Stop Fietsdiefstal! Red Stars kan borst natmaken KVO meldt zich in top ranglijst iSPORTf Glansloos debuut schakers BSüaa' Nek aan nek race Sander van de Water en John Grift Zonder helers geen stelers korfbal dammen WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 Heren leveren ervaring in; dames terug op rayonniveau SOESTER COURANT Jubilerend Red Stars op zoek naar oud-leden Opnieuw na rust (4-4) beter spel: 13-5 PAGINaTs IvQENSDAG 22 SEPTEMF KORFBAL Vliegdorp nog steeds zonder puntverlies AUTOSPORT Pim Hoekzema SCHAKEN Hoger ingeschaald WSC wint met 3-5 Sportprogramma^ I Tijdens Soester golfkampioenschappen WATERPOLO GOLF Verjongd team Duinkikkers op koers na zege Opnieuw pak rammel voor jeugdig Hees VISSEN SportuitslageiJ Eindzege komt niet in gevaar voor Lievestro Activitas troeft Eemvogels af Een ongeluk, zhb in m /MV Zal omv de, OOSJ DUATLON Vera den Breejen Voorbereiding op damtoernooi jGGD-oudercursus: [Opvoeden: zó!' U.L'I.Md.JEiJu.dlIrldrt: Dertig boetes bij bromfietscontrole Op ant vra v: Pleegt de Gemeente Soest fraude? Voor zowel de dames als de he ren van Red Stars belooft het seizoen een avontuur te wor den, waarvan de afloop zich drie dagen voor de competi tiestart moeilijk laat raden. Gemakkelijk zullen beide teams het in ieder geval niet krijgen. Door het vertrek van onder ande ren Frank Renzenbrink en Chris- tiaan Glerum heeft de mannen- ploeg niet alleen kwaliteit ingele verd, ook de ervaringsmeter slaat veel lager uit dan voor de zomer vakantie. Met tegenstanders als New Stars en Crackerjacks, dat zaterdag om 18:00 uur in Beuken dal wordt verwacht, staat de ploeg een aantal zware klussen te wach ten. Dat bleek zaterdag al toen in Schijndel de eerste bekerronde in toernooivorm plaatsvond. Red Stars verloor twee duels nipt en werd eenmaal weggespeeld. In verband met een blessure kan Tommy van Eeten nog steeds niet spelen, maar de guard is dit sei zoen als trainer/coach bij het team betrokken. Hij kan een beroep doen op Thomas Kok en Eelco Dijksma, die het afgelopen seizoen ook aan hun speelminuten kwa men. Niet helemaal duidelijk is in hoeverre center Manfred Dikkers inzetbaar zal zijn, maar de meeste andere spelers hadden het in het afgelopen seizoen twee klassen la ger al moeilijk genoeg. Met slechts acht spelers zullen regelmatig ook junioren, onder wie Maikel Fagel, hun opwachting maken. Het zal zeker een leerjaar worden voor de hoofdmacht, waarin ove rigens de rentree van Gijs Huurne- man een feit zal zijn. Dames Ook de dames kunnen hun borst natmaken. Voor het eerst sinds 1993 acteren ze weer op rayonni- Heren Trainer/coach: Tommy van Ee ten. Selectie; Eelco Dijksma, Leon Ekkels. Sander van Lit, Tho mas Kok, Robert Brakel, Man fred Dikkers, Gijs Huurneman, Thomas Brood, Maikel FageL Eerste klasse rayon: Red Stars, Crackerjacks, SBU, Jumpers, New Stars. Dames Trainen Jan Mulders. Selectie: Tessa de Bruin, Moni que de Bruin, Manon Kok, So fje Nauwelaerts de Age, Ange- lica Bolwerk, Tjarda van der Wal, Suzanne Visser, Vanessa Vis, Jorieke Huurneman, Si- mone Kok, Martine Sanders. Tweede klasse rayon: Red Stars, Bourgondië, BOB, Sil- vertown Lions, River Trotters, BS Leiden. veau. Nu hebben Manon Kok, te ruggekeerd na een periode in de topliga, en Tessa de Bruin bewezen dat ze hun mannetje op dat niveau staan. Maar voor de meeste ande ren breekt een nieuwe fase in hun basketbalbestaan aan. Jan Mulder, in een succesvol ver leden van de club als speler en trainer/coach actief op rayon- en divisieniveau, zal de basketbalsters de weg wijzen en ze proberen op de rijbaan te houden. Mulder is aangetreden als trainer en momen teel is een lobby aan de gang om hem ook voor de coachfunctie te strikken. Overigens hebben de dames hun eerste succes reeds geboekt door de tweede bekerronde te bereiken. Van Leiden, in de reguliere com petitie een van de opponenten, werd zaterdag met ruim verschil verloren, maar Red Stars bleef Eastwood Tigers zonder proble men de baas. Je merkt dat we allemaal aan el kaar moeten wennen', zei aanvoer ster Tessa de Bruin over het feit dat de helft van het vorige dames team is samengevoegd met drie junioren. 'Daarom is het goed dat we twee wedstrijden hebben ge speeld. We zullen nog veel tijd no dig hebben om elkaar te vinden en krijgen het moeilijk. Leiden was al veel beter ingespeeld. Maar al ver loren we dik, we zeiden tegen el kaar dat zulke wedstrijden leuker zijn om te spelen dan in de kern, waar je vaak veertig minuten een zoneverdediging tegenover je hebt staan.' Het onderling jeugdtoernooi dat Red Stars zaterdag hield en waarbij de jonge basketballers van 7 tot en met 18 jaar in ge mengde teams speelden, was de opmaat naar 2005, waarin de basketbalvereniging haar veer tigjarig bestaan op grootse wij ze wil vieren. Daarom hoopt de club in contact te komen met oud-leden. Zij kunnen zich per e-mail melden bij het bestuur: frankibverhoeks@planet ni ie dprppn Hip» iran i„„. dereen die van zich laat horen, wordt vanaf begin volgend jaar op de hoogte gehouden van de activiteiten die in het vooijaar zullen plaatsvinden. Op woensdag 20 en donderdag 21 oktober zijn er al basketbal- clinics voor kinderen van 12 tot en met 17 jaar uit Soest en omgeving. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmel den bij Gijs Huurneman, tel. 06-48089102 of per e-mail: giishuurne.man@12mnvp. nl Opnieuw kwam KVO in de tyveede helft veel beter voor de dag dan in de fase voor de pau ze. Een week eerder werd een grote achterstand rechtgetrok ken, ditmaal werd na een rust stand van 4-4 Ter Leede met 13-5 opgerold. Onrust in het spel van de Soester- bergers was de oorzaak van de magere tussenstand, waarover ze niet eens mochten klagen. Het was dat de verdediging wel solide in elkaar stak, anders hadden ze wel licht averij opgelopen en was een inhaalrace andermaal noodzakelijk geworden. Maar toen de teams in sporthal Banninghal waren gewisseld van korf, lukte ineens alles bij de thuis club. Bij afstandschoten viel de bal door de mand en doorloopballen werden in het tweede deel wel ver zilverd. Vooral Remco van Wou denberg was ouderwets op dreef. De aanvoerder van KVO scoorde zesmaal, waarvan vijf keer na de rust. De overige doelpunten kwa men op naam van Folko de Raad (3), Erik Dormans en Ilse van Rooijen (beiden 2). Ter Leede wist niet meer waar hij het moest zoeken en kwam in de laatste 35 minuten tot niet meer dan één treffer. KVO gooide daar entegen alle remmen los en bood twintig minuten voor tijd Marijn van Woudenberg de mogelijkheid zijn debuut in de hoofdmacht te maken. Na drie wedstrijden is volgens KVO de conclusie gerechtvaar digd, dat het zich serieus kan gaan mengen in de strijd om de boven ste plaatsen. Met vijf punten (twee zeges en een gelijkspel) is de ploeg terug te vinden op de tweede plaats. Stijldansers lijken bezit te hebben genomen van het korfbalveld tij-, deus K VO-Acti vitas. Foto: Foto Bell VOETBALzaterdag Met zijn teamgenoot René Ouds hoorn heeft Pim Hoekzema afge lopen weekeinde de vierde plaats behaald in de 'Trophy of the du- nes' een race op het circuit van Zandvoort. De Soester mocht ver trekken vanaf de vijfde positie, maar klom naar de derde plek. Halverwege de twee uur durende race nam Oudshoorn de stoel ach ter het stuur over en hij manoeu vreerde de wagen naar de tweede plek. De tussenkomst van de safe- tycar gooide roet in het eten. De voorsprong verdween zienderogen en Oudshoorn viel terug naar plek vier. De volgende dag startte Hoekzema vanaf die positie voor de sprintrace over twaalf rondes. Hij werd na wat duw- en trekwerk in de bochten door drie wagens ingehaald, maar knokte zich terug naar de vierde plaats. volgde met zwart lange tijd een partij van Nederlands kampioen Van Wely, maar toen daarvan af geweken werd was de vrede snel getekend. Eric de Haan zette de thuisclub op voorsprong. In een prettige stelling had hij de moge lijkheid om af te wikkelen naar een gewonnen eindspel. In plaats daar van speelde hij op mat en ook dit had het gewenste resultaat. WSC trok hierna de wedstrijd ech ter naar zich toe. Pepijn Steenber gen had een lastige stelling en in de tijdnoodfase was dit niet meer te houden. Harry Wilting kon, on danks een pion meer, geen gewon nen stelling bereiken, waardoor de stand na de eerste tijdcontrole 2-2 was. Op de overige borden was het voor Soest toen al niet rooskleurig meer. De Soester schaakclub heeft een glansloos debuut gemaakt in de tyveede klasse van de nationale competitie. Tegen WSC, een fusieclub uit het Westland, werd in eigen huis met 5-3 verloren. Na twee promoties komt Soest voor het eerst in het 82-jarig be staan uit in de tweede klasse. Handhaving is dan ook het eerste doel. Tegen het iets sterker inge schaalde WSC waren er wel klei ne kansen op meer, maar uiteinde lijk kon iedereen vrede hebben met het resultaat. De wedstrijd begon met een snel le remise tussen de kopmannen van beide teams. Reynir Helgason In het derde seizoen baadt 't Vlieg dorp sportief gezien in een weelde die in alles afsteekt tegen de voor gaande sessies. Na drie duels is de Soesterbergse ploeg nog steeds zonder puntverlies. Evenals in de eerste twee wedstrijden ging 't Vliegdorp de rust in met een com fortabele 3-0-voorsprong. Guido de Klerk profiteerde in de tweede minuut van rommelig verdedigen van Voorwaarts en zorgde, na een treffer van Olaf van Amstel, ook voor de ruststand. Het klasseverschil kwam in de tweede helft niet meer tot uitdruk king. Met de smaak van thee nog m de mond kwam Voorwaarts te rug tot 1-3 en halverwege de twee de helft bedroeg de marge nog maar één doelpunt. De Soesterber- gers, die niet te spreken waren over de scheidsrechter, maakten het alsnog af. De Klerk werd tien minuten voor tijd onderuit gehaald en Sander van Waare verzilverde de strafschop. 'Een goede generale voor de der by tegen SEC komende zaterdag', aldus de doelpuntenmaker. Met Delta Sport en CDN staat zijn ploeg bovenaan met negen punten. SEC bezet met vier punten de vijf de plek. uc pieK. De diefstal van zn'n Rfio nnn fia»r«.ttEii - Badminton 20:30 Hellas 3-Badso (Nunspeet) Futsal 21:00 Firtina'93-Dynamo (Spleasure Centrum) 21:05 Vebo'78-DVS (Spaken burg) Badminton 13:00 Selby-Leusder BC (Idea) Basketbal 18:00 Red Stars (H)-Cracker- jacks (Beukendal) 15:30 Bourgondië-Red Stars (D) (Wijk bij Duurstede) Handbal 20:40 Smeeing/BDC (H)- Volendam 2 (Beukendal) Korfbal 15:30 Het Bosch-KVO 15:30 Eemvogels-Activitas 2 (Staringlaan) Tafeltennis 20:00 SVE 3-Shot (Utrecht) VOETBAL-zaterdag De diefstal van zo'n 800.000 fietsen per jaar is een groot pro bleem. De Fietsersbond voert daarom het Offensief: Houd de Fiets In deze campagne daagt de Fietsersbond alle partijen uit i fietsdiefstal met alle mogelijke middelen te bestrijden. Met goede stallingen bijvoorbeeld, maar ook met een actieve aanpak i van helers en stelers,opsporing van gestolen fietsen, vereenvou diging van aangifte, betere sloten en met voorlichting. De Fietsersbond dringt bij politie en justitie aan op een serieuze aanpak van fietsdiefstal. Fietsers kunnen de politie daarbij helpen met een aantal dingen. - Maak de fiets uniek, bijvoor beeld door het ingraveren van de postcode. - Bewaar de gegevens van uw fiets, framenummer, merk, kleur en type goed. - Doe altijd aangifte bij diefstal van uw fiets. - Bel de politie, 112, als u getuige bent van fietsdiefstal en geef ook heling door! Tips van de Fietsersbond voor het beveiligen van uw fiets. Zet de fiets bij voorkeur in een bewaakte stalling. Dat kost mis schien een klein bedrag, maar is wel de beste remedie teqen diefstal. 3 Gebruik altijd twee sloten: een stevig ringslot door het achter- wiel en een goed ketting- of beugelslot om frame en voorwiel vast te zetten aan een fietsenrek of ander stuk 'vaste wereld: Als de fiets met ergens aan vast staat, kan een dief de fiets mee nemen en op een rustige plek openbreken. Als u alleen het voor wiel vastzet, is er kans dat de rest van de fiets verdwijnt De investering in twee verschillende goede sloten is altijd de moeite waard, ook voor een tweedehands fiets. Dieven zijn vaak gespecialiseerd in één soort slot. Maak het slot hoog en flexibel vast. Als het op de grond hangt, kan de dief het met een steen kapot slaan. Bevestig een beugelslot nooit in het midden van het frame aan een object. De dief kan de fiets dan ronddraaien, waardoor het slot open knalt. Stal de fiets bij voorkeur in het zicht van mensen. Een dief wordt liever niet bekeken. Sluit eventueel een verzekering aftegen diefstal. Dat kan zowel bij aankoop van een nieuwe als van een tweedehands fiets. Voor informatie over goede sloten en verzekeringen: www.fietsersbond.nl/sloten en www.fietsersbond.nl/verzekering Gebruik een goed ketting- of beugelslot om frame en voorwiel vast te zet ten aan een fietsenrek of ander stuk 'vaste wereld'. Het tegengaan van heling is essentieel bij de aanpak van fiets diefstal. De Fietsersbond heeft de rijwielbranche daarom gevraagd een gedragsco- voor fietsverkc maken. De bond roept verder iede reen op geer gestolen fietsen meer te kopen en geeft tips om dat te voorko men, ledereen kan zich bewust of onbewust schuldig maken aan heling. Voor justitie maakt dat niets uit. Wie met een als gestolen geregistreerde fiets betrapt wordt, staat een fikse boete van tussen de 100 en 400 euro te wachten. Daarbij komt een straf blad en inbeslagname van de fiets. 1 Sander van de Water is Soester golfkanipioen strokeplay ge worden. Met 85 slagen (zonder handicap verrekening) noteer- John Grift onlangs in Wijchen dezelfde score, maar in het tweede rondje deed Van de Wafer het beter en dat gaf de doorslag. Achter dit tweetal had Freddy For- ger negentig slagen nodig en dat leverde hem de derde plaats in het klassement op. Winnaar bij de da mes werd Gill de Vries-Whitfield die na 91 slagen klaar was. Ingrid Wolting (94) en Ietje Ros (95) waren terug te vinden op de res pectievelijk tweede en derde Bij de stableford heren gingen de prijzen naar achtereenvolgens Rob Stalenhoef (37 punten), John van Harskamp en Jan Hurenkamp - 36). terwijl bij de dames Marijke van de Berg won met 38 punten. Zij werd gevolgd door Lydia Hoefakker (28) en Ria van de Meer (26). De prijs voor 'nearest' kwam te recht bij Robert Hakkert, en de 'longest drive' werd bij de heren geslagen door Van de Water (237 meer) en bij de dames door Hen- riëtte Karsten. De Gijs van Korlaar Trofee, een initiatief van Philip Schaap om de overleden Soester in herinnering te houden, werd uitgereikt aan Ingrid Awolting. Zij kreeg tevens een wissel golfset die ze een jaar lang in bruikleen mag geven aan een talentvolle golfster. De organisatoren van de lokale golftitelstrijd hebben aangegeven dat de dertiende editie volgend jaar wederom in september zal plaatsvinden, maar dan op een Het verjongde herenteam van de Duinkikkers heeft de eerste wed strijd met 6-5 gewonnen. De winst op Het Y 3 past uitstekend in de doelstelling van de waterpoloërs die naar de tweede districtsklasse willen promoveren. Voor de ouverture werd een be roep gedaan op de jeugdspelers Wesley Bezemer, Ronald van den Breemer en Pieter Lip. Bezemer kreeg snel een tijdstraf, maar maakte later de 0-1-voorsprong van de gasten ongedaan. Tot en met 2-2 (Mike Bosman) ging het gelijk op, maar vlak voor rust schoot Jaco Alblas zijn ploeg naar 3-2. Daarna tilden Ruud Lecluse, Bosman en Alblas de stand naar 6-2 en was het de vraag hoe hoog de score zou oplopen. Omdat te veel spelers op zoek waren naar eigen succes, werd de bal voortdu rend verspeeld en kon Het Y te rugkomen tot 6-5. Doelman Mat- thijs van de Burgh voorkwam er ger. Hees heeft voor de tweede keer in drie duels een pak rammel gekre gen. Een opstapeling van fouten stelde Buitenboys in de gelegen heid om een half dozijn treffers te maken: 6-3. Via Arab Baskaya waren de rood- hemden nog op 0-1 gekomen te gen de Almeerder ploeg die met Hees puntloos de laatste plaats bezette. Daarna ging Hees de bie- tenbrug op. In de rust keek het te gen een 3-1-achterstand aan, re den voor Jan Bos om zich verbaal te laten gelden. Veel effect sorteer de dat niet, de tweede helft was zeven minuten op weg, of Buiten boys had de score uitgebouwd tot 6-1. Dat Robert Schadee daarna nog twee keer doel trof, was een schra- !fctr00St voor Hees dat de rijen in 4E nu sluit. Weliswaar bezitten bloterpark en Muiden ook nog geen punt, maar zij hebben respec tievelijk een en twee duels minder gespeeld. Tips van de Fietsersbond voor het kopen van een 'eerlijke'fiets Koop de fiets bij de erkende vakhandel. Vraag altijd om een bon met framenummer en omschrijving van de fiets. Bewaar die bon zorgvuldig. Als u elders een fiets koopt, bijvoorbeeld op een markt of bij een particulier, laat de verkoper zich dan legitimeren en vraag om een kwitantie met daarop het aankoopbedrag en een omschrij ving en framenummer van de fiets. Noteer en bewaar ook het legi timatienummer en naam en adres van de verkoper. Als hij deze gegevens niet wil leveren, is de kans groot dat het om diefstal gaat Fietsie kopen?' Een op straat aangeboden fiets voor een laag bedrag is vrijwel zeker gestolen. In verschillende steden in Nederland is het op straat kopen van een fiets zelfs strafbaar. Vraag ook bij aankoop via internet altijd om een bon en andere gegevens. Het is opvallend hoeveel verkopers 'de zeer goed onderhouden fiets van hun oude zieke moeder'aanbieden. Bekijk een te kopen tweede hands nets goed. Er zijn kenmerken die kunnen wijzen op diefstal, zoals onleesbaar gemaakte fra menummers of postcodes, opengebroken sloten of sloten zonder sleutel, een nieuwe fiets zonder ringslot. Bewaar de gegevens van uw fiets, framenummer, merk, kleuren type goed. De Fietsersbond behartigt de belangen van fietsers deskun dig en actief. Dat kan alleen dankzij de steun van meer dan 33.000 leden. Ook lid worden? Kijk op c www.fietsersbond.nl of meld u aan via CVtetSe'!slib Postbus 2828,3500 GV Utrecht Met een niets aan duidelijkheid over latende voorsprong heeft Jan Lievestro de eindzege van de zo mercompetitie van de Snoekbaars naar zich toegetrokken. In de tien de en laatste wedstrijd werd hij derde, maar aan de Eem liet hij de voornaamste concurrenten achter zich. Met 302 vissen in tien wedstrijden (de twee slechtste resultaten kun nen worden weggestreept) was Lievestro ongenaakbaar. Het was niet zijn eerste overwinning in een competitie van de hengelsportver eniging. Sjouk Rijksen eindigde in de einstand als tweede, Gert van Drie legde beslag op de derde plaats. De dagprijs ging naar Kik van de Hoef (7.03 meter) die in het eind klassement op de zevende stek is terug te vinden. Met een tweede plaats op zaterdag wist John Hib- bel daarin Gerrit Kasius te passe ren en op te schuiven naar de vijf de plaats. Vierde na tien hengel- ochtenden is RJ. de Harder. In de tweede divisie van de Snoek baars eiste Sjaac van der Bliek de eindzege op. AV Pijnenburg Halve marathon Hoogland. Erik den Oude 1-22.14 (7° senioren), Jan van der Lee 1.27.13 (5e veteranen), Edgar Cukier 1.23.39, Peter de Groot 1.34.32 (7e), Brigitet Heuscher 1.39.09 (5C dames). Sepp NADB-wedstrijd Oldenzaal. Eric en Charlotte Voor: 1' sen. 1 hoofdklasse; Johan en WiLma van de Werf: 2C sen. 1 A-klasse (gepromoveerd naar hoofd klasse); Piet en Ronny Hoogland: 5° sen. 2 A standaard; Toon en Roelie ochrijvers: lc sen. 2 B standaard; Hans en Colette Alma: 2C sen. 2 B stan daard; Frans en Roellie Kerstens: 5' sen. 2 D standaard. Fond kampioenschap. A-poule: Gebr De Bruin (onaangewezen), Evert van den Brakel (aangewezen); B-poule: Arjan Teunissen (onaangewezen en aangewezen); C-poule: Willem van Dorrestein (onaangewezen) en Carla van^den Brakel-Osseweijer (aangewe- Navlucht kampioenschap: A-poule: Combinate Van Es/Rijksen (onaange wezen en aangewezen); B-poule: S. van der Heiden (onaangewezen) en J de Jong (aangewezen); C-poule: Mar cel van Rouwendaal (onaangewezen en aangewezen). Jubileumvlucht Niergnies: c.-Re „Laise.nberg> 2. Sportvereniging SEC, 3. Jair Godschalk, 4. Sponsor zonder naam, 5. L. van Hornsveld, 6. J. van Groenestein, 7. Sneaky, 8. RVC BV, 9. De Wiekslag/H. van Es, 10 Metselbedrijf H. Vos. Afgelopen zaterdag speelde Eem vogels de 2e uitwedstrijd tegen Activitas 2. De eerste minuten gin gen de ploegen gelijk op, maar ondanks benutte kansen van San der Lubberts, Reijk Muller, Ward Meffens en Aukje Merema (straf- worp) hep Activitas in de eerste helft uit naar een 8-4 voorsprong. Na de rust werd er aan beide kan ten veel aangevallen, maar Activi- tas was het team dat de meeste kansen afrondde. Eemvogels liep nog m tot 12-9, door doelpuntel. van Muller, Lubberts (2x), Mere ma en Kathja Rauch, maar dichter bij konden de Soester korfballers niet komen. De uitslag werd 15-11 in het nadeel voor de Eemvogels. De Schieter Jungfrau Marathon Interlaken: Ed van Renswouw 5.17.07, Ronald Verga- uwen 5.20.06. NK Offroad triatlon (1,5-30-10 km)) Nes: Machiel Ittmann 2.16.53 (vierde) Iwan van Toren 3.37.00. TNO-loop Soesterberg (10 km): An- nemarie Arkcma 49.32, Alda van der Veen 58.31. Marathon Warschau: Gijs van Korlaar 3.47.12. Op de Nederlandse kampioen schappen duatlon in Gilze-Rijen is Vera den Breejen als vierde geëin digd bij de meisjes aspiranten. Bij het lopen (1 kilometer) was ze di rect in de kopgroep te vinden, maar toen er 2,7 kilometer moest worden gefietst, werd ze ingehaald door drie concurrenten die ze een week eerder op de Vlasakkers (waar ze tweede werd) nog achter zich had gelaten. Vier maanden voor het jaarlijkse stómv5RKer"ocï (22 'anuari> stelt DVSB basisschoheren al in dc gelegenheid om zich voor te berei den op dit evenement. Leerlingen u t de groepen vijf tot en met acht kunnen vanaf vandaag elke woens dagavond voor een euro per keer damles volgen in het gebouw van straat™8"50'1001 aa" de tosin8er- Inschrijven hiervoor kan bij Jan ™„'J b' td' 602317S' en Bertus' van Brummclen, tel. 6011818. De^jeugdletders verzorgen tussen 18 30 en 20:00 uur de lessen in het schoolpand. JAN VAN I oostergracht 1 (Industrieterrein De Grachten) Tel. Voetbal 14:30 WZ'49-Lelystad'67 (Eemweg) 14:30 Hees-Muiden (V.O. Utrechtseweg) 14:30 Vliegdorp-SEC (Sterren- berg) Volleybal 19:15 StamSovoco (H)-AMVJ (De Bunt) Waterpolo 19:45 ZV Utrecht 3-Duinkikkers (H) 21:00 ZPCH-Duinkikkers (D) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Krom- houters (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (^-Nieuw koop (Bosstraat) Voetbal 14:00 Kennemers-Soest 14:00 SEC-Buitenboys (Bos straat-West) MAANDAG 27 SEPTEMBER Futsal 20:55 DVS-TOV (Beukendal) IgGD Eemland organiseert dit [idiooljaar twee cursussen 'Opvoe- [Jen Zó!', waarin ouders van kinde- L in de leeftijd van 4 tot 10 jaar Lktische opvoedingstips krijgen. jOp video krijgen ouders te zien Ijoe zij hun kinderen kunnen prij ken, verbieden en straffen en wat Lt effect hiervan is. Tijdens de bijeenkomsten is er gelegenheid Ivoor ouders/verzorgers om met andere ouders te praten over op voeden. Ze zullen ervaren dat zij Let de enigen zijn die zich soms Jonzeker voelen als ouder. Verder [krijgen de deelnemers tips over Istraffen en belonen. Ook krijgen ze folders mee waarin alles nog eens op een rijtje staat. Opvoeden leer je door het te doen. ''Opvoeden: zó!' is daarom vooral ■een doe-cursus, waarin veel prak tijk en weinig theorie zit. Vandaar dat men het geleerde de dag erop meteen al kan gebruiken binnen de eigen gezinssituatie. De cursussen worden gegeven door verpleegkundigen van de af deling Jeugdgezondheidszorg van I de GGD Eemland.op vijf avonden i 20:00 tot 21:45 uur. De eer cursus is op 26 oktober en ver- .gens op 2, 9, 16 en 23 novem- oer. De tweede cursus is in 2005 op 21 en 28 februari, 7, 14 en 21 maart. De kosten zijn 23,00 per ouder of 30,00 per ouderpaar. Anders dan in voorgaande jaren is vooraf geen cursusplaats bekend. In de gemeente waar de meeste deelnemers woonachtig zijn, wordt de cursus gegeven. Het maximaal aantal deelnemers is 12. Aanmelden: GGD Eemland, 033-467.81.12, e-mail: jgz@ ggdeemland.nl. Men krijgt daarna schriftelijk bericht. Informatie: www.ggdeemland.nl. De politie heeft, in samenwerking met het scooterteam, op dinsdag middag 14 september een brom fietscontrole gehouden op het Raadhuisplein en de Maatweg. Er werden in totaal 37 bromfietsers staande gehouden. Dertig van hen kregen een bekeuring. Menst opvoe vanaf tembe kei Soi sen 16 we zat Harry gevest: Vragei delijkh ren, gr sen brc de Op passen vindt c aanbot boeker bezit d zicht v tingsbij thema Soester altijd e voeder De op voedwi woensc 12:00 (035) ge: (03 \vw\ Inmid de we Onze erezas er trol niks: zonde Coura en wir Soestf trots c jes, di verdie Deze bezorg Milc Casj In deze krant stond een paar we ken geleden dat de gemeente Soest fraudeerde. Dat schreef drs. Ver hoef uit Wijk bij Duurstede aan de raadsleden en het college van bur gemeester en wethouders. Heb je dat gelezen? •Ie bedoelt dat bericht dat Soest veel meer geld heeft dan ze zeggen? Ja, ook, maar dat ze geld in on zichtbare potjes stoppen voor spe ciale uitgaven Oh, dat. Ja, nee het ergste schijnt te zijn dat de gemeenteraad daar he lemaal niks van weet. Van die pot jes bedoel ik. Maar zij krijgen toch ook alle fi nanciële stukken? Tuurlijk, maar heb je die boekwer ken wel eens gezien. Als je die echt wilt begrijpen moetje eerste een 6- jarige cursus boekhouden gaan vol gen en dan nog... en dan die taal. Maar geloof jij dat de gemeente fraude pleegt? Nee, dat kan ik me niet goed voor stellen. Kijk, ik heb al moeite heb om mijn loonstrookje te begrijpen. Maar fraude, dat is eigenlijk geld stelen en daar zie ik de mensen in het gemeentehuis niet voor aan. En nou? Hou, die meneer Verhoef komt maandag naar Soest om aan de commissie die over de centen van de gemeente gaat, uit te leggen waarom hij dat onderzoek heeft ge daan en waarom dat, wat de ge meente doet, niet goed is. die durft. Wat vindt de wethou dervan Financiën daar van? ■ynjger? Die man is zo zeker van aJn zaak, die zegt; laat maar ko- ®en> ik vreet 'm op. Onzin wat verhoef beweert. Wij doen het uit stekend, wij houden heel goed boek! 08.00 G P: 09.00 Si N h< S< R 10.00 C N W 11.00 E M ta 12.00 Li M tic 13.00 N Pi 14.00 O M kijk als we zo gaan beginnen. Nee, ik vind het wel een goeie zaak dat die man in die commissie komt vertellen over het maken van jaar rekeningen en begrotingen. Ja, dat ls wel interessant en het gaat toe ging wel over 'ons geld'. Mogen wij daar ook bij zijn? het is een openbare vergadering. Maar als je met kunt, luister dan maandagavond maar naar Radio Pest. Die verslaan de hele discus sie. Goeie zaak van Radio Soest Maandagavond 19.00 uur, luister etfe. be op M Ia: ste on tes Zc Te eir ga Oc de do kir he Te 15.00 So 16.00 Lu 17.00 De Ee me me dat 18.00 Ra tot

Soester Courant | 2004 | | pagina 18