Kritiek op procedure referendum 'We vullen elkaar goed aan' P.A. van den bv •ACTUEEL! Turken en Marokkanen nu zelf op zoek naar zaalruimte Bewegen voor ouderen wordt steeds belangrijker WD wil onderzoek (extra) markt Van Weedestraat Alte Venema volgt bij GGS Gerard van den Deijssel op WD-Soest doet aftrap voor verkiezingen 2006 7 JAAR GARANTIE PAGÏNa7 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT september 2004 aartijden fietsboot emlijn gewijzigd Meningen van lezers ting's Home Actiecomité eist 2 plaatsen op in commissie De Heksenketel Echtpaar Kleinegris al 65 jaar samen söestekScoürant Soest stopt speciale subsidieregeling 'Een vorm van braderiesfeer' Richting Hospice 100 gratis HR-ketels! PAGINA 5 i Soest icatie 9 34 55 )0@soest.nl it.nl TEMBUREAU, BEKENDMA- INITIEF VERZOEK VOOR HET ïtraal stembureau maakt hier in tot de toelating van het refe- esluit van 3 juni 2004: gronden ter weerszijden op de Wet voorkeursrecht ge- wordt verklaard. ze bekendmaking kan tegen de eve verzoek beroep worden Bestuursrechtspraak van de 20019, 2500 EA Den Haag. Ie definitieve toelating ligt ter huis, Raadhuisplein 1 te Soest. VERGUNNINGEN 5 september 2005 /oor een kapvergunning zijn iesdoorns J conifeer ïifeer 3 grove dennen eik. berk, 2 sparren bomen oniferen, 1 lariks un belangen te worden ge- ;le vergunning kunnen dit binnen vier weken na deze naken bij de afdeling Wijkbe- tuur van de gemeente Soest, >oest, telefoon (035) 609 36 /an vier weken liggen de aan- igen ook ter inzage op de af- i en Infrastructuur in het ge- ;ina in de krant van vorige stond bij aangevraagde kap- ;enlaan - 72 berken. Dit an 7 - 2 berken. INNINGEN 5 september 2004 'tember 2004: eder bomen :egen het genomen besluit i na verzending van het be- gediend bij het college van ders van de gemeente Soest, oest. zaterdag 25 september geeft de sboot ruim baan aan de roei- istrijden van DHV Eemhead. fietsboot vertrekt die zaterdag minuten eerder dan normaal, om 09:55 uur vanuit Amers- rt. Om 16:00 uur vertrekt de sboot op de terugweg van irn richting Soest en Amers- rt. De fietsboot wacht vervol- s tot het moment dat de laat- wedstrijdroeiers vanaf Baarn gestart, richting Amersfoort, passagiers kunnen zo de start het slotnummer meemaken. :>r deze vertraging komt de iboot zaterdag ook later dan maal aan in Soest (ca. 17:00 naseizoen van de fietsboot is onnen. De fietsboot vaart nu meer iedere dag zijn toeris- ie lijndienst over de Eem. Tot )ktober vaart het schip iedere nsdag en zaterdag naar Spa- ?urg. Iedere dinsdag, donder en zondag vaart de fietsboot :em af en vaart dan naar Hui- Vanuit Huizen vertrekt Eem- op die drie dagen in de week 14:00 uur weer terug naar idijk, Baarn, Soest en Amers- t. Op de Eem zijn de vertrek- n zoals altijd. Op de dagen dat ïetsboot naar Huizen vaart, jen passagiers voor Bunscho- ipakenburg afstappen in Eem- Na twintig minuten fietsen 'e Bunschoten-Spakenburg, i fietsroute van Huizen naar :r en vandaar weer naar Baarn worden gedownload vanaf •fietsen.123.nl of gekocht op -tsboot. Tegen inlevering van aartje van de fietsboot krijgen igiers toegang tot het museum 3,00 in plaats van het nor tarief van 9,00. k ben Marian Admiraal en al vele aren een tevreden gast op Pare Cing's Home, voorheen Camping Cing's Home in Soest. Een rusti- e, goed geleide camping op een looi park met grotendeels ande- s gasten. De camping is verkocht en er is en nieuwe directeur en een nieu- je beheerster. Jonge mensen met risse en moderne ideeën, die meer tassen in deze tijd. Na alle nega- ieve publiciteit die er de laatste ijd is geweest, wil ik ook eens een positief geluid laten horen. Zeker, :r zijn mensen weggegaan en er 'ertrekken er vast nog meer. Dat jebeurt namelijk elk jaar aan het ind van het seizoen. Er is nie- :oals wel gedacht of beweerd vordt. De sfeer op het park is veranderd, a, gezelliger geworden. De gasten komen zelf met ideeën en planne- jes voor leuke bezigheden voor kinderen en volwassenen. De kan tine is weer open voor een drank- e, een ijsje en zelfs iets eetbaars. Sr is een winkeltje voor broodjes en kranten en een gezellig praatje. Sen van de nieuwe medewerkers leeft een huifkar gemaakt en gaat laarmee gratis tochtjes maken. /oor jong en oud. De goede dingen van King's Home )ude stijl zijn aangevuld met nieu we dingen van King's Home nieu- stijl. Pare King's Home. Het is èr nog steeds goed toeven. De nieuwe leiding maakt er vast iets [geweldigs van. Marian Admiraal Wat was het toch gezellig. Alsof de klok 30 jaar heeft stilgestaan. De één een beetje grijs, de ander een paar pondjes erbij, allemaal een beetje verstandiger. Maar sommi ge dingen waren niet veranderd: de spontaniteit, de gezelligheid en het één zijn met die Soesterknol- len onder elkaar. Organisatie: Bob Sluis - Willem Dorrestein en oud medewerkers, het was keigezellig. Bedankt namens de hele bups maar vooral van www.debusjop.nl. Helmus Kok In oktober ontstaat duidelijk heid over wanneer en onder welke omstandigheden het raadgevend referendum zal plaatsvinden. Het actiecomité 'Gebukt onder het ecoduct' wil dat twee van haar leden, alsme de twee raadsleden van de op positiepartijen zitting krijgen in de commissie die de volks raadpleging gaat begeleiden. Een van de andere eisen is, dat ie der lid van de commissie inzicht moet hebben in alle noodzakelijke informatie. 'Wanneer niet aan die voorwaarden wordt voldaan, zal Gebukt onder het ecoduct haar ei gen plan trekken', aldus woord voerder K.L. Rodenburg. Hij uitte donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering kri tiek op de gang van zaken van de afgelopen weken. Zo verweet hij het college de pogingen om een referendum af te dwingen, te heb ben tegengewerkt en helemaal niets te hebben ondernomen om de bevolking te informeren. Welis waar zijn er bijeenkomsten geweest over het project Hart voor Heuvel rug, over het referendum repte de gemeente met geen woord. Vol gens Rodenburg had dat geleid tot boze reacties van de mensen op straat die door het actiecomité waren benaderd. Zij zouden tevens ronduit verbolgen zijn over het feit dat zoveel geld aan een ecoduct wordt uitgegeven, terwijl de nood zaak en het nut ervan niet zijn aan getoond en er grotere problemen zijn, die beter aangepakt kunnen worden. Ook de kwestie of de ondersteu ningsverklaringen voor een refe rendum nu wel of niet voorzien moesten worden van een kopie van een identiteitsbewijs werd door Rodenburg nog even aangekaart. 'Rechtsgeldig' -Misschien nog wel het meest on aangenaam verrast was het actie comité over de opmerking van een ambtenaar in de Amersfoortse Courant. De dag na het plotseling overlijden van Ton van Keulen, de initiatiefnemer van het referen- dum, zou de ambtenaar aan de betreffende journalist hebben ge zegd te gaan onderzoeken of het verzoek tot referendum nu nog wel rechtsgeldig zou zijn. 'Dat getuigt niet van medeleven en zorgzaam heid.' Ook raadslid Gert Nijhof van Soest2002 was daar over gevallen. Nog afgezien van het feit of de ambtenaar volgens de regelgeving het gelijk aan zijn kant zou hebben gehad, vond Nijhof de opmerking geen staaltje van 'handelen naar de geest van zaken. 'Was het niet be ter geweest dit eerst te onderzoe ken en pas daarna eventueel uitla tingen erover te doen. En op wiens gezag is de opmerking geplaatst' vroeg Nijhof. Burgemeester Koos Janssen beloofde hem schriftelijk te zullen beantwoorden. In antwoord op vragen van de PvdA-fractie ging Janssen wel di rect in op de kwestie van de iden titeitsbewijzen. Hij refereerde aan de algemene regelgeving dat een Al 65 jaar zijn Frans (93) en Miep Kleinegris (91) gelukkig met elkaar getrouwd. Het bij zondere stel woont nu alweer ruim veertig jaar in Soest. Hoe wel ze de negentig al zijn gepas seerd doen ze het huishouden nog steeds lekker samen. Hun onderkomen vinden ze boven het kantoor van oudste zoon Rob. Gevraagd naar het ge heim van hun langdurige liefde voor elkaar, antwoordt me vrouw Kleinegris: *We vullen elkaar heel goed aan. We hel pen elkaar met alles. Anders kan je ook niet zo lang bij el kaar blijven.' Ruim zeventig jaar geleden werd de kiem gelegd voor het 65-jarig huwelijk. Mevrouw Kleinegris her innert zich nog goed hoe het alle maal begon. Ze betitelt de aller eerste ontmoeting met haar Frans als 'een verhaal apart'. 'Het was Kerstmis. De zus van Frans had een relatie met mijn broer. Mijn broer ging op kerstavond naar zijn meisje toe, maar vergat zijn doos met sigaren. Frans was erop uitge stuurd om die doos op te komen halen. We hadden een heel groot gezin met dertien kinderen en za ten met z'n allen rond de kerst boom. Frans vond het zo gezellig dat hij bij ons bleef. De hele avond zat hij naast me. Toen is de vonk overgeslagen. De sigaartjes heeft hij overigens niet meer terugge bracht', grinnikt Miep zachtjes. Miep weet nog heel goed wat ze in het prille begin zo leuk vond aan haar latere echtgenoot. 'Hij had mooie zwarte haren en een leuk, fris gezicht. Ik weet ook nog wel dat Frans altijd keurig gekleed was. Hij was echt een knappe man.' Na eerst vijfjaar verkering te heb ben gehad besloot het stel te gaan trouwen. Op 12 september 1939 trad het in het huwelijk om vervol gens nooit meer uit elkaar te gaan. Miep: 'De beginperiode was wel moeilijk hoor. Toen we ons bij het stadhuis gingen intekenen werd net de mobilisatie afgekondigd. De periode van de oorlog hebben we als heel moeilijk ervaren. Omdat er in Soest niet voldoende levensmid delen waren, moesten we op de fiets met houten banden naar de Achterhoek waar de familie een boerderij had. Af en toe mochten we met onze fietsen mee op een platte wagen naar het volgende dorp. Maar het was een slechte periode. Aan die jaren denk ik lie ver niet meer terug.' Hoewel de oorlog een moeilijke periode in het leven van het echt paar Kleinegris vormde, bracht hij ook het geluk van twee kinderen. Na de oorlog werd het derde en tevens laatste kind geboren. In middels is de familie Kleinegris behoorlijk uitgebreid met zeven kleinkinderen en een achterklein kind. Verschillen Hoewel het echtpaar nu al 65 jaar gelukkig bij elkaar is, zegt ze zelf ook op punten te verschillen. Miep: 'Dat was vroeger eigenlijk al zo. Ik was zeer sportief en gek van schaatsen. Frans zat meer in de muziek. Als ik ging schaatsen, bleef hij lekker thuis. Maar er zijn ook veel dingen die we allebei leuk vinden, hoor.' Oudste zoon Rob weet nog een ander opmerkelijk verschil tussen de twee te noemen. 'Mijn vader vindt eigenlijk alles wel goed, ter wijl mijn moeder echt een Pietje Precies is. Maar toch gaat dat hart stikke goed samen. Nu ze zo oud zijn zie je bijvoorbeeld ook dat ze elkaar heel goed aanvullen. Mijn vader kan nog heel goed zien en horen, terwijl dit bij moeder wat minder is. Mijn moeder is weer wat beter van geest. Ze helpen el kaar enorm goed en doen zelfs het huishouden nog samen.' Dat mevrouw nog goed bij de pin- ELKE WEEK EEN ^^JN DE BUS?^<^ Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel.(035) 6014152 kiesgerechtigde een steunverkla ring alleen met legitimatie aan een ambtenaar kan overleggen. Om het de actievoerders gemakkelijker te maken was, aldus Janssen, de mogelijkheid geboden om ook op locaties handtekeningen te verza melen. 'Dan blijft een identiteits bewijs noodzakelijk. Dat er toch' een misverstand is ontstaan, is ver velend, maar inmiddels uitgepraat', zei Janssen. Raadsbesluit Hij beklemtoonde nogmaals dat het referendum uitsluitend zal gaan om het raadsbesluit over de wet voorkeursrecht gemeenten. Soest verschaft zich daarmee het eerste recht tot koop van de gronden aan de Amersfoortsestraat in Soester- berg, die nodig zijn voor de aanleg van een ecoduct. Er kan dus tij dens het raadgevend referendum alleen ja of nee worden gezegd te gen dit raadsbesluit. Het ecoduct als zodanig komt daarbij niet aan de orde. De mogelijkheid van een raadge vend referendum is een uitvloeisel van de Tijdelijke Referendumwet van de regering. Het lijkt erop dat deze wet per 1 januari 2005 wordt teruggedraaid, maar die maatregel zal geen consequenties hebben voor het allereerste referendum De plek aan de Amersfoort sestraat, waar de projectgroep Hart voor Heuvelrug het ecoduct heeft gepland. Het laatste woord is daar over nog niet gesproken. Foto: Soester Courant van Soest. Ook daarna maken eventuele verzoeken voor een re ferendum een kans, want Soest heeft inmiddels haar eigen veror dening vastgesteld en is daardoor niet afhankelijk van de wetgeving uit Den Haag. Het referendum aangaande het ecoduct zal in december of janua ri worden gehouden. Voor die tijd moet de gemeente, vindt de PvdA, intensief naar de burgers commu niceren om uit te leggen wat het referendum nu precies inhoudt en waar voor of tegen gestemd moet worden. Als raadsleden hebben wij tot nu toe aan de kant moeten staan en gezien hoe ons eigen be sluit soms anders werd geïnterpre teerd', zei fractievoorzitter Paul Lemmen. Er zal ook nog een evaluatie ko men over 'de gang van zaken tot nu toe. Het is immers de eerst keer dat de gemeente Soest te maken heeft met zo'n procedure en dat is volgens sommigen de reden dat niet alles is gegaan zoals het eigen lijk hoort. Het Turks en het Marokkaans Comité zullen zelf een ruimte moeten gaan huren voor hun activiteiten. De gemeente heeft de subsidieregeling afgebouwd en stelt dat de comités nu, net als alle andere verenigingen, op eigen benen moeten gaan staan. Miep en Frans Kleinegris naast elkaar op de bank. Foto: Herman van Dam ken is, blijkt wel uit het feit dat ze tot haar 89e nog auto reed. 'Eigen lijk zou ik tot mijn 93e nog mogen rijden, maar ik ben er zelf mee ge stopt. Op een gegeven moment werd het te gevaarlijk. Mijn ogen werden te slecht.' Rob weet hier met een lach op het gezicht nog een leuke anekdote aan toe te voe gen: 'Ze is een hele slimme vrouw. Om te voorkomen dat ze in ge vaarlijke situaties zou komen, nam ze bijvoorbeeld alleen nog maar bochten naar rechts. Dat deed ze Om te voorkomen dat ze tegenlig gers ontmoette. Dus in plaats van naar links ging ze gewoon drie keer naar rechts. Maar dat autorijden is nu gelukkig voorbij. Het was niet meer verantwoord.' Bijzondere brieven Vorige week zondag, 12 septem ber, was het precies 65 jaar gele den dat meneer en mevrouw Klei negris trouwden. Het werd een bij zondere dag. Naast de vele felici taties van onder anderen burge meester Janssen ontving het paar ook een brief van de koningin en van de Commissaris van de Konin gin. Miep: 'Dat was wel heel bij zonder. Ik vond het alleen een beetje jammer dat de koningin haar brief niet had ondertekend. Maar ik wil niemand aanvallen, hoor. De brief van de commissaris was wel erg leuk met een persoon lijke noot erin.' Het Marokkaans Comité heeft sinds 1992 de beschikking over een zaal aan de Albert Cuyplaan, het Turks Comité zit aan de Smits- weg. Lange tijd kregen beide een voorkeursbehandeling, maar nu is de tijd aangebroken dat ze eigen verantwoordelijkheid nemen. Soest helpt zoeken naar beschikbare lo caties, maar die zijn vooralsnog niet te vinden. Zeker niet in het Smitsveen, waar het Uirks Comi té wil blijven. Het bestuur van de Turkse vereni ging probeerde donderdagavond tijdens de raadsvergadering nog de medewerking van de fracties te krijgen, maar dat leverde niet veel op. Wethouder Harry Witte zei dat gezocht wordt naar een alternatie ve plek, maar als die al wordt ge vonden, zal die veel kleiner zijn dan de huidige onderkomens. Indien er een zaal wordt gevonden, is de gemeente bereid om bij wij ze van overgangsregeling in het eerste jaar nog de huurkosten te betalen, maar daarna zullen derge lijke uitgaven moeten worden ge dekt door contributiegeld van de leden, net als bij andere verenigin gen en organisaties. Stichting Balans wil de Marokka nen en Turken ruimte ter beschik king stellen voor hun bijeenkom sten, spreekuren en andere activi teiten, maar het Turks Comité ziet daar geen heil in, liet een bestuurs lid weten. De Turken willen dage lijks bij elkaar kunnen komen om te praten, problemen op te lossen of voor te zijn. 'Een klein kantoor voor enkele keren per week helpt niet. Wij zitten bij elkaar, praten over integratie en van alles, bren gen mensen bij elkaar en houden de jeugd van de straat. We doen er alles aan om in liefde naast elkaar te kunnen leven. Al vanaf 1972 verrichten we goed werk. Wat moeten we doen als we geen ruim te meer hebben?' Een grote ruimte voor één vereni ging is echter geen optie, gaf Wit te nadrukkelijk aan. Als ze zelf el ders een zaal huren, kan dat de in tegratie en de participatie van de allochtone bevolking bevorderen. Als de comités geen gebruik wil len maken van de faciliteiten van Balans, zullen ze zelf ook moeten zoeken naar een ander vertrek. Het Marokkaans Comité was eer der toegezegd dat ze na sluiting van het huidige gebouw onderdak zou kunnen krijgen in het pand van de voormalige Desmond T\i- tuschool aan de Molenstraat. Die belofte is later ingetrokken, reden voor de gemeente om aan te bie den nog een jaar de huur van een eventuele nieuwe zaal te betalen. Bij de Stichting Welzijn Oude ren Soest (SWOS) kan men meedoen aan 'Meer bewegen voor Ouderen' (55-plus). Een goede algehele conditie is no dig om zo lang mogelijk mobiel en dus zelfstandig te blijven. Het programma 'Meer bewegen voor Ouderen' stelt de deelnemers letterlijk in staat langer op eigen benen te staan. Bij het ouder wor den krijgen mensen vaak wat pro blemen met hun stabiliteit, waar door er soms vervelende situaties ontstaan. Tijdens de MBvO-uren leert men dat te voorkomen. Door te bewegen wordt de hartslag en de ademhaling beïnvloed. Er komt meer zuurstof in het bloed en de bloedcirculatie wordt gestimuleerd. Dat heeft een gunstige invloed op het hele lichaam, zowel op de bot ten, op het geheugen en het reac tievermogen als op de concentra tie. Onderzoek heeft uitgewezen dat bewegen tevens een gunstig effect heeft op depressies. Bij 'Meer Bewegen voor Ouderen' moet men denken aan bijv. gym nastiek, volksdansen, koersbal, jeu de boules, yoga, Tai-Chi e.d. Er is tijdens de lesuren geen sprake van moeten presteren of competitie; iedereen doet mee binnen zijn of haar mogelijkheden. De ervaring leert dat mensen die eenmaal de smaak te pakken hebben er niet meer mee willen ophouden. Het is bovendien een prima gelegenheid om de kennissenkring uit te brei den. De Stichting Welzijn Ouderen biedt op diverse locaties de moge lijkheid deel te nemen aan 'Meer Bewegen voor Ouderen'. Met name bij de gymnastiekgroepen kunnen nog cursisten worden ge plaatst. De meeste groepen starten in de derde week van september. Informatie: SWOS, 88 602.36.81. De WD-fractie in de ge meenteraad van Soest heeft een initiatiefvoorstel inge diend voor de verplaatsing van de weekmarkt van het Smitsveen naar de Van Weedestraat. Daar is al ja renlang sprake van, maar de liberalen willen van het Col lege van B. en W. nu een se rieus onderzoek naar de mo gelijkheden. WD-fractievoorzitter Karei van Geet wijst het College erop dat er tijdens de behandeling van de Hoofdwegenstructuur onder meer over gesproken is op welke manier het verblijfs- klimaat in de Van Weedestraat zou kunnen worden verbeterd, 'zowel voor de winkeliers als ui teraard ook voor het winkelend publiek'. De WD fractie is van mening dat aan het aspect ver- blijfsklimaat de nodige aan dacht moet worden geschonken en denkt daarbij aan het opzet ten van een weekmarkt in de Van Weedestraat, bijvoorbeeld tussen de Stadhouderslaan en de rotonde. Winkeliers zouden moeten kunnen participeren in die weekmarkt, zodat er 'een vorm van braderiesfeer' gaat ontstaan. Van Geet: 'Het is de WD fractie bekend dat uit een onder de marktkooplieden gehouden enquête is gebleken dat een zeer grote meerderheid het Smitsveen zou willen verlaten ten gunste van de Van Weede straat. Het onderzoek zal moe ten uitwijzen dat verplaatsing voor de gemeente budgettair neutraal geschiedt.' Extra markt? De fractie verzoekt het College op grond van bovenstaande te onderzoeken wat de conse quenties zijn voor het Smits veen bij het verplaatsen van de weekmarkt, en wat de moge lijkheden zijn voor een eventue le extra markt in de Van Weedestraat. Een deel van de marktkooplieden die momen teel op donderdag in het Smits veen staan, kunnen mogelijk niet meedoen op een andere dag,' aldus Van Geet. Ze waren vrienden en hadden voor een deel dezelfde achter grond. Alte Venema (52) werd donderdag geïnstalleerd als nieuw raadslid van GGS en volgt daarmee de op 8 mei jl. overleden Gerard van den De ijssel op. Net zoals 'Mack' dat was, is Vene ma opgegroeid in 't Hart en actief in een vakbond, de ABVAKABO FNV. In de jaren zeventig was hij -evenals zijn voorganger- zeer be trokken bij het werk van jongeren centrum De Molensoos en de ac ties tegen de weg over de Eng. Later bemoeide hij zich ook met de protesten tegen de verkoop van het Soester Natuurbad. Die laatste acties leidden tot de oprichting van Gemeentebelangen Groen Soest. Venema stond tweeënhalf jaar ge leden bij de laatste raadsverkiezin gen op de negentiende plaats van de kieslijst van GGS. De partij heeft hem nu naar voren gescho ven, omdat hij op veel terreinen dezelfde kennis heeft als Van den Deijssel die had. De geboren en getogen Soester is achttien jaar lang voorzitter ge weest van de ondernemingsraad van ASVZ, een organisatie die in onder meer Soest woonvoorzienin gen beheert voor mensen met een verstandelijke handicap. Sinds 1 januari van dit jaar is hij vice-voor- zitter van de or van Amerspoort ASVZ. Hij werkt nu op de afde ling huisvesting van deze organisa tie en was jarenlang coördinator van verschillende locaties. Vorige week woensdag, 15 sep tember, is de nieuwe program macommissie van de plaatselij ke WD officieel van start ge gaan. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Fusions is de commissie van 11 personen, onder leiding van Jan Jacobs, officieel geïnstalleerd door af delingsvoorzitter Hans Gerret- 'Het is de bedoeling dat dit team een kort, bondig en pakkend pro gramma gaat schrijven waarmee wij als VVD met vertrouwen de verkiezingen in Soest/Soesterberg in kunnen gaan,' aldus Gerretsen. Hij benadrukt dat wat hem betreft geen enkel onderwerp taboe mag zijn en dat er geen misverstanden mogen zijn over de opstelling van de WD in de jaren na de verkie zingen. 'Wij als bestuur vragen om 'klare taal'.' De programmacommissie heeft als opdracht meegekregen om in maart/april 2005 te komen met een eerste ontwerp. Als dat lukt is de plaatselijke WD dus ver voor de verkiezingen klaar voor de 'strijd'. 'Iedereen kan dan kennis nemen van de zaken die wij be langrijk vinden en waar we ook voor zullen gaan en staan,' zegt Gerretsen. In de periode na maart/april 2005 zullen er wellicht nog (kleine) aanpassingen plaats vinden en daarna zal uiteindelijk de ledenvergadering gevraagd worden het verkiezingsprogramma goed te keuren. Dat zal ongeveer in oktober/november 2005 gebeu ren. Gerretsen: 'Al met al ligt de plaat selijke WD op dit moment goed op koers richting maart 2006.' door Marjan Haak Vanmorgen zat er bij de post een enveloppe met de aanmelding van een nieuwe donateur. De meeste aanmeldingen gaan naar de post bus, maar deze werd rechtstreeks naar mijn huisadres gestuurd. Het loopt lekker met onze wervingsac tie. We hebben al meer dan driedui zend euro per jaar aan toezeggin gen binnen. Elke vergadering heeft Ab Revoort weer een stapel tje ingevulde kaartjes bij zich, die hij uit de postbus heeft gehaald. De folders met de aanmeldingskaartjes zijn dan ook overal te vinden. Voor mij is het beeld van de oranje/ groene folders zo vertrouwd dat ik iedere keer dat ik ze zie even ver baasd sta te kijken. Ze liggen bij mijn tandarts, mijn huisarts en in de apotheek. En toen ik deze week in de hal van het gemeentehuis van Baarn zat te wachten, viel mijn oog direct op de folders in de standaard Goeie actie dus van onze PR-man. De laatste dozen met folders zijn twee weken geleden naar de Soes ter Courant gegaan en zo in een aantal wijken verspreid. Er is een nieuwe folder in de maak, dus als u overweegt donateur te worden dan hoeft u niet bang te zijn dat u te laat bent. In onze laatste vergadering hebben we het nog weer eens uitgebreid over de financiën gehad We hebben nu al een groot bedrag binnen en ik ben niet de enige die een beetje ongeduldig begint te worden. Maar onze penningmeester is onverbidde lijk. Prachtig als je een huis kunt kopen en dat kunnen we natuurlijk zo langzamerhand wel. Maar je moet de zaak ook nog draaiend kunnen houden. En daar is echt nog meer geld voor nodig. En dan vooral geld dat regelmatig binnen- komt. De grote fondsen hebben al lemaal eenmalig een schenking ge daan. Voor de dagelijkse uitgaven hebben we gevers nodig die trouw jaarlijks of maandelijks een bijdra ge schenken. Voorlopig dus nog maar even doorgaan met de bede larij. In Baarn was ik trouwens om met de wethouder te praten over de be- trokkenheid van de inwoners van die plaats. Het was goed om te ho ren dat in Baarn ook uitgekeken wordt naar de realisatie van het hospice. Burgemeester mevrouw Wolterink is overigens, net als dok- ter Jens, ook al enige tijd lid van het Comité van Aanbeveling. Een aantal jaren geleden is er in Baarn ook een initiatief geweest om een hospice te starten. Ik heb met de initiatiefnemers gesproken. Zij ver- telden dat zij het een te moeilijke onderneming hadden gevonden en dat ze blij waren dat wij het initia tiefkonden doorzetten. We moeten r nog wel veel reclame gaan maken in Baarn. We zullen er op 1 okto ber op de Dag van de Ouderen staan. We willen er ook flink gaan folder en. En we hopen de Baarnse politiek voor het hospice te interes seren. Een mooi doel om samen aan te pakken. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het hospice in Soest. Informatie op www.hospicesoest.nl of 603.76.54. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per halfjaar! tel.(035)6014152 Voortaan vliegeren op vliegbasis Soesterberg! Ook een mening? Ga naar: www.gemeentebelangengroensoest.nl N ef i t houdt Nederlatt d w a r m ouder? Dan kunt u een van de 100 gratis Nefit HR-ketels winnen. Niet zomaar HR-ketels, maar 100 'Beste koop' Nefit EcomLine Excellent HR combi-ketels. Met AquaPower voor méér en sneller warm water. En met de absolute zekerheid van Nefit, het meest voorkomende merk bij eigenhuisbezitters. Alles wat u hoeft te doen, is een slagzin origineel afmaken. Vraag ons naar de actiefolder. Voor een goed advies én kans op een GRATIS Nefit HR-ketel: ACTIEMAANDEN SEPTEMBER, OKTOBER EN NOVEMBER Vraag nu vrijblijvend een offerte aan Tel.: 035-6012472 fax:035-6011187 e-mailinfodijssel@dutch.nl IV i j a d v i s c r e n NEFIT

Soester Courant | 2004 | | pagina 5