m "tainSovoco kweekt zelfvertrouwen >ames MHC winnen hard duel Spektakel in bijna-stunt Smeeing/BDC Soester kunstenaars maken prijzen voor sportverkiezing Promovendus StamSovoco log steeds ongeslagen Ilse Vaessen met goed gevoel naar WK Canada Wereldtitel ligt klaar op 5 km van Ammerlaans woning Heren Red Stars verliezen hoofd alsmede derde partij DVSB wil geen bescheiden rol in een na hoogste klasse VOENSDAG 20 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT gjfinst op Sneek (3-2); dapper verzet tegen landskampioen (1-3) PAGINA 15 )LLEYBAL Volleybal BI Negatieve rol voor scheidsrechters SCHAKEN IOCKEY Simultaan en huldiging van Stellwagen Na twee kwartfinales in Kopenhagen badminton ROLSTOELTENNIS FUTSAL Twee minuten lang zes-tegen-twee; ziekenboeg uitgebreid HANDBAL m auto smeeing TRIATLON Machiel Ittmann BASKETBAL KORFBAL Dames aan leiding in vertekende stand TAFELTENNIS Zelfvertrouwen KVO opgekrikt Kranig verweer van Shot tegen sterk Victoria DAMMEN BADMINTON Eerste zege DVS Selby laat het alleen afweten in mixdubbels SPORTVERKIEZING i hosannastemming wil ik kweken, maar we hoeven te degraderen. Na dit Ikeinde moeten de meiden zelfvertrouwen ook heb- opgedaan,' zei Derk de [gher. Binnen 23 uur had j volleybalteam Conesco/ inSovoco Sneek geklopt (3- |en bijna twee uur lang lands- Tpioen Longa'59 goed par iegeven (1-3). setwinst van zondagmiddag zal Bit op de ranglijst zijn terug te pen. 'Maar ze moeten er een j gevoel aan hebben overge- Iden', vond De Saegher. Van pt belang was de zege op Sneek met de Soester ploeg, Ommen VC de voornaamste kandida- jvoor de onderste vier plaatsen jivankelijk ging het zaterdaga- d in Sneek helemaal mis (25- J25-20), maar het tij keerde op (juiste moment: 22-25, 14-25, [5. Wat precies de ommekeer :ht, vond De Saegher moeilijk I te geven. Maar het inbrengen Ysabel Maréchel en Albertine Haan voor Sanne Berculo en Tamara Smit pakte wel zeer goed uit. 'Albertine was vooral blokkerend erg sterk. Sanne is eigenlijk onze eerste spelverdeelster, maar dan moet ze dat wel laten zien. Zij en Ysabel ontlopen elkaar niet zo veel. Ysabel is sneller en de bete re blokkeerster. Ze deed het prima en daarom liet ik haar zondag ook starten,' aldus de volleybaltrainer die in Spleasure Centrum heel vaak wisselde. Lastig Dat vond hij nodig, omdat nogal wat speelsters voor de ogen van bijna vierhonderd toeschouwers niet altijd uit de verf kwamen. Toch lukte het StamSovoco om het Longa'59 knap lastig te maken. Het duel met de ploeg uit Lichten voorde was naar voren geschoven, omdat Longa'59 Europa ingaat. Misschien speelde het om die re den met de rem erop, maar feit is dat De Saeghers collega Jac van Gompel weinig wisselde. Het geeft wellicht aan dat hij niet gerust was op een goede afloop. Natuurlijk was er sprake van ver schil in kwaliteit. Als het even te genzat, kon Longa'59 vaak terug vallen op Elles Leferink die op achttienjarige leeftijd Europees kampioen werd met Oranje. De Tjechische international Markéta Tomanova deed mee, evenals aan- valster Kitty Sanders die het Ne derlands team net niet haalde. Met dat soort namen kon StamSovoco zich niet presenteren, maar het was daarom des te dap perder wat de 'mindere goden' lie ten zien. Ellenbroek Het mooiste voorbeeld was mis schien wel Linda Ellenbroek. Vol gens De Saegher kan ze uitgroeien tot de beste libero van ons land, maar als aanvalster wordt ze te licht bevonden voor het grote werk. Toch moet ze bij de Soester club ook op de buitenkant een rol vervullen en ze mocht, evenals Ta mara Smit en Elske van Diepen, opdraven toen StamSovoco na set- verlies in de tweede set tegen een 14-20-achterstand aankeek. Er werd teruggeknokt tot 21-23, voordat Berculo 'uit' serveerde en Leferink een halve ace produceer de: 0-2. Mede dankzij Ellenbroek hield StamSovoco daarna lange tijd ge lijke tred met Longa'59 (16-15), maar op 16-20 probeerden veel toeschouwers zich te herinneren waar ze ook al weer hun auto had den geparkeerd. Op 23-24 kregen de gasten het eerste matchpoint, maar met name blokkerend stelde StamSovoco het vonnis uit: 27-25. Op zoek naar een regelrechte stunt knokten de gastvrouwen voor wat ze waard waren. Meike Martijn had een ideale kans op 15-15, maar struikelde over een eenmans blok. De tegenvallende Molly O'Brien werd tweemaal verkeerd aangespeeld (14-17) door Berculo die prompt moest plaatsmaken voor Maréchal. Op 21-22 was weer van alles mogelijk, maar een netfout voorkwam de gelijkmaker, waarna de titelverdediger het een voudig afmaakte. Goed gevoel De Saegher zag winstpunten, voor al in mentaal opzicht, maar had ook commentaar. Omdat het nu eenmaal altijd beter kan én moet. 'Dat worden ze ook, ook door de trainingen. Maar Andrea moet nog beter, Meike moet per set een punt extra scoren, de spelverdeling moet per set een punt minder la ten liggen, Molly en Albertine kunnen er meer uithalen. Dat zijn geen onredelijke dingen die ik vraag. Maar goed, zoiets kan de tegenstander natuurlijk ook zeg gen. Maar, volgens mij hebben de meiden over dit weekeinde wel een goed gevoel.' naam AMVJ boezemde liner Jurjan van Slooten van pmSovoco vooraf enige angst I Vorig jaar werd er immers in J beker nog verloren van de waren ploeg. De eerste set Ik de huiver van de trainer te Lhtvaardigen. V1VJ liep razendsnel weg van de lester ploeg. StamSovoco recht- I daarna de rug en wist de wed- lij d uiteindelijk zelfs met 3-2 te [nnen. De setstanden waren 17- 25-16, 22-25, 25-22,15-7. Irjan van Slooten: 'De wedstrijd In alle kanten op. Toch vond ik Kt uiteindelijk wel verdiend dat wonnen. Zij waren wat meer ftiankelij k van een of twee spelers terwijl wij echt als team opereer den. Ik vond ons wat completer.' En zo is de promovendus nog al tijd ongeslagen. 'Ik had niet ver wacht dat we zo goed zouden star ten. Vooraf was de doelstelling om weg te blijven van de onderste plaatsen. Maar ik denk dat we dat wat moeten bijstellen. We moeten voor een plaats bij de bovenste vijf gaan', aldus de oefenmeester. Van Slooten is erg blij met de goe de start van zijn ploeg. Hij roemt vooral de teamgeest. 'Ook de jon gens die op bank zitten hebben de juiste instelling. Als we zo door gaan kunnen we ver reiken.' In het midden is Pieter Glerum vrijgespeeld. Ook de derde wed strijd eindigde in een zege voor de Soester volleyballers. Foto: Foto Bell dames van MHC hebben an het harde treffen met HCM rie punten overgehouden. Ipeelster Chris Marije Sudme- ler ergerde zich bij vlagen poen en geel aan de scheids- echters maar was blij met de 0- jzege. let eerste doelpunt werd in de lende minuut gemaakt door Li nie Kok. 'Daarna liet een van de Iheidsrechters zich op een nega- leve manier gelden. We waren zelf Tiisschien ook wel iets te veel be- ftg met praten tegen haar. Dat ging jen beetje ten koste van de vecht- Ist.' li de tweede helft keerde deze te- Jig waardoor MHC met goed ■ockey via Merion van Asch en julie Corsmit uitliep naar een indstand van 3-0. Tüssendoor Kopte keepster Myrthe Steenhuis log een strafbal. liet venijn van de wedstrijd zat hem wat blessures betreft duidelijk in de staart. Sudmeijer: 'Merion van Asch kreeg zeven minuten voor tijd vol een stick op haar oog. Ze moest het veld met een blauw oog verlaten, maar mocht eigenlijk van geluk spreken dat er geen splinter in haar oog kwam.' Twee minuten voor tijd kreeg een speels ter van HCM een bal van Lisanne Sudmeijer op haar pols. 'Waar schijnlijk is die nu gebroken. De wedstrijd had soms meer weg van boksen dan van hockey. Maar eind goed al goed, we hebben weer ge wonnen.' Heren De mannen van MHC moesten het opnemen tegen IJsseloever. Deze tegenstander hanteerde bij gebrek aan kwaliteit vaak de bot te bijl. Dit kon echter niet voorko men dat MHC de wedstrijd relatief eenvoudig naar zich toe trok: 1-4. Het stak trainer Paul Jonker wel dat de scheidsrechters zijn spelers niet in bescherming namen. 'Het zit niet in mijn aard om over hen te beginnen maar ik vond het dit keer wel heel erg wat ze allemaal toelieten. Het was echt schrijnend om te zien hoe technische spelers van ons werden aangepakt. Het leek wel alsof alles mocht.' Het optreden van de scheidsrech ter stond in schril contrast met dat van MHC dat vooral in de eerste 25 minuten op alle fronten heerste. Jonker: 'Onze beste 25 minuten tot nu toe. We speelden in die fase zo sterk. Jammer dat het bij die beginfase bleef.' De eerste helft werd met een 0-2 voorsprong afgesloten. Na rust kwam IJsseloever nog even terug tot 1-2, maar toen de Soester ploeg weer gas gaf, liepen ze vlot uit naar een ruime 1-4-overwin- ning. De doelpuntenmakers waren Robbert Justers, Pepijn Goedhart, Wouter van Rensen en Rogier van der Meer. www.rabobankonline.com Daniël Stellwagen ondergaat maandag 25 oktober een huldi ging door de gemeente Soest. Aanleiding hiervoor is het grootmeesterresultaat dat de zeventienjarige schaker uit Soest onlangs behaalde en dat eind deze maand officieel tij dens het congres van de wereld schaakbond FIDE zal worden bevestigd. Tegelijkertijd krijgen Soesters de unieke kans om tegen de kersverse grootmeester een si multaan te spelen. Belangstel lenden kunnen zich hiervoor opgeven bij Arno Buyten, tel. 6031431. De huldiging en de simultaan vinden plaats in het bedrijfsres taurant van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Er wordt om 19:30 uur begonnen. Met twee kwartfinales (mix en dubbel) en een vijfde plaats in het landentoernooi van de Danish Junior Cup voelt Ilse Vaessen zich ge sterkt voor het WK dat tot en met eind oktober in Canada plaatsvindt. De badmint- onster is daar sinds eergiste ren. De cupwedstrijden vormden voor de speelster van Jong Oranje een prima voorbereiding op de mondiale titelstrijd. Illu sies op een medaille koestert ze niet, maar ze hoopt er wel een aantal wedstrijden te winnen. De resultaten in Denemarken bieden daarnaast perspectieven voor het EK dat volgend voor jaar op de kalender staat. Vaessen en haar teamgenoten waren twee weken geleden de dupe van de financiële proble men bij V-Bird. Omdat dè huurtoestellen van deze maat schappij waren teruggenomen door de eigenaar, werden de badmintonners op stel en sprong met busjes naar Kopen hagen vervoerd. Na een reis van negen uur en enkele uurtjes slaap moesten ze meteen aan de bak. In de mix won Ilse met Joris de Ruiter twee partijen, maar in de kwartfinale moesten ze het onderspit delven tegen de latere Engelse kampioenen. In de dubbel speelde de Soes- terse niet met haar gebruikelij ke partner samen, maar door twee zeges op Deense koppels drong het tweetal door tot de kwartfinale, waarin andermaal een Engels team de weg ver sperde. Met de landenploeg werd met 6-3 gewonnen van een forma tie uit Kopenhagen. Tegen Frankrijk ontspon zich een thriller, waarbij in vijf van de negen partijen een derde set nodig was. Nederland verloor met 6-3, vervolgens was Zwe den een maat te groot: 8-1. Nederland won nog de strijd om de vijfde plaats van Finland, maar Vaessen was toen al uitge stapt met een schouderblessure. Die is weer verholpen, zodat ze deze dagen op het jeugd WK in Canada aan de slag kan. De strijd om het (officieu ze) wereldkampioenschap rol- stoeltennis nadert zijn climax. Op nog geen vijf kilometer van de woning van globetrotter Ro bin Ammerlaan wordt de span nende strijd tussen hem en Da- vid Hall volgende week beslist. De Soester heeft volgens de tot en met maandag bijgewerkte wereld- ranking een voorsprong van vijftig punten op de Australiër. Maar dat wil niet zeggen dat hij dit jaar af sluit als de beste van de wereld en volgend voorjaar in Parijs de hul diging kan ondergaan van de WTA. De beslissing valt in Amers foort, waar van 26 tot en met 31 oktober de Wheelchair Tennis Masters worden gehouden. Dit officieuze wereldkampioen schap, waaraan de acht hoogst ge noteerde heren en dames mogen meedoen, werd vorig jaar gewon nen door Ammerlaan. Hall sneu velde toen in de halve finale. Dat betekent dat Ammerlaan in de kei- stad meer punten kan verliezen dan zijn grootste concurrent. Kort om, de Soester zal zijn rivaal moe ten voorblijven. Dat lukte hem tijdens de Paralym pics, waarvan Ammerlaan met een gouden medaille terugkeerde. Maai in de afgelopen twee weken waren de rollen omgedraaid. Zo wel in Atlanta als in de afgelopen week tijdens de US Open in San Diego was Hall in de finale de sterkste. 'Bij mij ging ditmaal alles net mis en bij hem lukte alles', al dus Ammerlaan na deze twee toer nooien. Hij is vanaf 26 oktober te zien op de Wheelchair Masters. Die wor den gehouden in Sportingclub De Bokkeduinen op het gelijknamige sportpark. De wedstrijden begin nen dinsdag om 18:00 uur, de fi nales op zondag om 12:00 uur. Doordeweeks is de toegang gratis, op zaterdag kost een plaatsbe wijs 2,50; op zondag 5,00. Voor meer informatie en het bestellen van kaartjes: www.wheel chairtennis.nl Aan spektakel wederom geen gebrek in het duel dat Smeeing/BDC zaterdagavond afwerkte in Doetinchem. Het enige wat er aan ontbrak was dat de door blessures geteister de formatie stuntte tegen De Gazellen. De thuisploeg kwam met de schrik vrij: 26-25. De ontmoeting kende vele memo rabele momenten, maar gekker dan in de laatste fase van de eer ste helft kan het toch niet worden. Kort na een rode kaart voor Mike Heersink kreeg een medespeler van De Gazellen een tijdstraf. Dat leidde tot zoveel protesten, dat de .scheidsrechters nog twee spelers het veld uitstuurden en Smeeing/ BDC twee minuten lang slechts twee veldspelers tegenover zich zag. De ploeg profiteerde optimaal en kwam binnen twee minuten te rug van 11-5 naar 11-11. Zelfs trai ner/coach Paul van den Deijssel kon zich niet herinneren ooit zo'n situatie te hebben meegemaakt. In de rust leidde De Gazellen al weer met 13-11, maar de opmer kelijke fase had haar sporen ach tergelaten. Waar Smeeing/BDC met al zijn beperkingen zijn opper ste best deed, daar was De Gazel len toch enigszins de kluts kwijt. Namens de Soesters scoorde Jos Lans er lustig op los en Bob van den Berge scoorde vijf van de vijf strafworpen. Zodoende ontwikkelde zich een spannende wedstrijd die klaar was voor een zinderend slotstuk. En zo geschiedde. Op 25-24 verscheen Lans helemaal vrij voor de keeper, maar hij miste. In de tegenaanval werd het 26-24, maar Lans her-, stelde zich en maakte er twintig seconden voor tijd 26-25 van. De Gazellen maakte de fout door te forceren en de bal kwam via de paal in bezit van Smeeing/BDC dat al op weg was naar de over kant, toen de scheidsrechter floot. Tot Soester ontsteltenis besloot hij de gastheren een strafworp te ge ven wegens vermeend hinderen. Dennis Diemers keerde de zeven meter worp, maar toen was de speeltijd ook verstreken. Wachtkamer Nog vervelender dan het verlies was dat in de eerste helft Bas Tol boom uitviel. Ondanks een gebro ken neus kon hij in actie komen in Doetinchem, totdat in de twintig ste minuut zijn achillespees af scheurde. Hij zit nu naast Koen Smeeing, Charles van Kordelaar, Pieter de Vries en Dragan Rado- jevic in de wachtkamer. De blessuregolf doet de vraag rij zen of er sprake is van overbelas ting van de handballers. 'Nee, ze ker niet', antwoordt Van den De ijssel resoluut. 'We hebben naar de trainingsintensiteit gekeken en overbelasting kan het niet zijn. In tegendeel, her zijn telkens puur ongelukken die de oorzaak zijn.' Nog een week of drie hebben de meeste uitvallers nodig, voordat ze kunnen worden opgesteld. Tot die tijd maakt Van den Deijssel zich geen illusies. 'Het vervelende is dat de onderste ploegen nu punten hebben gepakt, sommige zelfs zeer. verrassend.' Deze periode be schouwt de trainer als een tweede voorbereiding. Op 13 november, tegen degradatiekandidaat Nieu- wegein, moet Smeeing/BDC weer op volle oorlogssterkte zijn. Bas Tolboom. Aan zijn goede prestatie in de Ironman Zürich verdiende Mach- iel Ittmann een startbewijs voor de Ironman Hawaï. Temidden van 1796 andere deelnemers koos hij zaterdagavond (Nederlandse tijd) het ruime sop om bijna een uur later als 210c uit het water te stap pen. Tijdens de bijna vijfenhalf uur die hij nodig had voor de 180 ki lometer fietsen, klom de triatleet van De Schieter op naar de 78e positie. Daarna was hij drie uur en 32 minuten onderweg voor de marathon, waarin hij 29 plaatsen moest prijsgeven. In 10.02.09 werd hij 107°, maar was hij de snelste Nederlander "èn vijftiende in de categorie mannen 35+. voorsprong. Te enthousiast door wisselen kwam de aanvalspatronen niet ten goede, zodat BOB halver wege rustiger kon ademen (25- 25). Red Stars koos daarom voor de sterkst denkbare opstelling, maar kwam niettemin achter (42- 38) en zes minuten voor tijd was de situatie er nog niet beter op ge worden (50-42). Vanaf dat mo ment bepaalde Red Stars het wed- strijdverloop. Er werd fanatieker verdedigd en met enkele snelle te genstoten schrobden de Soesters het verschil weg. BOB was in ei gen huis helemaal de weg kwijt, scoorde nog maar één keer en moest op 52-57 de vlag strijken. Tessa de Bruin was wederom tops corer met 19 punten. Monique de Bruin tekende tegen haar vorige club voor 11 punten, net als Ma- non Kok. Een week nadat koploper Huizen KVO op meer afstand zette, krik ten de Soesterbergse korfballers hun zelfvertrouwen op. Minerva werd zaterdag aan de Kerklaan niet gespaard: 17-6. Ofschoon de bezoekers uit Nieuwegein laag ge noteerd staan, was van onderschat ting geen sprake. Minerva verloor vaak met miniem verschil van de betere teams. Daarom wilde KVO niets aan het toeval overlaten en werd vanaf het beginsignaal druk uitgeoefend. Tot 5-3 hield Miner va de schade beperkt, daarna was een tussensprint van KVO vol doende om de beslissing te force ren: 8-3. In de tweede helft druk te de thuisclub meteen door (11- 3), zodat het duel rustig kon wor den uitgespeeld. Remco van Woudenberg (6) en Folko de Raad (5) hadden goed gevoel voor richting. Hun zes me despelers scoorden ieder eenmaal. In de eerste competitiehelft rest de lastige uitwedstrijd tegen Activitas. KVO aast op de tweede plek en moet daarvoor winnen. Daarna start de zaalcompetitie. Het trainingskamp van Red Stars krijgt komend weekeinde ongetwijfeld een extra dimen sie. Tommy van Eeten zal op een kazerne op de Veluwe de basketballers vooral op het mentale vlak wat willen bij brengen. Dat zij zondag werden vernederd door SBU (84-39) had volgens Van Eeten minder met het krachtsverschil te doen dan met de instelling van zijn spelers. 'SBU was helemaal niét zo goed. Het eerste kwart ging gelijk op, daarna hebben we het op het mentale vlak laten liggen. We hadden een aan tal tegenslagen en daar gingen de jongens niet goed mee om.' Van Eeten zocht dan ook niet naar excuses om de derde ruime neder laag in net zoveel optredens te ver klaren. 'Ze hebben zichzelf uit de wedstrijd gespeeld. Van basketbal was na de eerste periode geen sprake meer.' Positieve uitschieter was Manfred Dikkers die net als enkele anderen positief bleef, maar bij de andere helft van de ploeg sloeg de stem ming de andere kant op. Domme passes en missers waren het ge volg. Dames Brutaal hebben de dames van Red Stars de leiding genomen in de tweede rayonklasse. De stand is vertekend, omdat de torenhoge favoriet Leiden en het eveneens ongeslagen Silvertown Lions pas twee duels speelden. Niettemin klonk de overwinning 'op BOB, dat voor het eerst ver loor, als een klok. Zonder coach namen de basketbalsters een 9-18- Tegen het sterke derde team van Victoria weerde Shot zich kranig. De nederlaag van 4-6 werd bijna als een overwinning begroet. Nie mand in het Soester kamp was opgewassen tegen Duco Bruns. Hij was verantwoordelijk voor het eer ste verlies dat Martin Fransen deze competitie leed. Fransen baalde als een stekker, want hij kon een rian te 9-4-voorsprong in de vijfde game niet over de streep trekken. 'Ik had die partij moeten winnen. Het moest een keer gebeuren dat ik verloor, maar niet vandaag', al dus Fransen vrijdagavond in het Orlandogebouw. Fransen won de andere twee par tijen wel overtuigend en trok met Marcel Jansen ook de dubbel naar zich toe. Jeugdspeler Jos Prinzen, die wederom verdienstelijk inviel, sloeg het vierde punt binnen ten koste van Bert Loosman. Op de een na hoogste trede van de nationale damladder pres teert DVSB bijzonder goed. Hoewel het team onlangs zijn eerste nederlaag in meer dan twee jaar leed, speelde het za terdag een van zijn beste wed strijden ooit. Slachtoffer van de dadendrang van DVSB was het Overijsselse Nijver- dal. De gastheren konden geen enkele partij naar zich toe trekken. Namens DVSB, dat nagenoeg foutloos voor de dag kwam, trok ken Klaas Bor, Francis Tholel, Paul Sier, Andrcw Tjon A Ong en Eric van Dusseldorp hun partij naar zich toe. De vijf andere ont moetingen eindigden in remise, zodat DVSB met een 5-15 zege huiswaarts keerde. Het langst aan tafel zat Sier. Na het middenspel stond hij er niet goed voor. In tijdnood volgden di verse doorbraken. Met zeer behen dig spel stelde de Volendammer in Soester dienst vervolgens een extra dam veilig en capituleerde tegen stander Damman na bijna zes uur. Het kortste potje was die tussen invaller Bor en zijn opponent Hoonhorst. Beiden hadden de op dracht gekregen een remise af te dwingen en slaagden met vlag en wimpel. Na een kwartiertje kon het tweetal een consumptie gaan halen. DVS heeft eindelijk de eerste zege te pakken. Ten koste van 't Heer tje werd de 'hatelijke nul' uitge wist. Tegen de Hilversummers moesten de Soesters het zonder wisselspelers doen. Ze kwamen met 2-4 achter, maar vlak voor tijd schoot Marcel van Essen met zijn derde treffer zijn ploeg naar de overwinning. Ook 'Beca 2000' 10 slaagde er niet in om Selby de eerste nederlaag te bezorgen. Ondanks het ontbreken van Marcel van der Pas, die werd vervangen door Mark Tabak, won de Soester ploeg met 5-3. Het eerste punt kwam op naam van Harold Topper die zijn partij in twee sets naar zich toe trok. Mark Tabak kon er in zijn partij net geen derde set uitslepen. Zijn partij ging met 5-15 en 13-15 ver loren. De damesenkels werden wel allebei winnend afgesloten. Jolan- da van Cleef en Monique Visser hadden beide maar twee sets no dig om de tegenstandster aan de kant te zetten. Zowel de heren- als de damesdubbel verdienden met hun partijen een punt. De heren tekende voor een score van 15-6/ 15-13, de dames wonnen met 15- 12 en 15-11. Hierdoor was de zege met een stand van 5-1 al een feit. De onbelangrijke mixdubbels wer den weggegeven met een eind stand van 5-3 als gevolg. tis plaatsbewijzen zijn af te halen bij de VW aan de Steenhoffstraat, Idea aan de Willaertstraat, Prime- ra De Beer aan de Tamboerijn en Primera Zuid aan de Zuidprome nade. Soester kunstenaars hebben de prijzen ontworpen en vervaar digd, die volgende week in han den komen van de winnaars van de Soester sportverkiezing. Daarmee wordt de samenwer king tussen de sport en de cul tuur letterlijk en figuurlijk extra glans gegeven. De sportman, -vrouw en -ploeg en het sporttalent komen vrijdag 29 oktober in de schijnwerpers te staan, maar ook is er de bekend making van de genomineerden voor de Soester Cultuurprijs die begin volgend jaar van eigenaar wisselt. Volgende week is Circus Herman Renz op het evenemententerrein De Eng in Soest (zie ook elders in deze krant) en vrijdag is de tent van Circus Renz helemaal gereser veerd voor het Sport- en Cultuur- circus. Gaan sport en cultuur sa men of bijten ze elkaar? Dat zal blijken, tussen de leeuwen en an dere (roof)dieren die zich rond de circustent ophouden. Het Sport en Cultuurcircus begint om 19:30 uur. De organisatie van het voor Soest unieke festijn vond Nadjezda van Ittersum, Joop Phielix, Ruud Bart- lema en Imalda Lavalye bereid een kunstwerk te maken voor de sport verkiezing. Van Ittersum is verant woordelijk voor de prijs voor de sportploeg van het jaar (zie foto) die is gesponsord door de Soester Courant. De Rabobank, Smurfit Mercurius Golfkarton en de Sport Federatie Soest (SFS) maakten de andere prijzen mogelijk. De jury van de sportverkiezing heeft twee weken geleden de vol gende kandidaten (in alfabetische volgorde) genomineerd. Sportman: rolstoeltennisser Robin Ammerlaan, autocoureur Pim Hoekzema en schaker Daniël Stel lwagen. Sportvrouw: schaatster Sanne Delfgou, zitvolleybalster Marijke Roest en badmintonster Dse Vae ssen. Sporttalent: atleet Bryan van Leyenhorst, golfer Kevin Parinus- sa en turner Timon Sloos. Sportploeg: Thomas en Michael Deelen (jeu de boule), Firtina'93 (futsal) en StamSovoco dames (volleybal). Er is nog een beperkt aantal toe gangskaarten beschikbaar voor het Sport- en Cultuurcircus. Deze gra- Joop Phielix maakte deze trofee voor de Soester sportploeg van het jaar.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15