I 25,- Van Breukelen heeft ze op een rijtje.. Raadscommissie zeer positief er Cultuurpunt en -festival Opvoedwinkel is verrijking Van hulpaanbod in Soest ï.com Banenmarkt blijkt te werken 't Hart en Vogelopvang trekken veel belangstelling op open dag ff Danielschool mag ondanks te hoge goot uitbreiden i ACTUEEL! He Öpvuedwinkp.l rtober 2004 Meningen I van lezersI Van Breukelen, vast goed! Woensdag 6 oktober 2004 jjltuurwindje waait door Soester politiek Richting Hospice Een zeven (7) voor Meander van Elsevier a van 35 f Collecte voor Brandwonden Auto knalt op lantaarnpaal Soester slachtoffer van steekpartij Verbreding fietspad? Soester vangt bot en moet illegale bouw verwijderen Impuls voor werkzoekenden, CWI, bedrijven en organisaties waarvan Wild wild van Ecoduct? Ook een mening? Ga naar: www.gemeentebelangengroensoest.nl 229.000,- k.k. Valeriaanstraat, Soest In rust. en gez woonomg. gel, midden drive-in won. met extra gr. achtert. (ca. 26 m) met berg. Ind gang, mk, inp gar rme tuink. met v kasten. 1" Verd hal. cv-ruimte, toil., woonk. met allesbr. en schuifpui naar balk., Am. Kitchen m schuifpui n balk 2" Verd overl., rme ou- derslpk. (vh 2 slpk.) met vaste kasten, 2e slpk badk. m. ligb., vaste w t. en 2e toil Deze won verk, in goede st v. onderh. en is o.a vv.' nwe koz met dubb. glas, plav. vlhouten vlged. stoff., diepe achtert op het z blokhut en nwe gara gedeur. Aanvaarding in overleg. 329.000,- k.k. Nachtegaalweg, Soest Aan een röstkindvrnaan in Soestdijk, staat deze karakt. helft v.e dubb. woon huis. Deze won. ligt op een perc. eigen grond van ca. 242Tnf en aan de vöor- en achtert. is veel aandacht besteed. Ind. hal, kelderk., mk, toil.,'rme L-vorm. woonk. vv. parketvl. m open haard, mod. eetkeuk met inb.app (koelk vriesk oven, afz.kap, vaatwasm., qaskookpl, en ingeb. friteuse) en aansl. wasm /droger. 1e Verd.: overl., Zolder: zolder m vaste trap en veel bergr., c.v. opst. met ap. boiler. Alg.-. deze won verk. in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v. ged dubb glas, rme berging en veel extra 469.000,- k.k. Beukenlaan, Soest Deze sfeerv. vrjjst. won. met een rme gara ge en fraai aangel tuin ligt aan een cfoorg weg in Soestüyk. Deze woning is ree. geh geren, en ligt op een perc. eigen grond van ca. 600 m;. Ind.: hal. toil.. m.k., gr L- vorm. woonk.. mod. eetk. m. inb.app. (o.a. koelk., vrieskvaatwasm., elektr. oven, gaskookpl. en afz.k.). Verd overl., badk. m. bad en douche, 2e toil., v.w.tap. wasr. m. aansl wasm en droger, 2 rme slpk. w.v 1 slpk. m. gr balk Zolder Bergz. m. vlizotrap. Alg. Deze won. verk. in uitst. st. v. onderh en is v.v. o.a. mod keuk. en luxe san. Aanv. in overl 147.500,- k.k. Colenso, Soest In rust. woonomg nabij paleis Soestdijk, 2-k.partapp. (ca 50 m') m. gr tuin op het z. Ind.. hal. bijkeuk m aansl. wasm. droger, mod keuk. met inb.app. (koelk., vriesk.. ker. kookplt). woon-eetk slpk m deur n. achtert. en douchecel m toil. Alg.: dit app. verk in goede st v. onderh. en is o a vv.: laminaatvlkunst-st. koz. dubb glas en gr. tuin Serv.k. 89,- p.m (incl. o.a brandverz.. glasverz., voorsch. gas c.v., watergebr, onderh en opbouw reserve). Aanvaarding in overleg. 469.000,- k.k. Kerkpad Noordzijde, Soest In rust. woonomg. met fraai uitzicht, op loopaf. van centr. ligt deze vrijst. semi- bung. m. gar., tuinkas en vrije achtert. (ca 541 m2). Ind. entree, hal, m.k woonk. met open h.. keuk m. inb.app (vaatw., koelk. met vriesv., elektr. kook- pl.). badk en toil., ouderslpk. met schuif pui n. zon. achtert. Verd.' overl., 2 gr slpk., extra bergrc.v.-opst. Alg deze won verk. in goede st v. onderh en is o.a v.v.: ged. dubb glas, velux dakramen en uitbreidingsmog Aanv. in overleg. Makelaardij, hypotheken en assurantiën www.vbo.nl Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 60 17 962 info@vanbreukelenvastgoed.nl ^NINGEN en met 30 september er 2004 stanje rleende kapvergunning: ssen (met herplant) s aucuparia (met herplant) js aucuparia (met herplant) r aan de gemeente Soest redeend worden binnen 3 e gekapt. :gen het genomen besluit verzending van het besluit id bij het college van burge- i de gemeente Soest, Post- loest atie 34 55 @soest.nl rRGUNNJNGEN en met 1 oktober or een kapvergunning zijn oom lauwspar nlandse eik >gelkers el, 1 spar in belangen te worden ge- vergunning kunnen dit nnen 4 weken na deze be- -n bij de afdeling Wijkbe- lur van de gemeente Soest, -est, telefoonnummer 035- Tiijn van 4 weken liggen de ningen ook ter inzage op de 1 en Infrastructuur in het ge- - ondanks de door- s sombere financiële voor- fiChten wel eens beroerder en geweest voor de Soester tuur. De plaatselijke poli- ;k lijkt haar een steeds war- ier hart toe te dragen. Dat (eldt in elk geval voor de ge organiseerde vormen ervan, zoals het Cultuurfestival en het Cultuurpunt, inclusief de cul- tuurconsulent. De raadscom missie Sport-Onderwijs-Wel- zijn is zelfs lovend. H§t klimaat is dus naar verhouding zeer positief. Er lijkt in de toch vaak gure Soester politiek een zacht cultuurwindje te zijn gaan waaien. Ook partijen die tot voor kort niet de reputatie hadden dat ze zo 'cultuur-minded' waren lij ken bevangen door enthousiasme r- Voorzichtig natuurlijk, dat wel... D{& raadscommissie boog zich vo rige week over een aantal onder werpen uit de Cultuurvisie, waar over zij een oordeel moest vellen ('evaluatie'). Het ging daarbij voor al om de vraag of het Cultuurfes tival - dat al twee jaar een succes is gebleken - voortaan mag reke- hen op 'structurele' financiële steun, zodat het Soester Cultuur platform een paar jaar vooruit kan jdjken bij de organisatie. Welnu, dat mag van de Soester politiek. De VVD-fractie wilde bij monde van Joke Mulder zelfs al 6000 per jaar vastleggen om de continuïteit van het evenement te verzekeren. De andere fracties nnfemden geen bedragen, maar za ten in meerderheid op hetzelfde |jKjor. Alleen Marianne van Halen (GGS) vond dat een festival per twee jaar - in de trant van de sportuitwisseling Soest-Soest - ook al heel mooi zou zijn. Hans van den Pol (Soest 2002) vond wel dat de deelnemers zelf wat meer zouden mogen bijdragen. Het hele festival kostte vorig jaar zo'n 15.000 euro, maar werd dan ook behoorlijk gesponsord. Drie of vier jaar Wethouder Harry Witte consta teerde dat de meerderheid het fes tival dus wel blijvend wilde steu nen, maar voor hoe lang? Daar over liepen de meningen volgens goed Soester gebruik toch weer uiteen, al leken de meeste fracties met een termijn van nog eens drie of vier jaar (dus voor even zoveel festivals) goed te kunnen leven. Alleen Van Halen legde zich nog niet vast; zij hield vol dat de sub sidie bij de begroting telkens moet worden afgewogen tegen andere uitgaven. Ook het Cultuurpunt - het infor matiewinkeltje in Idea, dat 'be mand' wordt door cultuurconsu- lente Coco Michels - blijkt te mo gen rekenen op brede politieke steun. Volgens de meeste fracties is het fenomeen (het cultuurpunt, niet Coco) weliswaar nog veel te jong om het goed te kunnen be oordelen, maar juist daarom moet het nog alle kansen krijgen. Hoe het met de financiering zit is ove rigens nog niet helemaal duidelijk. Tot nu heeft de provincie de kos ten grotendeels voor haar rekening genomen en heeft Idea een deel van de personeelskosten betaald. De meerderheid van de commissie onderstreepte daarom nog eens nadrukkelijk dat de gemeente van af heden niet voor alle kosten moet gaan opdraaien. 'Het geld van de provincie droogt op, en dan hangen we...' waarschuwde on heilsprofeet Van den Pol. Volgens de wethouder heeft het provincie bestuur echter onlangs besloten het programma 'Cultuurbereik' (waaruit het Cultuurpunt tot nu toe werd betaald) ook in de ko mendejaren voort te zetten. Blote vrouwen? Ten slotte gaf de commissie nog niet haar zegen aan het idee om - als onderdeel van het 'promotie plan' voor de cultuur van Soest - borden te plaatsen langs de vijf in valswegen van de gemeente (Birk- straat, Koningsweg, Stadhouders- laan, Soesterbergsestraat en Rade- makerstraat). Daarop kunnen de plaatselijke culturele (en andere) evenementen dan groots worden aangekondigd. De borden zouden in totaal pakweg 6000 euro moe ten gaan kosten en het College had er daarom zelf niet zo veel trek in ('andere prioriteiten'). De meeste fracties vonden het eigenlijk wel een aardig plan (eventueel gecom bineerd met sport-evenementen, zoals Van Halen wilde), al mocht de uitvoering ervan nog wel even worden uitgesteld, waarvoor de WD pleitte. Ander fracties wei felden nog en Van den Pol vrees de zelfs voor de verkeersveiligheid ter plaatse, omdat automobilisten door de borden kunnen worden afgeleid. Witte was daar niet zo bang voor. 'Als er nou een mooie blote vrouw op staat, ja...' Voorlo pig lijken de borden er niet te ko men. PAGINA 5 door Matjan Haak Ik moet eerlijk toegeven dat ik be hoorlijk kleinzerig ben. Gelukkig ben ik zelden ziek, maar als ik wat heb ben ik niet te genieten. Een be zoek aan de tandarts kan mij da genlang het gevoel geven dat alles beheerst wordt door dat zeurderige gevoel in mijn mond. En als ik een keertje hoofdpijn heb vind ik dat ie dereen daar rekening mee zou moeten houden. Misschien wordt mijn kleinzerigheid juist ook wel veroorzaakt door het feit dat ik zel den ergens last van heb. De hospicezorg onderscheidt zich op een aantal vlakken van de regu liere zorg. Een belangrijk-element is de gewenste sfeer. Er wordt ge streefd naar zoveel mogelijk huise lijkheid. Een gezellige woonkeuken en kamers die zo weinig mogelijk de sfeer van een zorginstelling uit stralen. Verder werken er vooral vrijwilligers die zich ervoor inzetten dat bewoners en familieleden zich op hun gemak voelen. Het doel is het lijden te verminderen door een sfeer te scheppen waarin de bewo ner zich prettig voelt. Wat vaak minder in de aandacht komt is het grote belang dat de hos picezorg hecht aan pijnbestrijding. Voor mensen die ernstig ziek zijn is de pijn vaak allesbeheersend. Aan iemand met zoveel pijn zijn de pret tige omgeving en de aardige vrijwil ligers vaak niet meer zo besteed. De pijn beheerst alles. Het hospice dat ons voor ogen staat zal zelf heel weinig deskundigheid in huis hebben. De vrijwilligers kunnen een zorgachtergrond heb ben, maar dat is zeker niet een voorwaarde. Voor de coördinator geldt hetzelfde. Natuurlijk is er altijd een huisarts verantwoordelijk voor de zorg en verpleegkundige hulp van de thuiszorg. Maar ook van deze mensen mag je niet verwach ten dat zij deze heel specialistische zorg in huis hebben. Om toch de pijnbestrijding in de hospices zo op timaal mogelijk te laten zijn is de deskundigheid per regio zoveel mo gelijk gebundeld. Zo is het voor ie dere huisarts maar ook voor de hospices mogelijk om vierentwintig uur per dag advies te vragen over pijnbestrijding en zo voor iedere bewoner precies de juiste hulp te kunnen bieden. Het is mooi dat het op deze manier mogelijk is de kwaliteit in het hos pice te realiseren, zonder dat het nodig is om concessies aan de sfeer te doen. Marjan Haak is voorzitter van de initiatiefgroep voor het Hospice Soest-Baarn. Informatie: www.hospiccsoest.nl of 88 603.76.54. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Meander Medisch Centrum krijgt van Elsevier een zeven. Dit rap portcijfer is tot stand gekomen op basis van de enquête die het week blad ieder jaar houdt. Huisartsen, specialisten, verpleegkundigen en ziekenhuismanagers kunnen daar in hun mening geven over het ei gen ziekenhuis en andere zieken huizen die bij hen bekend zijn. Voor Meander werden 37 formu lieren ingevuld. De leiding van Meander spreekt van een 'mooi rapportcijfer'. Het ziekenhuis, met vestigingen in Baarn en Amersfoort en een poli kliniek in Soest, dankt de beoorde ling op onder meer patiëntvriende lijkheid, medische deskundigheid en de samenwerking met huisart sen. Ook op de Spoedeisende Hulp en de transmurale zorgpro- jecten werden punten gescoord. Het Antoniusziekenhuis in Sneek kwam als beste uit de bus van de Elsevier-enquête. rstlady.nl uders met vragen over de op- eding van hun kind kunnen genwoordig terecht in de op- edwinkel aan de Nieuweweg %A. Wethouder Harry Witte rzorgde woensdag de offi- iële opening van deze nieuwe orziening. Orthopedagoge ariëlle Verschuren kon bij ar openingstoespraak haar eluk niet op: 'Ik zie de op- edwinkel als een verrijking, k verwacht dat we kunnen uit groeien tot een belangrijke spil in het hulpaanbod van Soest.' 'ok Danny Tenic, die samen met licky Bouaazi de winkel gaat 'be- lannen', toonde zich verheugd. In ijn toespraak liet hij duidelijk de egevoegde waarde van de op- 'oedwinkel doorklinken. 'Ik ben 'eemaal bij een buurtbijeenkomst lanwezig geweest. In beide geval- [en werd duidelijk dat bewoners iet belangrijk vinden dat er geïn- 'esteerd wordt in jeugd en opvoe ding. Opvoeden gaat nu eenmaal iet vanzelf. Wij zijn er om hulp te ;even. Het is allemaal heel laag drempelig. Mensen kunnen hier :onder afspraak te maken gewoon •innenlopen. We zijn er niet alleen 'oor ouders overigens, ook be- oepskrachten die veel met kinde ren werken, kunnen bij ons te recht.' Danny en Nicky zijn beneden in de opvoedwinkel actief. Een ver dieping hoger houdt Mariëlle Ver schuren haar spreekuren. Hiervoor dient, anders dan in de opvoed- In de week van maandag 10 tot en met zaterdag 15 oktober gaan ruim vijftigduizend vrijwilligers de straat op om te collecteren voor de Ne derlandse Brandwonden Stichting. Ook in Soest gaan medewerkers met bussen langs de deur. De op brengst wordt besteed aan onder zoek, preventie en nazorg voor patiënten. Voor de stichting die meer dan dertig jaar bestaat, is de jaarlijkse collecte de voornaamste inkomstenbron. Wie de collectant mist, kan ook per giro geld over maken: giro 202122 t.n.v. Neder landse Brandwonden Stichting te Beverwijk. winkel, wel eerst een afspraak te worden gemaakt. Verschuren be nadrukt vooral de aanvullende werking van de verschillende zorg instellingen. 'Op een klein opper vlak zijn nu allemaal verschillende disciplines aanwezig. Dit maakt het mogelijk dat we nauw kunnen samenwerken met onder anderen kinderartsen, diëtisten en maat schappelijk werkers. Ook voeren we veel overleg met scholen, peu terspeelzalen en het Riagg. Ik weet uit ervaring dat er veel behoefte is aan hulp bij opvoeding. In het af gelopen half jaar heb ik ongeveer vijftig mensen bij me over de vloer gehad. Ik denk dat de winkel een zeer goede, laagdrempelige aan vulling op het spreekuur is.' Wethouder Witte stelde in zijn toe spraak tevreden vast dat met de opvoedingswinkel een einde komt aan 'het verkokerde gedoe' waarbij instellingen langs elkaar heen wer ken. Ook onderkende hij de nood zaak van hulp bij opvoeding. 'Te genwoordig zijn ouders onzekerder over de opvoeding van hun kind. Marielle Verschuren (l), wethou der Harry Witte en Danny Tenic (r) tijdens de opening. Foto: Heiman van Dam Vaak zie je dat overheden zich bij zaken als opvoeding terugtrekken. Ik denk juist dat je je handen daar niet vanaf moet halen. De opvoed winkel is een belangrijke, laag drempelige toevoeging van het zorgaanbod dat we al hadden.' Sitte de Jager, directrice van zorg instelling Amant liet ook nog een positief licht over de winkel schij nen. 'Ik denk dat van de opvoed winkel een preventieve werking uitgaat. Door vragen van opvoe ders te beantwoorden kun je voor komen, dat er een crisissituatie in het gezin of elders ontstaat. Men sen die dagelijks met kinderen te maken hebben komen ook dage lijks voor keuzes te staan. Hulp op dat gebied is daarom nodig en goed.' De opvoedwinkel is op maandag en woensdag van 9:00 tot 12:00 uur geopend, 88 035 5889010. Hoewel de aanstaande uitbrei ding van de reformatorische Danielschool aan de Smitsweg in strijd is met het bestem mingsplan, heeft de gemeente toch besloten om de verbou wing goed te keuren. Volgens de planning zal er in het mid den van de school, ter hoogte van de speelplaats, een lokaal van twee bouwlagen verrijzen. De hoogte van de goot van de tweede bouwlaag is volgens het bestemmingsplan ruim een halve meter te hoog. Voor de gemeente Soest vormt dit geen onoverkomelijk probleem. Er zijn genoeg redenen aan te voeren om de verbouwing van de basis school alsnog door te laten gaan. Zo zijn er bijvoorbeeld geen ste denbouwkundige bezwaren. De tweede 'verdieping' springt niet in het oog en levert geen verslechte ring van de woonomgeving op. Ook het uitzicht van de omwonen den heeft niet onder de verbou wing te lijden. Dit komt doordat de omliggende woningen op rela tief grote afstand van de school lig gen. Door de verbouwing zal de uitstraling van het schoolgebouw zelfs verbeteren, meent het colle ge- De hoge goothoogte is volgens de aanvrager van de bouwvergunning nodig voor een redelijk uitzicht voor de kinderen. Ook kan hier door voldoende licht naar binnen schijnen. Behalve de goothoogte zijn er verder geen punten in de verbouwing die met het bestem mingsplan in strijd zijn. Hier komt nog bij dat de Daniel school heeft aangegeven meer ruimte nodig te hebben. De ge meente ziet ook in dat een uitbrei ding van het schoolgebouw ge wenst is. Met een vrijstellingspro cedure zal Soest proberen een ho gere goothoogte voor de Daniel school mogelijk te maken. Hierna kan de bouwvergunning definitief worden afgegeven. SOESTER COURANT Een automobiliste raakte afgelo pen zondag gewond bij een onge val. Rond 07:40 uur reed een 22-jari- ge vrouw uit Amersfoort met haar auto over de Amersfoortsestraat, komende uit de richting van Amersfoort, Vermoedelijk is zij achter het stuur in slaap gevallen. Zij belandde in de linkerberm en botste tegen een lantaarnpaal. De Amersfoortse zag kans op eigen kracht uit de auto te komen en is met vermoedelijk nek- en knielet sel per ambulance naar het zieken huis gebracht. Op zondag 3 oktober werd een 16- jarige Soester het slachtoffer van een steekpartij. Rond 22:00 uur kreeg hij op de Di Lassostraat ruzie met een jonge man van 18 jaar uit Amersfoort. Het ging om iets wat eerder tussen hen was voorgevallen. De ruzie liep uit op een handgemeen, waar bij de 16-jarige Soester enkele malen door de ander werd gesto ken. Daarna vluchtte de verdach te samen met een 16-jarige jongen uit Amersfoort op een bromfiets in de richting van Amersfoort. Dit tweetal werd door politiemen sen op de Amsterdamseweg in Amersfoort gezien. De politie hield ze direct aan en bracht ze over naar het politiebureau. Het slachtoffer is per ambulance naar het Lichtenbergziekenhuis in Amersfoort gebracht. Door de politie wordt een nader onderzoek ingesteld. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) De gemeente Soest wil het fietspad naar Amersfoort gaan verbreden. Het idyllische paadje, dat veel bochten en hoogteverschillen kent, ondergaat een drastische verande ring. Moeten wij hier blij mee zijn? Een verbreding zou waarschijnlijk als reden hebben dat de doorstro ming beter wordt. Als ik naar Amersfoort fiets, dan kom ik ge middeld 2-4 fietsers tegen, dus de doorstroming is al goed. Verbreding betekent natuurlijk ook dat er weer bomen moeten ver dwijnen voor asfalt. Wanneer ko men we eens tot inkeer? 'Dit pad wordt dan geschikt voor skaters,' zeggen mensen achter het bureau, die waarschijnlijk nooit op skeelers hebben gestaan. Zelf skate ik wel en ik weet dat met de be staande hoogteverschillen er met passeren en tegemoetkomende fietsers levensgevaarlijke situaties kunnen ontstaan. Bovendien zal door wortelwerking, bladeren en zand het skateplezier snel worden vergald. Rest mij nog te vermelden dat het in deze tijden van bezuinigingen absurd is om veel geld uit geven voor een natuur-onvriendelijk pro ject dat weinig nut heeft. Frank de Groot De gemeente Soest is door de rechtbank in Utrecht in het gelijk gesteld in een zaak die was aange spannen door A. van Hofslot. Hij is eigenaar van een voormalige boerderij aan de Birkstraat. De rechter wees alle eisen van hem af. De gemeente Soest ligt al jarenlang met Van Hofslot overhoop. In de cember verbood de gemeente hem om achter de voormalige boerde rij van zijn ouders te gaan wonen. Bovendien moet de Soester van de gemeente illegale verbouwing on gedaan maken. Ook de huidige bewoner van de boerderij, S. de Kruijff, maakte er bij de rechter bezwaar tegen dat Van Hofslot in de voormalige schuur wil wonen. Honderden mensen hebben zaterdag de weg gevonden naar Dierentehuis 't Hart en de Vo gelopvang Soest. Beide voor zieningen van de Dierenbe scherming hielden open dag, zoals elk jaar rond Werelddie rendag. Een woordvoerder van het pension voor honden en katten hield het op drie- tot vierhonderd bezoe kers, 'buurman' Piet van Bethle- hem schat dat tweehonderd be langstellenden een kijkje hebben genomen bij de kliniek en het re validatiecentrum voor gevleugelde vrienden. De medewerkers van de twee op vangcentra spreken van een 'leuke en geslaagde dag'. Nogal wat men sen hadden hun huisdier meegeno men naar 't Hart om zich te laten fotograferen of om het te laten voorzien van een chip, waarmee eenvoudig kan worden nagetrok ken wie de eigenaar is van gevon den honden en katten. Het pension begroette vier mensen" die een kat een nieuw huis willen geven. Binnenkort kunnen ze wor den opgehaald, net als drie ande re katten die al eerder waren be sproken. Er blijven dan nog zes katten over, alsmede één hond. Dat betekent dat de bezetting van de kooien op dit moment onder het gemiddelde ligt. Rustig Ook bij de Vogelopvang is het be trekkelijk rustig met vijftig tot zes tig vogels. Een parkiet, die onlangs was gevonden, kreeg een nieuw baasje, net als een konijn dat even tjes aan de Eemweg was 'gestald'. Het is verder niet gebruikelijk dat (inheemse) vogels kunnen worden opgehaald. De medewerkers lap pen ze op en zetten ze terug in de natuur op het moment dat de vo gels weer honderd procent fit zijn. Net als de roek, momenteel de meest bijzondere gast, die onlangs langs de snelweg werd aangetrof fen en nu met een gespalkte vleu gel herstellende is. 'In de zeven jaar dat we open zijn, heb ik hier nog nooit een roek gehad', aldus Van Bethlehem. Lukt het niet om de vogels vol- Tijdens de open dag kregen vier katten een nieuw (te)huis. Foto: Foto Bell doende fit te krijgen, dan wordt euthanasie toegepast. Volgens de beheerder heeft het geen zin om ze dan in de natuur terug te zetten, omdat zwakke vogels snel ten prooi vallen aan andere dieren of het eenvoudig niet redden, omdat ze niet in staat zijn (voldoende) voedsel te vinden. Anders dan bij 't Hart, waar alleen aangestelde medewerkers actief zijn, werkt de Vogelopvang ook met vrijwilligers. Een bezoeker meldde zich zaterdag aan en zij zal eerdaags op proef gaan mee draaien. De grote aanloop schreef Van Bethlehem onder meer toe aan het mooie weer. Een jaar geleden was het slechter en kwamen er minder bezoekers. 'Sommigen wisten niet eens dat we bestaan.' Veel mensen gingen naar dieren arts Frank Feld om vragen te stel len over vogels en ook de aanwe zige gierzwaluwenvereniging kon zich verheugen op belangstelling. De Banenmarkt van het Cen trum Werk en Inkomen (CVWI) heeft niet over belang stelling te klagen gehad. Op het Raadhuisplein kwamen zater dag 360 bezoekers, 140 meer dan tijdens de eerste landelijke editie van vorig jaar. Dat ligt voor een deel aan het ho gere werkloosheidcijfer, maar kan volgens manager Georgette Bello tevens worden toegeschreven aan het feit dat het CWI Soest/Baarn sinds 1 mei een zelfstandige vesti ging is en aan bekendheid wint. Een groot aantal mensen ging naar huis met vacatures, waarop ze van af eergisteren konden solliciteren. Vooraf werd wel eerst bekeken of ze op papier geschikt zijn voor de betreffende functie. Achttien be zoekers konden reeds ter plaatse een afspraak maken voor een sol licitatiegesprek bij Kaspers en Ber- telink. Dit telemarketingbedrijf heeft tientallen vacatures en be mande zaterdag een stand in het CWI-kantoor aan het Raadhuis plein. Ook andere organisaties en instan ties waren van de partij. ROC De Amerlanden verstrekte informatie over de opleidingen, medewerkers van de gemeentelijke afdeling UWV vertelden over de mogelijk heden van reïntegratie op de ar beidsmarkt en START gaf desge wenst inlichtingen over zijn uit zend werk. Cijfers van mensen die dankzij de markt een nieuwe baan zullen vin den of een opleiding gaan volgen, kunnen nog niet worden gegeven. Zeker is wel dat de banenmarkt voor werkzoekenden, het CWI zelf, bedrijven en organisaties een impuls betekende. Activiteiten Volgens Georgette Bello zijn de deelnemers tevreden over hun par ticipatie in de banenmarkt die ze als 'nuttig' omschreven. Bello gaat onderzoeken of CWI Soest/Baarn in de toekomst meer activiteiten kan ontplooien met deelname van nog meer ondernemingen en orga nisaties. Gedacht wordt aan bij voorbeeld themamiddagen met werkgevers uit een bepaalde branche, of misschien wel een gro ter opgezette banenmarkt met deelname van een groter aantal be drijven en instellingen. De vestigingsmanager is van plan het CWI nadrukkelijker op de kaart te zetten. In de week vooraf gaande aan de banenmarkt, wer den in een zoekactie zomaar veer tig vacatures opgespoord in Soest en Baarn. 'Door de hoge werkloosheid kun nen veel bedrijven achterover zit ten, omdat de mensen toch wel solliciteren. Maar je merkt ook, dat nog niet alle werkgevers op de hoogte zijn van wat het CWI in Soest en Baarn voor ze kan bete kenen. Ais ze horen wat wij in het begeleidingstraject van werkzoe kenden voor ze kunnen betekenen, raken ze enthousiast. De bekend heid met het CWI groeit', aldus Bello. Wethouder Bert Krijger opende in een mini-wielerkoers op fietsen van de gemeente de Banenmarkt.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5