ES B Het is tijd voor razend snel internetten bij Rabobank online! Soest moet nog wel even wennen aan kunst op het industrieterrein Bewoners Smitsveen mogen meepraten bij speelruimteplan jTherapeutenkring Soest helpt kinderen met probleemgedrag 10 uur internetten voor maar 10,00*! EBÉE b. v. 1 VARIA r ar? iha®er Twee broers moeten 'winst' van overvallen afdragen Waar: Rabobank online Smitsweg 4 3765CT Soest www.rabobankonline.com Het is tijd voor Rabobank online. PAGINA6 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 van en vilt missen /au de Ven Integratieve Kindertherapeuten willen kwaliteit waarborgen Multimedia Businessdag Bloemenremedies Ton Paauw krijgt Soest 'achter het raam' in De Bereklauw Veroordeelde Soesters weer voor rechter 0800 - 0432 Man gaat cel in na mishandeling van z'n vrouw dakdekkersbedrijf Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitair Dakbedekking Rioleringswerkzaamheden .•paraties aan technische installaties stoppingen sle avond café en 3nden en /oor een feest. ementen el scafé T50. straat 188 >010 ourant.nl 376! CD Soest 01 41 52 nanadoo.ni Kleine spruitjes 500 gram -■o;ie!e:n 500 gram 3pond_ Bananen, kilo 69 ct 69 ct Dunschillers, 5 kilo Rode kool, 3 stuks Cherry tomaten, Courgette, 2 stuks 99 ct 99 ct Galia meloen, 2stuks_ Chinese kool, 2 stuks 99 ct 99 cl 6 pond 198ct Cox's Orange Elstar Goudreinetten OP OP Biibesteding van 6 euro EIEREN 10 stuks 29 ct. t/m 23 sept Soester Courant tg ruil sen el 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 int, vorden betaald. incl. BTW Er zullen in Smitsveen geen speeltoestellen worden wegge haald zonder uitvoerige in spraak van de bewoners. Dit vormde de belangrijkste toe zegging die op 20 september, tijdens de bijeenkomst over het eventuele verwijderen van speeltoestellen, door wethou der Harry Witte werd gedaan. Ook werd de bewoners beloofd dat zij begin november inzicht zullen krijgen in het concrete program ma van de gemeente omtrent het speelruimteplan. Bij de bijeenkomst waren 13 bewo ners aanwezig. Het gezelschap werd gecompleteerd door wethou der Harry Witte en de ambtenaren Ineke Albers van wijkbeheer en Carrien Eenhoorn (wijkcoördina tor). Hsverstanden Voor aanvang van de bijeenkomst was er sprake van een onduidelij ke situatie met tal van misverstan den. Zo was de bewoners ter oren gekomen dat de besluitvorming rondom het verwijderen van de speeltoestellen al had plaatsgevon den. Ook vonden de bewoners dat ze onvoldoende betrokken werden bffide invulling van het speelruim teplan. Beide zaken, zo bleek tij dens de bijeenkomst, liggen wat verschenen: Soest en Soesterberg in oude ansichten deel 2 profiteer nu nog van de ntekenprijs: 1 5,00 (tot 1 oktober, daarna 1 6,95) Zuidpromenade 1, 3768 EM Soest Telefoon 035-6012419 Fax 035-6020135 e-mail: info.vandeven@libris.nl genuanceerder. Volgens wethouder Harry Witte zijn de bewoners bijvoorbeeld in voldoende mate betrokken bij de planvorming rond de speelplek ken. 'We hebben heel veel mensen geraadpleegd. We hebben met ba sisscholen, kinderen en buurtgroe- pen gesproken. Maar er zullen ook mensen zijn geweest die er niet vanaf wisten. We kunnen namelijk niet iedere burger individueel be naderen. Ik heb wel alle begrip voor de actie die de bewoners on dernemen. Volgens mij komt dit vooral omdat er zo veel onduide lijkheden bestaan. Duidelijk is wel dat we ons aan bepaalde richtlijnen moeten houden. Er wonen in het gebied van de Weegbreestraat, Speenkruidstraat en de Ereprijs straat te weinig kinderen om drie speelplekken met toestellen te rechtvaardigen. Dat kost gewoon te veel in het onderhoud.' Ontwerp Hoewel de bewoners, onder aan voering van Coen de Moor, tijdens de bijeenkomst hebben aangege ven tegen het verwijderen van de toestellen te zijn ligt er al een nieuw ontwerp voor 'het carré' klaar. Witte: 'We hebben iets nieuws in gedachte. Het middelste hofje, dat voor kinderen verkeers veilig te bereiken is, blijft voorzien van toestellen. De andere hofjes ondergaan een renovatie. Zij wor den omgebouwd tot formele speel ruimtes. Er verdwijnen 2 wipkip- pen, een glijbaan en een schom mel. Maar zonder speeltoestellen kan er nog gewoon gespeeld wor den hoor. Voetballen en skelteren is er bijvoorbeeld heel goed moge lijk.' Óndanks het feit dat de ontwerp fase al is gestart is er van een de finitieve besluitvorming nog geen sprake, benadrukt Ineke Albers: 'We kunnen het definitieve uitvoe ringsprogramma nog niet opstel len. Daarvoor moeten we eerst de begroting afwachten. Dan weten we pas hoeveel geld we beschik baar hebben voor het speelruimte plan. Wel weten we dat we voor heel Soest een renovatiebudget van 60.000 hebben. Zoals het er nu uitziet kunnen we de bewoners begin november een concreet uit voeringsprogramma voorleggen. Ze hebben dan uiteraard de moge lijkheid om te reageren als ze het er niet mee eens zijn. Ook kunnen ze eigen ideeën inbrengen.' Inspraak Wethouder Harry Witte heeft tij dens de bijeenkomst toegezegd dat er geen speeltoestel zal worden verwijderd alvorens er uitvoerig overleg met de omwonenden is geweest. 'Als onze plannen klaar zijn dan zullen we voor de omwo nenden een inloopmiddag organi seren waarin ze kunnen aangeven wat ze van de ideeën vinden. De bewoners hebben een belangrijke stem. We zullen geen geld investe ren in openbare ruimte als de be woners hierop tegen zijn', aldus de wethouder. Coen de Moor, initiatiefnemer na mens de bewoners, vindt het fijn dat de bijeenkomst heeft plaatsge vonden. "Ik denk dat de bewoners nu de gelegenheid hebben gehad een duidelijk signaal af te geven aan de gemeente Soest. We heb ben goed duidelijk kunnen maken dat de speeltoestellen behouden moeten blijven. We vinden dat de speelplaatsen, met name door de aanwezigheid van de toestellen, bijdragen aan de sociale samen hang en de veiligheid in de buurt. Dat is gewoon heel belangrijk." Om de argumenten van de bewo ners tegen het weghalen van de speeltoestellen kracht bij te zetten werden er bij de bijeenkomst ook handtekeningen overhandigd. Ook had een aantal bewoners brieven geschreven aan de gemeente om hun standpunt ten aanzien van de speelplekken duidelijk te maken. i scholen zijn weer begon nen. Ook de integratieve kindertherapeuten in Soest zijn weer volop aan het werk. Steeds meer ouders doen im- ners een beroep op hun inzet oor advies, begeleiding of the- apie van hun kinderen. Lon neke Wensten, Monique Pie- en Jessica Vonk maken sinds enige jaren deel uit van "De Therapeutenkring, afdeling jSoest. onneke Weusten: 'Als je kind ge dragsproblemen vertoont, of an ders gezegd 'niet lekker in zijn of haar velletje zit', dan wil je als fouder niets liever dan dat hier een [einde aan komt. De weg vinden naar het juiste adres in hulpverle- ningsland is dan nog een hele klus. Bovendien weet je als ouder niet Jof een therapeut deskundig is en professioneel handelt. Ook zijn de wachtlijsten vaak lang. Daarom heb ik enige jaren geleden het ini tiatief genomen tot de oprichting f van De Therapeutenkring'. De Therapeutenkring bestaat uit een selectief gezelschap van zelf- standig gevestigde integratief kindertherapeuten in Soest en wij- de omgeving. Monique Pieters: 'Samen hebben we een uniek con- cept ontwikkeld om onze kennis actueel te houden, maar ook om voor onze persoonlijke ontwikke ling te waken met intervisie en su pervisie. Wij vinden het erg be langrijk dat je als therapeut onder alle omstandigheden je werk goed kunt doen. Ook staat integriteit bij ons 2eer hoog in het vaandel'. Om de wachtlijsten zo kort moge lijk te houden, verwijzen de aange sloten therapeuten naar elkaar door. Daarnaast beschikt De The rapeutenkring over een netwerk van andere specialisten die ieder op hun eigen vakkundige manier kennis inbrengen en ondersteuning kunnen geven. Leden van de The- rapeutenkring begeleiden ook inte gratief kindertherapeuten in oplei ding zodat er meer goede thera peuten beschikbaar komen voor kinderen met een hulpvraag. Jes sica Vonk: 'Als eindejaarsstudente Integratieve Kindertherapie heb ik veel steun aan de supervisie van ervaren therapeuten. Bij de behan deling van kinderen heeft dit gro te meerwaarde naast de back-up van de academie'. De leden van De Therapeuten kring zijn aangesloten bij een be roepsvereniging, waardoor ook onafhankelijk klachtrecht is gere geld. Wat en voor wie? Integratieve kindertherapie is be doeld voor kinderen in de basis schoolleeftijd die gedrag vertonen dat een probleem vormt voor hen zelf of hun omgeving. Zo kan er bijvoorbeeld sprake zijn van agres sief of angstig gedrag, heeft een kind moeite om zich te concentre ren of is heel faalangstig. Ook kan het zijn dat een kind last heeft van onverwerkte trauma's, dat het zich minder voelt dan een ander, het niet lukt om vriendjes te maken of zelfs wordt gepest. 'Pijn van bin nen en moeilijk gedrag naar bui ten, dat is waar het eigenlijk om gaat'. De therapie wordt integratief ge noemd omdat voor de aanpak van probleemgedrag gebruik wordt ge maakt van interventies uit diverse therapievormen, zoals de psycho- dynamica, cognitieve therapie, ge dragstherapie of systeemtherapie. In de behandeling wordt gebruik gemaakt van spelmateriaal, verha len, dramatechnieken, tekenen en schilderen enzovoorts. Op een Voor iedere ondernemer met inte resse in Multimedia vindt op 7 oktober de 5e editie van de jaar lijkse Multimedia Businessdag plaats. De dag biedt praktijkge richte workshops over digitale marketing, communicatie en ruim te om met elkaar te netwerken. De dag wordt georganiseerd door de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland, iMMovator en MKB Midden Nederland. De workshops worden verzorgd door specialisten met jarenlange praktijkervaring. Na een inleiding van dagvoorzitter Ignace Karthaus van Syntens vinden twee boeiende workshops plaats. Tijdens de workshop 'Virtuele klandizie' vertelt Victor Knaap van internetbureau MediaMonks alles over online marketing, zoals het bouwen aan klantrelaties via inter net, online adverteren en zoekma chine marketing. In de workshop 'Door een andere bril' neemt Jeroen Meijer van Mind the Gap Consulting bedrij ven mee naar de belevingswereld van hun klanten. Aan de hand van een praktijkcase gaan onderne mers samen met multimedia on dernemers op zoek naar effectieve klantbenadering. Netwerken Uit ervaring weet Rindertsma dat contacten op de businessdag gauw gelegd zijn. 'Dat ondersteunen we ook. De workshops zijn interactief van opzet, zodat je collega-onder nemers leert kennen. We hebben een informatiemarkt met stands van multimediabedrijven en we sluiten af met een netwerkborrel.' De Multimedia Businessdag vindt plaats op 7 oktober bij het ROC in Hilversum. De dag is voor ieder een toegankelijk. De entreeprijs bedraagt 60,00. Informatie/aan melden: www.kvk.nl/multimedia. Kunst en bedrijvigheid - hoe verdragen die twee zich? In Soest gaat dat heel redelijk, zo bleek afgelopen tijdens de 'kunstroute' op het bedrijven terrein De Grachten, in een nooit eerder vertoonde een drachtige samenwerking tus sen Soester kunstenaars en on dernemers. De publieke be langstelling was nog niet erg groot, maar het moet ook nog even wennen... Het 975-jarig bestaan van Soest - de kapstok waaraan dit jaar aller lei activiteiten worden opgehangen die ook zónder dat jubileum wel plaats zouden vinden - was aanlei ding voor deze bijzondere één- dagsmanifestatie, waar zo'n veer tien plaatselijke kunstenaars (in uiteenlopende disciplines maar vooral schilders) met hun werk naar buiten traden - of juist bin nen bleven - in een aantal fa briekshallen en bedrijfsruimten aan Nieuwegracht, Zuidergracht, Oos tergracht en Koningsweg. Ér viel dus heel wat kunst te zien op plek ken waar je dat normaliter niet een-twee-drie zou verwachten, al blijkt het Soester bedrijfsleven soms behoorlijk 'kunstminded', gezien wat er her en der in bijvoor beeld directiekantoren te aan schouwen was. Er werd ook veel aan 'praktische' kunst zichtbaar gemaakt, zoals de blik-creaties bij Jan van Zal Autoschade en de knikker tegels van Judith Gor bij Prefab Beton. Een beetje jammer was dat de ver schillende locaties nogal uit elkaar lagen en niet altijd zo makkelijk te vinden waren (hoewel herkenbaar aan de kleurrijke wimpels van Nadjezjda van Ittersum). Mis schien gaat dat beter als er méér bedrijven (maar dan ook meer kunstenaars) meedoen bij een eventuele herhaling van het evene ment, als dat er in zit. Het publiek al met al toch wel een paar hon- |derd belangstellende Soester) - moest dus een behoorlijke afstand Monique Pieters, Lonneke Weus ten en Jessica Vonk. speelse manier worden de sterke kanten van het kind ingezet om ac problemen op te lossen of de klachten hanteerbaar te maken. Aan ouders wordt altijd een actie ve rol toebedeeld. Indien nodig kan in overleg met de ouders ook met de school contact worden ge zocht. De therapie is kortdurend en effectief. Kinderen komen met veel plezier naar de therapie om op hun eigen manier, spelenderwijs te werken aan datgene dat al zo lang een last, is, zodat het 'over gaat' en zij weer vertrouwen in zichzelf krijgen. en op welk dier lijk je nou als je je verdrietig voelt?' vraagt de thera peut. Het meisje pakt een klein dolfijntje. Het dolfijntje begint meteen te pra ten: 'lk voel me zo verdrietig ...en als ik 's nachts in bed lig vooral ...dan kan ik er niet van slapen Het verdriet van dit meisje wordt geprojecteerd op het dolfijntje. Nu kan het meisje haar klacht als het ware zien in de kleine dolfijn. Ei genlijk duwde ze haar verdriet altijd weg. Overdag had ze vaak ruzie met andere kinderen. Dan voelde ze zich boos. En als je je boos voelt, voel je de echte pijn niet. De thera peut helpt het kind het dolfijntje, dat symbool staat voor haar ver driet, te troosten. Het meisje krijgt hierdoor grip op de pijn van bin nen. Wie meer wil weten over De The rapeutenkring of Integratieve Kindertherapie kan surfen naar www.DeTherapeutenkring.nlof rechtstreeks contact opnemen met Lonneke Weusten (coördinator), 88 035-582.77.91, Monique Pie ters, 88 035-588.03.02, of Jessica Vonk, 88 035-602.17.78. Op 1 en 2 oktober verzorgt Dor- othée Helmert een workshop bloe men en bloemenremedies. Zij is theologe en dans- en bloesemthe rapeute. In haar praktijk in Nijme- gen begeleidt zij kinderen en vol wassenen met zuivere remedies uit de natuur. Tijdens haar workshop wordt op een creatieve en intuïtie ve manier contact gemaakt met planten, die ons op dat moment hun steun kunnen aanbieden in ons unieke leerproces. Er wordt zowel binnen in de tuinkapel als ook buiten in de tuin gewerkt met levende planten, bloemendia's, en bloesemremedies uit verschillende delen van de wereld. Vrijdag 1 oktober is de introduc tieavond (19:30-21:30 uur). Via bloemendia's wordt de werking van planten aan den lijve ervaren en bloesemremedies kunnen worden gevoeld en getest. Hoe bloemen en bloesemremedies een bron kunnen zijn voor geestelijke groei en crea tief leven kan men op zaterdag 2 oktober (9:30-16:00 uur) ervaren via beweging, dans, klank en mu ziek, afgestemd op de vier elemen ten. Op zondag 3 oktober (10:00- 16:00 uur) kan men een workshop volgen die ook begeleid wordt door Dorothée Helmert. Dit is een ontdekkingstocht via natuur, be weging en klank op weg naar een leven in harmonie met jezelf en de natuur. Informatie/inschrijving: mevr. W. Hakvoort, De Bereklauw, dinsdag t/m vrijdag 10:00-12:00 en 14:00- 17:00 uur; zaterdag de hele dag. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Voor de derde keer in een paar maanden tijd stonden twee broers, 24 en 22 jaar oud uit Soest, eergisteren voor de meervoudige kamer van de rechtbank in Utrecht. Ditmaal ging het om een zogenaamde ontnemingsvordering en dus niet meer om de straf voor de overvallen zelf. Justitie wil dat de broers het geld terugbetalen, dat ze verdienden met een gewapende overval op een juwelier in Bilthoven een jaar ge leden. Officier van justitie J. van Spanje eiste dat beide broers ruim 4200 euro aan de staat afdragen. De twee broers pleegden vorig jaar twee gewapende overvallen. Het andere doelwit was een filiaal van de Postbank in Amersfoort waar honderd euro werd buitgemaakt. Ze werden daarvoor reeds veroor deeld. De oudste broer is inmid dels vrijgelaten. Hij kreeg in juli een relatief lichte straf omdat hij 'first offender' was. De jongere broer kreeg driejaar cel en tbs met voorwaarden opgelegd vanwege de twee gewapende overvallen en een diefstal van een auto en een por temonnee in Soest, ook in oktober. De broers maakten bezwaar tegen de vordering van de officier want volgens de twee Soesters is er he lemaal geen criminele winst. Alles wat ze bij de overval in Bilthoven buit hebben gemaakt aan sieraden, sloopgoud en geld is door de po litie bij hun aanhouding meegeno men, zeggen ze. Justitie vergelijkt echter de lijst met goederen die bij de broers in beslag genomen zijn met de aangifte van de juwelier. Op het verschil laat justitie een berekening los en zo kwam de of ficier aan een bedrag van ruim 4200 euro. Raadsman A. van Roo had daar het nodige op aan te merken. Hij benadrukte dat alle lijsten zijn ge maakt door de juwelier en niet zo als het hoort door de politie. Hij maakte ook bezwaar tegen de ma nier waarop justitie had gerekend. Hij oordeelde dat er geen wettelij ke grondslag was voor de vorde ring van de officier. De rechtbank doet op 4 oktober uitspraak. Een 45-jarige Hilversummer die in Soest zijn echtgenote heeft mis handeld, is vrijdag door de recht bank in Utrecht veroordeeld tot negen maanden cel, waarvan vier voorwaardelijk. De rechtbank achtte poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, stal- king en valsheid in geschrifte be wezen. De echtgenote van de man deed in mei aangifte dat ze in hun woning in Soest ernstig was mishandeld door de verdachte. De verdachte werd vastgezet, maar weer losgela ten op voorwaarde dat hij geen contact zou opnemen. Hij stalkte zijn vrouw echter en werd opnieuw vastgezet. De eis luidde een jaar gevangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk. afleggen, maar de meesten waren op de fiets en bovendien was het prachtig weer. Levend, kunstwerk De manifestatie was om 11:00 uur 's ochtends officieel geopend door cultuurwethouder Harry Witte en de heren Henk van Asch en Fred Busch - de gaande en de komen de voorzitter van het bedrijven park - maar toen was de belang stelling nog minimaal In de loop van de dag bleken toch nog heel wat Soesters nieuwsgierig te zijn naar wat zich nu precies allemaal afspeelde op het bedrijventerrein achter Dorresteinweg en Konings weg. Ontegenzeggelijk vormde het 'levende kunstwerk' in de bedrijfs hal van Ton Paauw (volgens kwa de tongen een mooie advertentie om het gebouw eindelijk te kun nen verkopen) het hoogtepunt van de 'kunstroute'. Samen met Anita Vreugdenhil had Paauw daar een tamelijk wankele drielaagse steiger met 60 stoeltjes laten neerzetten, waarop even zoveel bekende en onbekende Soesters - oud en jong, arm en rijk, man en vrouw, blank en bruin, mooi en lelijk zoals aan gekondigd - twintig minuten zwijgzaam voor zich uit moesten blijven staren. 'Menskijken', was het motto, en dat lukte slechts ten dele, omdat de deelnemers door de spiegeling van de enorme glas wand - 60 bij 6 meter - van bui tenaf niet echt goed zichtbaar wa ren. Alleen Ton Paauw krijgt Soest achter het raam...', klonk het uit de mond van een bewonderaar ter plaatse. Toch leuk geprobeerd, De deelnemers aan het project 'Menskijken' waren achter de spie gelende ramen van het bedrijfsge bouw nauwelijks zichtbaar. Foto: Soester Courant. dachten de omstanders die ook nog hun favoriete raam mochten aangeven en daarmee een 'kunst zinnige verrassing' konden winnen. 'Puzzelrit' Voor de hele kunstroute was trou- i wens ook een prijsvraag opgezet, j waardoor het geheel min of meer het karakter kreeg van een puzzel- rit met vragen in de trant van 'Wat voor machine is machine nummer j 4 bij Van Breukelen?' en 'Hoeveel j glazen treden zitten er in het ge bouw van Voortjes?' Wie dat wil kon zich verder vermaken met een springkussen en ponywagentjes (voor de kinderen) of met een 1 tractor met huifkar. Ook was er nog muziek: Klein Soester Koor en Sterk Spul, terwijl liefhebbers van andersoortig geluid aan hun trekken kwamen door de 'parade' van de Extreme Driving Force: auto's met brullende motoren, of de historische rijtuigen waarmee de paardenclub Eemland het eve nement nog even kwam opvrolij ken. Glaskunstenaar Judith Gor (r.) geeft uitleg over het 'knikkerpad', dat een plekje moet krijgen bij het BECaan de Smitsweg. Foto: Soester Courant. *Bij aankoop van een Rabobank online internetaccount. Aangeschafte internetaccounts blijven 6 maanden geldig. Ook Op Zaterdag de gehele dag geopend!

Soester Courant | 2004 | | pagina 7