mm I Prinsjesda; Soest hinkl SOEST BV Politiek geïnteresseerd in Cultuurpunt Snelle diagn zTSfrsiS'èsr--■ BWl HYPOTHEEK I Informatie Prof. Bob Smalhoul Nieuwe maag/darm/Ie Prij ball WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA* WOENSDAG 29 SEPTEMBE woensdag 29 september 2004 Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl MELDING MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieu beheer hebben ontvangen: Besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer WJM machinale houtbewerking, Laanstraat 30 a Soest. Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instelling moet aan de algemene voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur voldoen. MELDING ARTIKEL 8.19 WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van Van Hengstum B.V., Dorresteinweg 65, 3762 KH Soest een verklaring hebben ontvangen betreffende het veranderen van het bedrijf. De verandering bestaat uit het vernieuwen van een reeds bestaande stikstoftank. De verandering heeft geen nadelige gevolge voor het milieu. Het is daarom niet noodzakelijk om aanvullende voorschriften aan de huidige vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verbinden. Van 30 september 2004 t/m 14 oktober 2004 kan door belanghebbende bezwaar worden gemaakt tegen deze verklaring. Het bezwaarschrift moet worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Als u bezwaar maakt dan kunt u tevens verzoeken om een voorlopige voorziening, bijvoorbeeld het schorsen van deze verklaring. Het verzoek richt u aan: Raad van State, De voorzitter van de afdeling bestuursrecht spraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor de behandeling van uw verzoek wordt door de Raad van State griffierecht geheven. Een verklaring wordt pas van kracht nadat op het verzoek is beslist. Tijdens werkdagen van 8:30 uur tot 16:30 uur en op donderdagavond van 19:00 tot 20:00. kunt u de melding inzien bij balie 8 van het gemeentehuis. U kunt ook telefonisch een afspraak maken (035) OPENBARE KENNISGEVING BESCHIKKING Bij de afdeling Algemene Zaken, Milieu van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1, balie 8, ligt vanaf 30 sep tember 2004 op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdagavond van 19:00 tot 20:00 uur, ter inza ge de beschikking en de aanvraag van: Hypsos BV, Batenburgweg 3-5 en Postweg 62,3769CB en 3769 BX Soesterberg. Strekking van de beschikking: de gevraagde vergunning te verlenen aan Hypsos BV ge vestigd aan de Batenburgweg 3-5 en Postweg 62 te Soesterberg, onder voorschriften ter bescherming van het milieu. Beroep tegen deze beschikking kan, binnen zes weken na de dagtekening van deze kennisgeving, worden in gediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp-be sluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp-besluit. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 200019,2500 EA 's -Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een Voorlopige voorziening Dit verzoek moet eveneens binnen genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven ge noemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. In opdracht van Prorail zal in de gemeente Soest, week 43 en 44 onderhoudwerkzaamheden worden uitge voerd aan verschillende overwegen. DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BETREFT plaatsen van een dakkapel BOUWPLAATS NR REGNR Amersfoortsestraat 70b 030240 Choristenpad 74 040420 Gemini 70 040419 Het Zeisterspoor 1 040418 Insingerstraat 70a 040330 Isaacstraat 18 040391 P.C. Hooftlaan 6 040417 ONTVANGEN 13-9-2004 17-9-2004 15-9-2004 15-9-2004 13-9-2004 16-9-2004 16-9-2004 De publicatie van de ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT VERZENDDATUM Laanstraat 43 040302 bouwen van een dakkapel op het achterdakvlak 13-9-2004 Winterkoning 107 040072 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 13-9-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemees ter en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de verzenddatum worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VRIJSTELLINGEN/BOUWPLANNEN TER INZAGE De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstellingen/ vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het plaatsen van een dakkapel in het linker dakvlak, Hofstedering 257 (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); 2. het plaatsen van een terrasoverkapping, Morgen 41 (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, van donderdag 30 september tot en met woensdag 27 oktober 2004 eventuele zienswijzen schrifte lijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Woensdag 20 oktober overweg Donderdag 21 oktober overweg Vrijdag 22 oktober overweg Reede/de wiekslag Talmaiaan Dalweg In de nacht zo/ma 24 op 25 oktober overweg Steenhofstraat en Ossendamweg. De bovengenoemde overweg is tijdens de werkzaamheden gedeeltelijk gestremd. Om een goede en veilige verkeersdoorstroming te bewerkstellingen wordt er gebruikgemaakt van een verkeersregelinstallatie en bor den. Burgemeester en wethouders van Soest maken ingevolge artikel 139 en 142 van de Gemeentewet en Afde ling 3.6 van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 septem ber 2004 de volgende verordeningen heeft vastgesteld: 1) De "Reïntegratieverordening Wet werk en bijstand 2004". In deze verordening stelt de gemeenteraad regels vast met betrekking tot het ondersteunen bij reïntegratie en het aanbieden van voorzieningen gericht op arbeidsinschakeling. 2) De "Maatregelenverordening Wet werk en bijstand 2004". In deze verordening regelt de gemeenteraad hoe verwijtbaar handelen of het niet nakomen van verplichtingen ingevolge de Wet werk en bijstand wordt bestraft. 3) De "Toeslagenverordening Wet werk en bijstand". Deze verordening regelt in welke gevallen er een toeslag op de rijksbasisnorm kan worden verleend aan uitkeringsgerechtigden hoe hoog de toeslag is in de diverse situaties in welke gevallen er een verlaging op de rijksbasisnorm dient plaats te vinden hoe hoog de verlaging is in de diverse situaties 4) De "Boeteverordening Wet Inburgering Nieuwkomers". Deze verordening regelt hoe bij het niet nakomen van verplichtingen ingevolge de Wet Inburgering Nieuwkomers wordt opgetreden. Deze verordeningen treden in werking met ingang van 1 november 2004. De raadsbesluiten en de verordeningen liggen vanaf 20 september 2004 ter inzage op het gemeentehuis. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 17 september tot en met 23 september 'iSf De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Van der Weijdenstraat 18-1 blauwspar - Valeriaanstraat 88-2 dennen - Kruisweg 4 - 1 berk - Regentesselaan 3 - 1 berk - Rembrandtlaan 25-2 berken - Nieuweweg 26-2 coniferen - Bartolottilaan 31-1 esdoorn - Kerkpad ZZ 55 - 2 berken - Plasweg 45 - 1 amerikaanse eik Door de Gemeente Soest aangevraagde kapvergunnin- gen: - Soesterbergsestraat - 2 amerikaanse eiken - Vrijheidsweg, nabij Industrieweg - 2 essen - Larixlaan thv. nr. 13 - 2 berken Degenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen vier weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoon (035) 609 36 74. Binnen deze termijn van vier weken liggen de aan vragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de af deling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het ge meentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 17 september tot en met 23 september Datum verzending 29 september 2004 - Amersfoortsestraat 70 - 1 beuk - Talmaiaan 23 - 1 berk - Bartolottilaan 48 - 1 esdoorn - Irenelaan 62 - 1 larix - Heideweg 62 - 1 berk - Heuvelweg 29-3 berken - Oude Utrechtseweg 34-2 berken - Regentesselaan 2a - 3 eiken, 1 acacia - Apollo 81 - 1 pruimenboom Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. iigmimartciiigia Voor het perceel Regentesselaan 2a is vergunning ver leend voor het veranderen van een uitweg (inrit). Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen be langhebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raad huisplein 1, afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastruc tuur geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Op uitnodiging van Idea en het Cultuurpunt Soest heeft poli tiek Soest afgelopen donder dag in de theaterzaal van Idea kennis kunnen nemen van de rol van het cultuurpunt binnen de moderne bibliotheek. On danks de drukke begrotingspe riode waarvoor het College en de Raad staan waren veel be langstellenden op deze uitno diging ingegaan. De avond werd ingeleid en verder begeleid door Appie Alferink, di recteur van het huis voor de ama teurkunst in Utrecht. Na zijn wel komstwoord, waarin hij het belang van een Cultuurpunt nog eens on derstreepte traden een twaalftal jongeren op die een repetitie uit beeldden van het project Pitch Ju nior waar zij in deelnemen. Daar door konden de aanwezigen zich enige voorstelling maken wat dit project inhoudt. Pitch Junior is ac teren, zingen, dansen, schrijven en drama. Pitch is een initiatief van de faculteit Theater van de Hoge school van de Kunsten Utrecht en een leuke mogelijkheid om de vele onderdelen van theater maken on der de knie te krijgen onder bege leiding van professionele docenten. Monica Lasonder, die voor het aanwezige publiek een toelichting op het project gaf, is als dramado cente verbonden aan een aantal scholen en opleidingen in en om Utrecht en als regisseur betrokken bij een aantal jongerentheatergroe pen. Monica heeft het Pitch Ju nior-project tot nu toe in Utrecht opgezet. Ook in Soest is Monica betrokken bij de start van de cur sus. Pitch brengt jongeren van een verschillende achtergrond bij el kaar en geeft hierbij de gelegen heid een keuze voor het theatervak te overwegen. Vervolgens gaf Marianne Hou- kamp, directeur van Idea, in haar inleiding een indruk van de mo derne bibliotheek: een multifunc tionele bibliotheek waar je niet al leen voor boeken naar toe gaat, maar waar nieuwe vormen van dienstverlening ontstaan en verder ontwikkeld worden. Het digitale eiland, waar via Internet, desge wenst onder begeleiding, informa tie via websites kan worden verkre gen. Het fysieke Cultuurpunt waar alle informatie op het gebied van kunst en cultuur aanwezig is. Idea in Soest heeft in relatief korte tijd een begin gemaakt zich om te vor men naar een moderne biblio theek, waarin op het gebied van literatuur, nieuwe media, kunst en cultuur, theater en workshops voor de inwoners van Soest veel te be leven valt. De inleidingen werden afgesloten door een bevlogen presentatie van Ingrid Pieterman, projectleider van het project Uitpunten in de provin cie Brabant. De investeringen die men daar samen met zo'n 12 ge meenten heeft gedaan om de plaatselijke 'Uitpunten' (Cultuur- punten) via een netwerk op inter net toegankelijk te maken maakte veel indnik. Op het gebied van uit gaan kunnen burgers via de plaat selijke website alle informatie vin den. De VW's, toeristenbureaus, theaters, kunst en culturele organi saties, recreatieve organisaties en de gemeenten, ze doen allemaal mee. Het stimuleert mensen om eens een voorstelling te bezoeken of zich aan te melden voor een ver eniging. Strate^ Tijdens geerde de cultuurwethouder van Soest, Harry Witte, enthousiast. In Soest is de laatste tijd al veel be reikt. Het cultuurpunt ziet hij als een belangrijke schakel voor de kunst en cultuur. Met name het onder de aandacht brengen van de mogelijkheden van uitgaan binnen Soest, zo ook het geven van onder steuning aan culturele organisaties. Een ingeslagen weg die, volgens Harry Witte, zeker vervolgd moet worden. Wethouder financiën Bert Krijger deelde deze mening. Bert Smit, secretaris van het Qjltuur- platform, benadrukte dat de rol van het Cultuurpunt van strate gisch belang zal blijken te zijn voor de kunst en cultuur binnen Soest. Het zal zeker bijdragen tot het ver beteren van informatie en voor lichting over het uitgaan in Soest, waardoor uitvoeriftgen en exposi ties nog beter zullen worden be zocht. Ook het actief deelnemen door inwoners zal hierdoor worden gestimuleerd. Dat dit Soest door deze promotie van de cultuur in de regio meer bekendheid geeft zal in toeristisch en economisch opzicht een goede keuze blijken te zijn. Raadsleden uit de diverse fracties ondersteunden het initiatief met positieve reacties, waarbij wel de kanttekening werd gemaakt dat er voor nieuw beleid niet al te veel ruimte is en dat ook hier prioritei ten moeten worden gesteld. Uit de reacties werd duidelijk dat men ook in Soest liever spreekt over een 'Uitpunt' dan een Cultuur punt. De nadruk zal moeten liggen bij het goed informeren van inwo ners waar men binnen Soest kan uitgaan en kunst en cultuur bele ven. Dat de ondersteuningsfunctie naar het culturele veld vanuit het cultuurpunt daarbij belangrijk is moge duidelijk zijn. Van Breukelen, vast goed! Makelaardij, hypotheken en assurantiën. Ook voor ver koop van uw woning, gega randeerd bespaard u op de vaste kosten (soms wel dui zenden euro's). Bel, mail of maakt u een afspraak, voor een vrijbl. gesprek 6017962, info@vanbreukelenvastgoed.nl, www.vbo.nl (om alvast een idee te krijgen). Voor TAPIJT (op voorraad), gordijnen, etc. Michel Rietveld Woninginrichting, Steenhoff- straat 50, Soest. Tel. 035- 5238324. Openingstijden: ma. 13.00-18.00; vrijd. 10.00- 18.00 en 19.00-21.00; zat. 10.00-17.00 of op afspraak. centrum gratis onafhankelijk hypotheekadvies begeleiding bij de koop van uw woning 50% korting op afsluitprovisie gratis taxatie Hartmanlaan 3, Soest 035-6017329 www.hypotheekinformatiecentrum.nl loodgieters- en verwarmingsbedrijf G.vandenPOLbv lid van de Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven komplete sanitaire installaties dakbedekking centrale verwarmingsinstallaties service- en onderhoudsafdeling VAN LENNEPLAAN 69 SOEST TEL. 035-6019954 GasondafioMd BRASSERIE KEUZEMENU 19,75 SEPTEMBER 2004 Graved lacks (gemarineerde zalm) Gebakken geitenkaasje met pruimencompote Spinaziesoep met crostini en gedroogde ham Taartje van gebakken tongschar en mulfilet met basilicumsaus Kalfsossobuco in rode wijnsaus Lasagna met gebraden rundvlees en chorizo Wentelteefjes met geconfijte mango Meringue met warme kersen en roomijs Koffie of thee met bonbon BRASSERIESCHOTEL VAN DE WEEK 11,35 Vraag onze medewerk(st)ers naar de samenstelling Op maandag menu inclusief glas wijn en kopje koffie "Brasserie. (niet °P feestdagen) 1188, Soest 035 - 603 60 10 www.soesterduinen.nl ld KEUKENS, BADKAMERS EN TEGELS KJ MEER DAN 35 JAAR VERTROUWD ADRES lil EIGEN M0NTAGEPL0EG IlI LOODGIETERS- EN ELEKTRAWERKEN tl RUIME COLLECTIE TEGELS t TEGEL- EN STUCWERKEN 'vraag naar de voorwaarden in onze showroom Veldweg 4 3764 CP Soest Tel. 035 - 601 48 78 ■•llll'hM TEVENS OP AFSPRAAK. Itf 41 lilÖJ Afgaande op de opkomst - zo'n honderd mensen toonden hun belangstelling - is het eer ste Soester Prinsjesdagontbijt, dat vorige week in de Soester Duinen werd georganiseerd, een succes geworden. Of dat ook voor de 'inhoud' geldt staat nog te bezien. De bijeenkomst op het vroege tijdstip (07:00 uur) van de derde-dinsdag-in- september hinkte daarvoor te veel op de spreekwoordelijke twee gedachten. Was het nu een plechtig bedoelde gebeds- en gespreksbijeenkomst, of een quasi-politieke conference...? De organisatoren, een groepje christelijke zakenlui uit Soest die daarmee het voorbeeld van o.a. Wassenaar volgden, zullen ver moedelijk een ietwat ingetogen, serieuze en tot nadenken stem mende bijeenkomst voor ogen hebben gehad, waarin ruimte was voor het uitspreken van gebeden en heilwensen - zoals het ook was aangekondigd. Dat er met zo veel nadruk 'mensen met een leidende positie in de plaatselijke samenle ving' waren uitgenodigd resulteer de in de aanwezigheid van nogal wat Soesters die graag voor vol worden aangezien. Het plaatselij ke bedrijfsleven leek daarbij enigs zins oververtegenwoordigd, in te genstelling tot bijvoorbeeld de cul tuur en de sport. Gezien het tame lijk pretentieuze motto 'voor het welzijn van de stad (Soest in dit geval)'- rechtstreeks ontleend aan de bijbelse profeet Jeremia - is het dus nog maar de vraag of de bij eenkomst wel aan haar doel heeft beantwoord. De 'inleiding' van prof. Bob Smalhout - tegenwoor dig vooral bekend als columnist van De Telegraaf - drukte wel een heel sterk stempel op het matineu- ze samenzijn, dat overigens royaal was voorzien van smakelijke -broodjes, sap en koffie en met zeer welluidende klanken werd opge luisterd door het trio SHE. .Burgemeester Koos Janssen ('Ik ben geen ochtendmens...') mocht, na de begroeting van de gasten door ceremoniemeester/gespreks leider Bert Tiggelaar, een wel komstwoord spreken. Hij vertelde hoe de derde dinsdag in september aan zijn naam gekomen was en hoe er in de loop van pakweg twee eeuwen nogal mee geschoven was. Hij waardeerde het initiatief om - vanuit de christelijke traditie - over de 'materiële en immateriële kanten' van de Troonrede en de Miljoenennota te discussiëren en de inzet om zich betekenisvol en dienstbaar aan de lokale gemeen schap op te stellen. Normen en waarden Van die discussie kwam maar wei- terecht. Na de uitvoerige speech1 zozeer van der een soo: met eer le voors lingen ii ving sin mee hij lachers voor er 'normei tijd met bijna ni< de man professt herstel1 zijn wel krant v; soms t sexadve voeglijk woordd respons dus hee werkt word ei Daarvó over di geweld, hol - v< lang ni wees o. boden als sex. waarvo De elk gonnen komst t consun De pro lijk met re lerai pastore volgens dat oo! 'naar d mg De poli Interne Geneeskunde houdt meer spreekuren en het (i) en i aantal endoscopieën maag, de nieu darm en lever is in MMC- - Baarn verdrievoudigd. De lichtbrc spreekuren van de polikliniek e° Interne Geneeskunde in Soest leverar zijn naar Baarn gegaan, waar hierme de poli op de derde etage is uit- ^oen b gebreid en het aantal spreek- nen er uren is toegenomen. Daardoor uit de kunnen patiënten eerder ge- ren. holpen worden. Ook de Door d Amersfoortse internisten Eelk- korat man Rooda en Rodenburg houden nu spreekuur in Baarn. mejjde] Bovendien is er een maag- we nu darm-leverarts bijgekomen. Samen dokter Maandag tot en met donderdag en meer j vrijdagochtend wordt spreekuur dezelfd gehouden op de polikliniek Inter- Wachtti ne Geneeskunde. Internist Roden- dat de i burg houdt maandagmiddag onco- de nieu logisch spreekuur. In de nabije toe- toekon komst zal de polikliniek Interne prograi Geneeskunde zich verder ontwik- ker op kelen. Met name voor hypertensie (hoge bloeddruk), diabetes en Atspi osteoporose (botontkalking) wor- Voor a den straks speciale spreekuren ge- de poli houden. Patiënten kunnen voor de en nagenoeg alle interne zorgvragen darm- terecht op de polikliniek Interne via SS i Geneeskunde op locatie Baarn. Patiënten met complexe en acute zorgvragen worden op locatie Amersfoort Lichtenberg behan deld. Endoscopie Maandagochtend, woensdagoch tend en vrijdagochtend vinden en doscopieën van de maag darm en lever plaats. Teammanager van de, afdeling voor maag-, darm- en le verziekten mevrouw De Jager: 'We hebben in Baarn op de eerste eta ge een prachtig verbouwde afde-. ling voor maag-, darm- en lever ziekten, voorzien van de nieuwste apparatuur. We hebben niet alleen nieuwe endoscopen, maar ook de nieuwste reinigingsmachines voor desinfectie van scopen kunnen aanschaffen.' Een endoscoop is een flexibele slang die in het lichaam wordt ge bracht en gekoppeld is aan een Op zat feest ii men i park k naam: monie renstre is bek< van Sc Wetho teren van Vr was in afstam Soest. Lucas neer i De de bin, vr reikte

Soester Courant | 2004 | | pagina 4