OESTERBERGSE fevredenheid over woonsituatie COURANT nier Lctie brengt 50.000 euro op mor SOS-Kinderdorpen ERPE Likkebaarden op 'spottershill' Fietsenkeuring Carolusschool KERKDIENSTEN Soesterbergse exposeert keramiek in Maarssen MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Opbrengst beurs Abrona voor aankoop speelgoed Jongerius en schrijversduo maken samen muziek ïlkom Memm mm d kan er veel verbeterd worden in Soesterberg rhe Oriëntal Swan speelt rol bij Benefietdiner FER: Informatiemiddag peuterspeelzaal Eemzangers in De Drie Eiken Internet en e-mail cursus Drie Eiken Sinterklaas komt op 13 november Kaartmarathon op 22 januari Ron Schröder en Marianne Busser-maand SCHRAVEMADE B.V. Dansen voor 5 0-plussers PAGINA 14 g en een baan had jden ze niet zo arm 7 zou hij misschien mishandeld en ver- als Ricardo te hel- 'nicef projecten in en om kinderhan- nen en bestrijden, door wereldwijd srs, advocaten en te trainen in het n de misstanden. i kinderen te waar de gevaren. En door n kinderhandel op ze door de juiste ïpleiding weer een ekomst te geven. an Ricardo, Babi, nata zijn gefingeerd ng op peil en ijn essentieel ze voorlichting en waarom van Anderzijds pro- ichting de politiek uigen dat de Wet ndonatie (WOD) aangepast. Het /achttijd voor een ug te brengen tot s jaar. doen ïn aan het lot van :en' Door nu al epafen of u na uw ilt zijn of niet. Het een zware beslis- willen zijn. Maar ssing die van gro- voor anderen. Het grijk dat uw naas- uw standpunt is. sn zoals u wilt. De raag is dan ook: van elkaar?" an giften, om op uvoners van Soesterberg zijn rieden over hun woonsitua- 72 procent vindt het er rettig wonen, 23 procent is re- tevreden. Ook de ont- uiting en de bereikbaarheid het dorp scoren goed. Ze ■oordelen de verkeerssitua- l( met name de snelheid en I parkeren (Radeniaker- niat) echter minder positief, lok op liet gebied van de vei lheid kan er veel verbeterd jrden om plezierig wonen te iniuleren. Velen storen zich ioralaan de schade door van- ilisme en aan het aantal in- raken. Verder zou meer aan- ,cht besteed moeten worden m groenonderhoud. Li blijkt uit de leefbaarheiden quê- I één van de onderzoeken die de Leente heeft uitgevoerd. De en- Jiêteis in mei onder 689 inwoners 1. Er kwamen er 262 (38 cent) terug. Bestrating in [oesterberg is volgens 35 procent i verbetering toe om 'hobbels' in bwegdek weg te nemen. Verder Uen er meer prullenbakken Joelen komen. De bezoekers van feestelijke startavond in Soes- over de instelling van lorpsbeheer kregen echter te ho- V dat het geld hiervoor op is, gegeven aan opnieuw plaatsen vooral tijdens de jaarwisseling Jraielde bakken. opkomst op de startavond was keurstellend. Samen met de wijk- [órdinator Soesterberg, Benike i der Ploeg, telde burgemeester os Janssen als bezoeker en toe- lorder slechts 25 inwoners. Niet- Imin was het een vruchtbare bij- takomst, gemeten aan het aantal Lggcsties dat zij deden om oesterberg het karakter van een schoon, goed onderhouden i gezellig dorp te geven. Dorps- eheer moet daar een belangrijke fjdrage aan leveren. Kenmerken ven zijn samenwerking, korte hmmunicatielijnen, snelle resulta-. |n, gedeelde verantwoordelijkheid een grote rol en invloed van fcwoners. gemeente kan niet alles alleen, oesterberg, de buurt en de leef- ngeving, is een gedeelde verant- [oordelijkheid. Belangrijke taken i toebedeeld aan de politie, het tlzijnswerk (Stichting Balans) en woningcorporaties (Portaal en :W). Maar minstens zo belang- is de verantwoordelijkheid van ewoners en van de winkeliers, [holen, verenigingen, kerken en in het dorp. Deze partners [jn in mei een structurele samen- jerking aangegaan. Met elkaar gemeente, Balans, Portaal en een roep wijkbewoners) vormen ze et dorpsbeheerteam van Soester- berg. Momenteel hebben zich 17 bewoners uit het dorp opgegeven voor deelname aan het team. Voorzitter ervan is Thorwald Ko- reneef. Kwestie van doen Het team bespreekt alle zaken die de dagelijkse leefomgeving van Soesterberg aangaan en pakt die - indien mogelijk- meteen aan. Dorpsbeheer is immers vooral een kwestie van doen; van samen zoe ken naar goede oplossingen, van samen werken aan snelle resulta ten, van samen zorgen voor een fijne buurt. Een van de zaken die het dorpsbe heerteam al snel heeft opgepakt, is het houden van dorpsschouwen. Naar aanleiding van déze schou wen zijn veel praktische zaken di rect aangepakt. Daarnaast heeft het team de be schikking over een eigen dorps budget van 11.000 euro dat be steed kan worden aan ideeën van bewoners en die iets extra's bete kenen voor meer inwoners van Soesterberg. Tijdens de startavond in dorpshuis Burgstede, waar iedereen bij bin nenkomst beschuit met muisjes kreeg ter gelegenheid van de 'ge boorte' van het dorpsbeheerteam, konden bewoners ook aangeven welke zaken zij graag extra aange pakt wilden hebben. Gemeentelijk coördinator Benike van der Ploeg kwam met verschillende project voorstellen, bedacht naar aanlei ding van conclusies die de ge meente getrokken heeft uit allerlei onderzoeken. Na het welkomstwoord door wet houder Harry Witte viel te zien en horen wat dorpsbeheer is, wie er in actief zijn (er zaten vier dorpsbe- heerteamleden op het podium) en wat mensen eraan hebben. Benike van der Ploeg vertelde meer over de uitkomsten van de leefbaarhei denquête en de zogenaamde 'quick-scan' die in het dorp gehou den zijn. Beide onderzoekjes lever den een overzicht op van de be langrijkste knelpunten die leven in het dorp. Vervolgens presenteerde de voorzitter Koreneef de top tien van knelpunten die het dorpsbe heerteam het belangrijkst vindt. Daarna presenteerde coördinator Van der Ploeg wat de gemeente en andere partijen al doen in het dorp als het gaat om knelpunten. Zo kwam aan bod dat de gemeente nadenkt over een dorpskrant, wil meewerken aan overname van ei gendom en beheer en onderhoud van het fietspad naar Zeist (is nu van Rijkswaterstaat, wordt onder houden door het recreatieschap en ligt binnen gemeente Zeist), de nieuwe busverbinding van Eem- land Express tussen Soesterberg en Soest vanaf 12 december dit jaar, en het aanbrengen van extra ver lichting door de gemeente in de straten Apollo en Mercury dit jaar. Ook de wijkagent en de politiesur veillant kwamen daarbij aan het woord. Half-pipe Vervolgens lichtte Van der Ploeg enkele projectvoorstellen toe die de gemeente eventueel extra wil uitvoeren. De bezoekers konden met stickers aangeven welke pro jecten zij belangrijk vonden. Ook konden ze nieuwe projectvoorstel len indienen. Yolanda Bonouvric, lid van het dorpsbeheerteam, stel de voor een half-pipe in het dorp aan te leggen, omdat te weinig ac tiviteiten voor jongeren één van de De bezoekers van de startavond dorpsbeheerteam Soesterberg kre gen alle gelegenheid hun zegje over de situatie in het dorp te doen. knelpunten is in het dorp. Dit punt bleek instemming te krijgen. Voor zitter Koreneef neemt de uitkomst van de stemming mee naar de hoorzitting van de gemeenteraad op 7 oktober wanneer de raad ver gadert over de begroting. Het geld voor de voorstellen is er dus nog niet, maar het dorpsbeheerteam gaat zich hard om ze gerealiseerd te krijgen. Daarna was er een vragenronde met vragen over adoptie van groen, zomerschoon etc., gevolgd door een informatiemarkt: met stickerwand zodat men aan kon geven wat men van de voorge stelde voorstellen vond met stands van de gemeente over zwerfvuil, groenonderhoud, speel ruimteplan, hondenpoep, onder grondse containers, Zomerschoon en Woon-werkterrein Soesterberg Noord met vertegenwoordigers van ver schillende partners in het dorpbe- heer Balans, politie, Portaal en SCW) een kraam van het dorpsbeheer team met een bus voor ideeën voor besteding van het dorpsbud get. Uit de uitkomst van de 'stickerstemming' over de voor stellen bleken in volgorde favoriet: aanleg half pipe (de burgemeester vroeg direct aan de inwoners waar die zou moeten komen, want nie mand wil hem in zijn achtertuin!); anti-zwerfvuil project; extra uren jongerenwerk; project om te hard rijden tegen te gaan; mooier groen; extra bewonersschouw voor be strating; onkruid-wegproject. Pe organisatie Fine Eastern Restaurants (FER) bestaat 20 par. Een gebeurtenis die jl. Jag met medewerking |an de 27 aangesloten Oostcr- specialiteitenrestaurants, Raaronder The Oriëntal Swan Soesterberg, op een bijzon dere wijze werd gevierd in de Amsterdamse Rai. Pe FER combineerde het aange- pame met het nuttige door het op louw zetten van een feestelijk be- iefietdiner. Aan 30 ronde tafels, Paarvan 27 gesponsord door de deelnemende restaurants, konden o 300 speciale gasten, onder pie vertegenwoordigers van de thinese ambassade, volop genie- Ben van een exquis 5-gangen diner Instaande uit een keur van twaalf lorgvuldig bereide gerechten en ierechtjes. •neOriëntal Swan was één van de lestaurants die een tafel voor tien Personen voor zijn rekening had genomen. Elke speciale jubileum- "fol met tien couverts leverde de Organisatie 1000 euro op. Samen Piet de opbrengst van een veiling fan een aantal bijzondere stukken ■een voetbalshirt met daarop de Randtekeningen van o.a. de oud i'oetbalinternationals Kees Rijvers Jjjj Frans de Munck ging voor ruim pOOO euro weg), kwam het totale ag, dat ten goede komt aan ;n Chinese kinderdorpen, op lO.OOOeuro. pc geanimeerde oosters culinaire fvond was in alle opzichten een yoot succes. Cheung Mok, eige- "ar van The Oriëntal Swan was van de tien koks die in de keu- Pens van de RAI voor de vele Pnëntaalse heerlijkheden zorgden. Pijn vrouw Miranda en dochter Wendy maakten eveneens deel uit i de totale organisatie van de >nd. Als gastvrouw zat Miranda Vfok tussen de drukke bedrijven loor mee aan aan de tafel die door Ihaar restaurant was geadopteerd. Voor aanvang van het diner wer- de in stijlvolle kledij gestoken dB zonnige kanl van de schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 Redactie-adres Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 25 september zondag 26 september Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; canto- res Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores A. Grün, P. Denneman, J. Litjens; Taizé- viering; tv-uitzending; koor Face to Face Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 voorganger onbekend World Outreach Church (info locatie: 88 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 88 0900-430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, SS 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, §8 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: 88 0900-202.55.01. Sinds vorige week exposeert Helmi Schellinger uit Soester berg haar keramiek bij Galerie re-Vue te Maarssen. De objec ten die de kunstenaar maakt, worden opgebouwd uit dunne plakken klei. Men kan ze ope nen en sluiten. Soms lijkt het kunstwerk op een gebruiks voorwerp, maar dat is enigszins misleidend. Schellinger maakt graag gebruik" van onverwachte verrassingsele menten. Het werk is raku gestookt. Dit is een uit Japan afkomstige stookwijze, waarbij de geglazuurde voorwerpen gloeiend heet uit de oven gehaald worden en daarna in zaagsel worden gesmoord. Hier door ontstaat het craquelé in de geglazuurde vlakken en het zwart van de ongeglazuurde vlakken. Helmi Schellinger heeft haar oplei ding gevolgd aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Zij is lid van de beroepsvereniging voor keramisten NVK, de Kunstenaars vereniging GSA te Hilversum en de Kunstenaarsvereniging De Ploegh te Amersfoort. Galerie re-Vue exposeert tevens werk van vier andere kunstenaars. Grafiek van Joke Struik, schilde rijen van Thierry Loulé (Toulon- Frankrijk), beelden in brons van Barbara de Clercq en sculpturen in de beeldentuin van Reina Cle- veringa. Meer informatie is te vinden op: www, galerierevue, nl Galerie re-Vue, Kaatsbaan 20 te Maarssen. 0346-579889. Ope ningstijden: woensdag en donder dag van 13 tot 17 uur, vrijdag van 13 tot 20.30 uur en zaterdag van 11 tot 17 uur. (030) 692 03 97, Mattie Schreu- ders (030) 289 00 76 of Marian- ne Vroege (0346) 35 14 15. Tien procent van de opbrengst van zowel de koper als verkoper is be stemd voor kinderspeelgoed voor één van de voorzieningen van Abrona. Kleding en speelgoed dat niet is verkocht, kan op zaterdag tussen 15:00 uur en 15:30 uur worden Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §8 0900-8844; alarmnummer: S3 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. Voor zaterdag staat de speel goed- en kinderkledingbeurs op het programma van Abrona. Die vindt plaats op de locatie Sterrenberg aan de Amers- foortseweg 56. De verkoop be gint om 9.30 uur en duurt tot 11.30 uur. De beurs is in zalen centrum 't Lichtpunt. Het is ook mogelijk om zelf kinderkleding of speelgoed ter ver koop aan te bieden. Wie dit wil, kan vrijdag tussen 18:30 uur en 20:00 uur spullen afgeven in 't Lichtpunt. Hieraan zijn wel be paalde voorwaarden verbonden. De kleding (alleen vanaf maat 74) dient schoon, heel en van deze tijd te zijn. Uiteraard geldt ook voor het speelgoed dat het schoon, heel en compleet dient te zijn (losse onderdelen bij voorkeur bij elkaar bundelen). Knuffels en puzzels worden niet geaccepteerd. Men kan maximaal 50 kledingstukken en 15 stuks speelgoed inbrengen. Kleding en speelgoed moeten zijn voorzien van plaksticker met prijs, maat en verkoopnummer. Een verkoopnummer kan men aanvragen bij: Jannie Lindeboom Het was voor de spotters op Soesterberg vorige week likke baarden op hun vaste plekje 'spottershill' langs de Van Weerden Poelmanweg. Dank zij de rol die de vliegbasis Soesterberg speelde in de her denking van de operatie Mar- ket Garden, kregen ze ook toe stellen voor de lens, die ze doorgaans maar zelden te zien krijgen. De verschillende herdenkingsmo menten werden van woensdag tot en met zondag gehouden, in de omgeving van Arnhem en opge luisterd door verschillende Neder landse en buitenlandse vliegtuigen. Twee transportvliegtuigen (een C- 130 Hercules en een Fokker 60) en transporthelikopters (een Chi nook, Cougar en Alouette) van de Koninklijke Luchtmacht verzorg den paradroppings en demonstra ties. Vele Britse, Poolse, Tsjechische en Nederlandse veteranen woonden met hun familie de plechtigheden bij. Bij de hoge gasten waren naast koningin Beatrix en de Bitse prins Charles tal van andere autoriteiten, zoals minister van defensie Henk Kamp, de Britse ambassadeur Sir Colin Budd, chef defensiestaf ge neraal Dick Berlijn en de chef staf van de Britse landmacht, de vier- sterren generaal Sir Michael Jackson. Behalve de Koninklijke Lucht macht waren ook de Britse Royal Air Force en de Army Air Corps, de US Air Force, de Tsjechische Czech Air Force, Poolse Polish Air Force en organisaties zoals de Battle of Britain Memorial Flight en de Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht afkomstig van de vliegbasis Gilze-Rijen bij de herdenking betrokken. De trans- gasten via twee grote projectie schermen geïnformeerd over de stand van zaken rondom de kinderdorpen die in 132 landen goed werk doen voor arme, voor al ouderloze kinderen. Alleen al het gegeven dat er na 2003 we reldwijd vijf miljoen wezen zijn bij gekomen illustreert onomstotelijk het belang van het werk van de Stichting SOS-Kinderdorpen. SOS staat voor 'Sociedad Social'. De organisatie richt zich actiematig op de sterken in de samenleving die financiële hulp kunnen en willen bieden aan de zwakken. Daar is de FER in Nederland, met veel be langeloze hulp van talloze bedrij ven, met de bereikte bijdrage van 50.000 euro glansrijk in geslaagd. SOS-akfie Soesf(erberg) Naast al datgene wat de FER or ganisatorisch voor haar rekening nam, heeft The Oriëntal Swan voor zijn gasten in het restaurant aan de Rademakerstraat een twee de traject opgezet. Iedere bezoe ker/ster wordt uitgenodigd een SOS-kanskaart te kopen voor tien euro. Daarop kan men een zin af maken. Een deskundige jury be oordeelt welke de beste vijf zijn en de bedenkers daarvan winnen dan een 'diner voor twee'. Voor de Cheung Mok van The Oriëntal Swan in Soesterberg was één van de tien prominente koks in de RAI. Links van hem de voorzitter van de FER, Ho-Kai Ye, die een dank woord uitspreekt. deelname worden ze meteen be loond met een gratis SOS-dessert. Deze plaatselijke actie duurt nog tot en met 15 oktober. De op brengst wordt bij de opbrengst van de actie gevoegd. De peuterspeelzaal 'De Pruttelpot' aan de Van Angerenstraat 1 houdt op woensdag 29 september een in formatiemiddag. Van 13:00 tot 14:00 uur zijn belangstellenden welkom om kennis te maken met de leidsters en om de speelzaal eens van binnen te bekijken. Be zoekers kunnen ook kinderen van af de leeftijd van anderhalfjaar in laten schrijven. Vanaf de leeftijd van tweeënhalf jaar zijn ze clan welkom op de peuterspeelzaal (wanneer er een wachtlijst is, kan dit ook later zijn). Ook met kinde ren die al zijn aangemeld kan woensdag een kijkje worden geno men. De Carolusschool in Soester berg heeft op een originele ma nier meegedaan aan een veilig verkeersactie van 3VO Neder land. Twee politieagenten kwa men naar de school om de fiet sen van de leerlingen te keuren. De meeste tweewielers waren in orde, maar hier en daar kre gen de kinderen het advies om iets te repareren, zoals een los zittende bel, of te veranderen, zoals het verhogen van het za del. Ook moesten in enkele ge vallen banden opgepompt wor den. De actie was een initiatief van de actieve groep verkeersouders, sa men met 3VO. Extra aandacht ging uit naar onveilige loop- en fietsroutes, met name naar het au toverkeer rondom basisscholen. Het komt steeds vaker voor dat kinderen met de auto naar school worden gebracht. Het gevolg is dat er vooral bij basisscholen sprake van te veel autoverkeer is. Daar door wordt de situatie op straat nog onveiliger. 3VO vindt dat kin deren veilig en zelfstandig naar school moeten kunnen gaan. Op die manier leren ze om te gaan met verkeer. Samen met 3VO voerden de verkeersouders van de Carolus school actie voor de rechten van kinderen in het verkeer. De school gaf een eigen invulling aan de actie. In ieder geval op de actiedag zouden zowel (wegbreng en ophaal)ouders als kinderen massaal te voet en per fiets naar portvliegtuigen waren afkomstig van vliegbasis Eindhoven en de helikopters van vliegbasis Soester berg. In totaal deden zon duizend pa rachutisten mee aan de diverse luchtlandingen, onder wie onge veer 850 Britse, Amerikaanse, Poolse en Tsjechische para's. Alle deelnemende Nederlandse en bui tenlandse vliegtuigen stegen op van en landden op de vliegbasis Soesterberg. Voor de spotters een unieke gebeurtenis, die zich niet snel zal herhalen. Vrijdag 1 oktober is de 'Dag van de Ouderen'. Deze gaat in Soester berg niet ongemerkt voorbij. In het ontmoetingscentrum De Drie Ei ken aan het Dorpsplein kunnen 55-plussers vanaf 14:00 uur onder het genot van een kopje koffie en een drankje met een hapje genie ten van het optreden van 'De Eemzangers'. De toegang is gratis. Deze middag is georganiseerd in samenwerking met de ouderen bonden ANBO, PCOB en KBO. Volgende week woensdag, 29 sep tember, start om 15.00 uur een nieuwe cursus E-mail/internet in ontmoetingscentrum De Drie Ei ken. Deze cursus voor 55-plussers bestaat uit vier lessen van elk an derhalf uur. De kosten bedragen 25,— inclusief lesmateriaal. Voor deze cursus zijn nog slechts enke le plaatsen beschikbaar. Wie eraan wil meedoen, kan 's morgens tus sen 10.00 en 12.00 uur contact opnemen met De Drie Eiken, tel. 0346-351402. Het duurt nog ruim twee maan den, maar nu al heeft Sint Nicolaas het organisatiecomité in Soester berg laten weten dat hij met zijn gevolg ook dit jaar weer naar Soesterberg komt. Hij heeft hier voor op zaterdag 13 november nog een plekje in zijn agenda gevon den. Zoals gebruikelijk wordt de Sint verwacht in dorpshuis Burg stede, waar ook de feestelijke in tocht in het dorp begint. De jaarlijkse nieuwjaars-kaartma- rathon in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg wordt gehouden op zaterdag 22 januari 2005. Kaartliefhebbers zijn op deze dag welkom van 10:00 tot 18:00 uur. De kosten van deelna me aan de marathon bedragen 8,— inclusief een kopje koffie met verrassing. Er zijn prijzen te winnen en er vindt een verloting plaats. Inschrijven is gewenst, bij voorkeur vooraf telefonisch bij het dorpshuis, 0346-351975, of op de dag zelf vanaf 9:25 uur. school moeten komen. Dat ge beurde inderdaad. Het was stiller dan anders in de Chr. Huijgens- laan bij het begin en einde van de schooltijd, 's Middags was er de fietsenkeuring voor de groepen 5, 6 en 7, uitgevoerd door de politie en begeleid door de verkeersou ders. De kinderen kregen voor hun deel- De politieagenten die de fietsen van leerlingen van de Carolus school in Soesterberg keurden, stel den vast dat de meeste wel in orde waren. Foto: Eemland Pers name een beloning, onder meer een plaat, een lampje en een sticker. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 De 50e kinderboekenweek staat in bet teken van muziek. En waar denkt heel Nederland en in ieder geval iedereen in Soest direct aan? Natuurlijk aan Ron Schröder en Marian ne Busser, liet bekende schrij versduo uit Soest. Wie kent ze niet van de heerlijke boeken 'Het Sinterklaasboek' (voor peuters en kleuters), 'het Kerstboek' en de 'Zing je mee- boeken'? En wie kent niet de be levenissen van 'Pietertje Pet', 'Lise lotje' en 'Koen en Lot'? Hoogste tijd voor een Ron Schröder Marianne Busser-maand bij Boek handel Jongerius Op vrijdag 1 oktober om 10:00 uur onthullen ze de speciaal inge richte kast en lezen voor aan de ^uitgenodigde kinderen. Vanaf dat moment grijpt niemand meer mis, want maar liefst 100 verschillende boeken van dit schrijversechtpaar zijn verkrijgbaar. Verder wordt er een spectaculaire kleurwedstrijd georganiseerd waarbij 50 kinderen een gesigneerd boek van Ron en Marianne kunnen winnen! Kleur platen kun je ophalen bij de boek handel aan de Van Weedestraat 29. Uiterste inleverdatum: zater dag 30 oktober. Tussen 25 en 29 oktober lezen Ron en Marianne voor op drie ba sisscholen in Soest. Op donder dagavond 4 november vertellen ze bij boekhandel Jongerius over hun werk en geven ze tips en ideeën aan ouders, juffen, opa's, oma's en andere belangstellenden (aanvang 19:45 uur, reserveren gewenst). Op zaterdag 6 november is om 10:00 uur de feestelijke prijsuitrei king van de kleurwedstrijd. Ron en Marianne reiken de prijzen hoogst persoonlijk uit. Die middag zijn ze van 14:00 tot 15:00 uur aanwezig om hun boeken te signeren. Informatie: Boekhandel Jongerius, Van Weedestraat 29, 3734 CR Soest, 88 035-588.01.22. Zie ook: www.boekhandeljongerius.nl en www.mariannebusser-ronschroder. info. Het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein is zater dagavond een danscentrum. Dan wordt 50-plussers in Soesterberg de gelegenheid geboden om een dansje te maken. De muziek begint om 20:00 uur.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15