■lil 10% EXTRA KORTING I Zonnegloren weer bij vrienden s.v. V.V.Z/49 Argon Sport- en Cultuurcircus krijgt vrijdag z'n beslag op De Eng De twaalf genomineerden m Van Zonnegloren naar Molendael naar Meander Hees is nog de weg kwijt Sportcircus laatste kunstje coördinator Rachel Wouters Shot is nu al zeker van zaak scs^rmcouRMrr TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN VANAF VANDAAG WWW.WERELDDAGEN.COM Naam leeft aan Eemweg voort op sportpark WZ'49 J J J J J Sportpro^mm^j 'Schandalige vertoning' tegen AH: 0-5 VOETBAL Plek in hoofdklasse niet meer in gevaar TAFELTENNIS SPORTVERKIEZING Programma SportuitslagenJ De Springbokken WATERPOLO In laatste tellen toch een punt voor Duinkikkers Als u niets van Soest en Soesterberg wilt missen De lopers van de week Lezing over weidevogels Muziek in Domkerk Dementie en de rol van de huisarts De hangtafel de hangplek van Radio Soest WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT Zonnegloren was tientallen jaren een sanatorium waar tuberculosepatiënten uit het hele land naar toe kwamen om in de gezonde boslucht te genezen. Nadat er een vaccin was gevonden tegen de longziekte, verlieten be gin jaren zeventig van de af gelopen eeuw de laatste tbc- patiënten het 'kuuroord' aan de Soesterbergsestraat. Het sanatorium was toen al een ziekenhuis geworden. In het volgende decennium fuseerde Zonnegloren met het Baarnse Maarschalksbos wat later resul teerde in de naam Medisch Centrum Molendael. Plannen voor één nieuw ziekenhuis op de grens van Soest en Baarn ('De Oelte') liepen op niets uit. Uiteindelijk werd het Baarnse ziekenhuis verbouwd en uitge breid, en verrees aan het Dal plein in Soest een dagzieken huis. Het Socster ziekenhuis ging voorgoed dicht. Door het samengaan met de Amersfoortse ziekenhuizen St. Elisabeth en De Lichtenberg is er sinds 2002 sprake van Mean der Medisch Centrum met (nu nog) vestigingen in Amersfoort (twee), Baarn en de bescheiden polikliniek in Soest, waar vol gend jaar nog slechts een be perkt aantal handelingen zal worden verricht. Het is de bedoeling dat er een multifunctioneel medisch cen trum wordt ingericht. De zie kenhuisdirectie, huisartsen, ver pleeghuizen en andere instellin gen en organisaties praten ach ter de schermen over de (on)mogelijkheden daarvan, maar veel schot zit daar niet in. Burgemeester Koos Janssen sprak deze maand nog zijn on gerustheid uit over de gang van zaken en heeft deze weck een onderhoud met de directie over de stand van zaken. V OETB AL-zaterdag Zo positief als trainer Jan Bos voor het verloren duel tegen AH'78 was, zo negatief rea geerde hij na afloop.' Het was een schandelijke vertoning vandaag'. En daarmee zat de oefenmeester er niet ver naast, want Hees bakte er werkelijk niets van. Er werden drie punten verloren, terwijl die voor het oprapen lagen. De gast heren uit Huizen waren van een nog minder niveau, maar wonnen met ruime cijfers: 0-5. De Soesters konden aanvallend niet imponeren en nadat een goal van Arap Baskaya werd afgekeurd wegens duwen, viel de 0-1 aan de overkant. Twee keer nonchalant balverlies van Rutger Luytenaar, bracht Hees op achterstand. In de 23c minuut had Baskaya de gelijk maker tegen de touwen moeten knallen, maar besluiteloosheid was troef. Na de thee konden de pupillen van Bos geen vuist meer maken. Er werden meer risico's achter geno men, waar Eric van Maurik als enige een voldoende haalde. Toen ook nog eens Olaf Reyerse met rood er af moest, was het voor AH'78 niet moeilijk om de score naar 0-5 te tillen. Een teleurgestel de Bos probeerde er nog wat po sitieve puntjes uit te tillen: 'we hebben een jonge ploeg, en ik Openingstijden kantoor ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur HOOGPOLIGE Sinds 1956 Alsmede zuiver scheerwol en M. projecttapijttegels ize toonzalen bij de tapijcfab riek van Dt ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUOA TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Kela lapijtleaels in onze 1000 mJ lapijttegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 0318-571225 voor gratis tapijtkleureninfo! Kom naar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. I,95 p.t. soxso cm NU €359, NU €54, NU €54 NU €90, NU €81, NU €116 NU €36, NU €161, NU €116, NU €224, NU €116, NU €152, NU €179, NU €49, NU 72, NU €36, NU 72, Brixon kostuums Dress shirts Zijden stropdassen Katoenen broeken La mswool pullovers Wollen jack Brixon Luxe dress shirts Regenjas Wellington Cas. colberts Brixon Colb.+pant. Gardeur Jack Brixon Tensonjacks Suèdejack Brixon Schipperstrui of vest Cord. pant. Gardeur Casual shirts GANT shirts 2 voor €399> 2 voor €j»9^f5 2 voor €59^5 2 voor 2 voor €£9^5 €%297- €&$5 €P9T- €%297- €%6ff7- €1297- €%&$7- €1997- €7J&5 €%^5 €7fr$5 €279,00 €39,95 €39,95 €64,95 €59,95 €179,00 €49,95 €249,00 €179,00 €349,00 €179,00 €249,00 €269,00 €69,95 €99,95 €49,95 €99,95 WERELDMERKEN WERELDPRIJZEN MESSCHERPE MODEAANBIEDINGEN T/M ZA. 30 OKT SOEST, SOESTERBERGSESTRAAT 51, 035 - 601 24 00 De groenen tegen de blauwen: altijd spektakel, dus kom zaterdag aanvang 14.30 uur op Sportpark Zonnegloren PAGINA jfi m/OENSDAG 27 OKTOBER De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Ben Becker Transport hoop ze dit seizoen bij elkaar te houden. Dan zie ik perspectieven voor volgend seizoen. Maar reken maar dat wij na de winterstop de punten gaan pakken, dat moet kunnen in deze toch wel zwakke afdeling. Degraderen zullen we zeker niet. Hoofdsponsor: Brink Kantoorartikelen Co-Sponsor: Bosman Bedrijven B.V. €B Adviesgroep Kledingsponsor: Sport 2QOO Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Procar B.V. Bar Eetcafé Centraal Jeugdsponsor: Bené de Bruin Bouwbedrijf Overige selectie ondersteunde sponsors zijn: Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int Transport Bouwbedrijf Van den Hengel Deelen B.V. Makelaars Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V. Printkado Promotie/ Relatiegeschenken Van Hengstum Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen Van de Munt Automaterialen B.V. Van der Wardt Horeca Amusement Van t Net B.V. Verhuizingen Wasiel Steitner Wrtgoedspedalist Het VVZ'49 van de eerste dag en vandaag de dag verenigd op sportpark Zonnegloren. Medeoprichter Cor Grift (tweede van rechts) poseert met een jeugd- elftal bij de nieuwe entree. Henk Strietman en Dick van de Bovenkamp inspecteren het kassahuisje. Foto: Herman van Dam Zonnegloren en WZ'49 zijn terug bij elkaar. Vijfenvijftig jaar geleden richtten medewer kers van het toenmalige sana torium de Vrienden Van Zon negloren op. Sinds vorige week dinsdag draagt het sportpark aan de Eemweg de naam van het ziekenhuis. 'We zijn er trots op dat we de naam voor nog veel geslachten kunnen behouden en hopen dat deze voor velen een dierbare her innering zal blijven', zei Henk Strietman bij de korte plechtigheid op het complex. Strietman is voorzitter van de Club van Honderd van WZ'49 en kwam enkele jaren terug op het idee om de voetbalaccommodatie om te dopen in Sportpark Zonne gloren. Het ziekenhuis bestaat im mers niet meer als zodanig en het terrein aan de Soesterbergsestraat is omgetoverd tot bos. De gemeen te vond dat een 'heel goed idee' en vorige week werd de daad bij het woord gevoegd. Daarmee is niet alleen de bal, maar ook de cirkel weer rond. De wortels van de club liggen nu, zij het op een andere plek, als het ware weer onder de grasmat waar wekelijks tegen de bal wordt ge trapt. De schilders Gerrit Mout en Beert Morren, tuinman Henk Kuit, kok Jan Adams, Ad van de Broek van de houtzagerij, Menks van Ginkel van de wasserij, Wim Pureveen en veel andere medewerkers van het sanatorium trapten destijds in hun pauze op een grasveldje maar wat graag tegen een papieren bal. Al gauw zat Mout met de directie in de recreatiezaal Rhijnauwen om de tafel om te praten over de oprich ting van een voetbalclub. Mout werd de eerste voorzitter, er werd naderhand een bescheiden accom modatie aan de Ferdinand Huyck- laan betrokken en in 1974 legde mede-oprichter Van de Broek de eerste steen van het huidige com plex aan de Eemweg. Het clubhuis en de kleedaccommodatie werden vrij recent nog uitgebreid en ver bouwd. Toen bekend werd dat in navolging van het ziekenhuis ook de bebou wing zou verdwijnen om plaats te maken voor bos, bedacht Striet man dat het goed zou zijn om de naam van Zonnegloren in stand te houden. En waar zou dat beter kunnen dan bij de 'vrienden van', die hun oorsprong te danken heb ben aan het vermaarde sanato rium. Het was de bedoeling dat het vroe gere Zonnegloren-bord, dat op het ketelhuis hing, naar de Eemweg zou verhuizen, maar bij de sloop is dat jammer genoeg verdwenen, laat Strietman weten. Hij heeft daarom het logo van Zonnegloren laten namaken. Het is sinds 1949 tevens het embleem van de club en de afbeelding is terug te vinden op het briefpapier van VVZ'49. De replica is bevestigd op het dak van het nieuwe entreehuisje dat de Club van Honderd de sportvereni ging heeft aangeboden. Het Sport- en Cultuurcircus is zo'n beetje het laatste kunstje dat Rachel Wouters in Soest opvoert. De sportcoördinator van de gemeente treedt per 1 december als marketing mana ger running in dienst van Nike. De overstap naar het sportschoe nen en -kledingmerk is niet zon der slapeloze nachten tot stand gekomen. 'De functie is wat ik al tijd al wilde toen ik studeerde, maar ligt niet voor het oprapen. Na de sollicitatiegesprekken werd ik steeds enthousiaster, al heb ik het er wel moeilijk mee gehad. Ga maar eens een keuze maken als je het ergens super naar je zin hebt en niet weet of je hetzelfde terug krijgt.' Hardlopen en atletiek zijn haar grote passie. 'Van je hobby je werk maken, gaat hier wel heel erg op', aldus Wouters die medio novem ber afscheid neemt. Sinds het voorjaar van 2002 zet ze, in samenwerking met onder ande ren bewegingsconsulente Marlon van Zal, diverse projecten in Soest op om sport binnen verschillende leeftijdsgroepen te stimuleren. 'Volgens mij hebben we op sport gebied veel weten te verbeteren. Ik heb veel nieuwe mensen leren ken nen en heb veel kennis opgedaan. Ik wil dan ook iedereen met wie ik heb samengewerkt bedanken.' Shot gaat zich handhaven in de hoofdklasse. Om deze voor spelling te doen is halverwege de najaarscompetitie niet veel moed meer nodig. Met drie overwinningen in vijf duels zijn de tafeltennissers al zeker van hun zaak. 'We vlogen er sowieso niet uit', stelde Martin Fransen ferm. 'Good Luck staat ver achter en SVO heeft evenmin een sterk team.' Met dat laatste zei hij niets te veel. Bij SVO' was vorige week dinsdag maar één speler die het niveau van de hoofdklasse aankan. Aijen Weer gang, een alleskunner met een zeen goede service, snoepte in zijn een tje drie punten af van de Soester ploeg. Ook in het dubbel was hij gevaarlijk, maar Fransen en Hans van Gooi wonnen die partij in vier games. De andere ontmoetingen leverden geen enkel problêem op voor Shot. Fransen, Marcel Jansen en vooral Van Gooi lieten hun zwakke te genstanders alle hoeken van de ta fel zien. Een 3-7-overwinning was het gevolg. De doelstelling van de promovendus (klassenbehoud) is nog niet officieel, maar het moet heel vreemd lopen, wil ze nog on deruit glijden. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Overmorgen wordt bekend wie de sportman, -vrouw en -ploeg en het sporttalent van Soest zijn. Naar schatting meer dan duizend mensen zullen vrijdag avond in de tent van Circus Renz toekijken als Erica Terps tra de bijbehorende trofeeën uitreikt. Dezelfde avond schal len de namen van de genomi neerden voor de Soester Cul tuurprijs door de tent. In het kader van het 975-jarig be staan van Soest is besloten het Sport- en Cultuurcircus groots op te zetten. In overleg met Circus Herman Renz werd de tent gere serveerd door het avondvullende programma. Een verrassende ope ning, twee circusacts en diverse optredens en demonstraties van Soester sport- en culturele vereni gingen omlijsten de sportverkie- zing en de bekendmaking van de genomineerden voor de cultuur prijs. 20:00 Openingsact 20:05 Presentatie kindercircus Adiejos 20:15 Demonstratie Tumbling Springbokken 20:25 Prijsuitreiking Sporttalent 20:35 Demonstratie Danscen trum Gerla 20:45 Prijsuitreiking Sportploeg 20:55 Demonstratie Budo Ryu 21:05 Circusact Renz 21:15 Pauze met Perron 5B 21:45 Presentatie Capoeira 21:55 Nominaties Cultuurprijs 22:10 Optreden G-team S.O. Soest 22:20 Prijsuitreiking sportman en sportvrouw 22:35 Circusact Renz 22:45 Grande finale 22:55 Derde helft in foyer met Perron 5B Het doel is om de sport en cultuur in Soest te promoten en te stimu leren. Daarom sloeg de gemeente de handen ineen met de Sport Fe deratie Soest, de Stichting Cultuur prijs, het Comité Soest 975 en haar eigen breedtesportproject. NOC*NSF-voorzitter Erica Terps- VRIJDAG 29 OKTOBER I Badminton 19:30 Inside'82-Selby (Baarn) Futsal 21:00 Firtina'93-ZVU'95 (Spleasure Centrum) ZATERDAG 30 OKTOBER Basketbal 20:30 Red Stars (H)-Jumpers (Beukendal) Handbal 21:00 Groene Ster-Smeeing/ BDC (H) (Zevenbergen) Voetbal 14:30 WZ'49-Argon (Zonne gloren) 14:30 Hees-Nita (V.O. Utrechtseweg) 14:30 't Vliegdorp-SVP (Abro- na) 14:30 SEC-Sterrenwijk (Bos straat-West) Volleybal 20:30 Martinus-Conesco/ StamSovoco (Amstelveen) Waterpolo 20:45 DWT 2-Duinkikkers (D) (Haarlem) Badminton 13:00 Zeewally-Badso (Zeewol- de) Basketbal 17:00 Red Stars (D)-Leidcn (Beukendal) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Kampen (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-HBS (Bosstraat) Voetbal 14:00 Velsen-Soest (Velsen) 14:00 SEC-Achtcrveld (Bos straat-West) MAANDAG 1 NOVEMBER Futsal 20:55 DVS-Baron (Beukendal) tra is bereid gevonden de prijsuit reiking van de sportverkiezing voor haar rekening te nemen. De jury heeft onlangs per categorie drie kandidaten genomineerd (zie elders op deze pagina) en bepaalt ook wie de winnaars zijn. In de jury zitten Rachel Wouters, Marlon van Zal en Piet Hoogendoorn van de gemeente en Mimi Schneider, Jan Paauw en Leo Verver van de Sport Federatie Soest. De trofeeën zijn vervaardigd door de Soester kunstenaars Nadzejda van Ittersum, Imelda Lavalye, Joop Phielix en Ruud Bartlema. De presentatie is in handen van Samira Abbos (het culturele deel) en Robbert Meeder (sport). Kaarten De toegang tot het Sport- en Cul tuurcircus (aanvang 20:00 uur) is gratis. Enkele dagen geleden wa ren ongeveer duizend van de twaalfhonderd plaatsbewijzen al vergeven. Zolang de voorraad strekt kunnen de gratis kaarten worden afgehaald bij de VW aan de Steenhoffstraat, Idea aan de Willaertstraat en de Primera-zaken aan de Zuidpromenade en de Tamboerijn. Gerla NVAD-wedstrijd Huizen. Henk en Carola Lensink: 3e senioren dcb. 4 la- tin en 5e latin; Peter Oosthof en Hens- ke in 't Hol: halve finale deb. 4 latin; Robin en Margho Roskam: 2' deb. 4 standaard en 6C latin; Oliver de Rooy en Margret Hagen: 4C deb. 4 latin. Sepp Benelux kampioenschap Den Bosch. Senioren 2C klasse standaard: 1. Toon en Roellie Schrijvers, 4. Frans en Roel- lie Kerstens. NVAD-wedstrijd Huizen. Open klasse senioren standaard: 1. Toon en Roel lie Schrijvers; deb. 3 latin: 1. Waker Koelewijn en Roos Hofman; Jasper I van Schaik en Lorraine Voorn: 2' dcb. 4 latin en 4e deb. 4 standaard. WZ'49 Eenmes Al - WZ '49 Al 1-6, WZ '49 BI - Aalsmeer BI 3-3, WZ '49 B2 - Amsvorde BI 1-0, WZ '49 C3 - Hoogland C7 3-14, WZ '49 Dl - WZA Dl 6-1, WZ '49 El - WZ '49 E2 15-0, SDO E4 - WZ '49 E3 0-6, WZ '49 E4 - WZ '49 F1 3-4, WZ '49 F2 - WZ '49 F4 12-1, WZ '49 F3 - WZ '49 F5 3-1, WZ '49 F8 - WZ '49 F9 6-1. In Spleasure Centrum treden van avond de jazzleden van de Spring bokken op voor de jaarlijkse de monstratie. Om 18:15 uur gaat de sporthal aan de Dalweg open en om 18:30 uur begint de show die tot 21:00 uur duurt. De toegang is gratis. SPORTMAN Ondanks dat een groot aantal kan sen werd gemist, behaalden de he ren van de Duinkikkers een gelijk spel bij ZAR. De Soesters waren toch tevreden met de puntende- ling, want met minder dan een minuut te gaan, keken ze tegen een achterstand van 5-3 aan. In het eerste kwart had de Duin kikkers kunnen toeslaan, maar de waterpoloërs maakten geen ge bruik van de overtalsituaties. Pas in het tweede kwart sloegen Jaco Al- blas en Mike Bosman een gaatje, maar het antwoord kwam razend snel: 2-2 en 5-3. Met zijn derde treffer zorgde Al- blas in de slotfase voor de aanslui ting, waarna Bosman luttele secon den voor het eindsignaal een punt veilig stelde. www.soestercouranl.nl Van Weedestraat 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrl@wanadoo.nl Robin Ammerlaan (36) Rolstoelteiinis Veroverde een gouden medaille op de Paralympics in Athene, won diverse internationale toernooien op verschillende contingenten. Hoopt deze week in Amersfoort de officieuze mondiale titel te be halen en het jaar af te sluiten als de nummer 1 van de wereld. Pim Hoekzema (37) Autosport Rijdt in de Seat Cupra Cup, waar in hij onder meer een podium plaats (2C) opeiste en in het totaal klassement als achtste finishte. Op Zandvoort realiseerde hij de op een na snelste ronde ooit in de Seat-klasse. Wil volgend jaar in de top drie eindigen. Daniël Stellwagen (17) Schaken Behaalde dit jaar de derde en laat ste norm voor titel schaakgroot meester en trad daarmee in de voetsporen van onder anderen Max Euwe en Jan Timman. De jongste Nederlandse grootmeester ooit heeft zich ten doel gesteld tot de wereldtop te gaan behoren. SPORTVROUW Sanne Delfgou (18) Schaatsen Na afloop van de Nederlandse kampioenschappen allround voor junioren was ze terug te vinden op de tiende plaats. Boekt nog steeds progressie en heeft op basis van haar prestaties in het afgelopen seizoen een plek in de baanselec- tie Utrecht afgedwongen. Marijke Roest (45) Zitvolleybal Werd met het Nederlands zitvol- leybalteam achtereenvolgens Euro pees en wereldkampioen. Op de Paralympics moest ze genoegen nemen met zilver na de verloren finale tegen China. Gaat nu jonge mensen met een functiebeperking stimuleren om te gaan sporten. Ilse Vaessen(18) Badminton Tweemaal goud (dubbel en mix) en een keer zilver (single) op de Nederlandse kampioenschappen. Drong door tot de kwartfinale op het EK en speelt nu het WK in Canada. Wil in het komende jaar de nationale titel prolongeren en nog verder komen op het EK. SPORTPLOEG Thomas/Michael Deelen Jeu de boule De tweelingbroers gooiden hoge ogen door zilver te winnen op zo wel de NK triplette als de doublet- te voor junioren. Met Oranje be reikten ze op het EK de kwartfina le. Nu willen ze een plaats afdwin gen in het seniorenteam en op het Nord Sea Tournament. Firtina'93 Futsal In het elfde seizoen sinds de op richting promoveerden de zaal voetballers, via een spannende na- competitie, naar de eerste divisie. De eerste successen daarin zijn in middels geboekt. Doelstelling is om geleidelijk promotie naar de eredivisie te realiseren. Conesco/StaniSovoco Volleybal dames Kampioen in de eerste divisie en via een nacompetitie de eerste Soester ploeg in de geschiedenis die de eredivisie binnenstapte. Daarin staat het team na drie wed strijden op de achtste plaats. Die plek is aan het einde van de rit genoeg voor handhaving. Brian van Leijenhorst (13) Atletiek Derde op het NK discuswerpen dit jaar. Tevens in het bezit van twee clubrecords van de atletiekvereni ging Pijnenburg, op de disciplines discuswerpen en kogelstoten. Het talent traint keihard om zijn doel stelling te halen: kampioen van Nederland worden. Kevin Parinussa (12) Golf Is lid van de C-jeugd selectie van de Nederlandse Golf Federatie. Boekte progressieve verlaging han dicap (17.8) en is daarnaast binnen de Golfvereniging Soestduinen houder van het baanrecord van de 9 holes golfbaan aan de Van Weer den Poelmanweg. Tinion Sloos (10) Turnen Is ondanks zijn jonge leeftijd meer voudig kampioen van Nederland. In zijn leeftijdsgroep was het lid van De Springbokken de beste op zowel het onderdeel turnen als air- tumbling. Thrnen is zijn leven en hij is vastberaden nog vaak van zich te laten horen. Inmiddels zijn de 'lopers van de Week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Thijs Koster Mark Verwoerd Op maandagavond 1 november organiseren De Soester Vogel menden een lezing met video over weidevogels. Spreker J. Teunissen uit Bathmen zal gebruik maken van oude nesten en eieren etc. De loegang en het eerste kopje koffie zijn gratis. De zaal is open vanaf 20:00 uur, aanvang lezing ca. 20:30 uur. Het adres is Parallelweg 7B ('Vogelzang'), ook prima toe gankelijk voor mensen in een rol stoel. Alle vogelliefhebbers uit Soest en omgeving - lid of geen ,id - zijn van harte welkom. Zaterdag 30 oktober: 'Messe de Echl Requiem' van Jehan Langlais (1911-1940), voor koor en orgel en 'Requiem' van Maurice Duru- flé (1902-1986) voor koor, orgel, mezzosopraansolo met cello, en baritonsolo, uitgevoerd door het Koor van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas, m.m.v. Karin van der Poel, mezzosopraan; Bas Kuijlenburg, bariton; Christiaan van Hemert, cello; David Jansen, orgel. Aanvang: 15:30 uur. Toe gang vrij; graag minimaal 2,00 na afloop. Op woensdagmiddag 3 november is de rol van de huisarts het thema van het maandelijks terugkerende Alzheimer Café. Dokter van der Velde, huisarts te Amersfoort, zal ingaan op wat hij en zijn collega's kunnen betekenen in het hele pro ces van dementie. Behalve de con statering van bijvoorbeeld de ziek te van Alzheimer en welke medi sche weg verder te bewandelen, kan ook juist de eigen arts een steunende rol vervullen voor pa tiënt en de direct betrokkenen. Uiteraard krijgen bezoekers gele genheid tot het stellen van vragen. Het Alzheimer Café is gehuisvest in de benedenzaal van de Berg kerk, Dr. Abraham Kuyperlaan 2 te Amersfoort, geopend van 13:30 tot 16:00 uur. Het programma start om 14:00 uur. De toegang is gratis. Informatie: SB 033-456.62.04 of anamersfoort@wanadoo.nl. Al jaren wordt er in Soest gesproken over het inrich ten of oprichten van een hangplek. Een hangplek voor jongeren. Radio Soest heeft al lang zo'n hangplek: Wat is dat, de hangtafel? Dat is een praatprogramma dat Radio Soest een keer per maand uitzendt. En moeten wij daar naar luiste ren? Moeten, moeten. Niks moet, maar tiet is best een aardig programma. Wat doen ze dan daar aan die hangtafel, borrelen? Borrelen, dat weet ik niet, het is radio, man! Maar ze praten over allerlei belangrijke zaken en zo hoor je verschillende meningen over een onderwerp. Wie zijn die 'ze' dan wel? Nou, het is een vast groepje, Neks Blommers, die... Oud-wethouder van Soest? Ja, heeft eerst heel lang in de ge meenteraad gezeten en werd toen wethouder, financiën en cultuur enzo. Dan Wim de Kam Ha, ha, dat is die man die voorzit ter is van heel Soest. Nee, dat is de oud-gemeentesecre- Jaris van Soest. En inderdaad, hij is voorzitter van verschillende ver enigingen, maar daar is toch niks mis mee? Dan Eit Algra. Die man 'loet heel veel en heel bijzonder vrijwilligerswerk. Weet bijna alles van astronomie, sterrenkunde. Oud-leraar. En soms nodigen ze Qog een gast uit voor een speciaal onderwerp. En dan maar praten. Doe toch niet zo negatief man, het gaat vaak over dingen die ook voor jou interessant kunnen zijn. Zoals? Nou, vrijdagmorgen gaat het bij voorbeeld over de Amerikaanse verkiezingen, over Turkije wel of met bij Europa en wie is de groot je Soester aller tijden. Wie is de gespreksleider? Oat is Jan Visser, oud-leraar, oud- wethouder, oud-raadslid en- De Jan Visser? Dan weet ik wel wie de grootste Soester aller tijden wordt. Luister jij vrijdag nou maar naar de hangtafel, daar word je wijzer van. De hangtafel vrijdag 10.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 16