Kriti 'Bij Meldpunt ook sociaal werk' 'We vullen elkai USLUU Allochtonen praten mee over indeling van wijk WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 4 woensdag 22 september 2004 WEBSITE SOEST: WWW.SOEST.NL Tachtig procent van bellers (zeer) tevreden ms* Meningen van lezers WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 Actiecou King's Home De Heksenketel Echtpaar Kleinegris al 65 j Vaartijden fietsboot Eemlijn gewijzigd Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl VERGADERING 16 SEPTEMBER 2004 voorstel 1. Vaststelling agenda 1 a. Onderzoek geloofsbrieven nieuw te benoemen raadslid. 1 b. Installatie nieuw toegelaten raadslid 2. Spreekrecht over niet op de agenda vermelde onderwerpen 3. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 3 juni 2004 en de besluitenlijst raadsvergadering 24 juni 2004 4. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter 5. Vragenhalfuurtje 6. RV 04-53; besluit Cf conform) Toegelaten als raadslid de heer A. Venema namens GGS. V.k.a. referendabel 7. RV 04-56; 8. RV 04-60; Bezwaarschrift van de heer en mevrouw Vrouwenvelder-Dekker Bezwaarschrift van de heer L.G. v. Hooft Afwijzing verzoek om planschadevergoeding, ingediend naar aanleiding van wijziging van het bestemmingsplan Soestdijk 1997 in Soestdijk tweede wijziging 2002 9. RV 04-61Afwijzing van een verzoek om planschadevergoeding, ingediend naar aanleiding van een verleende vrijstelling van het bestemmingsplan Soesterberg Kom 10. RV 04-62; Toekenning van planschadevergoeding als gevolg van een wijziging van het bestemmingsplan het Zwarte Wegje 11. RV 04-63; Toekenning planschadevergoeding als gevolg van wijziging van het bestemmingsplan Soest dijk 1997 in Soestdijk tweede wijziging 2002 12. RV 04-64; Toekenning planschadevergoeding als gevolg van wijziging van het bestemmingsplan Soest dijk 1997 in Soestdijk tweede wijziging 2002 13. RV 04-65; Toekenning planschadevergoeding als gevolg van wijziging van het bestemmingsplan Soest dijk 1997 in Soestdijk tweede wijziging 2002 14. RV 04-66; Toekenning planschadevergoeding als gevolg van wijziging van het bestemmingsplan Boerenstreek 1995. Verklaring representativiteit/zendtijdtoewijzing Radio Soest Toeslagenverordening Wet werk en bijstand 2004 Reïntegratieverordening Wet werk en bijstand gemeente Soest Maatregelenverordening Wet werk en bijstand 2004 Nota "Beleid met betrekking tot het recht en de vorm van de bijzondere bijstand ingaande 1 januari 2004" 20. RV 04-42; Kaderstelling Sociaal Beleid 21RV 04-58; Boeteverordening Wet Inburgerings Nieuwkomers (W.I.N.) 22. RV 04-67; Vaststellen van de beeldkwaliteitsplannen "Flanken van de Eng" en "Buitengebied" Instellen maatschappelijke verkenningen Benoeming plaatsvervangend voorzitter Raadscommissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu 15. RV 04-59; 16. RV 04-36; 17. RV 04-35; RV 04-37; RV 04-43; 23. 24. RV 04-48; RV 04-70; Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Cf. Meerderheid stemt in met de visie; aan de slag met punt 3 (financierings systematiek) Cf. Cf. Cf. Cf. Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest hebben 22 juni 2004 de mandaatregeling 2004 ge meente Soest vastgesteld en alle vorige mandaatregelingen ingetrokken. Op 27 juli 2004 zijn zij akkoord ge gaan met een nadere aanvulling op dit besluit. Vervolgens hebben de directie en diverse afdelingshoofden van de gemeente Soest besluiten tot ondermandatering genomen. De totale nieuwe mandaatregeling 2004 gemeente Soest ligt thans voor een ieder ter inzage bij de informa tiebalie en de afdeling algemene zaken. Belanghebbenden kunnen tegen de beide besluiten van burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaar maken binnen zes weken na de datum van bekendmaking. U dient een gemotiveerd bezwaarschrift te richten aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeen te Soest, postbus 2000, 3760 CA te Soest. Voor nadere vragen kunt u in de ochtenduren telefonisch contact opnemen met mw. mr. M.A. van Lunteren van de afdeling Algemene Zaken: 035-6093624. Zij is ook bereikbaar via de e-mail: luntm@soest.nl DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR Hofstedering 283-295 Reespoor 26 Wiardi Beckmanstraat 352 REGNR BETREFT ONTVANGEN 040413 verbouwen/uitbreiden van 7 te bouwen woningen 2-9-2004 040410 bouwen van een dakkapel in het achterdakvlak 9-9-2004 040406 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 8-9-2004 De publicatie van de ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeente huis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS Birkstraat Ereprijsstraat 25 Generaal Winkelmanstraat 71&81 Generaal Winkelmanstraat Hofstedering Korte Hartweg St. Willibrordusstraat NR REGNR BETREFT VERZENDDATUM 50 040100 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage plaatsen van een dakopbouw uitbreiden van 2 te bouwen woningen (bouwnrs. 1 en 6) (wijz. verl. verg. nr. 030562) 75 040261 uitbreiden van een te bouwen woning (bouwnr. 3) 9-9-2004 (wijz. verl. verg. nr. 030562) bouwen van een dakkapel in het achterdakvlak verbouwen/uitbreiden van een woonhuis vernieuwen/veranderen van de kapconstructie van een woonhuis 040375 040244 040295 040217 040220 8-9-2004 8-9-2004 9-9-2004 8-9-2004 8-9-2004 8-9-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemees ter en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VERLEENDE AANLEGVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben een aanlegvergunning verleend voor het verharden van een toegangs weg naar perceel Birkstraat 122b (verzenddatum: 17 september 2004). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden en gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de eerder genoemde verzenddatum worden ingediend. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1het verwijderen van asbesthoudende standleidingen, Plesmanstraat 221 (verzenddatum: 17 september 2004); 2. het verwijderen van asbesthoudende standleidingen, Plesmanstraat 233, 235, 239 en 243 (verzenddatum: 17 september 2004). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaar-schrift moet binnen zes weken na verzenddatum van de sloopvergunning worden ingediend. ZITTING CENTRAAL STEMBUREAU, BEKENDMA KING TOELATING DEFINITIEF VERZOEK VOOR HET REFERENDUM De voorzitter van het centraal stembureau maakt hier bij bekend dat is besloten tot de toelating van het refe rendum over het raadsbesluit van 3 juni 2004: 12 RV 04-33 aanwijzing gronden ter weerszijden Amersfoortsestraat waarop de Wet voorkeursrecht ge meenten van toepassing wordt verklaard. Binnen zes dagen na deze bekendmaking kan tegen de toelating van het definitieve verzoek beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het procesverbaal over de definitieve toelating ligt ter inzage op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Soest. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 10 tot en met 16 september 2005 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Koninginnelaan 130, 3 esdoorns - Margrietlaan 4,1 den, 1 conifeer - A. Dekenlaan 30, 1 conifeer - Larixlaan 13,2 berken, 3 grove dennen - Eemstraat 18, 8 bomen - Prof. Lorentzlaan 68, 1 eik. - Buntweg 1, 1 populier - Albert Hahnweg 26, 1 berk, 2 sparren - Postweg 81, 1 ceder - Van Hamelstraat 99,4 bomen - De Genestetlaan 7, 2 coniferen, 1 larïks Degenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen vier weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoon (035) 609 36 74. Binnen deze termijn van vier weken liggen de aan vragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de af deling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het ge meentehuis van Soest. NB: Op de gemeentepagina in de krant van vorige week - 15 september - stond bij aangevraagde kap vergunningen Aagje Dekenlaan - 72 berken. Dit moet zijn Aagje Dekenlaan 7-2 berken. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 10 tot en met 16 september 2004 Datum verzending 21 september 2004: Perceel: - Lange Brinkweg 40, 1 ceder - Stadhouderslaan 17, 8 bomen Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen zes weken na verzending van het be sluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Tachtig procent van de bellers naar Meldpunt Woonomge ving is (zeer) tevreden over de afhandeling van de klachten. De rest is (zeer) ontevreden, zo blijkt uit een enquête onder cir ca duizend Soesters van wie er ruim driehonderd reageerden. Een score van honderd procent is onmogelijk, want de ge meente moet nu eenmaal ook wel eens 'nee' verkopen. Omdat een wens niet past in het beleid, omdat er geen geld is, of omdat eenzelfde probleem of ver zoek op een andere locatie een hogere prioriteit heeft. Tien pro cent verbetering is wel haalbaar, luidt de veronderstelling op het Raadhuisplein. Die winst is voor al te boeken in het vervolgtraject. 'Iemand kan vragen of een boom kan worden gesnoeid. Zoiets ne men we dan mee in de planning en het kan zijn dat het een poosje la ter wordt uitgevoerd. Intussen den ken de mensen dat er niets ge beurt. Zulke zaken moeten we dus beter naar de burger communice ren', zegt Chris Papjes van de afde ling wegen, grondzaken en ver keer. Het onderzoek werd uitgevoerd onder de circa duizend mensen die tussen najaar 2003 en de lente van dit jaar het Meldpunt belden. Jaar lijks wordt het nummer door 2200 Soesters gekozen. 'Gezichten' Dat tachtig procent tevreden tot zeer tevreden is en zelfs negentig procent verklaart goed te woord te zijn gestaan, stemt Ed Glas ook tevreden. Hij en Joke van Ernst zijn de gezichten achter 6093666, het telefoonnummer van Meld punt Woonomgeving. 'De uitslag is op zich een bevestiging van het vermoeden dat ik had. Het Meld punt is mijn kindje. We hebben het opgezet en proberen alles goed te regelen. Dat niet iedereen tevreden kan zijn, is inherent aan het sys teem. We moeten soms ook nee kunnen zeggen en natuurlijk gaat er wel eens iets verkeerd.' Collega Joke stelt dat de medewer kers van het Meldpunt ook wel eens sociaal werk verrichten door een luisterend oor te bieden. Ooit belde een vrouw met de medede ling dat de gebruiksaanwijzing van haar magnetron was gestolen en dat de politie niet wilde komen. 'Ik begon toen al een idee te krijgen en heb gevraagd of ze in haar laa tjes wilde kijken, en daarna bij de magnetron. Daar bleek het boekje te staan. Een half uur later belde ze weer op om nogmaals te bedan ken.' Bemiddeling Bemiddeling is eveneens een veel voorkomende bezigheid, vult Glas aan. 'Soms worden mensen van het kastje naar de muur gestuurd. De woningbouwvereniging zegt dat ze bij de gemeente moeten zijn, de gemeente verwijst naar de woning bouwvereniging. Om te voorko men dat de mensen tussen wal en schip raken, gaan we dan zelf eens bellen. Laatst vertelde een vrouw dat haar portemonnee in een pa pierbak was gevallen. We hebben meteen RMN (het reinigingsbe- drijf-red.) gebeld en die heeft de bak op z'n kop gezet. De vrouw dolgelukkig, ze had haar porte monnee weer terug.' Regelmatig komen klachten of ver zoeken binnen, waarvoor men bij een andere instantie moet zijn, zo als Eneco, Connexxion, het RMN of Lumineus (straatverlichting). Door hun ervaring weten Glas en Van Ernst dan meestal naar wie ze de beller moeten doorverwijzen. Beiden zijn dus in feite ook een beetje bliksemafleider voor deze organisaties, omdat ze de eerste klacht -al dan niet besmeurd met boosheid of frustratie- op hun dak krijgen. Het zijn vooral meldingen over het onderhoud van groen en bestrating die binnenkomen. Ook verstopte straatkolken, kapotte speeltoestel len en bijvoorbeeld zwervend huis vuil, onkruid of vernielde bushok jes zijn aanleiding om te bellen. Met de herfst in aantocht zal de te lefoon waarschijnlijk vaker rinke len: blad of takken op de weg. In principe probeert de gemeente een melding binnen een week af te handelen. 24 Uur Het Meldpunt Woonomgeving is niet voortdurend bemand, maar wel 24 uur per dag bereikbaar via telefoonnummer (035) 6093666, fax (035) 6093458 of e-mail: meldprmt@soest.nl Ed Glas en Joke van Ernst zijn de gezichten achter 6093666, het telefoonnummer van Meldpunt Woonomgeving. 'We proberen alles goed te regelen en bemiddelen soms zelfs voor de mensen. Foto: Soester Courant De gemeente Soest organiseert op 28 september een buurtbe- zoek voor omwonenden van het Saenredamplantsoen. Het gebied rondom dit plantsoen wordt voor een groot deel be volkt door allochtonen. Met het buurtbezoek probeert de gemeente inzicht te krijgen in de wensen en behoeften van al lochtone wijkbewoners als het gaat om een aantrekkelijke leefomgeving. Hans Smit, manager wijkbeheer van de gemeente Soest, vindt het logisch dat nu ook de allochtonen worden betrokken bij de indeling van de leefomgeving. 'Het aantal allochtonen neemt met name on der jongeren steeds verder toe. De leeftijdscategorie van 0 tot 14 jaar bestaat voor een derde uit allocht onen. We zijn nog al eens geneigd om problemen 'autochtoon' aan te pakken. Ik denk dat het daarom goed is om nu ook eens de allocht onen bij de indeling van de wijk te betrekken.' De inzichten die voortkomen uit het buurtonderzoek worden ver werkt in nieuwe plannen voor de toekomst. Woningcorporaties Por taal en SCW en welzijnsorganisa tie Stichting Balans nemen ook deel aan het buurtonderzoek. Hans Smit denkt dat de inzichten van de allochtonen met betrekking tot de leefomgeving wel eens an ders zouden kunnen zijn dan die van de autochtonen. 'Allochtonen vinden het bijvoorbeeld prettig om in gezinsverband lekker buiten te barbecuen. Als ze dat graag willen moet je daar ook voorwaarden voor scheppen. Je kan dan bijvoor beeld meer ruimtes aanleggen waar open vuur is toegestaan.' De gemeente maakt voortdurend plannen voor de ontwikkeling, in richting en beheer van de leefom geving. Met het oog op degroei van het aantal allochtone bewo ners, de komende jaren in de wij ken Smitsveen en De Eng, is het belangrijk meer kennis te hebben van de culturele achtergronden en de betekenis ervan voor het bqieer en inrichting van de leefomgeving. Smit: 'Misschien blijkt uit het buurtbezoek wel dat de allochto nen al heel tevreden zijn. Dan nog is het niet voor niets geweest je maakt ze namelijk meer betrokken bij hun wijk en leert ze beter te begrijpen.' Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen www.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl In oktober ontsta heid over wannei welke omstandi; raadgevend refei plaatsvinden. Hel 'Gebukt onder hei dat twee van haar I de twee raadslede positiepartijen zi in de commissie raadpleging gaat I Een van de andere der lid van de cor moet hebben in alle informatie. 'Wanne voorwaarden worc Gebukt onder het e gen plan trekken', voerder K.L. Rode Hij uitte donderdt de gemeenteraadsv tiek op de gang va afgelopen weken, het college de po referendum af te d ben tegengewerk niets te hebben o de bevolking te inf waar zijn er bijeen! over het project H; rug, over het refei gemeente met ge gens Rodenburg h boze reacties van straat die door waren benaderd. 5 ronduit verbolgen dat zoveel geld z wordt uitgegeven, zaak en het nut er getoond en er gr zijn, die beter aa worden. Ook de kwestie i ningsverklaringer rendum nu wel moesten worden een identiteitsbe Rodenburg nog e Ik ben Marian Admiraal en al vele jaren een tevreden gast op Pare King's Home, voorheen Camping King's Home in Soest. Een rusti ge, goed geleide camping op een mooi park met grotendeels ande re gasten. De camping is verkocht en er is een nieuwe directeur en een nieu we beheerster. Jonge mensen met frisse en moderne ideeën, die meer passen in deze tijd. Na alle nega tieve publiciteit die er de laatste tijd is geweest, wil ik ook eens een positief geluid laten horen. Zeker, er zijn mensen weggegaan en er vertrekken er vast nog meer. Dat gebeurt namelijk elk jaar aan het eind van het seizoen. Er is nie mand weggestuurd of weggejaagd, zoals wel gedacht of beweerd wordt. De sfeer op het park is veranderd. Ja, gezelliger geworden. De gasten komen zelf met ideeën en planne tjes voor leuke bezigheden voor kinderen en volwassenen. De kan tine is weer open voor een drank je, een ijsje en zelfs iets eetbaars. Er is een winkeltje voor broodjes en kranten en een gezellig praatje. Een van de nieuwe medewerkers heeft een huifkar gemaakt en gaat daarmee gratis tochtjes maken. Voor jong en oud. De goede dingen van King's Home oude stijl zijn aangevuld met nieu we dingen van King's Home nieu we stijl. Pare King's Home. Het is er nog steeds goed toeven. De nieuwe leiding maakt er vast iets geweldigs van. Marian Admiraal Wat was het toch gezellig. Alsof de klok 30 jaar heeft stilgestaan. De één een beetje grijs, de ander een paar pondjes erbij, allemaal een beetje verstandiger. Maar sommi ge dingen waren niet veranderd: de spontaniteit, de gezelligheid en het één zijn met die Soesterknol- len onder elkaar. Organisatie; Bob Sluis - Willem Dorrestein en oud medewerkers, het was keigezellig. Bedankt namens de hele bups maar vooral van www.debusjop.nl. Helmus Kok 'Rechtsgeldig -Misschien nog v. aangenaam vern comité over de O] ambtenaar in Courant. De dag overlijden van T< initiatiefnemer Op zaterdag 25 september geeft de fietsboot ruim baan aan de roei- wedstrijden van DHV Eemhead. De fietsboot vertrekt die zaterdag vijf minuten eerder dan normaal, dus om 09:55 uur vanuit Amers foort. Om 16:00 uur vertrekt de fietsboot op de terugweg van Baarn richting Soest en Amers foort. De fietsboot wacht vervol gens tot het moment dat de laat ste wedstrijdroeiers vanaf Baarn zijn gestart, richting Amersfoort. De passagiers kunnen zo de start van het slotnummer meemaken. Door deze vertraging komt de fietsboot zaterdag ook later dan normaal aan in Soest (ca. 17:00 uur). Het naseizoen van de fietsboot is begonnen. De fietsboot vaart nu niet meer iedere dag zijn toeris tische lijndienst over de Eem. Tot 31 oktober vaart het schip iedere woensdag en zaterdag naar Spa kenburg. Iedere dinsdag, donder dag en zondag vaart de fietsboot de Eem af en vaart dan naar Hui zen. Vanuit Huizen vertrekt Eem lijn op die drie dagen in de week om 14:00 uur weer terug naai" Eemdijk, Baarn, Soest en Amers foort. Op de Eem zijn de vertrek tijden zoals altijd. Op de dagen dat de fietsboot naar Huizen vaart, kunnen passagiers voor Bunscho ten-Spakenburg afstappen in Eem dijk. Na twintig minuten fietsen zijn ze in Bunschoten-Spakenburg. Een fietsroute van Huizen naar Singer en vandaar weer naar Baarn kan worden gedownload vanaf www.fietsen.123.nl of gekocht op de fietsboot. Tegen inlevering van het kaartje van de fietsboot krijgen passagiers toegang tot het museum voor 3,00 in plaats van het nor male tarief van 9,00. Al 65 jaar zijn Frans (93) en Miep Kleinegris (91) gelukkig met elkaar getrouwd. Het bij zondere stel woont nu alweer ruim veertig jaar in Soest. Hoe wel ze de negentig al zijn gepas seerd doen ze het huishouden nog steeds lekker samen. Hun onderkomen vinden ze boven het kantoor van oudste zoon Rob. Gevraagd- naar het ge heim van hun langdurige liefde voor elkaar, antwoordt me vrouw Kleinegris: We vullen elkaar heel goed aan. We hel pen elkaar met alles. Anders kan je ook niet zo lang bij el kaar blijven.' Ruim zeventig jaar geleden werd de kiem gelegd voor het 65-jarig huwelijk. Mevrouw Kleinegris her innert zich nog goed hoe het alle maal begon. Ze betitelt de aller eerste ontmoeting met haar Frans als 'een verhaal apart'. 'Het was Kerstmis. De zus van Frans had een relatie met mijn broer. Mijn broer ging op kerstavond naar zijn üieisje toe, maar vergat zijn doos met sigaren. Frans was erop uitge stuurd om die doos op te komen halen. We hadden een heel groot gezin met dertien kinderen en za ten met z'n allen rond de kerst boom. Frans vond het zo gezellig dat hij bij ons bleef. De hele avond zat hij naast me. Toen is de vonk overgeslagen. De sigaartjes heeft hij overigens niet meer terugge bracht', grinnikt Miep zachtjes. Miep weet nog heel goed wat ze in het prille begin zo leuk vond aan haar latere echtgenoot. 'Hij had mooie zwarte haren en een leuk, fris gezicht. Ik weet ook nog wel dat Frans altijd keurig gekleed was. Hij was echt een knappe man.' Na eerst vijfjaar verkering te heb ben gehad besloot het stel te gaan trouwen. Op 12 september 1939 trad het in het huwelijk om vervol gens nooit me Miep: 'De bc moeilijk hoor stadhuis ginge de mobilisati periode van c als heel moeil: in Soest niet delen waren, fiets met hoi Achterhoek boerderij hac we met onze platte wager dorp. Maar periode. Aan ver niet meei Hoewel de periode in h< paar Kleineg ook het gelu Na de oorlc tevens laatsi middels is t behoorlijk i klein kindere kind. Verschille Hoewel het gelukkig bij ook op pi Miep: 'Dat zo. Ik was z< schaatsen. muziek. A bleef hij lek ook veel dir vinden, hoe Oudste zoc ander opm< de twee te vindt eigen wijl mijn n Precies is. stikke goec zijn zie je 1 elkaar hee vader kan horen, ter minder is. wat beter kaar enorr huishoude Dat mevrc

Soester Courant | 2004 | | pagina 4