Danscentrum Gerla Waarschuwing! NTJES 1.99 Restaurant 'El Sueno': een echt stukje Spanje in Soest Heeren van Brederode richten zich in Soest op 'casual' Accepteer geen hypotheekofferte voordat u met ons heeft gesproken. Bel (035) 609 63 19 Chopra Center Yoga: weldaad voor iedereen laminaat rratis spreekuur bij De Varen ;rAvn 0.99 kilo 0.9 9 duard /HANDEL WANDEL PAGINA 7 Baarns filiaal georiënteerd op maatkleding Henk de Ruig veertig jaar orgelmaker bij Elbertse SOEST HUIS DAGEN Hiooie witlof www.danscentrumgerla.nl minv\eo\*s uks grote liAHöpereti Fietsexcursies met 'Betrap Eemland' Cursus Homeopathie op dinsdagmorgen of woensdagavond Gratis proeflessen bij Happy Life Vechtpartij op Varenstraat PAGINA 6 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT belt u met: Tapas en andere specialiteiten isspecialist SOEST Saterdag open dag in Fysio Podocentrum Tom van 't Hek bestrijdt stress op de werkvloer ezorg *)edwe cvoettddaiy éttcU&u&wHVintawi 9,-flen. Het is tijd voor de Rabobank. INLICHTINGEN: TELEFOON sept., 9 en 16 oktober 1.00 tot 13.00 uur azepad 14 vrijstaande villa vrije ligging aan vijver inde garage v.v. verdieping 1 ca. 725 m3 rvlakte ca. 500 m2 raagprijs 579.500,- k.k. ■matie tel.: 06-28740206 Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen www.soesfercouranI.nl Van Weedesfraaf 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soeslcrf@wanadoo.nl Kids Dance Bij Heeren van Brederode, de bekende herenmodezaak aan de Koninginnelaan 24, voltrekt zich dezer dagen een belangrij ke verandering. Er is in zekere zin sprake van een wisseling van de wacht én van een koers wijziging, die zeker niet onop gemerkt zal blijven. Sinds kort beschikt de zaak over een filiaal in Baarn, aan de Laan straat 14. Daar zal Sicco van Bre derode, die zes jaar geleden de winkel aan de Koninginnelaan startte, zich vooral gaan concentre ren op de wat meer stijlvolle he renmode - met name kostuums, overhemden, stropdassen en ac cessoires - en met een min of meer gerichte specialisatie op trouwkleding. Dat past naar zijn overtuiging ook heel goed bij het nieuwe monumentale pand in de Baarnse winkelstraat (tegenover het bekende 'rieten dak'). Het gevolg is dat Sicco gaandeweg minder zijn gezicht in Soest zal la ten zien, maar daar staat tegenover dat zijn vrouw Sacha, de 'vliegen de kiep' die al dikwijls parttime in de winkel te vinden was, en nu ook zijn zoon Lesley daar voortaan volop aanwezig zullen zijn. In de weekeinden, als Sacha zich bij Sic co in Baarn voegt, zal Lesleys vriendin Sharon (die nog in Utrecht studeert) haar plaats in Soest innemen. 'Heeren van Bre derode' vormt dan ook een echt familiebedrijf! 'Casual'-stijl De koerswijziging doet zich voor al in Soest voelen. Door de komst van Lesley doet de naam 'Heeren van Brederode' de zaak nu letter lijk alle eer aan. Lesley krijgt vol op de ruimte om zijn eigen ideeën over mode na te streven en de win kel richt zich ook meer dan voor heen op een collectie van eigen tijdse vrijetijdsmode, doorgaans aangeduid als de 'casual'-stijl. Be kende merken zijn in dit verband o.a. Hugo Boss Orange, Napapij- ri, Mare O'Polo en (nieuw) Scapa, waarbij de nadruk vooral valt op kleding met een actief/sportief accent voor een jong publiek. Elk van deze merken biedt overigens een complete lijn herenkleding: t- shirts, truien, broeken, shirts, jas sen etc., en het assortiment is dan ook zeer breed samengesteld. In de winkel aan de Koninginnel aan is daarvoor ruimte gemaakt door de wat klassieker getinte 'maatafdeling' enigszins in te krim- Sicco, Sacha en Lesley van Bre derode in de bekende zaak aan de Koninginnelaan 24. Foto: Soester Courant. pen (maar daarvoor kan men dus voortaan uitstekend in het Baarn se filiaal terecht), zodat in Soest de sterk gegroeide casual-collectie alle aandacht krijgt. Dat blijkt ook uit de naam en het opschrift van de zaak: 'Heeren van Brederode Ca- sual'. Op zaterdag 18 september bege leiden de fietsgidsen de deelne mers via paleis Soestdijk door de bossen van Pijnenburg naar Lage Vuursche. Na de koffie en de pan nenkoeken gaat de tocht naar kas teel Groeneveld in Baarn. Daar kan men genieten van een wande ling door de Engelse landschaps tuin of een expositie in het kasteel. De tocht begint om 11:30 uur bij taveerne Eemlust in Baarn en ein digt daar ook. Op zondag 19 september staan de gidsen om 11:30 uur klaar bij Eemlust. Via Eembrugge en Eem- nes gaat de tocht naar de theetuin om te genieten van de herfstbloe men, daarna via Blaricum en La ren over de Hilversumse heide naar 't Bluk. De tocht .eindigt weer bij Eemlust in Baarn. Op woensdag 22 september rij den de gidsen door het mooie landschap van Hoogland-West. Om 11:30 uur vertrek vanaf Eem lust in Baarn. De tocht gaat-via de kapel van Coelhorst naar Katten broek en de vijver van Emiclaer. Op het landgoed Schothorst wordt het Centrum voor Natuur Mi lieu bezocht. De tocht eindigt via de Koppelpoort aan de Kleine Koppel in Amersfoort. Informatie: www.eemlijn.nl, 88 033-480.20.82/480.90.37. Vanaf 21 september start er voor' de 9e keer weer een cursus 'Eerste hulp met homeopathie'. Het is een wijdverbreid misverstand dat ho meopathische middelen pas op langere termijn effect hebben. Ho meopathische middelen kunnen juist ook goed gebruikt worden bij kleine ongevallen in huis, bij sport blessures of bij ziektes als groep, verkoudheid en voor kinderen. In deze twee cursussen, die op drie avonden en op drie ochtenden worden gegeven, maakt men ken nis met de uitgangspunten van ho meopathie en wordt een aantal van de meest voorkomende ziekten en aandoeningen besproken. Na drie bijeenkomsten is men in staat in voorkomende gevallen zelf te han delen. De cursus wordt gegeven door Guus Kruis. Zij is Klassiek Home- opaat en heeft een praktijk aan de Prunuslaan. De cursus vindt plaats op dinsdagmorgen 21 en 28 sep tember en 5 oktober, of op woens dagavond 22 en 29 september en 6 oktober. Binnen de cursus is ruimte voor eigen vragen en praktijkgevallen. De kosten bedragen 35,00. In formatie en opgave: Guus Kruis, 88 035-588.12.22. INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, t/m woensdag 22 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Onlangs behaalde Anke Bos man-de Jager uit Baarn het di ploma 'Certified Chopra Cen ter Yoga Instructor' aan het Chopra Center for Wellbeing in Californië, opgericht door de wereldbekende arts dr. Dee- pak Chopra. Anke is nu als eni ge in Nederland bevoegd deze nieuwe, inspirerende vorm van yoga te geven vanuit haar stich ting Happy Life. Bij het woord yoga denken veel mensen aan oefeningen op een mat en moeilijke houdingen. Maar yoga is véél meer dan dat. Het is in de eerste plaats een diepgaande filosofie die haar waarde door de eeuwen heen over alle continenten bewezen heeft. Voor veel yogaoe- feningen is overigens geen mat nodig; sommige kan je doen in een gezelschap zonder dat iemand het ziet. Bijna onzichtbare yogatech- nieken kunnen helpen tegen plan kenkoorts, hyperventilatie, pijnbe strijding, rugklachten, paniekaan vallen, woedebuien, enz. Cnopra Center Yoga verenigt de eeuwenoude kunst van Hatha Yoga met de principes uit het boek 'De Zeven Spirituele Wetten van Succes' van Dr. Deepak Chopra. Het is een uitgebalanceerd geheel van oefeningen, die naar behoefte krachtiger of rustiger beoefend kunnen worden. De synchrone er varing van lichaam en geest neemt men vervolgens als vanzelf mee naar het dagelijks leven, waardoor men op alle vlakken beter kan functioneren. De cursus Chopra Center Yoga wordt gege ven in een cursus met dezelfde naam als het boek: 'De Zeven Spi rituele Wetten van Yoga. In 7 we kelijkse lessen van IV2 uur leert men de basisprincipes kennen in theorie en praktijk. Naast een se rie essentiële yogaoefeningen zijn ook de ademhalingsoefeningen en ontspanningstechnieken heel be langrijk. Daarnaast staat iedere week één aspect van de achterlig gende filosofie centraal. Zowel de oefeningen als de filosofie kan men de rest van het leven gebrui- ken! En na die 7 weken? Wie wil kan blijven meedoen, steeds in blokken van 7 lessen. De cursus wordt ook in Soest en Baarn gege ven en kost 87,50 per 7 lessen. Iedereen die bewust wil werken aan haar of zijn gezondheid en le venskwaliteit kan meedoen. Ter gelegenheid van de intro ductie biedt HappyLife een aan tal gratis proeflessen aan. Meer informatie:www.happylife.nl, 035-646.27.91, e-mail: chopracen teryoga@happylife.nl. Op maandagavond 13 september werd een 19-jarige man uit Soest aangehouden nadat hij iemand had geslagen. Omstreeks 18:50 uur kreeg de politie een melding dat op de Varenstraat een vechtpartij gaande was. Op deze locatie trof de politie de Soester aan. Hij ver klaarde uit zelfverdediging een be kende van hem, een 47-jarige man uit Amersfoort, te hebben gesla gen met een koevoet. Terwijl de agenten aan het praten waren met de man kregen zij bericht dat de 47-jarige man aangifte deed van zware mishandeling. De 19-jarige werd aangehouden en ingesloten voor verhoor. Het is nog onduide lijk waarom de man heeft geslagen. Maassen Interieuradvies Tel. 035-5420252 Mobiel 06 10 906906 Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd Country beginners tot vergevorderden Alleengaanden 50+ benadrukt Metin Sayin, die samen met zijn broer Chetin eigenaar is van de zaak. Beiden exploiteren sinds enige jaren ook het dichtbij gelegen grill-restaurant 'De. Droom'. 'El Sueno' - de naam betekent overigens óók 'de droom' - biedt niet alleen een zeer uitgebreide tapas-kaart (in totaal zo'n veertig vlees-, vis en vegetarische varia ties), maar ook een groot en sma kelijke aanbod van andere Spaan se specialiteiten, zoals soepen, paëlla's, fajita's ('wraps') en combi natieschotels, uiteraard vergezeld van diverse sauzen, extra's (brood, frites, salades) en desserts. Wie overigens een tournedos of een entrecóte prefereert komt er ook uitstekend aan zijn trekken. Daar naast staan er natuurlijk ook Spaanse bieren op de'kaart - er zijn uiteraard Spaanse wijnen en a- Tere drankjes - en zorgt salsa- Het team van 'El Sueno' op het terras van het tapas-restaurant aan de Steenhoffstraat 59. Foto: Soester Courant. muziek voor een echte Spaanse sfeer. Er is ook een gezellige bar. 'Veel gasten waarderen het bijzon der dat ze een hele avond kunnen genieten van een zelf samengestel de maaltijd met al die verschillen de gerechtjes,' zegt Chetin Sayin. Naast de 100 zitplaatsen in het res taurant zelf is er ook behoorlijk wat ruimte op het terras, waar het in de nazomer nog zeer goed toe ven kan zijn. 'El Sueno' verzorgt ook bedrijfscatering, maar biedt geen afhaalmogelijkheid. Het res taurant is - behalve op maandag - elke dag geopend van 16:00 tot 22:00 uur; op vrijdag en zaterdag tot 23:00 uur. Reserveren is aan te raden. Dat kan via SS 035- 603.2848. Henk de Ruig op zijn versierde werkplek bij de orgelmakers aan de Zuidergracht. Soest en hij componeerde ook en kele missen. Al met al reden genoeg om hem, uiteraard samen met zijn vrouw Tiny, eens flink in het zonnetje te zetten! Tijdens een feestelijk diner in restaurant Bauers kreeg het echtpaar bloemen en cadeaus aan geboden. Namens het bedrijf sprak Hans Elbertse zijn grote waarde ring voor Henk uit en hij bood de jubilaris een cheque aan. Elbertse bedankte hem voor zijn trouwe en kundige inzet voor het bijna 90 jaar bestaande Soester ambachts- bedrijf, dat mede door de inzet van Henk dè Ruig een enorme kwali teitsontwikkeling heeft meege maakt. In de loop van die veertig jaar voerde hij duizenden stemmingen van orgels uit en werkte hij mee aan honderden restauraties en on- derhoudsprojecten. Daarnaast ont wikkelde hij zich steeds verder op muziekgebied en rondde met suc ces de dirigentenopleiding af. Ja renlang was hij de vaste organist van de Petrus en Paulusparochie in imboerijn 21 - Tel. 601 24 25 jlden van donderdag t/m zaterdag Villem en Anka van den Broek Met deze apparatuur worden in het podocentrum de drukpunten van de voet gemeten. Op dinsdag 28 september vindt in 't Spant te Bussum 'De Dag van Ondernemend Gooi- en Eemland' plaats met workshops, een net werkdiner, awards voor succesvol le ondernemers en een spetterend eindfeest. Eén van de sprekers is ex-hockeybondscoach Tom van 't Hek. Hij gaat in een workshop met ondernemers stress op de werk vloer te lijf. Jaarlijks raken 30.000 werknemers arbeidsongeschikt door stress klachten. De schade daarvan is enorm. Er zijn alleen schattingen over de kosten van stress op het werk, deze liggen in Nederland tussen de twee en tweeëneenhalf miljard euro per jaar. Tijd voor ondernemers om tijdens 'De Dag van Ondernemend Gooi en Eemland' met Tom van 't Hek van gedachten te wisselen over de vraag hoe je stress op het werk te lijf gaat. Stress komt volgens Van 't Hek juist voor bij topsporters en topwerknemers, diegenen die zich extra verantwoordelijk voelen en een hoge drive hebben. 'Die wil je uiteraard niet kwijt', zegt Van 't Hek. Tijdens het seminar zal hij vooral ingaan op het herkennen van stress bij medewerkers en open communicatie daarover. Werkgevers moeten signalen uit hun bedrijf kunnen oppikken en een werknemer moet kunnen her kennen wanneer zijn werk of hou ding stress veroorzaakt. Dat kun je heel goed samen oplossen. Het seminar 'stress op de werk vloer' wordt verzorgd in opdracht van Agis Zorgverzekeringen, één van de sponsors van 'De Dag van Ondernemend Gooi- en Eem land'. Voor de workshops, het di ner en het eindfeest zijn nog kaar ten beschikbaar via www.kvk.nl/ dagvandeondernemer. Vorige week vrijdag was het feest bij Elbertse Orgelmakers in Soest. Op die dag werd ge vierd dat Henk de Ruig veertig jaar geleden - op 15-jarige leeftijd - zijn loopbaan bij de Soester orgelmakers begon. Hij groeide daar uit van leerling tot allround orgelmaker/restaura- teur met een schat aan erva ring. szoiQbtiieflu^j^ AndereZorg biedt aan... Huishoudelijke verzorging Persoonlijke verzorging Verpleging Ondersteunende begeleiding Slaap en waakdiensten Zorgcoördinatie Voor nadere informatie kunt u tijdens de spreekuren van 8.00 - 10.00 contact opnemen. Telefoon 035 - 523 26 47 ■oor: 't Visnet - De Ruyterstraat 7 1271 SR Huizen huiszorg@zorgpaletgooienvecht.nl www .zorgpaletgooienvecht .nl tst in de Soester Courant 7. Woningruil B. Diversen 9. Handel 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 er Courant, itant te worden betaald, 'oensdag incl. BTW 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Sinds vorige week is Soest weer een echt tapas-restaurant rij ker: Wie 'El Sueno' aan de jteenhoffstraat 59 bezoekt 'aant zich in een echt stukje Ipanje en kan naar hartelust uilen van tapas en allerlei jndere Spaanse specialiteiten. De Spaanse keuken mag zich in fïederland - en dus ook in Soest Bde laatste jaren verheugen in toe nemende populariteit. Wie een maal een vakantie heeft doorge bracht aan een van de costa's of in i liet Spaanse binnenland heeft vast wel eens geproefd van al die culi naire bijzonderheden die daar nog vaak volgens authentiek recept ge serveerd worden. Dat geldt ook voor 'El Sueno' in Soest, waar de Spaanse chef-kok allerlei heerlijks op tafel tovert voor niet te veel geld. De verhouding tussen prijs, kwaliteit en hoeveelheid is prima,' zijn experts op het gebied van voeten. Op zaterdag 18 sep tember houden zij van 10:00 tot 16:00 uur open huis in hun Fvsio Podocentrum 'De Va- 11'. Ongeveer een jaar geleden ed het echtpaar al iets soort- lijks. Toen was de verdubbe- g van de praktijkruimte re- n om 'het huis' open te stel- 1 voor belangstellenden. Wil- n van den Broek: 'Dit keer llen we de open dag wijden n het feit dat we al tien jaar ;t voeten bezig zijn.' et voeten bezig zijn' is wellicht t al te abstract weergegeven. Als ioloog en podoposturaal thera- at kijkt Willem met name naar houding en statiek van de voet en het lichaam. De therapie bestaat «pornamelijk uit het aan de voet ffiepassen van corrigerende of be- rKhermende technieken zoals „ortheses, schoen- en zooicorrec ties. 'Er zijn verschillende manie ren waarop ik de voeten van een cliënt bekijk. Bij de ene werk ik ^ooral met mijn handen. Tegen woordig maak ik veel gebruik van dp digitale scan, daarmee maak ik blauwdrukken zodat ik het type voet kan bepalen. Met deze tech niek kan ik zien waar de drukpun ten in de voet liggen. Daar valt •namelijk heel veel. uit af te leiden. Als de drukpunten bijvoorbeeld op de ene kant sterker zijn dan op de andere kant dan duidt dat op ufistabiliteit. Met correctiezolen die we op de voet afstemmen kunnen we de houding van mensen alweer een stuk stabieler maken.' ika oefent het 'voetenvak' van idicure uit. 'Ik ben - samen met 'ee andere parttime pedicures - oral bezig met de basisverzor- ing van de voeten. Inmiddels ben gespecialiseerd in de behande- _.g van patiënten met diabetes. Daardoor kan ik mensen met sui- 1 lerziekte goed behandelen en van advies dienen. Als pedicure ben je Doral preventief bezig. Vooral oor advies en vroegtijdige behan- eling zorg je ervoor dat de voeten cel blijven.' tet bijzondere aan de praktijk van Villem en Anka is dat ze allebei op hun eigen manier naar de voet kijken. Anka is er vooral voor de uiterlijke verzorging. Willem houdt zich meer bezig met de inwendige problemen die bij voeten op kun nen spelen. Anka: 'Daardoor vul len we elkaar heel goed aan. Op deze manier kan je goed met el kaar overleggen welke behandeling voor een voet vereist is. Ook kan ik mensen die ik niet kan behan delen direct doorsturen naar Wil lem.' Tijdens de open dag wil het twee tal mensen vrijblijvend kennis laten maken met de verzorging die zij bieden. Zo is er op de open dag bijvoorbeeld een gratis 'voeten spreekuur'. Tevens kunnen belang stellenden gebruik maken van een voetonderzoek of voetscan. Om dat Willem sinds 1983 als fysiothe rapeut door het leven gaat zit er ook nog een Intake Fysiotraining in het programma. Daar gaat een onderzoek aan vooraf waarbij on der andere het vetpercentage en het gewicht worden gemeten. Deze gegevens zijn nodig om een trai ningsprogramma op te kunnen stellen naar de mogelijkheden en beperkingen van de onderzochte persoon. Anka: 'We willen ons weer laten zien aan de mensen. Iedereen die zin heeft om langs te komen is zaterdag van harte wel kom in onze praktijk.' Het adres is Varenstraat 59-61, SS 035- 6018657.

Soester Courant | 2004 | | pagina 7