imurfit >w BOUWADVIES B.V. technische keuringen o.g. begeleiding Soest komt niet aan voetballen toe Smalle selectie breekt BDC weer op Drieëntwintig zeges, 1 remise SEC-trainer Ribberink doet ex-club de das om Hoge score valt nog laag uit m StamSovoco zet Keistad eenvoudig aan de kant zgtwijk »nnink den Dijssel b.v. i Zn. SPECMDMKEMJb.v, DEMAKER r Linden hal design «JCÏU,"— dollandia klopt blauwwitten met eigen handelsmerk VOETBAL -zondag I BADMINTON se Vaessen op WK 17c met Oranje Grootmeester Stellwagen geeft simultaan in Soest AUTOSPORT SCHAKEN Mm Hoekzema luit af als 8e TRIATLON Iachiel Ittmann VOETBALzondag HANDBAL VOLLEYBAL BASKETBAL Prijsschieten WZ'49 bij Candia'66: 4-8 Red Stars stapt in tweede ronde uit bekerstrijd öatdat tvcf Cn Septettden 50 faar (kdtduut! Reclame deze week 10 Soe4ten*tcievitye& 5,99 t PAGINA 14 WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 15 Wedstrijd tegen koploper Aalsmeer duurt helft te lang SEC zakt bij Cobu Boys nog dieper in moeras DORRESTEINWEG 72b 3763 LL SOEST Telefoon: 035-6012883 Fax: 035-6013606 Voor al uw infrastruct..Ur Grondwerkzaamheden Bestratingswerkzaamheden Rioleringen Sloopwerkzaamheden Ontwerp infrastructuur buitenzonwering Tel. (033)-480 22 44 Tel. (033) - 480 25 20 L INSTALLATEUR erk, centrale verwarming echnische installatie i-Telefoon 035-601 24 72 INGSSYSTEMEN www.fischer.nl lolrainlngSOeStdijk nginnelaan 37a, 3762 DA Soest 035 - 6013814, Fax 035 - 6029686 •.fysiotherapiesoestdijk.nl ail: fysiosoestdijk@zonnet.nl 035-6019666 Birkstraat 93 - Soest Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 AKKER1J Van Weedestraat 46A Soest - Tel. 601 38 77 I Burg. Grothestraat 35 - Soest flfc Tel. (035) 601 60 33 Fax (035) 601 37 05 E-mail: [T info@dejongaccountants.nl www.dejongaccountants.nl erzorging Familiebedrijf sinds 1938 geleiding van uitvaarten, zoals u wenst. BV Soesterberg Dag en nacht bereikbaar itvaart.nl 0346-351223 SOEST TELEFOON 035 - 6010344 UIME KEUS LAAGSTE PRIJS del >or al uw dranken! tel: 035 - 601 24 90 «Molenbeek g- en Assurantiemakelaars Grothestraat 32 Telefoon 035 - 601 13 04 'eek.nl www.holenmolenbeek.nl DEMEERN SOEST VIANEN ZEIST ia-Huishoudelijkeapparatuur-Multimedia 'aat 52 3761 CG Soest 2 42 Fax: 035 - 601 04 94 oest - Tel. 035 - 602 31 13 aureau voor telecommunicatie uwstation voor mobiele communicatie Nieuweweg 27-29a, Soest >1000 - Telefax 035 - 6091009 ifo@vanhaltelecom.nl icurius Golfkarton foon 035 - 609 53 00 fax 035 - 609 53 11 AND DEVELOPMENT ner gevestigd aan de Koningsweg in Soest l zeggen dat vrij voor iedere website een rorm uw wensen. (035)-6032305 F. (035)-6032308 info@reto.nl erdonk Trappen b.v. idsweg 2 - 3762 ER Soest i 035 - 601 35 91. Fax 035 - 601 91 47 oest trainer Jan Boes had zijn jctiek klaar. Kort en agressief lekken om Hollandia niet in jjn spel te laten komen. Maar ging andersom, juist de jjumvitten werden op deze sanier uitgeschakeld. De fy- jek sterke tegenstanders wer- jen geen enkel moment in ge- aar gebracht. Integendeel, oest mocht van geluk spreken jit de spitsen uit Hoorn het hiel niet voortijdig beslisten. pe ruim vierhonderd toeschou- ,ers werden op de Bosstraat-Oost ïtrakteerd op een matige partij, [(et uit de hoofdklasse gedegra- jeerde Hollandia wenste niet mee e werken aan een Soester feestje, duidelijk was te zien dat de vere- dertien jaar onafgebroken !p" het hoogste niveau had gebi- akkeerd. Er werd feller gespeeld n de blauwwitten kregen nauwe- jks mogelijkheden, de dertiende minuut ging het 5. Said Ahrouch stond weer sns vrij, en verraste Olaf van de Drift met een droge schuiver: 0-1. Even laaide de Soester hoop op, in de 19e minuut mocht Ri- Pietersen aanleggen vanaf df meter omdat Jordie Brouwer ungetikt was. Keihard toucheerde iet leder de lat. Het was maar de traag of een gelijkmaker de wed- rrijd gekanteld had. Hollandia liet zich niet van de kook brengen en reeg nog meer kansen, zodat de liuisclub vrede mocht hebben met die ruststand. Michel Broodkoorn bleef in de kleedkamer achter en Jeroen Dor- restein verving hem. 'Michel stond niet op zijn plaats', legde Boes uit. Maar zo waren er wel meer wissels te bedenken. Jorgen van Hattem moest even later plaatsmaken voor Gerdo Kuenen En zo probeerde Boes van alles om het roer om te gooien. Het mocht niet baten. Kaartenregen Als extra straf kreeg de thuisclub ook nog eens een kaartenregen te incasseren. Maar liefst vijf terech te gele kaarten gaf arbiter Meeu wenoord uit Lisse. Vincent Schok ker had geluk, een tweede prent werd hem min of meer 'ontnomen' door ploeggenoot Neal Mountney die de rol van verzorger op zich nam. Mountney probeerde de door Schokker getorpedeerde spe ler omhoog te trekken, wat hem op een gele kaart kwam te staan. Ali Kocyigit verving Pietersen, maar het lot was al bezegeld. Triest was het voor Van de Grift dat hij in de blessuretijd een balletje a la Hans van Breukelen liet glippen, en Sil- vanus Owusu de 2-0 eindstand kon aantekenen. Boes kon niet anders dan nuchter In de lucht probeert Mark van de Lee voor opruiming te zorgen. Soest werd met eigen middelen be streden en ging kansloos onderuit. Foto: Foto Bell zijn. 'Hollandia was de betere ploeg. Ze waren feller, terwijl dat eigenlijk ons handelsmerk is!. We kregen geen grip op het spel en kwamen niet aan voetballen toe. Ik zit met mijn ploeg nog in een ont dekkingsreis. We willen daarin be slist niet verliezen, nou dat is van daag duidelijk niet gelukt. Ilse Vaessen is met het Nederland- jeugdteam als zeventiende geëindigd op de WK badminton. In het landentoernooi won ze met Oranje drie van de vijf wedstrij den. Van zowel India als Taiwan werd met 4-1 verloren. In de mix met Jorit de Ruiter noch in de dubbel met Eefje Besselink kwam de Soesterse tot winst. Succesvoller waren ze vervolgens de afvalronden tegen de Vere nigde Staten (3-0), Tsjechië (3-2) en Canada (3-1). Hierin boekte ook Vaessen goede resultaten. Niettemin vindt ze de zeventiende plaats 'vertekend'. Als gevolg van de zware poule-indeling kon Ne derland niet meer bij de beste zes tien eindigden, maar een 13e of 14e plek had volgens de badmintons- ter haar ploeg meer recht gedaan. Ook deze week is Ilse nog in Ca-, nada, want eergisteren begon het ndividuele toernooi. In de mix sverd ze in de eerste ronde gekop- >eld aan Tsjechië dat gelet op de andenwedstrijd een te nemen ves- ing is. Daarna volgen waarschijn- ijk Japanse tegenstanders. Met liefje Besselink aan haar zijde noet Vaessen het eerst opnemen egen twee badmintonsters uit In- lia of Japan. Een hand, de openingszet, weer een hand. De schaaksi- multaan is begonnen. De strijd tussen de zeventienjarige Da niël Stellwagen en 24 club- en thuisschakers is ongelijk, maar daarom niet minder boeiend. In een vergaderzaal op de boven ste verdieping van het gemeente huis zet Daniël Stellwagen stap voor stap zijn uitdagers in een si tuatie die voor hen per rondje uit- zichtlozer wordt. Schijnbaar achte loos verplaatst de jongste Neder landse grootmeester ooit de witte stukken. Meestal na luttele secon den, soms neemt hij wel tien tellen de tijd om te overpeinzen. De kans om in 'eigen huis' tegen het grootste Nederlandse talent te schaken, laat burgemeester Koos Janssen niet aan zich voorbij gaan. Net zo min als zijn voorganger Hans de Widt, raadslid Wim Roest, een legertje ambtenaren en andere liefhebbers. Zojuist heeft wethouder Harry Witte namens het gemeentebe stuur Stellwagen gehuldigd voor het behalen van zijn grootmeester titel. Tot slot leest hij voor uit het hoofdstuk 'De Simultaan', uit een boek van Jan Hein Donner. De voornaamste boodschap daarin is: wees niet bang. Vervolgens be dankt Witte zelf voor de eer. 'Ik heb een heilig ontzag voor de in telligentie van schakers. Ik volg ze wel, maar snap van schaken zelf niet zo veel. Ik ben meer van het Halma-niveau.' Als er een bord vrij blijft, schuift Witte alsnog aan, om met zwart ten onder te gaan. Geen pardon Stellwagen is hot. Zowel in de media als aan het schaakbord. Een dag nadat hij Martin van Nieuw- kerk en Wilfried de Jong van het televisieprogramma Holland Sport heeft laten weten dat hij tiendui zenden stellingen kan herkennen, kent hij geen pardon voor zijn op ponenten. Onder hen ook ervaren clubschakers, zoals voormalig le raar van de christelijke mavo, F.C. van Tbinen. Zij houden het nau welijks langer vol dan de thuis schakers. Na zeventien zetten is burgemees ter Janssen de eerste die zijn ko ning moet omleggen. Twee uur na de openingszet heeft Stellwagen 23 van de 24 partijen gewonnen. Op dat moment is alleen Jan Berkel- mans nog in de race. Stellwagen heeft een pion voorsprong en kan daarom normaal gesproken voor de winst gaan. Maar hij heeft geen zin om te lang een op een te spe len en wikkelt bewust af naar een stelling die remise geeft. Hoe dan ook, dat kan Berkelmans, in het verleden elders een goede clubspe ler, in zijn zak steken. Rob Prinzen, voorzitter van de Soester SchaakClub, heeft het al lemaal gadegeslagen. Zijn voor spelling is uitgekomen. Hij kent Stellwagen al langer dan vandaag. 'Het is leuk om te zien hoe een jongetje van zes, zeven jaar bij ons komt en training krijgt, en dat het ons op een gegeven moment niet meer lukt hem iets te leren. Hij geeft nu training aan ons eerste team.' Roots Stellwagen speelt al enige tijd met HCG op het hoogste niveau van ons land, maar keert als het maar even kan elke vrijdagavond terug naar zijn roots. Dan is hij aan de Parallelweg te vinden op de club avond van de SSC. En speelt hij potjes snelschaak met soms maar een minuut bedenktijd. Of pro beert hij met anderen zoveel mo gelijk partijen te spelen binnen tien minuten. Op zijn negende werden zijn talen ten al voor de buitenwacht zicht baar. Hij werd op die leeftijd voor het eerst Nederlands kampioen. Er volgden meer jeugdtitels en zowel op het EK als het WK eindigde hij in zijn jonge jaren als tweede. Die positie bezette hij vorig jaar ook op het NK senioren, nadat hij acht van de negen ronden de leiding had gehad. Stellwagen, net begon nen aan een studie scheikunde en vrijdagavond een van de kansheb bers voor de titel Soester sportman van het jaar, zal nu alleen nog maar voor de grote (internationa le) titels gaan. Oud-burgemeester Hans de Widt was een van de opponenten van Daniël Stellwagen. Foto: Foto Bell Iet raceseizoen zit er op Voor Pim loekzema. De Soester sloot zijn ebuut in de Seat Cupra Cup af iet een achtste plaats. De compe- tie kreeg voor Hoekzema een brupt einde. In de kwalificatie :ed hij op Zandvoort het op een snelste rondje ooit met een :at. Maar doordat hij bij de race koude banden te veel snelheid |itwikkelde, schoof hij van de an, het gras in en verderop weer Je baan op. Dat was op zich geen 'Srobleem, ware het niet dat een andere coureur hem daar niet meer kon ontwijken. Een van de wielen van de wagen werd ver nield. Een dag later kon teamge noot René Oudshoorn het stuur tóch weer overnemen en een vier de plaats opeisen. Hoekzema, behorend tot de drie laatste kanshebbers op de titel portman van het jaar', wil vol- fend seizoen met Oudshoorn in de Eop drie eindigen. Ben week na zijn goede prestatie i de Ironman van Hawaï startte flachiel Ittmann op de WK XTer- fra, een off road triatlon op het ei- Jland Maui. Hij was de enige Ne- Iderlander en finishte na drie uur, ■32 minuten en 31 seconden. Dat I leverde hem de 190c plaats in het algemeen klassement op en de 31c plek in zijn leeftijdscategorie (35- 39 jaar). SEC-trainer René Ribberink was dit weekend weer even te rug bij De Zebra's, de club die hij drie jaar lang onder zijn hoede had. Het treffen bracht bij hem gemengde gevoelens naar boven. Ribberink bekende dat hij eigenlijk niet echt op deze wedstrijd zat te wachten. 'Dat komt toch omdat ik daar op een hele goede manier ben vertrokken. En spelen tegen be kenden, vrienden en kennissen geeft me een raar gevoel.' Toch bracht de ervaring die hij drie jaar lang opdeed bij De Zebra's ook een belangrijk voordeel met zich mee. 'Ik weet natuurlijk goed waar hun zwakke plekken liggen. Ik wist dat hun keeper bij vrije bal- len vaak achter de muur gaat staan. Dat hebben we goed uitge buit.' Na een 1-0 achterstand bij rust, tekenden San der van Veen- endaal en Jefffey Hoed, beiden uit een vrije trap, voor een treffer. In de 79° minuut gooide Wesley Ribberink met 'een trainingsgoal' het duel definitief op slot: 1-3. 'Moeilijk om van je eigen zoon te zeggen, maar het was echt een schitterende goal. Het leuke is dat we vaak trainen op een voorzet die in een keer vanuit de hoek gegeven wordt. Als dat er dan in de wed strijd uitkomt en ook nog een doelpunt oplevert, dan is dat prachtig.' Voor de dames van Red Stars is in de tweede ronde een einde geko men aan het bekertoernooi. Dat was geheel volgens de verwach ting, want tegenstander JRC Box tel is middenmoter in de promotie divisie, de op een na hoogste bas ketbalklasse. Red Stars acteert twee niveaus lager. Daarom was het meer dan verras send dat de Soesters zaterdagmid dag in Beukendal het eerste kwart afsloten met een 25-13-voor- sprong. Lang duurde het vervol gens niet voordat Boxtel de ver houdingen in ere herstelde. Red Stars, na elf jaar terug op rayonniveau, moet in de breedte nog groeien. Elk foutje werd afge straft door Boxtel en halverwege was het 31-45 voor de bezoeksters. De eindstand van 58-98 was eer der voorspelbaar dan opmerkelijk. VOETBAL-zaterdag De 4-8-overwinning van VVZ op Candia viel nogal laag uit. Het had, sterk overdreven, ook 49-66 kunnen worden. Nou ja, de tien was minimaal haalbaar geweest voor de groenwitten die kans op kans stapelden. In het Soester kamp was gerekend op een overwinning op de laagge klasseerde ploeg uit Rhenen. Ro nald Heerschop had zijn tactiek zelfs aangepast en stuurde een meer aanvallend ingesteld elftal de wei in. Drie minuten na de aftrap schrok WZ'49 zich een hoedje toen het met 1-0 achter kwam, maar het trok het spel snel naar zich toe. In de 21° minuut zette Hidde Reitsma zijn ploeg naast Can dia'66. Hij zou topscorer worden met drie doelpunten. Dat hadden er meer kunnen zijn als hij een minuut na de gelijkmaker opnieuw had raak geschoten. Nu was het wachten op Gijs Schaap die weer zes minuten later VVZ'49 op voorsprong knalde. Daarna werd de ene na de andere doelrijpe kans om zeep geholpen. Alleen Saddy de Koning was een keer succesvol. Aan de andere kant maakte Candia'66 regelmatig gebruik van de ruimte die de op dringerige Soesters prijsgaven. Adequaat Vlak na de rust (2-3) kwam Can dia'66 zelfs weer op gelijke hoog te, maar vanaf dat moment ging WZ'49 eindelijk adequaat om met de vele kansen die het kreeg. Reitsma trof tweemaal doel, Johan Walen en Schaap deponeerden ie der een keer de bal in het doel: 3- 7. Candia'66 verkleinde de achter stand een minuut later, maar het laatste woord was aan Wobbe-Jan Reitsma. Mede door deze 'korfbaluitslag' passeerde WZ'49 op de ranglijst Valleivogels dat tegen Benschop (tweede) een verdienstelijk gelijk spel uit het vuur sleepte. Daardoor zijn de voetballers van Ronald Heerschop terug te vinden op de vierde plaats van de tweede klas se. De achterstand op Roda'46 en Benschop is te overzien, maar koploper Montfoort is tot dusver onbedreigd. Deze ploeg kwam wegens slechte omstandigheden van het veld niet in actie, maar leidt nog soeverein met de volle buit van achttien punten. WZ'49 zal zaterdag de thuiswed strijd tegen middenmotezr Argon in winst moeten omzetten om in de race te blijven voor een hoge notering. De week daarna gaat het op bezoek bij Benschop. VOETBAL-zaterdag iedere vrijdagavond koopavond iedere saterdag oliebollen Banket Brood Hartige hapjes Bruidstaarten Tearoom Lunch op bedrijf ofkantoor Van Weedestraat 76, 3761 CH Soest, Tel.: 035-6012823Fax: 035-6026142 e-mail:bb.lex.verkley@planet.nl BANKETBAKKER TEAROOM Voor het bijna gehalveerde Smeeing/BDC duurde de thuiswedstrijd tegen Aalsmeer 2 een helft te lang. De handbal lers zetten Beukendal op hun kop door de lijstaanvoerder van de eerste divisie op een 9- 3-achterstand te zetten, maar scoorden na de rust nog maar twee keer: 16-21. Voor aanvang van het duel had Smeeing/BDC al een winstpunt te pakken, want Koen Smeeing bleek sneller te zijn hersteld van de bles sure aan zijn achillespees dan ver wacht. De topscorer kreeg tot ie ders verrassing het groene licht van de medische staf van de handbal club. Hij was mede debet aan het geva rieerde aanvalsspel waarmee BDC de jonge 'reserves' van landskam pioen Aalsmeer aanvankelijk te kijk zette. Pas een kwart van de wedstrijd zat er op, toen het al 9- 3 stond. Een soortgelijke situatie maakte de ploeg twee weken eer der mee. Toen ging het mis, voor al omdat schutter Smeeing gebles seerd het veld moest verlaten. Nu ging het in twee stappen fout. In eerste instantie liet Remco Hof stede twee presenteerblaadjes uit zijn handen vallen en kon Aal smeer met net zo veel snelle tegen stoten terugkomen in de wedstrijd. Daarnaast vloeiden de krachten langzaam uit de gelederen van de thuisploeg en kon Aalsmeer ge woon doorwisselen en nieuw elan in het veld brengen. Via 10-7 werd het 14-12. Coach Vaassen van Aalsmeer vond dat nog niet voldoende en greep tijdens de rust in. Na de on derbreking paste zijn team een of fensieve dekking toe, waarmee ze De zaterdagvoetballers van SEC hebben zich dieper in het moeras van de vijfde klasse gewerkt. Te gen het niet eens zo sterke Amers- foortse Cobu Boys werd een kans loze 4-0 nederlaag geleden. Met een schamele vier punten uit zeven wedstrijden verkeren de Soesters nu stevig in de onderste regionen van de ranglijst. De gehavende ploeg voetbalde in Amersfoort in het begin van de wedstrijd vrij redelijk, maar moest bij de eerste de beste tegenaanval al een doelpunt incasseren. Dat gebeurde driemaal in het eerste bedrijf waarin Yahja Dinler zijn ploeg voor verder onheil behoed de door een strafschop knap te keren. Tussendoor kreeg Zaman Kundi een vrije kopkans die hij niet kon verzilveren. De tweede helft was voor de statistiek. SEC voetbalde toen wat zorgvuldiger, maar moest toch nog een doelpunt toestaan. Zo staat het water de ploeg van de geplaagde trainer Cees Kuipers tot aan de lippen de angel uit het spel van Smeeing/ BDC haalde. Paul van den Deijssel zag dat zijn spelers hierop niet konden anticiperen en had bo vendien nauwelijks mogelijkheden om te rouleren. Toen vervolgens Smeeing en de in een vormcrisis verkerende Robert Wijnen geen kruit meer hadden en Jos Lans niet meer in stelling kon worden gebracht, bloedde het duel snel dood. Niet meer dan twee treffers produceerde de ploeg in de twee de helft. Meer woorden zijn over bodig om de nederlaag te verkla ren. Het directe gevolg daarvan is dat Smeeing/BDC afzakte naar de negende plaats die het deelt met Groene Ster en Hurry Up. Dat zijn tevens de twee eerstvolgende te genstanders van de handballers uit Soest. Het belang van deze duels is daarmee verklaard, ook al omdat Quintus 2 en Gemini de Soesters op de hielen zitten. Voor wanhoop is bij Van den Deijssel vooralsnog geen plaats. 'Gezien het spelpeil van de eerste reeks is daar geen reden voor. De terugkeer van Pieter de Vries lijkt aanstaande en wanneer ook Char les van Kordelaar weer beschik baar is, kan de ploeg in de slotfa se van de eerste competitiehelft nog wat puntjes sprokkelen om De wedstrijd tegen Keistad 3 werd door StamSovoco-trainer Jurjan van Slooten vooraf ge zien als een goede testcase. De Soester ploeg vond zich name lijk voor aanvang terug op de derde plaats en de tegenstan der op de vierde. Waar de stand een gelijkopgaand duel voorspelde, liep het geheel anders. StamSovoco had geen kind aan Keistad en won eenvou dig met 3-1, (25-15, 25-20, 25-19 en 23-25). Trainer Van Slooten was met name te spreken over de uitgevoerde ser- vicedruk en het blokkeren van zijn team. 'Dat liep uitstekend. Wat dat betreft waren we veruit de betere ploeg.' Het deed de oefenmeester ook goed om te zien dat de twee jon kies Pieter Glerum (19) en Gerlof Versloep (20) zich steeds meer gaan manifesteren. 'Vorig jaar kon je al zien dat ze talent hadden. Maar nu we dit jaar hoger spelen, zie je dat hun ontwikkeling alleen maar sneller gaat.' Van Slooten had zijn mannen vooraf verteld vooral de rechtsach ter van Keistad op te zoeken. 'Ik wist dat Keistad een sterke drie meter aanval bezit. Door onze ser- vicedruk konden we ervoor zorgen dat zij niet aan hun favoriete spel letje toekwamen. Ze werden daar- daarna orde op zaken te stellen.' De rentree van Bas Tolboom zal aanzienlijk langer op zich laten wachten. De allrounder brak acht tien dagen geleden in het thuisduel met Swift zijn neus, maar deed anderhalve week terug toch mee tegen De Gazellen. Totdat zijn achillespees afscheurde. Tolboom is inmiddels geopereerd, maar is voorlopig wat handbal betreft uit de roulatie. door voorspelbaar en makkelijk te bestrijden.' Na deze overwinning vindt de Soester ploeg zich terug op de eer ste plaats. Wel hebben de num mers een en twee een wedstrijd minder gespeeld. Ondanks het goede presteren van zijn ploeg wenst de trainer niet te hoog van de toren te blazen: 'We doen het boven verwachting goed', aldus de trainer. Op rechts is Bob van de Berge doorgebroken. Hij heeft de hoek voor het uitzoeken. Foto: Foto Bell -

Soester Courant | 2004 | | pagina 15