IVlijii zilver kan daar niet tegenop' Koen Smeeing (23) maakt het verschil Shot met invallers succesvol StamSovoco klaar voor grote avontuur Sterk Soest heeft in leuk duel iets meer geluk dan Hilversum s^^c^oomraifr om Hockeyteams blijven winnen NHUIS ^iiirnerlaan en Roest gehuldigd door koningin en burgemeester PARALYMPICS Soester handballers feitelijk op gedeelde eerste plaats HANDBAL SEC ten onder bij WOO in fysieke en verbale strijd Jeugdspeler Jos Prinzen debuteert in herenteam TAFELTENNIS FUTSAL Firtina'93 tegen eredivisieploeg Gehavend SEC krijgt SCH '44 toch op knieën ELKE WEEK EEN Spandersbosch en Lochem geklopt HOCKEY Na positieve oefensessies: handhaven op hoogste platform VOLLEYBAL Stam move your mind DOLDERSEWEG 11-21 s. van 11:00 tot 15:00 uur >rf. loc. direct aan de bosrand op een (raai genaamd Boslust, op een roy. perc, van Dolder, op korte wandelafstand de bossen nd.: entree, mod. open keuken met lam.vl l„ erker, uitzicht aan 3 zijden en opensl. Slaaplc Comp. mod. badk. met douche- i.vl., wma en toegang tot vliering. Bi 1998 i 98.000,- k.k. va 051 -472 SS 12 lucrnukebürshuis.nl nakeljirjhuis.nl ERA jst-Zuid, bevindt zich op zeer landhuis (1930), omgeven 3 tuin van 5.000 mJ. Inhoud visïekelder, woonkeuken, ddels schuifpui toegang tot Verd. 4 slaapkamers, léren van meerdere kamers, breidingsmogelijkheden 95.000.- k.k. -k.k. i middenwoning uitgebouwd pging suten parket- woning "age (27 ms] Pgewenkt I 05 ma WQENSDAG 6 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 19 Hij keek naar de medaille van Marijke Roest en vervolgens naar zijn eigen ambtsketen. •Mijn zilver kan daar niet te genop', zei burgemeester Koos Janssen vrijdagavond in de raadzaal. Het was een mooie vergelijking om zijn waarde ring te uiten voor de prestaties die Roest en gouden medaille winnaar Robin Ammerlaan tij dens de paralympics in Athene neerzetten. Een dag nadat zc door koningin Beatrix en kroonprins Willem- Alexander waren ontvangen, on dergingen de zitvolleybalster en de rolstoeltennisser -tussen allerlei andere verplichtingen en surprise- party's door- opnieuw een huldi ging. Die was ongetwijfeld minder indrukwekkend dan op paleis Noordeinde, maar niet minder ge meend en verder zeer ongedwon- Vier jaar geleden ontving burge meester Janssen Ammerlaan ook al, die toen in Australië goud won in het dubbelspel. Janssen stelde vast dat er sindsdien veel ten gun ste is veranderd. 'Veel meer aan dacht, veel meer toegankelijkheid, veel meer gewoon. Veel mensen spreken erover. Het zal misschien nog beter kunnen, maar ten op zichte van Sydney is er al een we reld gewonnen', zei Janssen over de aandacht voor en de ontwikke ling van de minder valide sport. Een woordvoerder van de Stich ting Cliëntenraad Chronisch Zie ken en Gehandicapten noemde Roest en Ammerlaan een voor beeld. Later kwamen in een meer informele sfeer de felicitaties var onder anderen raadsleden en men sen uit de sportwereld Energie Na de inspannende voorbereidin gen op, de wedstrijden en de span- ning tijdens, en de huldigingen na de Paralympics verklapte Marijke Roest dat ze best wel moe is. 'Maar ik bruis van de energie om andere dingen te gaan doen. Mijn grote doel is om jonge mensen in de revalidatiecentra te helpen en te begeleiden om te sporten. Slechts tien procent doet aan sport, ik wili ze gaan stimuleren. Toen ik begon, zeiden de mensen: joh, spaar je lichaam toch. Maar als ik zie wat het je kan brengen, kan ik iedereen alleen maar aanbevelen om te gaan sporten.' De activiteiten met Oranje blijven voorlopig beperkt tot een evalua tie van de Spelen en wat trainin gen, maar binnenkort begint ze met haar nieuwe club Omniworld uit Almere aan de competitie. Mis schien heeft ze tussendoor nog tijd om foto's in te plakken en de erva ringen en indrukken te verwerken. 'Op het paleis was het erg leuk. Eerst moest je een vertrek binnen, waar Beatrix en Willem-Alexander stonden. Je werd aangekondigd, kreeg een hand van ze en kwam dan in een kamer waar de andere sporters stonden, en waar de ko ningin en de prins zich later bij ons voegden. Ze zeiden: officieel is het niet toegestaan dat er wordt gefo tografeerd, maar we zullen een oogje toeknijpen. Nou joh, je had de flitsen moeten tellen.' Nummer één Voor Ammerlaan was de gouden medaille in het enkelspel kennelijk toch een nieuwe inspiratie, want waar hij enkele maanden geleden nog geen zekerheid kon geven, vertelde hij vrijdagavond onom wonden dat hij er over vier jaar in Peking weer bij wil zijn. Voorlopig geldt een ander doel voor de suc cesvolle rolstoel tennisser die in zijn sport de nummer één van de we reld is. Die ranking heeft hij te danken aan zijn resultaten door het hele jaar. Maandag vertrok Ammerlaan al weer naar Atlanta voor een toer nooi. Over vijf dagen is hij in San Diego te vinden voor de US Open; V.l.n.r. Marijke Roest (met doch ter Bo-Jatte) en Robin van Am merlaan (met vriendin Tessa en zoon Danny) ondergingen vrijdag avond in het gemeentehuis een hui- Toto: Foto Bell en van 26 tot en met 31 oktober vinden in Amersfoort de Wheel- chair Masters plaats. Dat zijn de officieuze wereldkampioenschap pen. Ammerlaan hoeft maar één van deze drie toernooien te win nen om het jaar als de beste van de: wereld af te sluiten en daarmee onder anderen zijn rivaal David Hall achter zich te laten. Lukt hem dat, dan wordt de Soester in het vooijaar tijdens de French Open op Roland Garros gehuldigd tij dens een groot gala. Met onder anderen Roger Federer en de bes te vrouwelijke tennisser. Dat is ei genlijk zijn voornaamste doel. 'Daar ben ik nog nooit geweest', aldus Ammerlaan. Marco van Linstee was zondag middag een grote plaag voor Smeeing/BDC. De schutter van Gemini mikte de bal elf maal in het doel. Maar was hij topscorer? Nee, Koen Smeeing overtrof hem met twaalf doel punten. In de tweede helft maakte hij het verschil: 24-28. De derde zege in vier wedstrijden levert de handballers de vierde plaats op, achter het trio ongesla gen koplopers. 'Ondanks de vele blessures hebben we optimaal ge presteerd. Qua resultaat dan. Voor wat betreft het spelniveau zal er nog het nodige moeten verbeteren, willen we de doelstelling van dit seizoen, het linker rijtje, realiseren', luidde het commentaar van Paul van den Deijssel. In Zoetermeer kon de trainer Jos Lans en Michiel van der Horst weer inbrengen en had hij ook Aijan Roest weer achter de hand. Na een voortvarende start (0-3) en een opleving van Van Linstee (6- 6) werd duidelijk dat Smeeing/ BDC het beste veldspel leverde. Gemini was afhankelijk van spel hervattingen. Een tegenslag voor de Soesters was dat Pieter de Vries, die dit sei zoen een enorme progressie door maakt, na een ongelukkige actie geblesseerd uitviel. Naar het zich liet aanzien heeft hij een gekwet ste achillespees, wat hem enkele weken uit de roulatie dreigt te hou den. Vleugels Routinier Roest verving hem, nam plaats op de middenopbouw en zette geslepen de lijnen uit, alsof hij nooit was weggeweest. Met name de herstelde Lans profiteer de hiervan. Met vier treffer (zeven in totaal) gaf de hoekspeler zijn team letterlijk en figuurlijk vleu gels: 12-17. In de tweede helft leunde bijna heel BDC op de schouders van Koen Smeeing. Zijn individuele kwaliteiten stonden borg voor ze ven treffers, nadat hij er voor rust al vijf had in gekegeld. Vorig sei zoen eindigde hij als vijfde op de topscorerslijst in de eerste divisie.' Na vier wedstrijden staat zijn tel ler op dertig. 'Hij laat zien dat hij op weg is om een topper te wor den. Niet alleen qua scorend ver mogen, maar ook op de manier waarop hij omgaat met beslissin gen van de scheidsrechters en reac ties van tegenstanders', aldus Van den Deijssel die echter niet te veel afhankelijk wil worden van een of twee spelers. Niettemin maakte de 23-jarigt handballer het verschil in de twee de helft. Hoewel Gemini nog even tegensputterde (24-26), kwam de overwinning geen moment in ge vaar. 'Gemini is zeker geen slech te ploeg, maar wel een van de min- - dere. Dus we moesten wel winnen', zei Van den Deijssel nuchter. Koplopers BDC heeft nu alweer meer bin nengehaald dan waarop was gere kend en staat feitelijk op de ge deelde eerste plaats. De tweede teams van Aalsmeer en Bevo heb ben acht uit vier, maar kunnen in principe niet promoveren naar de eredivisie. Daarom zijn Groene Ster en Smeeing/BDC nu eigenlijk koplopers. Groene Ster verloor verrassend van De Gazellen, maar beschikt over een veel beter doel saldo dan de Soesters. Nog twee wedstrijden tellen mee voor de eerste periodetitel. Groe ne Ster krijgt zaterdag Aalsmeer op bezoek en speelt daarna bij promovendus Nieuwegein. Smeeing/BDC moet zaterdaga vond in Beukendal (20:40 uur) afrekenen met Swift en de week erna met De Gazellen, twee ploe gen die tot nu toe enigszins teleur stellen, maar wel door Van den Deijssel worden gezien als kandi daten voor een hoge eindrang schikking. VOETBAL-zondag VOETBAL-zaterdag SEC-zaterdag ging ten onder in de fysieke en verbale strijd tegen het Utrechtse1 WOO. De handvol kaarten, waarvan twee rode, na men de Utrechters op de koop toe. Voor de thuisploeg telde alleen de drie punten. SEC ontving geen enkele kaart. De Soesters kwamen nauwelijks aan voetballen toe in een duel dat vele malen moest worden onder broken door opstootjes. Toch kreeg spits Zaman Kundi zowel voor als na de pauze een uitgele zen mogelijkheid tot scoren. Het mocht niet baten. De doelpunten van WOO kwamen uit de lucht vallen, de eerste letterlijk na wei felend optreden van de verdedi ging van SEC. De tweede treffer was helemaal schlemielig: keeper Dinler liet een slappe vrije trap door zijn handen glippen: 2-0. Firtina'93 neemt het vanavond op tegen eredivisieploeg LZV. Beide ploegen zijn aan elkaar gekoppeld in de tweede ronde van het natio nale bekertoernooi. De futsalwed- strijd begint om 20:55 uur in sporthal Beukendal. Firtina'93 zelf speelt dit seizoen voor het eerst in de eerste divisie. Hans van Gooi verkoos de hul diging van zijn zwager Robin Ammerlaan, en ook Marcel Jansen had andere verplichtin gen. Vandaar dat Shot een be roep deed op Jos Prinzen die met het jeugdteam boven in de hoogste landelijke klasse mee draait. Hij toonde vrijdagavond in de zaal van het Orlandogebouw aan, dat hij binnen niet al te lange tijd moeiteloos kan doorstromen naar de hoofdmacht. Shot kende een bliksemstart en zette Good Luck in een rap tempo op een 5-0-ach- terstand. De enige tegenstander die nog wat had in te brengen, was Pieter Salentijn, nota bene een oud-lid van de Soester tafeltennis vereniging. Hij won in drie games van Paul Roest en -na een match point tegen- in vijf games van Prinzen. Zodoende bezorgde hij zijn team twee wedstrijdpunten. Verder liet Shot het niet komen. Vooral Martin Franzen was, net als een week eerder in het openings duel, ongenaakbaar. Met een sco re van honderd procent had hij een belangrijk aandeel in de 8-2-zege van Shot dat na twee duels al veer tien van de twintig beschikbare punten wist te veroveren. Debutant Prinzen vond dat Shot naar behoren had gepresteerd. 'Good Luck is het zwakste team uit de poule, dus een grote uitslag was nodig. Zelf heb ik ook wel goed gespeeld.' Tegen Victoria, overmorgen tegen- Foto: Foto Bell stander in Hilversum, zal Shot die per moeten gaan om aan de win nende hand te blijven. Ondanks het uitvallen van enkele dragende krachten, lukte het SEC om SCH '44 drie punten afhandig te maken. In de eerste helft, die volgens SEC-trainer René Ribbe- rink 'alle kanten op kon', werd er niet gescoord. Wel zag de oefen- meester in de eerste 45 minuten rechtsback Jeffrie Hoed en mid denvelder Farak Agun geblesseerd uitvallen. Een fikse streep door de rekening volgens Ribberink. 'Onze speelwijze is met name op Hoed afgestemd. We zorgen ervoor dat de rechterkant wordt opengelaten zodat hij daar in kan duiken en voorzetten kan geven.' Michel Dorresteijn en Yucel Kavas mochten de plaatsen van de onfor tuinlijke spelers innemen en deden dat naar behoren. De tweede helft kwam SEC goed uit de startblok ken. Vijf minuten na rust werd een snelle aanval goed afgerond door Danny van Oostrom: 0-1. In de 72sle minuut wisten de Soesters via Cihan Sag zelfs uit te lopen naar een comfortabele 0-2 voorsprong. Deze riante uitgangspositie wist SEC echter niet lang vast te hou den. Al snel kreeg SCH '44 een discutabele strafschop die feilloos werd binnengeschoten. Ribberink: 'Vanaf dat moment ging de tegen stander alles of niets spelen. Ze pompten alle ballen naar voren. Ondanks het feit dat we de betere ploeg waren, was het een benauw de slotfase.' VOETBAL-zondag Openingstijden kantoor TEL. 035 - 6014152 IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per halfjaar! tel.(035)6014152 Ruim 600 toeschouwers wer den zondag bij S.O. Soest ein delijk weer eens getrakteerd op een lekkere pot voetbal. Twee teams die duidelijk voor het voetbal kozen, zorgden voor hoge amusementswaarde. Dat uiteindelijk de blauwwitten de drie punten binnenhaalden, was te danken aan FC Hilver sum dat verzuimde in het eerste gedeelte de wedstrijd te beslis sen. 'Maar eigenlijk horen bij zo'n pot geen verliezers', stelde trainer Jan Boes. Hij had duidelijk gekozen voor een strakke aanpak van de gasten, Hilversum kreeg weinig ruimte. Het gevaar kwam uit de dode momenten, maar doelman Olaf van der Grift was in vorm, pareerde alles en kreeg hulp van Nick Timmerman die tot tweemaal toe de bal van de lijn haalde. Ook het aluminium hielp de Soesters. De thuisploeg mocht van geluk spreken dat de brilstand met de rust nog op het scorebord stond. Daarna kwam Soest agressief uit de startblokken, en de Hilversum mers werden teruggedrongen op eigen helft. Nadat Jordie Brouwer nog getracht had om een voorzet van Richard Pietersen met de hand in te tikken, viel de eerste treffer aan de overkant. De solide spelen de Jörgen van Hattem verslikte zich in de 59° minuut in Saoudi Ahabri en door de kaats kwam Tom Clobus alleen voor Van de Grift: 0-1. Veerkracht Na deze tegenslag toonde Soest veerkracht. Na een knappe actie van Nico Verburg knalde Pietersen net over. Toch viel de verdiende gelijkmaker binnen de minuut. Een vrije trap vanaf 30 meter werd door Neal Mountney knap inge schoten: 1-1. Toen kwamen er kansen over en weer en in de 72c minuut leek de thuisclub toch weer het onderspit te gaan delven. Den nis Gerritsen mocht van afstand aanleggen en onhoudbaar beland de het leder achter Van de Grift: 1-2. De Hilversumse vreugde duurde maar even, want nog geen negen tig tellen later lag de bal alweer achter de Hilversumse doelman. Loepzuiver schoot Mountney in de rebound van een schot van Pieter sen in: 2-2. Een beter scenario had men niet kunnen bedenken voor een voet balthriller. Maar Soest wilde meer en kreeg dat ook. In de 83" mi nuut, ronde Brouwer in de re bound, een vrije trap van Pietersen af: 3-2. Daarna werd het spannend. Hil versum kreeg kansen en ver in de blessuretijd voorkwam Van de Grift met ware doodsverachting de gelijkmaker. Neal Mountney, de maker van twee doelpunten, was in de wolken. 'Twee mooie goals in zo'n duel, dat is een lekker gevoel. En dan die sfeer, met al die men sen die op dit duel zijn afgekomen. We hebben als team goed ge speeld.' slechtste wedstrijd tot nu toe, te genstander Lochem zijn beste. Toch won MHC, zij het uiterst moeizaam, met 2-3, zodat het met de maximale buit van twaalf pun ten nog steeds de ranglijst in de tweede klasse aanvoert. Met opnieuw een overwinning blijven de beren van MHC Soest zich boven in de ranglijst manifesteren. Spandersbosch was zondagmiddag op eigen veld het derde slachtoffer van de ploeg die wil promoveren: 1- 2. Het was Wouter Rensen die in Hil versum de doelpunten op zijn con to liet bijschrijven. Niet lang na het beginsignaal rondde hij een aanval af die indirect het gevolg was van een strafcorner. Even later deed hij precies hetzelfde en leidde MHC comfortabel. De ploeg van Jonker wilde meer, maar kreeg dat niet. Spanders bosch kwam zelfs terug tot 1-2, maar zou nooit de illusie kunnen koesteren dat het nog een gelijk spel uit het vuur zou slepen. Soest had de zaken achterin verder vol ledig onder controle en haalde on geschonden het einde. Dames Het damesteam speelde zijn Het gerucht dat de kwaliteit van scheidsrechters in de oostelijke poule nog wel eens te wensen overlaat, werd bij de Soester hock- eysters extra gevoed in Lochem. Overtredingen en technische fou ten aan Achterhoekse zijde werden amper bestraft. 'Het mag niet, maar toch lieten we ons erdoor af-, leiden. Als er voor bepaalde basis dingen niet wordt gefloten, kun je wel eens uit je vel springen', aldus Chris Marije Sudmeijer. Nadat Lisanne Kok de 1-0-achter- stand had uitgewist, keurde de lei ding een doelpunt van Lochem goed, terwijl de bal met de bolle kant van de stick was ingeslagen. Het antwoord kwam van Britt Dorrestein die met een tip-in een lange corner promoveerde tot tref fer. In de tweede helft maakte Dorrestein de winnende, nadat ze in de diepte was aange speeld. Conesco/StamSovoco Trainer/coach: Derk de Saeg- her. Assistent: Jos Blanken. Manager: Jacques Hardenberg. Selectie: Sanne Berculo, Elske van Diepen, Linda Ellenbroek, Albertine de Haan, Floortje Kok, Andrea Ixigan, Ysabel Maréchal, Meike Martijn, Mol- ly O'Brien, Tamara Smit, Ta- mar Steenbergen, Reina Wie- berdink. Eredivisie: Pollux, VC Sneek, StamSovoco, Longa'59, VC Weert, Volco, WC, AMVJ, Sliedrecht Sport, Martinus. Entree Voor de thuiswedstrijden gaat Conesco/StamSovoco voor taan entree heffen: 3 euro voor volwassenen en 1 euro voor jeugd van 14 tot 18 jaar: kinde ren tot 14 jaar mogen gratis de hal van Spleasure Centrum aan de Dalweg binnen. Ook kan een seizoenkaart Worden aan geschaft. De inkomsten komen in hun geheel ten goede van de jeugdopleiding van de volley balvereniging. In principe be ginnen alle thuiswedstrijden op zaterdagavond om acht uur. Vorig seizoen vonden de vol ley halsters van Stam/SoVoCo (tegenwoordig officieel: Cones co/StamSovoco) het prachtig als ze op een doordeweekse 'avond mochten oefenen tegen een eredivisieploeg. 'Nu vin den we het normaal en is AMVJ ook blij als we kunnen komen', zegt Derk de Saegher na de vriendschappelijke ont moeting die in een gelijkspel (3-3) is geëindigd. De Amstelveners gelden als een van de favorieten voor de drie eer ste plaatsen. Zo hoog zal Sovoco niet reiken in het debuutjaar op het hoogste platform. Nooit eerder speelde een sportploeg uit Soest op dat niveau. Misschien zevende, minimaal acht ste, dan is Conesco/StamSovoco zeker van handhaving. En dat is het grote doel, want anders zou alle moeite van de afgelopen drie seizoenen voor niets zijn geweest. 'Gaan we tien keer naar Longa'59 (landskampioen-red.), dan verlie zen we tien keer. Maar je zult al tijd een keer per jaar stunten, net zo goed als dat je een keer verliest, terwijl je verwacht had te gaan winnen. Zo is sport nu eenmaal. Van Ommen, Sneek en WC moe ten we er twee onder ons houden', luidt de opdracht van De Saegher die voor het derde seizoen de vol- leybalploeg onder zijn leiding heeft. Hoewel hij de krachtsverhoudin gen in de eredivisie nuchter blijft bekijken, stemt de voorbereiding hem gematigd optimistisch. Om men en Sneek werden recentelijk met 4-1 geklopt. Resultaten in oe fenwedstrijden zijn geen graadme ter, maar tot nu toe speelt de ploeg 'aardig', vindt de trainer. 'Wat dat betekent? Dat je hopelijk niet de gradeert.' Zorgenkindje Meike Martijn is momenteel het enige zorgenkindje in de selectie. Een buikspierblessure houdt haar sinds twee weken aan de kant en het kan zomaar nog eens drie we ken duren, voordat de basisspeels ter inzetbaar is. De kans dat ze op tijd fit is voor de competitiestart, zaterdag 9 oktober om 20:00 uur in Spleasure Centrum tegen Pol lux, is dus gering. Positief daarentegen op de lange re termijn is dat steeds meer speel sters dichter naar elkaar kruipen en dat er bij het wisselbeleid meer denkwerk en mogelijkheden ko men kijken. De komst van de Amerikanen Molly O'Brien en Andrea Logan betekent verster king. O'Brien heeft inmiddels een startplaats afgedwongen en Logan ontwikkelt zich per training, net zoals veel van haar teamgenoten, laat De Saegher weten. 'Dit jaar gaan er wel tien speelsters veel spelen.' Schijnwerpers Van de top van de eerste divisie naar de veel sterkere eredivisie. De schijnwerpers zullen feller schij nen. De aandacht van de media, de zalen, de belangen en de toe schouwersaantallen zijn groter. De Saegher wordt er na zijn ervarin gen met Vrevok koud noch warm van en hij verwacht dat in ieder geval de meeste speelsters er mee kunnen omgaan. Ysabel Maréchal en Sanne Berculo hebben in Euro pees verband gespeeld, Albertine de Haan doorliep het nationaal cir- y cuit afgelopen seizoen en de Ame rikanen zijn gewend aan grote hal len. 'Zij zijn bovendien nuchter. Misschien dat sommigen in het begin een beetje gespannen zijn', aldus De Saegher. Dankzij de inspanningen van de Stichting Topvolleybal Soest (TVS) zijn de faciliteiten sterk ver beterd voor het damesteam. Van de vier trainingen begint er één om vier en één om vijf uur, de andere twee om zes uur, zodat de volley- balsters niet altijd tot 's avonds laat in de weer zijn. Ze kunnen vier keer per week (met meer ballen) trainen op het center court dat speciaal voor hen is aangelegd in Spleasure Centrum. Door de ver bintenis met een nieuwe hoofd sponsor werd het zelfs mogelijk om de Amerikanen aan te trekken. Van de knusse De Bunt naar het kille Spleasure Centrum. In de kleine sportzaal kunnen 85 sup porters meer herrie maken en sfeer scheppen dan tweehonderd in de hal bij het zwembad. De Saegher ziet geen probleem. Tijdens de thuiswedstrijden zal eenderde van de hal met een schuifwand zijn af gescheiden en zijn de tribunes uit geschoven. Capaciteit: 600-700 zitplaatsen. y Renault Het damesteam van Conesco/StamSovoco heeft zich Saegher (midden) en manager Jaques Hardenberg maandenlang voorbereid op zijn debuut in de eredivi- (rechts). Zaterdagavond om acht uur begint in sie. Na een serie oefenwedstrijden en toernooien mag Spleasure Centrum de eerste eredivisiewedstrijd van het serieuze werk nu beginnen van de volleybalster die een Soester sportteam ooit. Tegenstander is Pollux uit hier worden bijgestaan door trainer/coach Derk de Oldenzaal. Of de banken vollopen? De Saeg her hoopt en verwacht dat de ere divisie aantrekkingskracht zal uit oefenen op volleyballiefhebbers uit Soest en omgeving. 'We spelen om acht uur thuis, dan heeft iedereen kunnen eten en zijn de divisie teams uitgespeeld. Allerlei top- speelsters komen naar Soest, die wil je toch aan het werk zien?' 'Ik woon in Noord-Holland, waar AZ het goed doet. Dan volg je zo'n ploeg toch meer. Als wij een paar goede wedstrijden spelen en Foto: Foto Bell bijvoorbeeld twee sets van de be kerhouder pakken, dan komt het publiek toch vanzelf. Dan zegt de een tegen de ander: joh, ze speel den zo leuk. Dan komt de ander de volgende keer. ook kijken, zo gaat dat nu eenmaal.'

Soester Courant | 2004 | | pagina 19