OESTERBERGSE COURANT 1 Lintje H.J.A. Klein Hofmeijer Tnderboekenfeest in de bieb Geen verkoop en horeca in bedrijfspand Soesterberg ERPE oen Soest) KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Demonstratie gaat cursus speksteensnijden vooraf Dodenherdenking bij het monument Olivierkazerne Attentiv verzekert AGAVS attentiv lij afscheid als bestuurslid katholiek onderwijs Verhalen vertellen uit het verleden Theater en muziek in De Drie Eiken Uw autoverzekering te duur Bel voor een vrijblijvende vergelijking 0346 - 33 15 34 xriffels, muziek, tentoonstelling en veel meer Tentoonstelling in De Drie Eiken 0800 - 0432 Wisseling van commando Vliegbasis Soesterberg dag 6 oktober 2004 woningen it zijn huurwoningen en/of mingen onder de twee ton "erberg .erberg spelen grote projecten, art Krol als portefeuille - ruimtelijke ordening nauw 3kken is. "In overleg met 3ergers zijn we volop bezig aarheid van het dorp te ver- De Werkgroep stvisie Soesterberg heeft een an Toekomst Soesterberg d, dat uitgebreid besproken e bewoners van Soesterberg. zoveel te gebeuren in 'erg: een nieuwe school bij een sterk verbeterd ïin met ook woningen onder ton euro, woningbouw mtakt der Kontinenten en Ankh met wederom veertig voningen in de goedkopere de inrichting van het atenterrein waardoor !rg weer een dorpshart waar we onder andere voor onderen gaan bouwen, id van de ijsbaan, de verbe- a de ambiance en de irheid van het woonwerk- esterberg-Noord, bij de lrn onder meer dorpshuis- in nieuwe bedrijven- ïnheid moet toenemen, ok gediscussieerd, omdat is. Maar we hebben rg moet nog meer kwaliteit 'an het dorp." WOENSDAG 6 OKTOBER 2004 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 za en (kinderjkapper Centrum De Plantage een van ons totaalbeleid", zegt vergrijzende samenleving, hikt zijn voor ouderen. In ,t project is dat ouderen Krol, wethouder volks- ijk doel. Tot 2015 mogen en deel van deze woningen iongeren. Dat staat hoog in [eren neerzetten op de s. Om dat aantrekkelijk te jrenstraat. "Wat een er is." Witte knikt. "De ligd datje door de fiets- iet de auto," vervolgt Haxry Witte, om veilige scholenroutes legeverklaring, omdat iject Hart van de n. "Het gaat om een q natuur is cruciaal voor rt van de Heuvelrug is enterrein." Ja, knikt en we nu eindelijk iets iseren. Dat moet werk- ret sleutelwoord is. "We 1 elkaar met argumenten aat." Dlteamcross met 300 deelnemers, ie Zwemspelendag waar 500 aren intensief aan het bewegen n, aan de jeugdtriatlon en het .evenement WhoZnext waarbij ngen aangeven met welke en ze tijdens die dag willen ismaken. In oktober vorig jaar ve begonnen met een uurtje wemmen voor vrouwen. Dat gemiddeld 45 vrouwen met aieters naar 70. SRO, de itant van het Spleasure urn, heeft besloten het uurtje nemen in het reguliere aanbod, doen we het voor. Nu wordt er ;ructureel iets meegedaan." PERSPECTIEF jkperspectiefplannen in de i Smitsveen en De Eng zijn ruchten aan het afwerpen. "We zijn met allemaal activi- bezig om de sociale samen- n deze wijken te bevorderen, wijkbeheerteams opgericht bevorderen enorm dat wijk- mken over activiteiten in de zijn, zijn de Opvoedwinkel, ït opzetten en uitbreiden van ser activiteiten in de wijk. In datief Centrum De Plantage Het moet het kloppend hart motor zijn om zaken aan te Zaterdag 9 oktober zondag 10 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering (parochianen met schoolkinderen) Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores P. Denneman en J. Litjens; tv-uitzending; Nationaal Jongerenkoor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. Jac. Buitenhuis, üsselstein (ZWO-zondag) Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; avondmaal World Outreach Church (info locatie: SS 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 45,- (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351530 e heer H.J.A. Klein Hofme- !r heeft zich circa twintig jaar jespannen om het katholiek ïderwijs in Soest en Soester- irg tot grote bloei te brengen', t was de tekst op de uitnodi- ïg voor zijn afscheidsrecep- Bij die gelegenheid speldde irgemeester Koos Janssen m in de Carolusschool de rsierselen op die behoren bij t lidmaatschap van de Orde n Oranje Nassau. gedecoreerde is sinds maart 85 onafgebroken bestuurslid ge- :est van de Stichting Katholiek ïderwijs Soest-Soesterberg KOSS). lorzitter Gerard ten Brinke leid- burgemeester Janssen in. Deze 1de in zijn toespraak vast dat ein Hofmeijer 'er vroeg bij was zich voor anderen maatschap- lijk in te spannen.' Dat dienst ar zijn sluit ook aan bij zijn loop- an. Na de opleiding tot beroeps- derofficier en werkzaamheden een infanteriebataljon van het Legerkorps van de Koninklijke mdmacht, ging hij begin jaren 70 de gemeentepolitie Zeist, rvolgens werkte hij bij het )rps Rijkspolitie Dienst Lucht- art op Schiphol, de Rijkspolitie listrict Utrecht), bij achtereenvol- :ns de verkeersgroep, de groep susden en de Algemene Dienst. In de periode 1990 - 1993 vervul de hij de functie van Hoofd van de ictie Executieve Informatievoor- :ning en Planning. U heeft zich ioral beziggehouden met ver- illende aspecten van de be- ijfsvoering binnen het district. iaf oktober 1993 was Klein •fmeijer betrokken bij de reorga- :atie van de politie. Deze werk lieden vonden voornamelijk lats in het district Eemland >ord. Na die tijd werkte hij met tme op het vlak van informatie- en communicatie-technologie, was leidsmedewerker en meest re delijk regionaal coördinator ijwillige Politie. burgemeester kwam tot de iclusie dat Klein Hofmeijer een ïlzijdig mens is. Dat blijkt ook uit het vele werk dat hij voor de jchting Katholiek Ónderwijs testerberg vanaf 1985, en na de pie in 1993 Soest-Soesterberg, ieft verricht. Hij was acht jaar penningmeester en vervolgens ruim elf jaar secretaris. Met onder meer financiën en directie- en per sonele zaken ging hij altijd zorgwl- dig en tactvol om. Dat gold ook voor de fusie die leidde tot de SKOSS. 'Diverse werkgroepen op allerlei terrein en het penning meesterschap bleef u in die tijd "gewoon" (maar wat is gewoon biji die ontwikkelingen) vervullen. Na de fusie (zes basisscholen, onge veer honderd personeelsleden) werd u secretaris van het bestuur. U toonde daadwerkelijke aandacht voor het welbevinden van het per soneel en tal van kwesties werden opgelost. De laatste jaren heeft u zich binnen het bestuur hard ge maakt voor een bovenschools ma nagement, wat in 2003 resulteerde in een algemeen directeur voor de zes scholen van de stichting SKOSS,' aldus de burgemeester. Klein Hofmeijer heeft volgens hem een betekenisvolle bijdrage gele verd aan de voortgang en de ont wikkeling van het onderwijs in Burgemeester Koos Janssen speldt de heer Klein Hofmeijer de koninklijke onderscheiding op. Voor mevrouw Klein Hofmeijer (rechts) waren er bloemen. Foto: Eemland Pers Soesterberg en Soest en zich gerui me tijd voor de samenleving inge spannen. Een blijk van waardering bij zijn afscheid van de Stichting Katholiek Onderwijs Soest - Soesterberg in de vorm van zijn benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau vond de burge meester dan ook een terechte be loning. Voor mevrouw Klein Hof meijer waren er bloemen, 's Avonds was er in restaurant 't Spiehuis een diner voor genodig den. Hier haalde voorzitter Ten Brinke herinneringen op aan de tijd waarin Klein Hofmeijer be stuurslid van de SKOSS was. Na mens het gezelschap van bestuur, directeuren en adjunct-directeuren bood het oudste SKOSS-bestuurs- lid Henk Henken hem een digita le camera aan. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, SS 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, SS 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. - Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SS 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: SS 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, I3i 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: SS 0900-202.55.01. Voorafgaand aan de door haar te geven cursussen op de maandagen 1 en 8 no vember, geeft Irmgard Len- sink op maandag 18 oktober van 10:00 tot 12:00 uur een demonstratie speksteensnij den. Dat gebeurt in De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Speksteen is een natuursteen, die zonder veel moeite met ver schillende gereedschappen te bewerken is. Hiervoor kan men bijvoorbeeld een mesje gebrui ken, een rasp, een zaagje, maar eventueel ook hamer en beitel. Op deze manier kan men van een vormeloze steen allerlei sier- en gebruiksvoorwerpen maken, zoals figuren en scha len. Speksteensnijden komt nog het meest met beeldhouwen overeen. Irmgard Lensink heeft al eerder veel succes gehad met haar cur sussen. 'Het is niet moeilijk te leren,' zegt ze. 'Zelfs mensen die het voor 't eerst doen, kun nen de mooiste dingen maken. Als ze eenmaal besloten hebben het ook eens te proberen, blij ven ze er meestal mee door gaan. Dan gaan ze zelf spek steen kopen om ermee aan de slag te gaan om er dieren of andere figuren uit te snijden.' Tijdens de demonstratie op maandag 18 oktober hoeven belangstellenden zelf niets mee te brengen. Irmgard Lensink heeft alle materialen bij zich om te laten zien wat er allemaal gebruikt kan worden om de speksteen te bewerken. Geïnte resseerden mogen zelf ook een eerste poging wagen om iets te maken. Wie ermee door wil gaan en de cursus wil volgen, kan zich direct hiervoor in schrijven. De twee cursusochtenden op de maandagen 1 en 8 november in De Drie Eiken beginnen telkens om 09:30 uur. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 88 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, IS 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Op initiatief van de werkgroep van het ontmoetingscentrum De Drie Eiken is er op vrijdag 8 oktober weer een vertelochtend voor 55- plussers in het centrum. Onder het genot van een kopje koffie kunnen inwoners van Soesterberg vanaf 10:00 uur hun verhalen uit het ver leden kwijt. Die leveren vaak ver rassende reacties op. Deze activi teit is inmiddels een vast onder werp geworden in het programma van De Drie Eiken. De theaterschool De Springplank geeft zondagmiddag 17 oktober om 13:30 uur een voorstelling in het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Voordat deze begint, is er een muziekpro gramma, verzorgd door het echt paar Creutsberg uit Soesterberg. De toegang is gratis. Het eerste damesteam van AGAVS is het seizoen goed begonnen. In het nieuw gestoken door zijn sponsor Attentiv waren de volley- balsters zaterdag een maatje te groot voor US uit Amsterdam. Voor aanvang nam aanvoerster Maud Pellen het woord om Robert van der Burgt, financieel adviseur en eigenaar van Attentiv, te be danken en hem toe te zeggen, dat het team er alles aan zou doen om de naam Attentiv goed uit te dragen. De dames hielden woord en wonnen met 4-0. Zaterdag spelen ze om 13:00 uur weer in de Banninghal. Uw persoonlijk financieel adviseur Montgomeryweg 23-C, Soesterberg www.attentiv.nl/vanderburgt.bv Kir ic In Soesterberg staat de biblio theek tot en met 16 oktober in het teken van de Kinderboe kenweek. Gedurende deze pe riode is de bibliotheek feeste lijk versierd. Kinderen kunnen de boeken bewonderen die dit ir een Gouden en Zilveren iffel en Penseel hebben ge- >nnen, en meedoen met de inderboekenquiz. Muziek is iet thema van de 50-jarige 'nderboekenweek. [ëa Kunstencentrum, theater en .Bibliotheek in Soesterberg houdt op woensdag 13 oktober een feest middag in de bibliotheek tijdens deze Gouden Kinderboekenweek. De boeken die dit jaar een Gou den en Zilveren Griffel of Penseel wonnen zijn uiteraard aanwezig in |je bibliotheek. Na de Kinderboe kenweek zijn ze ook te leen. De Jboeken die in aanmerking komen voor de Griffel der Griffels staan ook tentoongesteld. De Griffel der Griffels is een speciale prijs. Om dat de Kinderboekenweek 50 jaar bestaat, wordt het allermooiste boek dat ooit een Griffel kreeg, uitgekozen als winnaar van de Griffel der Griffels. Gisteravond is de winnaar bekend gemaakt tij dens het Kinderboekenbal. In de bibliotheek is overal muziek; er is een heel bekend melodietje te horen. Wie de muzieknoten kan ontcijferen en weet welk liedje het is, schrijft dit snel op een papier tje. Wie het goed heeft, mag grab belen in de Kinderboekenweek grabbelton! Wie goed kijkt, ziet instrumenten in de lucht zweven. Die hangen er niet voor niets: bij elk instrument hoort een quizvraag. De quiz is verkrijgbaar bij de balie. Wie alle vragen oplost, mag grabbelen in de kinderboekenweekgrabbelton De leerlingen van groep acht van de basisscholen brengen tijdens de Kinderboekenweek allemaal een bezoek aan de bibliotheek. Tijdens dit klassenbezoek krijgen ze uitge breid informatie over leuke boeken voor kinderen van 12 jaar en ouder, ze leren hoe ze informatie via internet in de bibliotheek kun nen vinden en ze gaan zelf aan de slag met de internetspeurtocht. Alle leerlingen krijgen een boekje mee waarin leuke boeken voor kinderen vanaf 12 jaar staan. Ze lezen hierin ook hoe ze mee kun nen doen aan de Jonge Jury, en op hun favoriete boek uit 2003 kun nen stemmen. Het Kinderboekenfeest vindt plaats volgende week woensdag 13 oktober van 14:00 tot 17:00 uur, (niet op zaterdag 9 oktober, zoals eerder vermeld werd). Er zijn aller lei spelletjes te doen: jukebox - haaksesjoelbak - kikkerspel - schminken - muziekinstrumentje maken - op de foto - versiering maken - springerig hapje en drank je. In Soesterberg is het volop feest tijdens de Kinderboekenweek! De strippenkaarten voor de spelletjes middag zijn te koop voor 2,00 in de bibliotheek. Er is veel belang stelling voor, dus er snel bij zijn is aan te bevelen. Tijdens de Kinder boekenweek ligt ook de Kinder boekenmolen weer klaar, vol leu ke boekentips. Voor de peuters en kleuters is er de Voorleesgids, een boekje over prentenboeken. Spe ciaal voor de jeugd van 12 jaar en ouder is er de SYPRAB gids, een boekje vol boekentips. Meer informatie over de Kinder boekenweek is te vinden op www. ideasoest.nl. www.kinderboeken week.nl en www.zappelin.nl. In het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein is met ingang van donderdag 7 okto ber een expositie te zien van schil derijen van Lea van den Eijnden. Zij begon zo'n vijftien jaar geleden met aquarelleren. Haar werken zijn veelal geïnspireerd door de jaarge tijden en de natuurelementen. Daarvoor maakt ze gebruik van de sluiertechniek. De laatste twee jaar is zij wat abstracter gaan experi menteren; eerst vooral met blauwe tinten, daarna met de warmere kleuren. De expositie wordt mor gen om 19:00 uur geopend. IS Tijdens een herdenkingsplech tigheid op de Soldaat Ketting Olivierkazerne aan het Zeis- terspoor in Soesterberg zijn kransen gelegd ter nagedachte nis aan de militaire explosie- venruimers die tijdens de uit oefening van hun werk het le ven verloren. Tussen de krans- Ieggingen bracht de militaire kapel koraalmuziek ten geho- Vorige maand is uitgebreid de" Operatie Market Garden in Arn hem en omgeving voor de zestig ste keer herdacht. De plaats waar in september 1944 de ingezette bevrijding van Nederland voorlo pig tot stilstand kwam. In het al bevrijde zuidelijke deel van Neder land hadden de Duitsers destijds grote hoeveelheden mijnen, val strikken en explosieven achterge laten. Om dit gevaar voor de Ne derlandse bevolking te elimineren, werd personeel van de Compagnie Bomopruiming ingezet. Ook mili tairen van het Regiment Techni sche Troepen behoorden daartoe. Eén van de ploegen die explosie ven opruimden, stond onder lei ding van dienstplichtig sergeant- majoor Cornelis Scheick. De 20- jarige in Amsterdam geboren Scheick woonde in de Haarlem mermeer, toen hij in 1939 werd opgeroepen voor het vervullen van zijn militaire dienstplicht. Na de bezetting van Nederland week hij in mei 1940 uit naar Engeland. Na bijna twee jaar dienst te hebben gedaan in Suriname kwam hij, na dat hij een aantal opleidingen had gevolgd in respectievelijk Canada, Engeland en België in de rang van sergeant terug in Nederland. Op 1 januari 1945 werd hij bevorderd tot sergeant-majoor. Hij was ver loofd met juffrouw Hoogendoom. Op 15 februari 1945 werd hij bij het ruimen van een geïmproviseer de mijn in de 'Villa Nova' op de dam in de zoom tussen Bergen op 9 Herdenking op de Soldaat Ket ting Olivier Kazerne in Soesterberg van omgekomen militairen. Foto: Pol de Soeten Zoom en Steenbergen zwaar ge wond. Een dag later, op 16 februa ri 1945, overleed hij aan zijn ver wondingen in een Brits militair hospitaal in Breda. Sinds 1993 wordt de kazerne van het Explo sieven Opruiming Commando in Culemborg naar Scheick ver noemd: de Sergeant-Majoor Scheickkazeme. Met juffrouw Hoogendoom is het nooit tot een huwelijk gekomen. Bij de doden herdenking was zij wel aanwezig. Uit eerbied aan sergeant-majoor Scheick en zijn 29 collega-ruimers van het regiment die in tijden van crises het leven lieten, staan hun namen vermeld op het monument op de binnenplaats van de Soldaat Ketting Olivierkazerne te Soester berg. Sinds de negentiger jaren zijn Nederlandse militairen aanwezig in Bosnië-Herzegovina. Onder hen ook militairen van het Regiment Technische Troepen. Tot op heden kwam één van hen niet terug. Uit eerbied voor sergeant-majoor Hoekstra staat ook zijn naam ver meld op het monument. Bij de kransleggingen werd tussentijds door de militaire kapel afwisselend koraalmuziek ten gehore gebracht. 'inder- en .jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Het opleidings- en trainingscom mando van de Koninklijke Land macht heeft een nieuwe comman dant. Tot eind vorige week zwaai de generaal-majoor Cees Nicolai de scepter over het Opleidings- en Trainingscommando. Maandag werd het bevel overdragen aan bri gade-generaal Piet Smit. Generaal Nicolai ging na 39 dienstjaren met functioneel leef tijdsontslag. Hij was gedurende zes jaar commandant van het Oplei dings- en Trainingscommando. Voordien was hij onder meer com mandant van de Operationele Staf en de Eerste Divisie 7 December. In zijn loopbaan heeft hij 15 staf functies bekleed. Brigade-generaal Smit stuurde in zijn vorige functie 13 Gemechani- - seerde Brigade in Oirschot aan. Het Opleidings- en Trainingscom mando, waarvan de staf is geves tigd in Utrecht, verzorgt het over grote deel van de opleidingen bin nen de Koninklijke Landmacht en - ondersteunt de training van de pa rate eenheden. De staf heeft de beschikking over meerdere opleidings- en trainings centra, die verspreid zijn over ka zernes in het hele land. In Amers foort is dit de Bernhardkazerne, en in Soesterberg de Dumoulin- en de Soldaat Ketting Olivierkazerne. Waar eeuwen lang het hout gekapt voor warmte en voor wonen, waar heide rest, zo mooi ontsnapt, zit luchtvaart aan te komen. Waar bijtjes zorgen voor het loon, haast elke dag de hen een ei, waar plaggenhutters in hun home met spek en bonen duvels blij. Waar plaggen aan de buitenkant, ze kan er niet meer tegen, geen schilderijtje aan de wand, er sijpelt soms wat regen. Daar staat plots in zo'n natte hut, van hogerhand gezonden, den Rademaker in de prut. Hij predikt onomwonden: Hebt allemaal elkander lief, de beste basis uiteraard. Hij spreidt zijn armen hemelswijd, hij lijkt een vliegtuig op zijn staart. En bij het schijnsel van een kaars zien ze hem hoopvol aan. Hij staat in 't midden van de hut, daar kan hij rechtop staan. De scheidende generaal Nicolai (links) draagt het commando over aan zijn opvolger Smit. Foto: Pol de Soeten Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg-15-A, Soesterberg Het college van burgemeester en wethouders is niet bereid vrijstelling te verlenen aan de Soester M.A. van Ee van bepa lingen in het bestemmingsplan Soesterberg-Noord. Dit bete kent dat hij in zijn bedrijfs pand, de Proefkelder, aan de Stemerdingweg 12 in Soester berg geen winkel voor verkoop van wijn per doos, een kantoor annex wooneenheid en een eet gelegenheid mag vestigen. Voldoen aan het verzoek van Van Ee is in strijd met het bestem mingsplan. De grond waarop het pand aan de Stemerdingweg staat, is bestemd voor bedrijven van overwegend plaatselijk verzorgen de aard en plaatselijk gevestigde bedrijven. Hiervoor zijn toegelaten bedrijfsgebouwen met daarbij be horende kantoren, parkeervoorzie ningen, opslagruimten, ontslui tingsverhardingen en -wegen, groenvoorzieningen, open terrei nen cn bouwwerken die geen ge bouwen zijn. Het verzoek van Van Ee betreft het realiseren van een restaurant en een winkel. Deze functies zijn echter niet opgenomen in het be stemmingsplan en daarom daar mee in strijd. Ten aanzien van de tailhandel is bepaald dat dit niet is toegestaan voor onder meer voe- dings- en genotsmiddelen. Overigens behelst het plan van Van Ee om een kantoor annex wooneenheid te realiseren. Een kantoorfunctie tot een maximum van 500 vierkante meter bruto vloeroppervlakte is toegestaan op voorwaarde dat deze behoort bij de bedrijfsactiviteit in het pand en uitsluitend als ondergeschikte ne venactiviteit. Een woonfunctie daarentegen is wel in strijd met het geldende bestemmingsplan. In hun besluit schrijven burge meester cn wethouders dat het vanuit stedenbouwkundig oogpunt De Proefkelder aan de Stemer dingweg mag geen horecafunctie krijgen en ook mag er geen verkoop plaatsvinden. Foto: Eemland Pers niet wenselijk is om op het bedrij venterrein horeca toe te staan. 'Het karakter van het bedrijventerrein dient te worden gehandhaafd. Hierin is horeca niet passend.' In dit geval passen de vorm van de detailhandel (verkoop van wijn per doos) en de woonfunctie niet bin nen het karakter van het bedrijven terrein. aldus B en W.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15