SOESTERBERGSE COURANT 1 Geen vergunning wijzigen van carport in garage Veel bekijks modelbouw manifestatie Honderdduizendste bezoeker ERPÉ Cougar per vliegtuig naar Irak KERKDIENSTEN Winnaars diner voor twee bij The Oriëntal Swan MEDISCHE DIENST Veel belangstelling voor najaarsconcert Odeon HULPVERLENING PAGINA 12 Sanne Gijzel krijgt cadeaus en VIP-behandeling Meningen I van lezers! Het ecoduct en woningbouw Wel verleende vergunningen 'foutje' Dansavond voor 55-plussers Warme maaltijd voor 55-plussers WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 www.rabobankonline.coin ^-y SCHRAVEMADE B.V. Rommelmarkt in De Drie Eiken Mosselmaaltijd De Drie Eiken KORTINGEN TOT 50% Herfstconcert AVE in Cenakel AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! AUTOSCHADE STALENHOEF SOEST Winne en de drummer -rank Pauwels, natuurijju kort doen. Howlin' Biu le zang en mondharmonj. zijn rekening. Samen bren- stevige blues, afgewisseld tige nummers en r&b, van via Memphis tot aan de aast. Dat zij bekend en ge. n blijkt wel uit reacties die zingen van de auteurs van ebsitcs bij het plaatsen van eert in hun agenda's. Half erscheen hun eerste geva- en uitstekend geproduceer- cd 'Cool It' op Pink Re. iet 12 bluesnummers, waar- lar liefst 11 eigen werken, llende goede recensies vie- r ten deel. Howlin' Biu es Circus heeft alles in zich >uleus te worden. Je hoeft ;er niet naar Belgiè om het maken maar kunt gewoon ;t genieten. ng: 22:00 uur. Entree: 00. Voorverkoop: 15:00- uur aan de bar. Zaal open uur, zaal dicht 23:30 uur (of als het vol is). lin'BillHis Blues Circus, H iitgangspunt, maar niet het Alles wat de band maar vindt en met plezier en en- iiasme kan spelen, wordt ge- d. Bezetting: Aad Overeem inet, saxofoon; Bas Toscani - pet, cornet; Siebe Overeem - bone; Nick van Vulpen - ban- aap Kruijt - slagwerk; Jan keiman - tuba. /ang: 15:00 uur. Entree gratis. \e Hammersfield Stompers. zand cn mist dat zoveel voor stekent, te verliezen. De span- sboog van dit zeker geen ge- kelijke conflict is, mede dank- :en knap script, goed opge- vvd en zoals de openingsscène een stukje van de afloop laat zijn er geen winnaars, alleen r verliezers. film is gebaseerd op de gelijk- lige bestseller van Andre Du- III. Zijn boek werd in het gtuig gelezen door Vadim Pe- lan, die als regisseur tot dan nog geen speelfilm had ge- ikt. De film ontving drie Oscar- finaties, onder andere voor :e vrouwelijke bijrol voor de jw van Behrani, gespeeld door •hreh Aghdashloo. (USA 2003, min.) ivang: 20:30 uur. Entree: ,00; CJP/65+: 3,50. Reser- -n: vrijdag en maandag 10:00- 00 uur, SB 035-602.93.67. er informatie op internet: artis- :k-soest.nl. Scène uit 'House of Sand and Tieente passeert een deel van de. kale) geschiedenis de revue. den van het Katholiek Vrouwen 1de Soest (KVG) dragen gedich- i voor, zingen Oudhollandse djes, voeren sketches op en hou- n een show met mode van toen nu. Het geheel wordt omlijst 'Or muziek van een Soester ac- rdeoniste. pt programma is bestemd voor i-plussers en duurt van 14:00 tot :00 uur. De toegang is gratis en 1 bezoekers krijgen koffie of thee et iets lekkers geserveerd. _'vvG we^-V Het Militaire Luchtvaart Mu seum aan de Kampweg in Soesterberg heeft vorige week de 100.000° bezoeker in 2004 ontvangen. Sanne Gijzel uit Amersfoort was de gelukkige en werd feestelijk onthaald. Op 20 oktober, omstreeks 11:00 uur passeerden opa en oma Jansen uit Amersfoort met hun kleinkin deren Thomas en Sanne Gijzel de entree van het Militaire Luchtvaart Museum. Sanne Gijzel werd ver welkomd als 100.000° bezoeker van dit jaar. Ze bezocht de Natio nale Modelbouw Manifestatie die in het museum werd gehouden. Tijdens de manifestatie kwam de bezoeker van het Militaire Lucht vaart Museum alles te weten over het bouwen en besturen van mo dellen van vliegtuigen, schepen, voertuigen en raketten. Duizenden zelfgebouwde en uit bouwdozen vervaardigde (schaal)modellen werden op overzichtelijke wijze gepresenteerd. Ook op het buiten terrein werd volop ingespeeld op de modelbouw. De Nationale Mo delbouw Manifestatie is met vele duizenden bezoekers jaarlijks een grote publiekstrekker. De Directie van het museum is erg verheugd dat de 100.000° bezoe ker al zo vroeg in het najaar kon worden verwelkomd. Het museum in Soesterberg behoort tot de top tien van meest bezochte attracties in Midden Nederland (over het jaar 2003). Het streven is dit jaar weer een plaatsje in de top tien te Sanne en de saluerende Thomas Gijzel bij de F-16 simulator. bemachtigen. Met het verwelko men van de 100.000° bezoeker heeft het museum een stap in de goede richting gezet. Direct na binnenkomst werd San ne Gijzel feestelijk verwelkomd door Mariëlle Nienhuis, mede werkster Communicatie van het museum. Na het uitreiken van een waardecheque en een DVD, be schikbaar gesteld door de Stichting Vrienden van het MLM, mochten Sanne Gijzel en haar broer Tho mas plaatsnemen in de cockpit van de F-16 Fighting Falcon simulator, die speciaal voor deze gelegenheid opengesteld was. Voor beiden was dit een heel bijzondere ervaring. Het bericht in de Soester Courant van 6 oktober over de aanleg van het ecoduct is het bekende, afschu welijke politieke spelletje. De in woners van Soesterberg dreigen er weer de dupe van te worden. Wat mij betreft mag het ecoduct er komen, maar op één voorwaarde: dat er huizen worden gebouwd, dus beslist geen appartementen. Huizen bovendien in de goedko pere huursector, bestemd voor jon geren vanaf 21 jaar en andere min der draagkrachtige Soesterbergers. Het is al te vaak gebeurd dat pro jectontwikkelaars gronden van de gemeente kopen en er dure koop woningen neerzetten. Voor Soes terbergers zijn die onbetaalbaar, vooral voor jongeren. Het geld dat de projectontwikke laars voor de grond betalen, ver dwijnt uiteraard in de gemeente- kas. Wij als bevolking zijn dan een stuk grond armer, terwijl we er weinig of niets voor teruggekregen hebben. Ik stel voor om het geld dat door de aanleg van het ecoduct voor woningbouw beschikbaar komt, ten goede te laten komen aan de Soesterbergse inwoners. Zij zou den dan zelf moeten kunnen beslissen over uitvoering van (bouw)plannen, vernieuwingen enz. Ik pleit voor het aanstellen van een raadsman/raadsvrouw voor de inwoners van Soesterberg, die namens hen de schakel vormt tussen de Soesterbergers en de ge meente. Ik geef me bij dezen op als raadsvrouw. Ik hoop echter dat ook anderen dat doen, zodat er een keus is en de beste kandidaat het wordt. Ten slotte zouden wat mij betreft de wethouders om de vijfjaar ver vangen moeten worden. Sommi gen zitten al jaren in de gemeente raad en de vooruitgang is nihil. Laat er maar eens een frisse wind waaien, dat verkwikt enorm! M. de Groot www yogapraktijksoesterbergnl Burgemeester en wethouders hebben het bezwaarschrift on gegrond verklaard dat een be woner van Apollo had inge diend tegen de weigering van de door hem gevraagde bouw vergunning. Het weigeringsbe- sluit van het college blijft dus in stand. De aanvrager wil de carport bij zijn woning veranderen in een ga rage. In het geldende bestem mingsplan Soesterberg-Oost 2001 is het echter niet toegestaan om op het betreffende grondstuk te bou wen. Burgemeester en wethouders hadden vrijstelling kunnen verle nen van deze bepaling in het be stemmingsplan. Ze vinden dat in dit geval vanuit stedenbouwkundig oogpunt echter niet wenselijk. In het bestemmingsplan staat on der meer: 'Bij het geheel dicht bouwen van de carport zal het acht vanuit de woning op de straat verdwijnen. Bij het dicht bouwen van de carport zou de auto gepar keerd kunnen worden op de ver harding buiten de rijbaan, maar dus wel op openbaar gebied. Aan gezien er in het openbaar gebied te weinig parkeerplaatsen zijn, zal het een te grote druk op het parkeren in het openbaar gebied geven als deze carports dicht gebouwd mo gen worden. Er is besloten om dit niet toe te staan.' De aanvrager wees er in zijn be zwaarschrift op dat in twee ande re gevallen wel een bouwvergun ning is verstrekt voor het verande ren van een carport in een garage. Burgemeester en wethouders bea men dit, maar zeggen nu 'dat deze vergunningen abusievelijk zijn ver leend. Dat valt niet terug te draaien. Zowel b. en w. als de ge meenteraad hechtten en hechten er echter grote waarde aan deze trend niet voort te zetten,' aldus de reac tie van het college. Het merkt verder op dat het dicht bouwen van de carport niet paste en niet past binnen het door bur gemeester en wethouders ten aan zien van de wijk Apollo nage streefde open karakter van de be bouwing. Dat anderen (abusieve lijk) wel een vergunning hebben i en dus het beginsel 'ge lijke monniken, gelijke kappen' moet worden toegepast, geven b. en w. wel toe, 'maar de kappen moeten dan wel gelijk zijn, en dat is hier niet het geval.' Het college komt bij de beoorde ling van de argumenten in het be zwaarschrift tot de conclusie dat het betreffende pand in Apollo binnen het geldende bestemmings-' plan de bestemming 'wonen' heeft. Het bouwplan van de aanvrager is hiermee in strijd. Bovendien is het algemene planologische beleid er op gericht bijgebouwen niet voor de voorgevel van de woning op te richten om het open karakter te handhaven. Overigens voldoet het gevraagde bouwwerk ook niet aan de regeling voor vergunningvrij bouwen. Volgens het besluit hier over moet een bijgebouw gebouwd worden op het achtererf of 'een niet naar de weg op openbaar groen gekeerd zijerf op meer dan 1 meter van het naburige erf'. Dat is hier niet het geval, aldus het col lege. Het heeft dan ook besloten de geweigerde bouwvergunning in stand te laten. 1 Ontmoetingscentrum 'De Drie Eiken' Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Voor zaterdagavond 30 oktober hebben de medewerkers van ont moetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein een dansavond georganiseerd voor alle 50-plussers uit de omgeving. Een bekende diskjockey die zijn sporen op dit gebied verdiend heeft zal zijn bes te beentje voorzetten om er een gezellig gebeuren van te maken dat om 20:00 uur begint. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. De werkgroep van het ontmoe tingscentrum De Drie Eiken heeft voor 55-plussers in Soesterberg een warme maaltijd op het pro gramma staan. Deze wordt op dinsdag 2 november geserveerd in het centrum aan het Dorpsplein. Met menu ziet er als volgt uit: champignonsoep, kip a la Drie Ei ken, gebakken aardappelen en groenten en als dessert ijs met war me kersen. Kosten 4,— Opge ven kan tot vrijdag 29 oktober 12:00 uur bij De Drie Eiken of via telefoonnummer 351402. De Nationale Modelbouw Ma nifestatie, het jaarlijks terugke rende evenement in het Mili taire Luchtvaart Museum in Soesterberg, heeft ook deze herfstvakantie over het aantal bezoekers niet te klagen gehad. Alleen al op zondag 17 okto ber de eerste dag van de herfst vakantie werden drieduizend bezoekers geregistreerd. Gert Vlaanderen, één van de orga nisatoren: 'je hoeft voor het bou wen van modellen geen enkele kennis te bezitten, maar om je werk tot een goed einde te brengen moet je over een enorme dosis zelfdiscipline en geduld beschik ken.' Gerald Vermeulen, ook model bouwer in zijn vrije tijd, liet even eens zijn kennis van het bouwen van schaalmodellen zien. Om een schaalmodel te bouwen heeft hij ongeveer vijf tot acht maanden nodig. Duizenden eigengebouwde en uit bouwdozen vervaardigde schaalmodellen werden afgelopen week gepresenteerd. Het jaarlijks evenement stond dit jaar in het te ken van het thema 'Alles kan en De International Plastic Modellers Society (IPMS) heeft aan dit the ma invulling gegeven omdat dit jaar voor de eerste keer het groot ste assortiment aan prachtige plas tic schaalmodellen werd tentoon gesteld. In het waterbassin gaf Roel van Essen van de vaargroep Flevoland doorlopend demonstra ties met radiografisch bestuurbare scheepsmodellen. De 22e Nationa le Modelbouw Manifestatie was ook deze herfstvakantie weer de grote publiekstrekker van het Mi litaire Luchtvaart Museum. Een klein hoekje van de schaalmodellen die in het Militaire Luchtvaart Museum te zien waren. De demonstraties met radiografisch bestuurbare scheepsmodellen trok veel bekijks Foto's: Pol de Soeten Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 30 oktober zondag 31 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10:30 pastor R. Bouwman; communieviering; gemengd koor; 17:00 pastor F. Overbeek; herdenking overledenen; gemengd koor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelinanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; avondmaal; 10:00 ds. R. Zandstra (Drie Eiken); avondmaal Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: £8 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 88 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, SS 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, SS 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, SS 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: SS 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, SS 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: SS 0900-202.55.01. De actie van de Fine Easfern Restaurants (FER) in Neder land ten bate van SOS kinder dorpen in China heeft in Soesterberg een succesvol ver- volg gekregen. Restaurant The Oriëntal Swan van Cheung en Miranda Mok droeg een extra steentje bij door van cliënten een bijdrage te vragen voor deelname aan een slagzinwed strijd. Dit leverde enkele honderden eu ro's extra op die werden toege voegd aan het bedrag van 50.000 euro dat opgehaald was tijdens een benefietdiner en veiling in de RAI in Amsterdam. Na eerder de opbrengst van acties te hebben bestemd voor het We reld Natuur Fonds, kozen de 27 bij de FER aangesloten restaurants in het jaar waarin de organisatie haar twintigjarig bestaan viert voor een speciale bijeenkomst waarvan de opbrengst ten goede zou komen aan negen SOS Kinderdorpen in China. Tijdens een geanimeerde oosters culinaire avond in de Rai was Cheung Mok van The Oriën tal Swan één van de tien koks die het zeer gevarieerde oriëntaals di ner bereidden. In Soesterberg werd de actie voortgezet door iedere bezoeker van het restaurant uit te nodigen een kanskaart te kopen en daarop een zin af te maken. De actie lever de enkele honderden euro's extra op voor het goede doel, en vijf winnaars die een 'diner voor twee' aangeboden krijgen. Winnaars zijn J. Hoek en Yvonne Schouten uit Soesterberg; Menno Korver uit Den Dolder; Anja Liggthart uit Zeist en Ton van der Plaats uit Bilthoven. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra- Ie meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: SS 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, SS 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 88 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Er bestaat veel belangstelling voor het avondvullende na jaarsconcert dat het symfo nisch harmonieorkest van mu ziekvereniging Odeon onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd op zaterdagavond 14 november geeft in het Offi cierscasino aan de Kampweg in Soesterberg. Het orkest staat als vanouds onder leiding van dirigent Gerrit de Weerd. Het concert staat in het teken van 'Russische Passie en American Swing'. In het gevarieerde programma pas seren verschillende muziekgenres de revue. Voor de pauze worden werken van de componisten Bor- odine, Tsjaikowski en Khatchatu- rian ten gehore gebracht, waaron der Polovtsiaanse Dansen, Slavi sche Mars en Lezghinka. Dit zijn muziekstukken waarin de passie van het Russische volk voor dan sen en muziek naar voren komt. Voor velen zullen de melodielijnen van deze bijzondere muziek zeer herkenbaar zijn. Na de pauze laat Odeon de Ame rican Swing duidelijk klinken door het Officierscasino. Odeon gaat terug in de tijd van de Glenn Mil- ler muziek en zal onder andere het swingende American Patrol en Moonlight Serenade ten gehore brengen. Bovendien wordt een so lostuk voor slagwerk uitgevoerd met als solist Thornwald Jör- genson. De toehoorders kunnen ook genieten van het saxofoonen semble van de vereniging. Op ge heel eigen wijze laten de saxofonis ten een aantal aansprekende mu ziekstukken horen. Dit ensemble heeft in de afgelopen jaren inmid dels diverse gelegenheden in de gemeente Soest en omgeving mu zikaal opgeluisterd. Daarnaast laten de muzikanten van het leerlingenorkest zich ho ren. Dit zijn vaak jonge muzikan ten die sinds kort een instrument bespelen. Dirigent Gerrit de Weerd vindt het belangrijk dat de leerlingen al vrij snel leren om met elkaar samen te spelen in een or kestopstelling. Er wordt dan ook veel tijd en energie gestoken in de muzikale opleiding van deze toe komstige orkestleden. Het concert begint om 20:00 uur, de zaal is open vanaf 19:30 uur. Kaarten voor dit concert zijn voor 7,50 per stuk in de voorverkoop verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking in Soesterberg, Rademakerstraat 21, en bij de VVV in Soest (Steen- hoffstraat 9B). In het ontmoetingscentrum De" Drie Eiken worden geregeld twee dehands spulletjes aangedragen voor de rommelmarkt die op zater dag 6 november gehouden wordt. Rommelmarkt is eigenlijk een ver keerd woord, want wie de aange boden artikelen bekijkt, zal zien dat het echt niet om 'rommel' gaat, maar om meestal onbeschadigde voorwerpen die in een of ander huishouden overbodig geworden zijn. Vanaf 10:00 uur kunnen lief hebbers van zeer gevarieerde arti kelen van uiteenlopende aard naar iets leuks van hun gading zoeken. De vraagprijs is natuurlijk maar een fractie van de werkelijke waar de. De jaarlijks terugkerende rom melmarkt wordt georganiseerd door het Ontmoetingscentrum De Drie Eiken en wordt in eigen huis aan het Dorpsplein 18 gehouden. De opbrengst wordt aangewend -om allerlei activiteiten voor 55- plussers uit de hele gemeente mede te financieren. In het ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein is er vrijdag voor de liefhebbers van een niet alledaagse oer-Hollandse lekkernij een speciale mosselmaal tijd. Het is een culinaire gebeurte nis waar iedereen, van jong tot oud, welkom is. Beide koks heb ben grote ervaring in het deskundig koken van mosselen op de traditionele Zeeuwse wijze. Er worden frietjes bij geserveerd en ook de bijbehorende sauzen zullen niet ontbreken. Net zomin als een voorgerecht en een kopje koffie tot slot. De organiserende stichting berekent voor de gehele maaltijd 10 euro. De maaltijd wordt genut tigd in het ontmoetingscen trum, aanvang 12:30 uur. Reserve ren is nodig: tel. 0346-351402. do zonnigs kont van do schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A7~Soesterberg Een Cougar transporthelikopter van het 300 squa dron van de vliegbasis Soesterberg is zaterdagmorgen met een Antonov transportvliegtuig vanaf Soesterberg overgevlogen naar Koeweit. Daarvandaan vliegt de Cougar op eigen kracht naar Irak. Daar zal de heli worden toegevoegd aan de drie al op Tallil gestationeer de Cougars en dezes Apache gevechtshelikopters. De toegevoegde Cougar transporthelikopter zal vanaf 1 november in hoofdzaak de medische evacuatievluch- ten (MedEvacs) in de provincie Al Muthanna op zich nemen. Van 1 augustus tot 1 november heef't het Ame rikaanse leger deze taak uitgevoerd met de Amerikaan se Blackhawk helikopter. Foto: Aldo AJIessie Op vrijdag 12 november zal het Amersfoorts Vocaal Ensemble de herfst stemmig laten klinken. Uit gevoerd worden werken van o.a. Brahms, Saint-Saëns en Debussy, met intermezzi door Daan v.d. Vliet (gitaar) en Tom Tulen (dwarsfluit). Het AVE is een gemengd a capel- la koor van ca. 25 leden. Onder leiding van Jean-Pierre Gendrault heeft het koor een breed repertoi re opgebouwd, waarin verschillen de perioden en stijlen aan bod ko men. De nadruk ligt op werken uit oude en 20e-eeuwse muziek. Sinds 1998 zijn de concerten thematisch, waarbij veel aandacht gegeven wordt aan de visuele vormgeving. Het concert vindt plaats in het Cenakel, Amersfoortsestraat 20, Soesterberg. Aanvang: 20:15 uur. Prijs: 10,00; 65+/ CJP: 7,50; kinderen 4,00. Kaarten bestel len: 88 033-472.55.05. S stalenhoef als één aanspreekpunt voor alle verzekeringen en schade-afwikkelingen. S vervangende auto direkt inzetbaar. FOCWJl 3 GARANTlEBEDRkIF veilig en vakkundig autoschadeherstel, met 4 volle jaren schriftelijke Focwa t o p/i h e r s t e i garantie. REPARATEUR ürkijmte hersteller nieuwste technieken spotrepair/ uitdeuken zonder spuiten. Ind. terr. Nieuwegracht 29 3763 LP Soest Tel. (035) 602 27 44 Fax (035) 602 74 56

Soester Courant | 2004 | | pagina 13