijn werk: 1-1. Daarna hadden de gastheren moeten doordrukken. De broze defensie van de Merino's was rijp voor de sloop, maar van echte pressie was geen sprake. WZ'49 benutte de geboden mo gelijkheden niet en moest lijdzaam toezien dat de spaarzame tegen aanvallen meer gevaar stichtten. Dat voor de thee Saddy de Ko ning, Johan Walen en Stephan Toonen ook nog eens geel kregen was voor Heerschop bitter. Lange bal Na rust werd WZ'49 volledig in de kussens gedrukt. In de 58c mi nuut kwam de 1-2 en dat was te recht. De 150 toeschouwers hoop ten op een impuls van de thuisclub maar die kwam er niet meer, de lange bal werd gehanteerd, en daar hadden de lanee Veenendalers geen moeite mee. Nadat Ferry de Smalen met een knappe kopbal, Schaap (links) en Reitsma wor den tegen de Merino's in een verde digende rol gemanoeuvreerd. Foto: Foto Bell die net over ging, probeerde de ge lijkmaker te bewerkstelligen, ging Wobbe Jan Reitsma in de fout. De spits van de Merino's was hem te slim af: 1-3. De wedstrijd was ge speeld en de 150 toeschouwers moesten toezien dat Schaap de vierde gele kaart voor de Soesters kreeg wegens trappen naar een te genstander. Heerschop probeerde toch nog iets positiefs uit de wedstrijd te peute ren. 'Ik leef van week naar week, nou vandaag was het beter dan vorige week tegen CJW. Verve lend is het dat wij toch de gestaak te bekerwedstrijd tegen Baarn moeten uitspelen, want in deze fase had ik liever getraind, dat hebben we hard nodig. Maar in paniek raak ik niet, daarvoor zit ik te lang in dit voetbalwereldje', al dus Heerschop die zichzelf een dag later als veteraan van SDO aan zijn been blesseerde. Zaterdag is de uitwedstrijd tegen Nieuwland en moet WZ'49 weer vol aan de bak. Maar dan zullen er eerst een paar noten op de Eem- weg gekraakt moeten worden. Onder leiding van Timmer werd alsnog orde op zaken gesteld. Een kwartier voor tijd gaf hij een lan ge pass op Ribberink die met een fraaie stift voor 3-2 zorgde. En nog geen minuut later rukte Timmer zelf op en schoot hij genadeloos in: 4-2. In de laatste tien minuten was het toch weer spannend, omdat WZA was teruggekomen tot één doelpunt. SEC hield zich evenwel staande in de opportune aanvals golven van de bezoekers. VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Vorig seizoen konden de heren van MHC Soest er nog wel eens de brui aan geven als het niet naar wens liep. Wat dat betreft was de manier waarop zondag middag Leusden op zij werd gezet nog een groter winstpunt dan de 4-2-zege op zich. Via een strafcorner, afgerond door Pepijn Goedhart, kwamen de Soesters weliswaar na vijf minuten op voorsprong, maar het spel was nerveus en rommelig. Veel te vaak werd de bal ver naar voren gesla gen. Het balverlies dat veelvuldig werd geleden, was tweemaal de inleiding voor een tegendoelpunt. Leusden, twee weken geleden tij dens een oefensessie nog op sim pele wijze afgetroefd (6-1) door MHC, leidde daardoor verrassend. In de tweede helft was er meer in telligentie te bespeuten in de lijnen van Soest. Jonker kon na tien mi nuten veel rustiger toekijken, want toen hadden Garreld Klaucke (strafbal), Tim van Tol en Gilles Collard (strafcorner) de eindstand reeds op het scorebord gezet. 'Positief is dat we nu toch kunnen winnen, ook als het eerst niet loopt. Vorig seizoen verloren we dat soort wedstrijden nog', stelde Paul Jonker. 'Ook het feit dat we eerder gemakkelijk hadden gewon nen van Leusden, speelde denk ik mee. Wat dat betreft maak ik me voor het duel met Strawberries geen zorgen. Dat is een geduchte tegenstander.' Dames Ook het damesteam hanteerde in de eerste thuiswedstrijd te vaak de lange bal. Door een aantal blessu res was de basiself aangepast en moest coach Hans Kroon diverse omzettingen doorvoeren. Het hockey was dan ook niet oogstrel end, maar halverwege was het wel 2-0 voor Soest, dankzij een veld- Aanwinst Robert Justus van MHC Soest, vorig jaar nog uitko mend in de hoofdklasse, vecht een duel uit op het middenveld. De Soester ploeg schudde pas na rust Leusden van zich af. Een 1-2-ach- terstand werd omgebogen in een 4- 2-zege. Foto: Foto Bell doelpunt van Julie Corsmit en een backhandslag Britt Dorrestein. Tempo'41 had 35 minuten nodig om uit te vinden wie nu wie moest verdedigen Na de doelwisseling was er meer rust in het spel van de thuisploeg. In de vijftigste minuut verwerkte Chris-Marije Sudmeijer een vrije slag van Janine Stalenhoef (3-0) en later sloeg Anne van 't Wout, na een strafcorner, nummer vier bin nen. De toon lijkt gezet door het da mesteam dat dit seizoen maar één doel voor ogen heeft: promoveren naar de eerste klasse.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15