fcummi SOES Ruud Bartlema schildert gedichten van Jan Visser Honderddui Geen vergu van carport Veel bekijk /toerkoop Reisburo Hagen aruóhocK Rubens Kwartet speelt in het Cenakel 'De teerling is geworpen!' (Cultuur in Soest na 2004) Janine Jansen, Kees Hülsmann en 2x Stradivarius in Soest Kokendhete bronnen, vulkanen, watervallen en de Blue Lagoon. WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT 'De sterren van de hemel' Spirituele avond Volksuniversiteit Soest Kerstversieringen Cultureel Café op 11 november DataDidact Concert Ned. Cantorij, H. Familiekerk bij Tevens fewiderfcwd Even binnen kijken Lezing: Hoofdpijn en homeopathie Workshop musical ij Idea PAGINA Collecteren voor Alzheimer Film 'House of Sand and Fog' Sanne Gijzel krijgt car D Wel verleende vergun: Klarinet in teken van geschiedenis 975-jarig Soest Tot 5 december is bij galerie Lydie Wind aan de Korte Os- sendam een bijzondere exposi tie te zien. Het gaat oni een op merkelijk 'Soester' project, waarin twee plaatselijke kun stenaars - Ruud Bartlema en Jan Visser - op een unieke ma nier samenwerken. De twee Soesters kennen elkaar nog niet zo lang, maar ze kunnen het - artistiek gezien - uitstekend met elkaar vinden. In elk geval is de beeldend kunstenaar Bartlema (in het dagelijks leven ook predi kant van de Oude Kerk) een be wonderaar geworden van de poë zie van de woordkunstenaar Visser (vooral bekend als oud-wethouder en columnist van deze krant). 'Toen ik ze las wist ik meteen dat ik iets met die gedichten wilde doen,' legt Bartlema uit. Hij doelt in het bijzonder op Vissers laatste gedichtencyclus 'Er is leven op de dierenriem', waarin hij aan elk van de twaalf 'sterrenbeelden' een ge dicht heeft 'opgehangen', om het maar even oneerbiedig te zeggen. De gedichten zijn overigens zeer uiteenlopend naar vorm en stijl, en de inhoud varieert - zoals liefheb bers van Vissers poëzie intussen weten - van speelse ironie tot sub tiele ernst. 'Ik ben dol op series,' zegt de Soes ter schilder/predikant, die eerder al schilderijen maakte naar aanlei ding van gedichten van o.m. Hans Andreus, Gerrit Achterberg en Huub Oosterhuis. 'Ik zit nooit om inspiratie verlegen, maar gedichten vormen een onuitputtelijke bron. En die van Jan Visser zitten vol mooie, poëtische beelden. Het is de poëzie van een columnist, zou je kunnen zeggen. Hij wil wakker schudden! Tegelijkertijd proef je dat hij graag de spot drijft met de astrologie en de horoscopen uit de krant. Hij werpt het masker van de rationalist niet af, maar is deson danks een zeer gevoelig mens...' De meeste van de twaalf schilde- Een allerzielen viering met helder ziende waarnemingen vindt dins dag 2 november plaats in spiritueel centrum Het Horusoog aan de Birkstraat 101a. De bijeenkomst is georganiseerd door De Ontmoe ting, een platform voor praktische spiritualiteit. De aanvang is 20:00 uur, de entree bedraagt 12,50. Vooraf reserveren is gewenst. Dit kan bij Joke Coster, tel. 6853589. rijen zijn intussen af; alleen aan de Ram en de Stier moet hij de laat ste hand nog leggen. Bartlema werkt (opnieuw) in gemengde techniek, met een mengeling van Oost-Indische inkt en een soort 'druktechniek', waarbij de kleuren op een gewassen pentekening wor den opgebracht. Het resultaat is buitengewoon kleurrijk, ook al omdat in elk schilderij een stukje bladgoud is verwerkt. Weerstanden 'Dat is Jan wel waard...' aldus de schilder, die vindt dat de Soester dichter in zijn eigen omgeving be slist wordt onderschat. Volgens Bartlema is er sprake van wat hij noemt een 'Leon de Winter-effect'. De Winter is naar zijn mening een 'puntgave' schrijver die echter door zijn journalistiek optreden veel weerstanden oproept. 'Dat neemt een groot deel van de animo voor zijn boeken weg. En zoiets geldt ook voor Jan Visser. Hij schrijft fantastische gedichten, maar heeft een beetje te lijden van een ver- Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Bij Volksuniversiteit Soest kunt u binnenkort enkele cursussen of workshops volgen waarbij u idee ën krijgt om uw huis of tuin aan te kleden in de kerstsfeer. Op maandag 8 november start een mozaïekcuTSus van drie les- avonden. Mozaïek leent zich uit stekend voor glimmende objecten. In de donkere dagen voor, maar ook na kerstmis, kunt u een extra romantische sfeer in huis brengen met kaarsen. In deze cursus maakt u een unieke kaarsenkrans, ge maakt van wandtegels, glasmo zaïek en kraaltjes. De docente, mevrouw Anita Vreugdenhil leert u zo de beginselen van het werken met mozaïek en u hebt een leuk en creatief object in huis. Cursustijd: 19:30-21:30 uur, prijs: 28,00, materiaalkosten: 15,00. Op dinsdag 16 november staat een workshop kerstdecoraties op het programma onder leiding van mevrouw Marianne van Voorst. In een avond worden met natuurlijke materialen twee decoraties ge maakt: voor buiten een 'voeder- klok' en voor binnen een decora tie in glas. Aan de deelnemers wordt gevraagd een glazen bokaal, windlicht, schaal of vaas mee te brengen, de docente zorgt voor het verdere materiaal. Tijd: 19:30- 22:00 uur, prijs: 17,00, materi aalkosten: 9,00. Tarot Op donderdag 4 november is er nog plaats bij de workshop Tarot. Tarot is een spel met 78 kaarten, dat volgens een logisch systeem gerangschikt wordt en vol wijsheid is. In deze workshop krijgt u eerst een korte geschiedenis van de tarot en daarna enige basisinformatie van de tarotkaarten. Werkend met de kaarten ontdekt u gedurende de dag wat deze voor u kunnen bete kenen. De workshop is bedoeld voor mensen die willen kennisma ken met de tarot en er nog weinig of niets van af weten. Hebt u een pak tarotkaarten, neem dit dan mee. Tijd: 10:00-16:30 uur, cur susprijs: 25,00. Aanmelden: Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3765 EB Soest, SS 035-602.21.95 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; maandag t/ m donderdag 9:00-12:00 uur. Het pro gramma is ook af te halen bij VVV- kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest. In de concertserie van het Ce nakel te Soesterberg speelt op zaterdag 6 november het Ru bens Kwartet. Dit jonge ensem ble heeft zich in de vier jaar van zijn bestaan al een bijzondere positie verworven op de Neder landse podia en was winnaar van een aantal prestigieuze prijzen. Hun motto geeft precies aan waar het bij het spelen van strijkkwar tetten om gaat. 'Als kwartet bespelen we één in strument met zestien snaren. Maar we blijven ook vier individuen met een eigen karakter. Het zoeken naar de balans tussen eenheid en individualiteit maakt het zo bijzon der om een strijkkwartet te zijn.' 'Een ware ensemblecultuur waar in hartstocht en uitdrukkingskracht hand in hand gaan met een fijn gevoel voor kleur en stijl.' Zo oor deelde de jury van de Kunstprijs 2004 (voorheen Philip Morris Fi- nest Selection over het Rubens Kwartet. Het jonge kwartet, opge richt in 2000, studeert momenteel fulltime aan de Nederlandse Strijk kwartet Akademie (NSKA) onder leiding van Stefan Metz, cellist van het voormalige Orlando Kwartet. Naast de intensieve opleiding aan de NSKA concerteert het Rubens Kwartet op zowel kleine als grotere podia in binnen- en buitenland, zoals het Concertgebouw, de Doe len en Muziekcentrum Vreden- burg. In 2002 maakt het kwartet een concertreis door Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. In dat kader concerteerden zij op uitno diging van de Orpheum Stiftung ter bevordering van jonge solisten in de Tonhalle te Zürich. Het Ru bens Kwartet is ook regelmatig te gast op festivals, waaronder het Orlando Festival en het Internatio nale Strijkkwartetten Festival in Lubéron (Fr). Prijzeii Behalve de prestigieuze Kunstprijs 2004 won het kwartet het Kamer- muziekconcours Almere 2003, 'De teerling is geworpen!' is het thema van het vierde Cultureel Café, dat door CultuurPuntSoest en het Cultuurplatform Soest wordt georganiseerd op don derdagavond 11 november om 20:00 uur bij de culture le vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46A. Tijdens de begrotingsbehande ling - op 2 november a.s. - zal de gemeenteraad een besluit nemen over verschillende cultu rele financiën in de naaste toe komst. Over de consequenties van deze beslissingen wordt in het Cultureel Café nagepraat met de wethouder van Cultuur, Harry Witte, met Kees Waag- meester (Artishock), Joke Mul der (VVD), Marianne Hou- kamp (Idea kunstencentrum, theater en bibliotheek), Teun Middelkoop (Soest 2002) en Bert Smit (Cultuurplatform Soest). Lineke Kortekaas van het Fonds voor Podiumprogram mering en Marketing (FPPM) zal een presentatie geven over het fonds dat in 2001 is opge richt. De komst van het FPPM betekent een grote omslag voor de podiumkunstsector. Podia kunnen aanspraak maken op ondersteuning, waarbij hun am bities op gebied van program mering en publieksbereik cen traal staan. De avond zal verder in het te ken staan van het werk van de Soester kunstenaar JudiGor, godin van het Knikkerpad en talloze andere kunstprojecten. Op 19 september jl. kwamen tientallen kinderen bij elkaar om onder begeleiding van Judi Gor een eigen knikkertegel te maken voor het Knikkerpad '975x975 knikkers'. Samen zul len deze tegels een knikkerpad vormen dat bij het gebouw 'De Plantage' aan de Smitsweg zal worden geplaatst. Tijdens het Cultureel Café op 11 november zullen beelden worden ver toond van het Knikkerpad en het nieuwe project van JudiGor, 'De Container'. Zangeres Rosamint Faas zingt (latin/jazz) de sterren van de hemel en wordt daarbij begeleid door Sander Eggen op gitaar. Wie zelf een interessant cultu reel nieuwsfeit wenst te melden krijgt daar uiteraard alle gele genheid toe in de speakerscor ner. Na afloop is er ruim gele genheid om elkaar te ontmoe ten onder het genot van een drankje en live muziek. De zaal is open vanaf half acht en vrij toegankelijk voor iedereen. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet/e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl 'Boogschutter' van Ruud Bartle ma - een van de twaalf dierenriem schilderijen naar gedichten van Jan Visser. keerde beeldvorming...' De expositie (met de aanspreken de titel 'De sterren van de hemel') vindt ditmaal niet in een kerk plaats, zoals de recente, zeer suc cesvolle tentoonstelling van He- breeuwse-letterschilderijen in 'zijn' Oude Kerk. Dat is volgens Bartle ma een bewuste keuze. Het 'be reik' in de officiële kunstwereld is dan een stuk groter en de galerie van Lydie Wind is er volgens hem een ideale plek voor. De tentoon stelling gaat deze week van start, maar wordt pas komende zondag (31 oktober) officieel geopend. Galerie Lydie Wind is gevestigd aan de Korte Ossendam 51 in Soest-Zuid en is geopend op don derdag, vrijdag, zaterdag én elke eerste zondag-van-de-maand van 13:00 tot 17:00 uur (eventueel ook op afspraak via 82 588.03.14). De vermaarde violisten Janine Jansen en Kees Hiilsmann spe len de drie vioolconcerten van Johann Seb. Bach op hun in strumenten, gebouwd door de beroemde vioolbouwer Anto- nio Stradivarius, komende za terdagavond 30 oktober in de monumentale H. Familiekerk aan de St. Willibrordusstraat. Het concert begint om half acht. Het is het tweede concert in de reeks jubileumconcerten die gege ven worden van september tot en met december ter gelegenheid van het 45-jarig jubileum van de Ne derlandse Cantorij. De solisten worden begeleid door instrumen talisten van de Nederlandse Can torij met Jan Jansen aan het klave cimbel. Ook bij dit concert geeft Maarten Kooij een toelichting. De toegang is naar draagkracht (met een richtbedrag van 7,00). Het is aan te raden vroegtijdig aanwe zig te zijn. Janine Jansen. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 was het in 2002 en 2003 'Quartet in Residence' in Aldeburgh (UK) en is het geselecteerd voor de con certreeks Het Debuut2004, een tournee die jonge talentvolle mu sici langs de belangrijkste Neder landse zalen voert. Het Rubens Kwartet bestaat uit: Eefje Habra- ken, viool; Quirine Scheffers, viool; Roeland Jagers, altviool; Joachim Eijlander, cello. Zaterdag 6 november, Cenakel Amersfoortsestraat 18, Soester berg, aanvang: 20:15 uur, zaal open 19:30 uur. Toegangsprijs 17,00. Kaartverkoop: §8 0346- 33.25.18 of aan de zaal op de avond van het concert. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSELbv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Uneto-Vni ry Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Tussen bij de Wereldwinkel 'even langs lopen' of er daadwerkelijk 'even naar binnen gaan' zit een we reld van verschil. Bezoekers mer ken vaak dat het 'even een kijkje nemen' behoorlijk kan uitlopen.- Dat is maar goed ook, want de producten die er liggen verdienen alle aandacht. Door het kopen van de producten krijgt de maker of maakster van het werk loon naar werken. Dit komt omdat voor het artikel een eerlijke prijs is betaald. De producenten kunnen hierdoor makkelijker in het noodzakelijke levensonderhoud voorzien. Mede werkers van de Wereldwinkel vin den het leuk om klanten over de achtergrond van het werk in te lichten. Met het oog op de komen de feestdagen is het een goed idee om eens een kijkje te nemen in de winkel met artikelen uit ontwikke lingslanden. De winkel is op maan dag van 13:00 tot 17:00 uur geo pend. Dinsdag tot en met zaterdag kan men er van 9:30 tot 17:00 uur terecht. 88035-6028132. Onlangs maakte ik kennis met IJsland en ik kan iedereen een bezoek aan dit bijzondere stukje Europa aanbevelen. Op slechts 3 uur vliegen van Nederland tref je in een prachtige wereld van vul kaangesteente, imposante gletsjers en sluimerende vulkanen nog een ongereptheid aan waar je stil en rustig van wordt. Op weg van de luchthaven naar de hoofdstad Reykjavik ligt midden in een lavaveld de beroemde Blue Lagoon. In dit natuurlijke bad, dat weliswaar naar zwavel ruikt, baad je in een geothermische bron met warm mineraalrijk zeewater. Met korrelige witte modder kun je je huid insmeren en na 10 minuten voelt dit als herboren. Enkele hoogtepunten: Geysir, Gullfoss en walvisspotten. Veel toeristische bezienswaardig heden bevinden zich in het zuid westen van IJsland. Een bezoek aan het geothermische gebied Geysir mag zeker niet ontbreken. De Strokkur is een geiser die om de paar minuten een straal van 20 30 meter de lucht in spuit. Ook de Gullfoss, een sprookjesach tige waterval die in de koude sei zoenen grotendeels bevroren is, is zeer indrukwekkend. Als de zon schijnt vormen zich boven de waterval verschillende regenbogen. Tussen eind juni en begin oktober zijn er vanuit Reykjavik verschil lende boottochten mogelijk langs de kust. Niets is zo spannend als in de verte walvissen te spotten. Ook zijn er verschillende vogelsoorten te bewonderen, zoals aalscholvers, papegaaiduikers en zeefuten. Reyjavik is 'the place to be' Reykjavik is de hoofdstad van IJsland. Deze stad is verrassend trendy, modern en zeer veelzijdig. In de hoofdstraat 'Laugarvegur' Marieke Hagen Toerkoop Reisburo Hagen bevinden zich leuke winkeltjes met veel IJslands design, cafeetjes en restaurants. Net zo leuk zijn de kleine zijstraatjes met allerlei leuke boetieks met bijzondere en originele kleding en woonacces soires. Het uitgaansleven van de stad staat ook buiten de IJslandse grenzen hoog aangeschreven. Zeker in het weekend, voordat de discotheken en cafés vollopen gaat de IJslandse bevolking eerst uitge breid uit eten. Wilt u meer weten over IJsland, aarzelt u niet en kom even langs op ons reisburo, ik zal u graag vertel len waar u moet zijn voor de mooiste plekjes Soesterbergsestraat 22, 3768 E J Soest Telefoon 035 6022803, www.toerkoophagen.nl Op woensdag 3 november houdt Klassiek Homeopaat Guus Kruis uit Soest een lezing over de moge lijkheden van een homeopathische behandeling van hoofdpijn en mi graine. Honderdduizenden mensen lijden aan migraine en spannings hoofdpijn of aan beide. Andere vormen van ernstige hoofdpijn zijn clusterhoofdpijn en aangezichtspij- nen. De precieze oorzaak van mi graine en aanverwante hoofdpijn is onbekend. Erfelijkheid kan een belangrijke rol spelen en bij vrou wen soms de menstruatiecyclus. Ook stress en spanningen kunnen een aanval uitlokken. In alle lagen van de bevolking en op alle leeftij den kan hoofdpijn voorkomen, ook bij kinderen. Ter behandeling van hoofdpijn kunnen door de arts diverse soorten medicijnen worden voorgeschreven. Guus Kruis heeft een praktijk voor klassieke homeopathie in Soest en heeft in haar praktijk ervaring op gedaan met de behandeling van hoofdpijn en migraine. Kijkend naar de klachten en de constitutie wordt een specifiek bij de patiënt homeopathisch middel gezocht, met goede resultaten. Zij zal in haar lezing hierover vertellen. Aanvang: 20:00 uur. Adres: Smitsweg 44A. Entree: 4,00. Opgave bij Guus Kruis, Prunus laan 28, 88 588.12.22. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 30 oktober Bluesnight met Howlin' Bill His Blues Circus Een avond om niet te missen! De Blues-werkgroep heeft voor deze avond de show van de alom be kende Howlin' Bill op het pro gramma staan. De uit België af komstige bluesartiest werkt nooit zonder zijn circus, zoals zijn andere drie muzikanten genoemd worden. De naam Howlin' Bill his Blues Circus onthult eigenlijk al hoe de avond zal verlopen. Sinds enige tijd is gitarist Little Chris overge komen van de eveneens Belgische groep 'Last Call'. Hij wordt wel eens vergeleken met Eric Clapton, maar dan beter. Samen met How lin' Bill is hij gezichtsbepalend voor de band. Daarmee willen we de ritmetandem, bestaande uit bassist Walkin' Winne en de drummer Magie Frank Pauwels, natuurlijk niets te kort doen. Howlin' Bill neemt de zang en mondharmoni- ca voor zijn rekening. Samen bren gen zij stevige blues, afgewisseld met rustige nummers en r&b, van Chicago via Memphis tot aan de West Coast. Dat zij bekend en ge. liefd zijn blijkt wel uit reacties die we ontvingen van de auteurs van blues websites bij het plaatsen van dit concert in hun agenda's. Had 2004 verscheen hun eerste geva- rieerde en uitstekend geproduceer de full cd 'Cool It' op Pink Re. cords met 12 bluesnummers, waar- van maar liefst 11 eigen werken. Verschillende goede recensies vie len hun ten deel. Howlin' Bill his Blues Circus heeft alles in zich om fabuleus te worden. Je hoeft deze keer niet naar België om het mee te maken maar kunt gewoon in Soest genieten. Aanvang: 22:00 uur. Entree: 10,00. Voorverkoop: 15:00- 16:00 uur aan de bar. Zaal open 21:30 uur, zaal dicht 23:30 uur (of eerder als het vol is). Howlin' Bill His Blues Circus. Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek geeft kinderen van 10 tot 12 jaar op zaterdag 30 oktober van 11:30 tot 14:30 uur de moge lijkheid om eens echt in een musi cal te spelen. Tijdens de intensie ve workshop 'Musical aan de pia no' studeren de kinderen een com plete scène in. Ze worden daarbij begeleid door drie vakdocenten in dans, spel en zang van afdeling Musical. De scène die wordt ingestudeerd vertelt de afloop van het verhaal over twee koninklijke families, die ieder aan de rand van een groot bos wonen en al eeuwen ruzie met elkaar hebben. De ruzie gaat over de gekste dingen: over land, de kleuren die ze dragen, wie nou -echt koninklijk is enz. De beide families hebben ieder hun eigen stijl en sfeer. De kinderen van deze families worden vrienden, maar echt gemakkelijk is dat niet. De workshop vindt plaats in het theater van Idea en heeft een eigen decor. Voor kleding en attributen wordt gezorgd. De kinderen zullen live worden begeleid aan de piano. Aan het einde van de workshop (om 14:20 uur) wordt de scène ge presenteerd aan ouders, vrien den en andere bekenden. Iedereen is van harte welkom! Hou je van toneelspelen, dansen en zingen? Dan is deze workshop net iets voor jou. Schrijf je snel in, er is nog plaats! De kosten voor deze workshop bedragen 22,50. Informatie/inschrijving: Idea, Wil- laertstraat 49, 3766 CP'Soest, 88 (035) 609.58.29, www.ideasoest.nl. De Stichting Alzheimer Nederland heeft van 8 tot en met 13 novem-" ber haar landelijke collecte. In heel Nederland, dus ook in Soest, gaan dan ruim 15.000 collectanten de De Stichting is op zoek naar men sen die willen helpen met .collecte ren of willen bijdragen aan de or ganisatie in de eigen wijk. Belang stellenden kunnen bellen naar §8 035-6028621. Zondag 31 oktober The Hammersfield Stompers Gezellige traditionele jazzmuziek bij de overgang naar de wintertijd. Het orkest heeft standaard een podiumbezetting van 6 muzikan ten maar speelt ook vaak als loop orkest onder de naam Royal Dixie Paraders Soest. Dixielandmuziek is net uitgangspunt, maar niet het énige. Alles wat de band maar leuk vindt en met plezier en en thousiasme kan spelen, wordt ge speeld. Bezetting: Aad Overeem - klarinet, saxofoon; Bas Toscani- trompet, cornet; Siebe Overeem - trombone; Nick van Vulpen - ban jo; Jaap Kruijt - slagwerk; Jan Breukelman - tuba. Aanvang: 15:00 uur. Entree gratis. The Hammersfield Stompers. Maandag 1 november 'House of Sand and Fog' is een spannend opgebouwde thriller over een conflict over een huis, een verandawoning met uitzicht op de Stille Oceaan. Deze verder sim pele woning behoorde aan Kathy (Jennifer Connelly), maar zij wordt door de politie het huis uit gezet. Uit apathie ha het afkicken van een drugsverslaving heeft ze een paar honderd dollar aan de gemeente niet betaald. De nieuwe eigenaar is Behrani (Ben Kings- ley), die er een 'investment proper- ty' in ziet: goedkoop kopen, duur verkopen. Hij is sinds kort Ameri kaans staatsburger uit Iran, waar hij diende in het oude leger van de Sjah als kolonel. Beide partijen hebben hun gelijk, want de belas ting aan Kathy bleek ten onrechte te zijn opgelegd. Ze zijn beiden niet van plan om hun houvast aan de Amerikaanse Droom, dit huis van zand cn mist dat zoveel voor ze betekent, te verliezen. De span ningsboog van dit zeker geen ge makkelijke conflict is, mede dank zij een knap script, goed opge bouwd en zoals de openingsscène met een stukje van de afloop laat zien, zijn er geen winnaars, alleen maar verliezers. De film is gebaseerd op de gelijk namige bestseller van Andre Du- bus III. Zijn boek werd in het vliegtuig gelezen door Vadim Pe- relman, die als regisseur tot dan toe nog geen speelfilm had ge maakt. De film ontving drie Oscar nominaties, onder andere voor beste vrouwelijke bijrol voor de vrouw van Behrani, gespeeld door Shohreh Aghdashloo. (USA 2003, 126 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 88 035-602.93.67. Meer informatie op internet: artis- hock-soest.nl. Scène uit 'House of Sand and Fog'. Het Militaire Luchtvaart Mu seum aan de Kampweg in Soesterberg heeft vorige week de 100.000" bezoeker in 2004 ontvangen. Sanne Gijzel uit Amersfoort was de gelukkige en werd feestelijk onthaald. Op 20 oktober, omstreeks 11:00 uur passeerden opa en oma Jansen .uit Amersfoort met hun kleinkin deren Thomas en Sanne Gijzel de I entree van het Militaire Luchtvaart Museum. Sanne Gijzel werd ver welkomd, als 100.000* bezoeker van dit jaar. Ze bezocht de Natio nale Modelbouw Manifestatie die in het museum werd gehouden. Tijdens de manifestatie kwam de bezoeker van het Militaire Lucht vaart Museum alles te weten over het bou dellen voertuig zelfgebc vervaari werden gepresei terrein de mod delbouv duizend grote pi De Dirt verheuj ker al 2 worden in Soes tien vai in Mid jaar 20' weer ee wwwyogapra Burgemeester en wethouders hebben het bezwaarschrift on gegrond verklaard dat een be woner van Apollo had inge diend tegen de weigering van de door hem gevraagde bouw vergunning. Het weigeringsbe- sluit van het college blijft dus in stand. De aanvrager wil de carport bij zijn woning veranderen in een ga rage. In het geldende bestem mingsplan Soesterberg-Oost 2001 is het echter niet toegestaan om op het betreffende grondstuk te bou wen. Burgemeester en wethouders hadden vrijstelling kunnen verle nen van deze bepaling in het be stemmingsplan. Ze vinden dat in dit geval vanuit stedenbouwkundig oogpunt echter niet wenselijk. In het bestemmingsplan staat on der meer: 'Bij het geheel dicht 1 bouwen van de carport zal het zicht vanuit de woning op de straat verdwijnen. Bij het dicht bouwen van de carport zou de auto gepar- -keerd kunnen worden op de ver harding dus wé gezien 1 weinig een te in het deze c< gen wo niet to< De aar zwaars re geve ning is ren var Burger men di vergun leend. draaiei meentc echter niet vo tie van Het m< bouwe en niel gemee: zien v streefd bouwii lijk) w De Nationale Modelbouw Ma- Gert nifestatie, het jaarlijks terugke- nisatoi rende evenement in het Mili- taire Luchtvaart Museum in werkt, Soesterberg, heeft ook deze moet herfstvakantie over het aantal Zelfdis bezoekers niet te klagen gehad, ken.' Alleen al op zondag 17 okto- Gerali her de eerste dag van de herfst- bouwt vakantie werden drieduizend eens 2 bezoekers geregistreerd. van sc *Een klein hoekje van de schaalmodellen d 'urn te zien waren. De Klarinet 'jf- _Klarinel 39. tel. 6023139 Op vrijdag 29 oktober staat ont moetingscentrum De Klarinet in Overhees in het teken van de his- tone van Soest. Ter gelegenheid van het 975-jarig bestaan van de gemeente passeert een deel van de j (lokale) geschiedenis de revue. Leden van het Katholiek Vrouwen Gilde Soest (KVG) dragen gedich ten voor, zingen Oudhollandse liedjes, voeren sketches op en hou den een show met mode van toen en nu. Het geheel wordt omlijst door muziek van een Soester ac- cordeoniste. Het programma is bestemd voor J 55-plussers en duurt van 14:00 tot 17:00 uur. De toegang is gratis en de bezoekers krijgen koffie of thee met iets lekkers geserveerd. fk"

Soester Courant | 2004 | | pagina 12