3.99 1.79 1.89 Culturele uitwisseling Soest-Soest Tweede rusthuis voor Paardenkamp NIJHOf Overhees weer opgeschrikt door nachtelijke autobrand Geen permanent rookverbod in Soester natuurgebieden Korting op voorstellingen van Circus Herman Renz Wintertijd Van de Graaf VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 83e JAARGANG NO. 11 SOESTER KALENDER A. van der Lee KÖ OPEL BLOEMBOLLEN PLANT ZE NU!!! HU NAAR NIJHOf gratis alle gordijnstoffen op maat gemaakt' 15% korting op alle matrassen en bedbodems' DEZE WEEK UW WONING VERKOPEN? Beide gemeentebesturen positief over plannen Thea en Tessa en nog 11 gepensioneerde naar De Birkhoeve BEL UW MAKELAAR: 035-601 13 04 Morgen, zaterdag en zondag UNOX soep in zak Diverse soorten Met gratis zegel Versgebakken uit de oven! Appel enveloppen Met gratis zegel Perssinaasappelen Met gratis zegel BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTCEHOOURAnrr Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 9,00 - Buiten Soest 18,00 - Losse nummers 0,60 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Rabobank De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 28 oktober 09:30 Soester Luisterkring, 'De Notenkraker' (Tsjaikov- sky), NPB-kerk, (ingang Pieter de Hooghlaan), 4,00. 20:00 Voorstelling circus Renz, de Engh, 9,75. Vrijdag 29 oktober 13:30 Presentatie nieuwe bij belvertaling, Raad van Kerken, Idea, Willaertstraat 49. 19:30 Herdenking Kerkher vorming, Schuilplaats, Parallel weg 1. 19:30 Bingo (55+), Klaar- water, Wiardi Beckmanstraat 475, 3,75. 20:00 Sport- en cultuurcircus sportverkiezing, circus Renz, de Eng. 20:00 Informatieavond Derde Wereldgroep Soest, Griftland College, Noorderweg 79. Zaterdag 30 oktober 09:00 Boekenmarkt voor zendingswerk, fa. Leertouwer, Zuidergracht 1. 15:00 Voorstelling circus Renz, de Engh, 9,75 13:30 VVV-herfstwandeling op de Paltz, Van Weerden Poelmanweg, 4,00. 19:30 Concert Nederlandse Cantorij met Janine Jansen en Kees Hülsmann, H. Familie- kerk, St. Willibrordusstraat 19. 20:00 Voorstelling circus Renz, de Engh, 9,75. 22:00 Bluesnight met Howlin' Bill, Artishock, Steenhoffstraat 46A, 10,00. Zondag 31 oktober 10:15 Lezing ds. F. Knoppers, 'Een hemel op aarde (over utopieën)', NPB-kerk, Rem- brandtlaan 20. 14:00 Voorstelling circus Renz, de Engh, 9,75 15:00 Concert The Hammers- field Stompers, Artishock, Steenhoffstraat 46A. 15:00 'Buurtborrel' bewoners vereniging Soest-Zuid, rest. Van den Brink, Soesterberg- sestraat 122. Maandag 1 november 19:30 Discussie over wijk Klaarwater, Wiardi Beckman straat 475. 20:30 Lezing over weidevo gels, de Soester Vogelvrienden, Vogelzang, Parallelweg 7B. 20:30 Film 'The House of Sand and Fog', Artishock, Steenhoffstraat 46A, 3,50/5,00. Lees verder op pagina 3 t> Autobedrijf M Exclusief-Oealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 NEFKENS SOEST Me anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT T?© KT©.© G QILIUS® SÏÏEQ PI Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 'Zf ""jv >0"* >0* >0* Wegens slechtlopende export op U.S.A. (grote hoeveelheden bollen over) 100 Tulpenbollen laag of hoog) 5,- 50 Narcissen Botanische of Trompet) 5,- 100 Krokussen gemengd of op kleur 2,50 100 BI. sneeuwklokjes Cionodoxa) 2,50 Grote bollen keizerskroon stuks 5,- enz. enz. enz. ruim 200 soorten 3.000 meter bollen bij Kwekerij Groeneveld - aan de N 221 tussen Kasteel Groeneveld en Paleis Soestdijk in Baarn. 365 dagen open. 035 5431102 Amsterdamsestraatweg 37A tig* 'j* ig* zondag 7 november open van 10 tot 17 uur bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Actueel 3 Laatste kans na lastigvallen vrouwen. paard niet meer te redden. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel 4 Varia 5 Groot muziekspektakel i.k.v. Soest 975. Op Soest 7 Oorlog maakte einde aan Hard gaat-ie. Huurwoningen Soesterberg Houderdduizendste bezoeker museum. Sport I Op de Gemshoorn zijn vorige week dinsdagnacht twee auto's volledig uitgebrand. Een week eerder ging in dezelfde wijk (Overhees) ook al een auto in vlammen op. De politie ver moedt brandstichting, is een on derzoek gestart, maar vindt het nog te vroeg om coriclusies te trekken. Nadat eerst in de buurt van De Klarinet een auto uitbrandde, gingen er dinsdag nog eens twee wagens verloren. De politie kreeg rond tien voor vier 's nachts een melding van twee autobranden vlak bij elkaar in de buurt. Ter plaatse bleek dat op de inritten van twee woningen auto's in de brand stonden. De brandweer had het vuur snel onder contro le, maar kon niet voorkomen dat de auto's verloren gingen. De politie kan nog niet zeggen of er sprake is van een verband tus sen beide autobranden. Hans Meuleman, woordvoerder van de politie: 'Het is wel toevallig dat in dezelfde wijk twee dezelfde incidenten plaatsvinden. We zijn echter nog te vroeg in het onder zoek om een eventueel verband aan te kunnen tonen.' De politie vermoedt wel dat het om brandstichting gaat. Meule man durft nog niet te zeggen of dit het werk van een pyromaan is. 'De motieven van daders zijn vaak heel verschillend. Het zou een pyromaan kunnen zijn. Maar het kunnen ook jongeren zijn, die uit baldadigheid of onder invloed van alcohol zoiets doen. Ook dit zijn we nog aan het onderzoeken. We zijn nog geen dader op het spoor.' Vrijdag en zaterdag werden er in de wijk Overhees extra dienders ingezet. 'We hebben expres ge kozen voor een opvallende aan pak. We willen de bewoners la ten zien dat we er zijn. In het weekeinde hebben we twintig bekeuringen uitgeschreven. Dit had echter niets te maken met brandstichting. Het ging vooral om rondhangende jongeren die op straat alcohpl dronken.' UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestraat 32 Soest www.holenmolenbeek.nl Het ziet ernaar uit dat de traditio nele tweejaarlijkse sportuitwisse- ling tussen de beide Soesten bin nen afzienbare tijd ook een 'cul turele' pendant krijgt. Beide ge meentebesturen in Nederland en Duitsland - reageren positief op de plannen van het Cultuur- platform Soest. Dat blijkt uit de brief die Cultuur- platform-secretaris Bert Smit pas heeft ontvangen van persvoorlich ter Klaus Peter Knapper, die in Soest-Duitsland de contacten be hartigt in het kader van de sport- uitwisseling. Namens burgemees ter Eckard Ruthemeyer laat Knap per weten dat het een uitstekend idee is om de relaties ook op cul tureel terrein te verdiepen. Hij wijst erop dat er in de West- faalse 'zustergemeente' - sinds de afgelopen zomer bestaat er een officiële stedenband - minstens 20 koren, enkele muziekgroepen (o.a. van de brandweer), een jeugdor kest van de muziekschool, enkele toneelgroepen etc. actief zijn. Bo vendien wonen er in Soest (D.) veel beeldende kunstenaars. Een cultuurplatform hebben ze er ech ter niet, al werken sommige orga nisaties wel samen in wat genoemd wordt een 'dakverbond'. Knapper introduceert ook de cul tuurwethouder van Soest-D., Rolf Sander, die niet alleen cultuur en jumelages in zijn portefeuille heeft, maar ook nog plaatsvervangend burgemeester is. Eind november of begin december stelt hij een ontmoeting voor, hetzij in het ene, hetzij in het andere Soest. Verder wil hij weten waar voor het Cul tuurplatform in Soest-NL de prio riteit ligt: koormuziek, toneel, beeldende kunst of iets anders. Maatvoering Aanvankelijk had het Cultuurplat form, dat in feite een suggestie van Frans Wertwijn (dirigent van het Soester Byzantijns Kleinkoor) volgt, gedacht aan een 'Musik in Soester Kirchen', zoals dat jaar lijks in Soest-D. plaatsvindt, waar bij een aantal wederzijdse koren zouden kunnen optreden. Het College van B. en W. van ons ei gen Soest had eerder al positief ge reageerd, maar zoals gebruikelijk ook wel weer een tikkeltje zuinig: '...met dien verstande dat de maat voering aandachtspunt is, gelet op de beperkte beschikbare gemeen telijke middelen'. Het College heeft verder aange drongen op goede afstemming met Soest-D., 'omdat men er daar minder positief tegenover staat of een heel andere richting op wil', maar dat laatste zal wel eerder moeten worden opgevat als een waarschuwing dan als een consta tering. B. en W. doen ook de sug gestie om met koren te beginnen (om de zaak overzichtelijk te hou den) en ook te denken aan een tentoonstelling ten tijde van de uit wisseling. Projectgroep De voorbereiding in Soest-NL is voorlopig in handen gesteld van een speciale 'projectgroep', die bestaat uit initatiefnemer Frans Wertwijn, Cees van Drongelen (mediacontacten), Peter Ensdorff (Cenakel) en Coco Michels, de cultuurconsulent van Soest. Er wordt nog gezocht naar een be stuurslid van Artishock. Hol Molenbeek Woning- en Assurantiemakelaars GRATIS WAARDEBEPALING Het zal niet meer lang duren of de vierhonderdste bewoner van De Paardenkamp kan worden be groet. Met de zaterdag officieel geopende De Birkhoeve is de ca paciteit van het rusthuis aanzien lijk toegenomen. Theo en Tessa, beide Shetlander, waren zaterdag twee van de der tien nieuwe paarden die onderdak hebben gevonden aan de Birk straat. Dankzij de vier nieuwe pot stallen, die elk plaats bieden aan zo'n vijftien viervoeters, kunnen er nog ongeveer dertig paarden van de wachtlijst worden ge schrapt. Dat zal gefaseerd gebeuren, want de dieren die met een elkaar groep voor de potstal gaan vormen, zul len eerst buiten op het weiland aan elkaar moeten wennen. Twee groepen zijn reeds gevormd, de andere twee volgen in de loop van volgend jaar. De stapsgewijze tac tiek stelt bovendien de medewer kers van De Paardenkamp in de gelegenheid om de uitbreiding met De gemeente Soest gaat geen permanent rookverbod in bos- en natuurgebieden hanteren. De Brandweer Regio Utrechts Landschap (BRUL) adviseer de een permanent karakter van het verbod omdat dit volgens haar minder paniek bij de mensen zou veroorzaken dan een tijdelijk verbod. De gemeente gaat niet mee in de plannen van de BRUL. Ze wil de vrijheid van mensen om een siga retje op te steken niet onnodig be perken. Onder normale weersom standigheden is er geen goede re den om het roken te verbieden. Er is dan geen sprake van een gevaar lijke situatie die wel kan ontstaan bij extreme droogte. In de buiten lucht is er bovendien geen overlast voor andere mensen. Het College van B&W is van me ning dat een tijdelijk verbod de be zoeker veel beter wijst op de ge wijzigde omstandigheden. Mensen die een dagje uit zijn in het bos of in een natuurgebied snappen tij dens een heel droge periode dan ook dat de maatregel noodzakelijk is. Het is daarbij sowieso al verbo den om brandende of smeulende voorwerpen weg te gooien, aldus B&W. Het college hikt in zijn besluitvor ming ook nog eens aan tegen de hoge kosten die de maatregel met zich mee zou brengen. Alle toe gangsborden zouden bij een per manent rookverbod immers ver vangen moeten worden. De kosten daarvan liggen rond de 12000. Hiervoor is echter geen budget beschikbaar. Een voorstelling bijwonen van Circus Herman Renz kost dit seizoen onder normale om standigheden 22 of 25 euro. Maar in Soest wordt de komen de dagen het gereduceerde ta rief van 9,75 in rekening ge bracht. Dit bedrag is aangepast aan het 975-jarig bestaan van de gemeente. Soest en Renz zijn daarom dit jaar een samenwerking aangegaan. Die heeft er mede toe geleid, dat op vrijdag 29 oktober het Sport- en Cultuurcircus (zie sportpagina) in de circustent op het evenementen terrein op De Eng kan plaatsvin den. De korting is overigens alleen van toepassing op de tribuneplaat sen en niet op de loge. Het nieuwe, tweeënhalf uur duren de programma van Renz heet Splash. Een keur van artiesten uit onder meer Nederland, Duitsland, Roemenië, Hongarije, Rusland en Moldavië, en een groot aantal die ren staan garant voor een geva rieerde show met onder meer spanning, humor, acrobatiek, jong leren en magie. Water speelt een voorname rol in 'Splash'. De Soester première is op donder dag 28 oktober (20:00 uur), de andere voorstellingen op zaterdag 30 oktober (15:00 en 20:00 uur) en zondag 31 oktober (14:00 uur). Behalve tijdens de voorstellingen zijn de dieren dagelijks gratis te bezichtigen. Toegangskaarten voor de circus voorstellingen zijn verkrijgbaar bij de VW aan de Steenhoffstraat en op speeldagen vanaf 11:00 uur aan de kassa. Stellwagen geeft simultaan. Prikbord 17 Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. het tweede complex geleidelijk uit te voeren. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe complex vond de halfjaarlijkse open dag van De Paardenkamp voor één keer niet plaats op boerderij Vosseveld. Vosseveld blijft echter het bezoek adres. De stichting hoopt hier bin nen afzienbare termijn zelfs een kenniscentrum in te richten. De Birkhoeve blijft in principe ge sloten voor belangstellenden, al is daar wel het kantoor van De Paar denkamp gevestigd. Naast de pot stallen zijn daar verder een behan delkamer, vier enkelvoudige stal len, een werkplaats en een garage voor het machinepark gereali seerd. Burgemeester Koos Janssen, die de openingshandeling verrichtte, feliciteerde de stichting met het prachtige complex. 'Een echt Honderden mensen keken zater dag hun ogen uit op De Birkhoeve, het nieuwe complex van De Paar denkamp. Boerderij Vosseveld blijft overigens het bezoekadres van de stichting. Foto: Foto Bell paardenparadijs', aldus Jansen die gevoel toonde voor nostalgie door wat publiekslievelingetjes uit het verleden in de herinnering te roe pen. De belangstelling was groot, ondanks het slechte weer dat za terdagmorgen. wellicht sommigen had doen besluiten om toch maar thuis te blijven. Samen met beheerder Reinier van Valkenhoef begeleidde Janssen Theo en Tessa naar hun nieuwe verblijf. Met de elf andere nieuw komers is het totaal aantal bewo ners van de 42-jarige De Paarden kamp op 366 gekomen. Sport II 16 Zonnegloren weer bij vrienden. Sport- en Cultuurcircus. In de nacht van zaterdag 30 op zondag 31 oktober, komend weekeinde dus, gaat de winter tijd in. Officieel wordt de zo mertijd zondagmorgen om 3.00 uur afgeschaft. De klok moet dan op 2.00 uur worden gezet. 3 zakken voor 3 stuks Net 2 kilo C1000 versvoordeelmarkt Winkelcentrum 'Hartje-Zuid' Geldig t/m zaterdag, druk- en zetfouten voorbehouden- Burg. Grolhestraol 13, SOEST BuijsRegiomakeladrs.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2004 | | pagina 1