ember MERS :.k. :.k. ■K. l étH1 L CD ktober jazzmaand Artishock aruóhoch I i CULTUUR Et WELIUN V Vogelspin Harry blikvanger in tentoonstelling Kwekerij Tsjechisch Baroktrio in Cenakel Soesterberg Exclusief kinderboeken- kwartetspel Boekêntips voor slechts van kinderen en kans op vette prijzen! bij aankoop von 9,99 aan kinderboeken Van de Ven PAGINA QENSDAG 6 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 17 n Wonen aan de Birkstraat. informatie. Met deze folder retti barbeque twv 2500,- lwv€ 1500,- SCHRAVEMADE B.V. Cultuuruitwisseling Cursus bloemschikken Limburg - Soest VOORDEEIKEUKENS L BLOEMENHUIS JASMIJN RS WIJNIMPORT Yoga: 'Satsang met Josje' Volksuniversiteit Soest Klassieke muziek D^NKEL Wisnu Kinderboerderij bakt ze bruin in herfstvakantie Ledenvergadering van Fietsersbond Jazzmovie Jazzavond Yrij salsadansen The Ladykillers profilz ~,£oed i Wie wat te zeggen heeft, doet dat in de Soester Courant Het Nest speelt 'Het slotakkoord' 'Paniek op de prairie' Libris Er gebeurt altijd iets bij uw Libris-boekhandel Yaditioneel is oktober dé naand om bij Artishock keil is te maken met jazz in al zijn erscheidenheid. Jazzpodium xtishock biedt een uitgebreid rogramma, dus voor ieder wat ils! Dimami igelopeti zondagmiddag mocht et trio Dimami de spits afbijten, let werd een gezellig concert met en verrassend origineel en veelzij- ig geluid van deze band, die met it concert de laatste cd van het rietal met succes onder de aan- acht bracht van een enthousiast ubliek. i Videovoorstelling )p vrijdagavond 8 oktober (20:30 ur) wordt in de filmzaal de be- oeker getrakteerd op een blik in M - uWlul v<ui ue iet verleden van de jazz. Een ..ederlandse jazzpianisten, met loeiende selectie van beelden van Jljn.band 'Three Tenor Case' zal tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Three Tenors Slinger, de nestor van de listorische concerten, waarbij 0_ iruik wordt gemaakt van de digi- ale projectiekwaliteit die het Film huis sinds kort biedt. Grote namen lis Lennie Tristano, John Coltrane, het jazzpodium betreden op zater dagss oktober (21:00 uur). De t>and met de vette sound van drie rap-tenorsaxofonisten heeft inmid- een zeer succesvolle toernee ionny Rollins, Dizzy Gillespie, en volbracht langs een achttal Neder- ïderen passeren de revue. landse jazzclubs, ter viering van - Cee.S SUntrerV -7Cej_° t-* Miëtt Molnar zal met haar flexibe le stem en warme timbre haar veel zijdigheid laten horen in de stuk ken van Bacharach. Deze combi natie van concert en lezing wordt georganiseerd in samenwerking met de Volksuniversiteit Soest. Kaarten kunnen worden besteld via de Volksuniversiteit, SS 602.21.95. Dixieland J-V, ,V» TlVllllg VCU1 News of the Day :~ees SImger's 75e veijaardag. De Ter afsluiting van de oktober- ieke van Doom en Mare van e^nc* ^taat uh Ferdinand Povel, maand zal op zondagmiddag 31 'ugt doen op zaterdag 9 oktober '21:00 uur) Artishock aan in het ;ader van hun jubileumtour met le titel 'News of the Day'. Zange res Ineke van Doorn en gitarist 'are van Vugt maken dit seizoen 25 jaar samen muziek. Zij wor- len begeleid door de internatio nal bekende tenor- en sopraan- ;axofonist Andy Sheppard (UK). Jet belooft een interessante avond te worden en reserveren wordt [aanbevolen. Sessies [Voor de jazz-amateurs is, in ver band met de toenemende belang stelling, zowel op 15 oktober om 20:30 uur (voor beginners), als op 24 oktober om 12:00 uur (voor [gevorderden), een jazzsessie ge pland. Onder leiding van een ses- [sieleider krijgen de muzikanten meer 'durf' om met anderen te [spelen en te improviseren. Big band Voor de liefhebber van 'big bands' is er op zondagmiddag 17 oktober (15:00 uur) een jazzconcert van 'Remarkably Groovy'. Afgelopen juli heeft deze band de eerste prijs en tevens publieksprijs gewonnen op het Damfestival in Amsterdam. Het repertoire bestaat hoofdzake lijk uit stukken van Horace Silver, Freddy Hubbard en Johnny Guit- ar Watson. Bij het beluisteren van deze muziek wordt stilzitten moei lijk! Simon Rigter en Sjoerd Dijkhuizen op sax, pianist/bandleider Cees Slinger, Frans van Geest op bas en Marcel Serierse op drums. Het is aaa te raden om te reserveren of tijdig aanwezig te zijn, want vol is vol! Bacharach Op zondag 24 oktober (15:00 uur) geeft zangeres Miëtt Molnar een muzikale lezing over de alom be kende componist Burt Bacharach. In de jaren '60 en '70 was Bacha rach belangrijk voor de populaire muziek en schreef vele top-40 hits. Iedere donderdagavond van 19:30 tot 21:30 uur en iedere eerste zon dag van de maand van 15:00 tot 16:30 uur is er 'Satsang met Josje' (Sanskriet voor 'Samen Zijn'), met Meditatie, gesprekken over Zelf realisatie en Mantra zingen. Deel name: 5,00. Ook geeft Yoga- school Aum een Mantra-avond op maandag 13 december van 19:30 tot 21:30 uur. De toegang is gra tis, maar i.v.m. het beperkte aan tal plaatsen is reserveren noodza kelijk. Reserveren en informatie: Josje Joosten-Koning, 88 035 602.16.25, Vedelaarpad 51. oktober (15:00 uur) de gezellige traditionele jazzmuziek van de Hammerfield Stompers te horen zijn. De hoofdmoot is Dixieland, maar dat is niet het enige. De en tree op deze middag is gratis! Reserveren Tenzij anders aangegeven kunnen plaatsen worden gereserveerd bij Artishock,- via tel: 601.95.77, maandag t/m vrijdag 10:00 tot 13:00 uur. De toegangsprijs is 7,00, tenzij anders bepaald. Zie ook de Artishockwebsite: artis- hock-soest.nl. Jazzpodium Artis hock: Steenhoffstraat 46a, Soest. De fanfare Excelsior uit Bugge- num (Limburg) brengt op zondag 10 oktober een tegenbezoek aan het Soester Muziek Gezelschap. In oktober vorig jaar reisde het SMG al naar Limburg om daar een con cert te geven. Het contact voor de zeer geslaagde uitwisseling werd gelegd door de dirigent van het SMG, Peter Schoenmakers, die zelf uit deze streek afkomstig is. Het belooft een leuke dag te wor den waarop gezelligheid en samen muziek maken de hoofdrol spelen. In de ochtend maken ze gezamen lijk een wandeling door de Soester duinen, dan kunnen de Limbur gers zien dat er niet alleen aan de kust duinen zijn! Om 14:00 uur begint het concert door Excelsior en SMG in de Gildezaal (achter museum Oud Soest) aan de Steen hoffstraat 46. Het SMG is hard op zoek naar nieuwe leden, mensen die een blaasinstrument bespelen of willen gaan bespelen zijn van harte wel kom, ook zonder muziekinstru ment, daar kan voor worden ge zorgd. Er is vooral grote behoefte' aan een slagwerker! Er is net een nieuw drumstel aangeschaft, dus meld u aan: S 035-602.27.31. mm.rabobankonline.com Groei Bloei Soest organiseert een cursus bloemschikken voor ie dereen die vindt dat het beter kan dan een bosje bloemen simpelweg in een vaas zetten. De docente, mevrouw Loes Amesz, zal zorgen dat creativiteit en fantasie bij de cursisten 'boven' kunnen komen en dat zij tevreden zijn over nieuwe mogelijkheden om bloemen en groen in huis te zetten. De cursus vindt plaats op vier dinsdagochtenden, 9:30-11:30 uur, verdeeld over het wintersei zoen, op 20 oktober, 23 november, 11 januari en 1 februari in 't Soes ter Stekkie, Schrikslaan 1-3 (bij LTC). Informatie/aanmelding, opvragen materiaal en kosten: Mechteld de Jong, 88 035-601.54.08, maandag t/m donderdag tussen 19:00 en 20:00 uur; aanmelden kan ook per e-mail: dejongepping@planet.nl (vergeet niet naam, adres, tele foonnummer). Men krijgt een be vestiging van inschrijving. Kinderboerderij De Veenweide Vedelaarpad 53, tel. 6018136 In De Kwekerij begint vandaag een tentoonstelling over spin nen. Bezoekers kunnen tot en met 15 december in het milieu centrum aan de Molenstraat van alles te weten komen over dit insect of misschien wel van hun spinnenangst bevrijd wor den. Di Lassostaai 65% tel. 6022195 I In drie lessen neemt docent drs. I A..B. Brongers de deelnemers mee is de hoogtepunten van de I muziekgeschiedenis, te beginnen bij het Gregoriaans en eindigend bij moderne muziek. Om deze cur- I sus succesvol en met plezier te I kunnen volgen, hoeft men niets af I te weten van muziek. Wel moet I men veel willen leren. Er wordt I een grote hoeveelheid stof in een I relatief korte tijd behandeld. In de I cursus worden vele relevante luis- I tervoorbeelden besproken. De eer- I ste avond is dinsdag 26 oktober, 120:00-22:00 uur; cursusprijs is I 32,-. I Gezichtsgymnastiek Vanwege enorme belangstelling I wordt deze workshop herhaald. I Door het ouder worden verliest de I huid aan stevigheid. In de esthe- I tische klinieken bestaat er een keur I aan kostbare en riskante ingrepen I om het gelaat te verfraaien. Men I kan ook kiezen voor een veilig en I verantwoord alternatief, namelijk 1 de natuurlijke facelift door middel I van gezichtsgymnastiek. Zoals we I ons lichaam glad, strak en soepel I kunnen houden door spieroefenin- I gen te doen, zo kunnen we ook de spiergroepjes in ons gelaat trainen en op die manier in prima condi- I tie houden. Door deze oefeningen I kunnen oogleden worden gelift, wallen worden verminderd, onder kinnen worden gereduceerd. Lang- zamerhand vervagen rimpels en j groefjes. Kosten: 14,-. Bij do cent, mevrouw H. Docter, is even tueel een oefenboek te koop voor 15,-. Deze workshop is op maandag 25 oktober, van 19:30 tot 21:30 uur. Reuzenpaddestoel Voor liefhebbers van werken met droogbloemen en herfstmateriaal staat er woensdag 27 oktober van 19:30 tot 21:30 uur een workshop 'reuzenpaddestoel' op het pro gramma. Onder leiding van de docente, mevrouw M. van Voorst, wordt met een bundel snoeihout, herfstbladeren, eikels, kastanjes en dergelijke een reuzenpaddestoel gemaakt. Deze paddestoel kan als versiering dienen voor de tuin. Kosten voor deelname zijn 21,- (inclusief 4,- materiaal). Voor meer informatie: Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, tel. 035 6022195, e-mail: yu-soesl@csnet.nl. Ope ningstijden: maandag tot en met donderdag van 9:00-12:00 uur. Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 Blikvanger is ongetwijfeld de vo gelspin Harry die met allerlei soortgenoten van dichtbij te be wonderen is in het terraria. Aan de tentoonstelling is een lesprogram ma voor basisscholieren gekop peld. In totaal zullen 24 school- groepen daarvoor een bezoek brengen aan De Kwekerij. In de tentoonstelling wordt aan- dacht besteed aan de leefwijze, de veelzijdigheid en de vele bijzonder heden van spinnen. Wat is een spin? Wat zit er aan een spin? Hoe neemt een spin rijn omgeving waar? Op deze en vele andere vra gen wordt het antwoord gegeven. Aan de hand van een computersi mulatie kunnen bezoekers zelf een web maken van een kruisspin en voordat men naar buiten gaat, is het leuk om mee te doen aan het 'test-uzelf-spel' om te kijken hoe het met de kennis over spinnen staat. De tentoonstelling is elke dinsdag, woensdag en donderdag van 13:00 tot 16:30 uur geopend voor be langstellenden. De toegang is gra tis. Pauline van Norden (tel. 6093454) en Johan Simon (6093202) kunnen meer informa tie verstrekken. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035-601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl De Veenweide bakt ze op dinsdag 19 oktober bruin, maar ook wit. Vanwege de herfstvakantie kunnen kinderen van vier tot en met twaalf jaar dan (krentenbroodjes komen bakken aan het Vedelaarpad. Van die broodjes kunnen ze weer een herfstegeltje maken. Als er tijd overblijft, kunnen de deelnemers nog aan tafel om hun tanden in al dat lekkers te zetten. Deze va kantieactiviteit van de kinder boerderij begint om 10:00 uur en duurt tot 12:00 uur. Deelname kost drie euro, maar men dient van te voren het kind op te geven, tel. 6018136 of e-mail: veenweide@stichtingbala'ns.nl De afdeling Soest van de Fietsers bond houdt woensdag 13 oktober een open ledenvergadering met aansluitend een discussie over fiet sen. De bijeenkomst vindt plaats in cultureel centrum De Schoof aan de Molenstraat 142 en begint om 20:00 uur. Gezien het open karak ter van de vergadering zijn ook niet-leden welkom om van ge-, dachten te wisselen over zaken die met fietsen te maken hebben. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Vrijdag 8 oktober Lennie Tristano solo piano, The Copenhagen Concert 31 oktober - 1965. John Coltrane Quartet met Mc- Coy Tyner, Jimmy Garrison, Elvin Jones - 1963. Sonny Rollins Quartet met Jim Hall Bob Cranshaw Ben Riley - 1962. Billy Eckstine featering Gene Ammons - 1946. Dizzy Gillespie orkest - 1947. Gerry Mulligan Quartet - 1962. Aanvang: 20:30; entree: 4,00. Zaterdag 9 oktober Ineke van Doorn en Mare van Vugt maken al 25 jaar samen mu ziek. Hun samenwerking is be proefd en blijft steeds in ontwikke ling, niet op de laatste plaats door hun samenspel met steeds weer nieuwe, onverwachte en spannen de gastmusici. Dit jubileum zal ondermeer gevierd gaan worden met een tournee met drie wisselen de gast-saxofonisten. De gastsolist voor vanavond is Andy Sheppard (UK). Andy Sheppard is niet al leen internationaal bekend vanwe ge zijn eigen groepen en projecten maar ook vanwege zijn optredens met het Carla Bley trio en de Carla Bley Big Band waarmee hij over de hele wereld optreedt. In het nieuwe programma 'News Of The Day' staan Ineke van Doorn en Mare van Vugt centraal als 'sin- ger/songwriters in jazz'. Nieuwe songs met bijzondere harmonische: wendingen, persoonlijke teksten en improvisaties vormen één geheel, soms uitbundig, dan weer intiem. Bezetting: Ineke van Doorn - zang; Mare van Vugt - gitaar, Andy Sheppard - tenor- en so praan-sax. Aanvang 21:00 uur; entree: 7,00. Zondag 10 oktober De werkgroep Andere muziek' houdt in de grote zaal van Artis hock in samenwerking met de Volksuniversiteit Soest op zondag 10 oktober van 16:00 tot 17:00 uur vrij salsadansen. Er is een profes sionele docent aanwezig om de deelnemers te begeleiden. Deelna me is gratis, aanmelden niet nodig. Dit uurtje vrij salsadansen voor ie dereen is een toegift van een work shop die Volksuniversiteit Soest en de werkgroep Andere Muziek de zelfde dag van 11:00 tot 16:00 uur hebben gehouden en waaraan de deelname beperkt is. Aanmelden voor de workshop kan bij de Volksuniversiteit Soest, tel. 6022195; kosten: 30,00. Zondag 10 oktober Tibet maand Het is 55 jaar geleden dat China het Tibetaanse grondgebied bin nenviel om er een Chinese provin cie van te maken. Sindsdien heb ben de bezetters er alles aan ge daan om de Tibetaanse cultuur te vernietigen. Dit heeft geleid tot bijna één miljoen doden en zijn zeer veel Tibetanen het land ont vlucht. Daardoor wonen er tegen woordig meer Chinezen in Tibet dan authentieke bevolking. Het zal waarschijnlijk niet lang meer duren voordat de gehele Tibetaanse cul tuur zal zijn verdwenen. Omdat deze cultuurmoord de culturele instelling Artishock aan het hart gaat, zal Filmhuis Artishock in oktober een viertal films vertonen die de Tibetaanse cultuur als on derwerp hebben. Als opening van de Tibet-maand zal de Tibet supportgroep afdeling Almere een lezing houden over het harde bestaan van de Tibetanen onder de Chinese bezetting. Te vens zal er in de filmzaal een klei ne fototentoonstelling worden ge opend. Aansluitend zal de docu mentaire 'Seven dreams of Tibet' vertoond worden. Hierin vertelt een aantal buiten Tibet levende Tibetaanse zangeressen en zangers over hun streven de oude Tibet aanse cultuur te behouden door het verzamelen en ten gehore brengen van teksten en melodieën van mensen die recent uit Tibet zijn gevlucht. Door het vertellen van deze persoonlijke ervaringen komt in de documentaire zeer dui delijk naar voren hoe de Chinese bezetting tracht om elke vorm van de authentieke Tibetaanse boed dhistische cultuur in Tibet uit te roeien. Tevens geeft het een duide lijk beeld hoe de Tibetanen vanuit hun boeddhist-zijn hiermee om gaan. Aanvang 20:00 uur; entree 5,00 (cjp/65+ 3,50). Reserveren op vrijdag en maandag van 10:00- 13:00 uur, tel. 035-6029367. Meer informatie op internet: artishock- soest.nl Maandag 11 oktober Tom Hanks speelt de hoofdrol in de nieuwste film van de Coen Brothers: The Ladykillers. De ge lijknamige film uit de jaren vijftig, één van de beste Britse 'Ealing- comedies' met Alec Guiness, dien de als voorbeeld. De gebroeders Coen, bekend van' onder andere de films O, Brother where art thou en hun doorbraak Fargo, zijn met deze film wederom zeer geslaagd in het neerzetten van een geweldige komedie, die staat als een huis. Professor Goldth- waith Higginson Dorr III Phd. (Tom Hanks) speelt een oplichter, die zich voordoet als musicoloog. Deze professor huurt een kamer" bij een weduwe (Irma P. Hall). Vanuit de kelder wil hij een tunnel j aanleggen die naar het daarnaast gelegen Riverboat Casino leidt. In I het gezelschap van een oliedomme spierbundel (Ryan Hurst), een Ja- panse kettingroker met een Hit- lersnor (Tzi Ma) en een opgefokt straatschoffie (Marlon Wayans) I bereidt hij zich voor op de kraak _van de eeuw. Maar helaas... ze j hebben de hospita onderschat. Dat is het begin van de ene hilarische 1 scène na de andere. Overdrijven is een vak en dat de gebroeders dit vak verstaan wordt nog eens be- j vestigd na het zien van de film. Aanvang 20:30 uur; entree 5,00 j (cjp/65+ 3,50). Reserveren op J vrijdag en maandag van 10:00- 13:00 uur, tel. 035-6029367. Meer informatie op internet: artishock- j soest.nl De naam Wisnu is afkomstig van de Hindoe-godheid Visnu. Een batikkunstenaar uit Midden-Java (Wisnu Wardhana) is contactman met de leveranciers en daarom is de naam Wisnu gekozen; vanwege de vriendschap met Wisnu Ward hana. De v.o.f. Wisnu is in Didam gevestigd. De vrouw van de stich ter (René Alders) is afkomstig van het Zuidmolukse eiland Kei. In 1986 ontstond het idee om de leu-1 ke en mooie dingen van verschil-, lende kleinschalige huisnijver- heidsbedrijfjes in Nederland te ver handelen. De omzet nam lang zaam toe en in 1990 werd Wisnu erkend als leverancier van Wereld winkels. Inmiddels rijn het niet al leen maar leuke en mooie dingen uit de Molukken, maar ook uit andere delen van Indonesië en van diverse projecten. De doelstelling van Wisnu is het importeren en verhandelen van handgemaakte producten uit diverse delen van Indonesië voor een rechtvaardige prijs. Door het rechtstreeks inkopen bij kleine producenten voor een reële prijs kunnen zij een redelijk be staan opbouwen en regelmatig nieuwe producten ontwikkelen. Wisnu betaalt nu 10 a 15 boven de prijs van de lokale markt. Niet meer, om te voorkomen dat de producent niet meer voor de loka le markt produceert. Sinds 2000 kunnen de aangesloten producen ten gebruik maken van deskundig heid binnen een project in Mid den-Java, Midden-Bali, Lombok e.d. in het z.g. Proyek Usaha Kriya (Project Zorg-Ambacht). Veel van hun producten zal men in de Wereldwinkel kunnen aantref fen. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Suzan Rous. Op zaterdag 16 oktober is er een bijzonder concert in het Cenakel in Soesterberg. Dan zal het Tsjechisch Baroktrio een programma verzorgen met werken van Haydn, Biber, Te- lemann en Bach (C.Ph.E.) Het Tsjechisch Baroktrio, bestaan de uit Antonin Rous (viool), Mar tin Jakubicek (klavecimbel) en Jan Skrdlik (cello) is een opmerkelijk ensemble doordat het een origi neel, veelal Tsjechisch repertoire op authentieke wijze uitvoert. Het trio speelt barokke en pre-klassie- ke werken op instrumenten die in oorspronkelijke staat verkeren. Behalve over een klavecimbel heeft het ensemble de beschikking over een reproductie van een 'Wal- ter Wien 1795' fortepiano. Het brede repertoire van het Tsje chisch Baroktrio omvat vioolsona tes, cellosonates en pianotrio's van oude meesters uit Tsjechië en an dere Europese landen. Vanaf de oprichting in 1992 heeft het Tsje chisch Baroktrio met groot succes concerten gegeven in diverse Eu ropese landen. Tijdens het concert in het Cenakel zal het trio in een tweetal stukken uitgebreid worden met de altvioliste Suzan Rous, in derdaad 'de dochter van'. Antonin Rous - viool - is eerste violist bij het Koninklijk Concert gebouworkest. Hij won op 14-jari- ge leeftijd een wedstrijd voor jon ge violisten in Usti. Hij genoot zijn opleiding aan de conservatoria van Brno en Praag en vervolgde zijn studie bij Prof. Poulet in Brussel. Later studeerde hij barok viool bij Sigiswal Kuikens. Hij speelt sedert 1976 als eerste violist in het Ko ninklijk Concertgebouworkest. Martin Jakubicek - klavecimbel - is organist bij de St. Augustinus- kerk in Brno. Behalve als solist is hij ook werkzaam als vaste begelei der van diverse vooraanstaande koren. Hij speelt klavecimbel bij hetTelemann Barokcollegium. Hij werd geboren in 1965 in Brno, stu deerde van 1980 tot 1986 orgel, klavecimbel en compositie aan het conservatorium van Brno. Jan Skrdlik - cello - werd in 1987 laureaat van de wedstrijd Beetho ven Hradec, waar hij ook de prijs Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden dinsdag t/m vrijdag Zaterdag 16 oktober Met deze muziektheatervoorstel ling wordt de kinderboekenweek in Soest afgesloten. Een boek komt tot leven! Schilde rijen blijken te praten, klepjes gaan spontaan open, een rare vogel woont in het bos en een brommer scheurt door het decor. Pien, onze held, neemt de toeschouwers mee en laat fictie werkelijkheid worden. Het uitgangspunt van deze muzi kale familievoorstelling is een le vensgroot Pop-up boek, waarvan de illustraties bewegen. Het boek vormt een sprookjesachtig decor. De bladzijden die door Pien wor den omgeslagen zorgen ervoor dat ontving voor de beste vertolking zij steeds weer in een nieuwe we- van werken van Beethoven. In reld staat. Elke bladzijde bevat 1988 ontving hij een beurs die het meerdere verrassingen, waardoor hem mogelijk maakte om te stude- een levendige entourage ontstaat. ren in Spanje bij Prof. Claret. Hij trad als solist en als lid van het Walinger Strijkkwartet op in Ame rika en Europa. Suzan Rous - altviool - studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam bij Jurgen Kus- smaul en Marjolein Dispa. Zij be haalde het diploma tweede fase in mei 2000. Suzan speelt vaak in Nederlandse orkesten waaronder het Koninklijk Concertgebouwor kest. Haar grootste interesse heeft echter de kamermuziek. Zij is lid n van het Prinse Kwartet dat veel boa™ Fearl..te h°re.n, knHf dat optredens in binnen- en buitenland haar boerden, verkocht moet wor- heeft. Ook treedt zij regelmatig op den'beslulten dr,e van haar koeien Aanvang: 16:00 Uur. Duur: ca. 50 minuten. Leeftijd: vanaf 4 jaar en ouder(s). Toegang: kinderen 5,50; volwassenen: 6,50. Woensdag 27 oktober Walt Disney presenteert een vrolij ke nieuwe animatiefilm met in de hoofdrol de meest onverwachte held in de geschiedenis van het Wilde Westen: de koe. Wanneer met het Tsjechisch Baroktrio. Programma Op het programma staan de vol gende werken: Joseph Haydn: Pia notrio in F no 17; Heinrich Ignaz Franz Biber: Sonata Representati- va; Josef Myslivecek: Sonate voor violoncel; G.Ph. Telemann: Trio sonate in a - 'Poolse Sonate' voor viool, altviool en basso continuo; zich ermee te bemoeien! Om aan het benodigde geld te komen be denken ze een plan. Ze willen de beloning innen die is uitgeloofd voor de sluwe veedief Alameda Slim, die met zijn 'gieeee-taar'en hypnotiserende gejodel vee weet mee te lokken als een rattenvanger van Hameien. Aanvang: 14.00 uur. Duur: 76 minuten. Alle leeftijden. Neder- Geldig zolong de voorraad strekt Geldig von 6 t/ro 16 oltobei 2004 zolong de voorraad snelt OEKHANDE L Scherzi melodichi aus 'Pyrmonte^ lands «esproken. Toegang: 4,50. Kurwoche' 1734voor viool, altviool Kaarten reserveren bij het Cultuurpunt en basso continuo; C.Ph.E. Bach: 'n Mea: 88 609.58.29; dinsdag t/m Kwartet in D voor viool, altviool, vr'i g 11:00-17:30 uur en een uur violoncello en cembalo V00'"'""&00" A on.ic v reserveerde kaarten dienen uiterlijk een Aanvang. 20._15 uur Kaartver- haJf uur voor de voorsteIJing opgehaald UJD-jj.zo.Iö ot aan en betaald te zijn, anders worden ze Winkelcentrum Hart|e-Zuld S www.libns.vandeven.nl e-mail: info.vandeven@libris.nl koop: de zaal, Amersfoortsestraat 18, verkocht. Op maandag zijn het Cul- Soesterberg. tuurpunt en de bibliotheek gesloten.

Soester Courant | 2004 | | pagina 17