Poli Longafdeling Meander MC Baarn vernieuwd en uitgebreid 6De Soldaat van Oranje' trekt volle zaal in Soestduinen sielzoeksters zitten niet stil Zakenkring bij De Hazelaar 'Soester traumatiseerde zijn buren met brandstichtingen' 1 ACTUEEL Meander Soest alleen nog 's ochtends open Ouders zeer tevreden over Mickey's Kinderdagverblijven PAGINA 4 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 eptember 2004 SOESTER COURANT Meningen van lezersj teefje jammer PAGINA 5 Erik Hazelhoff Roelfzema bij Businessclub tctief als vrijwilligster in de zorg i www.seiva-soest.nl Als u niets van öoesten Soesterberq wilt missen Kunst, cultuur en maatschappelijk ondernemen Meningen van lezers! Waterspeelplaats Verbaal begaafd, maar lage sociale intelligentie Excursie nabij monding de Eem Wijkbeheer in Overhees gestart Meditatief schilderen Toon Hermans Huis oest itie (4 55 @soest.nl nl ■RGUNNINGEN n met 9 september or een kapvergunning zijn 1 berk, 1 hulst 1 beuk 2 beuken 1 berk 72 berken AR GARANTIE Bovag en 6 maanden extra llingsbak en aandrijfassen. ilcanlara, 07-97,146.000km 4-'99. lOOOOOkm :der, 03-'99,1 SSOOOkm en garantie, 09-89,1 lO.OOOmijl -Imv, sportst., 07-'0l, 53.000km llampen \oor, 01-01,159.000km "-lnw,0j-'%,205.000km '"•Imv, liekh., 05-95,262.000km ,01-95,149.000km garantie, 10-92,245.000km iv, 02-04,24.000km ;tl. Voor, 04-03,22 OOOkm r, 03-00, llOOOOkm »,I33000km '7, 132000km i-velgen, 12-00,38000km C 14.900 15.900 16.900 6.950 23.900 i 18,900 i 5.900 6.900 C 8.900 C 3.500 C 29.900 21.900 C 11.900 11.900 6.900 11.900 Imv, 11-03,33000km I72000km trekh., 05-01,104.000 km 1-99,225.000km, i, 01-98,214.000km 1-00,98000km 10.70000km 1-02,66,000 km :ontrol 38.900 22.900 23.900 14.900 12.900 7.500 14.750 13.750 21.900 lijn zoon komt heel vrolijk thuis iet in zijn tas de formulieren voor Grote Club Actie. Vorig jaar ,d hij de meeste loten verkocht or zijn club en daar is een kind tuurlijk beretrots op. Voor de inderen natuurlijk een super sti- julans om op pad te gaan! Vanaf iterdag 11 september mag er ver- )cht worden staat er op het for mulier. Dus onze zoon op pad za- Iterdag. Maar bij de eerste de bes te deur waar hij komt, krijgt hij te pren dat ze er vrijdag al waren Jgweest. En na een telefoontje mar oma die op éen andere straat iil Soest woont hoort hij dat ze ar al woensdag zijn geweest! begrijp hier helemaal niets van. idereen heeft het over normen en aarden tegenwoordig. Hoort de iortclub hier dan niet het goede lorbeeld in te geven naar hun Jeugd toe? Ik begrijp dat iedere club graag veel loten verkoopt, ^rant ze kunnen allemaal het geld goed gebruiken. Maar een beetje [Jserlijke concurrentie kan toch geen j Kwaad? Ik weet niet hoe dit verder te voorkomen is, maar ik hoop dat de clubs op wie dit van toepassing is, hun leden niet eerder dan de vastgestelde datum op pad sturen. En 11V Shot, Robin gaat weer heel veel moeite doen om voor jul lie een leuk extraatje te verdienen! Lucienne de Roode De polikliniek Longziekten en de Longfunctieafdeling zijn op locatie Baarn van Meander Medisch Centrum vernieuwd en uitgebreid. Nagenoeg alle longfunctieonderzoeken zijn mogelijk in Baarn. Huisartsen kunnen direct naar de afdeling doorverwijzen. Patiënten met longkanker kunnen sneller een prognose van hun ziekte krij gen. Op locatie Amersfoort Lichten berg worden combinatieonderzoe- ken gedaan waardoor tumoren en uitzaaiingen eerder en nauwkeuri ger in beeld kunnen worden ge bracht. Manager afdeling Longziekten, Gerard Hazenberg is trots op de vernieuwde afdeling. 'Op locatie Amersfoort Lichtenberg hebben we de beschikking over zeer ge avanceerde diagnose apparatuur. Op locatie Baarn is, op de vierde etage, een volwaardige polikliniek Longziekten met een Longfunctie afdeling. De polikliniek is uitge breid waardoor patiënten sneller geholpen kunnen worden.' Driemaal per week houden de longartsen spreekuur; op maan dagmorgen longarts Staaks, op dinsdagmorgen longarts Daling- haus en op donderdagmorgen longarts Van Velzen. Die dagen zijn ook de longfunctieonderzoe ken mogelijk. Bovendien wordt ie dere maandag, van 08:30 tot 12:00 en van 13:00 tot 16:00 uur, spreekuur gehouden door longver pleegkundigen. Zij geven inhala tie-instructie en stoppen met roken begeleiding. Huisartsen kunnen direct doorverwijzen naar stoppen met roken begeleiding zonder tus senkomst van een longarts. Zowel bij de longfunctieonderzoeken als bij het longverplecgkundig spreek uur kan een longarts ingeschakeld worden. Longfuuctieonderzoek Volgens longfunctielaborant Hoogeboom betekent de uitbrei ding een grote verbetering voor de patiëntenzorg in Baarn. 'We roule ren met vier longfunctielaboranten over de locaties in Amersfoort en Baarn. Het is geweldig dat patiën ten voor bijvoorbeeld het meten van het zuurstofgehalte in de lon gen, een onderzoek van een kwar tiertje, niet meer naar Amersfoort hoeven. De afspraken voor het longfunctie-onderzoek combineren we zoveel als mogelijk met de con- 3angevraagde kapvergunnin- 76 1 Amerikaanse eik 2 1 Amerikaanse eik n belangen te worden ge- 3 vergunning kunnen dit innen 4 weken na deze be en bij de afdeling Wijkbe- mr van de gemeente Soest, test, telefoon (035) 609 36 in 4 weken liggen de aanvra- i ook ter inzage op de afde- Infrastructuur in het ge- MNING en met 9 september 2004 ember: 2 vliegdennen, leik, 1 ceder ïgen het genomen besluit a verzending van het besluit nd bij het college van burge- n de gemeente Soest, Post- Iers maken bekend dat zij de t kader van de Wet milieube drijven milieubeheer is Plaats verlorenweg 5c Soest verlorenweg 5c Soest recreatie-inrichtingen mi- is Plaats ;makerstraat 51a Soest n bezwaar worden inge- gen zullen aan de algemene betreffende algemene eten voldoen. p initiatief van Ton Kok, 'oorzitter programmacommis- lie van de Royal Pare Business- ;lub, vond vorige week een inieke bijeenkomst plaats in "ilton Royal Pare Soestdui- len, met als spreker de legen- jarische Erik Hazelhoff Roelf- ma; 'de Soldaat van Oranje' er zijn autobiografie 'In 'ursuit of live'. ip de muziek van de film 'Soldaat in Oranje' kreeg Erik Hazelhoff •elfzema bij binnenkomst in de lal een spontane staande ovatie het publiek. Een ontroerend Joment voor alle aanwezigen. Na le introductie door de avondvoor zitter (Ton Kok) volgde een fasci nerend verhaal over zijn jeugd in het oude Indië en het verzuilde Nederland, over zijn rol als ver- mtsstrijder in de Tweede Wereld oorlog, zijn ervaringen als adjudant van Koningin Wilhelmina, gevolgd door jaren van armoede in Hol lywood, doorbreking van de Indo nesische blokkade bij Ambon, over zijn periode als Hoofd Radio Free Europe en tot slot zijn leven op een tropisch eiland in de Stille Oceaan. Dit alles gelardeerd met een aan tal humoristische anekdotes (zie Stan Huygens' Journaal in de Te legraaf van zaterdag 11 september) waar de stampvolle zaal met meer dan 250 gasten ademloos naar heeft geluisterd. De betrokkenheid en het enthousiasme van het pu bliek waren duidelijk merkbaar, getuige de vele vragen die tijdens de discussie op Hazelhoff werden afgevuurd en opnieuw de langdu rige staande ovatie aan het einde van de bijeenkomst. Een enerverende en gedenkwaar dige avond met een zeer hoge~ waardering, getuige de vele posi- 'De Soldaat van Oranje', druk met het signeren van zijn autobio grafie, waarvoor veel belangstelling was in Hilton Royal Pare. Foto: Herman van Dam. tieve reacties na afloop. De onverwoestbare energie van de 'Soldaat van Oranje' kwam ook nog duidelijk tot uitdrukking in het langdurig signeren van zijn boek 'In Pursuit of live' samen met zijn vrouw Karin, en hun aanwezigheid tot het laatste moment tijdens de netwerkborrel van de Royal Pare Businessclub na afloop. Kortom, een avond die de aanwezigen niet snel zullen vergeten. Wie geïnteresseerd is in de auto biografie 'In Pursuit of Live' (En gelse versie) kan contact op nemen met Ton Kok in Biltho- ven: SB 030-228.39.77, of e-mail: t.kok@nive.org. SOEST, 035-603 70 47 1 langer dan zes jaar wonen ze zonder de fel begeerde ver- ilijfsvergunning te krijgen. Wat |e doen in de vele jaren van on- ekerheid over de toekomst? letaald werken mag niet. De Nederlandse taal beheersen ze d en de kinderen gaan de hele lag naar school, iusan Nader uit Irak, moeder van wee dochters, en Angelique Muaji Kapanga uit Congo, moeder van een tweeling van 10 jaar, besloten zich zoveel mogelijk in te zetten voor de Nederlandse samenleving. Susan werkt als vrijwilligster bij de afdeling fysiotherapie in verpleeg tehuis Daelhoven en Angelique helpt in de dagelijkse verzorging op Daelhoven en past daarnaast op de kinderen van vluchtelingen die naar school moeten. Collega's troleafspraak bij de longarts, zodat patiënten maar één keer hoeven te komen. Voor huisartsen is het ook aantrekkelijker geworden, want we doen deze longfunctieonderzoeken ook voor hen. Na een uitgebreid diagnostisch traject gaat er al de volgende dag een verslag naar de huisarts.' Langere opnames Langere opnames en revalidatie van patiënten met een longziekte vinden plaats op locatie Amers foort Lichtenberg. Daar zijn ook nieuwe diagnostische onderzoeken in dagbehandeling mogelijk, zoals de endechografie en een combina- tieonderzoek van CT-scan en PET-scan. Het onderzoek is niet alleen patiëntvriendelijker maar ook tijdbesparend en zonder risi co. Door de combinatie van onder zoeken kan een betere diagnose gesteld worden en kan een nauw keurigere prognose gegeven wor den van de fase waarin een patiënt met longkanker zich bevindt. Afspraken Alle afspraken, zowel voor locatie Baam als locatie Amersfoort, kun nen gemaakt worden via het alge mene telefoonnummer van de po likliniek Longziekten in Amers foort, tel. 033-4227949. Susan Nader (l.) en Angelique Muaji Kapanga. Foto: Soester Courant. van Angelique en Susan zijn een handtekeningenactie gestart om uitzetting van de twee vrouwen en hun kinderen te voorkomen. Ook de directie van Daelhoven heeft een brief aan de burgemeester ge stuurd. www.soestercourant.nl Van Weedesfraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035)601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl De Soester locatie van Meander Medisch Centrum blijft weliswaar maanden langer open dan aanvanke lijk gepland, het laborato rium en de poliklinieken oogheelkunde en KNO zijn alleen doordeweeks in de ochtenduren bereikbaar. Tijdens de zomerperiode wer den in verband met vakanties alleen ochtenddiensten ge draaid. Dat blijft nu zo. Volgens het ziekenhuis komt bijna hon derd procent van de patiënten toch al 's morgens langs. Het gaat dan om bijna honderd mensen, terwijl in de middagu ren nog geen handvol bezoekers werd geteld. Om financiële redenen is het daarom niet verantwoord de locatie aan het Dalplein de hele middag te bemannen. De ope ningstijden zijn nu op doorde weekse dagen van 8:00 tot 12:30 uur. De polikliniek oogheelkunde verhuist dit najaar voorgoed naar Baarn, die van KNO in de loop van volgend jaar. Daarna wordt het medisch centrum an ders ingericht. Hoe, dat wordt nog steeds uitvoerig besproken achter de schermen. Het is de bedoeling dat huisartsen, zorg verzekeraars en verpleeghuizen participeren, terwijl Meander op zoek is naar een huurder voor een deel van het gebouw. Meander blijft er wel bloedprik- ken, echo's van gezonde zwan gere vrouwen en röntgenfoto's maken. Met een rapportcijfer van ruim 7.6 waarderen de ouders de kinderopvang bij Mickey's. Dit cijfer hebben de ouders gege ven in het onlangs gehouden te vredenheids onderzoek. Het cijfer is zelfs hoger dan de 7.4 die ouders in 2003 aan Mickey's gaven. De stijgende lijn is, volgens de lei ding van Mickey's, mede te danken aan de inzet en betrokkenheid van de medewerkers. In het jaarlijkse onderzoek onder bijna duizend ouders kwamen diverse onderwer pen die in de kinderopvang spelen aan bod. Zo werden er onder an dere vragen gesteld over de loca tie, groepgrootte, medewerkers, speelmogelijkhedcn, het pedago gisch beleid en de kosten. De Soester Courant van 8 septem ber jl. geeft een bericht door over de uitspraak, welke de bestuurs rechter op 1 september deed in de zaak tussen de gemeente Soest en de bewoners van het naastgelegen appartementencomplex 'Dalstaete'. Dit bericht bevat enkele onjuisthe den, die ik hiermee graag onder de aandacht van geïnteresseerden breng. a) De appartementbewoners heb ben bij de rechter geen beroep aan getekend tegen de door de ge meente Soest afgegeven bouwver gunning, maar een voorlopige voorziening/ schorsing gevraagd van de voortgang der bouwactivi teiten voor zover zij de waterspeel plaats betreffen. Dit in afwachting van de beoordeling door de Com missie van Bezwaar en Beroep van het bezwaarschrift tegen de ver leende bouwvergunning. Binnenkort wordt door deze com missie een hoorzitting gehouden. Dit zal overigens de eerste gele genheid zijn, waarbij de buren als belanghebbenden gehoord worden in deze zaak. b) De gemeente voerde ter rechts zitting aan - volgens uw artikel - dat omwonenden rekening hadden moeten houden met het feit dat soms nieuwe voorzieningen wor den aangelegd. Het tot voor kort geldende bestemmingsplan voor zag niet in de oprichting van een 3 meter hoge vuurtoren e.d. Welke omwonende zou dat wèl hebben kunnen voorzien? Overigens heeft de eigenarenvere- niging zich niet tegen de uitbrei dingsplannen van het zwembad willen verzetten, althans voor zo ver men die kende uit door de ge meente verstrekte tekeningen. Waar men vooral ontstemd over is, is het feit dat zonder enige waar schuwing in die plannen een zand- speelplaats (peuters en kleuters) begin april van dit jaar werd veran derd in een waterspeelplaats (oudere jeugd). De vereniging van eigenaren is in dit stadium van de ontwikkelingen vooral uit op er kenning, die zou moeten bestaan uit bereidheid van de kant van de gemeente en SRO om duidelijke afspraken te maken over enkele zaken waarover men zorg heeft. Men hoopt van harte dat deze on gerustheid later misplaatst zal blij ken te zijn. Wat is er dan op tegen om over een en ander alsnog tot goede afspraken te komen? Frans Diks Naschrift redactie: Bij punt A heeft u gelijk dat er niet sprake was van een beroep tegen de bouwvergun ning, maar van een verzoek tot schorsing van het gemeentelijk be sluit tot vrijstelling van het bestem mingsplan en de afgifte van een bouwvergunning. Punt B lijkt ons een zaak tussen u/de bewoners en Dinsdag 7 september organi seerde de Soester Zakenkring een lunchbijeenkomst die in het teken stond van kunst, cul tuur en maatschappelijk on dernemen. Onder het genot van een aperitief en een stra lend blauwe hemel kregen het College van B. W. van Soest en circa 50 ondernemers van Ali van den Berg en Jan Haze laar (Kunststichting HaZart, Galerie en Beeldenpark Klein Engendaal aan de Pimpel mees) uitleg over achtergron den en mogelijkheden van hun indrukwekkende onderne ming. Zowel de professionele kunstenaar als de amateur kunnen bij 'de Ha zelaar Kunst Supplies' hun hart ophalen en de benodigde attribu ten aanschaffen zoals o.a. steen, hout, glas, plastic en diverse ge reedschappen. Daarna volgde een korte rondleiding door het bedrijf en de beeldentuin, waar commen taar werd gegeven over het geëx poseerde werk van Eric Claus. Door de prachtige nazomer werd de lunch in de open lucht geser veerd door cateringbedrijf Brood je van Toontje, met assistentie van Randstad Uitzendbureau. Daarna was het woord (en compu terbeeld) aan Marie-Louise He- henkamp en Carin Kampman van Matchpoint Maatschappelijk On dernemen. Zij gaven een explica tie van wat hun organisatie voor het bedrijfsleven kan betekenen. Matchpoint stimuleert, enthou siasmeert en legt verbanden tussen bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en onderwijsinstellin- Jan Hazelaar (r.) geeft de leden van de Zakenkring uitleg over de kunst in de beeldentuin aan de Pimpelmees. Foto: Herman van Dam. gen om betrokken te ondernemen door zich belangeloos in te zetten voor de (locale) medemens/sa menleving. Deze betrokkenheid uit zich door het aanbieden van bij voorbeeld mensen, middelen, me dia of 'munten'. Matchpoint kop pelt vraag en aanbod van de diver se geledingen aan elkaar. Niet al leen de teruglopende overheidsbe moeiingen maar juist ook het iets- doen-voor-een-ander zal vele bedrijven en mensen aan het enken hebben gezet. Zij kunnen via www.ravelijn-amersfoort.nl/ matchpoint contact opnemen met Matchpoint. Tegen de man die in de tweede helft van vorig jaar een groot aantal branden stichtte bij wo ningen aan het Kerkepad Zuid zijde is vrijdag bij de rechtbank in Utrecht tbs met dwangver pleging en twee jaar gevange nisstraf geëist. Officier van jus titie Y. Hopman noemde de ge beurtenissen in de tweede helft van vorig jaar traumatisch en angstaanjagend voor de buurt bewoners. Tussen augustus en december ont stonden er twaalf branden rond woningen aan het Kerkepad Zuid zijde, waar de verdachte zelf ook woonde. In augustus werd in de zelfde nacht brand gesticht in het fietsenschuurtje en in de camper van een Soester familie. In novem ber werd er bij de buren van de verdachte een brandende prop door de brievenbus gegooid. Om dat de brandmelder afging, kon de buurman zelf de brand blussen en zijn gezin te redden. Die buren zagen even later de ver dachte wegduiken in hun tuin. Diezelfde verdachte was twee jaar eerder bij een brandje bij zijn bu ren als held opgetreden. Hij vertel de vrijdag aan zijn rechters dat hij van de brand afgelopen november niets had gemerkt. Vanuit zijn zol derraam had hij een egel over straat zien lopen. Dat diertje had hij willen redden. Dat verhaal ging er niet in bij de rechters. 'U hoort de brandmelder van de buren en u reageert niet en zo'n beestje ziet u niet.' De verdachte vertelde dat hij was weggedoken omdat de verstand houding met de buren niet al te best was. Hij vertelde dat hij al enige tijd problemen heeft, omdat die buren niet willen dat hij met zijn luchtbuks in de tuin schoot. Hij verdacht die buren er ook van dat zij hadden geregeld dat hij geen wapenvergunning kreeg. Camera's De politie hing camera's op en eind december werd de verdachte be trapt toen hij tot drie keer toe de tuin van de buren probeerde bin nen te dringen. Hij werd meegeno men naar het bureau en bekende dat hij brandbare vloeistof door de brievenbus had gegooid en dit had aangestoken. Dit was het enige feit dat hij bekende. Met allerlei ande re pesterijen waar de buurt al jaren last van heeft, had hij naar eigen zeggen niets te maken. Ook de andere brandstichtingen bleef hij stug ontkennen. De politie vond op zijn kamer echter een soort dagboek waarin alle brandstichtin gen uitgebreid werden beschreven. Dat moesten de rechters anders lezen, vertelde de verdachte. Dat was geen dagboek, het waren los se notities. Rechters en officier hadden moeite met die verklarin gen. De zaak kwam in april ook al voor de rechter, maar werd toen aange houden om de verdachte te kun nen observeren in het Pieter Baan Centrum. Een psycholoog en een psychiater constateerden het syn droom van Asperger. Volgens de deskundigen is de verdachte ver baal begaafd en zeer intelligent. Zijn sociale intelligentie is heel laag, constateerden diezelfde des kundigen. De verdachte kan zich helemaal niet inleven in anderen. Ook het leed dat hij andere men sen mogelijk aandoet, maakt geen enkele indruk op hem. De deskun digen adviseerden tbs met dwang verpleging op te leggen, omdat de kans op herhaling groot is en ver dachte zelf helemaal geen inzicht heeft in zijn ziekte. De officier van justitie achtte vier brandstichtingen bewezen. Officier Y. Hopman baseerde zich vooral op de videobeelden en het dag boek van de verdachte. Officier Hopman nam de conclusies van het Pieter Baan Centrum over. Ze achtte de verdachte verminderd toerekeningsvatbaar, maar ze vond dat er toch gevangenisstraf moest worden uitgedeeld. Uitspraak 24 september. Vereniging Natuurmonumenten en stichting Eemlijn organiseren sa men op donderdag 16 september een unieke excursie per fiets(boot) naar het polderland van de Maat- polder, de Noordpolder en het Valse Bos nabij de monding van ri vier de Eem. Aan de excursie kun nen slechts 20 personen deelne men. Deelnemers uit Soest moeten voor 10:45 uur met hun fiets op de fietsboot stappen. Met de fietsboot varen ze over de Eem naar het punt waar de boswachter van Na tuurmonumenten hen opwacht. Samen ontdekken zij twee uur lang de bijzondere kwaliteiten van dit poldergebied en het interessante vochtige bosgebied. In het gebied heeft Natuurmonumenten een flink weidevogelreservaat in be heer. Er zijn hier ook vele eend soorten te bekennen. Tot slot zijn er ook verschillende roofvogels waar te nemen. De boswachter vertelt verder over aanpassing van' het waterpeil aan de komende winter en de gevolgen voor de na tuur. Ook wordt er uitleg gegeven over het beheer en de doelstelling van dit gebied. Aan het einde van de excursie worden de deelnemers weer met de fietsboot afgezet. De kosten van deze excursie bedragen 13,50 per persoon. Tevoren te lefonisch opgeven is noodzakelijk. Dit kan bij Han Gerlings, SB 033 4799 412. Uit ue reacties bleek ook dat de kinderen met plezier naar de dag verblijven gaan. Veel ouders waar deren de totale dienstverlening positief. Met het rapportcijfer 7.6 is Mickey's heel blij. 'Maar dat bete kent niet dat er op de lauweren gerust kan worden. Aan de kwali teit dient continu gewerkt te wor den', aldus de leiding. Binnenkort begint de uitvoering van het bui- tenspeelbeleid. Mickey's heeft een budget vrij gemaakt om de huidi ge speelplaatsen opnieuw in te richten. Veiligheid is een van de belangrijk ste eisen die ouders aan een kin derdagverblijf stellen. Ook op dat gebied blijft Mickey's aan de weg timmeren, er wordt momenteel gewerkt aan het verkrijgen van het keurmerk Veilige Speellocatie (een landelijk certificaat dat de veilig heid op het gebied van spelen waarborgt). Mickey's kinderdagverblijven heeft inmiddels elf vestigingen in Soest, Amersfoort, Houten en de Haar lemmermeer. De twaalfde locatie wordt op dit moment in Hoofd dorp gebouwd. Wijkbeheer Overhees heeft zijn eerste bijeenkomst erop zitten. Afgelopen donderdag kwam een select gezelschap bijeen om oplos singen aan te dragen voor de 'knel punten' in de wijk Overhees. Tij dens de eerste bijeenkomst bleek het zwerfvuil in de wijk het groot ste zorgenkindje te zijn. Wijkbeheer is een samenwerking tussen bewoners, gemeente, poli tie, winkeliers, Stichting Balans en de woningcorporaties Portaal en SCW. Coördinator van het wijkbe heer in Overhees is Carrien Een hoorn. Ze vindt dat het wijkbeheer een zeer belangrijke functie met zich meedraagt. Eenhoorn: 'Wijk beheer zorgt ervoor dat bewoners meer betrokken raken bij wat er in de wijk speelt. Het is hierdoor niet meer zo dat de gemeente met voorstellen komt en dat de burger alleen maar kan antwoorden met ja of nee. Ze kunnen nu zelf ook met voorstellen komen en dat is goed voor de betrokkenheid.' Tijdens de eerste bijeenkomst kwam aan het licht dat zwerfvuil als een van de grootste problemen wordt gezien. Middels een sticker- wand konden de aanwezigen aan geven wat zij in de wijk als groot ste punt van zorg zagen. Een hoorn: 'De meeste mensen vonden dat er met name voor het zwerfvuil snel een oplossing moet worden gevonden. Maar er waren ook an dere punten die werden aange kaart. Zo zouden de bewoners ook graag zien dat er naar het Smits veen een fietspad wordt aangelegd. Doordat er nog geen fietspad ligt is er zeer veel fietsverkeer op het voetpad en dat kan gevaarlijk zijn. De bewoners zouden het ook pret tig vinden wanneer het vele groen in Overhees een extra snoeibeurt zou ondergaan.' Het buurtontbijt en de extra uren voor jongeren werk via Stichting Balans stonden wat lager op het prioriteitenlijstje. Beperkt budget Het wijkbeheerteam beschikt op jaarbasis over een budget van €12.000. Dit bedrag is echter on voldoende om alle problemen in de wijk doeltreffend aan te kunnen pakken. Eenhoorn: 'Af en toe zul len we bij de gemeente aan moe ten kloppen voor extra geld. Als we alle punten die op de bijeen komst naar voren kwamen willen uitvoeren, dan hebben we aan die 12.000 simpelweg niet genoeg. Het wijkbeheerteam komt eens in de 4 tot 6 weken bijeen voor over leg. Hier bepaalt men ook voor welke punten men bij de gemeen te moet zijn en welke punten uit het eigen budget gefinancierd kun nen worden.' Een snelle vervolgbijeenkomst is wat Eenhoorn betreft niet noodza kelijk. 'We hadden bij deze bijeen komst al zo veel input dat we voor lopig weer even vooruit kunnen. We hebben al een hele lijst met projecten waar we snel iets mee gaan doen. Ik denk dat we volgend jaar pas weer een dergelijke bijeen komst zullen organiseren.' Op woensdagmiddag 22 septem ber wordt van 13:30 tot 16:30 uur de workshop 'Meditatief schilde ren' gehouden in het Toon Her mans Huis, inloophuis voor men sen met kanker en hun naasten, Regentesselaan 39, Amersfoort. In deze workshop staat werken met de nat-in-nat schildertechniek cen traal. Tijdens het bezig zijn met kleur en verf, water, penseel en papier zult u ervaren dat plezier en toewijding vanzelf ontstaan. Daar naast geeft het samenwerken met lotgenoten vaak veel steun. De workshop is bedoeld voor mensen met kanker, hun partners en naas ten. Ervaring met schilderen is niet nodig, ook worden er geen presta ties verwacht. Het doel van deze workshop is immers de beleving, niet het resultaat. De eigen bijdrage is 5,- per per soon. Aanmelding en informatie: SS 033-465.52.27 of info@thha.nl. Informatie over het Toon Hermans Huis en de activiteiten: www.thha.nl.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5