A TAN Joop Wildenburg 40 jaar bij soest Drukkerij/Uitgeverij Smit m\ Aantal botten loopt volgens ondervraagden sterk uiteen IKootlh Soest 50 jaar geleden Zeer geslaagd korenfestival 1 VARIA r J15250 9.95 I2.95 rT ll.95 6.95 lm www.rabobankonline.com stavcoKa Oliebollen 0.60 per stuk Eerste bijeenkomst voor mantelzorgers uit Soest Marcel van 't Veer 1 van 5 eerste medisch ingenieurs Comité Soest 975 dik tevreden over festival Grant's Soberano Solera ÜS ligem m iaa(zaat<^ De Klarinet BBELING met saus E NIEUWE5,50 Speelgoedbeurs in De Klarinet - 035-541 79 93 2 75 Op 10 november in De Schoof Paul Jacobs: 'Is er leven 'na de dood? Dubbelconcert bij 975-jarig bestaan Soest profil: Knutseldagen bij 't Karrewiel Kom in de herfstvakantie naar de Rabobank! WOENSDAG 13 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 I In de afgelopen week is bij lid van de 'nstallatiebedri lties Gasonóertnrt I Hing SipS»^ ;T TEL. 035-6019954 p». Jiiger- iz Coe- meister J*1 bergh Classi. bessenjeneve, 1 hier Scotch whisky 0.7 liter i brandy 0.7 titer il/virgils )ier combipack afgelopen week is bij Drukkerij/Uitgeverij Smit - de uitgeefster van de Soester Cou rant - op gepaste wijze stil ge staan bij het jubileum van Joop Wildenburg, chef van de DTP- afdeling oftewel 'de zetterij', zoals dit bedrijfsonderdeel nog dikwijls wordt genoemd. Joop trad op 5 oktober 1964 bij Smit in dienst, aanvankelijk als 'vergaarder' op de drukkerij, waar bedrijfsformulieren (in twee-, drie- of viervoud) met tussengestoken carbonpapier tot blocnotes werden gelijmd. Hij was toen 17 jaar. Eer der had de geboren Soester korte tijd bij De Gruijter - de super markt - in Hilversum gewerkt en daarvoor nog een poosje bij de htjfèhoudtrappenfabriek van De Winter aan de Molenstraat. Joop heeft in die veertig jaar alle gimeraties Smit meegemaakt. Toen hij op die 5e oktober veertig jaar geleden op sollicitatiebezoek kwam bij 'opa' Gijs Smit - de op richter van het familiebedrijf - en diens zoon Harry Smit, kon hij di- J® blijven. Diezelfde dag ging hij aan de slag. Hij herinnert zich nog dat hij ingewerkt zou worden door zijn voorganger, Van Leeuwen ge heten. 'Maar die trok na twee uur z'n jas aan en zei: zo, nu ga ik met pensioen... In de tussentijd moest ik de machine leren bedienen,' al dus Joop. Hij viel met zijn neus in de boter, want die eerste dag al moest er flink worden overge werkt. Ik was bezig van 's morgens zes tot 's avonds half elf, toen vond ik het welletjes.' Joop bleek geknipt voor het grafi sche [vak. In die jaren werd de Soester Courant nog op de eigen drukpers van Drukkerij Smit ge drukt. Loek Drijver, destijds de chef van de zetterij, haalde hem na tweeïjaar naar de krant en daar is hij nooit meer weggegaan. 'Het i KI Jannet 39, tel. 6023139 beviel me goed,' aldus Joop. Hij werd opgeleid tot handzetter en toen eenmaal de computers hun intrede deden in de 'opmaak' bleek ook het digitale werk een kolfje naar zijn hand. Hij is sinds een aantal jaren chef van de afde ling en heeft in de loop der jaren dikwijls rechtstreeks te maken ge had met adverteerders en andere opdrachtgevers. Het advertentie- zetten heeft altijd zijn bijzondere aandacht gehouden en hij werkt Joop Wildenburg op de DTP-af- deling van de Soester Courant. Foto: Archief Soester Courant. nog altijd met veel plezier aan de voorbereiding daarvan. 'Het is toch altijd weer anders...' Het jubileum is vorige week in kleine kring gevierd, waarbij Joop op gepaste wijze in het zonnetje is gezet. ndel-Vrijdag bij de Boni :hte 2981134/05-22376486 (verkoopwagen) oonhorst/ 3765 AB Scö Telefoon 06 5389 609C- Fax/Tel. 035 6013732 K BORRELEN Op zoek naar een locatie voor een personeelsfeest,| een nieuwjaarsborrel *W|of het uitreiken van '^kerstpakketten? Stayokay Soest is dé locatie voor feestelijke gelegenheden. I Informeer eens naar de mogelijkheden of kom fëdj vrijblijvend langs. In Dienstencentrum De Klarinet aan de Klarinet 39 wordt op zater dag 6 november een speelgoed beurs gehouden. De verkoop be gint om 10:30 en eindigt om 12:30 uur. Mensen die speelgoed aan .willen bieden kunnen hiervoor een ■verkoopnummer aanvragen. Dit kan bij Lianne en Manuel van den Berg, SS 035-6025534 of bij Ma- rion en Michel Bloemendal, SS 035-6024646. De inbreng van het speelgoed vindt zaterdagochtend tussen 9:15 en 9:45 uur plaats. Het speelgoed moet schoon en in een goede staat zijn. Per persoon mo gen er maximaal 50 stuks speel goed worden ingebracht. Knuffels worden niet ingenomen. Na het inbrengen van de spullen zullen deelnemers met een verkoopnum mer een brief ontvangen met daar op de spelregels van de beurs. De inbrengers krijgen 60 procent van de verkoopopbrengst. Een deel van het geld gaat naar de Clini- iClowns. Op de beurs is een stand aanwezig van de CliniClowns met informatie. Belangstellenden kun nen daar ook donateur worden. Voor de kinderen is er een kleur- Zaterdagmiddag kunnen 15:30 en 16:00 uur de niet cochte spullen worden opge laaid. Ook wordt dan de op brengst van de verkoop verrekend. De spullen die niet worden opge haald gaan naar een goed doel: een kindertehuis in Tsjernobyl. Op woensdag 10 november, de Landelijke Dag van de Mantel zorg, zal er in Soest een bijeen komst worden gehouden voor mantelzorgers van alle leeftij den in Soest. Mantelzorgers zijn mensen die gedurende lan gere tijd onbetaalde zorg verle nen aan iemand in zijn of haar directe omgeving. De bijeenkomst is een gezamenlijk initiatief van de Cliëntenraad Chronisch Zieken en Gehandicap ten Soest, Centraal Meldpunt Vrij- willigershulp en Stichting Welzijn Ouderen Soest. De bedoeling van deze ochtend is om mantelzorgers 'even vrijaf' te geven en elkaar te ontmoeten in een ontspannen sfeer met koffie/thee/fris en iets lek kers. Op het programma staan o.a. bloemschikken en een korte video, en er is gelegenheid om onderling ervaringen uit te wisselen. Iedereen die zorgt voor een gehan dicapte of chronisch zieke vader, moeder, kind, familielid, partner, buur of vriend wordt 'mantelzor- ger' genoemd. De zorg die gege ven wordt, draait meestal om huis- 30 hostels in Nederland Japonnen Rokken Blouses Vesten Overgooiers Pantalons Blazers 'Hoeveel botten bevat het menselijk lichaam?' Deze •aag werd tijdens de opening van De Plantage aan 94 Jnensen gesteld. Vragenstellers waren fysiocentrum weenstreek en de praktijk van Gert van Putten. Adri peen, fysiotherapeut van Veenstreek: 'Opvallend was Jat de antwoorden van de ondervraagden nogal ver uit jslkaar lagen. Het laagste aantal botten dat werd ge noemd bedroeg 8. Een ander dacht dat het lichaam is opgebouwd uit 1000 botten.' Het goede antwoord op de vraag is 206 botten. Vier mensen hadden het antwoord goed. Zij werden afge lopen week in de fysiopraktijk Veenstreek aan de Ere prijsstraat in het zonnetje gezet. V.l.n.r. Coby Hoogen- doom, Wahidullah Samandarry, Liny Knul, Emanuel Buddingh, Leo Lamers en Adri Deen. Foto: Herman van Dam 5 voorj C 00 10 voor Ook dit jaar staat onze OLIEBOLLENKRAAM weer op het parkeerterrein bij Albert Heijn (Burg. Grothestraat) brood-en Banketbakkerij Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 houdelijke hulp, administratie, hulp bij het naar buiten gaan, boodschappen doen, hulp bij school en werk, emotionele steun, hulp bij dagelijkse levensbehoeften en verpleegkundige hulp. Of men nu jong of oud is, iedereen kan voor korte of langere tijd man tel - zorger worden. Meestal kiest men niet bewust voor deze zorg, want op een dag ontstaat het 'vanzelf'. Men begint gewoon aan het extra werk uit liefde, plicht of noodzaak, omdat er geen andere oplossing voor handen is. Door anderen te ontmoeten en samen ervaringen en ideeën uit te wisselen, vinden man- telzorger begrip en steun bij elkaar. De bijeenkomst wordt gehouden in sociaal cultureel centrum De Schoof aan de Molenstraat 142, van 10:00 tot 12:00 uur; zaal open vanaf 9:30 uur. De bijeenkomst wordt gratis aangeboden, maar aanmelding is wel gewenst. Voor meer informatie en/of opgave; tel. 6026424 of 6020538 of secretariaat@swos. nl De kracht van de reclame ligt in de herhaling Marcel van 't Veer uit Soest is een van de eerste vijf medisch ingenieurs in Europa. Zij ont vangen vrijdag hun masterdi- ploma uit handen van staatsse cretaris Mark Rutte. Van 't Veer studeerde onlangs af aan de faculteit biomedische tech nologie van de Technische Uni versiteit Eindhoven. 'De medisch ingenieurs worden de innovators van de ziekenhuiswe reld', zegt prof. Dr. Ir. Frank Baai- jens. Hij is decaan van Van 't Veer en diens vier medestudenten in deze richting. De Soester wijdde zijn promotie onderzoek aan de fysiologie van de kransslagaderen en andere bloedvaten. 'Om in vernauwde bloedvaten de doorstroming weer op gang te brengen en te houden, worden daarin vaak ijzeren buisjes gezet, ook wel stents genoemd. Tijdens mijn afstuderen was ik be zig met onderzoek naar twee ver schillende soorten stents. Hierbij heb ik veel aan patiënten gemeten om gegevens te verzamelen over de doorstroming en de druk in het bloedvat in de buurt van de inge brachte stents.' Nu gaat de medisch ingenieur wer ken aan een promotieonderzoek, waarbij hij zich tevens zal gaan richten op het bepalen van de ide ale oriëntatie van kunstmatige hartkleppen. Er bestaan veel ver schillende soorten kunstmatige hartkleppen die elk op hun eigen manier de bloedstroom beïnvloe- - den. Die beïnvloeding wil je uiter aard tot een minimum beperken.' Volgens zijn decaan kunnen me disch ingenieurs een brug slaan tussen de medisch specialisten en de wereld van technologisch on derzoek. Ze zullen naar zijn inzicht terechtkomen in met name acade mische en topklinische ziekenhui zen, waar ze samenwerken met medisch specialisten in behandel teams. Ook bedrijven die medisch- technische producten ontwikkelen en produceren zullen naar de ver wachting van Baaijens medisch in genieurs in dienst nemen.' Van 't Veer vindt ook dat ziji. (nieuwe) beroepsgroep en specia listen elkaar aanvullen. 'Je merkt toch dat artsen heel anders denken dan ingenieurs. Die zijn meer theoretisch gericht en in staat com plexe problemen te modelleren, terwijl een arts vaak een beroep doet op parate kennis uit de lite ratuur of zijn eigen praktijkerva ring.' De Soester wil de komende jaren als medisch ingenieur blijven werken voor een ziekenhuis. Op uitnodiging van PASO (para normale sociale ontwikkeling) geeft Paul Jacobs, een medium uit Engeland, maandag 18 oktober in Soest een demonstratieavond. In het clubgebouw van De Vriend schap aan de Mezenhof gaat hij in op de vraag 'Is er leven na de dood?'. Voor leden van PASO be staat er geen twijfel over dat er iets is tussen hemel en aarde en dat contact met overledenen mogelijk is. Jacobs reist de hele wereld over om mensen hiermee bekend te maken. 'Ik roep de doden niet op. Als ie mand een boodschap wil doorge ven, meldt hij of zij zich vanzelf wel', zegt Jacobs die het belangrijk vindt om deze boodschappen door te geven aan de mensen voor wie ze bestemd zijn. 'Het is toch ge weldig dat mensen gerustgesteld kunnen worden of antwoord krij gen op hun vragen die vaak blijven bestaan.' Aan de hand van een demonstra tie laat Jacobs maansdag zien hoe een en ander in zijn werk gaat. De bijeenkomst aan de Mezenhof be- gint om 20:00 uur. De entree is 2 euro voor leden en 4,50 voor an dere belangstellenden. Uit de Soester Courant van Dinsdag 12 October 1954 SCHOOL IN HEES KRIJGT NAAM. Zaterdagmiddag zal de Chr. lage re school in Hees een officiële naam krijgen, n.1. „Insinger- school". Het is geen toeval, dat deze school voortaan zo genoemd zal worden en deze vernoeming had eigenlijk reeds eerder moeten gebeuren. Vijf en veertig jaar geleden werd de grond, het huis voor het hoofd en het schoolgebouw door de familie Insinger geschonken, waarmede een prachtige daad gesteld werd tegenover de jeugd van de buurt schap Hees. Het contact, dat de familie Insinger met Hees had door deze gift ter waarde van f 20.000.-, verslapte nadien en weinig Soestenaren wisten maar weinig meer af van de oorsprong van deze school. Het tegenwoordige hoofd, de heer H. J. de Boer, deze vorstelijke gift vernemende, heeft het contact met de familie Insinger weer opgeno men en zijn voorstel om de school de naam „Insingerschool" te geven werd met vreugde begroet. BIGGEN- EN EIERMARKT. Op de veemarkt te Amersfoort van j.1. Vrijdag werden aange voerd: 217 biggen in prijzen van f 45.- tot f 55.- en 2 guste zeugen van f 275.- tot f 375.-. Op de eiermarkt werden aange voerd 178.000 stuks. Hoendereie ren van f 16.- tot f 17.-, hennenei- eren van f 10.- tot f 14.-, midden- _prijs f 16.50, prijs per kg. f 2.64. De handel op de biggenmarkt was matig, terwijl daarentegen de han del op de eiermarkt een vlot ver loop had. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de Zaterdag j.1. door de Ned. Vereniging tot Be scherming van Dieren, afd. Soest, gehouden collecte bedroeg f 751.69, een record-bedrag, dat in de 20 jaar van het bestaan der af deling nog niet is bereikt. E.H.B.O. PROPAGANDA-AVOND. De afdeling Soest van de Ned. Vereniging voor E.H.B.O. trok Vrijdagavond een volle Eemland- zaal ter gelegenheid van de jaar lijkse propaganda-avond. Dokter P. Donker, voorzitter van de afdeling, sprak een welkomst woord, hetwelk in het bijzonder gericht was tot dokter E. E. Oter- doorn uit Hilversum voorzitter van het hoofdbestuur van de E.H.B.O. Mej. M. van Herwaarden werd op deze avond door dokter Oter- doorn gehuldigd wegens haar 25- jarig lidmaatschap, wegens vele ja ren lidmaatschap van het bestuur van de Provinciale Bond voor E.H.B.O. en wegens het feit, dat zij sinds vele jaren de administra tie van de ziekenauto beheert. Zij kreeg de zilveren „Dokter Tilanus medaille" van dokter Oterdoorn en namens de afdeling Soest bracht dokter Donker haar een bloemenhulde. De heer A. Schaap, die 12V2 jaar lid van de afdeling is, werd eveneens gehuldigd, terwijl de docenten ieder een boekenbon ontvingen. De hoofdschotel van deze avond, was het optreden van het Dokters- Cabaret uit Utrecht. „Geloof je het niet?" was de titel van het cabaret programma van deze medici-ama teurs. Het is niet te geloven, dat artsen cabaret als vrijetijdsbeste ding plegen en evenmin, dat zij dit zo goed en belangeloos doen. Hun programma was qua vorm en inhoud kostelijk, de humor puntig, de liedjes veelal sterk van inhoud en daardoor was het geen wonder, dat de spelers een ovationele hul de in ontvangst moesten nemen toen het doek voor de laatste maal viel. Het korenfestival in de Petrus en Pauluskerk het afgelopen weekend is door het Comité 975 jaar Soest uitstekend geor ganiseerd en geregisseerd. Een bijzondere bijdrage tijdens het avondconcert leverde de zange res Ria Heemskerk, die soleer de in enkele liederen van Felix Mendelssohn Bartholdy bij het Cantatekoor Soest. Dat is de nieuwe naam voor het al 70 jaar bestaande Julianakoor. Zo vertelde presentatrice Karin de Lange, dat ook het koor Cantate Domini al 65 jaar bestaat. Van de 22 zanggezelschappen die in Soest elke week bij elkaar komen, deden er 14 mee aan dit festival. Een be- Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 openingstijden vrijdag langrijk aandeel in de beide con certen op de zaterdagmiddag (400 bezoekers) en op de zaterdaga vond (nog weer eens 400 bezoe kers!) had de Soester musicus No- rien Siemons. Zij dirigeerde niet alleen haar eigen koor Cantemus Domino van de Mariakerk, maar begeleidde ook op viool het Joan- neskoor in Aan de schoonheid' van Antoine Oomen. De Cantorij van de Oude Kerk onder leiding van Klaas Vellinga maakte veel in druk door de bijzonder mooie klank van dit ensemble. Elk koor mocht een kwartier zin gen. Het Soester kamerkoor Tour- dion moest daarom vier liederen van Mozart helaas laten vallen. Van een geheel andere zangorde dan de vaak traditionele inbreng waren de moderne songs (Leonard Bernstein, Paul Simon, Queen en Hennie Vrienten) van het jeugdi ge Chorus Line onder leiding van de enthousiaste, pianospelende di rigent Mark Onvlee. Dat zelfs de Beëlzebub van de helaas te jong overleden Engelse popzanger Freddy Mercury zich in het reli gieuze bolwerk aan het Kerkplein liet horen deed aan het plezier van het aandachtige publiek niets af. In tegendeel. Aan het slot leidde Norien Sie mons bijna tweehonderd zangers en zangeressen in de gezamenlijke finale, nadat burgemeester Koos Janssen met name de vele vrijwil ligers achter de organisatie in de bloemen en de jubileumwijn had gezet. Een collecte aan de uitgang van de kerk leverde voor het Hos- pice een bedrag op van een kleine duizend euro! J.V. Bij Atelier 't Karrewiel zijn er in de herfstvakantie weer gezellige knut seldagen. Op maandag 18 oktober wordt er een leuke halloweenspiegel ge maakt. Er wordt gewerkt met een textielverharder, dus oude kleding aan! Op dinsdag 19 oktober staat er een herfstschilderij met diepte op het programma. Er wordt gewerkt met klei en natuurmaterialen. Leeftijd voor deze beide dagen: 7-13 jaar. Op woensdag 20 oktober maken we een leuke ketting en armband met kralen en kettelstiften (penne tjes waar je kralen op kunt zetten). Leeftijd 12-16 jaar. Kosten 18,00 per dag, incl. lunch en materialen. Informatie/ inschrijving: Thea Borger, 't Karre wiel, Soesterbergsestraat 168, SS 602.65.29. Cees Vos, voorzitter van het ju bileumcomité Soest 975 jaar, is dik tevreden over het korenfes tival van afgelopen zaterdag. Hij denkt dat een herhaling er misschien nog wel eens in zit. Vos: 'Bij beide concerten zat de kerk vol. In de middag kon er echt niemand meer bij. In de avond was er hier en daar nog een plekje. Voor de koren die al hadden ge zongen hadden we een vak gere serveerd; zo konden ze ook nog even naar hun collega's luisteren. Hier moesten we soms improvise ren. We hadden alle plekjes benut. De koren zongen hun eigen reper toire en een gezamenlijk slotstuk. De repertoires waren natuurlijk verschillend. Sommige liederen hoorde je in de middag maar door een ander koor ook weer in de avond gezongen, vaak weer op en andere manier. De koren waren ook verschillend. Beide uitvoerin gen waren ook voor de koren een goede opsteker. Ze konden zich eens goed laten zien en horen.' Vos heeft veel reacties gekregen. 'Met dit evenement heb je toch weer een bepaald deel van de be volking uit Soest en Soesterberg benaderd. Er waren zelfs mensen uit Eemnes, Huizen en Blaricum naar het festival gekomen. Ook waren er bezoekers die zowel de middag als de avond hadden be zocht. Bij het vertrek in de middag werden weer gauw een paar kaart jes gekocht voor de avond. Wat ook leuk was: dat ik in de avondu ren koorleden in de kerk zag zitten die in de middag hadden gezon gen. In beide uitvoeringen zaten liederen op kerkelijke grondslag. Het was in beide uitvoeringen soms muisstil in de kerk. Ik denk dat dit evenement voor herhaling vatbaar is. Niet elk jaar in zo'n gro te vorm, maar om de twee jaar zou leuk zijn. Ik heb daar sommige koren ook al over horen spreken.' 'Na afloop zijn wij met een groep mensen direct weer aan de gang gegaan om de kerk in orde te bren gen voor de zondagsmis. Voor de organisatie was het een lange dag. We startten met de voorbereidin gen om 07:30 uur en om midder nacht waren we zo'n beetje klaar. Veel voldoening bij allen die heb ben meegedaan,' aldus Cees Vos. De spaarweek staat weer voor de deur Vanaf 18t/m 23 september kun je je spaargeld weer bij ons storten en ontvang je een leuke attentie. Tevens kun je dezo keer, voor jou en je vriend(inneije), eeh gezellige middag bij het Spookbos in Hemnes winnen. Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 7