mmmmz P ACTIE! ■aadscommissl er Cultuurpur Opvoedwinkel van hulpaanbt WEBSITE SOEST: WWW.SOEST.NL Eemland wil nog 7.000 extra woningen met welzijn en zorg Wie van Soest houdtleest de www.rabobankonline.com Reïntegratie voor meer Soester werkzoekenden Dan te h< WOENSDAG 6 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT woensdag 6 oktober 2004 A/S DAG 6 OKTOBER 2004 ;I tuur windje waait door S Jgm Aanbod aan 'moeilijk bemiddelbaren' TELEFOON (035) 601 41 52 Lessen in bewust worden van lichaam in Horusoog Broeken van 35,- voor Collecte voor Brandwonden Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl MANDAATREGELING 2004 Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest hebben 22 juni 2004 de mandaatregeling 2004 ge meente Soest vastgesteld en alle vorige mandaatregelingen ingetrokken. Op 27 juli 2004 zijn zij akkoord ge gaan met een nadere aanvulling op dit besluit. Vervolgens hebben de directie en diverse afdelingshoofden van de gemeente Soest besluiten tot ondermandatering genomen. De totale nieuwe mandaatregeling 2004 gemeente Soest ligt sedert 22 september jl. voor een ieder ter inza ge bij de informatiebalie en de afdeling algemene zaken. Per heden zijn aanvullingen op deze lijst, betreffen de de afdelingen Planologie en Bouwen en Fascilitiare Zaken toegevoegd. Belanghebbenden kunnen schrif telijk bezwaar maken binnen zes weken na de datum van bekendmaking. Voor de aanvullingen van beiden afdelingen vangt de bezwaartermijn per heden aan. Indien gewenst, dient u een gemotiveerd bezwaarschrift te richten aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, postbus 2000, 3760 CA 'te Soest. Voor nadere vragen kunt u in de ochtenduren telefonisch contact opnemen met mw. mr. MA van Lunteren van de afdeling Algemene Zaken: 035-6093624. Zij is ook bereikbaar via de email: luntm@soest.nl VERLEENDE VERGUNNINGEN VOOR HET MAKEN OF VERANDEREN VAN EEN UITWEG (INRIT) Voor de volgende percelen is vergunning verleend voor het veranderen van een uitweg (inrit): - Heideweg 6c Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemees ter en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de datum van deze bekendmaking worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. GEHANDICAPTENPARKEERPLAATS WIARDI BECKMANSTRAAT 49 Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit ad ministratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: Door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord NV-HP-19 nabij de woning Wiardi Beckmanstraat 49 te Soest een parkeerplaats voor gehandicapten aan te geven. Bezwaar: zie onder GEHANDICAPTENPARKEERPLAATS WIARDI BECKMANSTRAAT 181 Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit ad ministratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: Door plaatsing van bord E6 van bijlage I van het RW-90 met onderbord NR-VL-48 nabij de woning Wiardi Beckmanstraat 181 te Soest een parkeerplaats voor gehandicapten aan te geven. Bezwaar: zie onder VERBOD TOT STILSSTAAN WIEKSLOTERWEG O.Z. EN DOLDERSEWEG Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met de bosmarathon op 10 oktober a.s. en gelet op het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) be kend, dat zij besloten hebben: Op zaterdag 10 oktober 2004 van 06:00 uur tot 16:00 uur door middel van het plaatsen van het bord E2 van het RW-90 -verboden stil te staan- op de volgende wegen een verbod tot stilstaan in te stellen: De Wieksloterweg o.z. tussen de aansluiting Dolderseweg en het l5* Heezerlaantje, aan beide zijden van de weg; De Dolderseweg, tussen de aansluiting Den Blieklaan en het Berkenlaantje, aan de noordzijde van de weg. Bezwaar Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepalingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tijdelijke maatre gelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van 136, voor een natuurlijk persoon of 273, voor een rechtsper soon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is van toepassing. DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT ONTVANGEN Apollo 178 040427 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 24-9-2004 Beckeringhstraat 21 040392 vernieuwen/veranderen van een bedrijfsgebouw 17-9-2004 Braamweg 17 040423 bouwen van een tuinhuisje 20-9-2004 Dorresteinweg 65 040428 vernieuwen/vervangen van een opslagtank 23-9-2004 voor stikstof Ferdinand Huycklaan 3a 040182 bouwen van een vrijstaand woonhuis met 17-9-2004 aangebouwde garage/studio Kampweg 74 040429 verbouwen/uitbreiden van een berging 17-9-2004 Generaal Spoorstraat 2 040389 uitbreiden van een te bouwen woonhuis en garage 21-9-2004 (wijz. verl. verg. nr. 020583) Lange Brinkweg 10 040430 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en vervangen 17-9-2004 van een bijgebouw Lange Brinkweg 33a 040431 bouwen van een kelder onder een te bouwen 24-9-2004 woonhuis (wijz. verl. verg. nr. 020473) De publicatie van de ingediende bouwaanvragen is ter informatie. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. aangevraagde kapvergunningen Periode 24 september tot en met 1 oktober De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Hildebrandlaan 27 - 1 boom - Hildebrandlaan 38 - 1 blauwspar - Lange Brinkweg 26 - 1 inlandse eik - Ericaweg 11-1 larix - Pr. Lorentzlaan 93 - 1 vogelkers - Margrietlaan 22 - 1 morel, 1 spar - Stationsweg 18-1 acacia - Biltseweg 45-47 - 1 beuk - Talmalaan 21 - 1 berk - Eigendomweg 13-2 larix DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT Pelikaanweg 33 030488 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis Pijperpad 97 040360 plaatsen van deuren in de rechter zij-gevel VERZENDDATUM 17-9-2004 15-9-2004 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VER ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 -16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. BOUWPLANNEN/VRIJSTELLINGEN TER INZAGE De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vrijstellingen/ vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het uitbreiden van een woonhuis en het aanbouwen van een praktijkruimte/berging, Bosstraat 64; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis aan de zijgevel, J.H. Isingserf 61 (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en bijgebouw, Schrikslaan 60; (artikel 7 lid 7.4. voorschriften bestemmingsplan Soestdijk 1997 en artikel 50 lid 4 Woningwet) 4. het verbouwen/uitbreiden van de Daniël-basisschool, Smitsweg 46; (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 5. het bouwen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak, Van Lenneplaan 5a. (artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 7 oktober 2004 tot en met woensdag 3 november 2004 eventuele zienswij zen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1ter inzage. Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Wijkbe heer, Groen en Infrastructuur van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035- 6093674. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Wijkbeheer, Groen en Infrastructuur in het ge meentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 24 september tot en met 30 september Datum verzending 6 oktober 2004 - Veenpad 14-1 boom - Steenhoffstraat 21-1 berk - Apollo 123-1 berk - Vredehofstraat 11-1 kastanje Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: - Mariastraat - 16 meelbessen (met herplant) - Hartmanlaan - 11 sorbus aucuparia (met herplant) - Vosseveldlaan - 21 sorbus aucuparia (met herplant) Gemeentebomen waan/oor aan de gemeente Soest een kapvergunning wordt verleend worden binnen 3 maanden na deze publicatie gekapt. Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. jn - ondanks de door- s sombere financiële voor- chten - wel eens beroerder en geweest voor de Soester tuur. De plaatselijke poli- k lijkt haar een steeds war- .er hart toe te dragen. Dat eldt in elk geval voor de ge organiseerde vormen ervan, zoals het Cultuurfestival en het Cultuurpunt, inclusief de cul tuurconsulent. De raadscom missie Sport-Onderwijs-Wel- zijn is zelfs lovend. Het klimaat is dus naar verhouding zeer positief. Er lijkt in de toch vaak gure Soester politiek een zacht cultuurwindje te zijn gaan waaien. Ook partijen die tot voor kort niet de reputatie hadden dat ze zo 'cultuur-minded' waren lij ken bevangen door enthousiasme - voorzichtig natuurlijk, dat wel... De raadscommissie boog zich vo rige week over een aantal onder werpen uit de Cultuurvisic, waar over zij een oordeel moest vellen ('evaluatie'). Het ging daarbij voor al om de vraag of het Cultuurfes tival - dat al twee jaar een succes is gebleken - voortaan mag reke nen op 'structurele' financiële ?teun, zodat het Soester Cultuur platform een paar jaar vooruit kan kijken bij de organisatie. Welnu, dat mag van de Soester politiek. De WD-fractie wilde bij monde van Joke Mulder zelfs al 6000 per jaar vastleggen om de continuïteit van het evenement te verzekeren. De andere fracties noemden geen bedragen, maar za ten in meerderheid op hetzelfde spoor. Alleen Marianne van Halen (GGS) vond dat twee jaar - in sportuitwisseling ook al heel moo van den Pol (Soes dat de deelneme zouden mogen bi festival kostte 15.000 euro, ma behoorlijk gespo Drie of vier ja Wethouder Har: teerde dat de me tival dus wel bli nen, maar voor over liepen de i goed Soester g< uiteen, al leken met een termijn of vier jaar (dus festivals) goed Alleen Van Hal niet vast; zij hie sidie bij de begri worden afgewo uitgaven. Ook het Cultuu matiewinkeltje mand' wordt d lente Coco Micl gen rekenen o steun. Volgens is het fenomeer niet Coco) wel jong om het gc oordelen, maar het nog alle k£ het met de fina rigens nog niet Tot nu heeft d< ten grotendeels genomen en h van de person De meerderhei onderstreepte Mensen die ouder worden, wil len vaak gewoon thuis blijven wonen. Mensen met een beper king ook. Om dat voor elkaar te krijgen heeft Eemland in 2010 ongeveer zevenduizend extra woningen met zorg nodig. Wet houders uit Eemland, zorg- en welzijnsinstellingen, woning corporaties en de provincie hebben hierover vrijdag een in tentieovereenkomst afgesloten. Soest is een van de zeven gemeen ten die zijn handtekening heeft ge zet. Gedeputeerde Kamp van de provincie: 'Deze intentieovereen komst is de voorbereiding voor een bestuurlijke overeenkomst die we medio 2005 afsluiten. Om zo reëel mogelijke afspraken te kunnen maken, leggen we vast wat uitge zocht moet worden en hoe we dat aan gaan pakken. Die extra wonin gen komen er wel in Eemland. Wonen, zorg en welzijn staat vol op in de belangstelling. En dat moet ook, vinden de partijen. De komende jaren krijgt Nederland, ook Eemland, te maken met dub bele vergrijzing. Dubbele vergrij zing betekent dat er steeds meer oudere mensen komen en dat zij ook steeds ouder worden. De meeste ouderen willen het liefst gewoon thuis blijven wonen, ook als zij een zorgvraag krijgen. Dat geldt trouwens ook voor jongere mensen met een beperking. Dit betekent dat er woningen beschik baar moeten zijn die beantwoor den aan de zorgvraag of die mak kelijk kunnen worden aangepast. Het betekent ook dat er voorzie ningen moeten zijn om zorg te krij gen, maaltijden te gebruiken, an dere mensen te ontmoeten. Met de overeenkomst onderschrij ven de ondertekenaars de doelstel ling dat ouderen, gehandicapten en anderen met een zorgvraag zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blij ven wonen. Er worden afspraken gemaakt over het aantal te realise ren woningen met zorg en welzijn in de regio Eemland tot 2012 en de kwaliteit, omvang en samen hang van de voorzieningen op de terreinen van zorg en welzijn. In de intentieovereenkomst wordt aan gegeven wat nog verder moet wor den uitgezocht en op welke wijze dat zal worden aangepakt. Het is de bedoeling dat in het eerste half jaar van 2005 een definitieve over eenkomst wordt getekend, waarin wordt vastgelegd hoeveel wonin gen en bijbehorende zorg- en wel zijnsvoorzieningen er moeten wor den gerealiseerd en op welke wij ze dat wordt c Dit past ook in de woningbouwaf spraken die de gemeente Amers foort, het Gewest Eemland en de provincie eind dit jaar met het Rijk gaan afsluiten. Daarin wordt afge sproken hoeveel woningen er moe ten komen en welke type. Van Weedestraat 227- 3761 CD Soest Ruim honderd moeilijk bemid delbare werkzoekenden in de gemeente Soest krijgen het ko mende jaar een reïntegratietra- ject aangeboden die hen moet leiden naar nieuw werk of so ciale participatie. Deze trajec ten zijn mede gefinancierd door het Sociaal Europees Fonds. Zonder deze subsidie zou slechts de helft van deze werkzoekenden de kans kun nen krijgen om een traject naar werk te volgen. Het gemeentelijk Uitstroom en Activeringscentnim van de ge meente Soest heeft uit 29 bedrij ven diverse bedrijven uitgekozen die de begeleiding van deze werk zoekenden op zich nemen, waar onder Randstad Rentree, NCB Projecten en Reafors. De reïnte- gratiebedrijven zijn inmiddels ge start en werken vanuit een locatie in Soest. Personen die in aanmerking ko men voor een reïntegratietraject zijn mensen met een uitkering in het kader van de Wet werk en bij stand (Wwb) en werkzoekenden zonder uitkering. Circa 70% van de trajecten dienen te resulteren in een reguliere baan. Voor de men sen die (voorlopig) nog niet aan het werk kunnen, wordt gezocht naar maatschappelijk nuttige acti viteiten. Gemeenten zijn verplicht dergelij ke reïntegratieprojecten aan te be steden. De gekozen bedrijven zijn gecontroleerd aan de hand van een aantal criteria. Eén van de criteria is dat de gekozen bedrijven in het verleden ook goede resultaten heb ben geboekt om voor uitkeringsge rechtigden een baan te vinden. Ook de kwaliteit van de reïntegra- tiebedrijven is een belangrijk crite rium. Marjan Koning geeft lessen in lichaamsbewustwording en dans- improvisatie. Volwassenen en kin deren kunnen groepsgewijs of in dividueel meedoen. Er wordt ge werkt vanuit kleine oefeningen en beelden. Iedere les heeft een eigen thema met verschillende muziek soorten. Bedoeling is dat men het eigen lichaam leert aanvoelen mid dels allerlei dansvormen. Voor mensen die meer willen bewegen en yoga te statisch vinden biedt de cursus een uitkomst. Eerdere dans ervaring is voor de cursus, die in totaal uit zeven lessen bestaat, niet nodig. De lessen worden vanaf 20 oktober op iedere woensdagoch tend van 9:45 tot 11:45 uur gege ven in spiritueel centrum Horus oog, Birkstraat 101. De kosten van de cursus bedragen 220,00 (ta rief vastgesteld naar inkomen is mogelijk). Opgave en inlichtingen: S8 035- 6922028, e-mail: m.e.koning@ wanadoo.nl. www.horusoog.nl WOMENSWEAR www.firstlady.nl Ouders met vragen over de op voeding van hun kind kunnen tegenwoordig terecht in de op- voedwinkel aan de Nieuweweg 14. Wethouder Harry Witte verzorgde woensdag de offi ciële opening van deze nieuwe voorziening. Orthopedagoge Mariëlle Verschuren kon bij haar openingstoespraak haar geluk niet op". 'Ik zie de op- voedwinkel als een verrijking. Ik verwacht dat we kunnen uit groeien tot een belangrijke spil in het hulpaanbod van Soest.' Ook Danny Tenic, die samen met Nicky Bouaazi de winkel gaat 'be mannen', toonde zich verheugd. In zijn toespraak liet hij duidelijk de toegevoegde waarde van de op- voedwinkel doorklinken. 'Ik ben tweemaal bij een buurtbijeenkomst aanwezig geweest. In beide geval len werd duidelijk dat bewoners het belangrijk vinden dat er geïn vesteerd wordt in jeugd en opvoe ding. Opvoeden gaat nu eenmaal niet vanzelf. Wij zijn er om hulp te geven. Het is allemaal heel laag drempelig. Mensen kunnen hier zonder afspraak te maken gewoon binnenlopen. We zijn er niet alleen voor ouders overigens, ook be roepskrachten die veel met kinde ren werken, kunnen bij ons te recht.' Danny en Nicky zijn beneden in de opvoedwinkel actief. Een ver dieping hoger houdt Mariëlle Ver schuren haar spreekuren. Hiervoor dient, anders dan in de opvoed- In de week van maandag 10 tot en met zaterdag 15 oktober gaan ruim vijftigduizend vrijwilligers de straat op om te collecteren voor de Ne derlandse Brandwonden Stichting. Ook in Soest gaan medewerkers met bussen langs de deur. De op brengst wordt besteed aan onder zoek, preventie en nazorg voor patiënten. Voor de stichting die meer dan dertig jaar bestaat, is de jaarlijkse collecte de voornaamste inkomstenbron. Wie de collectant mist, kan ook per giro geld over maken: giro 202122 t.n.v. Neder landse Brandwonden Stichting te Beverwijk. winkel, wel worden gerr nadrukt vo werking van instellingen, vlak zijn nu disciplines het mogelij 1 samenwerkt kinderartsei schappelijk we veel ove terspeelzale: uit ervaring aan hulp bi; gelopen hal vijftig mens Ikd zeer vulling op 1 Wethouder1 spraak tevr< opvoedings1 aan 'het verl instellingen ken. Ook or zaak van hi genwoordig over de op Hoewel di ding van Danielscl in strijd mingsplai toch besl wing goei de planni den van van de sp van twee De hoogt tweede bt bestemm halve mei Voor de g< geen onov zijn genoe om de ve school als Zo zijn ei denbouwl tweede 'v< het oog e ring van Ook het i

Soester Courant | 2004 | | pagina 4