JudiGor 'in de container' Lezing Ruud Bartlema over Gustav Klimt 'Die schone Mullerin' in Hilton Soestduinen aruóhocK I ►eeldhouwatelier bij Idea Opticiens bestaan tiavluchten rt en Utrecht CULTUUR WELZIJN r dea-cursus: Symboliek en betekenis in de kunst pagina Je wereld van steen, hout, klei en gips W-uitjes Nieuw multimedia-project i^oopt u een straatje mee? Rommelmarkt in de Lage Vuursche Volksuniversiteit Soest Cursussen Zondag 3 oktober, Muziekkring Eemland TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Dierendag op De Veenweide Wijkvereniging houdt bingo Concertseries in Kasteel Groeneveld seizoen 2004-2005 Bluesnight met 'The Soulcatchers' India-concert met Koustuv Ray Film: 'Big Fish' Creatiefmarkt Cursus Homeopathie op andere data VOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT 'ingen tijdens het ontbijt de HerI Zij kregen de prijs omdat ze zich I editie van de jaarlijkse straatbar- I felijk hadden gemaakt bij het pa- I ium, metaal, het maakt niet uit of I lans Anders heeft een montuur in I :ders smaak en stijl.", aldus de pticien. "Daarnaast speelt het feit 1 at steeds meer klanten op de prij-1 ;n moeten letten. Daarom geldt f et motto 'De klant is koning' nu I ieer dan ooit, en heeft Hans An- f ers een goede garantieregeling". ictie lomenteel heeft Hans Anders :n zeer aantrekkelijke actie lopen: kunt een complete bril kopen ior maar 45,00 en een comple- bril met ontspiegelde kunststof azen voor maar 110,00! Ver- r: "In tegenstelling tot sommige idere optiekwinkels heeft ieder- n bij Hans Anders evenveel kor- ig, ongeacht de leeftijd, afkomst, )onplaats of wat dan ook! Daar- a hoop ik nog veel mensen uit 'est en omstreken gelukkig te nnen maken met een goede bril contactlenzen. En ik weet zeker t het mij gaat lukken", ins Anders Opticiens is geves- d aan de Van Weedestraat 82, 035-588.50.42, geopend dins- g t/m zaterdag en op koopa- ad. t is uitgegroeid tot een volwaar- luchtvaartbedrijf: 'The First ropean Classic Airline.' De mistelling van de DDA is de his- ïsche luchtvaart toegankelijk te ken voor een zo breed mogelijk aliek. De organisatie is er op ovatievc wijze in geslaagd het loud van historisch erfgoed te enigen met het opereren van r twee Dakota's onder de hoog- professionele standaarden .R-OPS). ^dag 20 oktober Vaar de top' ïnbeklimming Oude Kerk. •r: 30 minuten. Startplaats: Oude Kerk, Torenstraat 1, '0 uur. Prijs: volwassenen 00; kinderen 2,50. dag 15 oktober ietsen langs de grenzen de historie plaats: WV Soest, Steenhoff- it 9B, 09:30 uur. Prijs: 4,00. fietstocht onder begeleiding een gids. Fietsend door de ïste plekjes van Soest ziet men jaar historie voorbij komen, s Kruiswijk vertelt hierbij van over de geschiedenis. Leuk iens te zien hoe goed u Soest 'lijk kent! De fietstocht duurt 2 uur. Graag zelf iets te eten drinken meenemen. Aanmel- WV Soest: 035- 10.75. ïsdag 20 oktober ardendag voor kinderen 2'/2 uur. Startplaats: De lenkamp, Birkstraat, 13:30 3njs: 5,00/6,00. tg 22 oktober >ndwandeling voor wsgierige kinderen! ilaats: Oude lantaarn par- laats, Oude Kerk, Toren- 1,14:30 uur 2,50 (ook voor ouders/ "gers). Een leuk en leerzaam 1 de herfstvakantie voor kin van 7 tot 11 jaar, onder Iei- 'an Hans Kruiswijk. Na de 'andeling, waarbij Hans vijk van alles vertelt over de e van Soest, wordt een ocht meegegeven, met vra ger dingen die de kinderen ?engekomen. 'ag 23 oktober 'rdag 20 november eomerwandeling Paltz 2 uur. Startplaats: land- e Paltz, Van Weerden Poel- :g, 13:30 uur. Prijs: 4,00. a, kunstencentrum, theater bibliotheek start op zater- 5 25 september met de cur- beeldhouwatelier, van |:00 tot 15:00 uur. Deze cur- is zowel voor beginnende i meer gevorderde cursisten fegankelijk. I de beginnende fase maken de ■■sisten kennis met de verschil- Ide technieken en materialen, fels steen, hout, boetseerwas, ij, gaas of gips,' aldus Marja lijssen, docente van Idea. In een fere fase kunnen cursisten zelf Jzen met welk materiaal ze aan ■slag willen. 'Cursisten gaan dan Ier individueel aan het werk en Igen begeleiding op maat.' Mar- fvindt het heel belangrijk dat ie- feen zijn eigen stijl, zijn eigen indschriff ontwikkelt, ide en nieuwe leerlingen komen ideze cursus bij elkaar. Terwijl Jginnende cursisten de basisbe- iselen leren, gaan de (enigszins) [vorderde leerlingen al flink aan slag. Volgens Marja kan dat jel inspirerend werken. 'Je kunt Ivan elkaar zien wat er allemaal fegelijk is en je kunt veel van el- jaar leren.' Sms gaat de groep gezamenlijk Rn het werk met een bepaald on- PAGINA 13 derwerp, bijvoorbeeld model boet seren. Er is dan samenspraak met de groep over welk materiaal ge bruikt zal gaan worden. Marja wil de cursisten dit jaar graag iets bij zonders leren. 'Het lijkt me erg leuk om te gaan brons gieten.' Ook een gezamenlijk bezoek aan een tentoonstelling behoort tot de mo gelijkheden. De cursus bestaat uit 12 lessen; die vinden ongeveer ééns in de drie weken plaats. Tijdens de eerste les op 25 september zal in overleg met de groep een rooster worden ge maakt. De kosten voor deze cursus bedragen 215,00, inclusief ma teriaal voor de eerste les. Heeft u zin in deze ontdekkingsreis en om op gezette tijden eens lek ker intensief bezig te zijn met steen, hout of klei? Dan is deze cursus wellicht iets voor u. En..., aldus één van de cursisten, de tijd vliegt! Inschrijving is nog mogelijk. Infor matie: Idea, Willaertstraat 49, SS 035-609.58.29, www.ideasoest.nl. - - Idea, kunstencentrum, theater iffii bibliotheek in Soest start op ^jonderdag 30 september met e cursus Symboliek en Bete- enis' van 13:30 tot 15:30 uur. en schilderij roept nogal eens at vragen op. Wat betekenen 1 die gedoofde kaarsen en bel- mblazers in de gouden eeuw? in hoe komt Christoffel aan ijn naam? 'e antwoorden op deze en vele iidere vragen komen uitgebreid an bod in deze cursus. Volgens :on Daemen, docent bij Idea en unsthistoricus, wordt een schilde- of beeld vaak nog aantrekkelij- :r als de beschouwer het kan 'le- :n'. Veel kunstwerken staan bol an dieren, planten, kleuren, attri- Liten enzovoorts, die als symbolen ingeren en die nu veelal onbe- end zijn. lentraal in deze cursus kunstge- :hiedenis staan de inhoud en be- ikenis van veel voorkomende /mbolen. Na een inleiding, waar- Eb kort het ontstaan van de symbo liek wordt geschetst en enkele veel :hanteerde begrippen, zoals ico- >logie en allegorie, worden uitge- gd, ligt de nadruk in het eerste :el van de cursus op de symbo- :k in religieuze werken. Leon (aemen zal daarbij ondermeer in- lan op de symboliek rondom [aria, wat de functies van heiligen Ijn en hoe deze kunnen worden Van 29 februari t/m 5 maart wordt 1de Nationale Collecte Hersenziek- J.ten en Psychische Ziekten gehou- Iden. De Hersenstichting Neder land en het Nationaal Fonds Gees- ■telijke Volksgezondheid organise- I ren deze collecte voor mensen met hersenletsel of psychische aandoe- I ningen. Duizenden vrijwilligers staan klaar om de bussen te ver- I spreiden en op pad te gaan voor f deze groep mensen, maar zij kun nen nog best wat extra hulp ge bruiken! Helpt u mee? Een kleine moeite, een groot gebaar! Aanmel den bij het collecte-coördinatie punt: SS 030-297.11.97, of bij de promotor van de collecte in Mid den en Oost Nederland: Ine Woudstra, 88 06-23.35.87.53. De heilige Cecilia. De hervormde kerk in de Lage Vuursche houdt dit jaar weer een rommelmarkt. Op vrijdag 24 sep tember biedt dorpshuis De Furs, aan de Slotlaan in Lage Vuursche, plaats aan dit jaarlijks terugkerend evenement. De rommelmarkt gaat dit jaar gepaard met een rad van avontuur met mooie prijzen. Ook is er een grote verloting. De op brengst van de activiteiten gaat naar een fonds, waarmee de kerk en het pas gerestaureerde orgel moeten worden onderhouden. Het evenement vindt in de middag van 14:00 tot 17:00 uur en 's avonds van 19:00 tot 22:00 uur plaats. Inlichtingen 88035 6015185 'In de container' is een nieuw multimediaproject van de Soester lichtkunstenaar Judi Gor. Dit project wordt gefilmd (op dvd) door Victor Veld kamp en bestaat uit verschil lende disciplines. Het eerste deel is vorige week op genomen op het terrein van de Gemeentereiniging aan de Schans en bevat een interview van Jan Visser over haar kunstzinnige en sociale denkbeelden in deze mo derne tijd. Judi Gor is in 1951 geboren in Is raël. Zij volgde opleidingen in Haïfa en in Arnhem en is bekend door verscheidene exposities en verschillende opdrachten in Neder land en in het buitenland. Zoals haar 'Zonlichtreliëfs' en 'Change of Atmosphere' in Amsterdam, Di Lassostaat 65", tel. 6022195 herkend. Van de ca. 25.000 heili- gen worden enkele bekende nader bekeken, zodat u bijvoorbeeld weet welke relatie de heilige Ceci lia heeft met de vele zangkoren die naar haar zijn vernoemd. Wist u trouwens dat St. Christoffel, één van de bekendste en belangrijkste Middeleeuwse heiligen, in de jaren '60 van de vorige eeuw van de lijst is afgevoerd? In de tweede helft van de cursus staat de profane kunst centraal. Daarbij wordt vooral ingegaan op de symboliek van 17e-eeuwse voorstellingen. Ook hier staan de werken vaak bol van de symbolen. Soms zijn deze duidelijk herken baar, zoals een schedel die verwijst naar de vergankelijkheid, vaak echter zijn de symbolen veel sub tieler verpakt. De vele genrestuk jes van Jan Steen hebben veelal een veel luchtigere betekenis, hoe wel... waar lijden al die zieke meis jes nou echt aan? Kortom, een leuke cursus die u leert om veel meer te zien dan u aanvankelijk dacht! Bent u geïnteresseerd en wilt u meer weten over het 'lezen' van schilderijen, dan is deze cursus iets voor u. De kosten voor 10 lessen op donderdag (13:30-15:30 uur) bedragen 100,00. Informatie/ inschrijving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 88 035- 609.58.29, www.ideasoest.nl. Vanaf aanstaande maandag 2' september starten bij Volksuniver siteit Soest elke week nieuwe cur sussen. Wilt u nog meedoen, infor meer dan snel of er nog plaats i: op de cursus waar uw interesst naar uitgaat. Er zijn nog enkelt plaatsen beschikbaar bij verschil lende talencursussen en bij bijvoor beeld de cursussen Mahjong, Klus jes in en om het huis, Computer gebruik voor beginners, Bridge III Finland merenland, Meubelstoffe ren. - Fietsen repareren Een van de nieuwe doe-het-zelf activiteiten is de cursus 'Fietsen repareren'. Wie met meer plezier gebruik wil maken van zijn of haar fiets moet zeker naar deze cursus komen. Onderhoud en reparatie zullen daarna geen raadsel meer zijn. Men leert in twee avonden hoe uw fiets in elkaar steekt en hoe je klei ne dingen zelf kunt repareren. Een band plakken, een ketting smeren, spannen of vernieuwen of een dy namo vervangen. Dit zijn enkele van de vele kleine ongemakken aan de fiets die in deze cursus zul len worden behandeld. Ook leert u remblokken, een remkabel en tandwielen vervangen, een bal- hoofd en verschillende soorten derailleurs afstellen. De docent neemt verschillende soorten en ty pes fietsen mee, waaraan gesleu- teld kan worden. Er wordt uiter- aard ook aandacht besteed aan wensen van de cursisten. De cursus wordt gegeven op maandag 4 en 11 oktober van 19- 22 uur. Cursusprijs is 27,- inclu sief lesmateriaal. Excursie De Volksuniversiteit houdt op woensdag 6 oktober een excursie naar het Scheepvaarthuis in Am sterdam. Dit gebouw uit 1916 van architect Johan Melchior van der Mey werd in nauwe samenwerking met zijn collega's Michel de Klerk en Piet Kramer samen met beel dende kunstenaars tot een 'Ge- samtkunstwerk'. Heel bijzonder is de houten kapconstructie met de glas-in-lood vensters bovenin het trappenhuis. Het dakterras biedt bij goed weer een panoramisch uit zicht tot ver buiten de stad. De kleurrijke bakstenen gevels en het "zilveren" hekwerk zijn in oude luister hersteld. Dit is de laatste kans om het ge bouw te bezichtigen. Het Scheep vaarthuis is verkocht en zal na ver trek van de huidige bewoner (het Gemeentelijk Vervoersbedrijf) in grijpend worden verbouwd. Kos ten voor deelname zijn 12,- Deelnemers gaan op eigen gele genheid naar Amsterdam. Aanmelden voor cursussen en aanvragen van het programma kan bij Volksuniversiteit Soest, Di Las sostraat 65, 3765 EB Soest, 88 035 6022195 (inspreken kan al tijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl, De Soester kunstschilder/ theoloog Ruud Bartlema (zie ook zijn expositie in de Oude Kerk!) houdt op woensdag avond 13 oktober in Artishock een lezing over Gustav Klimt (1862 -1918). Klimts naam zal voor altijd ver bonden blijven aan een van de boeiendste perioden van de kunst en cultuurgeschiedenis, de 'Belle Epoque', in het Wenen van rond de eeuwwisseling. Deze klassiek- realistische schilder is betrokken bij het beschilderen van de plafonds en wanden van het in 1886 vol tooide Burgtheater en het kunst historische museum in Wenen. Dan begint Klimts stilistische ont wikkeling richting symbolisme en decoractiviteit, waarbij hij de ach tergrond van zijn schilderijen mi nutieus invult. Beroemd geworden zijn Klimts vrouwenportretten, waarin de vrouw als 'femme fata le' figureert. De nadruk valt op Kenmerkend werk van Gustav Klimt. Klimts hoofdthema: de schoon heid van vrouwen. De presentatie van zijn leven en werk aan de hand van fraaie af beeldingen wordt in de filmzaal van het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat georganiseerd door Artishock Literair, in samenwer king met de Spirituele Kring Soest. De eerste lezing in deze serie van vier 'Grootmeesters van het Ex pressionisme' was in september uitverkocht. Voor de snelle reser- veerders van Gustav Klimt op 13 oktober zijn nog enkele plaatsen beschikbaar via boekhandel Van de Ven (88 601.24.19). Er volgen hierna nog twee leringen: over Egon Schiele (10 november) en Oskar Kokoschka (8 december). De toegang bedraagt 7,00; le den, CJP en 65+: 6,00; inclusief een drankje. Gastvrouw is Marijke Smit. ELKE WEEK EEN k SOESTEtéïCOURANT IN DE BUS? Neem een abonnemeut: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 Zondag 3 oktober 15.00 uur vindt er in de Beatrix-concert- zaal van het Hilton Royal Pare Hotel in Soestduinen een con cert van de muziekkring plaats. 'Die Schone Müllerin' van Franz Schubert wordt deze keer op een zeer bijzondere wijze uitgevoerd door Mattijs van de Woerd (bariton), Esther Steenbergen (gitaar) en Olga Fransen (gitaar). Mattijs van de Woerd (Rotterdam, 1973) studeerde aan het Rotter dams Conservatorium bij Sylvia Schlüter en Maarten Koningsber ger. Hij zette zijn opleiding voort aan het Amsterdams Conservato rium bij Margreet Honig, alwaar hij in 2001 rijn tweedefase studie met onderscheiding afsloot. Mat tijs nam deel aan masterclasses en workshops van o.a. Barbara Bon- ney, Sir Thomas Allen, Carolyn Watkinson, Rudolf Jansen, Roger Vignoles en Graham Johnson. Hij won de Vriendenkrans (prijs van de Vereniging Vrienden van het Concertgebouw) en was winnaar van de eerste prijs tijdens de Wig more Hall International Song Competition in Londen. Hij geeft regelmatig concerten in binnen- en buitenland, liederenrecitals, ver leent medewerking aan cd-opna- men en radio-uitzendingen en ver tolkt rollen in opera's bij o.a. de Nederlandse Opera en de Natio- HOOGPOLIGE Sinds I9S6 Alsmede zuiver scheerwol en li. projecttapijttegels toonzalen bij de capijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Kelu lopijtleaek in onze 1000 m2 tapijttegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom naar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. I,95 p.t. so*so cm JudiGor in gesprek met Jan Vis ser. Foto: Soester Courant. een laserinstallatie in Amstelveen, het lichtscenario voor het steden bouwkundige plan van de U-oever en haar creaties in het gemeente huis van Soest. Zij is lid van het Cultuurplatform en van Artishock waar de film t.z.t. onder meer ver toond zal worden. nale Reisopera. Esther Steenbergen studeerde klassiek gitaar bij Hubert Kappel aan de Musikhochschule in Keulen en musicologie aan de Universiteit van Utrecht. Nog tijdens haar stu die won zij de eerste prijs tijdens een concours in Barcelona en rij maakte haar eerste cd-opname van Bach suites (oorspronkelijk voor cello). Olga Franssen ving haar studie aan_ met piano-, hobo- en vioollessen maar gaf uiteindelijk de voorkeur aan de gitaar. Naast instrumenta- liste is Olga ook arrangeur en werkt rij als opnameleider. Olga Franssen en Esther Steenbergen rijn beiden lid van het Amster dams Gitaar Trio. Kaarten kunnen vanaf vandaag besteld worden bij de Klassieke Vakhandel 'De Gouden Snaar', Steenhoffstraat 15, waar het pro gramma ook verkrijgbaar is, 88 035-601.21.32. De kaarten voor belangstellenden kosten 15,00 incl. een glas wijn na afloop. Vrienden van de Stich ting kunnen met voorrang reserve ren bij de bekende reserverings adressen. Doelstelling van de Stichting Muziekkring Eemland is voor haar inmiddels 300 vrienden klassieke muziek van niveau te brengen, waarna er onder het ge not van een drankje met elkaar en de musici kan worden nagepraat. Kinderboerderij De Veenweide neemt woensdag 29 september een voorschot op dierendag. Tijdens de wekelijkse inloopmiddag worden alle dieren op het terrein verwend met allerlei lekkernijen. Maar er is ook ruimte om te knutselen en zich te laten schminken in de dier soort naar keuze. Het programma aan het Vedelaarpad duurt van 14:00 tot 16:00 uur. Deelname kost 2,75. Bingoliefhebbers worden zaterdag 25 september weer bediend door de wijkvereniging Overhees. Die houdt dan in ontmoetingscentrum De Klarinet aan het gelijknamige woonerf een bingo met tussendoor een verloting. Er worden vanaf 20:00 uur (de zaal gaat een uur eerder open) elf ronden gespeeld. Een speelkaart kost 3,50 voor. leden en 7,00 voor andere deel- De Baarnse Muziekkring heeft het programma voor het nieuwe sei zoen 2004-2005 bekend gemaakt, zowel voor de zaterdagavond- als de zondagmiddagconcerten in kasteel Groeneveld. Het riet er als volgt uit. Zaterdagavond 2 oktober: Martinu Trio (voor heen Academia Trio Praag). 6 november: Rudolf Koeman, viool; Antoine Oomen, piano. 11 december: Kodaly Trio; Har- ry-Imre Dijkstra, klarinet; Rad- ka Dohnalova, viool; Caroline Kuypers, piano. 22 januari: Lenneke Ruiten, zang; Thom Jansen, piano. 19 februari: Mirsa Adami, pia no. 19 maart: Matangi Strijkkwartet. 7 mei: Winnaar Franz Liszt Pia no Concours 2005. Aanvang van alle concerten: 20:15 uur. Abonnementen (7 concerten): 75,00; losse kaarten: 13,50; CJP/Pas65: 11,25. Abonne menten rijn te bestellen door over making van het bedrag op bankre kening 95.16.58.700 t.n.v. de Stichting Baarnse Muziekkring te Baarn. Losse kaarten voor ieder concert via de reserveerlijn (035) 640.93.92 o.v.v. datum, naam, te lefoonnummer en aantal kaarten. Zondagmiddag 17 oktober: Duo Subiaco; Ja- queline v.d. Zwan, fluit; Ani Avramova, piano. Programma: Milko Kolarov (1946) Scherzo; A. Vivaldi (1678-1741) concert 'La Notte' (RV 439); G. Enes- co (1881-1955) Cantabile et Presto; G. Beljon (1952) Flow (1999); F. Poulenc (1899-1963) Sonate. 21 november: Mami Shimizu, piano. 19 december: André Morsch, bariton, Ernst Munneke, piano. 16 januari: Richard Flemming, piano. 20 februari: Sanne Hunfeld, viool, Maarten den Hengst, pia no. De rest van de werken wordt na der bekend gemaakt. De zondagmiddagconcerten be ginnen om 12:00 uur (kasteel open om 11:00 uur). Kaarten kosten 7,00; kinderen tot 12 jaar 3,50. Reserveren: (035) 640.93.92 (voor de zondagconcer ten zijn er geen abonnementen). Kasteel Groeneveld biedt aanslui tend aan het concert een 'high tea' a raison van 15,00 (reserveren bij het kasteel). Info: Baarnse Muziekkring, Bot- halaan 7,3743 CS Baarn, 88 (035) 541.81. 74; fax: (035) 542.35.84. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Zaterdag 25 september Op zaterdag 25 september is de eerste Bluesnight van het nieuwe seizoen. Traditioneel een gezellige avond waarbij de meeste bezoe kers elkaar weer begroeten en de belevenissen van de afgelopen zo mermaanden doornemen. Of daar veel tijd voor is betwijfelen we. Het is deze avond showtime met The Soulcatchers. De band is ge vormd door en rond de bassist en bandleider, Holly Bleek. Hij heeft meer dan twintig jaar in de Upsi- de Down band van fameuze Rosa King gespeeld. In de loop der ja ren heeft hij meegewerkt aan de opnames van acht albums, waar onder 'Still Going Strong', 'Rosa King's Favorite Blues' en 'Under Cover'. Hij stond acht maal op het Northsea Jazz Festival, hij speelde o.a. op het Pori Jazz Festival in Polen en het Bingtang Jazz Festi val in Indonesië. Toen Rosa King in december 2000 overleed be sloot hij een nieuwe band te vor- Zondag 26 september (Met Debendra Chakraborty: Ta bla, Rishi Dhir: harmonium, en twee tanpura's.) Koustuv Ray (zang) is geboren en opgegroeid in India, in een aan de klassieke Indiase muziek toegewij de familie. Hij is zeer bekend bij de kenners en liefhebbers van de Indiase muziek. Hij is uniek in het domein van de Indiase klassieke muziek omdat hij volgens de hoog ste muzikale normen erkend wordt als een zeer veelzijdig musicus. Velen kennen hem als een virtuo ze sarodspeler, anderen als een exceptionele vocalist, kenners rijn het er over eens dat hij beide is. Hoewel Koustuv Ray een expo nent van de klassieke Indiase mu ziek is heeft hij op zanggebied rijn repertoire verruimd met semi-klas- sieke muziek zoals Thumri, Bha- jan, Khayal, Ghazal en Rabindra sangit. Door rijn lange ervaring met de Westerse cultuur heeft hij zich ook hier tot een succesvolle leraar kunnen ontwikkelen. Hij geeft dan ook naast privélessen en workshops instrumentale en vocale muzieklessen aan o.a. het Rotter dams Conservatorium, Rotterdam SKVR en de Amsterdamse mu ziekschool. Sinds 1988 woont en werkt Koustuv Ray in Nederland. Debendra Chakraborty (tabla) is een beroemde tablaspeler zowel in India alsook in Europa en de Ver enigde Staten. Hij is een oud-leer ling van Pandit Kanhai Dutten. Debendra Chakraborty heeft over de hele wereld opgetreden, dat hij Koustuv Ray op dit concert kan begeleiden hebben wij te danken aan de omstandigheid dat hij in Europa aan een tournee bezig is waarin hij o.a in Parijs en Londen Maandag 27 september 'Big Fish' had overspoeld moeten worden met Oscar-nominaties, maar Hollywood sloot de ogen. Zoveel blindheid is verbijsterend - Jos van den Burg, Het Parool. Edward Bloom ligt op rijn sterf bed, maar zijn praatjes is hij nog niet kwijt. Wie het maar horen wil, vertelt hij over de ongelooflijke avonturen die hij als jonge man beleefde. En als het niet ongeloof lijk genoeg is, doet de ras-char meur er moeiteloos nog een paar schepjes bovenop. Het lijkt of Edward zo in zijn fantasieën op gaat, dat ze deel van hemzelf ge worden zijn. Zijn zoon Will is juist de nuchterheid zelve. Nu Edward stervende is, hoort Will liever ein delijk eens wie zijn vader nu écht was, want ook hij heeft alleen maar een verhalenverteller gekend. Zijn vader is verbijsterd door die vraag. Werkelijkheid en sprookje lopen moeiteloos in elkaar over in 'Big Fish'. Een Felliniaanse circusdirec teur die 's nachts in een weerwolf verandert, een heks in wier rech teroog je kunt zien hoe je dood gaat, een reus die eigenlijk een eenzame goedzak blijkt, voor Tim Burton lijkt het allemaal de ge woonste zaak van de wereld. Al De Klarinet* 1$ Klarinet 39, tel. 6023139 Mattijs van de Woerd. In ontmoetingscentrum De Klari net wordt zaterdag 27 november een creatiefmarkt gehouden, waar_ 55-plussers hun zelfgemaakte arti-~ kelen te koop kunnen aanbieden. De werkgroep Klarinet van de SWOS roept daarom deze mensen op zich aan te melden voor de markt om daar hun hobby-, kunst en creatieve artikelen aan de man te brengen. Deelname aan deze markt kost 4,00 inclusief een lunch en het gebruik van een verkooptafel van twee meter lengte. De organisato ren verwachten veel bezoekers op de markt, omdat kort daarna de feestdagen zijn en veel mensen op zoek rijn naar cadeautjes. Wie zijD zelfgemaakte spullen wil verkopen, kan contact opnemen met een van de ouderenwerkers, tel. 6023139. men met vrienden die hij tijdens zijn carrière ontmoet heeft. 'The Soulcatchers' waren geboren! Een spetterende combinatie die de gro te klassieken uit de Blues, Jazz en Soul spelen. Ze rijn beïnvloed door grote namen als Muddy Wa ters, Jimmy Hendriks, Otis Red ding, Rolling Stones, Prince e.a. en spelen nummers zoals 'Have you ever been mistreated' en 'Red House'. 'Hoochie coochie man' zal ook vast niet ontbreken. Diverse blues- en jazzclubs mochten de muzikanten reeds aanschouwen. Ze speelden o.a. op Meeijazz in Hoofddorp, het Jazzfestival in Ber gen en wegens groot succes, al drie keer op het Leidse Jazz- en Blues Festival. Conclusie, de Bluesnight brengt deze keer een wervelende show met als basis een mengeling van stijlen verpakt in doordachte en originele arrangementen. De ingrediënten voor een gezellige (dans)avond rijn weer voldoende aanwezig. De rest laten we over aan de bezoekers. Is uw interesse gewekt en bent u nooit geweest, kom gerust eens luisterenZie ook: www.soulcatchers.nl. Aanvang: 22.00 uur. Entree: 10,00. Voorverkoop: 15:00- 16:00 uur aan de bar. Zaal open 21:30 uur, zaal dicht 23:30 uur (of eerder als het vol is). Internet: www.artishock-soest.nl/ blues. op moet treden en met plezier voor rijn vriend Koustuv Ray be reid is een afwijking van rijn rou te te maken om zo samen met hem in Artishock te kunnen musiceren. Rishi Dhir: Baja (harmonium) stu deert zang bij Koustuv Ray aan het Rotterdams Conservatorium. Tij dens dit concert zal hij het India se harmonium bespelen. Nog niet bekend: twee tanpura's. Khayal is de meest populaire vorm van klassieke Indiase zang in het huidige India. Deze vorm heeft alle elementen in zich van een comple te Indiase zangstijl. De gehele om vang van de emotionele en medi tatieve stemming van de Raga (melodie) wordt verkend tijdens de improvisatie rond de langzame Bada Khayal (compositie). De uit voering wordt besloten met een sneller deel de Chhota Khayal in de zelfde Raga waarin de verbeel ding en virtuositeit van de uitvoe rende tot het uiterste wordt ge voerd en de compositie tot rijn cli max komt. Thumri is een lichtere vocale stijl waarin een hoge vocale techniek, expressie en emotie wordt ver langd. Vaak gaan de onderwerpen van de tekst over de romatische gebeurtenissen tussen Krishna, Radha en de Gopies. Bhajans zijn devotionele liederen die in de tempels werden en wor den gezongen. De teksten rijn erg aan traditie gebonden, op de me lodie kan een weinig geïmprovi seerd worden. Bhajans gaan ver terug in de tijd, de meest traditio nele zijn geschreven door Mirabai, Surdas en Kabir, rij geven de boodschap van leven en spirituali teit door. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 10,00. Reserveren (t/m 25 sep tember) bij Herman Joosten, 88 602.16.25. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl snel word je zelf betoverd door de wereld die Edward Bloom in rijn verhalen schept. Misschien omdat hij veel te aardig en te naïef is om een bedrieger te kunnen zijn. Al leen je eigen nuchterheid weer houdt je ervan Bloom's verhalen kritiekloos te slikken. Maar dan brengt Burton de kijker toch weer in verwarring: hij laat in het heden ineens getuigen opduiken uit ver halen waarvan je dacht dat die uit Bloom's grote duim kwamen. BIG FISH is een grappige, vreemde en ontroerende film, waarin vooral Albert Finney en Ewan McGregor (de oude respectievelijk jonge Edward Bloom) overtuigen. Een geweldig pleidooi voor een fanta sierijk leven. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 88 035 602.93.67. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl. Vanaf 21 september start klassiek homeopaat Guus Kruis voor de 9e keer weer een cursus 'Eerste hulp met Homeopathie'. Het is een wijdverbreid misverstand dat ho meopathische middelen pas op langere termijn effect hebben. Ho meopathische middelen kunnen juist ook goed gebruikt worden bij kleine ongevallen in huis, bij sport blessures of bij ziekten als kroep, verkoudheid en voor kinderen. In deze twee cursussen die op drie avonden en op drie ochtenden wordt gegeven, maakt u kennis met de uitgangspunten van home opathie en wordt een aantal van de meest voorkomende ziektes en aandoeningen besproken. Na drie bijeenkomsten is men in staat in voorkomende gevallen zelf te han delen. De cursus wordt gegeven door Guus Kruis. Zij is klassiek home opaat en heeft een praktijk aan de Prunuslaan. De cursusbijeenkom sten beginnen een week later dan eerder werd gepubliceerd; ze vin den dus plaats op dinsdagmorgen 28 september, 5 en 12 oktober, of op woensdagavond 29 september en 6 en 13 oktober. Binnen de cursus is ruimte voor eigen vragen en praktijkgevallen. De kosten bedragen 25,00. In formatie/ opgave: Guus Kruis, 88 035-588.12.22.

Soester Courant | 2004 | | pagina 13