DEZE WEEK OP RADIO SOEST MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Wandelen met Hartstocht ortprogramma ïieuw pak mei voor jdigHees RFBAL vitas troeft vogels af V1MEN bereiding initoernooi Een ongeluk, zit in e^n klein hoekje. ZMs Zal omv de, OOSTEK.QKACHT 1. SGD-oudercursus: Opvoeden: zó!' Opvoedwinkel geeft antwoord op vragen opvoeders Dertig boetes bij bromfietscontrole De lopers van de week Dierenlief Dierenleed Muziek in Domkerk Viering Basisgroep Fietsexcursies met 'Betrap Eemland' 'Burgerlijke stand I Van klassiek naar modern Rozenkruis Helende meditatie Zaterdag 26 en zondag 27 september Vrijmetselarij: filosofie of sekte? Pleegt de Gemeente Soest fraude? Bartholdy Gabriel Fauré PAGINA 18 dniinton I Hellas 3-Badso speet) tsal l Firtina'93-Dynamo asure Centrum) Vebo'78-DVS (Spaken- ilminton Selby-Leusder BC (Idea) sketbal Red Stars (H)-Cracker- (Beukendal) Bourgondië-Red Stars Wijk bij Duurstede) ndbal Smeeing/BDC (H)- dam 2 (Beukendal) rfbal Het Bosch-KVO Eemvogels-Activitas 2 nglaan) eltennis SVE 3-Shot (Utrecht) ;tbal WZ'49-Lelystad'67 weg) Hees-Muiden (V.O. htseweg) Vliegdorp-SEC (Sterren- leybal StamSovoco (H)-AMVJ unt) terpolo ZV Utrecht 3-Duinkikkers 'j ZPCH-Duinkikkers (D) DAG 26 SEPTEMBER -key MHC Soest (D)-Krom- s (Bosstraat) MHC Soest (H)-Nieuw- 'Bosstraat) tbal Kennemers-Soest SEC-Buitenboys (Bos- West) NDAG 27 SEPTEMBER >al DYS-TOV (Beukendal) )ETBAL-zaterdag eeft voor de tweede keer in iels een pak rammel gekre- en opstapeling van fouten Buitenboys in de gelegen- n een half dozijn treffers te 6-3. ab Baskaya waren de rood- a nog op 0-1 gekomen te- Almeerder ploeg die met juntloos de laatste plaats Daarna ging Hees de bie- op. In de rust keek het te- 3-1-achterstand aan, re- ar Jan Bos om zich verbaal gelden. Veel effect sorteer- niet, de tweede helft was ïinuten op weg, of Buiten- d de score uitgebouwd tot bert Schadee daarna nog er doel trof, was een schra- t voor Hees dat de rijen in sluit. Weliswaar bezitten ark en Muiden ook nog nt, maar zij hebben respec- een en twee duels minder en zaterdag speelde Eem- ie 2e uitwedstrijd tegen 12. De eerste minuten gin- ploegen gelijk op, maar benutte kansen van San- aerts, Reijk Muller, Ward en Aukje Merema (straf- ep Activitas in de eerste naar een 8-4 voorsprong, st werd er aan beide kan- langevallen, maar Activi- het team dat de meeste frondde. Eemvogels liep 't 12-9, door doelpunten er, Lubberts (2x), Mere- ithja Rauch, maar dichter- ;n de Soester korfballers -n. De uitslag werd 15-11 deel voor de Eemvogels. nden voor het jaarlijkse ntoernooi (22 januari) B basisscholieren al in de :id om zich voor te berei- t evenement. Leerlingen epen vijf tot en met acht inaf vandaag elke woens- voor een euro per keer >lgcn in het gebouw van ïrschool aan de Insinger- i hiervoor kan bij Jan el. 6023175, en Bertus* nmelen, tel. 6011818. ilciders verzorgen tussen 20:00 uur de lessen in pand. 22 SEPTEMBFR 2004 SOESTER COURANT PAGINA 19 JAN VAN ZAL FOCWA Qoslergracht 1 (Industrieterrein De Grachten) Tel.: 035 - 6011018. www.vanzal.nl GD Eemland organiseert dit looljaar twee cursussen 'Opvoe- Zól', waarin ouders van kinde- in de leeftijd van 4 tot 10 jaar ktische opvoedingstips krijgen. video krijgen ouders te zien zij hun kinderen kunnen prij- i, verbieden en straffen en wat d effect hiervan is. Tijdens de ieenkomsten is er gelegenheid cor ouders/verzorgers om met idere ouders te praten over op- :den. Ze zullen ervaren dat zij :t de enigen zijn die zich soms voelen als ouder. Verder de deelnemers tips over fen cn belonen. Ook krijgen ze ;rs mee waarin alles nog eens en rijtje staat. woeden leer je door het te doen. ipvoeden: zó!' is daarom vooral :n doe-cursus, waarin veel prak- en weinig theorie zit. Vandaar men het geleerde de dag erop icteen al kan gebruiken binnen de gezinssituatie. fDe cursussen worden gegeven door verpleegkundigen van de af deling Jeugdgezondheidszorg van je GGD Eemland.op vijf avonden van 20:00 tot 21:45 uur. De eer ste cursus is op 26 oktober en ver volgens op 2, 9, 16 en 23 novem- l'jer. De tweede cursus is in 2005 pp 21 en 28 februari, 7, 14 en 21 paart. De kosten zijn 23,00 per ouder of 30,00 per ouderpaar. Anders dan in voorgaande jaren is [vooraf geen cursusplaats bekend. In de gemeente waar de meeste deelnemers woonachtig zijn, wordt de cursus gegeven. Het maximaal deelnemers is 12. |Aanmelden: GGD Eemland, S 033-467.81.12, e-maü: jgz@ jgdeemland.nl. Men krijgt daarna schriftelijk bericht. Informatie: www.ggdeemland.nl. Mensen die vragen hebben over de opvoeding van kinderen kunnen vanaf woensdagmiddag 29 sep tember terecht bij de Opvoedwin kel Soest. Op die datum wordt tus sen 16:00 en 17:00 uur deze nieu we zaak geopend door wethouder Harry Witte. De Opvoedwinkel is gevestigd aan de Nieuweweg 14. Vragen over onderwerpen als zin delijkheid, eten, slapen, niet luiste ren, grenzen stellen, rivaliteit tus sen broertjes en zusjes, kunnen bij de Opvoedwinkel rekenen op een passend antwoord. In de winkel vindt de opvoeder een gevarieerd aanbod aan folders, brochures, boeken en tijdschriften. Verder bezit de winkel een actueel over zicht van cursussen en voorlich tingsbijeenkomsten rondom het thema opvoeden in Soest en Soesterberg. In de winkel is verder altijd een medewerker die de op voeder te woord kan staan. De openingstijden van de Op voedwinkel zijn maandag- en woensdagochtend van 9:00 tot 12:00 uur. 88 opvoedwinkel: (035) 5889010, 88 opvoedkundi ge: (035) 6012815 www.AfslankHulp.nl De politie heeft, in samenwerking met het scooterteam, op dinsdag middag 14 september een brom fietscontrole gehouden op het Raadhuisplein en de Maatweg. Er werden in totaal 37 bromfietsers staande gehouden. Dertig van hen kregen een bekeuring. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Milou Akkerman Casper Jonker Amivedi, ^035-6015493 VERMIST Poes, muisgrijs, Eigendomweg. Kater, zwart/wit, Hofstedering. Kater, cypers grijs/bruin, wit bef je, witte buik halsband met lui paardenprint, Plesmanstraat, Soesterberg. Kater, zwart/wit, omgeving Den Blieklaan. GEVONDEN Kater, zwart, 4 witte pootjes, Nieu- werhoekplein. Kater, rood/wit, Vermeerlaan. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, tel. 035-6015493, e-mail: l.v.d.pol@hetnet.nl Zaterdag 25 september: 'Car nos vignes sont en fleur' van Ton de Leeuw (f1996), gezongen door Cantores Martini, het vocaal solis tenensemble van de Domcantorij; 'Litanie', klaagzang, voor orgel van Jan Weimers, door organist Jan Hage (Kloosterkerk Den Haag); 'Le vrai visage de la paix' van Ru- dolf Escher (f1980), door het koor van de Domcantorij. Dom cantorij en vocale solisten staan onder leiding van Domcantor Remco de Graas. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij; graag 2,00 na afloop. De Basisgroep Baarn-Soest houdt komende zondag (26 september) een viering in de aula van het Griftland College, Noorderweg 79. Aanvang: 10:30 uur. Op zaterdag 25 september bege leiden de fietsgidsen de deelne mers via paleis Soestdijk door de bossen van Pijnenburg naar Lage Vuursche. Na de koffie en de pan nenkoeken daar gaat de tocht naar kasteel Groeneveld in Baarn. Daar kan men genieten van een wande ling door de Engelse landschaps tuin of een expositie in het kasteel. De tocht begint om 11:30 uur bij taveerne Eemlust in Baarn en ein digt daar ook. Op zondag 26 september is er een tocht door, langs en om Baarn en Soest. De gidsen vertellen wie Chistoffel Pullmann was en dat de Soester duinen een 'aardkundig monument' zijn. Ook wordt een bezoek gebracht aan de 'Paarden kamp', waar vierbenige bejaarden liefdevol verzorgd worden. De tocht eindigt bij de boothalte in Baarn (16:00 uur) of Soest (16:45 uur) Op woensdag 29 september staan de gidsen om 11:30 uur klaar bij Eemlust in Baarn. Via Eem- brugge en Eemnes gaat de tocht naar de theetuin daar om voor de laatste keer dit seizoen te genieten van de herfstbloemen. Na de thee gaat de tocht via Blaricum en La ren over de Hïlversumse heide naar 't Bluk. De tocht eindigt ruimschoots op tijd bij Eemlust in Baarn. Informatie: www.eemlijn.nl of 38 033-480.20.82/480.90.37. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 9 september t/m 15 sep tember 2004. GEBOREN: Morris Johannes Cornelis, zoon R.C. Krom en M. Tammer. - Ro bin Gerard Bastiaan, zoon van G.H.S. van Bentum en H.B.A.S. Wolff. - Maud Maijolein, dochter van R.A. Batenburg en B.H. Ver meulen. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: R.V. Loman en A.C. Smink. - J.C. Ruska en C.J. Margaroli. - EM. Bloema en M.K. de Boer. HUWELIJKEN GEREG. PARTNERSCHAP: C.C. Stinkers en R.C. van Maurik. - J.J. Akkerman en A.N. van de Beek. - W.S.C. Stalenhoef en S.C.M. van Oostrum. - R.E. van Straaten en C.M. Stolk. OVERLEDEN: A. Ruizendaal. - E. Balvers, wed. van W. Esveld. - E.H. Maagdelijn. - E.W. Rulte, ecjitgen. van C.A.M. Berk. - K.J. Saas, echt- gen. van M.H.G. Beeker. 'De wereldvisie van de Rozenkrui sers' vormt het onderwerp van een viertal tweewekelijkse bijeenkom sten dat de Internationale School van het Gouden Rozenkruis van af dinsdag 12 oktober organiseert in Hilversum, Koninginneweg 41, en in Amersfoort, 'de Amershof', Snouckaertlaan 11, van 20:00 tot 22:00 uur. De kosten bedragen 20,00, tekstmateriaal inbegre pen. 'Keer terug tot het zuivere, oor spronkelijke mens-zijn'. Deze op roep van de klassieke Rozenkrui sers deed vanaf 1604 - precies vier eeuwen geleden - in vaak verhul lend geschreven manuscripten de ronde in West-Europa. Vanaf 1924, tachtig jaar geleden, ver spreidt de Internationale School van het Gouden Rozenkruis de zelfde, nog immer actuele bood schap in voor iedereen toegankelij ke taal. De oude Rozenkruisers moesten rekening houden met de onder drukkingsmechanismen van de ge-~ vestigde kerk. Daarom verpakten zij hun boodschap zo dat zij niet vervolgd zouden worden. Zij za gen onder andere een mogelijk heid om dit te doen door te verwij zen naar actuele gebeurtenissen aan het firmament. De bijeenkom sten en de teksten proberen een antwoord te geven op vragen als: Waarom schreven de Rozenkrui sers in de zeventiende eeuw hun manifesten en wat betekenen zij nog in het hier en nu? Wat is de spirituele betekenis van de myste rieplaneten Uranus, Neptunus en Pluto? Wat wordt bedoeld met in nerlijk christendom? Hoe kunnen de deelnemers dat innerlijk chris tendom in hun dagelijks leven ver wezenlijken? Informatie/aanmelding: 88 (023) 532.38.51, per e-mail: info@ rozenkruis.nl, of tijdens de eerste avond. Zaterdag 25 september zondag 26 september Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 0900- 331.12.33. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 033- 432.85.00. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: J.H. de Vries, 886014463. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88 033-422.05.00 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 38 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-541.20.16; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 38 0900-202.55.01. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 88 601.96.33; drs. E. Klein-Benes: 88 601.42.11; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 601.52.15. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 88 06-54.33.74.07. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op vrijdagmorgen 24 september start in Soest de cursus Helende Meditatie, een methode waarin je met oefeningen een grondhouding ontwikkelt die je functioneren in je leven en in je werk ten goede zal komen. In de oefeningen ontwik kel je aandacht en opmerkzaam heid voor je zintuiglijke en mentale wereld die houding, beweging, aanraking, klank, ademhaling, maar ook beelden, gevoelens en gedachten omvat. De basisvorm voor de helende meditatie is de kalmtemeditatie. Deze meditatie, die je zittend, lig gend of lopend kan uitvoeren, be vordert de opmerkzaamheid, de aanwezigheid in het hier en nu, kalmeert de geest en doet kracht en helderheid ontstaan. Op een natuurlijke manier wordt harmonie in het voelen, denken en handelen gecreëerd. De oefening zijn uitste kend geschikt om je te 'gronden' en in contact te zijn met jezelf en de wereld: we ontwikkelen een houding van verbondenheid, openheid en eigenheid. De 'nor male' beperkende egocentrische reactiepatronen zuilen geleidelijk afnemen en er ontstaat meer ruim te voor vreugde, ontspanning en creativiteit. De lessen worden gegeven op vrij dagochtend, 10:00-11:30 uur. Kosten: 12 lessen voor 180 euro. Locatie: Valeriaanstraat 118. Do cent is Antoon Kamp. Hij is cur susbegeleider en meditatie-instruc teur en volgde de opleiding tot psychosociaal therapeut, studeerde godsdienstwetenschap in Gronin gen met als specialisatie boeddhis me. Hij is initiatiefnemer van het Tibetaans boeddhistisch centrum Vajra Vidya in Soest en werkt als freelance docent aan verschillende universiteiten. Informatie en op gave: 88 035-602.62.62, e-mail: nalanda@wanadoo.nl. Zaterdag 25 september Rooms-katholiek, Petrus en Fauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Zondag 26 september Rooms-katholiek, Petrus en Fauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor J. Houben; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor H. Lieberom; eucharistieviering; gastkoor Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. Belier Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Rosmolen, Hoogland Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. H. Schipaanboord, Waddinxveen Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. H. Peet, Bunschoten Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A. Kamer, Hoogland Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 19:00 G. van Manen (woensdag 29 september 19:30 ds. G. Mouw) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil; NPB-koor Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 G. van Engelenhoven; doopdienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Cees Vork (doopdienst in Julianakerk) Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Basisgroep Baarn-Soest, Griftland College, Noorderweg 79 10:30 viering Baarn Doopsgezind, Eemnesserwëg 63B 10:30 mevr. F. F. den Herder, Utrecht Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 student C. de Winter, Hoogland Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 saïrièhkömst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 prof. dr. L.J. Koffeman Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtsewég 160 09:45 ds. J.P. Dam-Oskam; cantorij Brandpunt Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. D. Soeteman Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Komend weekeinde staat in het teken van de Hartstocht. Het is de bedoeling dat zoveel moge lijk mensen sportief op pad gaan voor het goede doel. De Nederlandse Hartstichting en vooral hartpatiënten varen wel bij de tientallen acties in het land. Zowel zaterdag 26 als zondag 27 september zijn er in Soest ook ac tiviteiten. Speciaal voor deze gele genheid is een wandelroute van vijf kilometer uitgezet. Tussen 10:00 en 12:00 uur kan gestart worden vanuit de tuin van het gemeente huis aan het Raadhuisplein. De route voert de deelnemers naar de Eng. Het inschrijfgeld van 2,50 per persoon gaat in zijn geheel naar de Hartstichting. Beide dagen kan ook worden ge wandeld met stokken (Nordic Walking). Er wordt telkens gestart om 10:00 en 11:30 uur. Deze cli- nics duren een uur. Deelname kost 7,50 inclusief gebruik van de wandelpoles. Van dit bedrag komt 2,50 ten goede van de Hartstichting. Aanmelden voor de clinics kan bij Frans Jansen, tel. 6023609, e-mail: info@nordicwalkingsoest.nl In het hele land zijn ongeveer 250 evenementen in het kader van de Wereld Hartdag. Er werken meer dan toen organisaties aan mee. De Hartstichting roept iedereen op mee te doen. Niet alleen om het goede doel te steunen, maar tevens omdat wandelen gezond is. Op maandagavond 4 oktober houdt de vrijmetselaarsloge Eem land haar jaarlijkse openbare infor matieavond in de Ridderzaal van restaurant Greenfields, Amster damsestraatweg 42 te Baarn. Aan vang: 20:00 uur. Loge Eemland treedt in de open baarheid om geïnteresseerden in de vrijmetselarij te woord te staan. De 'Orde van vrijmetselaren onder het Grootoosten der Nederlanden' is de oudste vereniging van Neder land. De eerste loge werd opge richt in 1734 te Den Haag. Loge Eemland bestaat sinds 1932 en biedt plaats aan leden uit de regio Baarn, Soest en Amersfoort. Het gebouw waar zij bijeenkomt is ge vestigd te Amersfoort. Voor wie geïnteresseerd is in 'diepgang zon der dogma's kan de vrijmetselarij veel betekenen. Op 4 oktober zullen Sergio van Tiel en F. Butter in Greenfields met een korte voordracht inzicht geven in wat de vrijmetselaar nu eigenlijk beroert en bezielt. Zij zul len duidelijk maken dat een eeu wenoude traditie in het derde mil lennium nog steeds springlevend is voor hen die geïnteresseerd zijn in het mysterie van ons bestaan. Loge Eemland is een mannen- loge, die elke maandagavond bij elkaar komt. Informatie: www.vrijmetselarij.nl/eemland. In deze krant stond een paar we ken geleden dat de gemeente Soest fraudeerde. Dat schreef drs. Ver hoef uit Wijkbij Duurstede aan de raadsleden en het college van bur gemeester en wethouders. Heb je dat gelezen? Je bedoelt dat bericht dat Soest1 veel meer geld heeft dan ze zeggen? Ja, ookmaar dat ze geld in on zichtbare potjes stoppen voor spe ciale uilgaven Oh, dat. Ja, nee het ergste schijnt te zijn dat de gemeenteraad daar he lemaal niks van weet. Van die pot jes bedoel ik. Maar zij krijgen toch ook alle fi nanciële stukken? Tuurlijk, maar heb je die boekwer ken wel eens gezien. Als je die echt wilt begrijpen moetje eerste een 6- jarige cursus boekhouden gaan vol gen en dan nog... en dan die taal. Maar geloof jij dat de gemeente fraude pleegt? Nee, dat kan ik me niet goed voor stellen. Kijk, ik heb al moeite heb om mijn loonstrookje te begrijpen. Maar fraude, dat is eigenlijk geld stelen en daar zie ik de mensen in het gemeentehuis niet voor aan. En nou? Nou, die meneer Verhoef komt maandag naar Soest om aan de commissie die over de centen van de gemeente gaat, uit te leggen waarom hij dat onderzoek heeft ge daan en waarom dat, wat de ge meente doet, niet goed is. Zo, die durft. Wat vindt de wethou der van Financiën daarvan? Kfijger? Die man is zo zeker van zijn zaak, die zegt; laat maar ko men, ik vreet 'm op. Onzin wat Verhoef beweert. Wij doen het uit stekend, wij houden heel goed boek! Maar als... kijk als we zo gaan beginnen. Nee, ik vind het wel een goeie zaak dat die man in die commissie komt vertellen over het maken van jaar rekeningen en begrotingen. Ja, dat is wel interessant en het gaat toe vallig wel over 'ons geld'. Mogen wij daar ook bij zijn? Ja, het is een openbare vergadering. Maar als je niet kunt, luister dan maandagavond maar naar Radio Soest. Die verslaan de hele discus sie. poeie zaak van Radio Soest Maandagavond 19.00 uur, luister DONDERDAG 23 SEPTEMBER H VRIJDAG 24 SEPTEMBER ZATERDAG 25 SEPTEMBER ZONDAG 26 SEPTEMBER MAANDAG 27 SEPTEMBER DINSDAG 28 SEPTEMBER WOENSDAG 29 SEPTEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio Nieuws uit theater en mu seum, samenstelling Ad van Wijngaarden 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Marco Bakker - deel 2 Opnieuw een uur genieten van wat we vorige week zijn begonnen, een tocht door operetteland met de zanger Marco Bakker. Ook nu weer laat hij met zijn bronzen stemgeluid liederen horen die ons telkens weer naar operet tes met hun verhalen voeren. Zo hoort u o.a. "Bei einem Tee en deux", "Sah'ein Knab ein Röslein stehen", "Leise ganz leise" en vele anderen. Ook in dit programma wor den de liederen afgewisseld door de instrumentale vertol king van operettesongs door het orkest van James Last. Techniek Ben Verschoor, presentatie Paul Sparnaaij. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Een muziekprogramma sa mengesteld door een min of meer bekende Soester. Re dactie Ad van Wijngaarden 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Inske den Duik 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren, pre sentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Ben van der Linden Enige tijd geleden heeft Ben v.d. Linden, naast zijn slijterij, een Specialiteitenwinkel geo pend. Inmiddels is de winkel genomineerd voor de Trophi- que Supérieur, een onder scheiding voor de beste spe cialiteitenwinkel van Neder land. De wedstrijd wordt ge houden onder negentien spe cialiteitenwinkels. Ben van der Linden, een investerende ondernemer, u hoort waarom. Presentatie Eef van der Horst 14.00 Brassbaudtime Sound of Switzerland Brassbandtime is een pro gramma voor de liefhebber van harmonie-, fanfare- en brassbandmuziek. In deze uitzending "Sounds of Swit zerland" aandacht voor de Zwitserse Brassband Berner Oberland. Zij spelen speciaal voor deze band gemaakte be werkingen van Zwitserse vlokmelodieën. Een lichtvoe tig programma met een muzi kale knipoog naar de vakan tie. Presentatie Kees Vroon 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik 18.00 HetSportcafé Actueel sportprogramma ge presenteerd door Jouke Sjaar- dema. Het sportprogramma op een andere dan de ver trouwde tijd met een nieuwe presentator. In dit programma vooral aandacht voor de sportwedstrijden in het ko mende weekeinde. 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de jaren zestig en zeventig gepresen teerd door Ap Kruitbos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag Muzikaal portret van Felix Mendelssohn Het componistenportret gaat over Felix Mendelssohn-Bartholdy. Hij was van goede komaf: "Mendels sohn-Bartholdy!". Zijn moeder was buitengewoon ontwikkeld en begaafd, zij las Homerus in het Grieks, sprak vloeiend Italiaans, Frans en Engels en kon prachtig tekenen en schilderen. Zijn vader was bankier en richtte een orkest op zodat Felix later als solist of dirigent zou kunnen optreden. Hij leerde spelenderwijs muziektheorie en pianospelen. In zijn korte leven (hij werd 38 jaar) schreef hij vele werken in ie der genre. Wie was Felix Mendels sohn nu eigenlijk Was hij classi cus, romanticus? Is hij de compo nist van salonmuziek? Luister zon dagmiddag naar een keuze uit zijn omvangrijke werk. In deel twee van Klassiek op de Zondagmiddag hoort u kamermu ziek van Gabriel Fauré. Nooit zul je iemand op straat 'Gabriel Fauré' horen fluiten! Daar is zijn muziek te aristocratisch voor. Het programma omvat twee cellosonates, een Elegie (klaagzang) voor cello en piano en strijkkwartet en E groot, elegant van lijn, harmo nieus van kleur en fraai van ak koordopvolging. Hij was tijdgenoot van Duparc, D'Indy, Gigout en Saint-Saens. Als docent compositie leer leidde hij aan het Parijse Con servatorium talentvolle componisten op zoals Schmitt, Ravel, Ducasse en Koechlin. Hij was van grote importantie voor de verdere ontwikkeling in de Euro pese muziek. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Ons wekelijks programma over alles wat leeft en groeit en altijd weer boeit. Vandaag de natuur dicht bij huis. Spe ciale gast is Gerard Heijnen, medewerker van een tuin centrum in Soest. Hij vertelt welke werkzaamheden ér al in de tuin gedaan kunnen worden met het oog op de komende winter. Presentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de Burgemees ter 12.00 Waar blijft de tijd Opnieuw een verhaal over 'Hoe was het ook al weer?' en 'Weet je nog wat er toen gebeurde...?' Een program ma in samenwerking met de Historische Vereniging Soest, presentatie Wim de Kam Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Kees Vroon 14.00 Klassiek op zondagmiddag 13. Felix Mendelssohn Een muzikaal portret van Felix Mendelssohn Barthol dy en een keuze uit het werk van Gabriel Fauré. Het pro gramma is samengesteld door Jacques v.d. Griendt, en wordt gepresenteerd door Dirk-Jan Arnold. Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Ganke- ma, techniek Jaap Gankema 17.00 Samen bijbel lezen Presentatie Joke Almirante 18.00 Radio M tot maandag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en actualiteiten uit Soest en Soesterberg, presen tatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn Muziek Een min of meer bekende Soester maakt een keuze uit zijn of haar platenkast. Sa menstelling Ad van Wijngaar den 11.00 Van Heuvelrug tot Uiterwaar den Presentatie Frans van Dus- schoten en Inske den Duik 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presenta tie Loes Moraal 14.00 In de Link' Afscheid en afscheid nemen 'In de link', het programma met een thema, gaat deze maand over afscheid en af scheid nemen. Niet een van de leukste onderwerpen, maar er past heel vaak de mooiste muziek bij. Bij af scheid denken we vaak alleen aan afscheid nemen van een geliefde, maar er is veel meer. Afscheid nemen van je jeugd bijvoorbeeld, van je huis of zelfs van je geboorteland. U hoort o.a. Robert Long, John Denver, The Searchers en Keiran Goss. Techniek Rik van Drie, samenstelling en presentatie Ad van Veen 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commentaar, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 19.00 Uit de Raadzaal EXTRA UITZENDING Vanavond vergadert de raadscommissie Bestuur en middelen. Op de agenda staat gepland een discussie met drs. J.W.Verhoef. Deze accountant onderzocht de Jaarrekening van de gemeen te Sorest en is van mening dat de Jaarrekening en ook de begroting niet correct zijn. Presentatie Werner Paans Zie ook eerste kolom 22.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en actualiteiten uit Soest en Soesterberg, presen tatie Dirk Jan Amold 10.00 Ontmoeting met... Ben v.d. Linden Een Soester ondernemer met ondernemerszin. Presentatie Eef van der Horst. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma voor bewoners van verzor- gings- en bejaardenhuizen in Soest en Soesterberg. Samen stelling en presentatie Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Marco Bakker - deel 2 Zie voor toelichting donder dag Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van psalm tot pop, 'De zoon van vertroos ting en The Rock in Oost Eu ropese gevangenissen pres Henk-Jan en Roy Pachet Weg met Hobbels, pres Men- no Schuit, 19.00 De Verrekij ker, Kinderprogr. pres Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongeren- progr. 20.00 Het Boek het Binnenste Buiten. Denken wij in de 21ste eeuw dat er zoveel onzekere factoren zijn in ons leven en de wereld om ons heen, voor Abraham in de 21ste eeuw voor Christus was het nog wat anders. In een vreemd land was je vogelvrij, niet alleen je bezit maar zelfs je vrouw en kinderen waren niet veilig voor graaiers en grijpers. Maar God bracht hen vooral er door! Zo wil hij het ook voor ons doen, pres. Herman Spoor e.a. 20.30 Bij belverzen van Johan van Maarlant, pres Herman Spoor 21.00 Zingenderwijs, pres. Elly van Tol, 21.30 Avond sluiting pres. Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en actualiteiten uit Soest en Soesterberg, pre sentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Hoe gaat het eigenlijk met onze natuur, met het milieu. Er verscheen net een rapport van het Rijks Instituut Voor Milieuonderzoek over de stand van zaken. Het gaat niet goed, zegt dat rapport, er komt wel natuur bij, maar het is teveel versnipperd. En hoe gaat het op de Utrecht se Heuvelrug? Gaan we daar goed mee om? Luister naar ons eigen milieubewuste programma, presentatie Ina Aangeenbrug, techniek An- nelies Nelissen 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeentehuis met o.a Het Soestgevoel, de wekelijkse column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Samenstelling Ad van Wijn gaarden 14.00 Soest 55+ Gaat u ook naar de 50+- beurs? Dan ziet u ook die overweldigende aandacht voor de doelgroep 50+. Wel licht kunt u nog wat nieuws ontdekken. Luister naar ons senioren(l) programma, pre sentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Aandacht voor meuws uit de theaters en musea in de re gio. Presentatie Lonneke Meijer, redactie Ad van Wijngaarden 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur U wilt graag luisteren naar uw eigen lokale Radio zender Maar u weet niet hoe u die zen der op uw toestel kunt vinden? Bel dan even naar Radio Soest 035 60938 51 en wij komen u helpen. Tot horens

Soester Courant | 2004 | | pagina 19