y Passend cadeau Heerschop Red Stars heeft nog tijd nodig qhhh Hattrick van Britt Dorrestein Nog enkele dagen nomineren C1D Smurfit Mishandeling kost man vrijheid en zijn rijbewijs Medewerker Sylvestercross helemaal in de wolken WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 18 Heren onderuit; dames debuteren metjcjinkendezege Sportuitslagen Dames MHC Soest nu alleen aan de leiding Spor^mjgratmwJ SO Soest HOCKEY BASKETBAL WATERPOLO t Sport Federatie Soest Rabobank Sportverkiezing nadert langzaam ontknoping Duinkikkers kent geen pardon voor Utrecht Dames FUTSAL Nominatie - Formulier Soester Sportverkiezing 2004 SEC wacht nog op eerste succes ZWEMMEN Tweede plaats de Duinkikkers WZ'49 stijgt met tweede zege naar vierde plaats NSR workshop in De Schoof VISSEN Koppelwedstrija Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk aanleveren Gevraagd vaste bezorgers soesterScourant gÉNSDAG 29 SEPTB De lopers c van de week ATLETIEK R.V.C. BV winnaar Natour en algemeen kampioen in de sponsor en niet spelende ledencompetitie P.V. De Zwaluw Soest. Eindstand kampioen schap Natour (oude en jonge duiven) ■Tt/de .ZVALï/r/feSS Cees Prinsen gast bij Kath. Vrouwengilde Kijkje naar sterren en planeten niet WNF-rangers Ommetje natuur en milieu vraagt aandacht Ci m Fi 'B A-junioren: Argon A2 - SO Soest Al 0-1; SO Soest A2 - SVM Al 1-4; B- junioren meisjes: Spakenburg MB1 - SO Soest MB1 1-8; B-junioren: CJVV BI - SO Soest BI 1-5; SO Soest B2 - Spakenburg B2 13-0; CJW B3 - SO Soest B3 3-0; C-junioren: SO Soest Cl Geinoord Cl 1-2; Saestum Cl - SO Soest C2 3-0; SO Soest C4 - WZ'49 C3 11-1; WZA C6 - SO Soest C5 0-2; D-pupillen: Ajax D2 - SO Soest Dl 9-0; SO Soest D2 - Hoogland D2 0-8; SO Soest D3 - Hoogland D5 9-2; SO Soest D4 - Nieuwland D4 2-9; Quick D4 - SO Soest D5 0-1; D-pupillen meisjes: Pa- tria Dl - SO Soest MD1 2-5; E-pu- pillen: UVogels El - SO Soest El 1- 0; SO Soest E2 - Roda'46 E3 0-4; SO Soest E3 - TOV E3 2-1; Quick E3 - SO Soest E4 5-1; SO Soest E5 - Quick E4 4-1; SO Soest E6 - WZ'49 E5 6-3; Quick E8 - SO Soest E7 8- 7; Laren E6 - SO Soest E8 3-2; Hoogland E13 - SO Soest E9 3-3; F- pupillen: Spakenburg Fl - SO Soest F1 1-1; IJVogels F3 - SO Soest F2 0- 9; SO Soest F3 - Cobu Boys Fl 6-3; CJW F4 - SO Soest F4 0-1; SO Soest F5 - Nieuwland F5 2-2; SO Soest F6 - Hoogland F6 2-3; SO Soest F7 - Cobu Boys F3 1-2; KWA F4 - SO Soest F8 0-0; TOV F5 - SO Soest F9 0-0; KWA F6 - SO Soest F10 12-1; SO Soest Fll - Spakenburg F7 1-2; G-voetbal: SO Soest G1 - Delta Sports G1 0-8. Dankzij onder meer een hat trick van Britt Dorrestein boek ten de dames van MHC Soest de derde achtereenvolgende zege (5-0). De hockeysters zijn nu in de tweede klasse de enige ploeg die nog geen puntverlies leden en bezetten dus de eerste plaats. De wedstrijd tegen Kromhouters was zondagmiddag twintig minu ten oud en toen had Dorrestein al driemaal gescoord. Aan de Bos straat was het telkens Lisanne Kok die de aangeefster was. Beide speelsters maakten optimaal ge bruik van de ruimte die de gasten weggaven of creëerden die zelf met handige acties. Nog voor de rust verzilverde Lisanne Sudmeijer een strafbal: 4-0. In de tweede helft trok Kromhou ters al zijn manschappen terug op de eigen helft. Daarom was het voor MHC Soest lastiger bij het doel te komen. Kok, de hockeyster van de assist, maakte er halverwe ge het tweede bedrijf nog 5-0 van. Als de thuisploeg zuiniger was omgesprongen met de kansen, had ze wellicht in de buurt van de 'dubbele cijfers' kunnen komen. Heren Het heren team omarmde de 2-1- overwinning op Nieuwkoop, maar het spel was niet om over naar huis te schrijven. Dat stelde althans Paul Jonker. Volgens de trainer was de organisatie in het team ver te zoeken. 'Het probleem is dat we nog steeds moeite hebben om met de kleinere clubs om te gaan. Maar het positieve is dat we dit soort wedstrijden nu wel winnen.' Soest had normaal gesproken de krachtsverhoudingen net zo duide lijk moeten uitdrukken als tijdens de voorbereiding. Door vroege doelpunten van Rogier van de Meer en Robert Justus leek het ook die kant op te gaan, maar Soest liet daarna nauwelijks nog goed hockey zien. In de tweede helft pakte de ploeg even de draad op en ontstonden er grote kansen op 3-0, maar die viel niet. Uit het niets mocht Nieuwkoop daarna een strafbal nemen, maar Jemie Hillegehekken hield zijn team op de been. Hij redde niet alleen op de inzet, maar ook de drie wed- strijdpunten. Tien minuten voor tijd moest ook hij het antwoord schuldig blijven en zat Nieuwkoop ineens weer in de wedstrijd. 'Daar na was het met samengeknepen billen het einde halen.' Het zal nog wel even zoeken en passen en meten zijn binnen het herenteam van Red Stars. De jonge architect Tommy van Eeten heeft dan ook nog veel werk aan de winkel om van de basketballers een eenheid te maken. Het beter ingespeelde Crackerjacks was daarom de lachende in de Eemlandse der by van zaterdagavond. Dat het verschil in Beukendal, na een gelijkopgaande eerste helft, in de slotfase enigszins vergroeide vormen aannam (62-82) was wel licht een beetje te veel van het goe de, maar feitelijk doet dat er niet toe. Het ten opzichte van vorig sei zoen op veel plaatsen gewijzigde Red Stars zal vooral de tijd gegund moeten worden om zijn plek in de eerste rayonklasse te vinden. Dat het vertrek van topscorer Frank Renzenbrink en center Christiaan Glerum (beiden spelen nu met het Hilversumse Dunckers in de eerste divisie) en forward Afer Adamus niet zomaar kan worden opgevan gen, is gezien de beschikbaarheid van geschikte spelers geen nieuws. Het heeft de komst van onervaren jongens bespoedigd en zij hebben weinig routiniers om zich heen lo pen, aan wie ze zich kunnen op trekken. De consequentie is dat Red Stars nog een lange weg te gaan heeft onder leiding van Van Eeten die vanwege een langslepen de blessure de technische begelei ding in handen heeft genomen. Na de jaarwisseling wordt per pou le een schifting gemaakt. Het is niet ondenkbaar en evenmin een schande dat de Soester ploeg dan in de onderste helft terechtkomt. iPas daarna kan worden bezien of ,ze een degradatiekandidaat is. Dames Als de eerste tekenen niet bedrie- Eelco Dijksma maakt handig gebruik van een screen van een medespeler. Foto: Foto Bell gen, hoeven de dames zich daar geen zorgen om te maken. Na het kampioenschap van vorig seizoen speelt Red Stars voor het eerst sinds 1993 weer in het rayon. Deze rentree werd zaterdag direct opge luisterd met een klinkende over winning op Bourgondië dat vorig jaar nog twee klassen hoger acteer de. Nog zonder coach Jan Mulders en Suzanne Visser duldde Red Stars zaterdagmiddag in Wijk bij Duur stede de gastvrouwen een helft lang bij zich in de buurt (13-13 en 24-26). Onder aanvoering van Tessa de Bruin (23 punten) en Manon Kok (20) nam de debutant afstand in het derde kwart (35-49) om vervolgens probleemloos het duel tot een goed einde te bren gen; 45-74. ootnoïtfti Prins Bernhard Cultuurfonds Mercurius Golfkarton Nog enkele dagen kunnen mannen, vrouwen, teams en ta lenten worden aangemeld voor de sportverkiezing van Soest. Officieel verstrijkt de termijn op 1 oktober, maar formulie ren die in het weekeinde bin nenkomen, worden ook nog meegewogen bij de uiteindelij ke nominaties. De jury zal in de loop van oktober bekend maken welke drie kandida ten per categorie gaan meedingen naar de titels. Op vrijdag 29 okto ber volgt in de tent van Circus Renz op het evenemententerrein De Eng de ontknoping met een Sport- en Cultuurcircus. Daar reikt Erica Terpstra, voorzitter van het NOC*NSF, die avond de prijzen uit. Nog steeds druppelen de aanmel dingen binnen op het gemeente huis. Zo heeft jeugdkampioen tur nen Timon Sloos inmiddels con currentie gekregen van golftalent Kevin Parinussa en duatlete Vera den Breejen. De organisatoren hebben echter het vermoeden, dat in de gemeente nog meer kandida ten voor deze aanmoedigingsprijs in aanmerking kunnen komen. Het doel van de verkiezing is voor al om sporters waardering te geven voor hun prestaties en om ze te sti muleren deze te verbeteren. Het Sport- en Cultuurcircus op 29 ok tober en de bijbehorende verkie zing wordt georganiseerd door het breedtesportproject van de ge meente Soest, de Sportfederatie Soest (die de belangen van de lo kale clubs behartigt), het Cultuur platform en het Comité Soest 975 jaar. Tijdens de bijeenkomst in de circustent, waarvoor alle verenigin gen inmiddels uitnodigingen heb ben ontvangen, worden ook de no minaties bekend gemaakt voor de Soester Cultuurprijs. De uitreiking hiervan vindt begin volgend jaar plaats. Het programma op 29 ok tober is dan ook een afwisseling van sport en cultuur. In de jury van de sportverkiezing zitten Marlon van Zal, Rachel Wouters en Piet Hoogendoorn van de gemeente Soest en Jan Paauw, Leo Verver en Mimi Schneider van de Sportfederatie. Het is de bedoeling dat de sport verkiezing een jaarlijks terugke rend evenement gaat worden. Nu tellen de prestaties tijdens het sei zoen 2003-2004. Bij de volgende verkiezing gaat het om de resulta ten van het kalendeijaar 2005, zo dat de slotavond pas in januari of februari 2006 zal plaatsvinden. Dat is vooralsnog toekomstmu ziek. De komende dagen kunnen eerst nog sporters en teams wor den aangemeld voor deze verkie zing. Dat kan via het formulier dat hierbij is afgedrukt. Mede dankzij de inbreng van en- kele jeugdspelers heeft de Duin kikkers op overtuigende wijze Utrecht van zich afgeslagen. De uitwedstrijd werd met 3-12 gewon nen. Pas in het tweede kwart werd aan de voorsprong gebouwd en dat het halverwege nog 1-3 was, lag aan de Soesters die veel kansen misten. Met Vincent van der Vaart als topschutter (viermaal) werd daarna afgerekend met de Utrech ters. Zij hadden geen verweer te gen het voortdurend inzwemmen van de Soesters. Via de tussen stand van 3-8 werd het 3-12 en was de tweede zege in net zoveel duels een feit. Een verkeerde afslag en opont houd bij een alcoholcontrole waren de oorzaken dat de dames pas tien minuten voor aanvang van het duel bij Het Spectrum arriveerden. Bovendien verscheen coach Vin cent van der Vaart pas in de twee de helft, omdat hij eerst zelf een wedstrijd moest spelen. Het kon de Duinkikkers er niet van weer houden om de competitie met een zege te beginnen. Nadat de eerste drie perioden het scoreverioop meestal in evenwicht bleef (3-3 en 6-6) deelden de Soesters in het laatste kwart de beslissende tik uit. Mariska Wijnmalen en Leonie Oosthof, topscorer met drie goals, zorgden voor de 6-8-eindstand. Categorie: Naam genomineerde(rt): Leeftijd(en): Tak van sport: Motivatie: (geef een heldere en duidelijke omschrijving waarom u vindt dat de sporter(s) of het team genomineerd moeten worden. (op bijlage) Sportman Sportvrouw Formulier volledig ingevuld, vóór 1 oktober 2004, inleveren of insturen naar: Gemeentehuis Soest T.a.v. Sportverkiezing afd SOW Antwoordnummer 120 3760 VB Soest SporttalentSportteam Dit formulier is ingevuld door: Naam;.. Adres:... PC Woonplaats:... Tel. Nummer: Mailadres: De zaalvoetballers van SEC heb ben dit seizoen nog geen succes kunnen boeken. Ook Hilversum toonde zich de betere ploeg. In sporthal Beukendal hielden de Soesters de gasten de eerste helft nog op 0-0, maar vervolgens zette Hilversum meer aan. Dat resul teerde in vier treffers. SEC, dat zich ten doel heeft gesteld om zich te handhaven in de derde klasse, ging daarna opportunistisch spe len. Zo gaven Jelle Huizenga en Jasper Grendel de eindstand een wat draaglijker aanzien: 2-4. De zwemploeg van de Duinkikkers is het seizoen sterk begonnen met een tweede plaats in de Torpedo Trofee. In Hilversum regende het zondag weer persoonlijke records en werden bijna twintig podium plaatsen behaald. Individueel wa ren er eerste plaatsen voor Simon van Hengstum, Niels Schimmel (elk tweemaal), Jurgen van Nim- wegen en de estafetteploegen op de 4x50 meter vrije slag en 4x50 I VOETBAL zaterdag I VRIJDAG 1 OKTOBER Basketbal 21:00 Silvertown Lions-Red Stars (D) (Schoonhoven) 1 Futsal 21:00 FC Niumaga-Firtina'93 (Wijchen) Tafeltennis 20:15 Shot-Good Luck (Orlan dogebouw) Korfbal 15:30 KVO-Maaskanters (Ban- ninghal) 14:00 Het Bosch 2-Eemvogels (Lexmond) Voetbal 14:30 ValleivogeIs-VVZ'49 (Scherpenzeel) 14:30 TAB A-Hees (Amsterdam) 14:00 WOO-SEC (Utrecht) 14:30 Delta Sports-'t Vliegdorp (Houten) Volleybal 17:00 StamSovoco (H)-Dinto (De Bunt) WZ'49 NVC Al - WZ'49 Al 3-3; Wouden berg BI - WZ'49 BI 4-3; SDO Cl - WZ'49 Cl 1-2; Achterveld C2 - WZ'49 C2 2-8; SO Soest C4 - WZ'49 C3 11-1; WZ'49 Dl - CDW Dl 3-3; CJW D3 - WZ'49 D2 4-4; WZ'49 D3 - CIW D5 7- 2; WZ'49 D4 - TOV D3 7-2; HVC El - WZ'49 El 1-1; KWA E2 - WZ'49 E2 4-3; WZ'49 E3 - Nieuwland E4 0-4; WZ'49 E4 - CJW E6 6-4; WZ'49 Fl - Nieuw land Fl 1-3; TOV Fl - WZ'49 F2 5- 2; SV Baarn F3 - WZ'49 F3 0-6; VVZ'49 F4 - Hooglanderveen F2 2- 0; Usselmeervogels F6 - WZ'49 F5 0-7; WZ'49 F6 - Usselmeervogels F7 3-2; CJW F6 - WZ'49 F7 3-2; WZ'49 F8 - SV Baarn F5 4-2; WZ'49 F9 - Hoogland F10 1-7. Na de 0-3-winst bij Nieuwland behaalde VVZ'49 opnieuw een ruime overwinning. Op sportpark Zonnegloren aan de Eemweg werd het in het duel met Lelystad 4-1 voor de groenwitten. Daarmee gaven ze trainer Ronald Heerschop een passend verjaardagsca deau. Het was een ontmoeting tussen twee clubs die vorig seizoen nog in de eerste klasse voetbalden en nu de degradatie te boven hopen te komen. De start van de polderlin- gen is pover. Bij aankomst op de Eemweg hadden ze slechts één punt en omdat dit zo is gebleven, zitten ze in de tweede klasse met de denkbeeldige rode lantaarn in hun maag. WZ'49 ging het aanvankelijk niet veel beter met verliespartijen tegen achtereenvolgens CJW en De Merino's. Het herstel werd vorige week ingezet in Amersfoort en za terdag kreeg ook de eigen aanhang de eerste thuiszege voorgeschoteld. Eigenlijk hadden de Soesters geen kind aan Lelystad. In de eerste helft bleef de productie beperkt tot een doelpunt van Gijs Schaap. Na de hervatting mocht Johan Walen niet klagen toen hij na een overtre ding in het veld mocht blijven staan. In het laatste kwartier moest een speler van Lelystad wel het veld ruimen. Nadat de gasten eerst nog op 1-1 waren gekomen, hielp Hidde Reitsma WZ'49 aan een voor sprong. Met zijn tweede doelpunt Wegens het mishandelen van zijn Soester ex-vriendin is een 36-jarige Baarnaar donderdag door de Utrechtse politierech-' ter veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf. Hij moet bovendien zijn rijbewijs voor achttien maanden inleveren omdat hij twee keer is betrapt op het rijden onder invloed. De Baarnaar duwde zijn ex-vrien din vorig jaar januari omver toen ze zijn spullen terugbracht op zijn logeeradres in Soest. De vrouw brak daarbij haar enkel. Volgens het slachtoffer was ze na de duw ook door de man geschopt, maar dat achtte politierechter mr. M. Veldhuijzen niet bewezen. Een ge tuige had alleen de duw gezien. De vrouw zegt dat ze drie dagen eerder ook al zwaar was mishan deld door de man, maar daar werd de Baarnaar van vrijgesproken. Volgens het slachtoffer had de man haar arm in haar woning op een hete kookplaat gedrukt, waar door ze een brandwond van twin- Vincent Aalbers nodigt iedereen uit om op 24 oktober deel te ne men aan een eendaagse NSR workshop in Soest. NSR is de af korting van Neuro Stress Release. Het is een relatief nieuwe techniek, die in de 90-er jaren is ontwikkeld door de Australiër Peter O'Neill. NSR gebruikt kinesiologie, een techniek die verschil in spierspan ning meet, om zowel lichamelijke als geestelijke incongruentie aan de oppervlakte te I tig centimeter opliep. Ook zou hij haar toen twee gebroken ribben hebben geschopt. De verdachte ontkende de be schuldiging. Hij zei dat de vrouw in dronken toestand zelf met haar arm op een nog warme inductie kookplaat had geleund. Door haar alcoholgebruik zou ze ook regel matig zijn gevallen. Veldhuijzen sprak de Baarnaar op verzoek van de officier van justitie vrij omdat het woord van de een tegen dat van de ander was. De vrouw had ook pas na twee weken aangifte gedaan. De rechter veroordeelde de ver dachte overeenkomstig de eis voor de duw en het rijden onder in vloed. De Baarnaar was in novem ber en in februari in Soest dronken achter het stuur van een auto aan gehouden. Bij het bepalen van de straf hield Veldhuijzen rekening met het feit dat de verdachte al eens is veroordeeld wegens het veroorzaken van een dodelijk ver keersongeval onder invloed van alcohol. Ook staan op zijn straf blad diverse geweldsdelicten. Op zaterdag 2 oktober houdt De Snoekbaars een koppelwedstrijd vanuit bootjes op de Loosdrecht- se Plassen bij Scheendijk. Er wordt om 6:00 uur verzameld bij de Jachthaven De eerste Aanleg en een half uur later begint de wed strijd. Opgeven kan bij John Hib- bel, tel. 6029053, of Sjouk Rijk- sen, tel. 5423162. •De bijpassende tilosofie van NSR is dat emotionele problemen wor den veroorzaakt door een versto ring, weerstand of stagnatie in de energiestroom in ons lichaam. Dit kan tot uiting komen in de vorm van stress die wordt veroorzaakt door slecht verwerkte ervaringen, gebeurtenissen of situaties. NSR spoort met kinesiologie de oorzaak van deze stress op en brengt deze in het bewustzijn. Daarvoor ge bruikt NSR een voor iedereen ge makkelijk te leren systeem. Vervol gens wordt het probleem met be- - hulp van de NSR oogtechniek geë limineerd. NSR is als techniek zo eenvoudig dat iedereen het kan leren en toe passen, zonder dat er specifieke kennis voor vereist is. Het kan ge bruikt worden als een zelfstandige techniek of als een krachtige on dersteuning van een traditionele/ reguliere geneeskundige behande ling. De workshop wordt gegeven in De Schoof aan de Molenstraat 4. De kosten voor de One Day training bedragen 75,00 per persoon. Dit is inclusief koffie, thee en cursus materiaal. De deelnemers moeten zelf voorzien in de lunch. Voor nadere informatie over de cursus en NSR kan contact opgenomen worden met Vincent Aalbers, 88035- 6090229. Nu de zomervakantie achter de rug is, stromen de persberichten weer in toenemende mate bin nen bij de redactie van de Soes ter Courant. Veel activiteiten zijn ruim van tevoren bekend bij de organisatoren, maar worden pas op het laatste moment aan gekaart bij de redactie van deze krant. De redactie verzoekt alle 'leve ranciers' vriendelijk doch drin gend kopij en andere persbe richten zo vroeg mogelijk aan te leveren, indien mogelijk bij voorkeur minimaal een week voor de gewenste plaatsingsda tum. Op die manier kan worden voorkomen, dat berichten als gevolg van tijdgebrek blijven liggen en de kolommen van de krant niet bereiken. We rekenen op uw begrip en medewerking Redactie Soester Courant in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 van die middag bouwde Schaap de voorsprong uit en het laatste woord was aan Ferry de Smalen. Het puntentotaal van VVZ'49 komt daardoor nu uit op zes en dat levert de ploeg zowaar de vierde plaats op. Alleen Montfoort ver speelde nog geen punt en is daar om koploper. Benschop (10) en Vallei vogels (7) doen het tot nu toe ook nog beter dan WZ'49. Heerschop en co. gaan zaterdag op bezoek bij Valleivogels dat afgelo pen weekeinde in een spectaculaire slotfase een 0-2-achterstand goed maakte, maar in blessuretijd alsnog verloor met 2-3. Voor WZ'49 geldt dat zaterdag de derde plaats voor het grijpen ligt. Reeds na vier speelronden kan de conclusie worden getrokken dat veel ploegen van elkaar punten kunnen pakken. ZONDAG 3 OKTOBER Badminton 13:00 't Slot-Selby (Zeist) 13:00 Badso-Hoogland (Ban- ninghal) Handbal 14:00 Gemini-Smeeing/BDC (H) (Zoetermeer) Hockey 12:45 Lochem-MHC Soest (D) 14:30 Spandersbosch-MHC Soest (H) Voetbal 14:00 Soest-FC Hilversum (Bos straat-Oost) 14:00 SCH'44-SEC (Harmeien) Waterpolo 19:45 De Duinkikkers (H)- Utrecht 2 (Spleasure Centrum) 20:30 De Duinkikkers (D)-De Ham 3 (Spleasure Centrum) Pr< Or oq dir vliegtuig verloot. Anton Gebbink, al vele jaren vaste medewerker, was ditmaal de gelukkige en hele maal in de wolken. De man die al tijd helpt bij de opbouw van de start- en fïnishtoren steeg zondag op de vliegbasis Soesterberg op in een toestel van de Amsterdamsche Club voor Zweefvliegen (AcvZ). 'Ik vond het enorm leuk om die reden te zweefvliegen. Het was erg spannend, maar eenmaal in de lucht, werkte het ontspannend. Het is leuk om het parkoers van de cross vanuit de lucht te zien.' Moerman: 'In Gebbink bedanken we iedereen die heeft bijgedragen aan het welslagen van de laatste editie van de internationale Sylves tercross.' De voorbereidingen voor de eerstvolgende zijn inmiddels in -volle gang. De Internationale Sylvester cross Soest rekent dit jaar op meer dan 2500 deelnemers. 'Een unicum voor Nederland', aldus voorzitter Hans Moer man van de jaarlijkse race op 31 december. De organisatie van dit evenement- is onmogelijk zonder de medewer king van een groot aantal vrijwil ligers. 'Ik ben me daar van bewust. Daarom besteden we ook veel aandacht aan hen', zegt Moerman. Afgelopen jaar waren 150 mensen in de weer om de veldloop in goe de banen te leiden. Onder de vrijwilligers werd on langs een vlucht met een zweef- «as vmm 'v.. Op de foto van links naar rechts: Reinald van Egdom; medew. R. V. C. B V, H. Vos; Metselbedrijf Vos, Wouter de Bruin; Sportver eniging SEC 1 RVC B.V. S 2 Metselbedrijf H. Vos S 3 Sportvereniging SEC S 4 Sponsor zonder naim S 5 De Lasenberg afd. de Schakel S 6 J. v. Groenestein NSL 7 G.J. van de Burg S 8 HarrieToonen Assurantiën S 9 T. Klomp NSL 10 Broodje voor Toontje/Eetcafé Centraal S 11 De Wiekslag H. van Es S 12 Foodmaster Cafetaria Nieuwe weg S 13 L. v. Hornsvetd NSL 14 Eemland Diervoeders S 15 Drankenhandel S. Rademaker S 16 Dijkstra Verhuizingen S 17 Dierenspeciaalzaak de Hoofdstad S 18 Sneaky s 19 T. Verwoerd NSL 20 Foodmaster Cafetaria Laanstraat S 21 jair Godschalk S 22 Ballotage Commissie SEC 4 S 23 Bakkerij Bertjan v/d Heijden S 24 FastHenkie S 25 Ton Boulonois Betonboringen S 26 C1000 Supermarkt de Graaf 2 S 27 Timmerwerken M. Kanters 1 S 28 Barten constructie-en montagebedr. S 29 Groenbeheer Laar S 30 Mevr. C. van Hornsveld - Kamphorst S 31 Tupker Schoon natuurvlees S 32 Voskuilen Vleeswaren S 33 G. Buizer 2 S 34 Loodgieter/dakdekkerbedr. CJ. Hocbée S 35 A. Hoefkens NSL 36 Renovatiewerken A. Teunissen S 37 Slagerij Rob Pouw s 38 A.C. Kok NSL 39 AFCO Grafisch afwerkingsbedrijf S 40 AutobedrijfA. Beyer S 41 B B Imports S 42 B. v.d. Deijssel NSL 43 BarGrill'tLuyk|e S 44 Ben de Bruin Fietsenspeciaalzaak S 45 Ben Fugers Meubelen S 46 Bouwbedrijf Rob de Jong S 47 Cl 000 Supermarkt de Graaf 1 S 48 C1000SupermarkcdeGraaf3 S 49 DAVO Doe het zelf centrum S 50 Delavast S 51 Dhr. Catsman NSL 52 E. de Lang NSL 53 Fam. Bosman S 54 Firma 5 kronen S 55 G. Buizer 1 S 56 G. van Drie NSL 57 H. van Groenestein NSL 58 H. v.d. Schepop NSL 59 H. v.d. Schepop Schildersbedrijf S 60 Het Vleescentrum S 61 Hooijer Bouw Techniek S 62 Huidverzorging Miranda S 63 J. Croon NSL 64 J. Kanters NSL 65 jonkman Meubelen S 66 Metselbedrijf van de Goede S 67 Onderhoudsbedrijf M. van Rouwendaal S 68 P. Hogers NSL 69 R. van Arnhem NSL 70 R. v.d. Mast NSL 71 Sjoe Schoenmakerij S 72 Stukadoorsbedrijf de Goudsbloem 1 S 73 Stukadoorsbedrijf de Goudsbloem 2 S 74 Stukadoorsbedrijf de Goudsbloem 3 S 75 Stukadoorsbedrijf de Goudsbloem 4 S 76 T. Sevink NSL 77 TegelzettersbedrijfGebr.v/dBrakcl S 78 Timmerwerken M. Kanters 2 S 79 Van Heeren en Hovelingen Meubelen S 80 VDT Import Export S Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens cn meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Maikel Fagel Pieter Hilhorst Stephan van Steenveldt Tim v.d. Hoeven Op dinsdagavond 5 oktober is de verteller Cees Prinsen te gast bij het Katholiek Vrouwengilde in Soest. Hij kan op een sappige ma nier vertellen over het voorbije le ven, over geloof, hygiëne, knecht en dienstmeid, etc. Het program ma heeft als titel 'De Meidenkist'. Het is te zien in het Gildehuis, Steenhoffstraat 46, aanvang: 20:00 uur. Introducés zijn ook welkom 2,50). Op dinsdag 26 oktober is er een themadag in Vianen (Het Kloos ter) waar aalmoezenier R. v.d. Vring vertelt over vredesmissies in oorlogsgebieden. Aanvang: 10:00 uur. Na de lunch is er een rond wandeling in Vianen. Kosten 8,00. Opgeven t/m 20 oktober bij Ria Hilhorst, 601.08.56. Op zaterdagavond 9 oktober be zoeken de WNF-rangers de Pu- bliekssterrenwacht op Landgoed Schothorst. Ze krijgen daar uitleg over het heelal en het verband met het leven op aarde. Bij helder weer wordt er een kijkje door de ster renkijkers genomen. Het is moge lijk een sterrenwijzer te kopen voor de kortingsprijs van 8,50 (nor male prijs 10,00). De avond1 wordt gehouden bij de Sterrenwacht Landgoed Schot horst; rangers tot 10 jaar: 18:30- 20:30 uur; rangers van 10 jaar en ouder: 20:30-22:30 uur. Kosten: 5,00. Opgeven: WNFrangers@hotmail.com of bij Monique Schlepers: SS 030- 298.16.18 (svp leeftijd doorgeven). De aandacht voor natuur en milieu loopt terug. Terwijl de overheid probeert meer natuur te bouwen. In Soest wil de gemeente meer groen i voor rood. Maar kan het de mensen wel iets schelen. Heb je dat gelezen? Wat bedoel je, dat er steeds meer natuur komt in Nederland? Nee, dat Natuurmonumenten voor liet eerst leden heeft verloren. Dat is in jaren niet het geval ge weest. Nou, da's niet zo gek. De mensen hebben wel andere zorgen aan hun kop. Er komen allerlei maatrege len op ze af die... Maar dat is nou juist het pro bleem! Nee, ja, ik bedoel dat die aandacht minder wordt is dan toch logisch. Wat wil jij dan? Kijk, er was eens een oude wijze indiaan en die zei in een toespraak tot het Amerikaanse Congres: U moet allen goed begrijpen dat u de natuur heeft geleend van uw kin deren. Mooie kreet En daarmee bedoelde die man dat je voor geleende spullen goed moet zorgen. Natuurlijk is het las tig als alles wat minder wordt, maar juist dan komt het er op aan, te zorgen voor je omgeving. Ja, jij hebt mooi kletsen, je zal maar bijstandsmoeder zijn. Juist, en weet je wat nou zo gek is, die bijstandsmoeders zijn degenen die vaak beter omgaan met de na tuur dan zij die het beter hebben. Is dat zo? Ja, dat blijkt uit onderzoek. Die mensen kunnen niet naar dure pretparken, die gaan de natuur in en die kijken wel uit om die stuk te maken. De durf haast te wedden dat die moeders ook luisteren naar Vroege Vogels en naar Ommetje natuur en milieu. Ommetje vrat? Ken je dat programma niet? Een *8Q de beste natuur en milieupro gramma's op de radio. Iedere woensdag en zondag te horen bij R&töo Soest. Dat programma gaat 'ëtttxrinste ergens over. i'ié. oké, ik ga luisteren. kei hel De tie/ Ria Alt Vrc heii vari woi her zijn bije ong hoi (op inst Koi din. met een uit ten Vel. O fiets Spa. het doo: vogt via^ trek van O gids. van uur Baai van van van Schc tuur eeuv via d Kop] O, tochl

Soester Courant | 2004 | | pagina 18