DEZE WEEK OP RADIO SOEST M g] -xttr» ast 1 PRIKBORDr isch KERKDIENSTEN ma ►lussers PAGINA P9 I^NSDAG 6 OKTOBËR2ÖÖ4 ir-activiteiten SOESTER COURANT en zonen Dierenlief Dierenleed Burgerlijke stand' 1 i MEDISCHE DIENST .soesterBoourant ATLETIEK KORFBAL •L Den Oude Eemvogels leeft zich uit in aanval WATERPOLO SCHAKEN Reynir Helgason beste snelschaker Fysiek spel van ZV Utrecht nekt de Duinkikkers Vera den Breejen De loper van de week Seniorenbus soesterScourrnt Bazar, rommelmarkt en boekenbeurs J-project ne.com jBlues uit Artishock (la's pas blues Pianominiatureii van Federico Mompou Gershwin en Ravel De vernieuwers Maak uw eigen lievelingsmelodie stichting welzijn ouderen soest tNG, NUMMER 6 U|F VAN METSELWERKEN GECERTIFICEERD 5-6019666 TT rPFeks8roeP 'Erfelijkheid „n Hermans Huis k^nke,r kom>«Ven maal bijeen staande Wanneer er veel kanker in ae familie voorkomt roept dit veel vragen en dilemma's op. Is er spra ke van erfelijkheid? Voor deelname wordt een eigen bijdrage van totaal 70,00 PAGINA 23 i van de sokken te rij] zorgen binnen een half tg te zijn bij je auto, oti oei weer in te laden er te krassen. n begrijpt, dat het eet. ilogische regeling is en" igenlijk de gehandicap- tijd moet gunnen om te n, daar het lopen im- lemaal wat langzamer n zonder handicap, t de wijze ambtenaar leuke plaatsje. Ze had- t ergens gelezen of ge-; it je een bordje kon: ten met 'INVALIDEN ÏERPLAATS ALGE-, Het nut van het bord valide mensen is hen) ijnlijk ontgaan, isschien een aanleiding i Vereniging van Neder- jemeenten (VNG) om forme landelijke rege-' te voeren voor deze >P? LoukNachbar, Redactie Senioren Varia Hermans Huis, inloop- I BI mensen met kanker en 1 M lasten, Regentesselaan 39, Voort, de themabijeenkomst 'm kanker' (13/10), de cur- I Ontspanning en Meditatie' .start 18/10), de gespreks- J Erfelijkheid en kanker' (7x, fio/10) en de gespreksgroep u\< (5x, start 21/10). De en gespreksgroepen u, verzorgd in samenwerking ■stichting Amarant, ■themabijeenkomst 'Werk en ,r' vindt plaats op woensdag- El 13 oktober, 20:00 - 22:00 Anita Kamminga, medewer- ■Voorlichting bij het Provinciaal ■hts WAO Beraad, zal ingaan Kfagen rondom werk en ziek een behandeling voor kan ten werkhervatting gepaard met onzekerheid of teleur- Lgen. Hoe ga je daarmee om? Helpt bij problemen rond «hervatting? Hoe moet het fi- :el? Wat zijn mijn rechten, |hten en mogelijkheden? Anita zal aangeven welke Muiwu.iing het Provinciaal hchts WAO beraad hierbij kan Lu. Deelname aan themabij- Inkomsten is gratis. Ib cursus 'Ontspanning en Me- bestaat uit tien bijeen- ftós °P maandagmiddag, [1:30-16:00 uur, en start op 18 lober. Doel is deelnemers de Wgenheid te geven tot ontspan- Een rust te komen, ondanks de lelijkheden die zich in hun le- 11; voordoen. Tijdens de cursus f Ktn de deelnemers diverse me- pen om te kunnen ontspannen bereikt en kunnen zij hun per- pijke vragen bespreken. Ieder b zo een geheel eigen manier [[ontspannen en mediteren ont velen. Deze cursus wordt gege- bdoor Pieternel Haspels, psy- >g en Karen Rutgers, maat- ^pelijk werker. Voor deelna- wordt een eigen bijdrage van ia! €70,00 gevraagd. ,|esPreksgroep 'Partners' Komt vijf maal bijeen op donder dagmiddag, 14:00-16:00 uur, en start op 21 oktober. Partners van mensen die kanker hebben worden vaak zwaar belast. Ook kan de re latie onder druk komen te staan. Voor deelname wordt een eigen bijdrage van totaal 50,00 ge vraagd. B Gedurende alle bijeenkomsten zul len gastvrouwen en gastheren van het Toon Hermans Huis Amers foort aanwezig zijn om de deelne mers te verwelkomen. Ook is er altijd ruimschoots gelegenheid met elkaar ervaringen uit te wisselen en contact te hebben met lotgenoten. Aanmelden graag telefonisch: 82 033-465.52.27, of per e-mail: info@thha.nl. Amivedi, ©035-6015493 VERMIST: Kater, halflangharig wit, zwarte poten, Zonnedauw. GEVONDEN: Schildpadpoes, P.C. Hooftlaan. Parkiet, Prinsenhof. Kanarie, Nachtegaalweg. Kater, grijs met zwart, Chr. Huy- genslaan. Voor meer informatie: Lieze van de Pol, l.v.d.pol@hetnet.nl r ELKE WEEK EEN^S Neem een abonnement: 9,- per halfjaar! leL (035) 6014152 www.AfslankHulp.nl Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 23 september t/m 29 sep tember 2004. GEBOREN: Lotte Arianne, dochter van M.A. Hilhorst en L. van den Berg. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Franciscus Hendrikus Jozeg An- sems en Maria Wilhelmina Gerrit sen. HUWELIJK EN GEREG./ PARTNERSCHAP: Rolf Jan van der Kort en Miriam Altena. OVERLEDEN: Remkelina Brands, wed. van K. Stulp. - Lesly Mijani Hahury, echtgen. van A.H.M. van den Bre- mer. - Johanna Adriana Colle- wijn, wed. van S.P. Spelter. - Geurtje van Steeg, wed. van A.M. van Veenendaal. - Elisabeth Wil helmina Haitsma, echtgen. van G.P. de Vries. Gerrie en Dick den Oude kunnen met genoegen terugkijken op hun deelname aan de marathon van Berlijn. Gerrie verbeterde haar persoonlijk record met zeven mi nuten tot 3.26.36 en werd daar mee negende in haar leeftijdsklas se, waarin 393 dames waren ge-; start. In de Duitse hoofdstad wilde Dick onder de drie uur finishen en dat lukte. Hij bleef twintig seconden onder zijn streeftijd en werd 52e in een deelnemersveld van 2237 se nioren. De Soester was de derde Nederlander die de meet passeer de. Hennie Dorresteijn moest we gens darmklachten na 25 kilome ter het parkoers verlaten. gende editie verschijnt op idag 15 december 2004. Kopij uiterlijk op 15 november 2004 aanleveren bij de :groep Seniorennieuws alweg 6, 3762 SP Soest, ij de Stichting Welzijn eren Soest (SWOS) of e-mail swos@planet.nl lijn veelal informatief-*- OH^eiuh zit WO klein koebje Sft niet'bang te zijn in I Ztf/ OMV OOSTEKQ'R.ACHT 1. epje doorgewinterde ten terecht te komen; laar gewone ouderen, gedachten en indruk- ?apier zetten en daar loegen aan beleven FOCWA JAN VAN. ZAL R Oostergracht 1 (Industrieterrein De Grachten) Tel.: 035 - 6011018. www.vanzal.nl De korfballers van Eemvogels konden zich uitleven in het duel met het tweede team van Het Bosch. In Lexmond scoorde de ploeg twintig doelpunten, bijna tweemaal zoveel als de tegenstan der: 11-20. Het was niet de eerste keer dat deze ploeg met ruim verschil werd verslagen, maar ditmaal kon Het Bosch een poosje in het spoor van Eemvogels blijven. Door treffers van onder anderen Nando Kraai- kamp en Bart van Boven liepen de Soesters toch nog voor de rust weg. In de tweede helft bleef Eem vogels bouwen aan de overwinning die geen moment in gevaar kwam. Bijna alle spelers kwamen aan sco ren toe. Zaterdag 9 oktober zondag 10 oktober Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 0900- 331.12.33. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 033- 432.85.00. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: J.H. de Vries, ffi 601.44.63. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 033-422.05.00 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 035-541.20.16; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: 0900-202.55.01. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, 601.96.33; drs. E. Klein-Benes: 601.42.11; drs. J.H.J. en drs. WJ. Meursing, 601.52.15. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 06-54.33.74.07. Een jaar lang mag Reynir Hel gason zich kampioen snelschaken van Soest noemen. In een span nend toernooi, dat vrijdagavond bij de Soester SchaakClub plaats vond, hield hij onder anderen grootmeester Daniël Stellwagen achter zich. In de finalegroep ver sloeg Helgason de jonge schaker in een mooie partij. Spannend werd het weer toen Helgason op zijn beurt zijn meerdere moest erken nen in Eric de Haan en hij Stellwa gen weer naast zich moest duiden. Op basis van het onderlinge resul taat had Helgason nog de beste papieren, maar dan moest hij in de laatste partij winnen van Bram Otto. Dat deed hij in een bloed stollende partij. Stellwagen werd tweede, Otto derde. Het derde part in de derde wed strijd was beslissend voor de eer- - ste nederlaag van de heren van de Duinkikkers. Tot dat moment wa ren de Soesters gelijkwaardig aan ZV Utrecht en werd er gerust met een 3-3 stand. Daarna had de Duinkikkers toene mende moeite met het fysieke spel van Utrecht. De thuisclub klaagde dat de scheidsrechters niet optra den tegen het betere hang- en duwwerk van de tegenstanders. Het moet gezegd dat de Duinkik kers zichzelf kon verwijten dat een aantal overtalsituaties niet werd uitgebuit. Het gevolg was dat Utrecht naar een 3-7-voorsprong uitliep en die in het laatste kwart niet meer in gevaar liet komen: 5-9. Voor De Ham, tegenstander van het damesteam van de Duinkik kers, was de wedstrijd in Spleasu- re Centrum een uitputtingsslag. De Soesters beschikten over veel meer wisselspelers en buitten dat voor deel in de tweede helft uit. Na een ruststand van 3-3 werd zondag avond met 5-3 gewonnen. Het was de tweede achtereenvolgende zege van de waterpolosters. De eerste competitiewedstrijd is voor het zwemteam van de Duin- kikkers succesvol verlopen. Met elf eerste, twaalf tweede en tien der de plaatsen en drie podiumplek ken bij de estafettenummers kon den de jeugdige zwemmers tevre den zijn. De negenjarige Vera den Breejen scherpte het clubrecord op de 50 meter schoolslag aan: 45.45. Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.°° uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur De Seniorenbus TEL. 035 - 6014152 Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgt de volgende bezorger een bonus: Marloes Achterveld De herfst is begonnen en dat merk je: het regent wat meer en soms waait het ook nog. Maar in de Se niorenbus zit u droog. Toch moet u wel eens naar de dokter, kapper, enz. Of wellicht wilt u eens koffie drinken in het winkelcentrum. Ga eens met een paar vrienden of vriendinnen lekker pannenkoeken eten. Als u met een groepje van mini maal 5 en maximaal 7 mensen iets bijzonders wilt doen, brengt de bus u allen op de plaats van bestem ming, b.v. De Speeldoos in Baarn, De Flint in Amersfoort, een pan nenkoekenrestaurant, naar Idea (vroeger C-drie) voor een uitvoe ring. Vindt u het geen goed idee om met elkaar naar het Senioren- restaurant in Molenschot of naar de maaltijd in de Klarinet te gaan? De vrijwilligers van de Senioren bus rijden graag. Ze brengen u in Soest/Soesterberg waar u maar wilt en halen u ook weer op. Voor het reserveren is één telefoontje genoeg: 601.91.90 is het tele foonnummer van de Centrale. Elke werkdag van 09:00 tot 17:00 uur staat de bus voor u klaar. Wel tijdig van tevoren bellen voor een afspraak. Zaterdag 9 oktober Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; samenzang Zondag 10 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (parochianen); Cantemus Domino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering (65 jaar H. Familiekerk); alle koren Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 viering in de Open Hof Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil en pastor H. v.d. Schepop; Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. J.W. Breunese, Leersum Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. C.J.P. v.d. Plas Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. W. Scherff, Spakenburg; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. W. Visscher (woensdag 13 oktober, 19:30, ds. M. Mondria) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. M. van Beek-den Hoed, Brielle Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 Patrick de Jong; jeugddienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Wim Janssen Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 J.R. Nienhuis, Culemborg Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. P. Dekker, Ermelo Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:00 gez. dienst in oud-katholieke kerk Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M.J. Burger Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 ds. J.P. Dam-Oskam ELKE WEEK EEN JN DE BUS?_^^< Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 De diaconie Soest organiseert op zaterdag 6 november een grote bazar, rommelmarkt en boeken beurs in De Open Hof (Dalweg hoek Veenbesstraat) voor een pro ject van Kerkinactie: dit jaar Zam bia, één van de armste landen ter wereld. De opbrengst is bestemd voor o.a. 'Women for Change' (trainingen en cursussen voor vrouwen), auto's voor ziekentrans port en geneesmiddelen voor twee ziekenhuizen. Gevraagd worden verkoopbare (handzame) spullen, kleine meu belen, boeken enz. De diaconie heeft ieders hulp nodig om de rommelmarkt en boekenbeurs tot een succes te maken. Wilt u spullen en boeken nu al kwijt? De diaconie beschikt over een grote opslagruimte. Bel dan 602.50.34 of 602.29.63. Inbreng van spullen: donderdag 4 november 14:00-17:00 uur en 19:00-21:00 uur; vrijdag 5 novem ber 10:00-12:00 uur. Kan men de goederen niet zelf brengen, bel dan dezelfde nummers. landig om over een r te beschikken en een te kunnen versturen, tel op diskette aanbie- 'k mogelijk. i paar vaste medewer- tet ook bespreekbaar reelancer van tijd tot rtikel in te zenden, erbij? - zouden wij graag in omen met iemand die dan een foto op loca- aken, om bij een arti- aatsen. Bij voorkeur ligitale camera. spreekt u dit aan, of nand die hiervoor ge- neem dan contact op •renVaria, via SWOS, 3762 BP te Soest. Hen kan ook: 83 iaar u uit. Teun Duhen Redactie Senioren Varia Iminton. In de lessen is cht voor grondoefenin- tievormen en bewegen al naar gelang de wen- groep. De deelnemers ingeven waar hun be- gen! >sen is er in mei een fit te uitslag daarvan laat 't gesteld is met de con- t men weet waar men lessen die volgen reke- ïoet houden, en geven aan wel aan (Hen gaan doen, maar fst samen met een be en, kennis, familielid), emand meenemen en )n hoeft niet tussen de ir te zijn en/of niet aan :n. inden plaats in het Or- iw aan de Di Lasso- mgstellenden kunnen )nemen met Rachel •ortcoördinator van de Soest, tel. (035) k zeggen dat AndréHazes een Nederlandse blueszanger Tas. Dat lijkt me wat overdreven. |Hoewel, blues, t over het leven. RVind jij dat ook, dat Hazes blues ,">ng? Pou, eerlijk gezegd, een beetje ge lijk. hebben ze wel. Hij zong ook )ver heel gewone dingen en dat iloen blueszangers ook. lh, joh, kom nou toch Echt waar. Kijk blues, die gaan over je geliefde verliezen, over je )aan verliezen of over je eerste aaantje, je eerst verdiende geld. Over dat telefoontje van dat ene meisje, die ene jongen. Dat deed Hazes ook Precies. En als je luistert naar het Bluesuurtje op Radio Soest, dan hoor je daar die Blues. Dat is meer dan muziek. Dat is literatuur, dat komt recht uit het hart van de ma kers. Nou, nou Ja, jongen, zo is dat. Het is meer dan gitaar spelen en een liedje zin gen. Zo'n blues kan je uit de put halen, kan je een beetje optillen uit de shit waar je in zit. 't Is toch gewoon amusement? Nee man, blues is veel meer dan amusement, het is een cultuur. Blues worden ook niet geschreven, die worden geboren. Zo, dat heb ik nog nooit bekeken Nou, dan weet je het nou. En vrij dagmiddag bij Radio Soest kom je er nog veel meer over te weten. Dan word je rondgeleid door de bluesmuziek, van het begin tot en met heden en alle bluesvarianten komen aan de orde. Wat hoor je dan? Deze week bijvoorbeeld Arthur Williams, Boz Scaggs, John Ma- yall Friends, Larry Davis, Mar- cia Ball, The Blues Authority en Julian Sas. Oh, John Mayall die ken ik, da's vet cool man! Ja, die swingt de pan uit. En weet je ze draaien ook beroemde blues uit de jaren veertig, prachtige mu ziek. Wanneer kan ik dat horen? Vrijdagmiddag om 17.00 uur. Ab van Schaik die presenteert dat en die vogel weet er onwijs veel van. Die zegt altijd: 'Don't you never, ever, never forget when it's blues- time. Oké, oké, ik zal vrijdagmiddag luisteren DONDERDAG 7 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio Nieuws en tips uit theater en museum. Gasten: de schrijfster Yvonne Keuls zaterdag a.s. in de Speel doos in Baarn en Mariet Slinger van Opus One, zondag met Alice in Won derland in 't Spant in Bus- sum. Samenstelling Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer, techniek Marcel van Blaricum. 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Oh-ja melodieën U kent ze wel, de liedjes die je altijd bij blijven. Liedjes die je de hele dag blijft zin gen. Liedjes van vroeger... Denkt u bijvoorbeeld aan 'Dein ist mein ganzes Herz', 'Wieder hinaus ins strahlen- der Licht' en 'Mein Herr Marquis' uit Die Fleder- maus. Maar ook 'Wie mein Ahn'1 zwanzig Jahr' een ontroerende melodie uit Der Vogelhandier de ope rette, die eind oktober in zijn geheel te horen is op Radio Soest. Presentatie, Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Pierre Somers In de Week van de toegan kelijkheid gaat Piet Somers, oud-voorzitter van de Cliëntenraad Chronische Zieken en Gehandicapten in gesprek met de huidige voorzitter Kees Vroom. Jazzmuziek is zijn keuze. Techniek Elèna de Hollan der 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 8 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Goed geboekt Kinderen en muziek Goed Geboekt staat deze keer natuurlijk helemaal in het teken van de 50* kinder boekenweek die dit jaar wordt gehouden van 6 tot en met 16 oktober. Het thema van de kinderboekenweek is dit jaar 'Muziek' en daar schenken Trees Nelissen en Ad van Veen dan ook veel aandacht aan. In de studio zijn Margot van Dijk en Peter de Groot aanwezig, beiden studenten aan de mu ziekschool in Soest. Ze zullen live in de studio iets spelen en ook vertellen ze over hun andere hobby, nl. lezen. Verder is er de vaste column en natuurlijk het laatste boe kennieuws. Samenstelling en presentatie Ad van Veen. Techniek Fredy Timmer 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren, presentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Dirk-Jan Arnold 13.00 Ontmoeting met Ton Dijkshoorn Ton woont in Soesterberg en is lid van Polyhymnia, een Opera- en Operettegezel schap in Zeist. Zij brengen opera's, operettes maar ook musicals. In maart 2005 wordt Die verkaufte Braut van Smetena opgevoerd. Pre sentatie Lonneke Meijer 14.00 In de Link Afscheid en afscheid nemen Muziek die past bij afscheid nemen van b.v. je geliefde, je jeugd, je huis of je geboorte land, u hoort o.a. Robert Long en John Denver. Sa menstelling en presentatie Ad van Veen 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishock Presentatie Ab van Schaik Zie toelichting eerste kolom 18.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Jouke Sjaardema 19.00 Jazz uit Artishock Presentatie Rosamint Faas Semmy Prinsen 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 9 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig ge presenteerd door Ap Kruit- bos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op de zondagmiddag De Catalaanse componist Federi co Mompou (spreek uit: Mom-poo-oe) heeft een zeer op merkelijk oeuvre nagelaten. Hij schreef geen symfonieën of ande re grote muziekwerken, maar hij beperkte zich voornamelijk tot het maken van liederen en miniaturen voor piano. Mompou werd gebo ren in Barcelona in 1893. Op zijn 21e jaar besloot hij componist te worden. Hij had toen de basis van de muziektheorie al achter de rug. Zijn bewuste keuze was liederen te componeren en miniaturen voor de piano. In 1920 vertrok Mom pou voor de tweede keer naar Pa rijs. Zijn composities werden lang zamerhand bekend. Ondanks zijn verlegen en teruggetrokken levens stijl, stond Mompou in de jaren 20 en 30 midden in het Parijse cultu rele leven. Hij maakte kennis met grote kunstenaars als Darius Mil- haud, Pablo Picasso, Jean Coctau, Igor Strawinsky en Arthur Ruben- stein. U kunt luisteren naar 20 mi niaturen voor piano, door hemzelf gespeeld. George Gershwin en Maurice Ra- vel leefden in de eerste helft van de 20e eeuw. Beide stierven in 1937. Gershwin overleed aan een hersentumor en Ravel aan een her senziekte. Beide componisten be gonnen met iets volstrekt nieuws. Gershwin kwam uit de Jazzwereld en wilde niets liever dan de Jazz- invloeden naar de Symfonische muziek overbrengen. Ravel bracht het Impressionisme tot leven. Zij waren eikaars tegenpool, Gershwin, man van de wereld van glitter and glamour en Ravel de teruggetrokken leven leidde. Pianomuziek op zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 10 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Ons wekelijks programma over alles wat leeft en Pre sentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Waar blijft de tijd Wim van de Hoed Hij is geboren aan de Ring weg in Soest. Dat was vroe ger een zijweg van de Beu kenlaan ter hoogte waar thans het kruispunt Dalweg- Beukenlaan is. Hij haalt her inneringen op aan de Ma- riaschool waar meester Pie per de scepter zwaaide. Op 12-jarige leeftijd moest hij mee met zijn vader in de bouw. Voor ontspanning was weinig tijd maar in de jaren dertig heeft hij gevoet bald bij de voetbalvereniging DIOS op een veld aan de Kostverlorenweg (nabij het daar gelegen kerkhof). Tij dens de oorlog heeft hij zijn vrouw leren kennen op de meidenmarkt. In 1951 is hij gaan wonen op de Schaep- manstraat waar hij ruim vijf tigjaar heeft gewoond. Pre sentatie Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Kees Vroon 14.00 Soest Klassiek Pianominiaturen van Fre- derico Mompou en piano concerten van Gershwin en Ravel. Samenstelling Jac- ques v.d. Griendt, presenta tie Dirk-Jan Arnold Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Ganke- ma, techniek Jaap Gankema 17.00 De straat van- Zomaar een straat in Soest of Soesterberg. Wat valt er eigenlijk te beleven in die straat? Presentatie Ruud van Zomeren 18.00 Kerkdienst R.K. Parochie Maria Onbe vlekt Ontvangen 19.00 Religieuze muziek 20.00 Samen de bijbel lezen Presentatie Joke Almirante 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur MAANDAG 11 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek Pierre Somers Oud-voorzitter van de Cliëntenraad Chronische Zieken en Gehandicapten. Presentatie Kees Vroom. Zie ook toelichting donder dag 11.00 Het Praattheater De taxi Een programma m.m.v. van verstandelijk gehandicapten uit de woon- en werkvoor zieningen Amerpoort- ASVZ en Reinaarde. Gast is een chauffeur van Taxi Eemland. Een van de me dewerkers vertelt over haar ervaringen met vervoer, een ander leest een gedicht. En natuurlijk de meezinger van de maand. Presentatie Ger- da van Empelen en Ab Faas 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 14.00 Brassbandmuziek Muziekvereniging PVO Vandaag aandacht voor ons plaatselijk Harmonieorkest PVO, met eigen opnamen van de musicalavond 'Musi cal Highlights' van 26 au gustus en opnamen van het Nieuwjaarsconcert 2003. Natuurlijk ontbreekt ook de Eemlander Blaaskapel niet in het programma. PVO is een vereniging met grote muzikale veelzijdigheid en daarvan in dit programma een muzikaal portret. Pre sentatie Kees Vroon 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine Uitslagen, gesprekken en commentaar, de sport van het afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 12 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... Ton Dijkshoorn Ton uit Soesterberg zingt in Polyhymnia is een Opera - en Operettegezelschap uit Zeist. Presentatie Lonneke Meijer Zie ook toelichting donderdag 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen uit bejaarden en verzorgingshuizen in Soest en Soesterberg, presentatie Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Dirk-Jan Amola 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland Oh-ja melodieën Elke operette kent wel één melodie die bij u in het ge heugen is blijven hangen. In dit programma willen wij u zo'n serie liederen laten ho ren. Presentatie Paul Spar naaij, techniek Ben Ver schoor. Zie ook toelichting donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Goed Geboekt Kinderen en muziek Goed Geboekt staat deze maand natuurlijk helemaal in het teken van de 50° kinder boekenweek. Techniek Fredy Timmer, samenstelling en presentatie Ad van Veen. Zie toelichting vrijdag 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van psalm tot pop, pres Henk-Jan en Roy Pachet Weg met Hobbels, pres Menno Schuit, 19.00 De Verrekijker, Kinderprogr., pres Caren Zwarteveen en Marieke Boer 19.30 Het Kompas, jongerenprogr. 20.00 Het Boek het Binnenste Bui ten Abram (afl.3) Dat avon tuur in Egypte van vorige keer was bijna fout gelopen. Maar het heeft Abram geen windei eren gelegd. Toch is niet alles pais en vree. Kortom er breekt ruzie uit in zijn kamp en het is zijn eigen schuld, pres Her man Spoor e.a. 20.30 Bijbel verzen van Johan van Maar- lant, pres Herman Spoor 21.00 Zingenderwijs, pres Elly van Tol, 21.30 Avond sluiting, pres Wim Prins 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 13 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Presentatie Ina Aangeen brug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge- voel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Herman van Veen e.a. if? Gast vanmiddag is onze dorpsgenoot Herman van Veen met onder meer songs uit zijn programma Cha- peau, dat deze zomer te zien was in het Openlucht theater Cabrio. Verder Fré- dérik Steenbrink met Frans chansons en Judy Garland. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ Een programma voor 'ouderen'. Presentatie Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Nieuws en tips uit theater en museum voor u verza meld door Ad van Wijn gaarden, presentatie Lonne ke Meijer 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur radioprogramma Stuur een kaartje naar Radio Soest - Paul Sparnaay Postbus 3760 DB Soest Schrijf uw op de kaart en luister dan eens naar Operetteland op dinsdag of donderdag

Soester Courant | 2004 | | pagina 23