2 Nieuw beleid zal meer discussie opleveren dan bezuinigingsplan Visser 7 ~ACTÜËËLr Alternatieve toeristenbelasting voor VYY en informatieborden Hangplek dichterbij GEOPEND Debat normen en waarden Derde plaats voor Soest in 'de groenste gemeente' Wipkippen in Smitsveen hebben hun tijd gehad Zonder ecoduct geen kans op nieuwbouw Soesterberg WOENSDAG 6 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 3 Vergaderschema begroting Soest Op initiatief van ChristenUnie/SGP 'Windturbines in Soester bos leveren geld op' Veel bonnen bij verkeerscontrole Justitie wil geld zien van broers na overval Marianne Kallen nieuwe voorzitter van logiesverstrekkers fpf* Opgepakt voor rijden met alcohol Respect Zeecontainer en ballenvanger ZONDAG 10 OKTOBER VAN 11.00 - 17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modernI GEBR. VAN WOERKOM VERKENNERIJ Veel bekeuringen bij verkeerscontrole 5,~ 5,-- 2,50 1,95 BLOEMBOLLEN!! De komende weken staat de meerjarenbegroting 2005-2008 op de politieke agenda. Uit gangspunt voor volgend jaar is dat de gemeente 1 miljoen euro bezuinigd. Alle bijeenkomsten vinden plaats in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het vergader schema is als volgt. Donderdag 7 oktober 19:30 Hoorzitting voor burgers en instellingen door gemeente raad. Maandag 11 oktober 19:30 Behandeling door com missie Bestuur en Middelen. Woensdag 13 oktober 14:00 Behandeling door com missie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu. 19:30 Behandeling door com missie Sport, Onderwijs en Welzijn. Dinsdag 2 november 19:30 Besluitvorming door ge- Een aardig plan misschien, dat ChristenUnie/SGP bedacht. Windturbines plaatsen in het bos, nabij spoorwegen en bestaande toegangswegen. Daar veroorzaken ze volgens fractievoorzitter Chris van Vuuren de minste overlast. De vogels in het bos vliegen meestal niet over de bomen en zullen dus niet in gevaar komen. Wandelaars komen niet naar het bos voor ver gezichten en zullen zich dus niet storen aan de aanwezigheid van 120 meter hoge 'molens'; en ze staan ver genoeg van de bebouw de kom en daarom niet hinderlijk in het zichtveld. Bovendien, zo rekende Van Vuur en voor, als Soest op deze manier de plaatsing van de windturbines mogelijk maakt, zou dat de ge meente op jaarbasis 250 tot 300 duizend euro kunnen opleveren. Wethouder Bart Krol maakte hem snel een illusie armer. De geplande locaties voor de turbines, zoals bij Baarn en langs de Al, staan onder zware kritiek en het is de vraag of ze daar ooit komen te staan. Maar de provincie zal niet zomaar kun nen uitwijken naar de Soester bos sen. De provincie heeft een dure milieu effect rapportage (mer) la ten uitvoeren en is daarbij uitgeko men op een aantal locaties die in het Streekplan zijn genoemd. De bossen van Soest vallen daar niet onder en daarom zijn de windtur bines daar niet toegestaan. Op meerdere plaatsen in Soest is op dinsdag 28 september een ver keerscontrole gehouden. In totaal werden er 21 bekeuringen uitge schreven. Dertien automobilisten kregen een boete voor door rood rijden. Zes bromfietsbestuurders kregen een bon omdat hun brom mer was opgevoerd. De overige twee bekeuringen werden uitge schreven voor niet handsfree bel len. De gemeenteraad is het in gro te lijnen eens over het bezuini gingsvoorstel van het college. Er zijn hier en daar nog vragen over, maar veel discussie zal het de komende weken niet op leveren. Logisch, want de raad had zelf aangegeven in welke richting het college dekking voor het tekort moest zoeken. Meer gespreksstof waait op als de besteding van het geld voor nieuw beleid ter sprake komt. Alle frac ties hebben zo hun eigen ideeën, wensen en voorkeuren, waarbij het de vraag is wie er een meerderheid in de raad kan vinden voor zijn plannen. Volgend jaar wordt 1 miljöen euro bezuinigd. Soest gaat een ton euro besparen op de personeelskosten en zal niet de inflatiecorrectie toe passen op haar eigen budgetten en op de subsidies aan verenigingen en instellingen. Andere besparin gen hebben betrekking op onder meer de infrastructuur en het in koop- en aanbestedingsbeleid van de gemeente. Hierdoor wordt voorkomen dat de lasten van de burgers toenemen, behalve dan dat alle tarieven en belastingen met het gebruikelijke inflatiecijfers worden verhoogd. Door de maatregelen bezuinigt de gemeente 166 duizend euro meer dan noodzakelijk. Zo genereert ze middelen voor nieuwe zaken. Sommige fracties laten het achter- Twee broers uit Soest, 24 en 22 jaar oud, die veroordeeld zijn we gens een overval op een juwelier in Bilthoven, moeten hun criminele winst (2568 euro) aan de staat af dragen. Zo luidde maandag de uit spraak van de rechtbank in Utrecht. De officier van justitie had zelfs een ontneming van 4200 euro geëist. De broers maakten bezwaar tegen die vordering, want volgens twee Soesters is er helemaal geen criminele winst. Alles wat ze bij de overval in Bilthoven, vorig jaar, buit hebben gemaakt aan sieraden, sloopgoud en geld is door de po litie bij hun aanhouding meegeno men, beweerden ze. De broers zijn vorig jaar al wegens verschillende overvallen tot gevan genisstraffen veroordeeld. ste van'hun tong pas zien na de hoorzitting van morgenavond. Dan kunnen burgers en instellingen hun zegje doen over de (meeija- ren)begroting van de gemeente en hun wensen kenbaar maken. Duidelijk is dat alle raadspartijen vinden dat de jongerenhuisvesting alle aandacht dient te krijgen. Soest 2002 riep daarom nog maar eens het plan voor goedkope koopwoningen in Hees in de her innering. Hieronder een min of meer wille keurige greep uit de wensen van de verschillende fracties. GGS GGS wil een onderzoek naar de mogelijkheden van een sportac commodatie in het Smitsveen, in combinatie met woningbouw en gebruiksruimte. Met woningcorpo raties moet de gemeente prestatie afspraken maken over huisvesting voor jongeren. Noodzaak tot nieu we bedrijfsterreinen ziet GGS niet. Het wijkgericht werken dient ver der te worden ontwikkeld. VVD Ook de VVD wenst een sportac commodatie met woningbouw. Tevens wil ze geld vrijmaken voor een structurele subsidie voor het Cultuurfestival, uitbreiding van de taken van de cultuurconsulent en de bedrijfscontactfunctionaris. Ei is dringend behoefte aan econo misch beleid, aldus de WD die ook meer wil uitgeven aan de be handeling van harddrugsverslaaf- den. Bovendien moeten er meer oefeningen worden gehouden ter voorbereiding op eventuele cala miteiten. CDA Het CDA houdt z'n wensen tot na donderdag binnenskamers, zodat ze ook de wensen uit de bevolking kan meewegen. Wel geeft de frac tie aan, dat ze prioriteit geeft aan wijkgerichte aanpak, cultuur en speelruimtevoorzieningen. Soest 2002 De grootste oppositiepartij heeft nogal wat kritiek op het beleid van het college. Het ecoduct en de fietsbrug kunnen worden ge schrapt, de communicatie naar burgers moet beter. Van het colle ge verwacht Soest 2002, dat het zich inspant om werkgelegenheid te creëren op de vliegbasis, zodra die is gesloten. Tevens verlangt ze een voorstel over een golfbaan en een recreatiepias. GroenLinks Meer blauw op straat, 24 uur maatschappelijk werk voor extre me thuissituaties, veilige fietsrou tes en de markt op het nieuwe plein op de Smitsweg, zijn wensen van GroenLinks. Voor de TYirkse Vereniging moet in het Smitsveen een ontmoetingsruimte worden gevonden met een gefaseerde af bouw van de subsidie. De jaarreke ning moet inzichtelijker worden gemaakt en de gemeente kan vol gens GGS bezuinigen op het 'glos sy-drukwerk' dat ze verspreidt. PvdA Een goedkope collectieve ziekte kostenverzekering voor minima, extra investeren in schuldhulpver lening, betaalbare woningen, ver beteringen aan de hoofdwegen structuur (meer afsluitingen ophef fen) en voortbestaan van het Cul- tuurpunt zijn belangrijke punten van de PvdA. Ook vraagt ze om inspanning voor onder meer werk gelegenheid, jongerenbeleid, een aansprekend gezondheidscentrum en werkgelegenheid op de vliegba sis, zodra die dicht gaat. ChristenUnie/SGP Deze fractie heeft nog geen con crete wensenlijst prijsgegeven als het gaat om nieuw beleid. Ze geeft wel aan, dat veel geïnvesteerd moet worden in overleg met bur gers over tal van zaken (zie ook elders in deze krant). Als Soest bestuurlijke boetes mag gaan in nen, mag dat er niet toe leiden, dat hieraan op straat prioriteit wordt gegeven. Justitie moet beseffen dat ze met haar onbegrijpelijk optre den bijdraagt aan een gevoel van onveiligheid, aldus CU/SGP. D66 Door omstandigheden kon de fractie van D66 niet deelnemen aan de Algemene Beschouwingen. Op initiatief van ChristenU nie/SGP zal in Soest een dis cussie worden georganiseerd over normen en waarden. Frac tievoorzitter Chris van Vuuren beloofde maandagavond een voorstel te gaan voorbereiden. Wie anders dan het CDA zegde toe hem daarbij te willen hel pen. Van Vuuren wil de dialoog aan gaan met burgers, kerken, moskee ën, scholen, wijkagenten, winke liers, organisaties en verenigingen. Daaruit moeten de antwoorden komen op vragen als welke bevol kingsgroepen langs elkaar heen le ven, of mensen elkaar nog durven aan te spreken over hun gedrag en hoe we moeten omgaan met het1 milieu en de natuur. Van Vuuren haalde dit maandag aan in zijn Algemene Beschouwin gen en het was een van de punten die in de eerste, korte gespreksron de werden uitgelicht. Hij kreeg van alle kanten sympathie toegezwaaid en medewerking toegeworpen. Margreet van Roomen (CDA) is Op de Amsterdamseweg in Amersfoort werd op dinsdag 28 september na middernacht een automobilist uit Soest gecontro leerd. De 37-jarige man was onder invloed van alcohol. Hij blies 480 ug/1. De man moest mee naar het bureau. Verder kreeg hij een rijver bod van 4 uur opgelegd en werd er een proces-verbaal opgemaakt. 4J0L& Soest is in de categorie steden als derde geëindigd in de natio nale groencompetitie van En tente Florale. Bovendien kreeg de gemeente een eervolle ver melding voor de bereikte resul taten met betrekking tot cul tuur en landschap. De derde plaats van Soest, achter winnaar 's Hertogenbosch en Win schoten, werd vorige week bekend gemaakt in het provinciehuis van Gelderland, in Arnhem. Bunscho ten-Spakenburg en Sliedrecht vie len buiten de prijzen. Zowel in de categorie steden als dorpen waren vijf kandidaten genomineerd. Oos terbeek (gemeente Renkum) werd uitgeroepen tot groenste dorp van Nederland. De gemeente Soest werd eind vo rig jaar benaderd door Entente Florale om mee te doen aan de verkiezing. Volgens de organisatie gebeurde dat, omdat Soest een re latief hoge kwaliteit van groen heeft. De onafhankelijke jury bestaat uit mensen die deskundig zijn op het gebied van stadswerk, tuin- en landschapsarchitectuur, groenvoor zieningen en natuurontwikkeling. In het voorjaar bezocht de jury Soest. Bij de beoordeling werd de dorpskern Soesterberg om prakti sche redenen buiten beschouwing gelaten. Hieronder een korte samenvat ting van het juryrapport over Soest. 'Soest is zich zeer bewust van zijn landschappelijk en histo risch gegroeide verscheiden heid. Door soms ingrijpende, soms eenvoudige maatregelen worden de kwaliteit en diversi teit van natuur en landschap verder verhoogd. Het beheer wordt gevoerd met respect voor milieu en natuur, waarbij de bewoners op een goede wijze bij het groen worden betrokken. Hoewel door het werken vanuit het veld al heel goede resulta ten worden bereikt, kan door actualisatie en betere onderbou wing een meer integraal beleid en beheer worden bewerkstel ligd.' Wethouder Bert Krijger heeft vrijdag uit handen van Saddy de Koning, voorzitter van de Stichting Logiesverstrekkers Soest (SLVS), een cheque ter waarde van "32.290 ontvangen. Deze overhandiging betekende de laatste verrichting van De Koning in de hoedanigheid van voorzitter. Tijdens de uitrei king van het geldbedrag werd de nieuwe preses van de stich ting gepresenteerd: Marianne Kallen. Bij de presentatie van de nieuwe voorzitter noemde Saddy de Ko ning zijn opvolgster 'een zwaarge wicht die in staat is om de SLVS in al haar breedheid te vertegenwoor digen'. Kallen liet optekenen 'met zeer veel plezier het stokje van De Koning over te nemen'. Tot voor kort was Kallen nog lid "van Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht. In die functie kwam ze ook voor het eerst in contact met de Soester stichting die ze als 'uniek in Nederland' be titelde. Hoewel Kallen zich met de overhandiging van het rapport 'Op weg naar een nieuw bestemmings plan voor recreatiebedrijven in Soest' zeer ambitieus toonde is het nog maar de vraag hoelang de stichting blijft bestaan. Convenant De stichting is namelijk voortgeko men uit een tot en met 2005 gel dend convenant dat 14 logiesver strekkers in Soest met de gemeen te hebben gesloten. Hierin staat dat de ondernemers in plaats van toeristenbelasting jaarlijks 30 dui zend euro overmaken op de reke ning van de gemeente. Dat geld vloeit dan naar instellingen die toe- ristenondersteunend werken. Zo krijgt de plaatselijke VW de helft ervan. Vanaf 2006 ontstaat er een nieu we situatie. Kallen liet wel blijken de toeristenbelasting te willen ver mijden. Ze benadrukte daarbij dat Soest met haar afwijkende beleid op het gebied van toerisme een- De inrichting van de hangplek op de hoek van de Industrie weg en de Vrijheidsweg is een stapje dichterbij gekomen, nu de gemeente een vergunning heeft afgegeven voor de plaat sing van een (zee)container. Die moet een verzamel- en schuilplaats worden voor jon geren. 4 ETAGES MEUBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuils W BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS Steenhoffstraat 61 - Soest... 035-601 32 80 Het is nu de vraag of er beswaren worden ingediend tegen de ver gunning, want die kunnen de pro cedure vertragen. In het voortra ject werd al een zogenoemde zienswijze ingediend, maar die werd onlangs door het college on gegrond verklaard. De container (kosten: 3700 euro) is niet de enige voorziening die op het huidige uitlaatterrein voor hon den zal worden neergezet. Omdat er ook een trapveld wordt inge richt, heeft de gemeente zichzelf inmiddels een vergunning verleend voor het plaatsen van een ballen vanger (6760 euro). Die komt tus sen het trapveld en het naastgele gen bedrijfspand te staan. Verder plaatst de gemeente fietsenrekken. De helft van het terrein blijft gere serveerd voor hondenbezitters die hun huisdier willen uitlaten. Hier omheen wordt een hekwerk gezet. In een later stadium zullen tevens enkele parkeerplaatsen worden ge realiseerd, maar die maken deel uit van de revitalisering van het indus trieterrein Soestdijk. Overlast In het vooijaar besloot de gemeen teraad het uitlaatterrein langs de Vrijheidsweg te bestemmen als hangplek, annex speelveld. Aanlei ding voor het plan is de aanhou dende overlast die bewoners van de Willem Speelmanhof en omge ving de afgelopen twee jaar onder vonden. Daarbij ging het niet al leen om lawaai, maar ook om ver nielingen aan auto's, intimidatie en bedreigingen, volgens de buurtbe woners. Vorige winter werden ver schillende woningen bekogeld met onder meer eieren. Het is volgens betrokkenen de eni ge locatie in de wijk Klaarwater waar voorzieningen voor jongeren gerealiseerd kunnen worden. In dit voornemen weet de gemeente zich gesteund door de Stichting Balans en de politie. Balans heeft beloofd er alles aan te doen om de hangjongeren naar deze plek te leiden. Er zijn regels opgesteld, waaraan zij zich dienen te houden. Deze staan in een flyer die Balans onder jongeren ver deeld en met hen bespreekt. Het is de bedoeling dat de politie inten sief een oogje in het zeil houdt. Volgens een woordvoerder van de gemeente is de overlast fors afge nomen, sinds de politie in februa ri van dit jaar regelmatig, vaak zelfs dagelijks, controleerde. Wethouder Krijger en Saddy de- Koning met cheque en informatie bord. Foto: Herman van Dam voorbeeldfunctie voor andere ge meenten vervult. Wetnouder Krijger van tinancien denkt dat er vanaf 2006 wel het een en ander zal moeten verande ren, omdat er nu te weinig geld binnenkomt. 'Misschien komt er wel weer een nieuw convenant. Het moet dan echter wel over ho gere bedragen dan de 30 duizend euro van nu gaan. Op termijn zul len we naar een soort toeristenbe lasting moeten toewerken. Het is alleen best lastig en duur om dat in te voeren.' De kersverse voorzitter presenteer de vrijdag op de Molenweg een informatiebord voor De Eng. Er komen ook borden te staan bij Laag Hees, Zonnegloren en de Korte Duinen. Bedoeling is dat de borden toeristen informatie ver schaffen over de historie en waar den van de diverse gebieden. 'Ver der komt net als in voorgaande ja ren een groot deel van het bedrag ten goede aan de VW. Ik denk dat toerisme en recreatie een be langrijke toegevoegde waarde met zich meedragen. Daarbij heeft ook de economie in Soest er veel baat bij', aldus Kallen. Chris van Vuuren erg benieuwd naar het plan van ChristenUnie/SGP en wil even tueel meedenken. Ook het college is bereid te helpen om de discus sie handen en voeten te geven. Roder van Arkel (GGS) hoopt dat de wijken een rol krijgen, omdat op die schaal de mensen elkaar gemakkelijker aanspreken. Andere fracties, zoals WD en Soest 2002, omarmden het plan van Van Vuuren en wachten af waarmee hij op de proppen komt. De ophef over de speeltoestel len in de 'hofjes' in het Smits- veen (achter de Ereprijsstraat en omgeving) is nogal overdre ven, vindt wethouder Harry Witte. Dat viel althans op te maken uit zijn reactie op vra gen van Ellen Huberts (WD), vorige week in de raadscom missie Sport-Onderwijs-Wel- zijn. Huberts had zich verbaasd over het feit dat de wethouder de 'ac tiviteiten' - het opruimen van wip kippen, schommels en glijbanen - had laten stilleggen en wilde het naadje van de kous weten. Witte wees erop dat de gemeenteraad zélf het speelruimteplan heeft vast gesteld, waarin is voorzien dat op enkele hofjes de speeltoestellen moeten verdwijnen om plaats te maken voor een plek waar de jeugd kan 'skelteren en rommelen'. Dat een aantal bewoners daar in middels niet zo blij mee is had hem verrast. Hij wist ook niet meer pre cies of de omwonenden wel vol doende inspraak hadden gehad toen ze zich onlangs met 30 man sterk bij hem vervoegden om te protesteren tegen de 'afbraak'. 'Ik wist even niet dat er al inspraak was geweest, maar ik heb onder die omstandigheden de stekker er maar even uit getrokken', aldus Witte. Hij had de protesterende bewoners beloofd de wipkippen voorlopig niet weg te halen, in elk geval niet tot aan de begrotingsbe handeling.' Mee eens Volgens hem was inmiddels wel gebleken dat toch ook heel wat be woners met de plannen hadden ingestemd. 'De suggestie dat ze nergens bij betrokken zijn geweest klopt dus niet.' De omwonenden krijgen binnenkort een 'individue le' uitnodiging om nog eens kennis te komen nemen van de plannen op een soort infomarkt, waar ze dan op een formulier mogen invul len of ze het ermee eens zijn of niet. In een 'plenaire' bijeenkomst zag Witte geen brood. Als je groepsgewijs over dit soort dingen gaat praten worden er altijd wel een paar boos, en dan durven an deren niks meer te zeggen, ook als ze juist vóór zijn. We gaan probe ren tot een redelijke oplossing te komen. Dat wil dus niet zeggen dat wie het hardst schreeuwt z'n zin krijgt.' Huberts was het met deze aanpak helemaal eens. De andere fracties mengden zich niet in de discussie, zodat mag worden aangenomen dat de Smitsveense wipkippen hun langste tijd wel hebben gehad... Zonder ecoduct zijn alle uit breidingsplannen voor Soesterberg van de baan. De provincie trekt dan een dikke streep door woningbouw in Noord en een bedrijventerrein langs de Richelleweg. Wethou der Bart Krol heeft dat maan dagavond nog maar eens beves tigd. Soest 2002 stelde in haar algeme ne beschouwingen dat de aanleg van een ecoduct wel erg veel geld kost. Zo lang er niet meer duide lijkheid is over. andere noodzake lijke ecoducten, acht Soest 2002 het niet verantwoord miljoenen ge meenschapsgeld erin te stoppen. De oppositiepartij wil dat fooi te ruggaat naar de onderhandelings tafel en zich sterk maakt dat de woningbouw wordt losgekoppeld van het ecoduct. Dat gaat niet, antwoordde Krol, want de koppeling is opgenomen in het Streekplan van de provincie dat volgend jaar ter goedkeuring wordt voorgelegd aan Provinciale Staten. De keiharde afspraak in het veelomvattende project Hart voor Heuvelrug is dat als er ergens wordt gebouwd, er op een andere locatie groen voor moet terugko men. 'Hart voor Heuvelrug brengt alle elementen samen en geeft ons de kans om de wensen voor Soester berg onder de aandacht te bren gen. U heeft er mee ingestemd. Er zal altijd sprake zijn van compen satie. Groen voor rood is het prin cipe van het raamcontract', aldus Krol die vindt dat het nu -mede gelet op het komende referendum en de uiteindelijke discussies die nog volgen- te vroeg is om te ge detailleerd door te praten over een exacte locatie. Maar, zo voegde hij eraan toe: 'onze wensen voor de Richelleweg, Soesterberg-Noord en achter het KdK zijn niet toegestaan als het ecoduct niet doorgaat. Onverlet dat je in overleg het ecoduct iets kunt verschuiven als dat beter en goedkoper blijkt te zijn.' Naast alle commissies die er al be staan, komt er in Soest toch weer een nieuwe commissie bij, een zo genaamde verkenningscommissie. Maximaal twee leden van een frac tie mogen zich hiervoor opgeven. Voor het houden van een "maat schappelijke verkenning" is geen geld in de begroting opgenomen, laat de portefeuillehouder drs. J.J.L.M. Janssen op 27 augustus weten. "Onder een maatschappelijke ver kenning wordt een activiteit ver staan, waarbij in opdracht van de raad informatie verzameld wordt over (maatschappelijke) ontwik kelingen die relevant zijn voor de gemeenschap". Je mag toch venvachten dat poli tieke partijen, gezien het beginsel programma dat ze elke vier jaar schrijven, precies weten wat nodig is voor het volk dat ze willen verte genwoordigen. De WD is vorige maand al begonnen met hun ver kiezingsprogramma voor 2006. Je mag toch venvachten, dat elk gekozen raadslid eenmaal op het pluche met een riante onkosten vergoeding zelf contact houdt met de maatschappelijke ontwikkelin gen in zijn /haar dorp. De dwangmatige verplichting van een verordening "maatschappelij ke verkenningen", compleet met bureaucratisch kaderstellingop drachten informatieverzame ling, beeldvorming, onderwerpbe- paling, externe deskundigen vraagstellingen, secretariaat tijdplanning, ambtelijke onder steuning, benoemingsprocedures, rapportage en andere franje, illus treert weer eens duidelijk de kloof tussen politiek en burgerij. Ik ver zin het niet, het staat er echt. En dat alles om "de participatie van de burger bij de raad te bevor deren". Je zal toch maar binnenkort zo'n geïnstitutionaliseerde scout aan de deur krijgen, die (ik citeer) "zijn volksvertegenwoordigende functie als raadslid" waar wil ma ken. Je ziet in Soest bij belangrijke ont wikkelingen zelden raadsleden aanwezig. Ik twijfel of dit nieuwe initiatief, dat in Eindhoven gepikt is, daar verbetering in aanbrengt. De Soester politicus gaat straks met deze verordening onder de arm op pad langs de politieke con sument om de verkiezingsmarkt te verkennen. De bevlogen bestuur der gedegradeerd tot marktonder- zoeker, die zijn of haar handelen afstemt op de wensen van de dag. Een voorbeeld hiervan is de on- controleerbare website sinds vori- ge maand van de hype-partij Ge meenten erkenningen Groen Soest (GGS). Zij hoeven dan lekker de deur niet uit. De eerste aanvraag voor e»;n ver- kenning (de Zuidelijke Eng) is in- middels gelanceerd door de politi ca in niijn vorige column, die ooit in een biezen mandje uit de Eem is gedregd om het Soester volk door j de woestijn van de Eng naar het - beloofde land te leiden. Na 975 jaar moeten we opnieuw het paradijs van Rinke Tolman be schermen tegen de paardenhou- ders en grasboeren. Niks discussie. Niks enquête. Niks hoorziting. Je kent je beginselen of je kent ze niet. Op meerdere plaatsen in Soest en Soesterberg heeft de politie don derdag verkeerscontroles gehou den. In totaal werden 44 bekeuringen uitgeschreven voor het niet dragen van de autogordel (22), te hard rij- den (9), fietsers door rood ver keerslicht (8), niet handenvrij bel len (2), gebruik maken van het verdrijvingsvlak (1), bromfiets die gebruik maakt van het fietspad (1) en niet stoppen voor het zebrapad (i). Voortaan vliegeren op vliegbasis Soesterberg! Ook een mening? Ga naar: www.gemeentebelangengroensoest.nl Wegens de verslechterende (HM!) economische situatie en tegenvallende export naar de USA komen grote voorraden zeer goede Ie kwaliteit bloembollen op de Nederlandse markt. Daarom kunnen wij u aanbieden: Tulpenbollen (maat Triumph 11/12) 100 stuks Grpotbloemige trompetnarcissen 50 stuks Specie botanische krokus 100 stuks Keizerskroon Rubra Maxima 24/op per stuk Alle losse bollen af kwekerij!Zelf pakken. Ruim 3500 meter, grootste particulier bollencentrum in Midden-Nederland. Sneeuwklokjes, Eritronium, Eranthis, Campanula, Hlpiastrum (amaryllis). Narcissen, Jongrilo lelies, Ornithögalum, Ranunculus, Boerenkrokus, Papegaai tulpen, Greigi tulpen, Kaufmanniana tulpen, enz., enz., enz. (P.S. Lavendel Munstead 16 cm pot) 1,~ 7 dagen per week, 365 dagen per jaar open Ruim gesorteerd, volop keus (2000 soorten). Kwekerij (Het Landgoed) Groeneveld tussen Kasteel Groeneveld en Paleis Soestdijk in aan de N221 in BAARN (Al afslag Baarn-noord richting Soest rechts) 'BA ARN '«AARN

Soester Courant | 2004 | | pagina 3