MAANDAGMIDDAG 'Willekeur aan de Birkstraat' Bezetting van Soesterbergse brandweer is zorgwekkend Wilde achtervolging eindigt met botsing tegen eethuis Vi§ser Sophia van Amersfoort Welles-nietes over boekhoudfraude PvdA en GroenLinks Soest roepen op tot demonstratie Hoorzitting voor Soesters over meerjarenbegroting Marjpi'vari Zijp vanaf OKTOBER zijn wij ook op Soester hoopt via rechter op legalisatie woning Platform 'Keer het tij' zonder D66 Donderdag 7 oktober om 19:30 uur Rituele vragen naar loze meldingen Klanten eethuis en passant komen met de schrik vrij Procesverbaal onder invloed 't Maandelijkse nieuws van uw reinigingsbedrijf reinigingsbedrijf\ Openingstijden kantoor SOESTER COURANT Brandstichter krijgt 2 jaar cel en tbs Wellicht subsidie voor nieuwe Soester projecten CWI Soest open tijdens landelijke baneninarkt Krom Vanaf donderdag 30 september zijn wij weer geopend geopend van 13.00 tot 18.00 uur WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 'Al mijn buurjongens aan de Birkstraat mogen hun schuur wel inrichten als woning.' Dat vertelde Soester A. van Hofslot donderdag aan de bestuurs rechter in Utrecht. Volgens Van Hofslot is er sprake van wille keur omdat de gemeente Soest hem een vergunning weigert, terwijl andere Soesters wel ach ter hun woonhuis mogen wo nen. De gemeente verbood Van Hofslot in december om achter de voor malige boerderij van zijn ouders te gaan wonen. Bovendien moet Van Hofslot van de gemeente illegale verbouwing ongedaan maken. Van Hofslot maakte bezwaar en stapte naar de rechter. De gemeente en Van Hofslot lig gen al jarenlang overhoop. Reeds in 1998 verloor de Soester een zaak tegen de gemeente. Toen wil de hij een vrijstaande woning op het terrein bouwen. Dit keer wil hij toestemming om in de voormalige schuur te wonen en de juridische situatie is zo veranderd, dat Van Hofslot nu wel een kans denkt te maken. Het draait er om wat er met een boerenwoning mag gebeuren na beëindiging van het boerenbedrijf. De ouders van Van Hofslot stop ten in 1987 en op het perceel mocht één normale burgerwoning staan. Van Hofslot verkocht de woning en behield de schuur. Daarna veranderde het beleid van gemeente en provincie. Inmiddels wordt het toegestaan dat boeren die stoppen zowel het voor- als achterdeel gebruiken voor bewo ning. Dat zijn de zogenaamde kan goeroewoningen. Van Hofslot voerde aan dat de gemeente Soest in 1996 een handleiding van de provincie heeft gekregen om zich flexibeler op te stellen. De provin cie wil namelijk graag dat alle ge meenten in de provincie zich het zelfde gedragen tegenover boeren die hun bedrijf beëindigen. Om zijn betoog te ondersteunen liet Van Hofslot aan de rechter een groot aantal foto's zien van huizen van 'buuijongens' aan wie het al lemaal was toegestaan. De vertegenwoordiger van de ge meente, Ger Huttinga, gaf aan dat op ieder perceel een andere be stemming kan rusten en de situa ties moeilijk vergelijkbaar zijn. Huttinga benadrukte dat het per ceel sinds 1987 een woonbestem ming heeft en percelen met een woonbestemming komen niet in aanmerking voor de nieuwe rege ling. Die geldt alleen voor perce len met een agrarische bestem ming. Het leidde tot een stevige discussie tussen de rechter en Hut tinga. Maar Huttinga benadrukte dat Van Hofslot de helft van het perceel heeft verkocht en daarom alle problemen zijn ontstaan. Huttinga benadrukte dat de bouw en de bewoning in strijd zijn met het bestemmingsplan. De gemeen te Soest ziet geen enkele reden tot legalisatie van deze illegale situa tie. Sterker nog, de gemeente voelt ach gedwongen om handhavend op te treden omdat ook de belan gen van de officiële bewoner van het perceel, S. de Kruijff, in het geding zijn. De Kruijff kocht het huis tien jaar geleden van Van Hofslot. Hij ver telde dat hij er toen vanuit mocht gaan dat er nooit iemand achter hem zou gaan wonen. Inmiddels woont Van Hofslot daar al acht jaar lang illegaal en verhuurt hij ook nog een etage in de verbouw de schuur, vertelde De Kruijff. Hij heeft last van zijn buurman en hij wil dat Van Hofslot daar vertrekt. Rechter T. Dompeling zei een week te willen nadenken over de zaak. Morgen doet ze uitspraak. Na Amersfoort, waar vorige week een alternatieve Prins jesdag werd gehouden, is er ook in Soest een platform gevormd, dat zich verzet te gen de plannen van het kabi net-Balkenende 2. De Soes ters hebben zich aangeslo ten bij het landelijke plat form 'Keer het tij'. 'Keer het tij' (www.keerhettij.nl) richt zich o.a. tegen de afschaf fing c.q. bezuiniging op het (pre)pen-sioen, WAO en ande re uitkeringen, de afbraak van sociale voorzieningen en het milieu, de uitsluiting van min derheden en vluchtelingen. De eerste activiteit van het Soester platform is om met zo veel mogelijk mensen deel te nemen aan de landelijke de monstratie 'Keer het tij', die komende zaterdag 2 oktober om 11:30 uur begint op de Dam in Amsterdam. Het Soes ter platform bestaat uit de plaatselijke PvdA en Groen Links. Ook vanuit D66 Soest waren er aanvankelijk plannen om de oproep voor de demon stratie te steunen, maar uit die kring heeft men zich te elfder ure teruggetrokken. Voor meer informatie over het platform - of voor aanmelding om samen per bus of trein op 2 oktober naar Amsterdam te gaan - kan men terecht bij: Aramy Langenbach (Groen Links, vwsoest@planet.nl), Ans Mann (GroenLinks, 601.15.11, mannj@soest.nl), Huseyin Onal (GroenLinks, onalh@soest.nl) of Paul Lem- men (PvdA, lemmp@soest.nl). De politiek maakt zich zorgen om de problematische 'bezet ting' van de Soesterbergse brandweer. Daar zijn - althans overdag - niet voldoende vrij willigers meer te krijgen om een autospuit (6 man) te be mannen. Als er onraad is moe ten Soest en/of Zeist bijsprin gen. overdag te weinig mensen beschik baar, en als de wagen niet volledig bemand is mag die niet uitrukken.' Naast de korpsen van Soest en Zeist kan ook de luchtmacht even tueel nog voor 'achtervang' zorgen, dus volgens Janssen is de nood op korte termijn niet zo groot. Loze alarms Ook de kwestie van de talrijke loze naar de brand gaan) binnen het beschikbare budget te huren. Het gemeentebestuur heeft een pand op het oog op de hoek van de In dustrieweg en de Vrijheidsweg, maar er wordt nog onderhandeld over de prijs. De locatie is wel heel mooi, aldus Janssen, om het wes telijk deel van Soest te 'bedienen', maar er zijn meer locaties denk baar. Op donderdag 7 oktober kun nen burgers en instellingen van Soest hun zegje doen over de meerjarenbegroting 2005- 2008. De gemeenteraad luis tert dan in de raadzaal naar hun opmerkingen en stelt des gewenst vragen. Het wordt beslist geen discussiebij eenkomst. De raadsfracties kunnen de meningen, verzoeken en wen sen die tijdens de hoorzitting naar buiten worden gebracht, opnemen en naar eigen inzicht betrekken bij de politieke behandeling van de begroting. De fracties, die op maandag 4 no vember hun algemene beschou wingen samenvatten en alvast met elkaar gaan discussiëren, praten na de hoorzitting eerst in commissie verband over de financiële stuk ken. Op maandag 11 oktober be gint om 19:30 uur de vergadering van de commissie bestuur en mid delen, en op woensdag 13 oktober komen de commissies ruimtelijke ordening en verkeer (14:00) en sport, onderwijs en welzijn (19:30) bijeen in de raadzaal. Uiteindelijk velt de gemeenteraad op dinsdag 2 november een eindoordeel over de begroting. Wie donderdag 7 oktober tijdens de hoorzitting wil inspreken, kan zich tot en met vrijdag 1 oktober aanmelden bij griffier Rien van Vliet van de gemeente, tel. 6093492, e-mail: vliem@soest.nl De begroting kan worden ingezien in het informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis, of op de website van de gemeente: www.soest.nl/actueel/ nieuws De politiek zet overigens - zo - alarms waarover de politiek elk jaar opnieuw vragen stelt (ditmaal mocht Tijmen Koelewijn van Soest 2002 het ritueel voltrekken) - heeft de zorg en aandacht van de korpsleiding. 'Maar elke melding is een melding, en we rukken voor elk alarm altijd volledig uit,' aldus de Soester brandweercommandant Ron Lettinga. Bij de Utrechtse meldkamer zijn ze volgens hem wel zo 'gepokt en gemazeld' dat ze heel wat loze meldingen al tevoren kunnen 'afvangen'. De brandweer heeft in het verle den heel wat te stellen gehad met loze alarms uit Abrona (Sterren- berg), de inrichting voor verstan delijk gehandicapten in Soester- berg. Vorig jaar kwamen er juist veel loze meldingen bij de 'bolle tjesslikkers' op het Kamp van Zeist vandaan. Er worden dan gerichte maatregelen genomen en die schij nen nu wel te helpen. Maar al die onnodige extra uitrukken kosten natuurlijk wel handen vol geld, hielden Janssen en Lettinga de commissie voor. 'Je moet er wél naar toe, maar we mogen de kos ten niet in rekening brengen...' bleek maandagavond in de raads commissie Bestuur Middelen - vraagtekens bij de manier waarop de brandweer het personeelstekort denkt op te vangen. Dat de wer vingsactie voor nieuwe vrijwilligers tijdelijk is opgeschort, evenals de aanschaf van een nieuwe tankauto spuit, vonden sommigen een beet je vreemd. 'Je moet, nu er te wei nig zijn, juist aan de slag om nieu we mensen te vinden,' meende Karei van Geet (WD). Volgens burgemeester Koos Jans sen is de oorzaak van het de laat ste tijd scherp gedaalde aantal brandweermensen in Soesterberg een kwestie van te veel Soesterber- gers met 'jobs' buiten het gebied. Als de pieper gaat zijn er daardoor Op de Birkstraat is zaterdag om 05:20 uur een 44-jarige man uit Amersfoort aangehouden wegens het rijden onder invloed. De man viel op door zijn rijgedrag. Bij de aanhouding roken de agenten een alcohollucht waarop ze de man verzochten te blazen. Omdat de blaastest positief bleek, werd de man meegenomen naar het politie bureau. Een ademanalysetest gaf 450 ug/1 aan, dit is ruim tweemaal de limiet. De man kreeg een rijver bod van 4 uur en is met een pro cesverbaal naar huis gestuurd. Opstapplaats Janssen beloofde dat hij nog een keer terugkomt bij de commissie als het niet lukt de speciale 'op stapplaats'- een soort dependance van de kazerne - voor de centrale uitruk (de nieuwe methode waar voor Soest uiteindelijk heeft geko zen, waarbij de brandweerlieden straks niet meer op eigen houtje Een wilde achtervolging heeft maandagmiddag geleid tot een botsing, waarbij drie autodie ven tot stilstand kwamen tegen een muur van Eethuis In den MIDDEN NEDERLAND Wat Is grof afval Huishoudelijk afval dat door de afmetingen niet in het normale inzamelmiddel past. Hieronder valt: inboedel, ijzer en (snoei)hout. In opdracht van de Gemeente haalt RMN het grof afval op bij inwoners die hiervoor telefonisch een afspraak hebben gemaakt (T 0800-766 2000). Grof afval dat niet is aangemeld en afval dat niet voldoet aan de door de Gemeente vastgestelde voor waarden (zoals in de 1® alinea be schreven), wordt niet meegenomen door RMN. Aanbieden van afval vuilniszak ken is (bijna geheel) uit de tijd Het in vuilniszakken aanbieden van afval is hygiënisch, esthetisch en arbotechnisch onwenselijk. Niet voor niets is de vuilniszak van vroeger bijna geheel uit het straat beeld verdwenen en niet voor niets zijn er wetten om de afvalinzamelaar te behoeden voor letsel en slijtage aan rug en gewrichten. Toch hebben veel inwoners de gewoonte om afval in zakken aan te bieden bij het grof afval. Vooral in de herfst als het blad valt worden veel vuilniszakken gevuld en aan de straat gezet. Een aanbod van 40 vuilniszakken gevuld met blad en grasmaaisel op één adres is allang geen uitzon dering meer. Een ongewenste situatie die behoorlijk uit de hand loopt. Op die manier komt het tuinafval bij het restafval en niet bij het GFT. Het is nu herfst, dus de hoogste tijd voor RMN om de puntjes op de i te zetten. Vuilniszakken, aangeboden bij grof afval worden niet geaccep teerd. Composteren natuurlijk Tuinafval is uitermate geschikt om te composteren. Daarom kunt u tuinafval aanbieden in de GFT-containeróf zelf afvoeren naar het afvalbrengstation óf zelf composteren natuurlijk! onbeperkt kwijt op het moment dat het u uitkomt. Bijdrage bij aanschaf van een compostvat Om het zelf composteren te sti muleren levert de gemeente Soest een bijdrage. Bij aanschaf van een compostvat betaalt de gemeente Soest aan inwoners het BTW- bedrag (19%) terug. De voorwaar den staan vermeld in de folder die bij RMN en andere leveranciers voor u klaar ligt. Overigens kunt u ook in de tuin een composthoop maken Zet hier planken omheen of kippengaas en het is een compostbak (voor weinig geld). Informatie over composteren en een welles-nietes lijst is verkrijgbaar bij RMN Composteren is ook investeren GFT-afval dat RMN inzamelt gaat naar een composteerinrichting. Heeft de tuin extra bemesting nodig dan kunt u bij diverse detaillisten het "eigen" tuinafval als compost terugkopen. Waarom dan niet zelf een hoekje van de tuin inrichten voor een compostbak of een compostvat? Bovendien kunt u tuinafval dan Een schóne buurt Is prettig om in te wonen Het op een juiste manier aanbieden van afval voor de wekelijkse inza meling of als grof afval voorkomt vervuiling van uw woonomgeving. Zet nooit afval naast containers. Is een glas-, papier- of textielbak vol, meld dit bij RMN. Vragen over afval? Schrijf, mail of bef naar RMN. Houten Klomp aan de Molen straat. Een jongetje die daar met zijn hond wandelde, en twee gasten van de snackbar, kwamen met de schrik vrij. De achtervolging begon eergiste ren kort na half één op de Birk straat, waar de politie op basis van een kentekenonderzoek vaststelde, dat drie mannen in een gestolen Audi reden. Met hoge snelheden ging het vervolgens in de richting van Soest-Zuid, waar de verdach ten op een kruising het rode ver keerslicht negeerden. Op de Middelwijkstraat wilde de bestuurder van de ontvreemde wagen links af de Molenstraat in rijden, maar hij had te veel snel heid om de bocht van negentig, graden te kunnen maken. Hij ver loor de macht over het stuur, waar na de auto dwars door de afraste ring van het (lege) terras reed en tegen de muur tot stilstand kwam. Het scheelde niet veel of een jon getje en zijn hond waren omver gereden door de verdachten. Een van hen nam nog de benen, maar werd snel daarna bij de na bijgelegen supermarkt ingerekend door de politie, die uit verschillen de richtingen met in totaal zeven wagens en een motor was gearri veerd. Twee klanten van het eet huis zaten op het moment van de botsing aan de andere kant van de muur en schrokken zich kapot. De ruit bij hun tafel sneuvelde, maar het tweetal raakte niet gewond. De opgeroepen ambulance kon onver- De gestolen Audi kwam tegen de muur van Eethuis In den Houten Klomp tot stilstand. Drie verdach ten werden aangehouden en zitten voor verhoor nog ingesloten op het politiebureau. Foto: Michel Butzelaar richter zake terugkeren naar de standplaats. De drie mannen in de auto zijn 17, 18 en 26 jaar. De twee oudsten komen uit Soest, de jongste is een Amersfoorter. Ze zitten nog steeds vast op het politiebureau en wor den verhoord. Een woordvoerster van de Regiopolitie Utrecht kon niet bevestigen of er in de gestolen auto en of bij de drie verdachten verdovende middelen zijn aange troffen. ma. 9.°° - 17.°° uur di. 9.1s - 16.°° uur woe. IO.00 - 17.°° uur do. 10.™ - 16.°° uur vr. 10.°° - 15.°° uur TEL. 035 - 6014152 Een 31-jarige man uit Soest die in de tweede helft van vorig jaar een groot aantal brandjes heeft gesticht bij woningen aan het Kerkpad ZZ is vrijdag door de rechtbank in Utrecht veroor deeld tot twee jaar gevangenis straf en tbs met dwangverple ging. De straf was gelijk aan de eis. Tussen augustus en december vorig jaar ontstonden er twaalf branden rond woningen aan het Kerkpad ZZ, waar de verdach te zelf ook woonde. De bran den konden steeds op tijd wor den geblust. De verdachte werd aangehouden nadat de politie videocamera's had opgehangen. De verdachte werd geobser veerd in het Pieter Baan Cen trum. Volgens deskundigen lijdt hij aan het syndroom van As- perger en is hij volledig ontoe rekeningsvatbaar. De rechtbank achtte het risico dat de verdach te opnieuw branden gaat stich ten zo groot dat zij een tbs-be handeling noodzakelijk achtte. Vervolg van pagina 1 te gaan. 'Er is alleen procedureel gereageerd,' aldus Lemmen. Cursusje Het CDA beperkte zich bij mon de van Martin Oosterveen tot de opmerking dat Verhoef niks nieuws had verteld en dat hij wat de christen-democraten betrof he lemaal niet had hoeven te komen. Hij schamperde dat Mann maar een cursusje gemeentefinanciën bij Verhoef moest gaan lopen. Chris van Vuuren (ChristenUnie-SGP) meende dat het allemaal een kwes tie van 'modellen' was en geloof de niet dat Soest zomaar een paar miljoen had weggemoffeldVer hoef hield staande dat de finan ciële stukken van Soest onbe trouwbaar zijn. Met modellen had het volgens hem niets te maken. 'U mag het woord boekhoudfraude voor mijn part best weglaten, maar uw cijfers kloppen niet! Wat u daar verder mee doet is uw zaak, ik waarschuw alleen.' Wethouder Bert Krijger van Fi nanciën benadrukte dat het Colle ge eventuele overschotten alleen gebruikt voor doelen die de raad aangeeft. 'Er wordt niets verstopt. Er is geen euro weg.' Hij weer sprak ook dat de ambtenaren zich laten 'sturen' door de politieke opvattingen var! het College maar vond wel dat Mann de integriteit van de gemeentelijke medewerkers - die zich volgens hem niet kun nen verdedigen - had aangetast. 'Mensen worden hierdoor bena deeld.' Hij vond dat de politici het hele verhaal 'breed' zouden moe ten bekijken nu de gemeente toch al op het punt staat om de syste matiek van jaarrekening en begro ting aan te passen aan de nieuwe régels uit Den Haag. Frank en vrij De tweede ronde leverde weinig nieuws meer op. Ans Mann liet nog weten dat de ambtenaren zich Drie Soester projecten komen wel licht in aanmerking voor een EU- subsidie. Het gaat om de verbre ding van een fietspad, de aanleg van een wandelpaadje en de her bouw van een monumentale schaapskooi. De provincie heeft deze projecten voorgedragen aan de minister van LNV. Gedeputeer de staten hebben al een positief advies aan de minister uitgebracht. Ais de EU-subsidie daadwerkelijk vergeven wordt, betekent dit dat de gemeente niet zelf hoeft bij te springen om deze dure projecten te financieren. De gemeente wilde de fietspaden in de bossen al lan ger verbreden maar kon daar maar moeilijk geld voor vinden. Als het geld wel beschikbaar komt ziet het ernaar uit dat de fietspaden tussen de Foekenlaan, de Maarschalker- steeg en de Monnikenboschweg met 60 centimeter zullen worden verbreed. Ook komt er, als alles doorgaat, geld vrij voor het herbouwen van een monumentale schaapskooi aan de Birkstraat. Op initiatief van de familie Wantenaar zal deze worden gebruikt als dagbestedings- en weekendverblijf voor mensen die zorg nodig hebben. Ook zal er een theeschenkerij met eigen gebak en verkoop van eigen boerderijpro ducten in komen. Het derde project dat nu doorgang kan vinden behelst de aanleg van een wandelpad die het Jaagpad langs de Eem met het bos- en de stuifduingebied De Korte Duinen gaat verbinden. Het pad gaat voor een groot gedeelte over het grond gebied van de familie Wantenaar lopen. Deze familie bezit een bio- logisch-dynamisch melkveebedrijf en is pionier op het gebied van weidevogelbescherming. Mede door de lage bemesting en het schone kwelwater is er een grote diversiteit aan flora en fauna ont staan langs de sloten waar het pad zal gaan lopen. Het wandelpad zal ook worden opgenomen in een langeafstandsroute van natuurwan delingen in en om Amersfoort. niet geraakt hoefden te voelen, maar dat zij als volksvertegen woordiger frank en vrij tegen het College wil kunnen zeggen wat ze vindt. 'Dit is een democratisch land.' Ze vroeg zich overigens nog wel af waarom in Soest wél alles bij voorbaat perfect in orde zou zijn, terwijl er van allerlei bevoegde zij den wordt gewaarschuwd dat de jaarrekeningen van zeker de helft van de bijna 500 Nederlandse ge meenten niet kloppen. Ze kondig de aan zich nog grondiger in de 'fi nanciën' van de gemeente te gaan verdiepen. De discussie werd afgesloten met de herhaalde rechtstreekse vraag van Middelkoop: waren er nu wél bedragen bewust buiten de jaarre kening gehouden, of niet? Volgens Krijger heeft Soest de laatste jaren juist allerlei 'potjes' geschrapt, wat ook met de raad besproken is. 'Maar als u vindt dat 't anders moet...' Tijmen Koelewijn (Soest 2002) wilde van Martin Ooster veen (CDA) nog wel even horen waar volgens hém dan het verschil van 2,5 miljoen in zat. Oosterveen zweeg. Krijger beloofde nog dat het College alle kaarten op tafel zou leggen. Pas toen Middelkoop voor de derde keer zijn vraag stel de kon er bij Krijger een duidelij ke uitspraak af. 'Nee,' zei de wet houder kort en bondig, waarbij accountant Verhoef stoïcijns voor zich uit staarde. Hij kreeg overi gens het woord niet meer. Van een enigszins eensluidende conclusie kon na het verhitte wel les-nietes uiteraard geen sprake zijn. Commissievoorzitter Reinier Bordewijk beperkte zich dan ook tot een droog bedankje aan het adres van Verhoef. Het op de ambtenarentribune verzamelde groepje heren van PriceWaterhou- seCoopers (de gemeentelijke ac countants) - die de discussie nu en dan 'geamuseerd' glimlachend hadden aangehoord - kon ook huiswaarts keren. Ze hadden niet in actie hoeven te komen, wat trouwens ook helemaal niet de be doeling was. Centrum Werk en Inkomen (CWI) houdt zaterdag 2 oktober een lan delijke banenmarkt. In verband hiermee zal ook de vestiging aan het Raadhuisplein tussen 10:00 en 17:00 uur geopend zijn. In totaal worden weer tienduizenden vaca tures aangeboden. Vorig jaar werd de banenmarkt in het land door 110.000 werkzoekenden bezocht. Nieuw dit jaar is de samenwerking met UWV. Zij is op elk CWI-kan- toor aanwezig om voorlichting te geven over bijvoorbeeld reïntegra tie en het opzetten van een eigen bedrijf. Ook presenteert ze het proeftijdaanbod. Werkgevers kun nen iemand die langer dan zes maanden werkloos is, drie maan den in dienst nemen zonder kos ten. In de Gooi- en Eemlander van 16 september spreekt een CDA- raadslid (ik ben haar naam verge ten) van een 'krom' referendum onder de kop 'Raad Soest houdt vast aan ecoduct'. Met andere woorden: 2727 ondertekenaars van het referendumverzoek in Soesterberg kennen niet het ver schil tussen recht en krom in het politieke beleid van dit gemeente bestuur. Wat is recht en wat is krom? Recht is bijvoorbeeld dat de hele bevolking van Soest vorige week is uitgenodigd mee te denken over een splinternieuw Groenstruc tuurplan van Piet Klandermans in ons dorp. Krom is dat geen burger kans heeft gehad van tevoren mee te praten over een ecoduct, dat miljoenen gaat kosten en waarvan de geleer den betwijfelen of het zin heeft. De Amersfoortse Courant meldde op 11 september: 'Het kennisinsti tuut Alterra, dat de plaats voor het ecoduct in Soesterberg heeft on derzocht, moet erkennen dat on bekend is of de populatie van de bedreigde diersoorten toeneemt door een ecoduct. Gegevens hier over ontbreken'. Krom is ook dat de CDA-wethou- der van Ruimtelijke Ordening in het Hart van de Heuvelrug zijn goud gekrolde handtekening (dit referendum gaat minstens een ton kosten!) heeft gezet onder een convenant van 17 verschillende partijen zonder overleg, inspraak, onderzoek, enquêtes, voorlichting en informatie aan betrokkenen. Krom zijn eveneens de gedachten van de meeste politieke partijen, dat men in Soesterberg alleen nog kan bouwen als het ecoduct er komt. Misschien is het best rechtschapen de natuur een handje te helpen met een ecoduct, maar waarom moet dan de bosrijke natuur ten westen van Kontakt der Kontinen ten in Soesterberg, waar hagedis sen, muizen en andere dieren le ven, verdwijnen voor ruim vier honderd te bouwen woningen? Vanaf het begin heeft Soest gepro beerd een volksraadpleging te frustreren. Ambtelijke willekeur, bestuurlijke drempels en een pas sieve gemeenteraad trachtten een democratisch proces de nek om te draaien. Inmiddels heeft de gemeenteraad weer een nieuwe stap gezet op de heilloze weg van burgerparticipa tie. Op 16 september heeft de raad unaniem en zonder discussie weer een splinternieuwe verordening vastgesteld tot het houden van MAATSCHAPPELIJKE VER KENNINGEN - 'voor verbetering van de burgerparticipatie'. Ja ja. Ik kom daar volgende week uit voerig op terug, om wat kroni is recht te zetten. www.rabobankonline.com ELKE WEEK EEN> SCESTERfeoUIUWT INDEBUS?^^ Neem een abonnement: 9,- per half jaar! Official dealer van o.a: Horloges: Sieraden: Bouchard Cheté Laroche Chronotech Diamonde Guess Finish Maurice Lacroix Jeunesse Swatch Martinshof Tack Gybe Monzario Tissot Ti Sento Tevens sieraden uit eigen atelier f\\firyyy juwelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 Grijze haren van de jeugd, of houdt jong u jong? Ook een mening? Ga naar: www.gemeentebelangengroensoest.nl w www.sophiavanamersfoort.nl Postbus 203, 3760 AE Soest Telefoon 035 - 603 92 22 E-mail: info@rmn2000.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 3