Hoge woning vangt veel wind 1 VARIA i ISPORTj Koepelconcert: primeur Carla Entrop is terug met expositie bij Bauers Zeer geslaagd concert Mannenkoor 'Apollo' Subsidie H. Familiekerk voor herstel glas-in-lood Badso alleen aan de leiding Tel Belefonische I Amsterdamse kunst roept herinneringen op aan Soest Zwemschool in Zeist heeft geen wachtlijst WOENSDAG 20 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT Buurvrouw sleept gemeente voor de bestuursrechter Cursus African Art bij SidK Nieuwe expositie Harry van der Wee in de Steenlinde Volksuniversiteit Soest Nederlandse spelling Kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk aanleveren Politie controleert voertuigen op Lange Brinkweg BADMINTON Leusder BC kan serie niet stoppen ^nfNSDAG 20 ÖKTQI Sportprogramma provincie Steil ATLETIEK Brigitte Heuschen VISSEN Van de Kraats Riagg-steungroep schizofrenie VRIJWILLIGERSHULP NODIG? gpotct ledene cvaettidciy 6u de Oud. ctwi maar 9, - Aatfrzan. E Sportuitslagen iirsus 'In de put? it de put!' ledium PASO luziek in Domkerk 0800 - 0432 Kwartierstatenmarkf genealogische club tadio Soest noet verhuizen De gemeente Soest kreeg er dinsdag flink van langs op de zitting van de bestuursrechter in Utrecht. 'De gemeente heeft beloofd dat er nooit naast me gebouwd zou worden', stelde Soesterse E. de Groot behoor lijk kwaad. En nu ziet zij op de Beukenlaan een hoge woning naast zich verrijzen met toe stemming van diezelfde ge meente. De Groot stapte naar de rechter. Omdat de gemeente Soest haar buurman Arkema in augustus ver gunning verleende om op zijn per- Ieder jaar organiseert Scholen in de Kunst een korte, multidiscipli naire cursus waarin een continent centraal staat. Ditmaal is Afrika aan de beurt. Menige uiting van moderne kunst wortelt in wat rond 1900 werd gekwalificeerd als 'pri mitieve kunsf. Zonder Afrika geen Picasso, zonder zwarte muziek geen Boogie-Woogie van Mond riaan. Voel je je aangetrokken tot deze bijzondere krachtige kunstuiting en vind je het een uitdaging om deze vertaalslag in de verschillende on derdelen aan te gaan? Dan is dit een inspirerende cursus. Gestart wordt met het onderdeel Djembé: je leert in vijf lessen de basisritmes bespelen op de Afrikaanse trom mel. Daarna vijf keer Afrikaanse dans, gevolgd door vijf lessen beel dende vormgeving. Tevens staat een boeiende lezing over de Zwar te Wortels gepland. Totaal 16 bijeenkomsten, start vrij dagavond 5 november. Locatie: Coninckstraat 58, Amersfoort. Kosten 225,00. Informatie/op gave: 033-479.80.14 of info@scholenindekunst.nl. Komende zondag (14 oktober), vindt bij galerie de Steenlinde, Lindenlaan 1, de opening plaats van de nieuwe expositie van schil derijen van plaatsgenoot Harry van der Wee. Er zijn ook beelden te zien van Petra Talsma. De opening is om 15:00 uur. De tentoonstel ling duurt t/m 28 november. Di Lassostaat 65', tel. 6022195 Op maandag 1 november (20:35- 22:05 uur) start bij Volksuniversi teit Soest een cursus Nederlandse spelling. Dit is een cursus voor liefhebbers van de Nederlandse taal die niet helemaal (meer) ver trouwen op hun kennis of die vin den dat ze elk jaar (te) veel fouten maken in het Groot Dictee der Nederlandse Taal. In zes lessen wordt stilgestaan bij de geschiede nis van de spelling, de zin en on zin van spellingwijzigingen, de ba sisprincipes van de spelling en de mogelijkheid en wenselijkheid van een fonologische spelling. Centraal zullen staan de voetangels en klemmen in de Nederlandse spel ling, zodat aan het eind van de cur sus de werkwoordsvervoeging geen geheimen meer voor u heeft. Ook is dan het gebruik van accent tekens, trema's en apostrofs - de zogenaamde diakritische tekens - zo klaar als een klontje, de regel van de tussen-n gesneden koek en kent u feilloos de regels voor het al dan niet aaneenschrijven van woorden. Het 'Groene Boekje' (Woordenlijst Nederlandse taal ISBN: 9075 566018) - verkrijg baar in iedere boekwinkel - zal de leidraad zijn bij deze cursus. Do cent is de neerlandicus drs. A.H. Jansen; de laatste jaren was hij de samensteller van de Soester Taal test. De cursusprijs is 43,00. Sieraden maken Ook op maandag 1 oktober (19:00-22:30 uur) wordt een workshop Sieraden maken gege ven. Op deze avond maakt elke deelnemer voor zichzelf een tren dy halsketting. De cursusprijs is 34,00, inclusief het basismateri aal: draad, slotjes, kralen, tussen- zetsels, hangers en basis jasseron- ketting. Tegen extra vergoeding kunnen bij deze ketting ook een armband of oorbellen worden ge maakt. Exclusieve materialen, zo als zilver of swarowski-stenen, zijn te koop bij de docente, mevrouw G.C. Breijer. Een leuke workshop met als resultaat een door uzelf samengesteld uniek sieraad. Aanmelden voor cursussen en aanvra gen van het programma kan bij Volks universiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, S 035-602.21.95 (in spreken kan altijd), e-mail: vu- soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag t/m donderdag 9:00-12:00 uur. In verband met de herfstvakantie is het kantoor gesloten tot maandag 25 oktober. Het programma is ook af te halen bij VW-kantoren en bibliothe ken in Soest, Baam en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest. ceel aan de Beukenlaan een oude woning af te breken en die te ver vangen door een nieuwe woning. De bouwplannen werden goedge keurd door de welstandscommis sie, maar waren niet in overeen stemming met het bestemmings plan. De woning was niet te hoog, maar het perceel was eigenlijk te smal. De provincie verleende ech ter een verklaring van geen be zwaar. Tegen die verklaring van geen be zwaar maakte de advocaat van de buren vooral bezwaar. Raadsman O. Wilkens benadrukte dat er al leen zo'n verklaring mag worden verleend als het bouwplan niet in grijpend is en geen afbreuk doet aan de omgeving. Wilkens bena drukte dat een vervangende wo ning die twee keer zo groot is als de bestaande woning juist wel in grijpend is. Bovendien past de woning die drie verdiepingen hoog moet worden niet in de buurt waar volgens Wilkens vooral woningen zijn gebouwd die bestaan uit een woonlaag en een kap. De buren vrezen verder dat ze veel privacy kwijt raken omdat vanuit het nieuwe huis recht in hun tuin wordt gekeken. Bovendien zou de kringloopcentrum SPULLEN HULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Zie ook: www.spullenhulp.nl Nu de zomervakantie achter de rug is, stromen de persberichten weer in toenemende mate bin nen bij de redactie van de Soes ter Courant. Veel activiteiten zijn ruim van tevoren bekend bij de organisatoren, maar worden pas op het laatste moment aan gekaart bij de redactie van deze krant. De redactie verzoekt alle 'leve ranciers' vriendelijk doch drin gend kopij en andere persbe richten zo vroeg mogelijk aan te leveren, indien mogelijk bij voorkeur minimaal een week voor de gewenste plaatsingsda tum. ze composities van o.a. Kyryl Stet- senko en Peter Iljitsch Tsjaikovsky. De dirigent nam tevens enkele soli voor zijn rekening. Speciale ver melding verdient de sopraansolis te Janna Wertwijn-Berends met haar na de pauze prachtig gezon gen soli in 'Chriestos woskresje' (Christus is opgestaan) van P. Grebjenshikov en het 'Wo Tsarst- wii Twojem' (Gedenk ons in Uw Koninkrijk...) van de Bulgaarse componist Dobri Christov. Het ensemble excelleerde met een mooi afgewogen koorklank en di rigent Frans Wertwijn leidde met vaste hand. Kortom, een primeur-concert waar velen nog lang aangename herin nering aan zullen behouden. Maar dat is het bekende Soester ensem ble wel toevertrouwd. Hopelijk zal de Culturele Commissie van Rési- dence Souveraine in de toekomst vaker concerten van zowel vocale als instrumentale ensembles en wellicht ook solisten organiseren. De ruimte heeft bewezen hiertoe zeer geschikt te zijn. Op donderdagavond 14 okto ber vond voor de allereerste keer een concert plaats in de koepel, het zg. binnenplein (atrium) van de Résidence Souveraine aan de Inspecteur Schreuderlaan. Voor deze pri meur had de Culturele Com missie van de Résidence het Soester Byzantijns Kleinkoor onder leiding van dirigent Frans J. Wertwijn uitgenodigd. In de weliswaar wat onwennige ambiance, waar het ensemble op de in het midden bestaande verho ging recht onder de glazen koepel stond opgesteld, werd het een prachtig concert voor een dank baar publiek, dat deels in de ruim te gezeten was, maar ook op de gaanderijen gewoon voor de eigen voordeur. De akoestiek in deze ruimte is verrassend te noemen, waardoor de klank van het SBK ook prachtig mengde en overal goed tot zijn recht kwam. Het ensemble bracht vóór de pau- Restaurant Bauers heeft sinds afgelopen zondag weer een nieuwe expositie. Carla Entrop exposeerde ook al in 2001 en was zeer geliefd bij de gasten van het restaurant. Carla Entrop is geboren in Utrecht in 1952. De meeste tijd van haar leven heeft zich afgespeeld rond om haar familie, speciaal haar drie dochters, daarom was het pas later in haar leven dat ze haar natuurlij ke talent ontdekte op het artistie ke vlak. Misschien dat het resultaat niet zo verwonderlijk is daar ver scheidene familieleden - onder wie haar vader en zusje, die zeer talentvol bleken - mooie tekenin gen en schilderijen hebben gepro duceerd. Met haar grote passie voor reizen en haar liefde voor kij ken naar kunst heeft ze veel ge leerd en zich ontwikkeld* in de schilderkunst. Haar grote interesse is het maken van aquarel portretten, met name van inwoners van de landen die ze heeft bezocht. Voorbeelden daar van zijn de Australische aborigi nals, Afrikanen, Egyptenaren, Grieken en Indonesiërs. Deze por tretten zijn duidelijk een voorbeeld van Carla's interesse in verschillen- Werk van Carla Entrop bij Res taurant Bauers. de vouceren en hun leefwijze. Ook haar flora-schilderijen, in aquarel, blijken zeer populair te zijn. Carla's liefde voor natuurlijke schoonheid is duidelijk terug te vinden in haar bloemschilderijen, mede door de vele kleuren en ver schillende variaties die zij in haar schilderijen gebruikt. Tegenwoor dig is haar werk meer in de stijl van het impressionisme. Dit geeft het oog de mogelijkheid om verder te kijken dan wat in eerste instan tie te zien is. Restaurant Bauers biedt aan maxi maal vier beeldende kunstenaars de mogelijkheid om bijvoorbeeld vier a zes schilderijen per persoon te exposeren. Ook de mensen met een kleinere collectie komen dan aan bod en het is voor hen ook niet zo'n grote investering om alle schilderijen eerst van een lijst te voorzien en/of achter glas te zet ten. Het schilderijenoverzicht bij Bauers is te vinden zijn op www.bauers.nl. Wie belangstelling heeft voor een volgende expositie kan zich melden via SS 035- 601.25.16. nieuwbouw letterlijk een schaduw werpen op een bungalow die er naast staat. Volgens Arkema klopt dat niet. De bouwer stelt dat zijn buren juist meer zonlicht krijgen door zijn nieuwbouw. De vertegenwoordiger van de ge meente Soest gaf aan dat de ge meente tot een positieve beslissing was gekomen omdat de plannen van Arkema heel goed passen in het toekomstige bestemmingsplan. De vertegenwoordiger benadrukte dat Arkema volgens de regels zelfs nog een veel hogere woning had mogen bouwen. Arkema zelf ver telde aan de rechter dat er veel verschillende woningen zijn ge bouwd op de Beukenlaan. Hij had zelf een groot aantal nog hogere woningen geteld. De bestuursrechter doet op 26 ok tober uitspraak. Op vrijdagavond 15 oktober heeft het Soester Mannenkoor 'Apollo' voor een bijna uitver kocht huis zijn najaarsconcert in de Open Hof gepresenteerd. Dat het allemaal zonder slag of stoot ging kan niet gezegd wor den. In verband met de grote belasting van uitvoeringen - o.a. herdenking Kamp Amersfoort, optreden bij zorgcentra en het onlangs gehou den korenfestival - waren de repe tities voor dit najaarsconcert tot een minimum beperkt. En de grote schrik kwam vlak voor de uitvoe ring: Soliste Andrea van Vuuren meldde zich ziek. Toch, op de avond van de generale repetitie, kon Andrea haar aandeel vervul len. Een 'paardenmiddel' had haar stem weer teruggeven. Het koor begon traditioneel het concert, onder de bezielende lei ding van Paul Michèl Tijssen en aan de vleugel Gijs Braakman, met 'Ecce, quomodo moritur' ter nage dachtenis van de overleden leden. Daarna werd een gevarieerd pro gramma afgewerkt van bekende en enkele nieuwe liederen, zoals 'Ave verum corpus', 'Chor der Priester' en 'Morning Has Broken'. Dat het koor in stijgende lijn is bleek wel uit de nieuwe stukken 'Lieblings- Aan de Strawinskylaan te Amsterdam is Galerie Vro- mans gevestigd. Zie: www. vromansgallery.com. Daar zijn tot en met 24 december onder meer twee solopresentaties te bewonderen van Ati Lichtveld (schilderijen) en Mari Shields (installaties). De in Amerika geboren en op Rhode Island opgegroeide beeld houwster Mari Shields (1948) laat in een prachtige expositiezaal van het Atriumgebouw haar houten sculpturen zien, zoals ze dat in de tachtiger jaren deed in de tuin van haar atelierwoning aan het le Heeserlaantje in Soest. (Zie ook mijn column op pagina drie.) Haar vaak met een kettingzaag bewerkte vormen in verschillende houtsoorten (esdoorn, iep, wilg) geven een uitstekend beeld van de vele installaties die zij creëerde in haar Amsterdamse atelier en in de lege fabriekshallen van Bruynzeel. Uit dikke stammen, kruinen, tak ken en andere fragmenten van bo men die Shields redde bij de boomchirurgen, bosbeheerders en groenafdelingen van overheden en bouwondernemingen schiep de beeldhouwster een tweede leven en een nieuwe kunstzinnige be stemming. 'Haar' bomen zijn afd ankertjes waar mensen letterlijk geen brood meer in zien, waarvan De expositie met werk van Mari Shields in de Amsterdamse galerie. de schoonheid niet wordt onder kend of domweg genegeerd. Zie haar boekje 'Wood works' (www.marishields.com). In de zaal er naast exposeert haar vriendin Ati Lichtveld (1942) der tig recente schilderijen en werken op papier. Ook zij woonde jaren lang in Soest van 1969 tot 1975. Veel heeft ze toen geleerd van de kunstenaarsfamilie Joosten, die een bronsgieterij had aan de Smits- weg en van haar contacten met Artishock. Licht, lucht en water spelen een cruciale rol in haar creaties van ge mengde techniek, inkt, olie en acryl. Muziek, mythologie en poë zie zijn haar inspiratiebronnen 'doordrongen van het mysterie van het leven, vervuld van verwonde ring en vibrerend van licht'. Een uitvoerige biografische schets op cd-rom over haar leven, haar werk en haar ideeën werd geschreven door Tosca Snijdelaar, in Soest ge boren en getogen en nu redacteur van Panofsky - Art Monographs te Amsterdam. Galerie Vromans in het Atriumge bouw is geopend op kantooruren van maandag tot en met vrijdag en elke zaterdag tussen 12:00 en 15:00 uur en na telefonische af- J.V. dit geval het kerkbestuur, lid wordt van de Utrechtse monumenten- wacht. Het bestuur van de kerk moet het lidmaatschap voor de uit betaling van de subsidie kunnen aantonen. De r.k. Heilige Familiekerk aan de Sint Willibrordusstraat 19, krijgt 7000 om de kapot te glas-in-Ioodramen te maken. De monumentencommissie heeft over het toekennen van de gemeentelijke bijdrage en het aanbrengen van isolerende beglazing positief geadviseerd. De glas-in-loodramen maken deel uit van het monument en staan beschreven in de monumentenin ventarisatie. Naast het herstel van de ramen komt er ook een betere thermische isolatie van het kerkge bouw. Aan de buitenzijde van de ramen wordt isolerende beglazing toegevoegd. De totale kosten van de werk zaamheden zijn begroot op 24.776. Bij de berekening van de subsidiabele kosten is de plaat sing van isolerende ramen en het neerzetten van de steiger niet mee genomen. De subsidiabele kosten komen dan neer op 18.279. Voor de 7000 die de monumen tencommissie adviseert is voldoen de dekking aanwezig binnen het beschikbare budget voor de monu mentenzorg 2004. Aan de aanvrager van de subsidie wordt wel de voorwaarde gesteld dat de beheerder van het pand, in De politie heeft op donderdagoch tend een brom- en snorfietscontro le gehouden op de Lange Brink- weg. Daarnaast werden er ook meerdere auto's met aanhangwa gen gecontroleerd. In totaal wer den 38 bromfietsen aan een kriti sche controle onderworpen: elf bleken geheel in orde te zijn. Voor de overige 27 bromfietsen zijn 44 bekeuringen uitgeschreven, onder andere voor te veel vermogen, geen bromfietscertificaat, te veel geluid en ondeugdelijke remmen, banden en stuurinrichting. Bij de controle van auto's met aanhang wagen schreef de politie zeven be keuringen uit, onder andere voor een niet (juist) bevestigde los- breekreminrichting, verkeerde ken tekenplaat en het ontbreken van kentekenpapieren platzchen' en 'Aus der Traube in die Tonne', die met een enorme discipline en overgave gezongen werden. Andrea van Vuuren begon haar aandeel aan deze avond met het 'Ave Maria' en daarna werd samen met het koor 'Benedictus' gezon gen. Haar optreden was een verrij king voor deze avond en een zeer welkome afwisseling, een mezzo sopraan waardig. Ook het prachtig door Andrea gezongen 'Porgi Amor, Qualche ristoro' van Mo- zart bracht het aanwezige publiek in extase. Ook het virtuoze optre den van Gijs Braakman en Paul Michèl Tijssen was een groot suc ces. Het Quatre mains van G. Bi- zet 'Le Bal' werd met allure ge bracht en dit bewees wel dat bei de heren muzikaal zeer begaafd zijn. De avond werd besloten, nadat de charmante presentatrice Karin de Lange een ieder bedankt had voor het slagen van deze avond, met de negro spiritual 'Jacob's Ladder'. Dat het publiek genoten heeft bleek wel uit het ovationele ap plaus. Als verrassing kregen de dames bij het verlaten van de zaal een mooie roos als aandenken aan deze avond. Conclusie: Het Soester Mannen koor 'Apollo' kan terugzien op een geweldig concert! in de tweede set herstelde ze zich enigszins. Het bleek niet voldoen de want ook de tweede set ging verioren (9-11). Inge Pauw ging kansloos ten onder tegen een zeer sterke tegenstandster, ze maakte slechts twee punten. De herendubbel leverde wel een overwinning op. De setstanden waren hier 15-9 en 15-1. Hoewel de dames een stijgende lijn in het dubbelspel hebben ingezet, lever de dit nog geen punten op. De dames van Leusden waren net wat beter en wonnen beide sets met 7- 15. Twee sterke mixpartijen brach ten Badso uiteindelijk de overwin ning. Stomp en Kaspers wonnen ruim met 15-6 en 15-1 terwijl Creutzberg en Pauw, na een zeer spannende en nipt gewonnen eer ste set (17-4) in de tweede set orde op zaken stelden (15-7). En zo kwam de eindstand uit op een 5- 3 zege. Na de derde overwinning en een gelijkspel vindt Badso zich zelf ongeslagen terug op de eerste plaats in de poule. pc provincie financiert de in- Badso heeft zondag tegen Leusder BC 6 weer de volle winst gepakt. Na de 5-3- over winning gaan de Soesterbergse badmintonners ruim aan de leiding in de poule. Opvallend was het scoreverloop dat bijna identiek was aan de vo rige twee ontmoetingen. De heren van Badso waren wederom een maatje te groot voor hun tegen standers. Rob Stomp won de eer ste partij zeer overtuigend met 15- 7 en 15-0. Hoewel tweede heer Eric Creutzberg in zijn partij be hoorlijk wat punten moest afstaan, kwam zijn overwinning geen mo ment echt in gevaar (15-12, 15- 11). Bea Kaspers begon matig (1-11), In de marathon van Amsterdam heeft Brigitte Heuschen haar per soonlijk record aangescherpt. Ze passeerde de meet in het Olym pisch Stadion na drie uur, 28 mi nuten en twintig seconden. Ook Aaldrik Tiktak (3.03.12) en Edgar Cukier (3.42.30) lieten een p.r. noteren, maar dat was niet zo ver wonderlijk. Beide atleten van AV Pijnenburg volbrachten voor het eerst de klassieke afstand. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Na één wedstrijd leidt Willem van de Kraats de wintercompetitie van de Snoekbaars. Met duidelijk ver schil was hij zaterdag aan de Vecht met 62 vangsten (11.91 meter) de gevierde man. Gerrit Ruizendaal, die tweede werd, bleef steken op 9.73 meter, Kik van de Hoef pak te de derde prijs met 8.64 meter, welgeteld een centimeter meer dan Ales de Greeff. De zestien deelne mers aan de eerste van tien wed strijden hadden hun handen vol. Samen hadden ze 535 keer beet. Er komt een nieuwe zwem school in Zeist, die ook voor inwoners van Soesterberg aan trekkelijk is. Zwemschool Wa ter en Ko gaat in november van start met het geven van verkor te zwemopleidingen en vakan- tiesnelcursussen voor jonge kinderen. Er zijn geen wacht lijsten en de kinderen halen binnen zeven maanden of in de schoolvakanties hun A- en B- diploma. In ons waterrijke land kunnen kin deren niet snel genoeg leren zwemmen. Dit is echter lang niet altijd mogelijk. In plaatsen als Soesterberg bijvoorbeeld, waar geen zwembad is. Waar wel een zwembad is, staan kinderen vaak langdurig op de wachtlijst voordat ze hun eerste zwemles kunnen krij gen. Eenmaal begonnen, duurt het vaak nog anderhalf tot twee jaar voor het A- en B-diploma zijn be haald. Snel, veilig en goed leren zwem men is belangrijk en kan bij Zwemschool Water en Ko. De zwemlessen en vakantiesnelcursus- sen voor het zwemdiploma A en B worden gegeven in het zwembad van Hotel Oud Loiidon aan de Woudenbergseweg in Zeist. De initiatiefnemers van Zwem school Water en Ko zijn Oscar Pij pers, Yvonne Janssen en Oscar Boelema, alle drie gediplomeerd zwemonderwijzer met een jaren lange ervaring in het geven van verkorte zwemcursussen en vakan- tiesnelcursussen aan jonge kinde ren. De zwemschool in Zeist werkt alleen met kleine lesgroepen. De kinderen krijgen veel persoonlijke aandacht en begeleiding. Ze wor den op een plezierige wijze in kor te tijd opgeleid voor een zwemdi ploma. Ouders hoeven niet meer maande lijks het lesgeld te voldoen, maar kunnen een pakket aanschaffen met onbeperkte diplomagarantie. Ze betalen vooraf een vast bedrag tot één of beide zwemdiploma's zijn behaald. In november gaat de zwemschool van start met de wekelijkse zwem lessen. De kinderen krijgen één keer per week twee uur zwemles en worden vóór de zomervakantie opgeleid voor het zwemdiploma A en B, zodat de ouders met een ge rust hart de vakantie aan het wa ter kunnen doorbrengen. Tevens organiseert de zwemschool vakantiesnelcursussen. Kinderen krijgen in een basisschoolvakantie dagelijks enkele uren zwemles en worden opgeleid voor het zwemdi ploma A of B. De eerste vakan- tiesnelcursus voor het A-diploma is in de kerstvakantie in Hotel Oud London in Zeist. Nu inschrijven voor de zwemcur- sus of vakantiesnelcursus betekent snel starten met zwemles, want op alle lesdagen en in de vakantiewe ken zijn op dit moment nog plaat sen vrij. Meer informatie over de nieuwe zwemschool is te vinden op www.waterenko.nl, of via SB 0318- 50.47.50. Riagg Amersfoort Omstreken start op 9 november met een on dersteuningsgroep voor familiele den en directbetrokkenen van mensen met schizofrenie. Wanneer iemand in de eigen omgeving lijdt aan schizofrenie, heeft dat voor de naaste familie en andere directbe trokkenen meestal verregaande gevolgen. Naast praktische gevol gen, rijzen vaak ook vragen als 'Hoe ga ik ermee om?' en 'Hoe hou ik mijn hoofd boven water? Ook is er vaak behoefte aan het uitwisselen van ervaringen met 'lotgenoten'. De afdeling Preventie van Riagg Amersfoort Omstreken start op 9 november een ondersteunings groep voor familieleden en direct betrokkenen van mensen met schi zofrenie. De ondersteuningsgroep omvat zeven bijeenkomsten van ieder twee uur op de dinsdag avond. Aan de orde komen onder meer: ervaringen met de hulpver lening, het leren omgaan met de persoon met schizofrenie en de ziekte schizofrenie in het alge- Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg meen. Daarnaast komen onder werpen als medicatie en juridische zaken aan bod. Ook is er ruim ge legenheid voor het uitwisselen van eigen ervaringen. De bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van het Riagg aan de Westsingel 41 te Amersfoort. Kos ten: 12,00. Informatie/aanmel ding: Rianne Kasander, Riagg Amersfoort Omstreken, afde ling Preventie, 88 033-460.35.00. INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl Futsal 21:05 Utrecht FC (Utrecht) Basketbal 15:00 Red Stars (D)-JRCBür 2C bekerronde (Beukendal) Handbal 20:40 Smeeing/BDC (Hu smeer 2 (Beukendal) Korfbal 15:30 Activitas-KVO Voetbal 14:30 Candia'66-WZ'49 (Rj nen) 14:30 AH'78-Hees (Huizen) 14:30 Eminent Boys-'t Vliegdi (Utrecht) 14:30 Cobu Boys-SEC (Ame„ foort) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (H)-L stad 3 (De Bunt) Waterpolo 16:15 DJK/ZAR-Duinkikket (H) (Amsterdam) Voetbal 14:00 Soest-Hollandia (Bojl straat-Oost) 14:00 Zebra's-SEC (Hilversum)! l§ Telefonische Hulpdien- n gaat voeren op RTV •echt. Ze stelt 33 duizend ^iro beschikbaar om het tele foonnummer van de diensten lil Utrecht en Hilversum (035- 6215414) onder de aandacht te brengen. Met het geld kunnen zes maanden jg 28 tv-spots per week worden gezonden. Doel is om de 'amsbekendheid te vergroten van In naar twintig procent van de •volking. S Telefonische Hulpdiensten Futsal 21:05 FC Weesp-DVS (Weespll 21:50 SEC-OSO 1 SCHAATSEN SV Eemland 100 meter dames: Esther de Zm 13.63, Simone van Dorresteijn 17( (val); heren: Sonny Berghuis 12.2: Daan van Rhee 12.90, Tijs van Steen 12.85 300 meter dames: Es4 de Zeeuw 36.32, Simone van Doro teijn 32.90; heren: Sonny Bergt 30.85,Tijs van der Steen 31. 500 meter dames: Marjanne U 47.52, Marloes Faddegon 48.30,5 mone van Dorresteijn 52.09, Esthen Zeeuw 56.69; heren: Maarten Fad; gon 42.36, Vincent Verburg 45.0 Yorick Delfgou 45.66, Wouter Lj 47.83, Daan van Rhee 47.96, Sor Berghuis 48.92, Jelmer van Vel 49.20, Tijs van der Steen 50: 1500 meter dames: Marjanne 2.3A49, Marloes Faddegon 2.37. heren: Maarten Faddegon 2.11.21,Yo riek Delfgou 2.25.51, Wouter Lip 2.27.64, Vincent Verburg 2.37. (val), Jelmer van Velzen 2.41.5 AV Pijnenburg Marathon Amsterdam. Aaldrik 3.03.12, Brigitte Heuschen Edgar Cukier 3.42.30 (allen persoo: lijk record). Irik Tikts 3.28.2» i persoo: [iagg Amersfoort Omstreken rganiseert de cursus 'In de put? rit de put!' voor ouderen met Échte tot matige depressieve klach- :n. Daarbij kan men denken aan: imberheid, moe zijn, matheid, talen en piekeren, de zin niet in- jen, niet kunnen genieten en het sbben van schuldgevoelens. In de irsus van 10 bijeenkomsten leren [e cursisten hoe ze zelf de klacb- in kunnen verminderen of over winnen. Ze krijgen meer grip op in eigen gedachten, gevoelens en :drag en voorkomen daardoor :rergering. le cursus start op woensdagmid- ig 1 december. Belangstellenden ijgen in november een kennis- lakingsgesprek met de begelei- :rs. Men kan zich rechtstreeks, mder verwijzing, t/m uiterlijk 24 ivember aanmelden. De kosten jn 25,00 (tenzij dit bezwaarlijk Informatie/opgave: Coby tngenkamp, Riagg Amersfoort Omstreken, afdeling Preventie, ffi 033-460.35.00. i'ie maandag 25 oktober een jloem meeneemt naar het clubge- ouw van De Vriendschap, kan |eze aan 'Gertien van de Gracht even. Dit medium zal dan waar- emingen verrichten. De bloemen- kan.ee is georganiseerd door EA.SO Soest en begint om 20:00 liur in het pand aan de Mezenhof De entree bedraagt 2,00 voor gden en 4,50 voor andere be- igstellenden. .aterdag 23 oktober: Domorga- ist Jan Jansen speelt acht orgel werken van de grote Duitse com- tnisten uit de barok: Ciacona c ,011; Preludium en fuga D dur; rater unser im Himmelreich; Toc cata F dur, alle van Dietrich Bux- tehude; Ciacona f moll van J. Pa- chelbel; Preludium en fuga e moll van N. Bruhns; Vater unser im~ Himmelreich van G. Böhm, en Toccata d moll BWV565 van J.S. Bach. Aanvang: 15:30 uur. Sepp Binnenkort krijgen we weer een aantal verande- Eric en chariotte Voorn: 2e op Lor ringen op de kabel die de don Open, 6e op Internationa] I.:ji Ujj je don, 5e Masters IDSF Papendal enigIele,IS,e en fle rat"° °'J IDSF Luik. Frans en Roeilie Kerstens: 5C seniors] 2 klasse D standaard. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar 1 huis brengt. Er komt weer wat nieuws aan. Wat lat betekent? Je kunt bellen over: verslaving sexualiteit geslagen worden alleen zijn iemand verliezen Op woensdag 20 oktober organi seert de Nederlandse Genealogi sche Vereniging afdeling Amers foort en Omstreken voor de twee de keer een kwartierstatenmarkt De nieuw ontvangen kwartiersta ten worden overzichtelijk op pane len gepresenteerd. Er is gelegen heid om met anderen informatie uit te wisselen. Voor aanvullende 'genealogische informatie zijn er stands ingericht. Behalve de vele uitgebrachte genealogische cd- roms kunnen ook een aantal ge nealogische bestanden van de Ne derlandse Genealogische Vereni ging en de omvangrijke verzame ling van de Vereniging Veluwse geslachten worden geraadpleegd. Een kwartierstaat is een systema tische opstelling van voorouders van vaders- en moederszijde. De naam 'kwartierstaat' is ontleend aan de wapenkunde. Er is daarom ook gelegenheid om na te vragen of er van een familie misschien ook een wapen bestaat. Iedere belangstellende is van har te welkom. De markt wordt ge houden in het conferentiecentrum van Onze Lieve Vrouw Ter Eem, Daam Fockemalaan 22 te Amers foort (zaal 4), van 20:00 tot 22:00 uur. Informatie: 88 033-461.14.74. Een bescheiden voortzetting van de kwartierstatenmarkt is te ver wachten in het gemeentearchief van Amersfoort, dat ter gelegen heid van de Landelijke Archieven dag op 30 oktober de hele dag ge opend is. ja, joh? la, 't is toch niet te geloven. Zijn le medewerkers van Radio Soest iet druk in de weef geweest om edereen in Soest duidelijk te ma ren hoe ze naar die fantastische lokale zender kunnen luisteren. Saan ze dat veranderen dan? inderdaad, zonder inspraak of re ferendum wordt Radio Soest ver huisd. En als je dat nou niet wil, hè, wat dan? Nou dan krijg je op de plek waar Radio Soest nou te vinden is iets heel anders te horen. Nou? Ach man, hou toch op. Te gek voor woorden. Moeten al die luis teraars weer gaan zoeken naar de lokale zender. Zeg moeders, weet i'i waar ik nou die Brassbandmu- tiek kan horen? Ik ben Kees Vroon kwijt! En moeder weet het ook niet Nee, precies. Maar de juffrouw bij de kabelmeneer zegt dat iedereen persoonlijk een brief krijgt en dat daar alles in staat over de verhui zing van Radio Soest. Waar kun je ze dan ontvangen? Als je radio op de kabel is aange sloten dan komt Radio Soest op 102.4, dat is een stukje naar links. Maar dat gebeurt pas op 9 novem ber. Anders nog? Nou, dat kun je wel zeggen. De brievenbus en mijn e-mail puilden zowat uit van de post. Hoezo? Nou dat stukje over Cliff Richard want Cliff is helemaal geen homo seksueel. Onee? Nee! En hij heeft ook nooit het songfestival gewonnen. Ja jonge, ik oen zelfs bedreigd. Je meent het, waarmee dan? Echt bedreigd. Als ik geen sorry zeg dan gaan ze een hele dag Cliff Richard op de radio draaien. Allemachtig Sorry

Soester Courant | 2004 | | pagina 16