ïctie Dijn Diezijn Gebr. HILHORST b.v. El :e ieuwe showroom van 'Dijn iezijn - bloemen zonder water' >usser/Schröder bij Jongerius Kabouter Tierelier oogst succes Gebroeders Hilhorst maken doorstart met familiebedrijf Najaarsconcert Soester Mannenkoor 'Apollo' HANDEL D WANDEL O 99 O99 O99 O." ll.50 www.dijn-diezijn.nl STAALCONSTRUCTIES STALEN TRAPPEN SIER-HEKWERK Nieuwegracht 5 3763 LP Soest Tel. 035 - 601 32 40 Fax 035 - 602 58 68 'Homeopathie kan ook best naast reguliere behandeling' nieuws ENSDAG 6 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 9 5ETALEN! 50 95 (KOOL anasch.nl [ast vol boeken van echtpaar ïromfietser botst >p stilstaande auto nze nieuwe showroom is open Weteringpad 3D, Soest Tel: D35-6D2979S Openingstijden di t/m vrij S.30 - 17.DD uur Gebr. Hilhorst Metaalconstructl© E Sm- :L. 6012372 Guus Kruis houdt vier lezingen Vrijdag 15 oktober, Open Hof Activiteiten herfstvakantie RSE VERRASSENDE 3 MINUTEN. AGER ROOKSPEK, NGEN: KSAUS SAMEN VOOR SLECHTS LEN EN lim vier jaar geleden maak- :n zij aan het Weteringpad een torstart met hun onderne ming in de verhuur van zijden emdeeoraties aan bedrijven ën instellingen. Thans uitge groeid tot een 'bloeiende' zaak openen de ondernemers, Isa- elle en Marius Mouwen, hun iëuwe showroom met een gro te [collectie zijden bloemen en jzondere design vazen. De •zoekers kunnen hier terecht tor het laten opmaken van de- iraties maar ook voor aparte deauartikelen voor het inte- m Nederland zijn er nog weinig Ondernemingen te vinden waarin geen de kunstbloemen centraal aan maar waar ook particulieren sjrecht kunnen. Wij willen ons on- Ërscheiden van de reguliere bloe- ienzaak die verse producten ver hopt, zegt Isabelle Mouwen. Wat Frankrijk al jaren bestaat vind je in Nederland niet of nauwelijks met dit product. De bloemen wor den op een artistieke en creatieve wijze opgemaakt van klassiek tot extravagant. Dit wordt gedaan met een team van vier dames dat, thans nog gericht op de zakelijke markt, zich ook wil toeleggen op de par ticuliere markt. Er is een grote behoefte aan een kwaliteitsproduct wat het aureool van plastic is ontstegen. Het is een niet van echt te onderscheiden kunstvorm wat de styling van een interieur ondersteunt en versterkt. Op deze wijze is het product con currerend met verse bloemen niet in de laatste plaats door de prijs. 'We kunnen onze bloemen natuur lijk niet vers praten maar de crea tieve mogelijkheden zijn veel gro ter, simpelweg omdat de houd baarheid zo lang is'. Bedrijven slui ten een abonnement met een wis seling variërend van maand tot kwartaal. Aangepast aan de sei zoenen worden de decoraties op nieuw gemaakt, afgèstemd op de gewenste uitstraling van de klant, P Boekhandel Jongerius aan de Van Weedestraat heeft Einds vrijdag de beschikking over een boekenkast vol met kinderboeken van het schrijversechtpaar Marian- pe Busser en Ron Schröder. Deze kast, met honderd verschillende boektitelswerd door het echtpaar zelf bnthuld in het bijzijn van tientallen kleuters. Bij boek handel Jongerius staat de maand oktober in het teken jan dit schrijversduo. Busser vertelde aan de kinderen %et 'heel spannend' te vinden dat ze samen met haar pan zoveel boeken in de winkel van Jongerius heeft staan. Na de onthulling van de grote kast ging Busser op haar Dp zondagavond raakte een brom fietser gewond bij een aanrijding met een geparkeerde auto. De be stuurder had veel teveel gedron ken. Even na middernacht kreeg de politie de melding dat op de Oude Tempellaan in Soesterberg een bromfietser tegen een geparkeerde auto was gebotst. Ter plaatse bleek dat omstanders de 45-jarige man uit Soesterberg, al naar een woning in de buurt hadden gebracht. Ge zien zijn letsel, verwondingen aan zijn hoofd en hand, werd hij voor behandeling naar het Lichtenberg- m van klassiek tot modern design. Naast de zakelijke markt willen we ons nu dus ook gaan richten op de particulieren, de evenementen en feestelijke gelegenheden. De vraag hiernaar wordt steeds groter. 'Dat is de reden waarom wij een profes sionele presentatieruimte hebben gecreëerd om, niet alleen onze za kelijke klanten te laten zien wat hun te wachten staat voor het ko mende seizoen, maar ook het pu bliek kennis te laten maken met ons product. Het verkoopt zich immers zelf. Wij hebben een web site ontwikkeld waarmee wij in de naaste toekomst ook een webwin kel willen gaan opzetten. De ont wikkeling in verkopen via het web neemt steeds grotere vormen aan en daarin kunnen wij absoluut niet ontbreken'. Adres: Weteringpad 30 in Soest,: naast Karwei-bouwmarkt. Ope ningstijden di t/m vrij van 9.30 tot 17.00 uur, 88 .035-602.97.98; www.dijn-diezijn.nl; info@dijn- diezijn.nl. Afgelopen zaterdag trad kabouter Tierelier op in peuterspeelzaal 't Kwetternest. De kabouter kwam langs om het 25-jarig bestaan van de peuterspeelzaal op te luisteren. Toen Tierelier binnenkwam kon geen van de kinderen zien dat hij een kabouter was. Maar spelenderwijs zagen de kinderen dat het mannetje steeds meer de uiterlijke kenmerken van een kabouter begon aan te nemen. Peuterleidster Gina van Delden: 'Het was een vreselijk succes, 's Ochtends hadden we de 40 jongste kinderen en in de middag hadden we nog zo 'n grote groep. Het optreden duurde bij elkaar zo 'n drie kwartier. De kinderen vonden het geweldig.' Na een periode van zes jaar is het metaalconstructiebedrijf Hilhorst weer terug in handen van de familie. De broers Ar- naud en Marcel Hilhorst heb ben in juni 2004 het bedrijf overgenomen dat hun opa in 1938 opstartte. Door de jaren heen heeft het bedrijf laten zien prima werk af te kunnen leveren. De traditionele onderneming heeft in de achterliggende periode on verbrekelijke relaties opgebouwd met opdrachtgevers. Het in het verleden zo zorgvuldig opgebouw de kwaliteitsimago is de basis waarop de gebroeders de doorstart gaan realiseren. Metaalconstructiebedrijf Hilhorst huist nu alweer 12 jaar aan de Nieuwegracht 5 op het Soester in dustrieterrein. Het bedrijf maakt produkten op maat. Behalve staal constructies vervaardigt Hilhorst ook binnen- en buitentrappen voor grote en kleine gebouwen. Naast de grote staalconstructies heeft de onderneming zich door de zware concurrentie bekwaamd in de uit voering van arbeidsintensieve pro ducten. Producten van roestvrij st aal, aluminium of andere materia len zijn ook bij Hilhorst te verkrij gen. De opdrachten komen via aanne mers of ingenieursbureaus binnen. De tekeningen worden compleet aangeleverd, of naar wens in eigen huis uitgewerkt, waarna ook de gitaarspelen. Samen met de kinderen zong ze een aan tal liedjes en vertelde over haar boeken. Vervolgens pakte ze het nieuwe boek 'De Ettertjes' erbij en las er geanimeerd uit voor. De kleuters luisterden aandach tig en waren muisstil. Het schrijversechtpaar is onder meer bekend van het Sinterklaasboek, het kerstboek en de zing je mee-boe- ken. Verder zijn boeken als Pietertje Piet, Liselotje, Koen en Lot en de Viezertjes mateloos populair bij zo wel peuters als kleuters. Zij kunnen vanaf nu dan ook hun hart ophalen in boekhandel Jongerius. Foto: Herman van Dam ziekenhuis in Amersfoortgebracht. Na behandeling moest de man mee naar het politiebureau. Bij de ademanalyse in het politie bureau blies hij 1195 ug/1, bijna 5,5 keer de maximaal toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt en zijn rijbewijs is ingevor derd. In de serie van vier lezingen die Klassiek Homeopaat Guus Kruis uit Soest binnenkort houdt staat de homeopathische behandeling van een aantal veel voorkomende gezond heidsklachten centraal. Ach tereenvolgens komen hoofd pijn/migraine, slapeloosheid, zwangerschapsklachten en ec zeem/huiduitslag aan de orde. Het zijn onder andere deze klach ten waarmee ze in haar praktijk te maken krijgt. Guus Kruis: 'Men sen met dat soort chronische pro blemen hebben soms het idee dat klassieke homeopathie niets voor hen kan betekenen, maar dat is juist wél het geval. Je hoeft niet per se te kiezen; homeopathie kan ook heel goed worden toegepast ndóst de behandeling door een reguliere arts, zelfs als het om ernstige aan doeningen gaat.' In de komende vier lezingen die ze de eerste woensdag van de maand (de eerste op 3 november) gaat houden komt de homeopathische aanpak uitvoerig ter sprake. Eer der hield ze lezingen over o.a. ADHD en de ziekte van Crohn, waarbij de homeopathie ook met succes kan worden toegepast. De meeste huisartsen staan volgens Guus niet meer afwijzend tegen over homeopathie, of stellen zich neutraal op. 'In vergelijking met tien jaar geleden is de acceptatie zeker gegroeid.' Het grote publiek weet nog niet veel af van de mogelijkheden die de homeopathie biedt. Hoofdpijn en migraine bijvoorbeeld - het eerste onderwerp van de lezingen reeks - worden dikwijls veroor zaakt door stress, maar kunnen ook het gevolg zijn van hormona le veranderingen. Soms zit het ook 'in de familie' of is er sprake van hoge bloeddruk. Al deze klachten zijn al te verminderen met home opathische middelen, en ook als de oorzaak niet duidelijk is biedt ho meopathie verlichting. Veel mensen gaan pas naar een homeopaat als ze bij de reguliere arts 'uitbehandeld' zijn. 'Het zou natuurlijk beter zijn als ze eerder kwamen.' aldus Guus, 'al was het Guus Kruis. Foto: Soester Courant maar omdat ze dan niet eerst een hele lijdensweg moeten doorma ken.' Ook na bijvoorbeeld een operatie kunnen homeopathische middelen helpen om een snel her stel te bevorderen. Zelfs na che- mokuren en bestralingen kan de homeopaat de mensen helpen om zich minder ziek te voelen. Overi gens: de meeste ziektekostenverze keringen vergoeden de behande ling. Heel exact Een hardnekkig misverstand is nog dat een klassieke homeopaat 'met kruiden werkt', maar dat is nauwe lijks het geval. Ook mineralen, dierlijke middelen en de 'ziekte stoffen' zelf, in een aanzienlijke verdunning, worden toegepast. De homeopaat neemt alle eigenschap pen van de patiënt in ogenschouw en let ook op zijn of haar leefpa troon. 'En het is beslist niet occult of spiritueel,' benadrukt Guus. 'Homeopathie is een heel exacte bezigheid. Ik ga heus niet een beetje op m'n gevoel zitten voor schrijven...' De lezingen - entree: 4,00 - zijn overigens géén consulten. Be handeling vindt daar dus niet plaats. Wel kan men eventueel een afspraak maken. Na de lezing in november volgen er nog lezingen in januari, februari en maart 2005. Informatie over plaats en aan- vangstijdstip: Guus Kruis, Prunu slaan 28, 88 588.12.22, of gkruis@omnitrade.nl. uitvoering geheel bij Hilhorst plaatsvindt. Zoals bij zoveel familiebedrijven willen Arnaud en Marcel dat ook nu de klant en de dienstverlening centraal blijven staan. Na een relatief korte reorganisatie periode meent het tweetal weer helemaal klaar te kunnen staan voor de klant. De gebroeders zul len klanten dan ook met veel ple zier welkom heten in hun bedrijf. Gebr. Hilhorst Metaalconstructie B.V., Nieuwegracht 5, SS 06- 55780372, 88 035-6013240, fax: 035-6025868 Medewerkers van Hilhorst pose ren voor hun werkplek. Op vrijdag 15 oktober zal het Soester Mannenkoor 'Apollo' zijn najaarsconcert ten gehore brengen. Het concert wordt uit gevoerd in de Open Hof, hoek Dalweg/Veenbesstraat, en be gint om 20:00 uur. Een zeer gevarieerd programma zal de toehoorders aangeboden worden. Apollo zingt onder meer enkele oude bekende liederen zo als 'Chor der Priester' uit 'Die Zauberflöte' van W.A. Mozart, 'Morning Has Broken' van H. Si- mone en de 'Flieger Marsch' van H. Dostal. Ook zijn er enkele nieu we nummers - 'Lieblingsplat- zchen' van F. Mendelssohn en 'Aus der Traube in die Tonne' van T. Kerner - in het repertoire opgeno men. Ze zullen hun 'première' krij gen tijdens het concert. Naast Apollo treedt ook de Soes ter mezzospraan Andrea van Vuuren op. Zij zingt samen met het koor en zal solistisch enkele liederen zingen, waarvan 'Porgi Amor, Qualche ristoro' uit 'Le riozze di Figaro' van Mozart er één is. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door de vaste begeleider en concertpianist Gijs Braakman, die traditiegetrouw een solo-optre den zal uitvoeren: de Prelude Opus 23 no 6 van S. Rachma- ninov. De complete directie is in handen van dirigent Paul Michèl Tijssen. De presentatie van deze avond ligt in de bekwame handen van Karin de Lange. Kaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor. Het concert begint om 20:00 uur, de zaal is open om 19:00 uur en... koffie en thee zijn gratis! ANW^ Steenhoffstraat 9A, tel. 60120 75 Kinderen en volwassenen hoeven zich tijdens de herfstvakantie be slist niet te vervelen. VW Soest heeft een heel uiteenlopend pro gramma opgesteld waarmee ieder een, jong en oud, zich kan verma ken. Zelf speculaas maken Kinderen kunnen op dinsdag 19 oktober van 14:00 tot 15:30 uur bij banketbakkerij Verkley aan de Van Weedestraat terecht om zelf speculaaspoppen en pepernoten te maken. Ze krijgen een koksmuts op en zien hoe het er in het echt bij een bakker aan toe gaat. De kin deren mogen het bakkers-tenue houden en krijgen iets heerlijks te snoepen mee. De kosten zijn 6,50. Paardendag Kinderen die gek zijn van paarden kunnen op woensdag 20 oktober vanaf 13:30 uur meedoen aan een echte paardendag. De kinderen verzamelen bij De Paardenkamp aan de Birkstraat. Vanaf dat ver trekpunt maken ze een tocht op een huifkar door het bos. Als ze weer terugkomen bij De Paarden kamp wordt er een video gekeken en een speurtocht gedaan. Ook kunnen de kinderen de paarden van dichtbij bekijken in de stallen. Verder krijgen ze een glaasje limo nade. Ook volwassenen mogen mee. Het uitje is om ongeveer 15:30 uur afgelopen. Voor kinde ren kost het 5,00 en voor vol wassen 6,00. Rondwandeling Voor nieuwsgierige kinderen van 7 tot 11 jaar is op 22 oktober om 14:30 uur een rondwandeling in de omgeving van de Oude Kerk aan de Torenstraat. De route wordt onder leiding van Hans Kruiswijk afgelegd. De start is bij de oude lantaarn op de parkeerplaats van de Oude Kerk. Tijdens de rond wandeling vertelt Kruiswijk van alles over de historie van Soest. Na de rondwandeling kunnen de kin deren meedoen aan een speurtocht met hierin vragen over zaken die ze tijdens de wandeling zijn tegen gekomen. De kosten per kind zijn 2,50. Beklimming toren De hoge toren van 'de Oude Kerk' heeft een prachtig uitzicht. Bij hel der weer is zelfs de Dom van Utrecht zichtbaar. Mensen die be nieuwd zijn naar dit uitzicht kun nen op 20 oktober om 13:30 uur meedoen aan de beklimming van de hoge toren. Deze wordt geleid door mevrouw Van den Hengel. Hans Kruiswijk vertelt tijdens een wandeling door de oude kerken- buurt alles over de toren en de di recte omgeving. Alles bij elkaar neemt de activiteit ongeveer een uur in beslag. Voor volwassen kost het 4,00 en voor kinderen 2,50. Herfstwandeling De herfstkleuren geven landschap pen vaak een bijzonder mooi uiter lijk. Op zaterdag 23 oktober om 13:30 uur is er een herfstwande ling door landgoed De Paltz. Dit landgoed, dat tussen 1867 en 1880 werd aangelegd, heeft een lange historie. Het park op het landgoed is ontworpen door de bekende tuinarchitect Copijn. Het is alleen te bezichtigen met een gids. Dit is Henk Gerth. Hij vertelt veel boeiende verhalen over dit bijzon dere stuk natuur. De wandeling duurt ongeveer twee uur. De kos ten bedragen 4,00 per persoon.

Soester Courant | 2004 | | pagina 9