l WVS r Julianakoor heet voortaan 'Cantatekoor Soest' Cursus Tekenen en schilderen start volgende week bij Idea Expositie in De Bundeling CKPert SCHOEMAKER PAGINA 8 WOENSDAG 15 SEPTEMBER 2004 SOESTER 'Ontdek en durf!' Vervolg van pagina 8 KOM A.S. ZATERDAG 18 SEPTEMBER VAN 11.00 TOT 17.00 UUR naar de grote La u rasta r strijkdemonstratie Inloopmiddag De Veenweide Volksuniversiteit Soest Interieur en tuin ontwerpen In Memoriam Ton Ruizendaal (1947-2004) COURANTcultuuri PAQINA 9 Schilderijen van Maija Glimmerveen DEMONSTRATIE BIJ BMPBTt SCHOEMAKER zondere voorwaarden, snkele woningen met' r. In die gevallen zijn irden voor die Het betreft hier ngerenwoningen, en woningen voor u niet aan de in de oorwaarden, dan de betreffende woning ek wordt dan niet uw woonbon? ;t ingevulde woon- deld. Bovendien wordt n alle voorwaarden lekende doen nooit s mee. Indien er meer len worden alleen de nen in de verdeling, lies klopt worden door :et. Als u bovenaan de wordt de woning door er aan u aangeboden, ng dan krijgt u via de sstingsvergunning van /aarvoor u leges ad alen. 'oor een woning, dan -kdagen na het actietermijn benaderd Zonder een et niet mogelijk de bekijken. Het heeft :e informeren naar uw f IN AANMERKING /OOR EEN WONING N BERICHT!!! toewijzing woningtoewijzingen in een overzicht, geven hoeveel reacties i ontvangen en of de aan een voorrangs- ;zen. vv0p internet geven op welke plaats is geëindigd." 'kenden is het mogelijk om op gronden een e verkrijgen. Slechts in ital gevallen zal een 3, die slechts van ?n flatwoning, worden e hierover kunt u of op de internetsite: 'deling.nl. een serieuze klacht de woningtoewijzing, ftelijk indienen bij 3760 AG Soest, ter htencommissie. i heeft over het dan kunt u daarvoor op de internetsite: rdelinq.nl. niet in behandeling genomen. In de weel: van 13 september starten de teken- en schilder cursussen van Idea. Er zijn nog diverse plaatsen beschikbaar. Zo is er voor kinderen van 9 tot 12 jaar nog ruimte op de dins dagmiddag van 16:45 tot 18:00 uur en voor kinderen van 6 tot 12 jaar op de woensdagmiddag van 16:00 tot 17:15 uur. Ook voor volwassenen zijn bij diver se .cursussen nog plaatsen be schikbaar. Instromen is moge lijk en in overleg het bijwonen van pen proefles. ^fieren krijgen bij Idea de ruim te om vanuit het niets de prachtig- lunstwerken te scheppen. Hun fesie en creativiteit worden ge- jkeld en de kinderen Ieren Bal ook durven! Er wordt ge let met allerlei materialen, zo- pastelkrijt, houtskool, acrylverf fccoline. Een aanleiding voor schildering kan een favoriet speelgoed of lievelingsdier I maar ook dromen of fantasie- lelden. Ook leren de kinderen jeen speelse, leuke manier het jen werk en het werk van elkaar Ejken en bespreken. Het dragen 1 kleren die vies mogen worden poogt hun vrijheid en blijheid 1 werken. Kortom het volgen I een teken- en schildercursus jagt bij aan de oorspronkelijk- p, creativiteit en zelfstandigheid 1 een kind. Aan het einde van (cursus doen alle kinderen mee een grote tentoonstelling van a werk, waarbij alle familieleden (rden uitgenodigd. De kosten deze cursussen bedragen 130,- voor 25 lessen van 75 mi nuten. Volwassenen Voor velen is het leren tekenen en schilderen een spannende reis. Een tekening of schilderij is dan de uit komst van een zoektocht om in houd op een beeldende wijze vorm te geven. Daarbij zijn zowel tech nische vaardigheden als kennis van beeldbepalende zaken zoals vorm, kleur en lijn nodig. Ook is een goede werkbespreking belangrijk waarbij docent en cursisten mee denken over keuzes en ontdekkin gen, waardoor inzicht en mogelijk heden worden vergroot. Die as pecten komen dan ook in de diver se cursussen aan bod. Ook kunst beschouwing is een wezenlijk on derdeel van de cursussen. Zo maakt u kennis met stromingen in de kunstgeschiedenis en met het werk van verschillende kunste naars, waarbij materiaalexperi menten voor verrassingen zorgen. Tevens behoort een museumbe- zoek tot de mogelijkheden. Het programma van Idea is opge bouwd uit verschillende niveaus. Hierdoor kan iedereen -van begin ner tot gevorderde- zijn eigen weg vinden. Welk niveau? De basiscursus is geschikt als u wilt leren tekenen en schilderen, maar nog geen ervaring heeft. De cursus is bedoeld als fundament voor het werken met verschillende mate rialen, technieken en beeldop- bouw. Door de intensieve begelei ding van de docenten en de aan dacht die zij hebben voor uw indi- viduele ontwikkeling zult u zich hier verrast voelen. Voor hen die bij Idea of elders een basis hebben opgebouwd is er de cursus op middenniveau. Hier is sprake van verdere verdieping van techniek en materiaalgebruik en leert u onderzoeken welke materi alen en stijlen het beste bij u pas sen. Werken vanuit verschillende invalshoeken maakt de zoektocht naar een thema en een persoonlij ke werkwijze gemakkelijker. Heeft u een goede ondergrond in tekenen en schilderen en wilt u uw eigen stijl uitbouwen? In de gevor- derdencursus bieden wij u de mo gelijkheid om die wens te realise ren. In overleg met de docent(e) werkt u toe naar het ontdekken van een individueel thema. Daar bij werkt u met materiaal naar ei gen keuze. Het proces van het Een schilderij dat door een aan tal kinderen van de cursus is ge maakt. beeldend werken en het ontwikke len van een eigen manier van kij ken zullen hier een voornaam on derdeel zijn. Bij de volgende cursussen is nog plaats: basisniveau op dinsdag avond 21:00-23:00 uur, basis- en middenniveau op donderdagoch tend van 10:00-12:00 uur, mid denniveau op woensdagavond van 19:00-21:00 uur en gevorderden- niveau (in overleg) op dinsdag avond van 19:00-21:00 uur. De kosten voor 25 lessen van twee uur bedragen 207,50. Informatie en inschrijving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 38 035- 609.58.29, www.ideasoest.nl. Simon Stevinlaan 87 Reactienummer0419129 Wijk Soesterberg Woningtype flat zonder lift Aantal kamers 3 Opp.woonkamer: 24 Etage Eerste etage Beschikbaar per: 01-10-2004 Netto huur 433,55 Bruto huur 468,55 Subsidiab. huur447,13 Servicekosten 35,00 Voorwaarden Bijzonderheden Doorgebroken 4-kamerwoning, c.v. balkon, rustige buurt Verhuurder Overige Peactienummer0419100 A/ijk Overhees jVoningtype flat met lift Aantal kamers 2 Bpp.woonkamer: 29 Itage Eerste etage Beschikbaar per: 25-09-2004 letto huur 470,00 Bruto huur 569,23 Subsidiab. huur 494,40 Bffirvicekosten 99,23 Voo. irwaarden :onderheden Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum. De woning is intern gerenoveerd. Type A, binnenplein. SBBS Aantal reacties toewijzing Klarinet 131 M W. Beckmanstraat 233 Loting Voorrang Loting eactienummer0419101 ijk Overhees oningtype flat met lift antal kamers .woonkamer: 29 tage Eerste etage eschikbaar per: 01-10-2004 Reactienummer Wijk Woningtype Aantal kamers Opp.woonkamer Etage 0419103 Klaarwater flat met lift 20 Derde etage Beschikbaar per: 01-08-2004 Netto huur 470,00 Bruto huur 566,12 Subsidiab. huur494,40 Servicekosten 96,12 Netto huur 478,52 Bruto huur 580,06 Subsidiab. huur502,38 Servicekosten 101.54 425,25 494,82 441,45 69.57 Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum De woning is intern gerenoveerd Huuringang ovb Type A, schoolkant SBBS Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum. De woning is intern gerenoveerd Type A+, achterzijde Voorwaarden Bijzonderheden Voorwaarden Bijzonderheden rvicekosten incl. stoken Ikon Verhuurder Verhuurder Verhuurder rtaal Eemland Reactienummer0419107 Wijk Overhees Woningtype flat met lift Aantal kamers 2 Opp.woonkamer: 29 Etage Eerste etage Beschikbaar per: 15-10-2004 Netto huur 475,43 Bruto huur 571,55 Subsidiab. huur499,83 Servicekosten 96,12 Voorwaarden Bijzonderheden Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum. De woning is intern gerenoveerd. Type A, binnenplaats SBBS Reactienummer0419108 Wijk Overhees Woningtype flat met lift Aantal kamers 2 Opp.woonkamer: 29 Etage Begane grond Beschikbaar per: 01-10-2004 Netto huur 475,47 Bruto huur 571,72 Subsidiab. huur499,87 Servicekosten 96,25 Voorwaarden Bijzonderheden Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum. Type A. De woning is intern gerenoveerd. Huuringang ondervoorbehoud SBBS Reactienummer0419102 Wijk Overhees Woningtype flat met lift Aantal kamers 2 Opp.woonkamer: 29 Etage Tweede etage Beschikbaar per: 10-08-2004 Netto huur 484,06 Bruto huur 580,18 Subsidiab. huur 508,46 Servicekosten 96,12 Voorwaarden Leeftijd minimaal 50 jaar. Bijzonderheden lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum. De woning is intern gerenoveerd. Type A, ingang plein. Verhuurder SBBS W. Beckmanstraat 237 Reactienummer0419106 Wijk Klaarwater Woningtype flat met lift Aantal kamers 3 Opp.woonkamer: 25 Etage Vierde etage Beschikbaar per: 01-09-2004 Netto huur 491,82 'Bruto huur 600,10 Subsidiab. huur 515,68 Servicekosten 108,28 Voorwaarden Bijzonderheden Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum. De woning is intern gerenoveerd. Reactienummer0419109 Wijk Overhees Woningtype flat met lift Aantal kamers 3 Opp.woonkamer: 29 Etage Eerste etage Beschikbaar per: 01-12-2004 Netto huur 532,25 Bruto huur 643,89 Subsidiab. huur556,65 Servicekosten 111,64 Leeftijd minimaal 50 jaar. lift, alarmering, huismeester, recreatiemogelijkheid in bijbe horend ontmoetingscentrum. De woning is intern gerenoveerd. Huuring. is onder voorbehoud. Type B, schoolkant SBBS ÉÊÊÊSSÈmÊÊÉ&ijémmÉdAï Kom kijken en we faten U zien dat strijken sneller én beter kan. Het Laurastar strijksysteem is uitgerust met alle professionele functies. Zo krijgt u een meer dan perfect resultaat in een veel kortere strijktijd. Koekjes bakken, knutselen en ver sieren. Dat staat allemaal op het programma tijdens de inloopmid dag die De Veenweide woensdag 22 september houdt. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar kunnen hiervoor vanaf 13:45 uur terecht op.de kinderboerderij aan het Ve- delaarpad. De inloopmiddag be gint om 14:00 uur, mits er tenmin ste vijf kinderen zijn, en duurt twee uur. Er is plaats voor maximaal twintig kinderen. Deelname kost 2,75. m Di Lassostaat 65", tel. 6022195 Bij Volksuniversiteit Soest starten binnenkort twee cursussen voor mensen die iets willen veranderen in hun eigen huis of tuin en nog niet helemaal weten hoe ze dit zul len aanpakken. Mevrouw M. Bogaerts-Jacobs, tuinontwerpster, geeft een cursus 'Ontwerp je eigen tuin'. In deze cursus van twaalf lessen leer je een ontwerp te maken voor je eigen tuin. Het ontwerp wordt voltooid met een bijpassend beplantings plan. Aan bod komen onder ande re: een mooie aansluiting van de tuin op het huis; camoufleren van minder mooie plekken; ligging van de tuin ten opzichte van de zon; plaats van bijzondere elementen in de tuin zoals vijver, pergola, prieel; planten in de zon en in de scha duw; de beste plaats voor een mooie boom; en keuze van mate rialen, zoals bestrating of een an dere verharding. De cursusdata zijn: dinsdagen 28 september, 5, 12 en 26 oktober, 9 en 23 novem ber, 7 december, 11 en 25 janua ri, 1 en 15 februari en 9 maart, tel kens 20:00-22:00 uur. De cursus prijs is 172,50 (inclusief 17,50 voor een werkmap). Interieurontwerper mevrouw Mir jam Schippers is docente van de cursus 'Interieur ontwerpen'. Me vrouw Schippers is o.a. bekend door haar tweewekelijkse column in Soest Nu met praktische interi- eurtips. Deze cursus geeft u in tien avonden een kijkje in de keuken van de praktijk van de interieur ontwerper. Aan bod komen veel aspecten die direct in huis of kan toor toe te passen zijn zoals: inde ling, licht, kleurgebruik en het combineren van materialen en stij len; maar ook meubelontwerp en tekentechnieken. Elke cursus avond wordt een ander onderwerp aangesneden waarna een prakti sche opdracht volgt waar in de les onder begeleiding aan wordt be gonnen en daarna thuis kan wor den afgemaakt. In de laatste lessen hebt u de mogelijkheid een project uit te werken uit uw eigen omge ving. Het accent van de cursus ligt met name op de stimulering van de eigen creativiteit. Deze cursus wordt gegeven op de woensdag avond vanaf 29 september, cursus- tijd is 19:30-21:30 uur. De cursus prijs is 92,00. Veel cursussen van Volksuniversi teit Soest starten in de laatste week van september, dus wilt u zeker zijn van een plaats dan is het ver standig u zo snel mogelijk aan te melden bij Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, 88 035 602.21.95 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; openingstijden: maandag t/m don derdag 9:00-12:00 uur. Het pro gramma is ook af te halen bij VW-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het ge meentehuis en boekhandels in Soest en bij verschillende super markten. Ons bereikte het droeve bericht dat Ton plotseling overleden was. Hoe plotseling wordt dui delijk als men weet dat er vori ge week dinsdagavond nog met volle inzet door alle spelers van toneelvereniging De Rietpluim samen met Ton was gerepe teerd aan het nieuwe blijspel en woensdagmorgen ons het be richt van zijn overlijden bereik te. Ton was een van de leden van de z.g. oude kern van de vere niging. Vanaf 1968 was hij reeds spelend lid en speelde hij in tientallen kluchten en blijspe len. Daarnaast was Ton altijd voor de vereniging in de weer. Hij verzamelde oud papier om een belangrijk stuk extra inko men voor de vereniging te rea liseren, hij hielp met de bouw van de decors, hij had de ver spreiding van toegangskaarten onder zijn beheer, enz. enz. Maar bovenal was Ton een fan tastisch mens, vriend en colle ga. Wij wensen zijn broers Wim en Kees en verdere familie heel veel sterkte om dit grote verlies te kunnen dragen. Ton, bedankt voor alles wat je voor ons hebt gedaan! Rust in vrede. Namens het bestuur van De Rietpluim, Henk Tromp SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS In medisch centrum De Bun deling (Schoutenkampweg) is tot 24 oktober een expositie in gericht van bijzondere schilde rijen. Het gaat om 15 'gemeng de technieken' van de hand van Marja Glimmerveen-Coumou uit Baarn. Als er sprake is van een verbin dend thema, dan is dat 'verganke lijkheid', legt de kunstenares uit. De schilderijen zijn voornamelijk geïnspireerd door de ouderdom van wat ze in Frankrijk - waar ze gedeeltelijk woont - aantreft bij oude huizen en schuurtjes: deuren, trappen, ramen, luiken etc. Ze 'ontdekt' daarin haast abstracte, bijna grafische vormen, die ze ver volgens met o.a. krijt en acrylverf op het doek vastlegt. Het resultaat is heel bijzonder, zoals de schilde rijen van oude meelzakken tegen een schuurdeur. Maija - in het dagelijks leven bloemist (van The Four Seasons in Baarn)- legt zich pas de laatste jaren toe op de gemengde tech niek. Daarvoor heeft ze jarenlang geaquarelleerd, maar dat heeft ze voorlopig even 'in de kast gezet'. 'Ik wilde iets heel anders...' Sinds dien heeft ze het over een andere boeg gegooid, zoals ze het om schrijft, en is ze vooral bezig met gemengde technieken, waarvoor ze lessen heeft gevolgd bij Suus Kooyman in Amersfoort. Ze maakt nu en dan ook nog wel eens een landschap of een stilleven, ui teraard vaak met bloemen. Een soort drang Het schilderen brengt haar altijd veel plezier. 'Ik kan het niet laten; het is echt een soort drang die ik voel.' De belangstelling voor deze kunstvorm heeft ze van huis mee gekregen. Ze komt uit een artistiek gezin, waar veel aandacht werd gegeven aan kunst en muziek. Ze beeldhouwt ook wel, maar be- Marja Glimmerveen met een van haar doeken in De Bundeling. Foto: Soester Courant. schouwt dat toch als 'bijzaak'. Ook haar moeder schilderde altijd graag. 'Schilderen is vooral leren kijken,' zegt Marja. 'Ik kijk ook al tijd 'schilderend' om me heen, want de omgeving verandert voortdurend. Nu bijvoorbeeld: september is zo'n mooie maand, vanwege het lage licht. Dan kijk je toch weer anders...' Haar productiviteit wisselt, zegt ze. 'Soms doe ik wel lang over een schilderij, maar een andere keer heb ik het in één middag af. Het is vooral de kunst om er op het juis te moment af te blijven, als het klaar is.' In de gangen van De Bundeling is vooral werk van de afgelopen twee jaar te zien. De schilderijen zijn overigens ook te koop; de prijzen variëren van 150,00 tot 250,00. 'Cantatekoor Soest' (CKS) is dan ook een logische stap. Het koor, dat recent nog met de oude naam optrad tijdens de uit voering van de 'Musical Highlights' ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van Soest, zal onder de nieuwe naam op zaterdag 9 oktober acte de présence geven op het Korenfestival in de Petrus en Pauluskerk, eveneens in het kader van Soest 975 jaar; aanvang 20:00 uur. Daar zullen enkele wer ken uit het vernieuwde repertoire ten gehore worden gebracht. Onder de bezielende leiding van dirigent Han Siertsema wordt ie dere woensdagavond van 20:00 tot 22:00 uur gerepeteerd in De Open Hof, Veenbesstraat (hoek Dal- Het christelijk gemengd koor Juliana te Soest (kortweg meestal Julianakoor ge noemd), opgericht in 1931, heeft onlangs besloten een wat andere richting in te slaan. Met de keuze van een specifiek re pertoire, waarbij gedacht wordt aan cantates, missen, delen van oratoria e.d., gaat het koor zich voornamelijk richten op se rieuze muziek. Het koor hoopt daarmee op een bredere belangstelling en op die manier ook het bestand van (mo menteel) circa 30 leden te kunnen vergroten. Het besluit om met in-' gang van 1 september j.1. de naam van de vereniging te wijzigen in weg). Wie belangstelling heeft en eens geheel vrijblijvend wil komen kennismaken is van harte welkom op één van de repetitieavonden. De koffie staat klaar. De doelstelling van het koor is: samen zingen, serieus bezig zijn en op gezette tijden het geven van concerten en andere optredens; daarnaast is er ook tijd voor gezel ligheid om zo de onderlinge saam horigheid te bevorderen. Cantate koor Soest: Passion for singing! Informatie: Tijmen Koelewijn, 38 035-601.55.72, of Kees Klomp, 035-601.15.15. Het Cantate koor Soest in zijn huidige samenstelling. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344

Soester Courant | 2004 | | pagina 9