Waarschuwing! Accepteer geen hypotheekofferte voordat u met ons heeft gesproken. Bel (035) 609 63 19 •FINGS- tKOOP >rting 'Kabouterkijken' Leidster Anneke 25 jaar t)ij de SKS in dienst 1 expert 1 VAR!AT I SCHOEMAKER Zaterdag in P P-kerk: Soest 975-korenfestival Soester restaurants geven deel omzet aan War Child 'Schone Müllerin' maakt grote indruk in Hilton Expositie Wilma Merks PAGINA 6 WOENSDAG 6 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 iUZEMENU €19,75 BER 2004 Toon Steenèeel r nu van BEELDEN Ier Rietpluim stelt uitvoering uit 'Kerk Cultuur' zoekt Soester werken van Sebo Detmers OEMONSTRATIE BIJ expert M SCHOEMAKER KOM A.S. ZATERDAG 9 OKTOBER VAN 11.00 TOT 17.00 UUR - ...v -::-v - naar de grote Laurastar strijkdemonstratie Middagconcert 14:00 uur; avondconcert 20:00 uur 400 zangers voor hospice Bromfietster raakt gewond bij aanrijding 'De Kracht van Ja' övH-d<zt cuif ia- Seftte#nde>i 50 favi (fedteusut! Reclame deze week *%ci$eCdOAt ScdumUaantfe 4,99. Mtearoom Muziekkring opent concertseizoen Doelgericht leven Pffif Üfe Vriendschap Geen overtreding Hele maand in 't Vaarderhoogt HOOGPOLIGE TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN Het is tijd voor de Rabobank. DRIALE VERKOOP cel 3:268 Burgerlijk Wetboek, ;el 548 lid 4 Wetboek van jke Rechtsvordering). staris mr. B, Bokdam, notaris te ir notarissen van kantoor Jager stwerk Notarissen te Soest of één zal, in samenwerking met CMS notarissen te Utrecht, om 20.00 uur in het gebouw De bergsestraat 18 te Soest, in één slag in het openbaar worden et garage, ondergrond, erf en tuin, gen te Soest aan het Kerkpad adastraal bekend Gemeente nummers 4320, 4668 en 5010, are, Ie verpande roerende zaken als 4 van het Burgerlijk Wetboek, iet pand gedeeltelijk in gebruik bij telijk verhuurd mogelijk) in overleg met onder- leeft verlof verzocht van de !e Utrecht tot het inroepen van het neld verlof wordt verleend, laat de evoegdheid tot inroeping van het over. De uitoefening van deze t voor rekening en risico van de g) zelf, voor eigen rekening en bewerkstelligen. oepassing de Algemene Veiling- sutieveilingen 1993 (AWE 1993), verleden voormr. H.R. Okkens, 13 december 1992, en gedepo- te 's-Gravenhage diezelfde dag 2, voorzover daarvan niet wordt ist te stellen bijzondere veiling- gvoorwaarden zullen ter inzage lotariskantoor. >r komen buitengerechtelijke 00,00, de royements- en exe- d conform artikel 9 lid 1 van de /entuele achterstallige lasten. Ie openbare verkoop ren en een verklaring van hun ïn waaruit hun financiële rdt overgegaan, dient de koper 4 om 14.00 uur aan onder- te stellen een bankgarantie :aris te storten een bedrag voor n als bedoeld in art. 9 lid 1 van i AWE 1993. ïn met 19 oktober 2004,17.00 'iftelijk onvoorwaardelijk bod r Jager Bokdam De Visser i Weedestraat 2, Postbus 3011 nlichtingen; de heer J. Reitsma, /fax: 035-602 14 60. net groene kruidensaus ep met ui-kaas crouton et appelcompote iet honing-portsaus evutde kiprolletjes ot met kerrie risotto ;lbavarois net chocoladesaus ee met bonbon mdag menu inclusief vijn en kopje koffie liet op feestdagen) erbergsestraat 188, Soest 035 - 603 60 10 www.soesterduinen.nl ut. 10.30-18.00 uur 0.30- 21.00 uur Vet levende schilderij 'Menskijken', dat 19 septem- plaatsvond tijdens de kunstroute op de Grachten, >ft nog een opvallend staartje gekregen. De kabou- unie berichtte dat tientallen kabouters, uit de tak der eugdenhillen, ook hadden meegedaan. Wellicht dden zij gehoopt dat ze nu eens op klaarlichte dag zien konden worden. De poging mislukte jammer- k. Maar als het overdag niet kan, dan maar 's nachts, oeten zij hebben gedacht. Want als men nu bij avond, nd vier minuten voor half negen, langs de Zuider- acht 13-15 rijdt, ziet men een heel levendig schilde- Afgelopen vrijdag was het groot feest bij kinderdagverblijf Dribbel aan de Driehoeksweg in Soest. Anneke van den Bo- gert, leidster bij de babygroep, was op die dag 25 jaar in dienst van de Stichting Kindercentra Soest (SKS). De .eerste 12,5 jaar was Anneke werkzaam als peuterleidster op peuterspeelzaal 't Kwetternest. Aansluitend is ze gaan werken als babyleidster bij kinderdagverblijf Dribbel waar ze nu ook al 12,5 jaar werkt. Anneke werd vrijdag van huis opgehaald en bij Dribbel fees- £>c,io<m cmtcavivéeeé. l I I Esclusiefvleesperpakketvan 2,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) I B.SÜL vrij GERDA TUPKER TEL. 035-6016991 www.schoonnatuurvlees.nl I telijk onthaald door allemaal zin gende en verklede kinderen. An neke staat bekend om de mooie verkleedkleren die ze zelf maakt, daarom waren veel kinderen ver kleed naar Dribbel toegekomen. Als blijk van waardering voor zo veel jaren trouwe dienst en al haar goede en warme zorgen voor kin deren, hadden alle kinderen een bloem met persoonlijke boodschap bij zich. De middag werd afgesloten met een borrel waarbij ook de ouders hun dank en waardering uitspra ken. Anneke staat liever niet in het middelpunt van de belangstelling, maar ze genoot zichtbaar van alle felicitaties, de bloemen en alle an dere attenties. Deze week gaat ze met het hele team nog een keer uit eten bij een Indonesisch restaurant. Het overlijden van Ton Ruizendaal is hard aan gekomen bij de spelers van de toneelvereniging De Riet pluim. Om dit verlies te verwerken is besloten de uitvoering van no vember te verplaatsen naar april 2005. Nadere bijzonderheden vindt men op de website www.rietpluim.nl. De Stichting Kerk Cultuur zal in november in de Oude Kerk een expositie inrichten van de schilder Sebo Detmers. De familie Detmers heeft in middels toegezegd dat zij zal meewerken aan de totstandko ming van deze tentoonstelling door het beschikbaar stellen van diverse schilderijen en schetsen. In de jaren dat Sebo Detmers actief schilderde in zijn atelier aan de Klein Engendaalweg zijn veel werken in handen geko men van particulieren in Soest, en juist met deze personen, die een Soester werk van Sebo Det mers in hun bezit hebben, wil de Stichting Kerk Cultuur graag in contact komen. Wie een schilderij en/of schets van Sebo Detmers heeft en dat voor een bepaalde tijd voor de expositie beschikbaar wil stellen aan de stichting Kerk Cul tuur, wordt verzocht contact op te nemen met de secretaris van de Stichting, Karin de Lange, 88 035-601.73.49. SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS .v.v- Kom kijken en wè laten U zien dat strijken sneller én beter kan. Het Laurastar strïjksysteem is uitgerust met aiie professionelefuncties. Zo krijgt u een meer dan perfect resultaat in een veel kortere strijktijd. Nog enkele dagen te gaan! Af gelopen zaterdag (2 oktober) hebben zo'n kleine 400 koorle den in de Petrus en Pauluskerk de generale repetitie gehouden voor het grote korenfestival in het kader van het 975-jarig be staan van Soest. Na een kop koffie was het hard werken. Het repertoire moet er im mers goed in zitten. De hoofddoel stelling van deze ochtend was dat de verschillende koren de slotstuk ken van zowel het middag- als het avondconcert nog eens goed kon den beoefenen. Nog even aan el kaar, aan de kerk en aan de akoes tiek wennen. Ook was natuurlijk rij: 'Kabouterkijken'. Dat de kabouters Soest hebben uitgekozen om zich te laten zien komt door de Soester kabouterhistorie, zeggen de ingewijden Ton Paauw en Anita Vreugdenhil. 'Paulus de Boskabouter is hier ge boren en Rien Poortvliet heeft zich altijd ingezet om de kennis rond de kabouter wereldkundig-te maken.' De kabouters ervaren de solide steiger als een goede werk, speel- en uitrustplek. Het gerucht gaat dat zij eraan denken het pand te kopen. Voorlopig zijn zij daar tot 10 oktober bezig. Foto: Anjo Fasten Tijdens het korenfestival op za terdag 9 oktober in de Petrus en Pauluskerk wordt geld ingeza meld voor het hospice Soest- Baarn e.o. 'We schieten op,' al dus hospicevoorzitter Marjan Haak. 'We zijn ons aan het oriënteren op de huizenmarkt en hebben al een paar huizen gevonden die geschikt zouden kunnen zijn. Maar bij elk pand hoort weer een ander kosten plaatje. Bovendien moeten we er rekening mee houden dat het huis op een plaats ligt die goed bereikbaar is voor iedereen in Baarn, Soest en Soesterberg. Een gelegenheid als het koren festival is voor ons een perfec te mogelijkheid het initiatief weer eens onder de aandacht te brengen en de bezoekers in 1de gelegenheid te stellen ons nog een stukje verder op weg te hel pen.' belangrijk dat alle koorleden nog even konden zien waar zij met zo'n 200 zangers tegelijkertijd moeten gaan staan bij het zingen van het slotstuk. De hele ochtend is er ge oefend om de bewoners van Soest en Soesterberg te trakteren op twee mooie concerten. Uiteraard is het mogelijk om bei de - totaal verschillende - concer ten te bezoeken. Men moet dan wel een kaartje kopen voor zowel het middag- als het avondconcert. Aan de prijs - die twee euro be draagt - zal het niet liggen. De bezoekers krijgen daar ook nog eens een consumptie en een plak heerlijke cake voor terug. Een zeer groot aantal vrijwilligers staat klaar om er mooie maar vooral ook ge zellige middag of avond van te maken. Het middagconcert begint om 14:00 uur (pauze om 15:15 uur) en duurt tot 17:00 uur; het avondconcert begint om 20:00 uur (pauze om 21:15 uur) en duurt tot 22:45 uur. Beide concerten wor den afgesloten met een grandioos slotstuk. Kaarten De concerten zijn voor iedereen te bezoeken. Voor zowel het middag als het avondconcert zijn nog kaar- ten beschikbaar. Die zijn te koop bij de VW, Steenhoffstraat 9, Idea (voorheen Brede Bibliotheek), Willaertstraat 49 en bij de biblio theek aan het Dorpsplein te Soesterberg. Ook kunnen de kaar ten telefonisch worden besteld bij J. Oepkes, 035-602.51.98. De bewoners van de zorgcentra kun nen de kaarten bestellen in de zorgcentra zelf. Ze kunnen het als het ware in huis regelen. De organisatie hoopt velen onder het motto 'Elkaar Actief Ontmoe ten' op 9 oktober in de Petrus en Pauluskerk te ontmoeten. Op maandag raakte een bromfiets ter uit Amersfoort gewond bij een aanrijding met een auto. Rond 22:15 uur reed een 33-jari- ge automobiliste uit Soest over de Utrechtseweg. Toen zij afsloeg, zag zij een 50-jarige bromfietster uit Amersfoort over het hoofd, met een aanrijding tot gevolg. De 50-jarige vrouw is met knielet sel per ambulance naar het Lich tenbergziekenhuis in Amersfoort gebracht. Zij mocht na behande ling naar huis. De kracht van de reclame ligt in de herhaling John Kalse geeft ter gelegenheid van het verschijnen van zijn nieu we boek 'De Kracht van Ja' op donderdag 14 oktober een lezing over de kracht van ja. In deze le zing exploreert hij de kracht en de diepte van ja zeggen. Ja zeggen heeft een onvermoede kracht, het is zelfs een van onze grootste - zij het tevens meest onderschatte - krachten. Het betekent dat je on voorwaardelijk en zonder enig voorbehoud ja zegt tegen het leven zoals het zich op dat moment aan je voordoet. Aanvankelijk is ja zeg gen iets wat je doet, uiteindelijk is het een levenshouding. Hij geeft deze avond direct toepasbare in formatie over de verrassende wer king van ja zeggen en er worden twee korte oefeningen gedaan om de kracht van ja te ervaren. Tevens is er gelegenheid om vragen te stellen. John Kalse schreef eerder 'Creëren vanuitje bron' (1998). Beide.boe- ken zijn op deze avond verkrijg baar. John woont in Portugal, maar is regelmatig in Nederland voor het geven van lezingen. De lezing vindt plaats in het Horus- oog, Birkstraat 101A, aanvang 20:00 uur. De kosten bedragen 15,00. ELKE WEEK EEN SOESTEICSCOÜRAOT y IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 Bij Eetvilla van den Brink aan de Soesterbergsestraat gaat op donderdag 7 oktober de witte vlag uit. Een dag later doet res taurant Bauers aan de Burge meester Grothestraat precies hetzelfde. Beide Soester horecagelegenheden doen mee aan de jaarlijkse actie dag 'Feast for Peace'. Op deze dag doneren honderden horecagele genheden in Nederland een deel van de dagopbrengst aan War Child. De opbrengst gaat dit jaar naar het project Kosovo. Eetvilla van den Brink doet dit jaar voor de vijfde keer mee aan Feast for Peace. Bedrijfsleider Stephan Ott legt uit waarom: 'Het is natuurlijk leuk om als restaurant voor een gezellige sfeer en lekker eten te zorgen. Maar wij vinden dat je ook af en toe aan andere dingen moet denken. Op deze manier helpen we de medemens. Wij schenken dertig procent van onze dagopbrengst aan Kosovo. Dit wordt de gasten voor het eten iedere 'vrijdagavond koopavond iedere saterdag oliebollen Banket Brood Hartige hapjes Bruidstaarten Tearoom Lunch op bedrijf of kantoor Van Weedestraat 76, 3761 CH Soest, Tel.: 035-6012823 Fax: 035-6026142 e-mait:bb.lex.verkley@planet.nl BANKETBAKKERIJ Van het boek 'Doelgericht leven' van Rick Warren zijn in Nederland binnen acht maanden bijna 40.000 exemplaren verkocht. Voor een christelijk boek een absolute top per. Warrens aanpak is verfrissend en vernieuwend en vooral ook praktisch, met toch een grote diep gang. Vragen als 'Waarom "ben ik in 's hemelsnaam op aarde?' en 'Wat drijft mij in het leven?' wor den puntig behandeld, evenals^ 'Wanneer God ver weg lijkt.' Aan het boek liggen oude christe lijke thema's ten grondslag, zoals aanbidding, betrokkenheid, navol ging van Jezus, dienen en evange lisatie. De bedoeling is eigenlijk het boek in veertig dagen te lezen en te overdenken. Elke dag begint met een kerntekst en een kernge dachte. Kerken gebruiken het boek in huiskamergroepen om weer de aandacht te richten op de kern punten van het christelijk geloof en daarbij nieuwe inspiratie op te doen. Het boek is geschikt voor tweeërlei 'zoekers': mensen die méér willen weten van het geloof èn mensen die van de kerk zijn af geraakt en zich willen heroriënte ren. In samenwerking met 'Het Kruis punt' te Voorthuizen worden in Soest zes gespreksavonden gehou den over 'Doelgericht leven'. Een ieder die zichzelf uitgedaagd voelt, wordt van harte uitgenodigd om deel te nemen aan deze avonden. De data zijn: woensdagavonden 13 en 27 oktober, 10 en 24 november, 8 en 22 december. De avonden worden gehouden ten huize van Henk en Marina Groenesteijn, Herdersstaf 27 in Soest (Boeren- streek). De tijd: 19:30-21:00 uur. Voor nadere informatie: tel. 6025795. Het boek is voor 9,95 te koop in de christelijke boekhan del. Afgelopen zondagmiddag werd in de concertzaal van Hil ton Royal Pare Schuberts 'Schone Müllerin' ten gehore gebracht door de jonge veelbe lovende bariton Mattijs van de Woerd. Op gedichten van Wilhelm Müller componeerde Schubert tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis in 1823 deze liederencyclus. Het verhaal van een naïeve jongeling, die ho peloos verliefd wordt op de mooie molenaarsdochter, maar wiens lief de niet beantwoord wordt. Hij richt zich tot de beek die hem be geleidt, die zijn enige vriend blijkt te zijn maar hem ook ten slotte fa taal wordt. Hoe indrukwekkend werden deze liederen door Mattijs vertolkt, onvergetelijk b.v de 'Trockne Blumen' en het slot 'Des; Baches Wiegenlied', niet in het minst door zijn perfect verstaanba re uitspraak. Wat dit concert echter wel zeer bij zonder maakte was de begeleiding, die ditmaal niet in handen was van een pianist, maar van twee gitaris ten: Esther Steenbergen en Olga Franssen. De bewerking door Olga Franssen gaf een wonderschone uitbeelding van de klaterende beek, de hoopvolle en later intens verdrietige jongeman. De Vrien den van de Muziekkring hebben zeer genoten van deze uitvoering, voor velen een feest der herken ning. v C.K. Esther Steenbergen. Hoeveel vrienden heb je nodig om veilig te zijn voor de risico's van deze wereld? Het antwoord hierop van de Prediker klinkt zondagmid dag in de gereformeerde kerk (vrij gemaakt). Dan is er om 17:00 uur een dienst met speciale inbreng van jongeren en met als thema: vriendschap. Ds. R. ter Beek is de voorganger. Ook 's morgens is er een dienst. Die begint om 10:00 uur en ds. W. Scherff uit Spakenburg gaat dan voor. Jongeren en (iets) ouderen zijn in beide diensten welkom. Het adres van de kerk is: Schuilplaats, Parallelweg 1. Info: 88 602.52.34. De politie heeft donderdagnacht een alcoholcontrole op de Birk straat en omgeving gehouden. Tweeëntwintig bestuurders moes ten een blaastest afleggen. Zij blie zen allemaal een P (pass). Dit be tekent dat geen van de bestuurders, teveel had gedronken. Sinds 1956 Alsmede zuiver scheerwol en projecttapijttegels ze toonzalen bij de tapijtfabriek va n DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEU0A TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Kela tapijtteaels in onze 1000 mJ tapijtlegelshowroom, worden binnen Nederland uwbenzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom naar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. l,9s p.t. soxso cm Vanaf 1 oktober exposeert Wil ma Merks met haar aquarellen in Tuin Advies Centrum 't Vaarderhoogt aan de Dorres- teimveg 72B. De Soesterse heeft haar eerste stappen op het gebied van aquarel leren gezet in De Ewijckshoeve in de Lage Vuursche. Dat was begin jaren negentig. Ook volgde ze pri- vécursussen. Haar interesse is ge wekt door het werken met water en verf ia de 'nat-in-nat techniek', waardoor prachtige kleureffecten ontstaan. Haar voorkeur gaat uit Een aquarel van Wilma Merks, zoals te zien in 't Vaarderhoogt. '5 naar het schilderen van bloemen, dieren en landschappen. De expositie van Wilma Merks is gedurende de hele maand oktober dagelijks te zien vanaf 09:00 uur in 't Vaarderhoogt. Wie meer wil weten over de aqua- v rellen, die ook te koop zijn, kau contact opnemen met een van de medewerkers of met Wilma Merks zelf, 8E 035-602.87.81, wilma.merks@wanadoo.nl. Vorig jaar deden er 573 horecage legenheden mee aan het project. De opbrengst bedroeg "210.000. Het bedrag kwam toen geheel ten goede aan een project van War Child in Eritrea. Dit jaar wordt er geld ingezameld voor Kosovo. Het etnische conflict tussen de Servische en Albanese bevolking in Kosovo heeft zijn sporen achtergelaten. Veel kinde ren hebben als gevolg van de jaren lange spanningen een ontwikke lingsachterstand opgelopen. Som migen van hen vertonen hierdoor gedragsproblemen zoals hyper-ac tiviteit, concentratiestoornissen, agressiviteit of extreme terugge trokkenheid. War Child Nederland is in 1999 een psychosociaal hulpprogramma voor Kosovaarse kinderen gestart. Inmiddels worden de projecten geheel uitgevoerd door de lokale (staf in Kosovo. Sinds 2002 hebben de Kosovaarse medewerkers hun eigen niet-gouvermentele organi satie onder de naam World Child Kosovo opgericht. War Child Ne derland ondersteunt deze organi satie zowel financieel als met ken- ,nis en expertise.

Soester Courant | 2004 | | pagina 7