mos |Normale nederlaag van StamSovoco BDC verder zonder Smeeing Soest krijgt deksel op neus VVZ'49 verslikt zich in Roda'46 Kleinekoort kijkt niet meer op de klok mm ■■■HR Amerikanen geveld door administratieve rompslomp StamSovoco de sterkste in duel tussen 2 promovendi IINK KOFFIE OEP IN ZAK 1HOCOLADE iDAPPELEN I Incomplete ploeg kan twee sets aanpikken bij Pollux !L§, GEL OF 5TABLETTEN RBROEKJES VOLLEYBAL I w - wBÊEBÊÊÊKSÊm-^m N NATUREL lleen doelsaldo loudt Vliegdorp fan eerste plaats Noodlot blijft handballers achtervolgen HANDBAL Hees ontbeert nog steeds een echte goalgetter Grote terugval in 2e helft kost Eemvogels duel DWS sleept in blessuretijd drie punten binnen: 2-1 VOETBAL Zeer matige vertoning van groenwitten Met rust en regelmaat op menu naar honderdste marathon I ATLETIEK TAFELTENNIS iFUTSAL VOLLEYBAL EC in laatste econde weer aast De Baron Quick te vast voor Shot: 7-3 Record in Pijnenburg Bosmarathon PAGINa^IwOENSDAG 13 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 ^bóterhamj gram1» amo.5'i deau 100 gramii2s 100 gramq.' t/m za. 16 okt. 2004 regular of cafeïnevrij pak 500 gram of regular of cafeïnevrij zak 24 stuks diverse soorten zak 570 ml melk, puur of hazelnoot zak 5 kilo per pak/flacon diverse soorten per pak Afgezien van de absentie van ■e tnee Amerikanen (zie ka- en de geblesseerde Meike [Marlijn was de 0-3-nederlaag i Conesco/StamSovoco te lgen Pollux volledig volgens de Jrichtlijnen van de logica. 'Maar |als we een setje hadden gepakt, is dat ook normaal geweest', [vond Derk de Saegher. Het team van de trainer/coach maakte zaterdagavond zijn debuut de eredivisie tegen een ploeg [waarvan het niet hoefde te winnen, n de tweede set was StamSovoco Spleasure Centrum redelijk [kansloos (18-25), maar daarvoor 1(22-25) en daarna (24-26) sloegen (de dames geen slecht figuur. In het latste geval stond het zelfs 24 ge- jk, maar twee onnodige passfou- Iten maakten snel een einde aan het ■duel. IVeel woorden maakte De Saegher ■niet vuil aan het verlies. 'Na twee |jaar alles winnen is het misschien wennen, maar dat gaat snel V hoor. In de voorbereiding hebben we natuurlijk ook al genoeg sets verloren.' De 0-3 kwam in elk geval niet hard aan en zal daarom evenmin doordenderen in de hoofden van de speelsters. Ook De Saegher kijkt alweer liever vooruit. Het gaat dit seizoen om zes wedstrij den, waarin zijn speelsters moeten toeslaan. 'De rest is om leuk te spelen, beter te worden, af en toe een set te pakken en misschien een keer zelfs twee', verklaart De Sae gher. Als Longa'59 zondag voor de vooruitgeschoven wedstrijd naar Spleasure Centrum komt, moet de aanhang vooral nergens op rekenen. Tegen de landskam pioen, met internationals als Elles Leferink, is de Soester formatie veel meer dan de underdog. Nor maal gesproken. Een dag eerder, zaterdag dus, is de tegenstander Sneek, dat wel aan de kant moet worden gezet. Net als van Ommen en WC. Drie weken geleden werd in Sneek vriend schappelijk met 4-1 gewonnen, maar die ploeg pakte in het ope ningsduel met AMVJ, onder de toeziende ogen van De Saegher, wel verrassend een punt. Martijn zal er zaterdag weer bij zijn en als ook de Amerikanen speel gerechtigd zijn, heeft De Saegher goede hoop op een positief resul taat. 'Meike is onze beste buiten- speelster, Molly de beste midden- aanvalster. Er staat dan een sterker team in het veld.' Sanne Berculo lijkt Ysabel Maréchal uit de basis te hebben gespeeld. Ook zal Albertine de Haan veel speeltijd kunnen gaan opeisen. Door de afwezigheid van drie speelsters kon De Saegher af gelopen weekeinde weinig ma noeuvreren, maar daar moet nu dus verandering inkomen. Eredivisievolleybal in Spleasure Centrum. Foto's: Foto Bell Slaat Sneek van zich af, dan dreigt Conesco/StamSovoco in een vroeg stadium in de problemen te komen. De kans dat daarna pun ten worden gepakt tegen Longa'59 en Martinus, is gering. 'Heb je nul uit vier, dan kun je als begeleiding gaan twijfelen over je opstelling, gaan de speelsters allemaal naden ken. Maar als we zaterdag winnen, wordt het zondagmiddag ook feest.' Applaus van de speelsters voor het publiek. Geen tewerkstellingvergun ning. 'Goodbye' Molly O'Brien en Andrea Logan. De Amerikaanse aanwins ten van Conesco/StamSovo co zouden zaterdag in de ba sis starten, maar administra tieve rompslomp hield het tweetal aan de kant. Zonder vergunning geen groen licht van de NeVoBo. De immi gratieafdeling van het Centrum Werk en Inkomen (CWI) in Zoetermeer gaf vorige week geen krimp. Dan had de aan vraag maar eerder moeten zijn ingeleverd dan 24 september. Dat is volgens manager Jacques Hardenberg ook gedaan. Stich tingsvoorzitter Bert van de San- de zou de formulieren eerder die maand persoonlijk hebben afgegeven. De laatste dagen voor de ope ningswedstrijd in de eredivisie telefoneerde Hardenberg door lopend met de betreffende dienst. Hij kreeg te horen dat de aanvraag langs vijf afdelin gen moet, zoiets een week of vijf duurt en de Soester club niet op een voorkeursbehande ling kon rekenen. Overal uit het land stromen soortgelijke aan vragen van allerlei sportclubs binnen. Kennelijk gaat het er daarbij om te weten wat de kor te lijntjes zijn. Hardenberg: 'Zij zeggen dat we te laat waren, wij zeggen dat we de papieren wel eerder hebben ingeleverd. De vertraging zit in Zoetermeer.' Trainer/coach Derk de Saegh er wil er niet te veel over kwijt. 'Het is jammer. Voor mij, voor het team, maar ook voor de stichting, de club en het pu bliek.' Of O'Brien en Logan zaterdag kunnen meespelen in de uit wedstrijd tegen Sneek en zon dag in de thuiswedstrijd tegen landskampioen Longa'59, was gistermiddag bij het ter perse gaan van deze krant nog niet zeker. 0.18/liter 500 gram 2.49 Vliegdorp blijft winnen, maar at doet ook CDN, de enige ande- e ploeg in de vijfde klasse zonder untverlies. Deze concurrent haal- e uit tegen Sterrenwijk en heeft >p grond van een beter doelsaldo ooralsnog de beste papieren voor e eerste periodetitel, waarvoor log twee duels moeten worden af- ewerkt. 't Vliegdorp en CDN ntmoeten elkaar pas op 20 no- ember bij Abrona. Dat is de laat- te speeldag van de eerste compe- tiehelft. oey Knaapen, met een prachtige )b, en Sander Waare, met een ver assend schot in de 'lange hoek', ndertekenden zaterdag de doel- lunten in de thuiswedstrijd tegen WOO. De eindstand van 2-0 was 1 bij de rust bereikt. Daarna kreeg Vliegdorp de beste kansen en 'ielen de soms agressieve gasten lleen maar op wanneer ze een pstootje veroorzaakten, 'oor voorzitter Henk Timmerman 't Vliegdorp was het een me morabele wedstrijd. Zijn vier ions Arjan, Chris, Annik en Jel- kregen allemaal speeltijd tegen rOO. Het beloofde een heerlijk handbalavondje te worden. De kanonnen van Koen Smeeing en Robert Wijnen stonden op scherp, de aalvlugge Jos Lans was ongrijpbaar. Swift was am per in Beukendal gearriveerd of stond met 6-2 achter. Na negentien minuten handbal had Smeeing/BDC de voorsprong naar een comfortabele 11-4 getild en toen sloeg het noodlot weer eens toe. Koen Smeeing verstapte zich en nam met een blessure aan zijn achillespees plaats op de bank. Hoe afhankelijk de toch al door kwetsuren geplaagde formatie is van de opbouwer, bleek in het res tant van de wedstrijd. Paul van den Deijssel had er onlangs nog voor gewaarschuwd. Ondanks de góede resultaten was hij allerminst gerust op het spel. 'We zijn te afhankelijk van sommige spelers', zei hij vori ge week in de aanloop naar het duel met Swift. Van euforie over de eerste periodetitel die voor het oprapen zou liggen, wilde hij niets weten. Na het uitvallen van Smeeing was het gedaan met de schotkracht. Binnen de kortste keren was het 11-8 en dat Smeeing/BDC in de rest nog leidde (14-12) was voor al te danken aan de tijdstraffen die Swift opliep. Arjan Roest verzil verde in die fase drie strafworpen. Genadeklap De Arnhemmers schuwden ook na de pauze het fysieke geweld niet. Opnieuw kreeg Smeeing/BDC drie strafworpen, maar ditmaal faalden Roest (2) en Wijnen. Met hangen en wurgen bleef de ploeg bij Swift (19-19), maar het wach ten was op de genadeklap. Die volgde tussen de zestiende en 22c minuut na rust: 19-26. Voor Swift VOETBAL-zaterdag In een stevige wedstrijd heeft Hees in de slotfase het hoofd moeten buigen voor Eemboys uit Baarn. Jan Bos had speciaal voor deze wedstrijd een andere tactiek uitge dokterd. De trainer had geleerd van de 6-0 nederlaag tegen Eem boys in een bekerwedstrijd. Bos: 'Deze wedstrijd hebben we wat meer teruggetrokken gespeeld dan anders. Desondanks kregen we in het eerste bedrijf toch twee opge legde kansen.' Deze waren echter niet besteed aan Bunyamin Baskaya en Wouter Leeflang. Hees ontbeert dit jaar een echte afmaker vindt ook Jan Bos. 'Vroeger hadden we Danny Brandenburg die er zo een stuk of twintig in schopte. Dit jaar scoren we wat moeilijker.' Met een 0-0 stand zochten beide ploegen de kleedkamer op. Een kwartier na rust scoorde Eemboys vanuit de kluts 0-1. De ploeg uit Baarn verzuimde vervolgens de voorsprong te vergroten door een strafschop te missen. Dit kwam haar duur te staan, want in de 85c minuut tekende Baskaya voor de gelijkmaker. Een dekkingsfout van verdediger Olaf Reijerse zorgde er echter voor dat dit doelpunt te niet werd gedaan: 1-2 voor Eemboys. Bos: 'Echt zonde. We waren tevre- den met een gelijkspel. Maar zo gaat het nu eenmaal als je onder in staat. Dan zit het allemaal tegen. Met een wrang gevoel neemt Eemvogels voorlopig afscheid van de veldcompetitie. Het verspeelde zaterdag in de tweede helft een riante voorsprong tegen Huizen 4. Na een 9-5-voorsprong in de rust werd het 15-19 voor de bezoekers. Door doelpunten van onder ande ren Armando Arlar was Eemvo gels op een voordelige marge van vijf doelpunten gekomen. Nadat hij met een blessure uitviel, ging het bergafwaarts met Eemvogels. Vooral nadat Huizen op 10-10 was gekomen, lieten de korfballers hun hoofd hangen én werden er veel onnodige fouten gemaakt. Opnieuw legde Soest een wed strijd van hoog niveau op de mat. Anders dan vorige week tegen Hilversum bleef de belo ning voor het goede spel dit maal uit. Op uiterst pijnlijke wijze liep de ploeg van Trainer Jan Boes in de 94e minuut te gen een nederlaag op. Met een 2-1 eindstand liet DWS Soest gedesillusioneerd achter. Boes: 'Dit was een hele vervelende nederlaag. We hadden mini maal een gelijkspel verdiend.' In het eerste bedrijf had Soest een duidelijk overwicht. Met verzorgd voetbal wisten de blauwhemden, die ditmaal in het wit aantraden, enkele goede kansen te creëeren. De grootste kans was voor Neil Mountney. Vrij voor de goal schoot de linkspoot hard op de Amsterdamse doelman. Hoewel Soest het duel controleer de, vond trainer Boes zijn mannen 'wat onrustig in balbezit'. 'We speelden wel zeer geconcentreerd en met veel passie. We groeien steeds meer toe naar een collectief. De spelers weten van elkaar wat ze moeten doen. Bovendien is de in zet voorbeeldig.' Met een 0-0 stand op het score bord zochten beide teams de kleedkamer op. Ook de tweede helft bracht een boeiend schouw spel. Daniël Schotman bracht de Amsterdammers in de 55c minuut met een geweldige poeier in de kruising op een 1-0 voorsprong. DWS liet nog in diezelfde minuut een goede kans op een tweede treffer onbenut. Dat kwam ze duur te staan want in de 61e minuut kopte Nico Verburg bij de tweede paal een vrije trap van Richard Pietersen tegen de touwen: 1-1. Na de goal van Soest golfde de wedstrijd op en neer. Er waren kansen voor beide ploegen. Vin cent Schokker toonde zich in de Soester defensie een ware rots in de branding. Boes: 'Hij speelde een hele sterke partij. Vincent was belast met de bewaking van hun gevaarlijkste aanvaller. Dat heeft hij uitstekend gedaan. Ook opbou wend en in de passing speelde hij zeer goed.' Tot een kwartier voor tijd kon Soest domineren. Daarna zakten 'de Blauwe Leeuwen' te ver terug op de eigen helft. Hierdoor kwa men ze onder druk te staan'zonder dat er echte kansen werden weg gegeven. Toch kreeg Soest in de 94c minuut het deksel op de neus. Tot groot verdriet van trainer Boes. 'DWS maakte echt een afgrijselijke goal vanaf de achterlijn. Ik wil het niet eens een doelpunt noemen. En als die dan ook nog zo diep in de bles suretijd valt dan is dat extra zuur. Het doet gewoon pijn dat we niet zijn beloond voor ons goede spel. Als er een ploeg verdiende te win nen, dan waren wij dat.' VOETBAL-zaterdag Gelukkig liet zaterdag het weer zich van de goede kant zien, want dat was het enige plus punt tijdens WZ'49-Roda'46 (2-3). Wat de beide ploegen er op het veld van bakten, was van een zeer matig gehalte. Trainer Ronald Heerschop was dan ook teleurgesteld. 'Het was een vervelende middag. We faalden over alle linies.' Roda'46 was zaterdag de te klop pen ploeg. De Leusdenaren speel den pover, maar de groenwitten waren niet bij machte om dat uit te buiten. De eerste drie kwartier was een slaapverwekkende vertoning, en het duurde tot de vijftiende mi nuut voordat de Soesters gevaarlijk werden. De pogingen van Patrick Dorrestein en Zeki Kurt gingen maar net over. Daarna gebeurde er aan beide kanten niets meer. Net op het mo ment dat de gastheren al aan de thee dachten, veroorzaakte Ferry de Smalen een strafschop. Onhan dig meeverdedigen was de indirec te oorzaak van de 0-1. Ongeluk kig, vond Heerschop. 'Dat was een ongunstig moment die penal ty, zo net voor rust.' De trainer had waarschijnlijk een donderspeech in de kleedkamer gehouden, want WZ'49 kwam fel uit de startblokken, overigens zon der de geblesseerd geraakte Zeki Kurt, die vervangen werd door Ahmet Camci. Er kwamen kansen op de gelijkmaker, maar de spitsen van WZ'49 hadden een offday. En zo viel de treffer aan de ande re kant. Bij een knappe combina tie werd het net, achter de goed spelende Pascal Kamerbeek, weer gevonden: 0-2. Die treffer werkte als een rode lap op de thuisploeg. In de 54e minuut was het Dorrestein die een straf schop benutte: 1-2. Hidde Reits- ma die, met Dorrestein en Kamer beek, als enige aanspraak mocht maken op een voldoende, bedien de even later Gijs Schaap die de gelijkmaker aantekende: 2-2. De 125 toeschouwers maakten zich op voor een walk-over. Paul Hilhorst en Johan Walen maakten plaats voor Gerard Becker en Wobbe Jan Reitsma en dat bracht meer vaart in het spel. Maar de ploeg van Heerschop drukte niet door. De gasten kregen na twintig minu ten meer vat op de wedstrijd, en het was zuur voor WZ'49 dat Stefan Chang van Roda'46 zo vrij als een vogel mocht inkoppen, iets waar enkele Soesters best het boe tekleed voor mogen aantrekken: 2-3. Heerschop was realistisch: 'we hebben gewoon niet goed ge speeld. Een behoorlijk aantal spe lers zat beslist niet goed in de wed strijd. Maar een gelijkspel had ver diend geweest. Toen het gelijk werd, hadden we moeten doordrukken, en dan die derde goal, nou, daar stonden twee jongens van mij gewoon te slapen!' was het vervolgens een koud kunstje om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Nu er vijf van de 22 wedstrijden zijn gespeeld, hoeft Smeeing/BDC zich allesbehalve direct zorgen te maken. Met zes punten heeft het al een redelijk grote voorsprong op drie clubs. Toch worden Van den Deijssel en Cleem Diemers bijna gedwongen om een goochelcursus te gaan vol gen. De lappenmand zit zo vol, dat afgelopen zaterdag Dragan Rado- jevic moest spelen, ondanks dat hij nog niet helemaal fit is. Charles van Kordelaar heeft nog minimaal drie weken nodig om te herstellen. Hetzelfde geldt voor Pieter de Hij kijkt niet meer op de klok. Tussen de vier en vierenhalf uur is eën mooie tijd. Dan wint hij niet, eindigt hij evenmin als laatste en loopt hij zichzelf niet voorbij. Ervaring dient de mens en dat geldt zeker voor de 65-jarige Hans Kleinekoort die zondag zijn honderdste ma rathon volbracht. In vier uur en ruim negen minuten. De voorzitter van AV Pijnenburg had het niet beter kunnen plannen, want de mijlpaal bereikte hij in de Pijnenburg Bosmarathon. Dat had Vries die zich anderhalve week^hij 21 jaar geleden niet kunnen be- geleden blesseerde aan zijn enkel banden en ook topscorer Smeeing zal zaterdag niet kunnen spelen in Doetinchem tegen de Gazellen. Alsof dat allemaal nog niet genoeg is, kan Aijan Roest komend week einde niet bijspringen. inkele dagen nadat SEC door iour uit het bekertoernooi was ;ewipt, moesten de Soesters voor le competitie op bezoek bij De aron. Het bekerduel had krach ten gekost, maar toch kon SEC de |aanvallen van De Baron goed op- angen. Voor de nonchalance die daardoor optrad, leek SEC veel te [moeten gaan betalen, want in de laatste minuut profiteerde De Ba ron van onoplettendheid: 4-3. Maar een alles of niets poging in de laatste seconde van Jasper Grendel trof echter doel, zodat de ploegen een gelijkspel overeen kwamen. Ergens tussen plaats drie en acht. Daar zal StamSovoco over twintig wedstrijden zijn terug te vinden, verwacht Jurjan van Slooten. De trainer deed zijn prognose na het tweede duel dat ook werd gewonnen. Na de 4-0 tegen Dinto werd het 3-1 bij Compaen een andere pro movendus. De competitie in de derde divisie zou vooral een mentale test Wor den, verwachtte Van Slooten enke le weken geleden. Tot dusver sla gen zijn spelers met vlag en wim pel voor die proef. 'Alle eindfases van de sets hebben we het goed gedaan en daar gaat het toch om. We laten ons niet afleiden, ook niet door verkeerde beslissingen van de scheidsrechter bij een stand van 23-24. Dat vind ik positief.' Het enige punt van kritiek betrof de tweede set, waarin de Soesters zich lieten overrompelen door de sprongservice van Compaen dat daardoor zeven, acht punten pak te. 'Dat mag niet gebeuren, zulke dipjes' moeten eruit', aldus Van Slooten over de set die met 31-29 werd ingeleverd. In de andere sets was StamSovoco wel alert genoeg. De herstelde Ri chard van Rouwendaal zorgde er in de vierde doorgang met een sterke serviceserie voor dat een achterstand werd weggewerkt en er geen vijfde set nodig was. Met 22-25,31-29, 22-25 en 24-26 kre gen de Soesters vier van de vijf punten mee naar huis. Madjoe en Gemini springen er volgens Van Slooten boven uit, maar tegen alle andere teams is er naar zijn oordeel wel wat te halen dit seizoen. Na twee fraaie overwinningen vond Shot vrijdag zijn sterkere in Quick'32. In Hilversum verloren de Soester tafeltennissers met 7-3. Als koplopers waren ze naar het duel toegegaan, maar Marcel Jan sen vond dat er sprake was van een vertekend beeld. 'Wij hadden al tegen het zwakke Good Luck ge speeld. De derde plek is realistisch, daar wil ik voor gaan. Het belang rijkste is dat we in de hoofdklasse kunnen blijven.' Quick'32 gaat wel voor het kam pioenschap en trof een niet sterk spelend Shot tegenover zich. Jan sen en Paul Roest wonnen van Jaco Heegers, Hans van Gooi ver loor in de laatste partij nipt van deze Hilversummer. Van Gooi was ook dicht bij een zege op Van der Velde, maar won uiteindelijk al léén van Tjarko Bosma. 'Quick was net wat te vast', verklaarde Jansen de niet onverwachte neder- vroeden. Goed, Kleinekoort trap te bij de voetbalclub af en toe te gen een balletje, maar dat mocht geen naam hebben. In navolging van zijn vader maak te hij zich verdienstelijker in de hoedanigheid van bestuurslid van de omnivereniging in Vlaardingen. Met zijn 23 lentes was hij een van de jongste sportbestuurders in het land en op zijn 29c had hij de voor zittershamer al in zijn hand. Na veertien jaar vond hij de tijd rijp om af te treden en toen hij uit pure belangstelling ook eens ging kijken bij een clinic van een atletiektrai- ner voor voetballers, was hij ver kócht. Twee maanden later liep hij in Etten-Leur zijn eerste marathon in drie uur en drie minuten. 'Dat kan harder, dacht ik, en weer twee maanden later liep ik 2.52 in Apeldoorn.' Trainingsdier In het spoor van clubgenoten ging het er bij hem vooral om de mara thons zo snel mogelijk af te raffe len. Omdat hij een trainingsdier was, verscheen hij steeds vermoei der aan de start en stond hij de volgende dagen met pijn in zijn lichaam op. De verhuizing naar Soest zorgde voor een andere koers in de tactiek. Bij Pijnenburg leerde hij om zich niet langer door het uurwerk te laten opjagen en liep hij bij wijze van spreken flui tend de ene na de andere mara thon. Toen hij in 1997 de vijftigste achter de rug had, dacht hij: goh, waarom niet 75? Vier jaar later moest hij zijn doelstelling alweer verleggen: op naar de honderd. Dat was dus zondag. Aan de finish werd hij opgevangen door een gro te schare toeschouwers en wethou der Harry Witte. Zijn loopvrien den van de D-groep hadden een uitgebreid programma voor hem opgezet met onder meer een hul diging, een buffet en muziek. Loopmaatje Piet Hoek had inmid dels alle shirtjes die Kleinekoort in de 99 eerdere marathons had ge dragen, bij de jubilaris thuis opge haald en bij de finish opgehangen. Alle medailles van de verschillen de marathons had de D-groep in een vitrine laten plaatsen die 's ."avonds aan Kleinekoort werd aan geboden. Op naar de 117 De atleet met de pensioengerech tigde leeftijd kijkt inmiddels weer verder. 'Ik heb begrepen dat Cor Koster 116 marathons op zijn naam heeft staan. Mijn doel is nu om er 117 te lopen. Ik zet er geen jaartal achter, maar als ik gezond blijf, zou dat binnen twee jaar moeten lukken', zegt Kleinekoort die jaarlijks 2500 trainingskilome ters aflegt en is aangemeld als kan didaat voor de verkiezing sport man van het jaar. Het is beslist niet zo dat de Soes ter zich voor zijn sport volpropt met spaghetti en andere koolhy- dratenhoudende gerechten. 'Ik ben geen roker en geen drinker, al laat ik het biertje echt niet staan. Ik leef Met lauwerkrans voor de shirtjes van eerdere marathons. Hans Kleinekoort liep natuurlijk met startnummer 100. Foto: Foto Bell en eet met regelmaat. Rust en re-' gelmaat zijn het belangrijkste menu dat ik heb.' Zijn vier kinderen, die hem zondag bij de finish stonden op te wachten (een dochter kwam er speciaal voor over uit Spanje), doen geen van allen aan sport. 'Maar de oudste is 37. Die heeft dus nog zeven jaar, want ik ben pas op mijn 44c begonnen.' Met 675 deelnemers is bij de vijfde editie van de Pijnenburg Bosmarathon een record geves tigd. Niet eerder deden zoveel lopers aan het evenement mee. Er kon gestart worden in negen categorieën, waaronder een es tafette en nummers voor de jeugd. De explosieve groei van de deelname en het prachtige weer zorgden ervoor dat de wedstrijd door de organisatoren als een 'groot succes' werd ge kwalificeerd. AV Pijnenburg en triatlonvereniging De Schieter werkten nauw samen voor de wedstrijd die een vaste plek op de agenda heeft gekregen.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15