nurfit F] [e bent grappiger dan je denkt' twSjk Soester Muziekgezelschap krijgt bezoek uit Limburg! Gooise Operette schenkt 'Rozen in Tirol' PAGIN/Q WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 mink Soestdijk TOF PECIAALDRUKKENJ bi rt (g) maker inden esign Cursus cabaret en theater bij Idea Volksuniversiteit Soest Vrij salsadansen Natuur Nabij IVN-wandeling op 'Buitenzorg' Word een echte musicalster! Wijkvereniging laat kinderen weer bowlen Spreekwoorden en gezegden Herfstfair in de Lage Vuursche (irU6hOCK I Op 29, 30 en 31 oktober in 't Spant c-J SCHRAVEMADE B.V. Ouderendag Klaverjassen Russische dag Mosselen eten Medium PASO dWinkel Dieren in de Wereldwinkel Film: 'The Return' (Vozvrasjènje) boesten Soesterberq wilt missen Open clubavond amateurfilmers Lezing over gevaar van de muziek AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST DORRESTEINWl EG 72b 3763 LL SOEST 6012883 Telefoon: 035- Fax: 035-< ■6013606 Grc SoqpWMfaaamftefei ^Ontwerp infrastm, enzonwering Tel. (033)-480 22 44 Tel. (033) - 480 25 20 installatTur 1n Dijsselb.v. centrale verwarming lische installatie lefoon 035 - 601 24 72 GSSYSTEMEN www.fischer.nl ierapie aining lelaan 37a, 3762 DA Soest 6013814, Fax 035 - 6029686 itherapiesoestdijk.nl t.nl Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 1 Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 BJJ Van Weedestraat 46A Soest - Tel. 601 38 77 Burg. Grothestraat 35 - Soest Tel. (035) 6016033 Fax (035) 6013705 E-mail: www.dejongaccountants.nl RILLEN PREGEN SLITTEN STANSEN ging Familiebedrijf sinds 1938 ng van uitvaarten, zoals u wenst. esterberg Dag en nacht bereikbaar: 0346-351223 ST TELEFOON 035 - 6010344 nv dranken! 5 - 601 24 90 ilenbeek Assurantiemakelaars straat 32 Telefoon 035 - 601 13 04 www.holenmolenbeek.nl :ERN SOEST VIANEN ZEIST Judelijke apparatuur-Multimedia I 3761 CG Soest Fax: 035 - 601 04 94 BOUWADVIES B.V. lische keuringen o.g. leiding Tel. 035 - 602 31 13 voor telecommunicatie >n voor mobiele communicatie veg 27-29a, Soest Felefax 035-6091009 ialtelecom.nl ius Golfkarton '35 - 609 53 00 '35-609 5311 www.reto.nl EVEL0PMENT tjgd aan de Koningsweg in Soest dat wij voor iedere website een wensen. 105 F. (035)-6032308 info@reto.nl nk Trappen b.v. - 3762 ER Soest )1 35 91, Fax 035-601 91 47 appen@tiscali.nl Hea, kunstencentrum, theater 1 bibliotheek start in de week «n 4 oktober met de theater- Irsussen Cabaret/Stand up Imedy en Theater maken kv. docent Cees van der Krght. In de intieme sfeer van §t eigen theater op het po- Jium gaan staan en gewoon je- R|f zijn, dat is waar het om Taait. farielle van Scharrenburg-Boer- i had al voorpret bij het idee, jen ze vorig seizoen besloot zich |te schrijven voor de cursus ca- Iret. 'Ik had al wat met toneel jdaan en dit leek me een extra ■daging.' Marielle had aanvanke- |k enige schroom en twijfels. 'Je Kit grappiger dan je denkt,' is te- Sgkijkend op deze cursus toch wel |ar conclusie. folgens Cees van der Burght, zelf bestudeerd aan de Hogeschool por de Kunsten als eerstegraads Teater/dramadocent en jarenlang 1 van een cabaretgroep, is een |ede basis van groot belang. 'Ei- inlijk moeten cursisten eerst afle- jén om grappig te zijn. Dat klinkt jgenstrijdig, maar de basis ligt bij {zelf.' tndra de Haas kan dat beamen, ïijdens de lessen kon ik af en toe |g leuk en op z'n plat Soesters uit hoek komen. Doe een typetje, Jas de suggestie van de groep. Haar op het podium kwam dat er ttlemaal niet uit. Je moet zo dicht fogelijk bij jezelf blijven.' jees van der Burght werkt veel pet improvisaties. 'Ga maar eens 1 de lampen staan en vertel een liekdote.' Bij sommige cursisten leren dan de zenuwen door de cel en lijkt een minuut wel een fcuwigheid. Maar hoe vaker je het pet, hoe makkelijker het gaat. ierst ben je heel voorzichtig,' al- Bus Marielle, 'maar dan word je .eeds losser en leer je de dingen koter en groter uit te beelden, paar is Cees overigens een mees- rin!' j)e veiligheid van de groep - ie- Bereen zit in hetzelfde schuitje - In de goede sfeer maken dat cur sisten loskomen van vooroordelen, |elemaal zich zelf kunnen zijn en daaruit hun eigen humor leren ;ennen. Naast het improviseren feren ze alleen spelen, samen spe len, teksten en/of liedjes schrijven. I Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Tijdens een flink aantal lessen zal pianist Martijn Smits aanwezig zijn. 'Hij voegt echt iets toe!' aldus Sandra. 'Je voelt je gesteund en hij kan heel goed ad hoe inspelen op dat wat gevraagd wordt, zoals be geleiding van een lied, een spreek tekst of gewoon ter versterking van je mimiek.' De cursus Cabaret/Stand-up co medy start woensdag 6 oktober van 20:00-22:00 uur. De kosten voor 20 lessen (waarvan 6 lessen met pianist) bedragen 192,50. Tijdens de cursus wordt net als vorig jaar toegewerkt naar een pre sentatie in het eigen theater van Idea. 'Het uiteindelijk daar staan, ondanks 't gezweet en de buikpijn vooraf, dat geeft een kick! Met steun van de groep, want je bent niet alleen!', aldus Sandra. Zij heeft zich net als Marielle weer in geschreven en kan niet wachten om te beginnen. Theater maken De cursus theater maken is meer gericht op de basistechnieken van het toneel spelen en dit leren om zetten naar een theatrale vorm. Tijdens de eerste 10 lessen zal ge werkt worden aan improviseren, spelplezier, stemgebruik, ontspan ningsoefeningen enz. De laatste 10 lessen zullen worden gebruikt om naar een theatraal eindproduct toe te werken. Zaken die docent Cees van der Burght hierbij aan de orde zal stellen, zijn: hoe maak je van een leuke improvisatie een toneel scène, wat voor teksten gebruik je of schrijf je ze zelf. Hoe gebruik je attributen, decor, grime en muziek. Het gehele creatieve proces van een theatervoorstelling maken komt aan de orde. Een inspireren- Volksuniversiteit Soest heeft in sa menwerking met Artishock op {zondag 10 oktober van 16:00 tot [17:00 uur een uur salsadansen ge- lorganiseerd voor elke salsaliefheb ber in de grote zaal van Artishock, [Steenhoffstraat 46A. Er is een professionele docent aanwezig om [iedereen die er plezier in heeft te {begeleiden. Deelname is gratis, aanmelden niet nodig. T)it uurtje vrij salsadansen voor ie- {dereen is een toegift van een work- [shop Salsadansen van 11:00 tot [16:00 uur waaraan de deelname peperkt is. Aanmelden is nog mo gelijk voor deze workshop bij Volksuniversiteit Soest. Kosten [voor deelname: 30,00. Kaarsen maken Dp dinsdagmiddag 12 oktober, &3:30-15:30 uur, kan met Volks universiteit Soest een bezoek ge bracht worden aan de ambachteli jke Kaarsenmakerij De Punt, Di Lassostraat 65. Deze kaarsenma kerij wordt voornamelijk gerund wordt door mensen met een ver standelijke handicap. Na een rond- fieiding kunnen de deelnemers de [grondbeginselen van het maken van tafelkaarsen leren. Zij maken [zelf een kaars naar eigen creatief inzicht, met behulp van parafine, [stearine, pitten, kleurwas, zand en ballonnen. Dat zijn de grondstof fen die nodig zijn om de mooiste kaarsen te maken. Hoe u daarbij gebruik maakt van deze producten is geheel aan u. Kosten voor deel- hame: 21,00 (inclusief 10,00 ivoor materiaal). Culinaire workshop Voor kookliefhebbers is er op woensdag 13 oktober, 17:30-21:30 uur, een culinaire workshop geti teld 'Herfstbuffet'. Aan het begin van de herfst zijn de herfstgeuren en herfstsmaken uit bos en woud, zoals paddestoelen, kastanjes, wild en bessen de smaakmakers van deze workshop. Onder begeleiding van de culinair specialiste, me vrouw Mea Gerrits, wordt een di- ner met zes gerechten bereid. Na afloop van het praktische gedeel te van de avond wordt gezamenlijk genoten van de maaltijd onder het f genot van een goed glas wijn. I Kosten voor deelname 51,50 (inclusief 22,50 voor ingrediën- I ten). Aanmelden/informatie: Volksuniver siteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, ffl 035-602.21.95 (inspre ken kan altijd), e-mail: vu- soesl@csnet.nl; openingstijden: maan dag t/m donderdag 9:00-12:00 uur. Het programma is ook af te halen bij WV-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het ge meentehuis en boekhandels in Soest en bij verschillende supermarkten. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Qr/smd/zrimd Uneto-Vni O Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 BLOEI Afd. SOEST Marielle in actie tijdens de pre sentatie op 21 april jl. als Miss Sporty 2004'. de cursus voor mensen met geen of een beetje ervaring. De cursus theater maken start maandag 4 oktober van 20:00- 22:00 uur. De kosten voor 20 les sen bedragen 167,50. Ook deze cursus wordt afgesloten met een presentatie in het theater van Idea. Inschrijving is voor beide cursus sen nog mogelijk. Informatie: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 88 035-609.58.29, www.ideasoest.nl IVN EBTBnd, ïdraNffna W twranWlng v«r Op zondag 10 oktober organiseert IVN-Eemland een natuurwande ling op het scoutingterrein 'Buiten zorg' aan de Amsterdamsestraat weg in Baarn, pal naast kasteel Groeneveld (boszijde). De start is om 14:00 uur op het parkeerter rein aan de Ravensteinselaan. In dit natuurbos kunnen de wande laars de resultaten bewonderen van het in 1988 gestarte project bos- omvorming, naast de bomen en paddestoelen. Door de natuurlijke ontwikkeling en meer variatie zijn' er meer planten en dieren te zien. Op geschikte plaatsen zijn bomen in het bos omgetrokken, die bleven liggen. Er zijn houtwallen van ge maakt. In het dode hout krijgen veel kleine zoogdieren, vogels, in secten en paddestoelen de moge lijkheid zich te nestelen. Door de grotere variatie zal het bos er aan trekkelijker uitzien dan een pro- ductiebos waar de bomen van de zelfde soort en leeftijd in nette rij tjes staan. De gidsen zullen de wandelaars wijzen op enkele bijzondere bo men en wellicht ook verschillende vogels. In verband met natte plek ken is goed schoeisel (laarzen) aan te bevelen. Informatie: 82 035- 601.85.51. Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek geeft kinderen van 10 tot 12 jaar tijdens een korte inten sieve cursus de mogelijkheid om eens echt in een musical te spelen. De cursus 'Musical aan de piano' bestaat uit drie zaterdagen (2,9 en 30 oktober) van 11:30 tot 14:30 uur. Twee koninklijke families, die ie der aan de rand van een groot bos wonen, hebben al eeuwen ruzie met elkaar. Dat gaat over de gek ste dingen: over land, de kleuren die ze dragen, wie nou echt ko ninklijk is enz. De beide families hebben ieder hun eigen stijl en sfeer. De kinderen van deze fami lies worden vrienden, maar echt gemakkelijk is dat niet... Dit spannende verhaal wordt ver deeld over de drie zaterdagen. Per workshop gaan de kinderen één scène van het verhaal instuderen. Ze worden daarbij begeleid door drie professionele docenten in dans, zang en spel. Elk verhaal heeft een eigen decor en voor kle ding en attributen wordt gezorgd. De kinderen zullen live worden begeleid aan de piano. Aan het einde van de workshop zal de scè ne in het theater van Idea worden gepresenteerd aan ouders en ande re belangstellenden. De workshops kunnen afzonderlijk van elkaar worden gevolgd. Docenten o.a. Marjoleine Leene (zang/ piano) en Hanneke Snoek (spel/decor/re gie). Hou je van toneelspelen, zingen en/of dansen en heb je zin om in korte tijd in een heuse musical te leren spelen? Dan is deze cursus iets voor jou! Inschrijving is nog mogelijk. De kosten per workshop bedragen 22,50. Bij intekening voor drie workshops ineens geldt een korting van 10% op het totaal bedrag. Informatie: Idea, Willaert straat 49, 3766 CP Soest, 82 (035) 609.58.29, www.ideasoest.nl. jl Stichting Af De Soester Kring I Secretariaat: «SKrommeweg 5 Tel. 035-6014403 Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen woensdag 6 oktober meedoen aan de bowlingmiddag van de wijkvereniging Overhees. De banen van Idea aan de Willae rtstraat zijn daarvoor vanaf 14:00 uur gereserveerd. De baanindeling geschiedt naar leeftijd. Bij de jong ste deelnemers wordt de baan af gezet met bumpers, zodat ze altijd raak gooien. Meedoen kost 1,50 voor kinderen van leden en dona teurs van de wijkvereniging en 3,00 voor andere kinderen. Cultuur en welzijn Bloemschikken Bij Groei en Bloei kan aan een cur sus bloemschik ken worden mee gedaan. De lessen zijn op dinsdag 26 oktober, 23 no vember, 11 januari en 1 februari, tel kens van 9:30 tot 11:30 uur. Do cent is Loes Amesz die vooral de fantasie en creativiteit van de deel nemers wil prikkelen. De cursus kost 25,00 voor leden van Groei en Bloei, en 38,00 voor ande ren. Voor meer informatie en aan melding kan contact worden opge nomen met Machteld de Jong, tel. 6015408 (alleen maandag-vrijdag tussen 19:00 en 20:00 uur). De Klarinet Klarinet 39, tel. 6023139 '23139 i Op woensdagmorgen 6 oktober komt dr. M.A. v.d. Broek uit Kor- tenhoef voor de Soester Kring een voordracht houden over het ont staan en o.a. de functie van het spreekwoord. Hij zal ook de ge schiedenis en de doelstellingen van wetenschappelijk spreekwoorden- onderzoek belichten. De bijeen komst vindt plaats in de NPB-kerk (ingang Pieter de Hooghfaan). Aanvang: 10:00 uur. Toegang: 3,00. In de prachtige en sprookjesach tige omgeving van de bossen in de Lage Vuursche wordt op zaterdag 2 oktober en zondag 3 oktober weer een sfeervolle 'herfstfair' ge organiseerd. Beide dagen is de fair in het dorpshuis 'de Furs' (Slotlaan 2a) open van 10:30 tot 17:00 uur. De toegang is gratis. Er is een leuk aanbod van stand houders van hoge kwaliteit, met o.a. Pashmina shawls, home deco- rating, antieke sieraden, een Ima ge Consultant, hoeden, Italiaanse kookcursussen, Oosterse artikelen, schilderijen, tassen, wijnproeverij, Venetiaanse maskers/cursussen, zilver, moderne feestelijke siera den, kinderspeelgoed en een astro loge (zij geeft ter plaatse kor te consults op afspraak: 82 035 623.96.32). Kortom: er zijn veel prachtige en originele artikelen bij elkaar ge bracht. Een bezoek aan de Fair laat zich uitstekend combineren met een verfrissende herfstwande- ling in de bossen en een gezellig hapje of drankje. Op zondag 10 oktober brengt de fanfare Excelsior uit Bugge- num (Limburg) een tegenbe zoek aan het Soester Muziek gezelschap. Om 14:00 uur be gint het concert door Excelsior en SMG in de Gildezaal (ach ter museum Oud Soest) aan de Steenhoffstraat. Vorig jaar oktober reisde het SMG al naar Limburg om daar een con cert te geven. Het contact voor de zeer geslaagde uitwisseling werd gelegd door de dirigent van het SMG, Peter Schoenmakers, die Fanfare Excelsior uit Buggenum. zelf uit deze streek afkomstig is. Het belooft een leuke dag te wor den waarop gezelligheid en samen muziek maken de hoofdrol spelen. Het SMG is hard "op zoetTnaar nieuwe leden, dus mensen die een blaasinstrument bespelen of willen gaan bespelen zijn van harte wel kom, ook zonder muziekinstru ment, daar kan voor worden ge zorgd. Eveneens is er grote be hoefte aan een slagwerker! Meld u aan: 035-602.27.31. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 2 oktober JazzClub Perron 5B De informele sfeer, de gezellige ambiance en de jazzmuziek zijn bij Zondag 3 oktober Jazzconcert Dimami De muziek van Dimami heeft haar wortels in de jazzmuziek, maar bevat ook elementen uit de volks muziek (Balkanmuziek, Indiase muziek) en popmuziek: met één been in de traditie van het klassie ke jazztrio en met het andere in een muzikaal gebied waarin gelijk waardigheid van de drie stemmen cruciaal is. Zorgvuldig manoeu vreert Dimami in het piano- en gi- taarloze landschap en zoekt haar elkaar ingrediënten voor een gezel lige avond. Op dezelfde avond vindt tevens de opening plaats van de maandelijkse expositie. Ditmaal zal 'Jazzlab' de bespeler zijn van het jazzpodium. Bezetting: Willi- am iyer, trompet; Marjolein Knol, bass; Djono Soerijatin, drums; Hans Schierek, piano. Aanvang: 20:30 uur. Entree: gra tis. eigen stem. De luisteraar wordt zonder omwegen een blik gegund in de muzikale drijfveren van de bandleden. De vorm van de com posities en het natuurlijke samen spel geeft de muziek de ruimte voor alle drie de leden, t.w.: Dion Nijland, contrabas; Makkie van Engelen, drums; Miguel Boelens, altsax. Aanvang: 15:00 uur. Entree: 7,00. Dimami speelt zondag in Artis hock. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 033 - 602 02 49 Op vrijdag 1 oktober is het de Landelijke dag van de Ouderen. Ook in Soest wordt hieraan aan dacht besteed. Ontmoetingscen trum De Klarinet komt tegemoet aan de wens van de 55-plussers door een gezellige dag met een muziekoptreden te organiseren. Werkgroep De Klarinet neemt, in samenwerking met de drie oude renbonden ANBO, KBO, PCOB en het Comité 975 jaar Soest, de organisatie van de middag voor haar rekening. Het programma begint om 14:00 uur. Het muziek gezelschap The Swinging Seniors Soest verzorgt een swingende mu zikale middag met Dixielandmu- ziek. Tussendoor is er een pauze waarin ook de inwendige mens wordt verzorgd. De toegang is gra tis. Het is niet nodig om te reser veren. Iedere 55-plusser is van har te welkom. Mensen die ervan houden om een lekker potje te klaverjassen zijn op 14 oktober bij ontmoetingscen trum De Klarinet, aan de Klarinet 39, aan het juiste adres. Daar wordt in de zaal van 10:00 tot 16:00 uur gezellig gekaart. De kos ten bedragen 3,50. Deze moeten de deelnemers tegelijk met de in schrijving aan de bar voldoen. Altijd al meer willen weten over de Russische cultuur? Op dinsdag 12 oktober organiseert Ontmoetings centrum De Klarinet, aan de Kla rinet 39, een Russische dag. Victor Peibylav brengt dan op de accor deon Russische muziek ten geho re. Nataljia Pribylova zal met een demonstratie laten hoe de Russi sche volksdans gaat. De toegang is —gratis. De zaal gaat om 13:30 uur open. In Ontmoetingcentrum De Klari net, Klarinet 39, wordt op dinsdag 12 oktober een gezamelijke maal tijd met mosselen voor 55-plussers geserveerd. Om 12:30 uur kan aan tafel worden aangeschoven. De zaal gaat al een half uur eerder open zodat er vooraf ook wat ge dronken kan worden. Het vooraf je bestaat uit een hapje met ge rookte zalm. Daarna worden de mosselen met saus, stokbrood, fri tes en salade op tafel gebracht. Als toetje wordt er ijs geserveerd. De kosten zijn 10,00 per persoon. Opgeven kan bij de bar van het ontmoetingscentrum vanaf don derdag 30 september 10:00 uur 82 035-6023139. De Klarinet jf- I Klarinet 39, tel. 6023139 I Mensen die thuis een tekening maken en die op maandag 4 okto ber meenemen naar de bijeen komst van PASO, kunnen de teke ning overhandigen aan Greet Ver meulen. Dit medium zal dan de waarheid achter deze tekening gaan vertellen. Belangstellenden zijn vanaf 19:30 uur welkom in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Mezenhof 1. Het program ma begint om 20:00 uur. De en tree bedraagt 2,00 voor leden en 4.50 voor anderen. De Gooise Operette heeft dit jaar gekozen voor de klassieker 'Der Vogelhandier' van com ponist Carl Zeiler in theater 't Spant in Bussum. De opvoerin gen vinden plaats op vrijdag. 29, zaterdag 30 en zondag 31 oktober. De bezoekers kunnen genieten van ,de heerlijk bekende melodieën als 'Ich bin ie Christel von der Post', 'Wie mein Ahnl zwanzig Jahr' en uiteraard 'Schenkt man sich Rosen in Tirol'. Het geheel in toepasselijk decor, kostuums, grime en met groot begeleidingsorkest. De mu zikale leiding is in handen van Hans C. Janssen en voor de regie is Martin Pleyte verantwoordelijk. De inhoud in vogelvlucht: De keurvorst heeft aangekondigd het dorp te bezoeken voor een jacht- Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 De Wereldwinkel staat op 2 okto ber in het teken van Dierendag. In ontwikkelingslanden is de rol van het dier anders dan bij ons. Kunst- nijverheidsartikelen uit de Derde Wereld nemen vaak de uiterlijkhe den van verschillende diersoorten aan. In de Wereldwinkel treft u uit verschillende landen 'dierenartike- len' aan die van uiteenlopende materialen gemaakt zijn. Zo zijn er onder meer uit hout gesneden dieren in allerlei afmetingen. Ook zijn er vogels van metaal in aller lei uitvoeringen. Dit en nog veel meer op dierengebied zal in de winkel verkrijgbaar zijn. Behalve het dier staan uiteraard ook men sen in het centrum van de belang stelling. Het zijn immers mensen die ervoor zorgen dat de fraaie kunstnijverheidsartikelen tot stand- kunnen komen. Doordat hun pro ducten worden verkocht zijn zij in staat om een betere positie in de maatschappij te verwerven. Op 2 oktober zullen er ook artikelen die niets met dieren te maken hebben verkrijgbaar zijn. Bijzonder is wel dat op deze dag Max Havelaar koffie en thee zal worden geschon ken. Daarnaast kunnen er in de winkel tropische hapjes en padads worden gegeten. Openingstijden: maandag van 13:00 uur tot 17:00 uur. Dinsdag t/m zaterdag van 9:30 tot 17:00 uur, ®035 6028132. partij. Paniek alom: alle wilde zwij nen zijn al gestroopt en een rozen- maagd is ook al niet te vinden! De burgemeester, Schneck, is een held op sokken en hoopt op hulp. Ba ron Weps moet dat probleem op lossen en zijn neef Stanislaus is al leen bezig het geld van zijn oom erdoor te jagen met gokken en an dere liefhebberijen. Vogelkoopman Adam wil wel graag trouwen met zijn geliefde Christel. Dat kan echter alleen als hij een vaste betrekking heeft en ja, daar schort het nu pet nog aan. Kurfürstin Marie, is ter ore geko men dat haar man het met de lief de niet zo nauw neemt en dat wil ze graag met eigen ogen aanschou wen. Zij reist incognito naar Rheinland Pfalz om orde op zaken te stellen. Mét haar hofdame, Ba rones Adelaïde, die het 'incognito' helemaal niet ziet zitten en overal haar neus voor optrekt. Christel besluit de keurvorst, die op bezoek komt, te vragen om een betrekking voor Adam. De keur vorst heeft zich inmiddels afge meld bij Webs en deze ziet zich genoodzaakt op het idee van zijn neef in te gaan want: geen keur vorst, ook geen zwijggeld. Stanis laus geeft zich uit voor de Keur vorst en dan is de chaos compleet. Christel wordt verdacht van over spel, Weps wordt nerveus en Sta nislaus valt uiteindelijk door de - mand. Er komen ook nog twee maffe professoren die Adam moeten keuren voor zijn betrekking aan het hof. Omkoping alom. U kunt gerust zijn, na veel muziek en veel spektakel komt het allemaal goed. Aanvangstijd op vrijdag en zater dag: 20:15 uur, zondag: 14:00 uur. Entree: le rang 20.00; 2e rang- 18,00; 3e rang 16,00. Kaarten zijn te bestellen via Harry Jongen, 88 036 (Almere) 529.76.31 Meer informatie over de Gooise Operet te: www.gooiseoperette.com. Zondag 3 oktober en maandag 4 oktober Deze eerste speelfilm van regisseur Zvjagintsev - voor die tijd maak te hij alleen reclamefilmpjes en enkele afleveringen van een televi sieserie - werd bekroond met een Gouden Leeuw op het filmfestival van Venetië. De dramatische road- movie over een vader die 12 jaar afwezig is geweest en zijn zoontjes meeneemt op reis, veroverde sindsdien de filmwereld en werd in meer dan 63 landen uitgebracht. 'Waar is hij al die tijd geweest?' vraagt de jongste, Ivan, aan zijn broer Andrei. 'Geen idee, hij is gewoon teruggekomen', antwoordt deze. Hetgeen tekenend is voor de uiteenlopende manier waarop de broertjes reageren op de plotselin-- ge terugkeer van de vader, waar voor overigens geen uitleg wordt gegeven: Andrei van 14 accepteert dit zonder probemen, Ivan van 11 plaatst meteen zijn vraagtekens en blijft in de loop van het verhaal de halfslachtige pogingen tot toenade ring van de norse vader afwijzen. Is dit wel hun vader? 'We gaan vis sen", kondigt de man aan. Omdat we alles beleven vanuit het per spectief van de broertjes, weten we aanvankelijk, net zo min als zij, waar de tocht naar toe leidt en blijft de figuur van de vader raad selachtig. We zien hem een aantal keren met iemand bellen, ergens een pak ophalen en op het verla ten eiland waar hij de kinderen mee naar toe genomen heeft, graaft hij een kistje op. Dit gebrek aan uitleg maakt het verhaal mys terieuzer en spannender, maar wat nog belangrijker is, daardoor komt de aandacht vooral te liggen bij de verhouding tussen de vader en zijn zonen en tussen de kinderen on derling, waardoor de film een psy chologische thriller wordt. Een thriller waaraan de maker een extra gelaagdheid heeft meegege ven door er een aantal bijbelse en mythologische verwijzingen door heen te weven. Zo bladeren de jongens bijvoorbeeld in een boek met een afbeelding van Abraham die zijn zoon Isaac gaat offeren, kunnen we de vader zien als een Russische Charon die zijn kinde ren over het water naar de onder wereld voert en speelt het verhaal zich af in zeven dagen. De door Zvjagintsev gebruikte symboliek is echter nooit nadrukkelijk aanwezig en ook voor wie de metaforen mist, blijft er een mooie vertelling over, met een universeel Vader Zoon thema, een verhaal dat over al ter wereld zou kunnen spelen en bij iedereen herkenningspunten oproept. Een film met soms zeer schilderachtige, vaak strak omka derde beelden, imponerend door het natuurlijke spel van de hoofd personen - vooral dat van Ivan Dobronrarov die het jongste broer tje een sterke aanwezigheid geeft. Een film die ook in de werkelijk heid dramatisch afliep door de ver drinkingsdood van Vladimir Garin die het oudste broertje speelt, pre cies één jaar na het begin van de opnamen... (Rusland 2003, 105 min.). Zondag 3 en maandag 4 oktober - Aanvang 20:30 uur - Entree 5,00 - CJP/65+ 3,50. Reserveren op vrijdag en maandag van 10:00-13:00 uur, tel. 035- 6029367. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit 'Vozvrasjènje'. Als u niets van wvAv.soestercourant.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Inwoners van Eemland die in club verband willen leren filmen en monteren, zijn donderdag 11 okto ber welkom op de bijeenkomst van De Eemfilmers. Deze audiovisue le amateurvereniging houdt dan een open clubavond in het gebouw bij de ijsvereniging, achter het Sportfondsenbad aan de Bis- schopsweg 177 te Amersfoort. Geluid en muziek bij de film staan deze avond centraal. De zaal gaat om 19:45 uur open en de club avond is van 20:00 tot 22:30 uur. In de aula van het Grifland Colle ge zal Joe Schimmel uit Californië op 8 oktober een lezing geven over het thema 'In de greep van de he dendaagse muziek'. Aan de hand van actuele videoclips en uitspra ken van verschillende artiesten wil Joe aantonen wat de werkelijke drijfveren en achtergronden zijn van de moderne muziekuitingen zoals: hardrock, punk, metall, R en B en nog veel meer. Joe, die zelf uit deze moderne muziekcultuur komt, wil jongeren (en ouderen) laten ontdekken dat wanneer ze zichzelf volledig overgeven aan deze muziek dit een reëel gevaar kan betekenen voor de geestelijke ontwikkeling. De bijeenkomst wordt gehouden in het Grifland College, aan de Noorderweg 79. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Verdere infor matie is te verkrijgen bij Hans van Hall, 88035 5415150. stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. vervangende auto direkt inzetbaar. GARANT1EBEDRIJF veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa t o pib e r s t e i garantie. - - nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. REPARATEUR Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56

Soester Courant | 2004 | | pagina 13