m Hockeysters leiden soeverein Basketbalsters goed op weg VROUWZOEKT PARTNER (M/V) mumn JSPÖRL www.rabobankonline.com Jury nomineert twaalf kandidaten verkiezing Galeri^e^ampioene^ Heren en dames MHC Soest doen goede zaken PAGINA^) I Ifl/QENSDAG 13 OKTOBER 200' HOCKEY Dames Red Stars voelen zich thuis in rayonklasse BASKETBAL FUTSAL ATLETIEK WATERPOLO Nog geen punt onervaren DVS Jan van de Lee De Duinkikkers Groenwitten weer terug in het rechter rijtje Moeilijk scorend Slappe start kost SEC punten SEC-zaterdag nog niet uit dal BADMINTON Badso beslist wedstrijden weer in mixpartijen I VOETBAL-zondag KORFBAL KVO maakt het koploper lastig, maar buigt toch Word vriend van een vluchteling Sportprogramma pCOB-middag I jjjet wandkleden Sportuitslagen li Sportuitslagen 0e wadden, onze laatste wildernis Kasteel in de hei Jehovah's Getuigen op Radio Soest De Engelse Rob de Nijs WOENSDAG 13 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT Hockeyster Chris-Marije Sud- meier betitelde MHC Soest- Leeuwarden als 'een topwed strijd'. Die benaming betrof vooral de prestatie van de Soes- ter ploeg. Zij wist haar ongesla gen status met een overtuigen de 4-0 overwinning te conti nueren. Lisanne Kok en Jeanine Stalen hoef waren de smaakmakers aan de kant van MHC Soest. Aanval- ster Kok -vond tot twee maal toe het net. Ze nam de 1-0 en de 3-0 voor haar rekening. De 2-0 kwam op naam van Mirjam Asch. Verde digster Stalenhoef speelde achter in een degelijke wedstrijd. Sud- meier: 'Jeanine speelde zeer sterk, haar tegenstander is geen moment in de wedstrijd geweest. En dat was haar verdienste.' De vier doelpunten werden keurig verdeeld over de twee helften. Wel liet Sudmeier aantekenen dat 'de tweede helft van een wat minder niveau was dan de eerste'. Niette min creëerden de dames ook in de tweede helft via vlot aanvalsspel de nodige kansen. Dit resulteerde uit eindelijk in een welverdiende 4-0 overwinning. Sudmeier nam hoogstpersoonlijk de laatste treffer voor haar rekening. Heren Hoewel de 5-2 eindstand van de wedstrijd MHC Soest tegen Kraaien anders doet vermoeden, waren de ploegen vooral in de eer ste helft zeer aan elkaar gewaagd. Trainer Paul Jonker was dan ook in zijn nopjes met de 1-0 ruststand. Doelpuntenmaker was Pepijn Goedhart 'We speelden toch tegen een sterke ploeg. Over en weer waren er behoorlijk wat kansen. Wel konden we de wedstrijd aardig controleren', aldus de oefenmees- ter. Spitsuur voor het doel van Leeuwarden, waar Merion van Asch onrust stookt. Foto: Foto Bell Na rust liepen de Soesters via twee treffers van Garreld Klaucke rap uit naar een 3-0 voorsprong. Ver der in de tweede helft tekende Tim van Tol vanuit de rebound voor de 4-0. Jonker: 'In principe is de wedstrijd dan gespeeld. Maar we kregen twee gele kaarten voor fy siek spel. Met negen tegen elf bo den we nog redelijk partij. Toen we weer met tien tegen elf speelden ging het een stuk minder. Je ziet dat wel vaker. Met twee man min der is iedereen zeer geconcen treerd. Toen er eentje terugkwam in het veld waren ze volgens mij vergeten dat er nog eentje op de bank zat.' Hoewel Kraaien nog te rugkwam tot 4-2, bracht dit de overwinning voor de mannen van Soest geen moment in gevaar. In de slotfase zorgde Robbert Jasters voor de 5-2 eindstand. In de tweede rayonklasse voe len de dames van Red Stars zich thuis. De basketbalsters boekten zaterdag hun tweede zege in drie duels. Na een span nend potje klopten ze in de eer ste thuiswedstrijd River Trot- ters met 74-65. Ondanks de valse start (2-12) leid de Red Stars in het begin van het tweede kwart met 21-15. Op dat moment had Tessa de Bruin al 15 van haar 21 punten gescoord. Daarna zou Suzanne Visser zich met de próductie gaan bemoeien. Evenals De Bruin kwam ze uit op 21 punten. De twee teams deden in Beuken dal weinig voor elkaar onder, wat was terug te zien in de standen van de eerste drie perioden: 14-14,17- 14,15-17. Red Stars wisselde slordig balver lies af met fraaie aanvallen en knokte voor wat het waard was te gen de Hardinxveld-Giessendam- mers die nog steeds op hun eerste succes wachten. De ploeg speelde eerder tegen BOB en Leiden die in de poule de favorieten zijn. Uiteindelijk was het de slotfase, waarin de Soesters de beslissing forceerden. De vierde periode ging aanvankelijk gelijk op en vijf minu ten voor tijd was het 59-61 voor de bezoeksters. Visser en Vanessa Vis namen de thuisploeg vervolgens op sleeptouw en hakten een gat van acht punten, zodat Red Stars de wedstrijd betrekkelijk ontspan nen kon afronden. Heren Hoe anders vergaat het de heren die de wedstrijd van zondagavond, tegen New Stars, maar beter kun nen deleten. Tien minuten lang speelde de grotendeels vernieuwde ploeg aardig basketbal met als ge volg een verrassende 22-19-voor- sprong. In de daaropvolgende fase sloeg New Stars onverbiddelijk toe en door onder meer vijf driepun ters werd een ruststand van 30-52 bereikt. Red Stars toonde even herstel in het derde kwart, maar raakte de kluts kwijt. Het feit dat de ploeg is samengesteld uit spe lers die uit vier teams zijn geplukt, werd blootgelegd. De Soesters speelden zeer onsamenhangend, sommigen raakten ook nog eens geïrriteerd en de 59-102-nederlaag behoeft verder geen uitleg meer. Tjarda van der Wal heeft de bas ket van River Trotters in het vizier. Foto: Foto Bell DVS wacht nog steeds op de eer ste punten. Het gaat wel steeds beter, maar het ontbreekt de ploeg aan een afmaker. Het jonge, oner varen team kreeg de afgelopen pe riode drie nederlagen te verwer ken. Tegen Lieberg had het weinig in te brengen (3-7), Vebo was te sterk (1-5), maar tegen TOV had er meer ingezeten. Het werd ech ter 3-5 voor de Baarnaars. Veteraan Jan van der Lee liet de Pijnenburg Bosmarathon schieten voor de marathon van Eindhoven, waar hij ieder jaar aan de start staat. De marathon gold tevens als nationaal kampioenschap bij de veteranen. Halverwege lag hij op koers voor een eindtijd onder de drie uur, maar de stevige wind speelde hem daarna ook parten. Niettemin finishte Van der Lee in 3.05.07. Daarmee werd de Soester zesde op het NK 50+. Na een achterstand van 2-1 na hef eerste kwart gingen de dames van de Duinkikkers toch naar huis met een overwinning. De ploeg kwam met 2-4 voor, maar bij het begin van de vierde periode waren de Alkmaarders weer op gelijke hoogte. In de laatste fase van de wedstrijd scoorde Stephanie Eps- kamp tegen DAW de beslissende treffer: 4-5. Zij rondde een door braak af. Evenals Mariska Wijn malen maakte ze twee doelpunten. VOETBAL-zaterdag De voetballers en technische lei ding van SEC-zaterdag maken zware tijden door. Dit weekeinde leden zij alweer het derde verlies op rij. SVP uit Veenendaal trok met 1-2 aan het langste eind. Wederom was het voor de Soesters een nederlaag die voorkomen had kunnen worden, indien er zorgvul diger met de kansen omgespron gen zou zijn. Zaman Kundi in de eerste helft en Amir en Hans Velt- meijer in het tweede bedrijf verzuimden hun ploeg een welverdiende treffer te bezorgen. Na de ruststand van 0-1, was er een eigen doelpunt van SVP voor nodig om SEC langszij te brengen. Toen de thuisploeg vanaf dat mo ment de overwinning rook, be landde een ongelukkige doeltrap van Ed Hooijer voor de voeten van een aanvaller uit Veenendaal. In schril contrast met de Soester voorwaartsen haalde hij direct doeltreffend uit. Daarna nam SEC alle risico's. Keeper Yahja Dinler voorkwam dat de counters van de gasten meer zout in de wonden van zijn ploeg zouden strooien. De derde speeldag leverde weer winst op voor Badso. In de uit wedstrijd tegen Dronten werd met 3-5 gewonnen. Rob Stomp en Eric Creutzberg zijn tot nu toe trefze ker. Ook dit keer waren zowel eer ste heer Stomp (7-15, 4-15) als Creutzberg (8-15,0-15) succesvol. Eerste dame Inge Houtman had haar dag niet en verloor kansloos met 11-0,11-1. Invalster Emmeke Vaas had een zeer sterk begin van de wedstrijd (10-13), maar verloor de tweede set met 11-6. De derde set was bijzonder spannend en pas na een verlenging capituleerde de Soesterse: 13-11. De heren hadden geen problemen in hun dubbel (0-15, 7-15) en on danks wederom een goede start van de dames konden zij niet hun stempel op hun dubbel zetten. Bij de gelijke tussenstand moesten de mixen de overwinning brengen en net zoals de week ervoor slaag de Badso daarin. Stomp en Vaas overklasten hun tegenstanders met 1-15 en 3-15, terwijl Creutzberg en Houtman daar weinig voor onder deden door met 7-15 en 2-15 te winnen. SEC stond zondagmiddag na de 0-2 nederlaag tegen Hoog landerveen weer eens met lege handen. Trainer René Ribbe- rink wond zich vooral op over de beginfase. 'We waren veel te slap, en na de 0-1 liepen we ei genlijk alweer achter de feiten aan.' 150 Toeschouwers waren geko men, om te zien of de thuisclub zich vaster in het linkerrijtje zou nestelen. Maar die kwamen bedro gen uit. SEC begon te rustig en al in de zevende minuut lag de 0-1 achter doelman Fred Kentie. Pas na een kwartier kwam het eerste gevaar van Soester zijde. Wesley Ribberink knalde naast. In de 35e minuut kreeg Danny van Oostrom nog een dot van een kans, maar de doelman redde. De Soesters moch ten niet ontevreden zijn met deze ruststand, want een inzet van de gasten werd van de doellijn ge haald. De thuisclub kwam fel terug uit de kleedkamer en ging op jacht naar de gelijkmaker. Remon Hoed was geblesseerd afgehaakt, Ramon He- ijnen mocht opdraven. Maar wat men ook probeerde, de kansen die zich aandienden werden niet ver zilverd, en nadat Sander Veenend aal met een magnifiek afstandschot de deklat testte, werd het vonnis voltrokken door Wilco van de Hoef. 'We verliezen de wedstrijd in de eerste twintig minuten. In de rust hebben we een hartig woordje ge sproken en dat had effect. Maar echte kansen konden we niet af dwingen. Maar een gelijkspel was wel verdiend geweest', vond Rib berink. De geblesseerde, maar toch ingevallen Heijnen was directer: 'slappe hap vandaag, de beuk had er in gemoeten, al glijden we met z'n drieën over de doellijn, maakt mij niks uit, als de bal er maar tus sen zit.' ELKE WEEK EEN SOESTER&OVRAWT, IN DE BUS? Neem een abonnement: 9,- per half jaar! tel. (035) 6014152 KVO zal zich waarschijnlijk niet meer mengen in de strijd om de eerste plaats. Koploper Huizen liet zich niet van de wijs brengen door de Soesterbergers die gedreven voor de dag kwamen. Een over winning was nodig om het verschil op de ranglijst terug te brengen en in de eerste twintig minuten had KVO het beste van het spel. Hui zen beschikt over een sterk collec tief met een aantal korfballers dat kan excelleren. Zodoende kwam de lijstaanvoerder op 7-5. Via onder meer twee strafworpen kwam KVO langszij en werd het 8-8 een stand die een minuut of vijf onveranderd bleef. De kracht ebde toen weg en Huizen maakte in de spannende slotfase duidelijk dat het voor deze klasse net een maatje te groot is. Oök bij KVO leefde het besef dat de 11-9-zege van de Huizers terecht was. KVO richt zich nu in eerste instantie op de tweede stek. Wereldwijd zijn er meer dan twintig miljoen vrou wen op de vlucht voor oorlog of onderdrukking. In het werk van Stichting. Vluchteling nemen vrou wen een speciale plaats in. De stichting steunt veel verenigingen van vluchtelingenvrouwen in Afrika, Azië, Latijns-Amerika en Oost-Europa. WORD INVESTERINGSPARTNER Het zijn vaak juist vrouwen die zich als eerste weer organiseren. Voor zichzelf en hun gezinnen, hun kinderen in het bijzonder. Zo waren het in Bosnië vrouwen die met steun van Stichting Vluchteling werk maakten van de verzoening tus sen de Servische en Bosnische bevolkingsgroe pen. In Soedan zijn er vrouwengroepen die samen geld sparen om elkaar te kunnen steunen. In Colombia hebben vrouwen gaarkeukens opge zet. In Siërra Leone organiseert een vrouwenor ganisatie vakopleidingen voor vluchtelingen. Stichting Vluchteling steunt al deze initiatie ven van gevluchte vrouwen en zoekt part ners die willen inves- STICHTING teren in hun plannen. VLUCHTELING www.vluchteling.org SPORTVERKIEZING De twaalf genomineerden voor de sportverkiezing zijn bekend. Voor vier categorie ën koos de jury drie kandi daten uit de lijst van aange melde sportmensen en - teams. Uit hen worden straks de sportman, -vrouw en -ploeg en het sporttalent gekozen. Bij de mannen zijn rolstoelten nisser Robin Ammerlaan, auto coureur Pim Hoekzema en schaker Daniël Stellwagen ge nomineerd. De titel bij de vrou wen gaat naar schaatsster San ne Delfgou, zitvolleybalster Marijke Roest of badmintonster Ilse Vaessen. Een kans om tot sportploeg te worden gekozen, maken de vol- leybalsters van StamSovoco, de zaalvoetballers van Firtina'93 en de broers Thomas en Mi- chael Deelen die hoge ogen gooien met het tripletteteam bij jeu de boules. Bij de sporttalenten bleven na de eerste schifting atleet Bryan van Leyenhorst, golfer Kevin Parinussa en turner Timon Sloos over. Op vrijdag 29 oktober rollen de winnaars uit de bus, als de jury haar laatste afweging heeft ge maakt. Dat gebeurt tijdens het Sport- en Cultuurcircus in de tent van Circus Renz. Dat krijgt een avondvullend programma met onder meer tal van optre dens, demonstraties, zelfs enke le circusacts en natuurlijk de prijsuitreiking door Erica Terpstra 'herself'. Op de avond zelf wordt ook een brochure verspreid met daarin een beschrijving van de genomineerde sporters en de prestaties. Verenigingen en instellingen in Soest hebben een bepaald aan tal plaatsbewijzen aangeboden gekregen. Inmiddels zijn onge veer vierhonderd van de twaalf honderd stoelen gereserveerd. Clubs die nog niet hebben ge reageerd, krijgen eerdaags een telefoontje van de organisatie. Daarna worden kaarten die niet zijn afgenomen, aangeboden aan onder meer clubs die juist meer kaarten zouden willen hebben, en aan particulieren. Blijven er nog gratis kaarten over, dan kunnen belangstellen den die in de dagen vooraf gaande aan het Sport- en Cul tuurcircus bij de VVV ophalen. De junioren van de Knickerbockers hebben op overtuigende wijze het kampioenschap in de wacht gesleept. In de laatste wedstrijd van het sei zoen verscheen de grote concurrent HCAW aan de Bosstraat. De Knicker bockers namen snel een ruime voorsprong en die kwam niet meer in ge vaar, zodat de kurken van de champagneflessen knalden. De veldcompetitie zit er op voor de jeugdteams bij het korfbal. Dé El van Eemvogels sloot die zaterdag als winnaar af en mag zich daarom kampioen noemen. De galerij is dus weer geopend. Futsal 21:00 Firtina'93-Hoekje (Spleal sure Centrum) 21:05 Heertje-DVS (Hilversum! Tafeltennis 20:15 Shot-Victoria 3 (Orlandq gebouw) Badminton 13:00 Selby-Netwerk (Idea) Basketbal 19:00 BOB-Red Stars (D) (Oud Beyerland) Handbal 20:40 De Gazellen-Smeeingl BDC (H) (Doetinchem) Korfbal 15:30 KVO-Minerva (Kerklaan)l Volleybal 19:00 VC Sneek-ConescoJ StamSovoco (Sneek) 17:00 StamSovoco (H)-AMvJ (De Bunt) Badminton 13:00 Badso-Leusder BC 6 (Banl ninghal) Basketbal 16:00 SBU-Red Stars (Hj (Utrecht) Hockey 12:45 HCM-MHC Soest (D) 14:30 IJsseloever-MHC Soes| (H) Volleybal 16:00 Conesco/StamSovocol Longa'59 (Spleasure Centrum) j MAANDAG 18 OKTOBER I P Tüürci/pia.T/ün I Mevrouw C. Jaarsveld-Van der (Bidt uit Soest bezit een collectie I waitdyel3en-Een deel daarvan laat 1 zie" °P de contactmiddag van IL Protestants Christelijke Oude- I ren Bond (PCOB). Die wordt ge- I houden op maandag 18 oktober in I ontmoetingscentrum Klaarwater lan de Wiardi Beckmanstraat. De aidkunstenares zal vanaf 14:00 „r gaan vertellen over haar werk. yyWW.AfslankHulp.nl Stichting Ki Dc Soester Kring Secretariaat: Krommeweg5 50Tel. 035-6014403 Futsal 20:55 DVS-BW'31 (Beukend» Op woensdag 20 oktober heeft de Soester Kring Ad van Hassel, vrij williger bij de Waddenvereniging, uitgenodigd voor het houden van een dialezing over de Wadden. De lezing geeft een algemene indruk van het belang van het behoud van bet waddengebied, dat voortdu rend bedreigd wordt. Het geheel vindt plaats onder de noemer: 'De Wadden, onze laatste wildernis'. Met beeld wordt een toelichting gegeven over al het moois en boeiende dat op en bij de wadden te zien is. Kwelderplanten spelen daarbij een rol, evenals bodemdie- ren, vogels, vissen, het ontstaan van het Wad en van de wantijen waarover gelopen kan worden en zovoort. Ook is er aandacht voor de bedreigingen van het wadden gebied. Kortom: van alles over het wad. Het belooft een leerzame ochtend te worden. Aanvang: 10:00 uur in de NPB- kerk, ingang Pieter de Hooghlaan. Toegang: 3,00. Jong en oud z tie weer van om Kasteel G wandeling do beeld langs he de hand van een bezoek aa tentoonstellinj een paar uur zorgt Kasteel vakantie wee shops. Tekenen n Haeringen, z 13:30-15:00 i soon. In KasU tentoonstellinj zee' te zien. Di gewijd aan he boekmaakster Haeringen. Oj verzorgt ze eei voor kinderen ren de kinden nen, maar voi eigen invalsho ving te kijken. 8 tot 12 jaar. Waar begint oktober, 13:0< tentoonstellin| zee' worden o.; gesteld. Filosc denken over vr het heelal onei Wat is een beg de zee? Charlc workshop sam ren nadenken SV Eemland 100 meter: Esther de Zeeuw 14.14 (pr); 300 meter: Esther de Zeeuw 35.61 (pr); 500 m: Simone van Dor- resteijn 52.88, Jelmer van Velzen 49.96 (pr), Tijs van der Steen 50.98, Jesse Zijlstra 54.70, Daan van Rhee 1.04 (met val); 1000 m: Simone van Dorresteijn 1.53.90, Daan van Rhee 1.41.33, Jelmer van Velzen 1.45.33, Tijs van der Steen 1.48.29, Jesse 1.53.19; 3000 m: Sanne Delfgou 4.57.34, Marloes Faddegon 5.51.16, Angelique van de Berg 5.54.06, Maar ten Faddegon 5.19.6, Yorick Delfgou 5.24.94. SSC Soesterberg Puntenwedstrijd Soesterberg. Aspiran ten 1 dames: 1. Monique van Lente, 3. Naomi de Winter; aspiranten 2 dames: 3. Eline Tebeest; junioren 1 dames: 2. Noëlle Pouw; veteranen heren: 3. Jan- Willem van Oostveen; aspiranten 1:4. Marijn van Oostveen, 5. Roxanne As- kes; aspiranten 2: 8. Merel van Oost veen, 10. Daan van Senten; scholieren 1: 5. Marieke Damkot, 7. Pauline Koch, 8. Kimberley van Felius, 9. Avi- tal de Winter, 10. Marscha van Om men, 12. Max van Toledo; scholieren 2: 8. Lotte van Senten, 10. Nieke Te- beest, 12. Brigit Klever; heren: 9. Xa- vier Tollenaar; junioren 1: 6. Nick Ver- voordeldonk. SO Soest A-junioren: Laren Al - SO Soest Al 1-0; SO Soest A2 - Hoogland A2 0- 7; B-junioren meisjes: Roda'46 MB1 - SO Soest MB1 0-4; B-junioren: WZ'49 BI - SO Soest BI 1-5; S0 Soest B2 - Zuidvogels B3 9-0; WZA B4 - SO Soest B3 7-2; C-junioreo: SO Soest Cl - Spakenburg Cl 1-2; Nieuwland C2 - SO Soest C2 5-0; S0 Soest C3 - Nieuwland C2 3-1; SO Soest C4 - Achterveld C2 2-0; U'vogels C5 - SO Soest C5 3-0; D- pupillen: Houten Dl - SO Soest Dl 9-1; Roda'46 D2 - SO Soest D2 9-0; WZA D4 - SO Soest D3 1-2; Baam D3 - SO Soest D4 2-1; SO Soest D5 - Hoogland D8 6-0; D-pupillen meis jes: SO Soest MD1 - Waterwijk MDl 2-1; E-pupillen: Roda'46 El - SO Soest El 0-3; WZA E2 - SO Soest E2 2-1; SO Soest E3 - Roda'46 E4 S- 3; SO Soest E4 - Hoogland E5 3-6; Quick E6 - SO Soest E6 2-3; SO Soest E7 - HVC E3 1-2; Spakenburg ME3 - SO Soest E8 4-7; U'vogels E9 - SO Soest E9 1-9; F-pupillen: SO Soest F1 - Hoogland F1 6-1; Spaken burg F2 - SO Soest F2 1-8; SO Soe<t F3 - Roda F4 2-1; Spakenburg F4 - SO Soest F4 1-9; SO Soest F5 - Roda F6 9-0; WZ'49 F5 - SO Soest F6 6- 0; SO Soest F7 - TOV F4 3-3; H'landerveen F8 - SO Soest F8 1-9; SO Soest F9 - U'vogels F12 3-3; SO Soest F10 - Spakenburg F7 0-10; SO Soest Fll - Hoogland Fll 2-2; KWA F7 - SO Soest F12 10-0; G- voetbal: SO Soest G1 - Desto G2 0-7. WZ'49 WZ '49 Al - OSM '75 Al 4-2, WZ '49 BI - SO Soest BI 1-5, Huizen B4 - WZ '49 B2 0-6, WZ '49 Cl - Kampong Cl 6-0, Roda '46 C5 - WZ '49 C2 2-2, Cobu Boys C2 - WZ '49 C3 3-5, Roda '46 Dl - WZ '49 Dl 6-3, Hooglanderveen Dl - WZ '49 D2 7-2, WZ '49 D3 - Hooglander veen D2 1-5, WZ '49 D4 - KWA D3 7-3, Hoogland E2 - WZ '49 El 2-5, Usselmeervogels E4 - WZ '49 E2 1-0, WZ '49 E3 - Amsvorde E2 4-3, WZ '49 E4 - Roda '46 E7 2-4. Roda '46 E10 - WZ '49 E5 5-0, WZ '49 F1 - Usselmeervogels F1 2- 7, WZ '49 F2 - Roda '46 F2 4-7. WZ '49 F3 - Nieuwland F3 1-4. Nieuwland F5 - WZ '49 F4 4-0, WZ '49 F5 - SO Soest F6 7-0, Cobu Boys F3 - WZ '49 F6 2-6, Eemdijk F1 VVZ '49 F7 10-0, WZ '49 F8 - KWA F4 1-4, WZA F9 - VVZ '49 F9 1-1. Op zondag 17 oktober, 18:00 uur, zendt Radio Soest een toespraak uit met het thema: 'Hoe goed kent u God?' Vragen die aan de orde komen zijn o.a.: Is er een goede reden om God te leren kennen? Zijn er goede bijbelse voorbeelden die ons helpen een goed beeld van God te krijgen? Wat heeft Kimihi- ro te maken met het kennen van God? Nathan Yousef uit de ge meente Utrecht hoopt de luiste raars enthousiast te maken voor een nader onderzoek van de Hei lige Schrift. Vragen en/of opmer kingen: 88 601.13.10 (antwoordap paraat) of m.hardorff@zonnet.nl, ook voor het aanvragen van een gratis en vrijblijvende cursus 'Bij belstudie voor beginners' of 'Bij belstudie voor gevorderden' van Jehovah's Getuigen. Op 14 oktober wordt Harry RogerWebb 64 jaar. Dat zal bij hem thuis uitbundig ge vierd worden. Weet je over wie we het hier hebben? Nee? De Engelse Rob de Nijs? Ja, Harry Webb wordt 64 jaar, donderdag. En jij zegt dat je die man niet kent? Nee, die naam heb ik nog nooit gehoord. Harry Roger Webb is Cliff Ri- chard, de beroemde, geridderde zanger uit Engeland. En jij noemt dat de Engelse Rob de Nijs? Mocht ie willen. Ja, natuurlijk, geintje. Maar weetje dat hij, toen hij begon, Elvis Pre- sley nadeed. Hij was gek van die gast. Is hij eigenlijk ooit getrouwd? Nee, hij heeft twee keer een po ging gedaan, in 1962 en in 1963, maar toen ontdekte hij dat hij ho moseksueel was. Zeker een schok in Engeland. Nee, helemaal niet. Hoewel veel moeders in hem de ideale schoon zoon zagen, viel niemand hem af toen bleek dat hij homo was. Hij bleef de lieveling van een groot deel van de Engelsen. Hoeveel hits had hij? Had hij? Hij scoort nog steeds hits, maar hoeveel hij er had dat weet ik Hij won twee keer het Euro visie Songfestival. Laat me raden: met Congratula- tions en Power To AH Our Priends. Bat je dat nog weet, ja dat is zo. Maar weet je wat ik een sterk nummer vond, Livin' Doll van de Young Ones en dat Cliff dan aan bet einde zelf ook nog even mee doet, gaaf joh, terwijl hij eigenlijk een beetje belachelijk wordt ge maakt. Hoe heette die groep ook al weer waar hij mee optrad. Hiero, onze popkenner. The Sha- dows, man. Onafscheidelijk waren ze. Weet je trouwens dat The Rol- Hng Stones een nummer hebben geschreven voor Cliff. Eeht waar? Ia> Blue Turns To Grey, dat is ge schreven door Jagger en Richards. En je kunt dat horen a.s. maandag P'j Kees Pels in zijn programma de imen 50-60. Die man weet alles van Cliff Richard. Maandagmiddag? 'k Ga luisteren.

Soester Courant | 2004 | | pagina 16