OESTERBERGSE COURANT [oeder Brien' praat nog honderduit Snel gefaseerde aanpak Kerklaan' r itte gaat pas graven als er onderd procent zekerheid is Plus Soesterberg trakteert als beste wijnsupermarkt Tijdens onze algemene vergadering geven de leden de toon aan ERPE KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Concert Odeon: Russische passie en American swing PAGINA r )esterbergse viert bijzonder eeuwfeest wmmm WOENSDAG 20 OKTOBER 2004 Bingo Dansen Vrij bridgen in De Drie Eiken KORTINGEN TOT 50% Dortfederatie vraagt raad om geld voor tussenoplossing Thema-ochtend van ouderenbonden over oogaandoeningen IS atSTERgjjCOURANT (k doe m'n best, maar duw tegen gigantisch proces' 8. wil ook zo snel mogelijk 't Miegdorp aan de Kerklaan laten Voetballen, maar dat wordt dan w^er uitgelegd als: hij belooft iets, maar komt het niet na. Zo is het met, ik doe m'n best, maar duw tegen een gigantisch proces. Abro na wil 350 woningen bouwen en is overleg met tal van instanties, 't Vliegdorp kan wel denken, dat ze de belangrijkste speler is, maar dit is een enorm project, waarmee cel partijen te maken hebben.' Klachten bezorging Soesterberg soesterIScoürant »en composities van FerdinaJi vel, Simon Rigter en Cees Slil r. •zetting: Ferdinand Povel, Sim* gter en Sjoerd Dijkhuizen -tfl rsax; Cees Slinger - pianl ans van Geest - bass; Marei rierse - drums, invang: 7,00. 21:00 uur. Bntre Ferdinand Povell Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 iditionele pop. Ook schreef hi el filmmuziek. Zijn compositie: derscheiden zich veelal van dt pmuziek uit die tijd door de ty iche karakteristieke melodieën randering in maatsoorten ieke harmonieën. ingeres Miëtt Molnar laat me ar flexibele stem en warme tim- 3 haar veelzijdigheid horen ji ze naar eigen inzicht bewerkte. ikken. Tijdens dit concert zullen kende en minder bekende com- •sities van Burt Bacharach wor- n vertolkt en toegelicht, invang: 15:00 uur. Entree 10,00. lissen in gewetensnood geko- ;n. Op het laatste moment be dt ze niet mee te werken aan de e tv-uitzending waarin zij als Ti- taanse modelburger een mier- ete lofzang op de Grote Roer- nger zou verzorgen. Ook haar atie met Huan-ping kan ze niet ït goed fatsoen voortzetten. Als ze haar vervolgens in zijn naïvi- t verraadt aan zijn meerdere, irden broer en zus gedwongen er de Himalaya te vluchten naar :pal. De aanleiding van de film het voorval dat het nichtje van regisseur overkwam begin jaren gentig. Zij werd door de Chine- autoriteiten gearresteerd omdat foto's had genomen van een monstratie in Lhasa. In 1996 is ul Wagner met een kleine, digi- e camera naar Tibet en Nepal trokken om clandestien deze n te maken met voornamelijk ïateurs. De beklemmende sfeer iieel goed weergegeven. Met de ;gaal verkregen beelden wordt kijker de film ingezogen en er- art hij de repressie bijna lijfelijk, ibet 1998, kleur, 97 minuten, mm film). invang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve- i: vrijdag en maandag 10:00- :00 uur, 602.93.67. lang als ze zich kan herinne- heeft ze een biertje en een •rrytje gedronken. Die ge nie heeft haar geen kwaad aan: Hubertina Pastunink •de vorige week haar hon- iste verjaardag in De Heij- rh aan de Radeniakerstraat r ze sinds 1994 woont. Ui- ard ontbraken op de feest- haar favoriete drankjes t, evenmin op de dag na het st toen één van de verzorg- •s haar meenam naar café t Wapen van Soesterberg i eens in een andere omge- g een drankje te gebruiken, •uk hoor,' zegt ze. ze ervan genoten heeft, lijdt n twijfel. Ze praat er enthou- ,t over, net zoals over het be- k van de burgemeester 'die ik zoen heb gegeven.' Dat mo- nt herinnert ze zich nog goed. n het feest denkt ze met plezier w al was ze wel een beetje ge trokken van alle belangstelling, uk geschrokken, hoor', voegt ze direct aan toe. oeder Brien', zoals ze wordt ge- emd, werd op 5 oktober 1904 loren in Den Haag ('ik ben een agse kakdame of kakmeid'). Ze jeide op in een gezin met vier deren. Op 18-jarige leeftijd :eg ze een nierziekte, waardoor noodzakelijk was een nier te en weghalen. Met de medische anis van toen een niet ongevaar- :e ingreep, maar ze heeft er la- nooit enige last van gehad. In ar woonplaats, waar ze kraam- rzorgster was, leerde ze Cees stunink kennen, een in Soester- rg gelegerde, maar in Den Haag detacheerde beroepsmilitair. Ze uwden in 1933 in Soest en ver- isden naar de toen nog bestaan- militaire wijk Ons Belang in Soesterberg. Het echtpaar kreeg vijf kinderen. In de oorlogsjaren stond mevrouw Pastunink praktisch alleen voor de opvoeding van de kinderen. Haar man was actief in het verzet en zat bij het verzet in Soesterberg. Pas tunink heeft een belangrijke rol gespeeld in sabotagedaden, zoals het opblazen van de spoorlijn Utrecht-Amersfoort, maar hij heeft zich daar nooit op laten voor staan. Interviews heeft hij altijd geweigerd en als de oorlogsjaren thuis al eens ter sprake kwamen, was hij, achteraf tot teleurstelling van de kinderen, evenmin erg spraakzaam. Hij liet zich niet voor staan op zijn daden. Anderen die een veel mindere rol speelden, hebben dat volgens zijn familie wel gedaan door de verzetsdaden van Pastunink en daardoor veel van de eer die in feite hem toekwam voor zich op te eisen. Zijn kinderen hebben zich daar na zoveel jaar weliswaar bij neergelegd, maar het zit hen in zoverre nog wel dwars, dat door hetgeen anderen hebben verteld sprake is van een stuk ge schiedvervalsing. Onderduikers Een min of meer bekend verhaal is de spectaculaire ontsnapping van Pastunink bij een inval door de Duitsers, thuis in Ons Belang. Ze hadden joodse onderduikers in huis. Door verraad kwamen de Duitsers hier achter. Hoewel er goede afspraken waren gemaakt met de onderduikers hoe te hande len als er Duitsers zouden binnen komen, hielden ze zich daar niet aan. De man en de vrouw werden dan ook opgepakt. De vrouw kon later op het station ontsnappen, de man werd weggevoerd en overleed in gevangenschap. Pastunink zelf zag kans door het wc-raampje te ontsnappen en uit handen van de Duitsers te blijven. Hij dook onder - in Volendam. In 1949 werd hij naar Indonesië uitgezonden en later nog naar Nieuw-Guinea. Mevrouw Pastu nink stond in die perioden alleen voor de opvoeding van de vijf kin deren, die allemaal in Soesterberg zijn geboren. Na terugkeer van Pastunink, heeft het gezin in Ons Belang gewoond. In die periode is mevrouw Pastunink actief geweest in de verzorging. Ze hielp patiën ten thuis, maakte huizen schoon en verzorgde ouderen. Daarvoor fietste ze een paar keer per week van Ons Belang naar Huis ter Hei de. Lof In 1992 overleed de heer Pastu nink. In 1994 verhuisde 'moeder Brien' naar De Heijbergh, waar ze het erg naar de zin heeft. Ze is vol lof over de verzorging en de aan dacht die ze krijgt. Ze verveelt zich geen moment, ook niet sinds ze niet meer met kruiswoordpuzzels ProostMevrouw Pastunink in Soesterberg dronk op haar hon derdste verjaardag een extra glaas je. bezig is: Er is in De Heijbergh zo veel te doen ('het is hier leuk en gezellig') dat ze zelfs nauwelijks tv kijkt. Alleen als er iets is waar het koningshuis bij betrokken is, wil ze niets missen. De honderdjarige is nog gezond en praat honderduit. Als ze zich even iets niet meer kan herinneren, schieten haar twee zoons ('ik heb m'n personeel meegebracht,' zegt ze) haar te hulp. Ze denkt met ple zier terug aan de bijzondere viering van haar honderdste verjaardag, met name aan de zoen die ze de burgemeester gaf en het onver wachte cafébezoek, voor haar -on danks alles wat ze in haar lange leven heeft meegemaakt- unieke ervaringen! Op vrijdag 22 oktober wordt er weer een bingo gehouden in ont moetingscentrum De Drie Eiken. De zaal is geopend vanaf 19:00 uur. De kaarten kosten 3,50 incl. een kopje koffie. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Op zaterdag 30 oktober kan men weer dansen in ontmoetingscen trum De Drie Eiken. Er wordt ge start om 20:00 uur en de toegang is gratis. In De Drie Eiken kunnen bridge- liefhebbers zes zondagen bijeenko men voor een aantal spelen. Ook thuisbridgers zijn welkom. Het vrij bridgen is op 24 oktober, 19 de cember, 16 januari, 20 februari, 20 maart en 17 april. Er wordt telkens om 13:30 uur begonnen en be langstellenden kunnen zich tot 13:15 uur aanmelden in de zaal van het ontmoetingscentrum aan het Dorpsplein. Deelname kost 1 euro per paar per keer. De organi satie is in handen van de SWOS, De Drie Eiken en BC Soesterberg. Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 - Sterrenbergweg-15VV~Soesterberg- nboliek en metaforen en het ïctaculaire festival aan het eind :t traditionele Japanse dans, eft een louterende werking, als- door de vreugde aan het dansen de regen die begint te vallen het rieden tot rust komt. iomi Kawase is geboren op de :k waar de film speelt, de oude d Nara, in het zuiden van Japan, heeft de acteurs/-trices ge- tagd om er een aantal maanden 3r de opnames te komen wonen filmde de scènes chronologisch, i de cast zo de gelegenheid te den om zich zoveel mogelijk in i rol te kunnen inleven. SHA- i is haar derde lange speelfilm, pan 2003, 92 min.) nvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser- en: vrijdag en maandag 10:00- 00 uur, 88 602.93.67. Meer in- matie op internet: artishock- st.nl. icène uit 'Shara'. Sport Federatie Soest (SFS) 1 dat wethouder Harry Witte belofte nakomt, dat 't iegdorp vanaf 2005 aan de rklaan voetbalwedstrijden spelen. Ze vraagt daarom 9e gemeenteraad middelen ter schikking te stellen voor een faseerde herinrichting van sportpark. it is volgens de SFS mogelijk or KVO een kunstgrasveld te ven. Om het natuurgras te spa- wordt het korfbalveld nu eds op een andere plek uitgezet, kunstgras, dat intensiever belast n worden, is dat niet meer no- De vrijkomende ruimte is vol- ns de SFS groot genoeg om een etbalveld aan te leggen. Zij ziet arom geen reden om langer te ichten. aktisch probleem is dat voor dit el op de begroting van 2005 en geld is gereserveerd door het llegc. Abrona wil woningbouw iliseren op haar terrein, maar jeft voor dat plan ook grond no- van de gemeente. Soest is van harte bereid die te verkopen aan Abrona. Het komt haar zelfs goed uit, maar ze wil dan op een ande re plek een groter oppervlakte te rugkrijgen, zodat de noodzakelijke uitbreiding van het sportpark aan houdt in dat Zeist de procedures moet gaan opstarten die nodig zijn om het bestemmingsplan te mogen wijzigen. Zeist is niet van plan om dwars te liggen, maar Soest kan geen invloed uitoefenen op de de Kerklaan kan worden gereali-snelheid, waarin deze doorgaans seerd. De grond die Abrona op het oog heeft voor woningbouw is duurder dan de grond die Soest nodig heeft voor het sportpark. De winst die de gemeente gaat maken, zal ze aanwenden voor de herinrichting. Volgens sportwethouder Harry Witte is de winst echter niet vol doende voor de totale uitbreiding en zal er ook uit andere potjes geld moeten worden onttrokken. Procedures Hoeveel tijd het vergt tot de uit voering is niet duidelijk op dit moment. 'De bedragen en de be wegingen zijn nog niet bekend. Abrona werkt haar plan verder uit, daarna kunnen er prijsafspraken worden gemaakt. Vervolgens komt ook Zeist om de hoek kijken, want de gronden van Soest liggen bin nen haar gemeentegrenzen. Dat tijdrovende procedure zich zal vol trekken. Haast is niettemin geboden, meent de SFS. Witte zou afgelopen zo mer nog hebben verklaard dat de overeenkomst tussen Abrona en de gemeente in september van dit jaar ondertekend zou worden. De SFS dringt nu in een brief aan de ge meenteraad aan op een tussenop lossing. 't Vliegdorp verdient dat ook, meent de federatie. De voet balvereniging is bezig aan haar der de seizoen, telt 250 leden, is finan cieel gezond en toont aan dat ze volwassen is, aldus de federatie. De club speelt haar wedstrijden nu op een veld van Abrona, waar een eenvoudig noodgebouwtje is neer gezet. De toezeggingen van Witte, zo beweert de SFS, hebben bij het bestuur, ouders en leden van 't Vliegdorp het vertrouwen gewekt dat vanaf volgend jaar aan de Kerklaan kan worden gespeeld. 'De vele beperkingen die men nu heeft om goed te kunnen functio neren, worden daarom aanvaard. Word dit vertrouwen ernstig ge schonden, dan kan cr iets knappen bij de leden, ouders en met name het bestuur van de vereniging, waarschuwt de SFS. De gemeenteraad zal op dinsdag 2 november de (meerjaren)begroting 2005-2008 vaststellen. Deze ver gadering begint om 19:30 uur in het gemeentehuis. De gezamenlijke ouderenbonden ANBO, PCOB en KBO organise ren morgen (donderdag 21 okto ber) in De Drie Eiken in Soester berg een thema-bijeenkomst over oogaandoeningen bij het ouder worden. De bijeenkomst wordt verzorgd door Bartimeüs uit Zeist. Dhr. P.P. de Bruijn geeft informa tie over de meest voorkomende oogziekten en/of -problemen, zo als staar, glaucoom etc. Ook zijn er hulpmiddelen te zien die daarvoor in omloop zijn. De bijeenkomst begint om 09:30 uur; vanaf 09:15 uur staat de koffie klaar. De toe gang is gratis. n een tijd lang deze arbeid te Jernemen. Beroepsmatig maar s vanuit eigen ervaring voelen irianne en Elly zich hierbij be kken. Zij maken gebruik van de ichten en ervaringen van o.a. eurs als Elisabeth Kübler Ross, :hel Murphy en Hans Stolp, or meditatief schilderen kunnen deelnemers op een zachte, vei- manier hun diepere gevoelens -moties bereiken. Door de psy- sociale begeleiding, gesprek en aamswerk, kunnen deze gevoe- een plek krijgen. Ook gedich- en muziek zijn een onderdeel deze avonden. Telefonische rmatie, maar ook een persoon- gesprek is altijd mogelijk: 035- ,80.55. ïvraagd vaste bezorgers in Soest voor de anmelden: tel. 6014152 van Abrona en de (over- eids)instanties zijn er ook aan de "erklaan meer clubs die wat te eggen hebben over de herinrich- ing. Witte: 'Er moeten drie ten- lisbanen verlegd worden en Zoe- elief van de skibaan pacht een leel van de grond die wij nodig lebben voor 't Vliegdorp. Dan kan Vliegdorp wel zeggen, dat hij of emand anders maar weg moet. naar zo werkt het natuurlijk niet.' rove schets Op dit moment ligt er een zeer grove schets voor de nieuwe in richting van het sportpark. Daarbij is uitgegaan van een kunstgrasveld voor KVO, zodat ruimte vrijkomt, voor minimaal één voetbalveld. Bureau De Jong, dat ook voor Abrona werkt, onderzoekt nu of het wel allemaal zo kan. Zolang dat niet zeker is, onderneemt Witte geen concrete stappen op het sportpark. 'Er moet bijvoorbeeld ook gegraven worden aan taluds, dan moet je wel zeker van je zaak zijn. Als het gefaseerd kan, zal er voorgefinancierd moeten worden. Maar dat is géén belofte.' De wethouder geeft toe dat hij in de zomer de verwachting heeft uit gesproken dat de onderhandelin gen tussen de gemeente en Abro? na over de grondtransacties in sep tember jl. zouden zijn afgerond. Die termijn is niet gehaald. Witte wil nu geen nieuwe voorspelling uitspreken, maar zegt er alles aan te doen om 't Vliegdorp tegemoet te komen. De club heeft volgens de normen recht op drie voetbal velden. Het contract met Abrona, voor het gebruik van het voetbalveld door 't Vliegdorp, loopt in de zomer van volgend jaar af. Witte stelt dat deze overeenkomst nog wel een half tot een heel jaar kan worden verlengd, mocht dat nodig zijn. Als de wederzijdse grondverkoop tussen de gemeente en Abrona rond is, houdt Soest daar geld aan over. De herinrichting zal een ho ger bedrag vergen. Dat betekent dat de gemeenteraad dan extra geld beschikbaar zal moeten stel len. [ëthouder Harry Witte wil jaag bekijken of de herinrich- ng en de daaraan gekoppelde Itbreiding van sportpark irklaan gefaseerd kan wor- :n uitgevoerd. Maar hij zet jen spa in de grond, voordat Anderd procent duidelijk is of de voorzieningen duurzaam in irand kunnen blijven. Voor de abonnees in Soesterberg is het klach tennummer 035-6021841 (C. van Bameveld). Dat nummer kan op woens dag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 88 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ffi 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 88 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: 88 0900-202.55.01. ELKE WEEK EEN JN DE BUS?^^ Neem een abonnement: €9,-per half jaar! tel.(035)6014152 Hij is er best trots op, Gerard van Soest van Plus in Soester berg, dat 'zijn' supermarktke ten door wijngoeroes Hubrecht Duijker en Nicolaas Kleij als de beste wijnsupermarkt van Nederland is beoordeeld. Is dat ai een traktatie waard, tot eind van de week bedankt Plus de consument ook voor het feit dat hij Plus gedurende de prij zenoorlog trouw is gebleven. Bij aankoop van 25 euro krijgt iedere klant vier tompoucen. Nederland telt 236 Plus super markten, aangesloten bij de Sper- wergroep, waarvoor de wijninko pers het assortiment samenstellen., Zij hebben dat opnieuw zo goed gedaan, dat Duijker in zijn Wijnal manak niet minder dan 75 wijnen van Plus heeft geselecteerd. Daar van zijn er twintig bekroond met het predikaat Sterwijn, één meer dan vorig jaar toen Plus ook op de eerste plaats eindigde. Ook in de Supermarktwijngids van Nicolaas Kleij komt Plus met 28 bekroon de 'omfietswijnen' uit de bus, liefst negen meer dan vorig jaar. De term 'omfietswijn' gebruikt Kleij voor wijn die zo goed is dat de lief hebber er een stuk voor zou willen omfietsen. In beide gevallen gaat het met name om wijnen onder de vijf euro. Volgens Van Soest is het succes van de onderscheidingen, naast een aantrekkelijke presentatie in de winkel, voor een groot deel toe te schrijven aan de inkopers van Plus. Zij gaan zelf naar de landen en wijnproducenten toe, nemen er monsters van de wijnen en bepa len mede aan de hand van de prijs- kwaliteitsverhouding welke er voor een plaats in de Plus-schappen in aanmerking komen. Er is de laatste jaren duidelijk sprake van een toenemend aantal wijnliefhebbers, zegt Van Soest. Was wijn vroeger min of meer een exclusieve drank voor de betere klasse, tegenwoordig is er in elk huishouden wel iemand die wijn drinkt. Vooral de rosé is erg in trek. Niet eens zo lang geleden was er keus uit twee soorten, nu staan er acht verschillende rosé's in de schappen. Dat de wijnverkoop be langrijk is, valt ook op te maken uit de omzetsnelheid. 'Ik heb in de winkel tien meter wijn staan, maar als ik er vier meter bij zou kunnen maken, zou ik dat zonder aarzelen doen,' zegt Van Soest. De wijnafdeling is trouwens zijn hobby, "t Is eigenlijk een beetje een tic. Ik ben geen vinoloog, maar heb wel alle wijndiploma's. Ik word er ook altijd bij geroepen als men sen iets meer willen weten over smaken of soorten van de vijfhon derd wijnen waaruit ze kunnen kiezen.' Dat Plus nu door twee er kende wijnkenners als de bestesu- permarkt is beoordeeld, ervaart Van Soest als een bijzondere on derscheiding 'omdat we er totaal geen invloed op gehad hebben. De wijnschrijvers gaan gewoon in de supermarkten wijn halen die daar te koop is. Er kan niet gemanipu leerd worden, want ze melden zich niet maar blijven anoniem. Zij be oordelen die wijnen en dan komt er een rangschikking uit. Het gaat dus allemaal heel eerlijk.' Dat Plus de beste wijnsupermarkt van Nederland is, steekt Plus w Gerard van Soest van Plus Soesterberg bij de wijnafdeling met de beste wijnen van Nederland on der de vijf euro. Foto: Eemland Pers. Soesterberg, evenmin trouwens als de andere 235 supermarkten, niet onder stoelen of banken. Een groot spandoek boven de wijnaf deling schreeuwt het bijna uit: Plus, de beste wijnsupermarkt van Nederland. Op zaterdagavond 13 novem ber verzorgt het symfonisch harmonieorkest van muziek vereniging Odeon onder lei ding van dirigent Gerrit de Weerd een avondvullend pro gramma in het Officierscasino te Soesterberg. Dit jaar staat het najaarsconcert van het or kest in het teken van 'Russische Passie en American Swing'. De kaartverkoop voor dit concert is inmiddels van start gegaan. Het belooft een gevarieerd pro gramma te worden, waarin ver schillende muziekgenres de revue zullen passeren. Voor de pauze worden werken van de componis ten Borodine, Tsjaikowski en Khatchaturian ten gehore ge bracht, waaronder Polovtsiaanse Dansen, Slavische Mars en Lezg- hinka. Dit zijn muziekstukken waarin de passie van het Russische volk voor dansen en muziek naar voren komt. Voor velen zullen de melodielijnen van deze bijzondere muziek herkenbaar zijn. Na de pauze laat Odeon de Ame rican Swing duidelijk klinken door het Officierscasino. Odeon gaat terug in de tijd van de Glenn Mil- ler muziek en zal onder andere het swingende American Patrol en Moonlight Serenade ten gehore brengen. Bovendien wordt het so lostuk voor slagwerk 'Strike up the band' uitgevoerd met als solist Thornwald Jörgenson. Op deze avond kan het publiek ook genie ten van het saxofoonensemble van de vereniging. Op geheel eigen wijze laten de saxofonisten een aantal aansprekende muziekstuk ken horen. Dit ensemble heeft in de afgelopen jaren inmiddels di verse gelegenheden in de gemeen te Soest en omgeving muzikaal opgeluisterd. Daarnaast laten de muzikanten van het leerlingenorkest zich ho ren. Dit zijn vaak jonge muzikan ten die sinds kort een instrument bespelen. Dirigent Gerrit de Weerd vindt het belangrijk dat de leerlingen al vrij snel leren om met elkaar samen te spelen in een or kestopstelling. Er wordt dan ook veel tijd en'energie gestoken in de muzikale opleiding van deze toe komstige orkestleden. Het concert begint om 20:00 uur, de zaal is open vanaf 19:30 uur. Kaarten voor dit concert zijn reeds in de voorverkoop gegaan. De kaarten zijn voor 7,50 per stuk verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking in Soesterberg (Rademakerstraat 21) en de VVV in Soest (Steen- hoffstraat 9B). Zaterdag 23 oktober zondag 24 oktober Roonis-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; dames koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores pastor Peter Denneman en Joke Litjens; eu charistieviering; tv-uitzending n.a.v. nieuwe bijbelvertaling; koor school Bavo-kathedraal Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 88 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth wwwyogapraktijksoesterberg nl Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 88 1.1.2. Vrijwittigershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Bij Rabobank Zeist en Omstreken geven leden de toon aan. Op 8 november hebben zij de kans om daadwerkelijk iets van zich te laten horen, tijdens onze algemene leden vergadering. Deze staat in het teken van de op handen zijnde fusie. De vergadering begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur zijn zij van harte welkom in Figi te Zeist. De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering, de voor gestelde teksten van de statuten, het huis houdelijk reglement en het afdelingsregle ment kunnen leden vanaf vandaag inzien op ons kantoor aan de 2e Hogeweg te Zeist. Geeft u als lid van onze bank op 8 november de toon aan tijdens onze algemene verga dering? Coöperatieve Rabobank Zeist en Omstreken U.A. gevestigd te Zeist. Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Voorstel tot juridische fusie en in verband daarmede: a. wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement en vaststelling van het afdelings reglement b. benoeming leden van de raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Sluiting Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 13