Waarschuwing! Accepteer geen hypotheekofferte voordat u met ons heeft gesproken. Bel (035) 609 63 19 GGS brengt werkbezoek aan kinderboerderij de Veenweide Stomerij Tolboom, óók voor wassen en kledingreparaties Cesar-therapie is uitkomst voor 'onhandige' kinderen Tolboom .1.49 *2.99 Feestelijke aanbieding Gratis boodschappen bij C1000 Van de Graaf Met Hypotheek Visie Soest als VIP naar De Woonbeurs Is neen inkomt Stomerij-wasserij van voor Zwart/witte ruitblazer Broodjes bakken in kinderboerderij Nieuwe naam voor bedrijf Van Weedestraat Praktijk voor Oefentherapie Cesar Soest uitgebreid e brufvcH hippelen ;1s €lstAt- Bij een besteding van min. 49,95 ontvangt u een mooie shopper Het team van wasserij-stomerij Tolboom. V.l.n.r. John en Yvonne Tolboom en hun medewerkers Eri ca Horvath en Lucien Leene. Foto: Soester Courant. oktober) gratis gewassen of ge stoomd. Dat maakt een bezoekje aan de zaak aan de Van Weede- straat 40 dus extra de moeite waard! Kinderen van 4 t/m 12 jaar kun nen op dinsdag 19 oktober brood jes komen bakken op kinderboer derij De Veenweide. Er worden zowel witte, bruine, als krenten broodjes gemaakt waar de kinde ren bijvoorbeeld een herfstegeltje van kunnen maken. Als er. tijd overblijft worden de broodjes ge lijk opgegeten, anders worden ze ingepakt om thuis op te eten. Het broodjes bakken start om 10:00 uur en duurt tot 12:00 uur. De kosten zijn 3,00 per kind. Kin deren dienen zich wel van te voren op te geven: 035 - 6018136 Soesterbergsesfraaf 49A 3768 EB Soest 035-602 35 84 Leusderweg 198 3817KS Amersfoort 033-4766893 elijke herfst- PAGINA r WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 Per 1 oktober vindt er een be langrijke uitbreiding plaats bij de Praktijk voor Oefentherapie Cesar in Soest aan de Laan straat 42B. Naast José van Da len, Edith van Ee en Tineke Voortbuis doet daar deze week een nieuwe collega haar intre de: Liesbeth van der Kuil. Ze is gespecialiseerd kinderoefen therapeut Cesar. Liesbeths komst betekent een ster ke verbreding van het zorgaanbod, waaraan een duidelijke behoefte bestaat. Door de bezuinigingen in het onderwijs en de zorg is het tweejaarlijkse bezoek aan de schoolarts afgeschaft. Daardoor worden houdingsafwijkingen - zo als scoliosis - of problemen in de motorische ontwikkeling van de schoolgaande jeugd dikwijls te laat ontdekt, met alle gevolgen van dien. De Cesar-praktijk Soest speelt in op de toegenomen vraag van de scholen, waar bij veel kin deren een 'motorische achterstand' wordt geconstateerd. Dat blijkt bij voorbeeld bij het schrijven. Steeds meer jongeren lijden aan bewe gingsarmoede; sommigen zijn zelfs bang om te bewegen. 'Er zijn veel kinderen die niet durven klimmen of fietsen, die geen bal kunnen vangen of altijd vallen. Ze worden ook nooit gekozen met gym,' ver duidelijkt Liesbeth. Vaak gaat het om zogenaamde 'onhandige' kin deren, die niet graag bewegen en zich daardoor onvoldoende ont wikkelen. Voor hen is Cesar-thera- pie een uitkomst. Dat geldt ook voor uiteenlopende groepen ande re kinderen, van kleuters die zich vaak heel impulsief bewegen tot pubers die voortdurend onderuit- hangen, wat weer kan leiden tot rugklachten. Ook zijn er heel wat kinderen met concentratieproble men voor wie Cesar-therapie heel veel kan betekenen. Kinderpraktijk Tot dusver was het vooral Edith die zich in de Cesar-praktijk Soest o.a. met de jongeren (tot 18 jaar) bezighield. Dat doet ze nóg wel, maar met de komst van Liesbeth worden de mogelijkheden veel groter. Liesbeth brengt veel erva ring mee, o.a. door haar eigen kinderpraktijk in Houten. Ook in Soest groeit de behoefte aan 'mo torische' hulp op school. Liesbeth start binnenkort samen met Mar- lon van Zal, bewegingsconsulente van de gemeente Soest, een project waarbij alle groepen 3 van de Soester basisscholen motorisch worden 'gescreend'. Ze zal zo'n drie dagen per week aan het pro ject besteden. Daarnaast is ze twee middagen per week in de praktijk aan de Laan straat, waar ook groepsbehande ling wordt gegeven aan kinderen (in groepen van maximaal tien) met lichte motorische achterstand. Dat gaat allemaal spelenderwijs, bijvoorbeeld met evenwichtspelle- tjes (op de 'wiebelplank').'Het be langrijkste is ze weer plezier in het bewegen te geven,' aldus Liesbeth. 'Dat stimuleert hun zelfvertrou wen.' Eventueel wordt er ook op school geoefend, (Opgave voor kinderoefentherapie kan recht streeks via Liesbeth, 88 06- 21.53.76.45.) Groepsles De Cesar-praktijk heeft al jaren lange ervaring met groepslessen voor volwassenen. De ruime oe fenzaal biedt alle mogelijkheden voor oefeningen - zónder appara ten! - om op een plezierige, be wuste en verantwoorde manier te werken aan conditie en ontspan ning, zowel voor dames als voor heren. Ze leren oefeningen die ze in het dagelijks leven thuis ook heel makkelijk kunnen toepassen. 'Waar het om gaat', legt José van Dalen uit, 'is het in-trainen van goede gewoonten en het afleren van ingesleten slechte beweging spatronen.' Ze wijst in dat verband op de zgn. rsi-klachten, o.a. door het gebruik van de computer. De Het team van de Praktijk voor Oefentherapie Cesar Soest, v.Ln.r. Edith van Ee, Liesbeth van der Kuil, Tineke Voorthuis en José van Dalen. Foto: Annemiek v.d. Kuil. cursus is geschikt voor iedereen, ongeacht leeftijd of conditie. Een gratis (vrijblijvende) proefles is al tijd mogelijk. 'Oefentherapie Cesar is een para medische behandelmethode, ge richt op het opheffen, verminderen of voorkomen van stoornissen, be perkingen en participatieproble men ten gevolge van een onjuist houdings- en bewegingspatroon,' zo luidt de officiële omschrijving. De beroepsgroep bestaat inmiddels al ruim 65 jaar. De Praktijk voor Oefentherapie Cesar Soest, zoals de naam officieel luidt, bestaat al 56 jaar en werd destijds opgericht door mevrouw Schuuring. José van Dalen nam het roer bijna twintig jaar geleden van haar over. José, Edith en Tineke vormen sinds en kele jaren een maatschap, die nu met Liesbeth een samenwerking is aangegaan. De behandeling vindt plaats op doorverwijzing van huis arts of specialist. Vergoeding Er bestaat hier en daar nog wel eens wat onduidelijkheid over de vergoeding van Cesar-therapie door de verzekering. Net als aller lei andere therapieën is de Cesar- therapie weliswaar uit de basisver zekering geschrapt, maar omdat 95 van de mensen aanvullend ver zekerd is krijgen ze de therapie in de meeste gevallen gewoon ver goed. En ten slotte: de landelijke beroepsverenigingen Cesar en Mensendieck zijn op bestuurlijk niveau samengegaan. Voor de praktijken heeft dat geen verande ringen tot gevolg. De Praktijk voor Oefentherapie Cesar Soest is bereikbaar op 88 035-602.35.74. ispannend oor allerlei tips Het 3e (goedkoopste) kledingstuk GRATIS gereinigd en geperst geldig van I t/m 7 oktober Van Weedestraat 40 - Soest - Tel. 035 - 6015558 De Fractie van GGS is nu ook 'vriend' van de Veenweide gewor den. GGS met vreugde vast. GGS: Vriend Ook de speciale plaats in de wijk Overhees/Boerenstreek zal be langrijk blijven. Daarvoor zal on derzoek gedaan moeten worden naar een samenwerking met de naburige scholen, SKS, en Idea. Een vriendenactie, sponsoractie naar bedrijven gaat komend najaar van start. Gemeentebelangen Groen Soest heeft het goede voor beeld al gegeven en heeft zich aan gemeld als vriend van de Veenwei de! Als iedereen die de kinder boerderij een keertje bezoekt dat ook doet (een entreeprijs voor 1 persoon naar een attractiepark kost vele malen meer!), zal de Veenweide voor iedereen in Soest een attractief en leerzaam pro gramma kunnen blijven bieden en een zekere toekomst tegemoet zien. Van maandag 4 oktober t/m zaterdag 9 oktober kan ieder een bij C1000 Van de Graaf (Zuidpromenade) met een spe ciale spaaractie gratis bood- schappenpakketten verdienen ter waarde van 38 euro. De ac tie duurt een hele week en men hoeft niets bij te betalen. Het sparen gaat vanzelf. Hoe werkt het? Bij iedere 10 euro aan boodschappen ontvangt de klant een spaarzegel. Die zegel wordt op een speciale spaarkaart geplakt. De eerste spaarkaart wordt thuis in de brievenbus be zorgd; overige kaarten zijn ver krijgbaar in de winkel. Een volle spaarkaart (35 zegels) geeft recht op een boodschappenpakket ter waarde van 38,00. Om de klanten op weg te helpen worden er op maandag 4 oktober dubbele zegels verstrekt! Daar naast zijn er extra pakketzegels te verkrijgen bij de aanbiedingen die in de advertentie op de voorpagi na van deze Soester Courant wor den genoemd. A-merken Het boodschappenpakket is uit sluitend gevuld met kwaliteitspro ducten van A-merkfabrikanten. Van chips tot schoonmaakmiddel, van 'lekker verwennen' tot 'ge woon erg handig'. Kwaliteit en service C1000 Van de Graaf staat voor kwaliteit en service. Ruim 1200 vierkante meter winkelplezier met een ambachtelijke slagerij, een zeer uitgebreide wijnafdeling, een broodafdeling met vers afgebakken brood, een postagentschap én een team enthousiaste medewerkers die de klant graag helpen. C1000 Van de Graaf is te vinden in het gezellige winkelcentrum Hartje- Zuid. (soms erg) vuil binnenkomt schoon te krijgen. Hij vertelt en thousiast over 'detacheren' (ont- vlekken en voorbewerken), reini gen in de machine, afwerken ('poppen en toppen', wat zo veel wil zeggen als kreukvrij maken) en strijken, dat nog helemaal met de hand gebeurt. 'Het moet immers perfect zijn, plooien, revers etce- tera,' aldus John. Een tevreden klant, dat is voor hem het belangrijkst. 'Laatst was er een mevrouw die allemaal verf op haar jas had gekregen. Ze was wanhopig, maar ik heb hem met een behandeld en kon hem weer perfect schoon meegeven. Ze was hartstikke blij, natuurlijk. En daar doe je het toch voor.' De Tolbooms zijn gespecialiseerd in de behandeling van suède en leer. Ze verhuren daarnaast ook tapijtreinigingsapparatuur en bie den sinds kort ook als extra servi ce kledingreparatie (stoppen, kno pen en ritsen aanzetten, etc.), maar niet verven van kleding hoort daar het bij, wegens de bijzondere mi lieu-eisen. Bovendien, aldus John Tolboom, valt het resultaat eigen lijk altijd tegen, 'en je wilt toch te vreden klanten hebben...' Actie Ter gelegenheid van het 'vijfjarig bestaan' is er een speciale actie bij wasserij-stomerij Tolboom. Elk derde kledingstuk (maar dan wel het goedkoopste van de drie) wordt in de actieperiode (vrijdag 1 oktober tot en met donderdag 7 dag van 2004, t Vallend Rlari zien en te Stomerij Zeilstra is vanaf 1 oktober Nieuw - Wasserijservice voor particulieren en bedrijven!! - Haal- en brengservice op afspraak interieuradvies. En is er natuurlijk ruimte voor persoonlijk financieel advies.' Mooie prijzen De interactieve ervaring 'bouw je droomhuis' zorgde vorig jaar voor de nodige beroering bij bezoekers én de media. Zij noemden dit op merkelijke concept innovatief en spannend. Redenen genoeg om de bezoekers ook dit jaar deze bele venis niet te onthouden. Beursbe zoekers kunnen bovendien verrast worden door één van de Hypo theek Visie-fototeams. Wie het ul tieme 'Je woont toch om te leven'- gevoel weet uit te beelden, maakt kans op een digitale fotocamera of een hypermoderne Giant-bike! Hypotheek Visie Hypotheek Visie, opgericht in 1992, is één van de grotere orga nisaties op het gebied van finan ciële dienstverlening. De franchi- seorganisatie beperkt zich niet al leen tot advisering over en bemid deling in hypotheken. Ook verze keringen en beperkte bancaire diensten (all finance) behoren tot het dienstenpakket. Het onafhan kelijke en kosteloze advies is ge richt op het vinden van een totaal oplossing op basis van persoonlij ke omstandigheden en wensen van de klant, vanuit de filosofie 'Je woont toch om te leven!' Hypotheek Visie is aangesloten bij de Stichting Keurmerk Hypotheek Bemiddeling en heeft een landelijk netwerk van bijna tachtig franchis- evestigingen. Er werken in totaal ongeveer 250 mensen. Kijk voor meer informatie over Hypotheek Visie op de website: www.hypotheekvisie.nl. Gemeentebelangen Groen Soest probeert iedere maand of in ie der geval om de maand een werkbezoek te houden. De partij vindt het belangrijk dat haar raadsleden goed op de hoogte blijven wat er speelt bij de ver schillende maatschappelijke in stellingen in Soest. De SOW-delegatie van Gemeente belangen Groen Soest was onlangs op werkbezoek bij kinderboerderij de Veenweide, die nu ruim twee jaar door de stichting Balans onder haar hoede is genomen. Wat is er sindsdien gebeurd? Directeur Roy Sheldon ontving de delegatie op een nieuw aangelegd terras waar leerlingen van de Laserberg in Soest de koffie of fris serveerden. Een eerste goede vorm van sa menwerking die voor beide par tijen wat oplevert! Elke dag open en tegen zeer schappelijke prijzen waarbij ook een plak cake, zakje chips of ijsje worden verkocht. 'Na de overname en de behoorlij ke negatieve reclame heeft Balans o.I.v. Roy en Barbara zijn schou ders eronder gezet en dat is nu duidelijk te zien: netjes, zeer scho ne dierenverblijven, overzichtelijk geheel ook wat kinderactiviteiten betreft en voldoende vrijheid voor iedereen. Wij vinden dit een enor me prestatie van de medewerkers van Balans,' aldus de GGS-ers. Na de eerste tegenslagen, o.a. het verdwijnen van ID-banen en de moeilijke overname, lopen er nu zeer gemotiveerde en gekwalifi ceerde personeelsleden rond, ge steund door een aantal vrijwilli gers. Er zijn niet genoeg financiële middelen en te weinig formatie plaatsen. De toekomst van de Veenweide zal voor een groot deel afhangen van de inzet van vrijwil ligers. Er worden veel plannen gemaakt en contacten gelegd om structu reel, naast de verantwoordelijke beroepskrachten, vrijwilligers in te schakelen. Als dat lukt kunnen de openingstijden uitgebreid worden (ook in het weekend!) en het aan bod worden verbreed. De doelstel ling sociaal, cultureel en educatief voor kinderen t/m basisschoolleef tijd blijft daarbij gehandhaafd, stelt Beleef De Woonbeurs als VIP! Hypotheek Visie Soest nodigt haar relaties van harte uit om dit fantastische evenement op een bijzondere manier mee te maken. De Woonbeurs, die plaatsvindt van 28 september t/m 3 oktober in de RAI Am sterdam, brengt het nieuwste op woongebied uit de hele we reld. Dit toonaangevende woonevene- ment past volgens franchisenemer Frank van Renesse van Hypotheek Visie Soest uitstekend bij de filo sofie van Hypotheek Visie: wonen, leven, genieten! 'Onze slogan is niet voor niets: "Je woont toch om te leven". Ontspannen, de dingen doen die je belangrijk vindt... en ondertussen je financiële zaken goed geregeld hebben. Daarom is Hypotheek Visie al sinds jaren hoofdsponsor van De Woonbeurs.' Gratis kaarten 'Onze klanten beleven De Woon beurs helemaal in Hypotheek Vi sie-stijl, dus met volop persoonlij ke aandacht. Zoals zij dat van ons gewend zijn. Maar...', benadrukt Frank van Renesse, 'ook nieuwe klanten die een afspraak maken voor een gesprek bij Hypotheek Visie, ontvangen van ons twee gra tis kaarten voor dit unieke VlP-ar- rangement. Hypotheek Visie VIP's zijn de hele dag wëlkom in onze stand voor een hapje en een drankje en voor leuke en bijzonde re activiteiten. Zij kunnen koken met topkoks en smullen van de lekkerste hapjes. Naast culinaire en andere workshops, staan specialis ten klaar met keuken-, licht- en 121 -Tel. 601 24 25 londerdag t/m zaterdag deze week heeft de sto- erij aan de Van Weedestraat (tot nu toe bekend als sto- erij Zeilstra) een andere aam: Stomerij-Wasserij Tol- 'oom. Het betekent dat John ïn Yvonne Tolboom, eigenaars sinds enkele jaren, nu ook hun eigen naam aan de zaak heb- ien verbonden. eerder was er geen aanleiding om uchtbaarheid te geven aan het feit dat zij al sinds 1999 de onderne- ners zijn. Nu vieren ze dus als het ware direct hun vijfjarig bestaan. De naamsverandering bezegelt te gelijk een aantal ingrijpende veran deringen, die inmiddels groten deels hun beslag hebben gekregen. Zo is aan de stomerij ook een was serij toegevoegd. In het ruime sou terrain van de zaak aan de Van Weedestraat staan diverse wasma chines te draaien. Vooral grote par tijen bedrijfskleding wordt daar weer fris en schoon gemaakt en gestreken, maar ook particulieren Izijn er met hun 'wasje' welkom. Tolboom biedt ook een overhem denservice. Maar ook 'boven' is de apparatuur onlangs vernieuwd. Er staat een levensgrote moderne rei nigingsmachine, die voldoet aan de strengste milieueisen. 'Handwerk' Het is voor een groot deel nog 'handwerk', aldus John Tolboom. Hij zit al met al reeds meer dan 25 jaar in het vak. Hij beleeft er nog altijd plezier aan om kleding die

Soester Courant | 2004 | | pagina 7