SOESTERBERGSE 'oortwachter terug op vliegbasis COURANT ia L L 1 4.95 13." |Na twee jaar weer fitness mogelijk in Soesterberg ERPÉ Smulwereld Soesterberg kiest voor kwaliteit, vers en gezond Expositie Udo Braehler bij Galerie Mondi KERKDIENSTEN Nieuwe bewegwijzering in Soesterberg-Noord onthuld MEDISCHE DIENST EHBO in Soesterberg begint nieuwe cursus HULPVERLENING mm Rabo-Projectenfonds zoekt initiatieven om te steunen ur m nü 1.79 La Chasse du Pape Dupont tiniaiiii—iiWBWMr- 111 nm 1 minm Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen Soester Courant in Soesterberg Kinderkleding- en speelgoedbeurs In Soesterberg samen ontspannen sporten TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN itJÜSÜ r PAGINAu is zegel. :ourant 500 5.' 12 oktober 2004 #1 r Cötes du Rhöne 0.75 liter vieux 1 liter cognac 0.7 liter ils WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 e destijds omstreden poort- lichter - zoals een monument Efordt genoemd bij de ingang lan een vliegbasis - is terug op sokkel op de vliegbasis loesterberg. De destijds ge hotste Alouette IH-helikop- l,er moest al na korte tijd van z'n ■voetstuk worden gehaald om- Jdat hij "iet voldoende gecon serveerd was voor het doel Itaarvoor hij was bestemd. Hij ||ekte onder meer olie in de jblusvijver met in het midden de 1 waarop de heli was langebracht. _n de zomer van 2003 leidde de plaatsing van de poortwachter tot je ophef omdat niet veel eerder Kend was geworden dat Soester- berg over enkele jaren als vliegba- Jis gesloten zou worden. Met die Wetenschap nog 31.000 euro uitge- n aan het poortwachter-project Jonden velen pure geldverspilling. |De afdeling voorlichting van de Koninklijke Luchtmacht in Den JHaag legde naar aanleiding van hagen hierover uit dat het project al was aanbesteed voordat er van [sluiting van Soesterberg sprake Ivas. Koen de commotie grotendeels Jwas geluwd, ontstond opnieuw lenige opwinding toen het toestel [plotseling werd verwijderd van de paal in de speciaal voor dit project aangelegde blusvijver. De oorzaak: de heli was niet voldoende gecon serveerd en er bleken nog olieres ten achtergebleven te zijn. Óm te voorkomen dat deze in de vijver zouden lekken, werd de poort wachter weggehaald. In zijn plaats kwam er een adelaar op de pijler te staan, de opgezette mascotte (Dick the Eagle) van een heli squadron. Hij trok er minstens zo veel de aandacht als eerder de heli deed. De vogel heeft inmiddels plaatsge maakt voor de oorspronkelijke poortwachter, de Alouette III-heli, die dus terug is op het oude nest. In het jaar waarin hij bij de noord ingang van de vliegbasis ontbrak, is Terug op het 'oude nest': de Al ouette Hl-helikopter als poort wachter bij ingang boord van de vliegbasis Soesterberg. Foto: Pol de Soeten. het toestel helemaal geschikt ge-' maakt voor z'n nieuwe taak als blikvanger. [Shane de Vos is met zijn ander half jaar de jongste onderne- [mer van Soesterberg. Althans, Jen in de meest letterlijk zin, op ■papier: de sportschool van zijn Jouders draagt zijn naam. Sha- Jne's Gym heet het cardio-fit- Jness en aerobic centrum van Jzijn ouders, Sheila Heitinga en iMarc de Vos, dat in het week end met een introductiepro- jgramma zijn deuren officieel I heeft geopend. Hiervoor be- stond grote belangstelling. |De grote toeloop sterkt de initia tiefnemers in hun overtuiging dat Ier in Soesterberg wel degelijk een ■toekomst is voor het centrum. Als 1de belangstelling op zaterdag en ■zondag daarvoor een graadmeter lis, lijkt succes verzekerd. Het vo- Irige centrum dat in hetzelfde pand laan de Rademakerstraat 51a was «gevestigd, heeft het weliswaar niet Igered, maar de oorzaken daarvan llzijn bijna zeker toe te schrijven aan «interne problemen. Heitinga en De «Vos hopen dat ze de Soesterber- Jgers die nu in Soest, Zeist en Amersfoort een fitness-centrum bezoeken, voortaan in eigen plaats 'lijven en naar Shane's Gym ko nen. Heitinga, geboren en getogen in Soesterberg, en De Vos, afkomstig Jit Soest, zijn al jaren bezig met itness. Ze hebben elkaar nota 'ene ontmoet, zij als instructrice, lij als bezoeker, in de Soesterberg- ■e sportschool, die ze nu zelf behe- en. Toen de sportschool twee jaar ;eleden werd opgeheven, speelden :e al met de gedachte om die over e nemen. Ze kwamen toen tot het )esef dat de gelegenheid zich iets te vroeg voordeed, ook al door gezinsuitbreiding. Sheila Heitinga png als instructrice naar een sport- chool in Soest, haar echtgenoot ïield zijn baan als grafisch teke- laar. 1 de loop van de tijd kwamen er n Soesterberg steeds meer vragen wanneer de sportschool weer open <zou gaan. Samen hebben ze toen Ie knoop doorgehakt en besloten 2 voor zichzelf te beginnen. Met als doel 'mensen te helpen. Want je helpt mensen echt om in betere Tfconditie te komen, met afvallen, met vetverbranding. Het is gewoon leuk om te zien dat je mensen daarmee blij maakt'. Krachttrai ning staat wat hen betreft op een lager niveau, de gezondheid staat voorop. Daarom ook werken ze graag samen met de fysiotherapie- praktijk ernaast om op therapeuti sche basis training te geven aan mensen met lichamelijke klachten. 'We willen een zo groot mogelijke groep bereiken. Niet alleen oude ren, ook kinderen vanaf zes jaar kunnen voor aerobics bij ons te recht.' Er is voor de bezoekers een ruime keus uit 22 fitness- en acht cardio- gymapparaten. Hiervan kan men onder professionele begeleiding gebruikmaken. Heitinga en De Vos hopen dat dit voor veel inwo ners van Soesterberg aanleiding is om meer te gaan bewegen. Uit een onderzoekje is komen vast te staan [Vrijdag begint een nieuwe ex positie bij Galerie Mondi in Mondileder Soesterberg, dit- naal met kunstwerken van JJdo Braehler. Die kenmerken zich door taferelen uit het da- gelijks leven. Eén moment wordt vastgelegd, waardoor het verhaal achter de voorstelling fi verborgen blijft. De toeschou- wer kan zijn fantasie de vrije 1 loop laten. Ook met de techniek onderscheidt f Braehler zich van andere kunste- I naars. Zijn prachtige schilder-wer- I ken worden veelal nabehandeld met epoxyhars. Deze techniek wordt door geen enkele Neder landse kunstenaar op dezelfde 1 manier beheerst en geeft zijn wer ken de ongekende uitstraling waar hij om bekend staat. Udo Braehler begon zijn kunste naarscarrière na de middelbare school, maar brak deze af om in de reclamewereld te gaan werken. Hoewel hij hierin zeer succesvol bleek, besloot hij toch terug te ke ren naar het kunstenaarsleven. Ook daar doet hij het goed. Brae- hlers kunstwerken zijn in verschil lende Europese steden te zien ge weest, onder andere in Berlijn, Parijs, Bordeaux, Antwerpen en Amsterdam. Ditmaal is de eer aan Galerie Mondi in Soesterberg. De exposi tie wordt een bijzondere, voor zo wel kunstenaar als galerie. Het zal de eerste keer zijn dat Braehler exposeert in een ruimte waar ook meubelen tentoongesteld worden. Braehler daarover: 'Ik ben zeer benieuwd naar het effect van mijn werk in interieurs'. Galerie Mondi deelt deze nieuwsgierigheid en stelt daarom graag de Mondileder- meubelshowroom ter beschikking voor Braehlcrs expositie. De expositie is te bezichtigen vanaf vrijdag 1 oktober tot zaterdag 4 december. Vrijdag is Udo Braehler vanaf 19:00 uur aanwezig om zijn kunstwerken toe te lichten. Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg- 15-A, Soesterberg- Shane, de anderhalf jaar oude naamgever van Shane's Gym in Soesterberg, met zijn ouders Sheila Heitinga en Mare de Vos in de grote zaal van het cardio-fitness en aero bic-centrum aan de Rademaker straat in Soesterberg. Foto: Eemland Pers. dat sinds de sluiting van de vorige sportschool de meesten zijn ge stopt met fitness. Nu bestaat daar toe weer de mogelijkheid in het ruime pand, waarin de zonneban ken plaats hebben gemaakt voor een crèche, waar oppasmoeders de kleintjes bezighouden, zodat ook ouders met kleine kinderen onge stoord een programma kunnen af werken. Er zijn mogelijkheden voor kinderpartijtjes en er is een aanbod aan kinder- en jeugd-aero- bic. Kortom, alle leeftijden kunnen te recht in de sportschool Shane's Gym aan de Rademakerstraat 51a. Wie er sinds de vorige sportschool niet meer binnen is geweest, zal het interieur nauwelijks nog her kennen. De fitnesszaal, het kracht- sporthonk, het cardiogym-gedeel- te (met tv's!) op de begane grond en de crèche en de aerobiczaal op de verdieping hebben een comple te metamorfose ondergaan. Hei tinga en De Vos hopen nu dat de energie die ze erin gestoken heb ben, niet voor niets is geweest. Afgaande op de enthousiaste reac ties tijdens het introductieweekend zijn de vooruitzichten positief. www.soestercourant.nl Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(035)6021841. Zaterdag 2 oktober zondag 3 oktober Roonis-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pastor G. Claassens; viering in De Heybergh Zondag 10:30 Aalm. R.v.d. Vring; eucharistieviering; gemengd koor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 World Outreach Church (info locatie: 88 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth De traditionele kinderkleding- en speelgoedbeurs in Soesterberg wordt zaterdag gehouden in dorps huis Burgstede aan het Dorps plein. Bezoekers kunnen er terecht van 9:00 tot 12:00 uur. Inbreng van kleding en speelgoed is vrijdag mogelijk van 18:00 tot 20:00 uur, eveneens in het Dorpshuis. Van de ingebrachte artikelen wordt verwacht dat ze schoon zijn en in goede staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 74 t/m 176. De ervaring leert dat eigentijdse kleding (vrien delijk geprijsd) uitstekend in de markt ligt. Wat betreft het tweede hands speelgoed is vooral het kwa litatief betere speelgoed gewild. Ook kinderfietsjes vinden veel af trek. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag 15 pro cent onkostenvergoeding ge vraagd. Ophalen van niet verkoch te artikelen en afrekenen met de verkopers vindt plaats op zater dagmiddag van 14:30 tot 15:00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden geschonken aan diverse projecten. Inlichtingen en/of verkoopnum mers: ffi 0346-35.22.95; 0346- 35.12.69; 0346-35.29.61 of 030- 692.45.52. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 88 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SS 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 88 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: 38 0900-202.55.01. Het woon-werkgebied Soester berg Noord is deels voorzien van nieuwe bewegwijzering. In dit kader zijn in het gebied di verse nieuwe straatnaamaan duidingen geplaatst, die aan sluiten bij de nieuwe 'huisstijl' van Soesterberg-Noord. Wet houder Bert Krijger heeft gis termiddag, samen met verte genwoordigers van de bewo ners en de ondernemers, de nieuwe bewegwijzering ont huld. Naast deze borden zijn er verschil lende borden (met dezelfde lay- out) geplaatst ter markering van de bedrijven. In een later stadium wordt het huidige informatiebord aan de Montgomeryweg ver nieuwd. De nieuwe bewegwijze ring is een volgende stap in de in 2003 gestarte vitalisering van dit woon-werkgebied en is een geza menlijk project van de gemeente Soest en de bewoners en onderne mers in Soesterberg-Noord. De bewegwijzering is slechts één van de activiteiten die voortvloeien uit de vitalisering van Soesterberg- Noord. Dit woonwerkgebied is vrij uniek: bewoners en bedrijven kie zen er bewust voor samen dit ter rein te gebruiken. Om de leefbaar heid in het gebied te verbeteren, is vorig jaar een begin gemaakt met een vitaliseringsproject. Dit heeft al geleid tot het oprichten van een bewoners- en een ondernemers vereniging. Allebei werken ze met de gemeente samen aan onder meer een betere parkeersituatie en andere verkeerskundige maatrege len. Ook beschikt het woon-werk gebied over een eigen website (www.soesterberg-noord.nl) en ontvangen bewoners en bedrijven met enige regelmaat een nieuws brief over het vitaliseringsproject. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. Met ingang van 12 oktober is het weer mogelijk om de basis cursus EHBO in Soesterberg te volgen en het gelijknamige di ploma te behalen. De cursus wordt verdeeld over veertien avonden gegeven. De cursisten worden uitgebreid geïnformeerd over de cursus. Die biedt niet alleen de mogelijkheid om met elkaar de gevaren in huis onder de loep te nemen maar pro beert ook de cursisten het nodige vertrouwen bij te brengen om op adequate wijze te handelen, wan neer elke seconde telt. Naast een theoretisch deel is er een praktisch deel, waarbij theorie op een plezie rige en leerzame wijze wordt om gezet in praktisch handelen. Daar bij wordt gebruik gemaakt van EHBO-ers, die een speciale oplei ding hebben gevolgd om de rol van slachtoffer uit te beelden en ongevallen na te doen. Verder wordt de cursisten tal van hande lingen bijgebracht, zoals het aan leggen van een verband. Ook al gediplomeerde EHBO-ers dienen hun vaardigheden op peil te houden. Voor hen begint op 5 oktober een vervolgcursus. De vakkennis wordt opgefrist, er wor den vernieuwingen toegepast en er wordt in samenwerking met de brandweer geoefend. Met enige regelmaat wordt aan de EHBO assistentie gevraagd en zijn leden bij evenementen aanwezig om hulp te verlenen waar dit no dig is. Voor opgave voor deelname aan de cursus of nadere informa tie hierover kan men bellen met mevrouw R. Boender (88 0346- 35.40.49), of M. den Exter (f® 0346-33.08.58). Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Samen Ontspannen Sporten (SOS) is het motto van de deelne mers aan het wekelijks sporten in de bossen van Soesterberg. Met in gang van volgende week woensdag bestaat voor degenen die hun con ditie willen verbeteren of op peil willen houden de mogelijkheid om er samen op uit te trekken. De start is elke woensdag om 9:00 uur bij het clubgebouw van tennisver eniging Soesterberg aan de Kerk- laan. De deelnemers beginnen met los- maakoefeningen voordat ze het bos ingaan voor een gevarieerd programma. Daarin ligt de nadruk op ontspanning en het soepel hou den van spieren en gewrichten. Tussendoor zijn er oefeningen om de ademhaling te verbeteren. Ook is er een circuit voor zes minuten hardlopen, maar ook wandeltem po is mogelijk. Deelname is gratis. 5 om 9:30 uur begint op dezelfde locatie een hardloop- groep, waarbij rekening gehouden wordt met de conditie van de deel nemers. Tbssendóor voert men oefeningen uit om het lichaam soe pel te houden. Ook deelname aan deze groep is gratis. In beide geval len is er de mogelijkheid om na afloop een drankje te gebruiken in het clubhuis van de tennisclub of_ om na te praten. Wie meer informatie wil, kan bel len met Rob van Kleef, 88 0346- 35.11.18. Soester Courant elke woensdag een belevenis! Het Rabo-Projectenfonds van Rabobank Zeist en Omstreken is op zoek naar nieuwe lokale initiatieven in Soesterberg om geldelijk te ondersteunen. De projecten waaraan steun wordt gegeven moeten een duurzaam karakter hebben en niet tot de normale verantwoordelijkheid en financieringstaak van ande re organen, zoals de overheid, behoren. Hobbyclubs komen niet in aan merking voor een gift en aanvra gen van individuen evenmin. Voor een bijdrage uit het Rabo-Projec tenfonds kan tot uiterlijk 15 okto ber een schriftelijk verzoek, voor zien van een begroting, worden in gediend. Het Rabo-Projectenfonds is het steunfonds van Rabobank Zeist en Omstreken waarop instel lingen en verenigingen uit het werkgebied van de bank een be roep kunnen doen. In het verleden ontvingen onder andere Kinderboerderij De Brink, de Doornse Welzijns Stichting, het Rode Kruis Zeist en de Drieberg- se basisschool De Zonheuvel een substantiële bijdrage. De kinder boerderij gebruikte de gift om de zolder om te bouwen tot een kan tine, de Welzijns Stichting voor het inrichten van een nieuwe compu terruimte, het Rode Kruis Zeist heeft de rolstoelbus vervangen en de basisschool heeft een docu mentatiecentrum opgericht voor dyslectische kinderen. Denkt u dat uw vereniging of in stelling in aanmerking komt voor steunStuur dan een aanvraag (met begroting) naar: Rabobank Zeist en Omstreken, t.a.v. van het bestuur van het Rabo Projecten- fonds, Postbus 82, 3700 AB Zeist, e-mail: communicatie@zeist. rabobank.nl. Kwaliteit staat voorop voor Sa- leh Salem Jakup. Dat is één van de redenen om zich aan te sluiten bij de keten van Smul- wereld-kwaliteitscafetaria's. Het is ook een reden om mee te doen aan de campagne Hart voor Health door het gebruik van verantwoord frituurvet en van veel gezondere, dus minder vette, fritessaus. Het is boven dien ook een reden voor een overzichtelijke presentatie in de toonbank-koelvitrine van het uitgebreide assortiment in de zaak aan de Buys Ballotlaan in Soesterberg. Nu Jakup er zijn draai heeft ge vonden, is het tijd voor een specia le actie als dank aan de regelmati ge bezoekers, die inmiddels als een vaste klantenkring beschouwd kunnen worden. In de week van 17 tot en met 22 oktober geldt de aanbieding van vier patates frites met naar keuze vier kroketten of vier frikandellen voor de eenmali ge prijs van euro 4,99. Ondernemer Jakup is bepaald geen nieuwkomer in de horeca. Eerder had hij een cafetaria in Hoogland. Daar waren echter geen groeimogelijkheden, reden om uit te kijken naar een andere locatie. Die vond hij aan de Buys Ballot laan. Het opnieuw inrichten en in stalleren van apparatuur en keu- kenmeubilair heeft enige tijd in beslag genomen. Hij wilde zorg vuldig te werk gaan om de zaak een nieuwe uitstraling te geven. Daarnaast koos hij voor een ver trouwde formule door zich aan te sluiten bij het fast food-concept van de landelijke keten Smulwe reld. Smulwereld Soesterberg is niet een eenvoudig cafetaria waar men al leen maar terecht kan voor kleine snacks, waarvan overigens het as sortiment aanzienlijk is uitgebreid, zoals op het grote, verlichte display boven de bakinstallatie is te zien. Rijk belegde broodjes, grill-specia liteiten, milkshakes en ijs zijn ook verkrijgbaar. Het bedrijf levert ver der tien complete wereldmenu's naar keuze en verzorgt catering voor bedrijven, groepen etc. Daar bij staan kwaliteit, vers en gezond voorop. De bestelling kan uiter aard worden bezorgd, maar menu's zijn ook af te halen. Bij elke bestel ling, hoe klein ook, heeft Jakup vooral oog voor presentatie en meer nog voor hygiëne. Niet zon der trots wijst hij op het toegeken de certificaat 'voedselveiligheid en hygiëne' in de vitrine. Het is nu extra aantrekkelijk om een bezoek aan Smulwereld Soesterberg te brengen, omdat de nationale keten tien jaar bestaat. Dit wordt gevierd met tal van ac ties. Wie nu saté bestelt, kan mee doen aan een actie met als hoofd prijs een tiendaagse reis naar Indo nesië. Een slagzin op een speciale kaart kan een weekend trip naar een Europese stad opleveren, en een actie op www.smulwereld.nl een dvd-pakket. Voor de kinderen is er een speciale Jack Snack-smul- koffer met poppetjes uit alle lan den van de wereld. Smulwereld Soesterberg-eigenaar Jakup (links) met medewerker Ni- kus achter de toonbank-koelvitrine in de zaak aan de Buys Ballotlaan. Foto: Eemland Pers. De acties zijn een extraatje voor de bezoekers van Smulwereld Soesterberg. De reden van hun komst is echter in de eerste plaats het assortiment kwaliteitsvoedsel dat de cafetaria aanbiedt. De in woners van Soesterberg hebben dit inmiddels in ruime mate ontdekt._ De zaak aan de Buys Ballotlèan is iedere dag geopend van 12:00 tot 23:30 uur, op zondag van 14:00 tot 21:00 uur. Wie vergelijkt leest de Soester Courant HOOGPOLIGE Sinds 1956 Alsmede zuiver scheerwol en projecttapijttegels toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Kela topijtlegels in onze 1000 m7 tapijttegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom noor onze afdeling zpeelale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. 1,95 p.t. soxso cm

Soester Courant | 2004 | | pagina 15