'GRAAG GEDAAN!' mz Markt moet kwalitatief beter Is gras wel of niet akkerbouw? Toon Hermans Huis present bij ANWB-tankstation Soest Leerlingen Griftland College verdienen geld voor school in Mali lACTUEELj Hi. Nieuwbouw Molenstraat hangt af van vergunning Windhond Bewoners Smitsveen bepalen toekomst van hofjes Wel-Thuis in Klaarwater o Onderzoek naar mogelijkheid van andere locatie(s) Soest moet huiswerk de Eng deels opnieuw doen Bingo Klaarwater Verhuizing Peters Baan op pad voor verkoop abonnementen Ludieke actie om burger te laten krabben CDA-kamerlid Nihat Eski in Soest ING Bank, Soest Man rijdt onder invloed van alcohol Richting Hospice Lijsterbeslaan geen Mansardelaantje Discussieavond en uitslag enquête PAGINA 4 :tober 2004 WOENSDAG 20 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 sst 155 )soest.nl oniferen 1 den GUNNINGEN 114 oktober een kapvergunning zijn ngevraagde kapvergunnin ussen at Svl 1 - 4 lijsterbes, 4 iristusdoorn 3 prunussen 's en (kastanje, berk, eik) ïek/Zonnedauw - 6 bo- manstraat - 10 meidoorns belangen te worden ge- /ergunning kunnen dit nen vier weken na deze ;en bij de afdeling Wijkbe- r van de gemeente Soest, 5t, telefoon (035) 609 36 vier weken liggen de aan- n ook ter inzage op de af- Infrastructuur in het ge- MINGEN et 14 oktober ar 2004 liferen, 1 larix 1 larix men, 2 berken :onifeer ïnifeer rk, 2 sparren en het genomen besluit a verzending van het be diend bij het college van s van de gemeente Soest, 5t. De weekmarkt in Soest krijgt nieuwe impulsen. Dat moet al thans het vervolg zijn op een breed onderzoek dat de ge meente door een extern bureau laat uitvoeren. Diverse locaties komen daarbij onder de loep te liggen. Het onderzoek (kosten vijf- tot achtduizend euro) is aangezwen geld door de WD. Als het aan de liberalen ligt, verplaatst Soest haar weekmarkt van de Smitsweg naar de Van Weedestraat, tussen de ro tonde en de kruising met de Stad houderslaan. Eventueel opteert de WD ervoor dat de donderdag- markt in het Smitsveen blijft en dat er op een andere dag een tweede markt in de noordelijke winkel straat bijkomt. Als de winkeliers participeren, kan een braderieach tige sfeer ontstaan, meent de WD die haar initiatiefvoorstel mede liet ingeven door de marktkooplui, van wie een zeer grote meerderheid weg wil uit het Smitsveen. De PvdA wil onder geen beding dat de markt uit het Smitsveen ver dwijnt. De kramen op de donder dagmorgen zijn een bindend ele ment voor de wijk, aldus deze frac tie die haar oor te luisteren heeft gelegd bij het wijkbeheerteam. GroenLinks zou de markt iets ver derop willen plaatsen, op het plein bij het Breed Educatief Centrum De Plantage. 'Niet doen', vindt de WD, 'dat leidt de scholieren af'. De andere fracties lopen niet voor de muziek uit en wachten de uit komst van het onderzoek af. GGS wil dat diverse locaties, waaronder de Tamboerijn in Overhees, in het onderzoek betrokken worden. De raad stemde in met het initiatief voorstel van de WD, zodat wet houder Bert Krijger van economie opdracht zal geven tot een onder zoek. Centrale plek De marktkooplui zelf hebben maar één wens: zo snel mogelijk naar de Van Weedestraat. Twee van hen hielden donderdagavond de raad voor, dat de markt recht heeft op een centrale plek. De vrees van winkeliers voor concurrentie snap pen ze niet. Regionaal marktbe- stuurder E. Netten beweerde dat overal in het land de marktkramen en de winkels eikaars positie juist versterken. De marktbezoeker loopt nog even snel een winkel in en andersom. 'Het is goed voor de markt, de winkels en de klanten.' Netten rekent op een toeloop van Baarnaars als de markt naar de Van Weedestraat wordt verplaatst. Tel uit je winst, aldus de markt koopman. Ook zijn collega Hans Middelho ven pleitte voor verplaatsing naar het centrum. 'Daar heeft de markt zijn historie en kan ze het meeste bieden aan winkels en klanten.' Hij wil zo snel mogelijk weg uit het Smitsveen dat hij omschrijft als een probleemwijk. 'We hebben last van geschreeuw op de galerijen, ontrui mingen door de politie en we heb ben zelfs brandend meubilair op de markt gehad.' Dat laatste argument ging er bij. burgemeester Koos Janssen niet in. 'Het type incident kan niet de maatstaf zijn. Als er overlast is, is die niet op één plek geconcen treerd. Uit hoofde van veiligheid is er geen voor- of nadeel van deze locatie. Als er overlast is en die wordt gemeld, doen we daar in samenwerking met de politie iets aan', aldus Janssen die inhaakte op de opmerking van Ans Mann (GroenLinks) dat de uitlatingen van Middelhoven kunnen leiden tot (verkeerde) beeldvorming. Valt gras- en hooiland onder het begrip akkerbouw? De ge meente Soest zal de Raad van State ervan moeten overtuigen dat dit niet het geval is. De Kroon deed vorige week uit spraak in de laatste twee be roepschriften over het gebruik van de gronden op De Eng. De gemeente werd in het gelijk gesteld over het aspect, dat er geen paarden of andere dieren mogen lopen en grazen. Volgens het be stemmingsplan is het akkerbouw gebied en daarin horen dieren niet thuis. Blijft over de vraag of gras en hooi akkerbouwproducten zijn. Zo ja, dan mogen de grondeigenaren het als zodanig gebruiken. Zo nee, dan moeten ze er een vorm van akker bouw op realiseren. Volgens de gemeente is het laatste het geval, maar van de motivering van Soest is de Raad van State -in tegenstel ling tot de rechtbank- niet onder de indruk. Daarom moet de ge meente haar huiswerk op dit punt opnieuw doen. In de praktijk betekent dit dat de gemeente de twee bezwaarschrif ten van grondeigenaren helemaal opnieuw moet beoordelen. Soest zal haar argumentatie over het gras- en hooiland daarbij moeten verbeteren, dan wel verduidelijken. Het volgende station in deze juri dische procedure is dan de recht bank, alvorens de Raad van State zich er weer mee gaat bemoeien. Tenminste, als de grondeigenaren voet bij stuk houden. Wethouder Bart Krol vindt de uit spraak 'niet prettig'. Aan de com missie ruimtelijke ordening gaf hij te kennen, dat het college erop vertrouwt dat het de rechter en de Kroon alsnog kan overtuigen van zijn gelijk. De uitspraak van de Raad van Sta te betekent een forse vertraging en leidt tot meer kosten. Voor Soest is het van groot belang dat ze als nog het hoogste bestuursorgaan van ons land achter zich krijgt. Lukt dat niet, dan zouden andere grondeigenaren kunnen besluiten om op hun land ook gras te laten Ontmoetingscentrum Klaarwater houdt vrijdag 29 oktober een bin go voor 55-plussers. Zij kunnen voor 3,50 een speelkaart kopen en meedoen (inclusief een kopje koffie/thee). De zaal aan de Wiar- di Beckmanstraat gaat om 19:00 uur open, een half uur later begint de eerste bingoronde. groeien. De gemeente wil juist dat er gevarieerde akkerbouw wordt geteeld. De afgelopen jaren lag de gemeen te met ongeveer tien grondeigena ren op de Eng in de clinch. Het ging daarbij om onder meer het verwijderen van illegale bouwsels, zoals hekwerken. Ook moesten paarden van de weilanden worden gehaald. In deze zaken werd de gemeente wel in het gelijk gesteld. Stel je voor: je woont al jaren op een plek waaraan je gehecht bent en ineens krijg je de opdracht met je familie en je bezittingen te ver huizen naar een onbekend land. Het overkwam Abram, duizenden jaren geleden. En hij ging! Hij durfde, want God ging met hem mee en had hem het nieuwe land en een groot nageslacht beloofd. Zondagmorgen preekt dhr. M.K. Drost uit Nijkerk hierover in de gereformeerde kerk (vrijgemaakt). De dienst begint om 10:00 uur in gebouw Schuilplaats, Parallel weg 1. Om 17:00 uur begint de middag- dienst. Ds. B. Schaaij uit Dronten is dan de voorganger. Belangstel lenden zijn welkom in beide dien sten. Info: 88 602.52.34. Het Toon Hermans Huis Amersfoort, inloophuis voor mensen met kanker en hun naasten, is van vrijdag 22 t/m zaterdag 30 oktober aanwezig tijdens de openingsweek van het ANWB tankstation in Soest. Van 08:00 tot 18:00 uur zullen vertegenwoordigers van het Toon Hermans Huis Amersfoort bezoekers ontvan gen en ze wegwijs maken met tanken. Ook zullen ze de be zoekers attenderen op het Toon Hermans Huis Amers foort waar mensen met kanker, partners, familie en vrienden uit Soest ook van harte welkom zijn. De ANWB helpt mensen op weg. Het Toon Hermans Huis Amers foort (THHA) doet eigenlijk het zelfde. Daar worden mensen met kanker en hun naasten ook weer op weg geholpen na dat onheil spellende bericht waarmee één op de drie Nederlanders ooit te ma ken krijgt: u hebt kanker. Je wereld stort in. Natuurlijk doen artsen en verpleegkundigen alles om de ziekte te bestrijden en patiënten zo goed mogelijk te behandelen. Maar voor aandacht van hun ang sten en onzekerheden is helaas weinig tijd. Deze aandacht gaat al tijd uit naar de ziekte zelf. Dat is begrijpelijk.... maar niet genoeg. Daarom opende het Toon Her mans Huis dit jaar de deuren aan de Regentesselaan 39 (tegenover het station), in Amersfoort. Naast het vergroten van de naams bekendheid van het Toon Her mans Huis Amersfoort in Soest is het doel van de aanwezigheid tij dens de openingsweek van het ANWB tankstation ook fondsen werving ter verdere exploitatie van het huis. Vertegenwoordigers van het Toon Hermans Huis zullen be zoekers wegwijs maken met tanken en attenderen op het hoe en waar om van het huis, de regionale functie (het inloophuis staat open voor mensen met kanker en hun naasten uit het Meander Zorgge bied, een gebied waar ook Soest toe behoort) en de activiteiten die er plaatsvinden. Voor de inzet van hun diensten voor de ANWB ont vangen zij een financiële vergoe ding die normaal gesproken be taald wordt aan een professioneel promotieteam tijdens de openings week van het ANWB tankstation. Daarnaast geeft de ANWB ook een donatie aan het THHA. Het ANWB tankstation in Soest is het 12e tankstation dat door de ANWB in Nederland wordt geo pend. Het voormalige Shell tank station aan de Soesterbergsestraat 76 is verbouwd tot ANWB tank station. Vanaf 22 oktober kan er op dit station 24 uur per dag 7 dagen in de week met een aantrek kelijke korting per liter worden getankt. Dit is in de openingsweek zelfs 10 cent per liter op de gemid delde landelijke adviesprijs. Bij de schone, goed verlichte en met ca mera's beveiligde pompen kunnen zowel ANWB-leden als niet-leden terecht voor benzine en diesel. Tanken en betalen geschiedt op een eenvoudige wijze. Bovendien wordt over uw veiligheid continu gewaakt met camera's. 24 uur per dag is er cameratoezicht op het gehele terrein en bij vragen of pro blemen is een druk op de knop voldoende om u meteen in contact te brengen met de meldkamer van de ANWB Wegenwacht. Betalen bij het ANWB tankstation is bij zonder eenvoudig en is te vergelij ken met het pinnen van geld bij de geldautomaat. U betaalt met uw bank- of giropas, Multi Tank Card, Travel Card of een Visa Credit card met pin en de ANWB mobi- iiteitspas. Nieuw is het gebruik van de ANWB Lidmaatschapskaart. Hiermee kan een extra korting' worden verkregen. Meer informa tie hierover kunt u vinden op de instructiefilm op het ANWB tank station. Aanbiedingen Ter gelegenheid van de openings week en in de periode daarna zijn er speciale openingsaanbiedingen. Zo zal tijdens de openingsactivitei ten de Wegenwacht met twee mensen aanwezig zijn op het ANWB tankstation. Zij verzorgen voor zowel ANWB-leden als niet- leden, een gratis Check Up van uw auto. Aan de hand van een korte checklist zal de auto op een aantal punten worden gecontroleerd. De gedachte achter deze Check Up is dat de Wegenwacht ook graag iets doet voor automobilisten zonder dat hier direct een aanleiding toe is. Ook de VW/ANWB winkel in Soest, gevestigd aan de Steenhoff- straat 9b, zal bij de opening van het ANWB Tankstation haar me dewerking verlenen. Het promo tieteam zal kortingsbonnen uitrei- Vrijwilligers van ijsvereniging de Peters Baan gaan deze weken weer de straat op om abonnementen voor de ijsbaan te slijten. Zij gaan langs bij de mensen die vorig jaar ook een abonnement aanschaften. Wie niet thuis is, krijgt later nog maals bezoek. Soesters die de verkoper dan weer missen, kunnen op zaterdag 27 november naar de openbare ver koop aan de kassa van de ijsbaan aan de Eemweg. Iedereen kan dan tussen 10:00 en 12:00 uur alsnog een abonnement tegen geredu ceerd tarief krijgen. Het abonnement kost 3,00 voor kinderen tot en met 14 jaar en 6,00 voor ouderen. Na 1 decem ber worden deze tarieven verdub beld. Voor een enkel bezoek aan de ijs baan moet (bij openstelling) 75 cent (t/m 14 jaar) en 1,50 (ouderen) worden neergeteld. De gemeente gaat eens bekijken of ze weer een ludieke actie kan be denken, die de burgers ertoe aan zet om op de stoep voor hun huis zelf onkruid te gaan krabben. In de eerste helft van de jaren negentig verspreidde Soest gratis krabber tjes onder de inwoners. Ans Mann van GroenLinks vindt de tijd rijp om opnieuw iets in die richting te ondernemen. De stoe pen zien er niet uit, zei ze vorige week in de raadzaal. Wethouder Harry Witte beloofde zijn gedachten erover te laten gaan. Op de gemeentelijke afdeling, zo zei hij, verkeerde men in de veron derstelling dat volgens de algeme ne plaatselijke verordening burgers verplicht zijn de stoep voor hun woning te krabben, maar dat is niet het geval. 'We hebben er niets over gelezen.' Het CDA-Soest/Soesterberg heeft voor een openbare bijeenkomst op dinsdag 26 oktober het Tweede Kamerlid drs. Nihat Eski uitgeno digd. Hij komt spreken over actu ele onderwerpen, zoals o.m. de sociale zekerheid, de zorg en de arbeidsverhoudingen. De bijeen komst wordt gehouden in de re creatiezaal van Mariënburg, Bur gemeester Grothestraat 80. Aan vang: 20:00 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. ken waarmee een bodywarmer met maar liefst 50% korting kan worden gekocht bij de VW/ ANWB winkel in Soest. Tevens zal er op donderdag 28 en vrijdag 29 oktober een demonstratie worden gehouden van het routenavigatie systeem ENGIN van ANWB. Op deze dagen ontvangt iedere tan kende ldant op vertoon van de tankbon van die dag maar liefst 100 Euro korting op Engin. Op vrijdag 5 en zaterdag 6 novem ber wordt er van 08:00 tot 18:00 uur een dashboardsponsje cadeau gegeven en op vrijdag 12 en zater dag 13 november een kniematje (voor iedere tankende klant, zo lang de vooitaad strekt). Voor meer informatie over de ANWB: www.anwb.nl. Voor meer informa tie over het Toon Hermans Huis Amersfoort en de activiteiten die er plaatsvinden: www.thha.nl. Nihat Eski. Onze persoonlijke dienstverlening is uitgebreid. Om u te laten ervaren hoe dat voelt, trakteren we u op donderdag 28 oktober in Soest op een paar bijzondere diensten. Tijdens het boodschappen doen, bij het tanken en op de parkeerplaats. Graag gedaan! Van Weedestraat 10, Soest, tel. 0800-7011 Tweedejaars leerlingen van het Griftland College zaten vrij dagochtend eens een keer niet in de schoolbanken. In plaats daarvan brachten ze hun tijd door met het verkopen van al lerlei lekkers in de drukke win kelstraten. Hiermee zamelden de leerlingen geld in voor een onderwijsproject van de Derde Wereld Groep (DWG) Soest in Mali. Het onderwijs in Mali staat nog in de kinderschoenen. In de dorpjes Tambale en Farabako kan bijna 100% van de mensen niet lezen en schrijven. Het vrijwel ontbreken van onderwijs maakt het voor de bevolking lastig om de armoede te ontvluchten. Het Griftland College gaat daarom een schooltje in Mali met geld hel pen aan onderwijsmateriaal. De directeur van de arme school wil met het aanschaffen van een aan tal schoolboeken het onderwijs verbeteren. Ook wil hij het dak, dat pas geleden door een orkaan werd verwoest, door cement ver stevigen zodat het gebouw veiliger wordt. Voor al deze maatregelen is een bedrag van ongeveer 4500 nodig. De 13-jarige Eileen droeg vrijdag ochtend, samen met haar vriendin nen Emmy en Raisja, haar steen tje bij. Op de Van Weedestraat hadden ze vlakbij een supermarkt een kraampje neergezet. Eileen: 'We staan hier al vanaf 9 uur 's ochtends. Bijna alles is al uitver kocht. We verkopen hier zelfge bakken cake en koekjes. Gistera vond zijn we begonnen met het bakken, het duurde ongeveer twee of drie uur.' Het beviel Eileen uitstekend om een keer niet op school te hoeven zitten. 'Maar dat is het niet alleen, je kan op deze manier arme men sen helpen. Het is ook wel leuk dat je tegen de mensen kan zeggen dat je iets voor een goed doel doet', aldus een trotse Eileen. Vindingrijk De leerlingen waren zeer vinding rijk in de methoden om geld in te zamelen. De activiteiten liepen uit een van culinaire hoogstandjes en entertainment voor bejaarden tot het wegbrengen van boodschap- - penkarretjes en statiegeldflessen. Ook werden er zelfgemaakte siera den en sleutelhangers verkocht. Weer andere leerlingen gingen tui nieren of voorzagen de auto van Raisja (l) Emmy en Eileen (r) achter hun kraam met zelfgebak ken cake en koekjes. Foto: Soester Courant een wasbeurt. Om 13:00 uur mochten de kinde ren hun kraampjes opruimen en het verdiende geld meenemen naar school. Nadat al het geld onder leiding van de mentoren was ge teld, werd in de aula van het Grift land College een bedrag van ruim 5000 overhandigd aan voorzit ter Ans Mann van dc DWG Soest. De organisatiecommissie van de actiedag noemde het grote geldbe drag een 'geweldig resultaat'. Wanneer er een onherroepelij ke bouwvergunning wordt ver strekt voor het plaatsen van een korenmolen aan de Molenweg dan zal daar hoogstwaarschijn lijk kleinschalige woningbouw op de hoek van de Molen straat-Molenweg uit voort vloeien. Het college van B&W stemt in principe in met woningbouw op het perceel dat ligt binnen het be stemmingsplan Zuidelijke Eng. Wel moet dan worden voldaan aan stedenbouwkundige randvoor waarden. Volgens het bestaande bestem mingsplan mogen op het perceel geen gebouwen worden neergezet. Een gedeelte van de gronden staat wel aangeduid als 'wijzigingsbe voegdheid'. Dit houdt in dat de bestaande bestemming 'Tuin' kan De politie hield zondagmorgen op de Van Weedestraat een automo bilist aan. Door zijn vreemde rijge drag dacht de politie dat de man met alcohol op achter het stuur zat. Na de ademanalyse bleek dit vermoeden te kloppen. De 34-ja- rige Soester blies 505 ug/1. Dit is ruim twee keer de toegestane hoe veelheid. Een rijverbod en een procesverbaal waren het gevolg. Omwonenden van de carrés aan de Ereprijsstraat en de Va leriaanstraat in Smitsveen wor den door de gemeente Soest betrokken bij de toekomst van de speelplekken. Op dinsdag 26 oktober organiseert de ge meente tussen 18:30 en 20:00 uur een inloopavond waarin omwonenden de plannen voor hun carré kunnen bekijken. In een eerder stadium, begin au gustus, stuurde de gemeente al brieven rond waarin voorstellen voor een nieuwe inrichting van de hofjes werden gedaan. Ook werd bewoners de mogelijkheid gebo den om zelf suggesties te doen voor een nieuwe inrichting. De reacties op de voorstellen van de gemeente waren niet allemaal even positief. Er zijn omwonenden die liever zien dat er niets wordt ver anderd aan de speelplekken. Nu de gemeente het nieuwe plan heeft uitgewerkt wil zij echter we ten waar de voorkeur van de be woners uiteindelijk naar uitgaat. Men kan kiezen uit twee varianten. Bij de eerste blijft de huidige situa tie intact. Wel plaatst de gemeen te het carré dan onderaan de prio riteitenlijst. Dit betekent dat de komende tien jaar niets wordt ge daan aan onderhoud van de speel plekken. De speeltoestellen blijven dan staan totdat ze wegens ouder dom of onveiligheid weggehaald moeten worden. Ze worden dus niet vervangen. Bij de tweede variant wordt het gemaakte inrichtingsvoorstel van de hofjes uitgevoerd. De aanwezi ge speeltoestellen zoals klimrek- ken, wipkippen en glijbanen wor den dan weggehaald. De gemeen te belooft wel dat er een aantrek kelijke en bespeelbare plek voor terug komt. De beplanting en ver harding worden bovendien gereno veerd. Er ontstaat dan een plek die zoveel mogelijk moet aansluiten op de wensen van de omwonenden. worden omgezet in bestemming 'Molen'. De stichting van molen 'De Windhond' heeft een verzoek om medewerking gedaan voor het bouwen van twee woningen aan de Molenstraat/hoek Molenweg. De herbouw van de oude molen moet verderop aan de Molenweg plaats vinden. Voorwaarden De gemeente stelt aan de nieuw bouw wel een aantal voorwaarden. Belangrijkste criterium is dat de nieuwe woningen qua karakter zul len moeten aansluiten op de al be staande woningen. Dit moet onder anderen worden bereikt door de zelfde goot- en nokhoogten van de kleinschalige bebouwing aan de Molenweg aan te houden. Ook moet de voorgevelrooilijn gelijk lopen met die van de woning op Molenweg 11. Hierdoor blijft de ruimtelijke kwaliteit en identiteit van de Molenweg behouden. Het college van B&W wil hoe dan ook eerst de afloop van de bouw vergunningsprocedure van de Windhond afwachten alvorens het instemt met het realiseren van de nieuwbouw. Het wil hiermee voor komen dat de herbouw van stel lingkorenmolen 'De Windhond' in gevaar komt als gevolg van de nieuwbouw op het terrein. door Maijan Haak Elkaar actief ontmoeten! Dat is het thema van de festiviteiten in het kader van Soest 975 jaar. Onze werkgroep, altijd op zoek naar mo gelijkheden het hospice onder de aandacht van heel Soest en Baarn te brengen zag haar kans. Een ge sprek met comitévoorzitter Cees Vos en Johan Hilhorst leverde een prima aanbod op. 'Als jullie willen kun je tijdens het korenfestival aandacht vragen voor jullie initia tief. En als je slim bent dan zamel je tegelijkertijd geld in, want dat hebben jullie vast nodig.' Een aan bod dat we nooit afslaan. En het moet gezegd; twee keer zeven koren en twee keer vijfhonderd belangstel lenden ontmoetten elkaar in de Pet rus en Pauluskerk. Echt een pri ma voorbeeld van elkaar actief ontmoeten. Twee bestuursleden, Joost 's mid dags en ik 's avonds, kregen elk anderhalve minuut om iets over het hospice te vertellen. Een bijna on mogelijke opgave want we kunnen er allemaal een avondvullend ver haal over houden. De hulp van zo veel mensen die ons een warm hart toedragen, de zoektocht naar het laatste geld, het soort huis dat we voor ogen hebben, onze bezoeken aan hospices elders in het land, ga zo maar door. Dan is anderhalve minuut niet veel. Maar toen we de avondopbrengst telden waren we ervan overtuigd dat het toch lang genoeg was. Meer dan vierhonderd euro. Maandag ochtend bleek dat de middagop brengst nog hoger was. Meer dan vijfhonderd euro! Tellen we daarbij de kaartjes met toezeggingen op die bezoekers en koorleden de week na het concert instuurden, dan komen we ruim boven de duizend eum uit! Ook dat noem ik elkaar actiefont- moeten. Was u niet in de gelegenheid het korenfestival te bezoeken dan krijgt u een nieuwe kans. Volgen de week wordt bij iedereen die geen NEE/NEE- of NEE/JA sticker op zijn brievenbus heeft een folder van het hospice bezorgd Ontmoet ons actief en vul in die kaart ach terop. We zijn er bijna en vrijwilli gers kunnen we goed gebruiken! Heeft u wel een sticker en dus geen folder? Bel ffi 035-602.33.13 en we brengen er persoonlijk één bij u thuis. Marjan Haak is voorzitter van de ini tiatiefgroep voor het Hospice Soest- Baarn. Informatie: 035-602.33.13. De Lijsterbeslaan houdt dezelfde naam. Dit heeft de gemeenteraad besloten. Toekomstige bewoners van de laan op het voormalige Randstadterrein zagen de straat naam liever gewijzigd in 't Mansar delaantje. De bewoners beoogden met het voorstel het bijzondere ontwerp van de woningen (mansardedak) in de straatnaam vast te leggen. De gemeente vond de logica in de straatnaamgeving belangrijker. De straten in de omgeving heten Kas tanjelaan, Eikenlaan en Buntweg. De naam Lijsterbeslaan, die daar goed bij past, is inmiddels in het stratensysteem opgenomen. INGÜi) BANK DENKT MET U MEE Voor de inwoners van Klaarwa ter wordt maandag 1 november een informatie- en discussie avond gehouden. Zij krijgen de uitslag van de Wel-Thuis en quête te horen en kunnen dis cussiëren over (de toekomst van) hun wijk. Niet minder dan veertig procent van de bewoners stuurde het for mulier ingevuld terug naar het Raadhuisplein. Voor een enquête is dat een hoog percentage. Wel-Thuis is een project, waarbij gepoogd wordt wijken levensloop- bestendig te maken. Dat wil, kort samengevat, zeggen dat alle leef tijdsgroepen er samen kunnen wo nen en er voor iedereen voldoen de voorzieningen zijn. Voor elke groep in de wijk moet een goed woonmilieu worden geschapen, zodat zij er in principe van de wieg tot het graf kunnen wonen, aldus de gemeente. Het is een programma van de pro vincie dat door Soest als eerste op Klaarwater is geprojecteerd. Basis criteria zijn voldoende geschikte woningen, een geschikte leefomge ving, aanwezigheid van welzijns werk en diensten ter ondersteuning van zelfstandig wonen en een goe de bereikbaarheid van de zorg. Daarom werd Klaarwater in de af gelopen periode onderworpen aan een zogenoemde quick scan en bekeek de gemeente de toeganke lijkheid van voorzieningen in de wijk. Omdat de leefomgeving een van de criteria is, zal de overlast van jongeren in de wijk ongetwijfeld op 1 november ter sprake worden gebracht. Maar het is bij deze ge legenheid niet de bedoeling dat dit het hoofdonderwerp wordt. Bij Wel-Thuis gaat het om veel meer andere zaken. De wijkbewoners zijn door de ge meente schriftelijk uitgenodigd voor de bijeenkomst. Deze vindt plaats in ontmoetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beck manstraat en begint om 19:30 uur. Uw voordeel onderweg GRATIS CHECK UP* van uw auto op het nieuwe ANWB Tankstation in Soest. En een aantrekkelijke korting per liter Van vrijdag 22 t/m zaterdag 30 oktober van 9:00 tot 17:00 uur Dubbel voordeel dus bij het nieuwe ANWB Tankstation aan de Soesterbergsestraat 76 in Soest. U profiteert van 0,10 korting* per liter en bovendien krijgt u extra korting met de ANWB Mobiliteitspas en de ANWB lidmaatschapskaart. Daarnaast ontvangt u ook geheel gratis een check up van uw auto door de ANWB Wegenwacht. Zowel leden als niet-leden profiteren tijdens de actieperiode van dit voordeel. Met uw ANWB tankbon van die dag kunt u direct doorrijden naar onze eigen wegenwacht. Goede reis. ai tankbon van die dag.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5