pauper Janssen ook... Van Dijk ook... Broekman ook... Groot muziekspektakel 'Soest 975' 5 november in Petrus/Pauluskerk 'De inbraak bij Sinterklaas!' (1) Geschiedenis van de architectuur bij Idea P.A. van den bv iACTUEEL t^r www.jaspermode.nl Informatieavond over Mali van Derde Wereldgroep Dag van de mantelzorg ook met bijeenkomst in Soest Stichting MiSI Görüs houdt zich niet aan afspraak 7 JAAR GARANTIE ix Mauregard i Rademaker Drumfanfare KLu, PVO en Luchtmacht Mannenkoor 1984-2004 2 O jaar WAARDEBON 20% KORTING Vrijdagavond, Griftland College Met alcohol op achter het stuur Lezing over oude atlassen en globes Wintercursus start 9 november 100 gratis HR-ketels! PAGINA 4 oktober 2004 Soest catie >34 55 I0@soest.nl t.nl ;ester en wethouders maakt ing tot het referendum groe- aanspraak kunnen maken op de communicatiekosten. Die alleen dan toegekend als het aen beduidend andere strek- taande groepen. Een verzoek >et worden gericht aan het col- n wethouders van Soest, Post test. est maakt bekend dat hij in -convenant en op basis van Plaatselijke Verordening Soest erleend aan de ondernemers n hun bedrijf op vrijdag-, zater- 03.30 uur en op de andere )end te mogen hebben: cstraat 7 Soest, Soest, 159 Soest, elaan 25 Soest, laan 27 Soest, laan 70 Soest, nelaan 123a Soest, bar, Middelwijkstraat 2-4 :erberg, Rademakerstraat 4 lademakerstraat 34 Soester- sstraat 20 Soest, uderslaan 15 Soest, aat 47 Soest, hofstraat 6 Soest. ïen overeenkomst tussen ho- i, Openbaar Ministerie en de die tot doel hebben uitgaan verlast voor de omgeving te /an cafés kunnen eraan deel- drijf dan open houden tot bo- dien verstande dat tot 02.00 rden binnengelaten; tussen ïrtrekken de bezoekers, waar- trekkende gasten wordt voor voorkomen dat na 02.00 uur r buurgemeenten gaan en na ir hun auto of brommer bij ar weer overlast voor de om armen tegen dit besluit be- meester binnen zes weken ndmaking. Het bezwaar dient te zijn en voorzien van dag- te worden gericht aan de 5ostbus 2000, 3760 CA Soest, epalingen over bezwaar) en bijzondere bepalingen over e wet bestuursrecht zijn van t kan ook om een voorlopige agd, als er tijdelijke maatre- niet tot de beslissing op het i gewacht. Het verzoek moet sident van de rechtbank te 507 LA te Utrecht. Daarbij is gd van 136,00 voor een 273,00 voor een rechtsper- r 14.00 UUR. gr.I.40 gramO.75 irst 100 gramO.65 iramO.89 ic sec -75 cl wijnen die zelfs bij deaux-liefhebbers in de ANSTRAAT 44 SOEST 035 6012957 WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 5 Het einde van de festiviteiten rond de viering van het 975 ja rig bestaan van Soest is in zicht. Na vele succesvolle evenemen ten organiseert de Stichting Comité Soest 975 jaar op 5 no vember in zeer nauwe samen werking met de Koninklijke Luchtmacht en PVO een groots muziekspektakel in de Petrus en Pauluskerk. Optredens zul len worden verzorgd door de drumfanfare van de Koninklij ke Luchtmacht, het Lucht macht Mannenkoor en onze ei gen muziekvereniging PVO uit Soest. De deelnemende organisaties zul len zowel individueel als gezamen lijk optreden. Uiteraard is er aan deze avond ook een geweldig slot stuk verbonden. Buiten het slot stuk zal het publiek ook nog wor den getrakteerd op een verrassing op zang en muziekgebied. Drumfanfare De oorsprong van de Drumfanfa re begint in 1946 bij hoornblazer Korporaal de Vries. Met de steun van zijn commandant heeft hij het Tamboerkorps kunnen formeren. In 1951 bestond dit Korps uit 24 dienstplichtige soldaten en werd het toegevoegd aan de nieuwe Luchtmachtkapel. Sinds 1976 staat het Tamboerkorps o.l.v. adjudant Ruud Böhmer, nu bijgestaan door dirigent Sergeant 1 Maarten Pij nenborg. Budapest is een voor beeld van internationale muziek festivals. Hier heeft de Drumfan fare (vroeger Tamboerkorps) me nige optredens verzorgd. Ook zijn er muziekshows in de straten en in de theaters, concertzalen en par ken van Budapest gehouden. De Drumfanfare is een hecht team nu bestaande uit militairen voor be paalde tijd. Zij zijn ontstaan nadat de dienstplicht werd afgeschaft. Zij zijn graag geziene gasten bij con certen, taptoes, feesten, begrafe nissen etc. zowel binnen als buiten de Kon. Luchtmacht. Door de in zet van Ruud Böhmer en Maarten Pijnenborg is een temperamentvol repertoire opgebouwd van regi mentsmarsen, stemmige koralen, swingende Big-Bandmuziek en populaire muziek. In 2001 werkte de Drumfanfare mee aan een kindermusical ID. De hoogtepunten in Nederland waren tot nu toe door medewer king te verlenen aan: de jaarlijkse 4-daagse in Nijmegen, taptoes in Breda, Tiel en Nunspeet, vaak in samenwerking met het orkest van de Kon. Luchtmacht. Optredens buiten Nederland: Curagao (336 Squadron); Ambassade in Buda pest, Kopenhagen, concerten voor militairen en burgers in Bosnië en Kroatië, taptoes in Londen, een optreden voor de paus, een optre den voor de handelsdelegatie in samenwerking met het ministerie van Economisch Zaken. Met het Luchtmacht Mannenkoor heeft de Drumfanfare zowel in binnen- als buitenland diverse con certen gegeven. De Drumfanfare is een veelzijdig muzikaal gezelschap die haar 'mannetje' staat en graag met het Mannenkoor optreedt. De drumfanfare staat onder leiding van dirigent sergeant der lc klasse Maarten Pijnenborg. PVO PVO is de Latijnse afkorting voor Patientia Vincit Omnia met als be tekenis 'Geduld Overwint Alles. Dat geduld alles overwint heeft PVO in de afgelopen jaren en in het jaar 2004 als bijzonder wel la ten zien. Immers zij heeft zeer ac tief deelgenomen aan de festivitei ten rond de viering van het 975- jarig bestaan van Soest. Het con cert met de KLU op 5 november is voor PVO het derde evenement op rij in het kader van 975 Soest. Nadat PVO in juni de taptoe orga niseerde en in augustus de Musical Highlights avond, verlenen zij nu hun medewerking aan een avond met het Luchtmacht Mannenkoor en de Drumfanfare van de Ko ninklijke Luchtmacht. Voor PVO is het ook een jubileumjaar omdat Het Luchtmacht mannenkoor (links) en PVO (hier beide op ar chieffoto) verzorgen samen met de zij dit jaar 105 jaar jong is. Jong omdat de vereniging nog steeds bruist van allerlei activiteiten en jong omdat nieuwe leden en vooral leerlingen nog steeds welkom zijn en blijven. Zowel bij het orkest als de slagwerkgroep. Als je besluit bij PVO te komen spelen krijg je een instrument in bruikleen en les van een professionele leraar. In sep tember is bovendien een start ge maakt met het studieorkest. In dat orkest leer je de basisbeginselen die nodig zijn om in het orkest mee te kunnen spelen. Binnen een jaar kun je dan, mits je je A-diplo ma hebt gehaald, meespelen in het orkest. Heb je interesse? Kom dan eens naar de Rembrandtlaan 9. Op maandagavond van 19:00 tot 20:00 uur repeteert het studieor kest en van 20:00 tot 21:45 uur het orkest. Op dinsdagavond repe teert de slagwerkgroep van 19:00 tot 21:00 uur. Op 5 november zal PVO samen met het Luchtmacht Mannenkoor aan het programma deelnemen. Er zullen werken gespeeld worden als Graf Zeppelin van Carl Teike, en kele stukken uit Windows of the World van Peter Graham en de Vliegermars. Tevens zal wegens groot succes tijdens de Musical Highlights avond het dorp nog maals ten gehore worden gebracht. PVO staat onder leiding van diri gent Peter Rieken. Luchtmacht Mannenkoor Het Luchtmacht Mannenkoor is opgericht op 1 september 1980 (mede als voortzetting van het Luchtmacht Mannenkoor 'Groot Soesterberg'). De wapenspreuk van de Koninklijke Luchtmacht 'Parvus Numero - Magnus Meri- to' (Klein in aantal - Groot in da den) heeft ook het ruim 55 man tellende Luchtmacht Mannenkoor tot zijn devies gemaakt. Het reper toire van het koor is dan ook zeer veelzijdig: serieus en lichtvoetig. Nederlandse, Franse en Duitse Klu-drumfanfare het muziekspek takel. stukkenjitaan erop, maar ook Ita liaanse, Engelse en Russische (Oekraïense) liederen. Onder lei ding van dirigent Henk Heins zingt het LMK ook Amerikaanse negro spirituals. Het Luchtmacht Mannenkoor ont leent zijn bekendheid vooral aan de indringende wijze waarop het a capella de liederen ten gehore brengt. Daarnaast treedt het ook menigmaal op met begeleiding van de Drumfanfare van de Koninklij ke Luchtmacht en andere muziek gezelschappen. De kern van het huidige luchtmachtkoor stamt nog uit de periode van Joop de Knegt. Hij was vooral in Nederland - in de vijftiger jaren - beroemd als zan ger-solist, die aanvankelijk als kor poraal bij de Koninklijke Lucht macht zijn dienstplicht vervulde. Samen met het Luchtmachtkoor Hilversum (voorganger van het LMK) zette hij het bekende lied 'Ik sta op wacht' op de (gouden) plaat. Regelmatig treedt het koor (vaak in meerdaagse concerten reeksen) in binnen- en buitenland op. Hoogtepunten waren concer ten ter gelegenheid van het zilve ren huwelijksfeest van het Konink lijk Paar; bij een benefietoptreden tijdens de opening van het bevrij dingsmuseum in Nijmegén met 'The Sweetheart of the Force', Dame Vera Lynn; voor de Duitse tv-zender ARD, vanaf het eiland Sylt, op uitnodiging van het Minis terie van Defensie in de Bondsre publiek; ten gunste van het 'Baye- risches Rotes Kreutz' in Oberam- mergau en Bad Wörishofen,in Murnau, Lubeck, Travemünde, Klosterlechfeld, Bad Bellingen, Müllheim, Brilon, Bueren, Usseln, en Neuburg a/d Donau, o.a. ten bate van de slachtoffers van de hoogwatercatastrofe (2002) en Rode Kruis in Duitsland; bij het 15-jarig jubileum van het Neder landse detachement van de Kon. Luchtmacht op de Canadese basis Goose Bay in Labrador, Canada. Het bevorderen van een goede re latie burger - militair brengt het Luchtmacht Mannenkoor ertoe om veelvuldig - en met plezier - gehoor te geven aan verzoeken om medewerking aan ontspanning smiddagen voor ouderen, good will-, bevrijdings- en kerstconcer ten en (kerkelijke) zangavonden. De leden van het LMK komen uit het gehele land, maar de bakermat van het koor is de Vliegbasis Soesterberg. De wapenspreuk van die basis luidt: 'Principia Perfici- mus' (Wij vervolmaken het begon- nene). Wie het Luchtmacht Man nenkoor heeft gehoord, weet dat de zangprestaties 'een hoge vlucht' hebben genomen. Het luchtmacht mannenkoor staat onder leiding van dirigent Henk Heins, kapitein b.d. De avond zal worden afgesloten met Finale '88, gezongen door het Luchtmacht Mannenkoor en ge speeld door de Drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht en PVO. Door PVO is van de Musi cal Highlights avond een dvd ge maakt die voor 8,00 te koop is via Hettie Vcrlaan, 035- 601.68.88. Ook van optredens van het Luchtmacht Mannenkoor en de Drumfanfare van de Koninklij ke Luchtmacht zijn cd's te koop. Kaartverkoop De kaartverkoop voor het muziek spektakel op 5 november is reeds gestart. De kaarten zijn gratis te verkrijgen bij het VVV-kantoor, Steenhoffstraat 9B; Idea, Willaert- straat 49; en de Primera-winkels aan de Tamboerijn 7 en de Zuid promenade 3. In de pauze krijgt een ieder van de organisatie een consumptie aangeboden. De organisatoren hopen veel Soes- ters op 5 november te mogen ont moeten in de Petrus en Paulus kerk. Het muziekspektakel is mede mogelijk gemaakt door de Stich ting Comité Soest 975 jaar, het Prins Bernhard Cultuurfonds, de Koninklijke Luchtmacht, PVO, Heilijgers Projectontwikkeling en drukkerij Practicum. man mode DIT GAAN WE VIERENSURF DIRECT NAAR... ....EN PRINT UW.... 20 jcwi WAARDEBON 20 IlilllltiliMIK OP DE GEHELE COLLECTIE Beschikt u niet over internet neem dan deze advertentie mee Zuidpromenade 12- Soest-035 - 6023530 Op vrijdag 29 oktober houdt de Derde Wereldgroep Soest (DWG) haar jaarlijkse openba re informatieavond in de aula van het Griftland College aan de Noorderweg 79. In woord en beeld zal informatie gegeven worden over het DWG-project in het Afrikaanse land Mali. Daarnaast zijn bij diverse kraam pjes leuke kleinigheden te koop, alles ten bate van DWG-projecten. Jan Jansen, docent aan de Univer siteit van Leiden, die beroepshal ve dikwijls in Mali is geweest, zal vertellen over zijn persoonlijke, komische en schrijnende ervarin gen. Daarna zal de dichter Jan Afgelopen zaterdag is er inge broken in de burcht van Sinter klaas in Spanje! Het is op dit moment nog onduidelijk hoe groot de schade is en wat er al lemaal is meegenomen uit het paleis van de Sint. Het schijnt één grote chaos te schijn en alle Pieten zijn in paniek. Op dit moment is de verslaggever van de Soester Courant onderweg naar Spanje om poolshoogte te nemen. In een e-mailbericht aan de Soester Courant schreef de Sint het volgende: 'Lieve Kinderen uit Soest, Zondagochtend werd de Sint wak ker gemaakt door de 'ontbijtpiet'. En niet met een heerlijk ontbijtje op bed, zoals dit op zondagoch tend altijd gebeurt, maar met luid kabaal! 'Sinterklaas, sinterklaas; wakker worden! Sinterklaas wak ker worden!' Sinterklaas herkende de stem van de ontbijtpiet wel, maar hij klonk wat vreemd. De ontbijtpiet gilde bijna! 'Sinterklaas, Sinterklaas!' 'Ja, ja...' riep de Sint, een beetje geërgerd. 'Ik kom er al aan! 'Waar om moet die verdraaide Piet nu zo hard op de deur bonzen?', mop perde hij. Het is nog zo vroeg en bovendien doet hij met al dat bon zen op de deur zijn handen nog pijn! Sinterklaas deed zijn ochtendjas aan en liep naar de slaapkamer deur. Hij deed de deur open en daar stond inderdaad de ontbijt piet. Maar hij was niet alleen! Naast hem stonden nog zes ande re pieten. Ze waren allemaal in paniek. Dikke tranen rolden over hun wangen en ze praten allemaal door elkaar... 'Wat is er aan de hand?' vroeg de Sint. 'Waarom die dikke tranen en waarom hebben jullie je pyjama nog aan?' 'Er is ingebroken, Sinterklaas! Alle spullen zijn weg!' Alle kleding is meegenomen, alle verlanglijstjes en cadeaus zijn weg. We kunnen de andere pieten niet vinden en uw paard is ook spoorloos! En, en...' De ïatelpiet' ratelde aan één stuk door. De andere pieten gingen steeds harder huilen en de Sint trok spierwit weg. Even dacht hij dat hij nog niet goed wakker was. Hij strompelde naar een bankje dat od de cang stond en mompelde: 'Misschien droom ik? Is dit een hebben ze goede ideeën... Het is goed om ze hierbij te betrekken. De komende weken houden we via de krant contact met iedereen uit Soest!' (wordt vervolgd) Stichting fjtk% De Soester Kring Secretariaat: ■SoE^» Krommewcg5 Tel. 035-6014403 nachtmerrie? Dit kan toch niet waar zijn? En hoe kan het dat al les weg is en dat de andere pieten niet te vinden zijn?' 'Ik heb een idee!' riep de 'speur- piet' boven het geluid van de hui lende pieten uit. Alle pieten wer den stil en iedereen keek zijn kant uit. Speurpiet had altijd goede ideeën en oplossingen. 'We plaat sen een oproep in de krant! We vragen iedereen in Soest om te helpen met zoeken. We vinden al les weer terug! Alles komt vast weer goed!' 'Dat lijkt me een goed idee, speur piet,' zei de verdrietige Sint. 'Ik stuur direct een e-mail naar de Soester Courant en we vragen alle scholen en ouders om die voor te lezen! Misschien hebben de kinde ren iets gehoord van de inbraak of Op zondag werd een 50-jarige au tomobilist op de Soesterberg- sestraat aangehouden omdat hij teveel had gedronken. Rond 16:35 uur hielden politie mensen de automobilist uit Soest aan. De man bleek teveel te heb ben gedronken. Bij de ademanalyse in het politie bureau blies hij 380 ug/1, terwijl wettelijk maximaal 220 ug/1 is toe gestaan. Tegen de Soester is pro ces-verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van drie uur. Op woensdagmorgen 3 november spreekt Dr. Peter van der Krogt uit Delft voor de Soester Kring. Van der Krogt gaat in op de problemen die zich voordoen bij het maken van kaarten en de ontwikkeling van het wereldbeeld. Aan de hand van wereldkaarten wordt een en ander zichtbaar gemaakt. Uiter aard komt ook de geschiedenis aan bod. Wat zijn de oudste bekende voorlopers van de nu zo vanzelf sprekende geografische kaarten? Dan moet je helemaal terug naar de Babylonische kleitabletten en kom je via de Antieke tijd en de Middeleeuwen tot in de 18di: eeuw. Ook over de ontwikkeling van at lassen (van de uitgaven van Ptole- malus, eind 15dc eeuw tot aan de atlas Maior van Blaeu uit 1662) en globes wordt informatie gegeven. Van der Krogt promoveerde in 1989 op een proefschrift over de geschiedenis van de producties van globes in de Nederlanden. Op dit moment is hij werkzaam als, onderzoeker en docent in het ex- plokart onderzoeksprogramma van de Faculteit van de Geoweten- schappen van de Universiteit Utrecht. Belangstellenden zijn op 3 novem ber vanaf 10:00 uur van harte wel kom in het NPB-gebouw, ingang Pieter de Hooghlaan. De toegang kost 3,00. Kees van der Werk een door hem vertaald Malinees heldendicht voordragen, ondersteund door ori ginele live kora-muziek. Voor Mali hebben de tweedeklas sers en docenten van het Griftland College zich al ingespannen: vlak voor de herfstvakantie verdienden de scholieren met allerlei klussen en activiteiten in Soest, Baarn en Bunschoten niet minder dan ruim 5000 euro. Dat bedrag gaat ten goede komen aan een school voor verbetering van de huisvesting en aanschaf van leermiddelen in Mali en is overhandigd aan de DWG. De DWG-avond is gratis toegan kelijk en begint om 20:00 uur. De zaal gaat open om 19:30 uur. Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek start dinsdag 9 november van 13.00-15.00 uur met de nieuwe korte cursus Ge schiedenis van de architectuur. WVie vandaag de dag een beet je wil meetellen, huurt een ar chitect in. Banken hullen zich bij voorkeur in glazen torens, steden scoren met voetbalare na's en musea ogen soms fraai er dan de collecties die ze her bergen,' aldus drs. Benno Spij ker, kunsthistoricus en docent bij Idea. Architectuur is in. Sommige bouw meesters bereiken de status van in ternationale ster. Hun creativiteit wordt rijkelijk beloond door op drachtgevers die het eigen imago versterken in de vorm van bouw kunst. Het publiek geniet van ge durfde ontwerpen. En al mag men nooit naar binnen, men ervaart spectaculaire gebouwen als siera den in de openbare ruimte. 'Of niet, want smaken verschillen.' Volgens Benno Spijker blijkt dat uit de talloze publicaties die ver schijnen over gebouwen. 'We kun nen niet langer om het belang van bouwkunst heen. Welbeschouwd is het vormgeven aan ruimte. Dat principe heeft een rijke historie vol tradities, conventies en innovaties.' In bouwstenen wordt de tijdgeest gematerialiseerd. Opdrachtgevers hebben daarin meestal meer te ver tellen gehad dan uitvoerders. Wij ziging van mentaliteit levert ande re bouwwerken op. Zo was de Eif- feltoren bedoeld als denknaald voor het eeuwfeest van de Franse revolutie tijdens de Wereldten toonstelling van Parijs anno 1889. De staalconstructie van 325 meter hoogte drukte technische vooruit gang uit. Elektriciteit lag ten grondslag aan het succes van deze schepping van bruggenbouwer Gustav Eiffel. Zonder liften was het panorama vanaf de top onbe reikbaar geweest. Al tijdens de bouw zamelde een groep intellec tuelen handtekeningen in om het smakeloze, nutteloze en geldver slindende project te stoppen. Thans is de skyline van Parijs on denkbaar zonder Eiffeltoren. Precies zo oud, maar zuiver func tioneel en minstens zo indrukwek kend als het Parijse monument is Voor mantelzorgers wordt woensdag 10 november een bij eenkomst gehouden in De Schoof. De bedoeling is hen even 'vrijaf' te geven en de gele genheid te bieden onderling er varingen uit te wisselen. Het is voor het eerst dat een der gelijke ochtend (10:00-12:00 uur in Soest plaatsvindt. Aanleiding is de Dag van de Mantelzorg dat als thema 'even tijd voor jezelf' heeft meegekregen. Door de ontmoeting kunnen de mantelzorgers steun en begrip bij elkaar vinden. Op het programma staan verder onder meer bloemschikken en een korte video. Daarnaast zijn alle mantelzorgers uit Amersfoort en omgeving op vrijdag 12 en zaterdag 13 novem ber uitgenodigd voor een stads wandeling (met gids) door Amers foort. Een op de tien Nederlanders ver leent mantelzorg. Ze doen dit on betaalde vrijwilligerswerk voor hun partner, ouder, kind of iemand an ders in hun naaste omgeving. Meestal hebben ze er een volledi ge dagtaak naast. De bijeenkomst in Soest is een ini tiatief van de Cliëntenraad Chro nisch zieken en Gehandicapten (CCG), het Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp en de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). De bijeenkomst op 10 november in De Schoof aan de Molenstraat is gratis. Belangstellenden wordt verzocht zich op te geven via een van de volgende telefoon nummers: 6023681, 6026424 of 6020538. Mailen kan ook: info@swos.nl Firth of Forth Bridge bij Edinburg in Schotland. Deze oeververbin ding, die door zijn hoogte de scheepvaart in de zeearm niet hin dert, is nog altijd in gebruik. 'Het stalen bouwwerk, dat vanwege de rode menie scherp afsteekt tegen de groene omgeving, is zo kolos saal dat het buitenaards aandoet,' aldus Benno Spijker. 'Als er een trein overheen dendert, hoor je het staal resoneren. De rijtuigen zijn nietig binnen de gigantische pro porties van deze ingenieursbouw, dat je denkt: wat maakt zo'n klein treintje een hoop lawaai...' Beide bouwwerken drukken voor uitgangsoptimisme uit. Ze demon streren volledige beheersing van de natuurwetten en aanwending van mathematiek. De tekeningen stam men van geniale architecten die de mogelijkheden uitbuiten van nieuw constructiemateriaal: staal. De bo venmenselijke maat van hun scheppingen getuigt van zelfver trouwen. Realisatie is bekostigd door kapitaalkrachtige investeer ders. De uitvoering is te danken aan lage lonen. Inmiddels zijn deze industriële monumenten geda teerd. Onbedoeld zijn tijdgeest en mentaliteit vastgelegd in de toen malige moderniteit. In deze cursus wordt de bouw kunst behandeld per cultuurtijd perk. Benno Spijker maakt daarbij gebruik van dia's, videobeelden, bouwtekeningen, plattegronden en een syllabus. Naast technische en zuiver functionele aspecten is er aandacht voor esthetiek. Grote namen uit de wereld van de archi tectuur krijgen een gezicht. 'Sterke verhalen, beroemde anekdotes en felle polemieken garanderen amu sement!' Excursies naar hoogte punten van de vaderlandse bouw kunst behoren tot de mogelijkhe den. Raakt u ook dikwijls gefascineerd door 'indrukwekkende' gebouwen en zou u best eens iets meer wil len weten over de architectuur en haar geschiedenis, dan is deze kor te wintercursus wellicht iets voor u. Inschrijving is nog mogelijk. De kosten voor 10 wekelijkse les sen (excl. eventuele excursie) op dinsdag van 13:00 tot 15:00 uur bedragen 100,00. Informatie/ inschrijving: Idea, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, 88 (035) 609.58.29, www.ideasoest.nl. Stichting Mili Görüs krijgt van de gemeente, ondanks het niet nakomen van afspraken, een vergoeding van 888,00 voor een onlangs georganiseerde discussieavond. Gesproken werd toen over de rolverdeling in het islamitische gezin. Ondanks de toewijzing van het geld was het college van B&W niet blij met de gang van zaken rond de subsidie-aanvraag. Tegen de af spraak in presenteerde Mili Görüs opnieuw pas achteraf de rekening. Uiteindelijk werd besloten de sub sidie toch te verstrekken omdat de activiteit volgens de gemeente goed bij het integratiebeleid in Soest paste. Bij een eerdere discussieavond in juni over het dragen van hoofd doeken werd afgesproken dat de subsidie-aanvraag voortaan van tevoren moest worden gemeld. De afspraak werd gemaakt omdat een juiste beoordeling en toetsing van een aanvraag beter vooraf dan ach teraf gemaakt kan worden. De gemeente heeft nu aangegeven dat dit de laatste keer is dat een subsidie op deze manier wordt ver geven. Het volgende subsidiever zoek moet uiterlijk één maand voor de activiteit ingediend wor den. Anders wordt het afgewezen. De kosten van de laatste discussie avond worden ditmaal betaald uit het integratiebudget. ELKE WEEK EEN soesterScouramt J IN DE BUS? Neem een abonnement: €9,-per halfjaar! tel.(035)6014152 N efi t houdt Nederland war m Is uw cv-ketel 12 jaar of - Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (£8 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoord apparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namid dag bezorgd. ouder? Dan kunt u een U Itópo 5/ van de 100 gratis Nefit N&JHP' N jgMenVy HR-ketels winnen. Niet zomaar HR-ketels, maar 100 'Beste koop' Nefit EcomLine Excellent HR combi-ketels. Met AquaPower voor méér en sneller warm water. En met de absolute zekerheid van Nefit, het meest voorkomende merk bij eigenhuisbezitters. Alles wat u hoeft te doen, is een slagzin origineel afmaken. Vraag ons naar de actiefolder. Voor een goed advies én kans op een GRATIS Nefit HR-ketel: ACTIEMAANDEN SEPTEMBER, OKTOBER EN NOVEMBER Vraag nu vrijblijvend een offerte aan Tel.: 035-6012472 fax:035-6011187 e-mailinfodijssel@dutch.nl rr

Soester Courant | 2004 | | pagina 5