BB Vt even kanshebbers voor Cultuurprijs )e ^draagkracht' van Maarten Kooij aruóhocK Alizé Zaterdag 6 november: dag van de kunstuitleen 6Ik doe het voor die paar geluksmomentjes...' 1 CULTUUR j Werkgroep wil interculturele contacten in Soest uitbreiden Goede doelen profiteren van grote speelgoedbeurs ury en bevolking bepalen in januari de vijfde winnaar CrizalWf I m Wijnands vof H.G. *=)ijkman en zonen Open huis vanll:00 tot 15:00 uur 'inema De Liefde 'et'Kiekieboem' Artishock-exposant Marjolein Knol: TAPIJTTEGELS PIET VAN HEUGTEN mm Knutselmiddag op Veenweide Bijeenkomst CDAV in NPB kerk Cursus Antiquing bij Idea Creatieve Verwendag Scholen in de Kunst High tea Jazzclub en expo Marjolein Knol 'Fahrenheit 9/11' Frans concert van Flehite Sinfoniëtta Voor CliniClowns en Kinderhulp Spirituele aarding nieuwe cursus in Het Horusoog PAGINA OëNSDAG 3 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT verenigingen maken p. M. en verenigingen maken s op de Soester Cultuur- s 2004 die in januari - na iining door de bevolking Soest - zal worden uitge- I De genomineerden wer- vrijdagavond tijdens het Jrl- en Cultuurcircus in de van Circus Herman Renz luid door de Soester goo- laar Flip. ^uari kan worden gestemd op (,arokorkest Colenso Consort, yX^ter Kring, de folkloristische «ter Boerendans Groep, mu- ivereniging PVO, de Histori- Vereniging Soest, de Stichting rlire Activiteiten Soest en de itiog Muziekkring De Neder- se Cantorij. Na de jaarwisse- worden in Soest op grote ^[kaarten in omloop gebracht, de inwoners van Soest en Soesterherg hun stem kunnen uit- brengen. Deze stemmen worden meegewo gen door de jury die ook een vin ger in de pap heeft. Deze commis sie wordt gevormd door voorzitter Werner Paans, oud-directeur van kasteel Groeneveld, Ton Herstel, oud-voorzitter van de NCRV, cul tuurconsulent Coco Michels en Karei van Geet (voorzitter van Odeon, winnaar in 2002) en Ab Faas, vertegenwoordiger van Ra dio Soest, de winnaar van vorig jaar. Naast de eer ligt voor de winnaar een cheque ter waarde van 1500 euro klaar en mag het glasobject van de Amsterdamse beeldend kunstenaar Bart Grotjohann als wisselprijs in ontvangst worden genomen. De onafhankelijke commissie no mineerde onlangs de zeven ge noemde verenigingen. Aan Flip Hallema, de Soester goochelaar die overal ter wereld optreedt en ook wordt uitgenodigd voor lezin gen, de taak om de nominaties vrijdagavond in de volle circustent bekend te maken, ik heb stinkend mijn best gedaan, maar het kwam njet zo lekker over', stelde de goo chelaar naderhand zelf vast. 'Ik heb me verkeken op de piste en heb me niet gerealiseerd dat veel mensen schuin achter je zitten. Dat is heel wat anders dan op het po dium wanneer iedereen je kan zien.' Koordtruc Eigenlijk had Flip een koordtruc willen doen, waarbij de namen van de genomineerden aan een touw tevoorschijn zouden komen. De goochelaar heeft de truc vaak op gevoerd, maar volgens hem vond de organisatie de tijdsduur van ze ventien minuten te veel. ik had voorbij. Je bent immers vaak ilukkig hebben de makers van De Crizal Alizé ontspiegeling. vetafstotend, dat het poetsen een stuk makkelijker is. eemt hinderlijke lichtreflecties ovendien zéér krasbestendig. jngs voor een verhelderende tienzen Sl. 035 - 601 86 26 t.nl iw en nieuwbouw el-, tegel-, - en timmerwerk. 3 - Mobiel 06-13563464 3768 HH Soest 35) 601 23 64 45 jaar 'draagt' de Soester usicus/dirigent/componist aarten Kooij de Stichting uziekkring De Nederlandse intorij. Zijn ideaal is de be- eker van zijn concerten te .trekken bij de uit te voeren rken wat volgens hem van is bij het luisteren naar lke muziek dan ook. Hij licht laat horen en wordt bijge- n door louter professionele usici. Bach-concert zaterdagavond de Heilige Familiekerk ('de ooistc muziektempel van Soest', Maarten zelf) had een hoog miliegehalte door de medewer- ng van zijn schoonzoon Jan Jan- (continuo) en zijn kleinkinde- iJanine Jansen (viool) en Maar- Jansen (cello). 'Het is aardig ook meedoet in het derde jolconcert', kondigde de maestro in zijn welkomstwoord. Hij eelt zelden meer viool en had extra lampje nodig op zijn uriekstandaard om de partituur lezen. et was een prachtig concert larbij de populaire, schitterende eine Jansen in het eerste viool- meert in a moll BWV 1041 so- erde, Kees Hulsmann in het twee ooiconcert in E Dur BWV 1042 beiden in het derde vioolcon- rt in d moll BWV 1043. Een ander stokpaardje van Maar ten Kooij, die in 2003 tevergeefs dong naar de Cultuurprijs van de gemeente Soest, is het 'draag krachtprincipe'. Dat houdt in, dat iedereen gratis naar binnen mag, maar na afloop bij de uitgang een vrijwillige bijdrage doneert ('ik wil het afschuwelijke woord collecte niet horen') van minstens zeven euro. Het grote publiek in de bomvolle kerk dankte de negen voortreffelij ke musici na een uur met een staande ovatie. Maarten Kooij Janine Jansen tijdens de genera le repetitie in de H. Familiekerk. Foto: Soester Courant deelde mee, dat de Nederlandse Cantorij genomineerd is voor de Soester Cultuurprijs 2004 en dat hij verwacht dat iedereen er op 14 november 15:30 uur in de H. Fa miliekerk weer bij is. Ik stem op hem en ben de volgen de keer weer aanwezig, ook zonder Janine. J.V. NEMINGSBEDRIIF VAN METSELWERKEN GECERTIFICEERD Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 - 60 19666 Vissenbord, Hans Wap. 'oensdag 10 november iekieboem' wordt gespeeld door ce danseressen en een acteur. :n van hen weet alles, de twee- 's slim en de derde een klein etje dom. Ze komen op wonder- arlijke wijze op het toneel te- tot- Daar ontdekken zij de din- n die nog geen naam hebben: *PP'ge grillige vormen waar je es mee kunt doen. Je kunt erop ten. rollen, gooien. Sommige 'êen je zelfs op je hoofd ten! Zo leren ze alles. Hé, wat voor een raar ding? De drie an snel op onderzoek uit. iekieboem' is een speciaal voor uters en kleuters ontwikkelde surd humoristische voorstelling ann beweging, spel en dans op )l'ele manier met elkaar zijn ver ver Het tekstgebruik is tot een inimum beperkt. De muziek be- aat uit een speciale peuterge- dsmix. anvang: 15.00 uur. Duur: 45 anten. Leeftijd: 2 tot 6 jaar. egang: 5,00 tarten reserveren bij het Cultuurpunt IDEA: Q 609.58.29; dinsdag t/m jdag 11:00-17:30 uur en een uur; or aanvang. Gereserveerde kaarten leten uiterlijk een half uur voor aan- ing opgehaald en betaald zijn, anders orden ze verkocht. Op maandag zijn -t Cultuurpunt en de bibliotheek ge- otcn. Op zaterdag 6 november hou den ruim negentig kunstuit leencentra, aangesloten bij de Federatie Kunstuitleen (FKU) open huis. Ook de Kunstuit leen Soest is daar volop bij be trokken. Wie op 6 november een jaarabon nement afsluit mag kiezen uit twee cadeaus. Het eerste is een exclusie ve houten fruitschaal van Piet Hein Eek. Deze speciaal ontworpen fruitschaal (30x30x8 cm) is ge maakt van gerecycled hout, hét handelsmerk van één van Neder lands meest bekende ontwerpers van dit moment. Piet Hein Eek ontwerpt en maakt kasten, tafels, stoelen en complete interieurs van gerecycled hout, dat hij zorgvuldig naar soort en kleur sorteert. Het geeft zijn werk een herkenbare eenvoud en tegelijkertijd een ro- 1 werk 2 werken 3 werken enz. CJP/65+ 1 werk 2 werken enz. Toeslagen Per werk vanaf 680,00: Per werk vanaf 2.300,00: tarief ongewijzigd. Zonder kooptegoed 5,50* 11,00 16,50 4,50* 9,00* 3,00* 6,00* Met kooptegoed 8,00* 16,00 24,00 6,00* 12,00* 3,50* 7,00* maar een kwartier. Achteraf had ik m'n poot stijf moeten houden, nu heb ik geprobeerd maatwerk te le veren voor alle genomineerden. Ik ga me niet verdedigen of veront schuldigen, maar in het circus is het heel anders.' De ervaring van de goochelaar komt hem goed van pas, want over anderhalve week geeft hij in Gent voor de Vereniging van Circus vrienden een lezing over gooche len. In een later stadium vertrekt hij naar Las Vegas om een lezing te geven. Terug naar de genomineerden die nog ruim twee maanden geduld moeten betrachten. Het is alweer de vijfde keer dat de Soester Cul tuurprijs zal worden toegekend. In 2000 was Openluchttheater Ca- brio de eerste winnaar, daarna ging de prijs naar de Vereniging Artis- hock, alvorens Odeon en Radio Soest ermee aan de haal gingen. PAGINA 15 HOOGPOLIGE Sinds 1956 Alsmede zuiver M||ll* scheerwol en IS'iT1' projecftapijtfegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijtfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Utrechtseweg 4, RENSWOUDE Ook bij niet aanschaf van Keto tapijlteaels in onze 1000 m' tapijtlegelshowroom, worden binnen Nederland uw benzinekosten vergoed. www.vanheugten.nl Bel 0318-57122S voor gratis tapijtkleureninfo! Kom naar onze afdeling speciale aanbiedingen TAPIJTTEGELS. Altijd 200.000 tapijttegels In voorraad! reeds v.a. 1,95 p-1. soxsocm m Fruitschaal, Piet Hein Eek. buust karakter. Het tweede cadeau is een bord van Hans Wap (Rotterdam, 1943). Hij is een veelzijdig kunstenaar. Naast keramiek maakt hij vooral grafiek, schilderijen en pastels, maar ook decors en glazen objecten. Boven dien schrijft hij gedichten. Het meest kenmerkende thema in zijn werk is reizen in de ruimste zin van het woord. De Kunstuitleen Soest, Willaert- straat 49B, is open van 11:00 tot 15:00 uur met een tentoonstelling van nieuwe aanwinsten. Wijziging tarieven Door wijzigingen in het cultuurbe leid met als gevolg forse bezuini gingen zijn de kunstuitlenen in Nederland genoodzaakt hun tarie ven aan te passen. Vanaf 1 janua ri 2005 gelden voor de SBK Kunstuitleen Gooi en Eemland de volgende tarieven per maand. De inloopmiddag van kinderboer derij De Veenweide staat op woensdag 10 november in het te ken van knutselen. Zo zullen er met kastanjes poppetjes en dieren worden vervaardigd, maar er zijn meer materialen beschikbaar voor de kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Het hek aan het Vede- laarpad gaat om 13:45 uur open en een kwartier later wordt begon nen met het twee uur durende pro gramma. Deelname kost 2,75. Voor meer informatie, tel. 6018136. Het CDA vrouwenberaad organi seert op woensdagochtend 10 no vember van 9:30 tot 11:30 uur een bijeenkomst in de NPB kerk aan de Pieter de Hooghlaan 25. Het CDAV gaat dan praten met CDA gemeenteraadsleden Annet Oost- rom en Els de Waard over actuele onderwerpen op het gebied van sociale zaken, sport, onderwijs en welzijn. De NPB kerk is het best bereik baar via de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan, 035 6016248. Idea, kunstencentrum, theater en bibliotheek organiseert op zaterdag 13 en 27 november van 11:00 tot 14:00 uur de nieuwe korte cursus Antiquing: een inspirerende cursus waarin men de techniek van het 'oud maken' leert. Het is op dit moment erg in om saaie spulletjes een doorleefd uiterlijk te geven door middel van craquelé-effecten en door andere verftechnieken te gebruiken. Deze technieken zijn toe te passen op allerhande mate rialen en voorwerpen, zoals lijsten, dienbladen, bureauaccessoires, doosjes, servethouders enz. De cursisten kunnen zelf de te behan delen onderwerpen meenemen, zodat ze direct aan de slag kunnen. Graag zelf ook meenemen een ei gen haarföhn, twee platte varkens haren boterkwastjes en een schort. Docente: Lyda Dirkse. De kosten voor de twee lessen bedragen 60,00 (incl. materiaal). Informa tie en inschrijving: Idea, Willaert- straat 49, 3766 CP Soest, 88 609.58.29, www.ideasoest.nl. Voordat de drukke december maand aanbreekt kan men bij Scholen in de Kunst op zaterdag 20 november een flinke dosis crea tieve energie opdoen. Om 10:00 uur wacht de deelnemers een warm onthaal met koffie en appel taart, waarna de docent hen bege leidt naar de werkruimte. Men neemt deel aan één dagworkshop, bij aanmelding kan worden geko zen uit o.a. bloemsierkunst, siera den maken, theater, boetseren, vil ten, schilderen, keramiek en dans. De cursusgroepen zijn klein en er varing is niet nodig. Dat bevordert de onderlinge uitwisseling van creatieve inspiratie en geeft een leuke sfeer. Ter afsluiting is er ge legenheid voor een aperitiefje met een hapje. Kosten 55,00 70,00 voor de workshop bloemsierkunst), inclu sief alle materialen, koffie/thee met gebak, lunch, dranken en hapjes. Scholen in de Kunst, Coninckstraat 58, Amersfoort, 88 033-4798014; anitathebenterville @scholenindekunst.nl. Artishock-exposant in de maand november is Marjolein Knol (47). Ze groeide op in Hilversum en woont tegen woordig in 's Graveland. Zij vult haar werkzame leven met schilderen en musiceren. Een voorkeur heeft ze niet. In beide disciplines is het vaak worste len, maar komen ook die paar geluksmomentjes voor, waar ze 'het allemaal voor doet'. Al op haar vierde kreeg Marjolein haar eerste viool. Begrijpelijk als je dochter bent van Frits Knol, eer tijds vermaard concertmeester van het Utrechts Symfonie Orkest en hoofddocent aan het Utrechts Conservatorium. Na het vroege overlijden van broer Michael kwam diens contrabas in haar be zit. Haar huidige muzikale partner, pianist Marijn ten Houte de Lan ge, met wie ze het duo 2Gether vormt, haalde haar over dit instru ment te verkennen. Nu heeft ze al weer haar tweede, een pracht exemplaar uit 1870. Knol: 'Je komt er niet om heen dat de con trabas zo'n menselijke verschij ningsvorm heeft. Gracieuze ronde vrouwelijke vormen en een donke re mannelijke stem. Iemand zei eens dat het lijkt of ik tijdens mijn spel dans met een man uit Sala- manca.' De contrabas figureert ook regel matig in Knols schilderijen. Haar werk is expressief en kleurrijk. Doeken met forse afmetingen schuwt zij niet. Knol: 'Het heeft Marjolein Knol. Foto: Joop van Haaften. iets om zo uit te pakken, maar op een gegeven moment heb ik geen ruimte meer voor die grote lellen. Dan maak ik maar weer een serie kleinere. Ook fijn om te doen.' Haar scholing in de beeldende kunst deed zij op aan de leraren opleiding SOL in Utrecht en aan de Maastrichtse Kunstacademie. Zij exposeerde vele malen in bin nen- in buitenland. Enkele jaren geleden nog twee maanden lang in de gerenommeerde galerie Bel Etage aan de Prinsengracht in Amsterdam. In Salzburg won ze tijdens een zomeracademie van Sandro Chia een Oostenrijkse cul- tuurpijs. Verder geeft zij wekelijks lessen portrettekenen en schilderen bij de vereniging 'Kleur en Toets' in Hilversum. De feestelijke opening van de ex positie is op zaterdagavond 6 november om 20:00 uur in het verenigingsgebouw, Steenhoff- straat46a. De opening wordt - zoals altijd - gecombineerd met Artishocks JazzClub, waarin dit maal Marjoleins 'eigen' Jazzlab optreedt. De expositie loopt t/m 23 november en is opengesteld op dinsdag-, woensdag- en vrijdag ochtend tussen 10:00 en 12:00 uur, en op de filmhuisavonden (zondag- en maandagavond van 21:30 tot 22:30 uur). Iedereen is welkom; de toegang is gratis. In formatie: Semmy Prinsen, huis meester, 88 601.95.77. Tot de inwoners van Soest be horen er die afkomstig zijn uit een flink aantal landen van de wereld, niet alleen uit Turkije en Marokko, maar ook uit So malië, Afghanistan, Irak en Iran. En dit rijtje is bepaald niet volledig. Elk van die deel groepen Soesters, met hun ei gen cultuur, gaat doorgaans haar eigen gang, zonder veel onderling contact of met de van huis uit Nederlandse inwoners van Soest. Een tiental Soesters van diverse origine heeft het plan opgevat die inwoners van Soest met uiteenlo pende culturele achtergrond met elkaar in contact te brengen. Voor naamste doel is elkaar te Ieren kennen en te informeren. Op deze manier kan er respect en begrip voor elkaar ontstaan. Geopperd is aan bijeenkomsten van belangstellenden eenmaal per maand. De bedoeling is dat die een gezellig karakter zullen heb ben, variërend van gespreks- en discussieavonden tot culturele bij eenkomsten met muziek, dans, filmvoorstellingen en feestavon den. Een hiervoor op te richten vereni- Openingstijden kantoor SOESTERCÖÜRAIVIT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL. 035 - 6014152 I23139 B De Klarinet 'J/- Klarinet 39, tel. 6023139 Tot 12 november kunnen 55-plus- sers zich opgeven voor een high tea die op zondag 21 november zal worden gehouden in De Klarinet. Uitgebreid thee drinken gaat daar bij gepaard met allerlei zoete lek kernijen, zoals koekjes, cakejes, scones, taartjes en bonbons, maar ook hartige sandwiches. De Engel se traditie in het ontmoetingscen trum aan de Klarinet wordt omlijst met pianomuziek. De high tea is van 14:30 tot 16:30 uur en kost 3,00 per persoon. Aanmelden kan, vóór vrijdag 12 november, aan de bar van De Klarinet. Kerststukjes Op vrijdag 10 december kunnen 55-plussers in De Klarinet kerst stukjes maken. Onder leiding van een deskundige en met spullen die door de organisatie worden ver zorgd, kunnen ze tussen 14:00 en 16:00 uur aan de slag. Deelname kost 7,50 inclusief gebruik van het materiaal. Wie op 10 decembei wil meedoen, dient zich wel vóói 1 december op te geven bij de bai van het ontmoetingscentrum. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Vrijdag 5 november Robert Rook Trio: Amerland-concert In samenwerking met Tubinares, stichting voor eigenzinnige uitin gen, organiseert Jazzclub Artis- hock bijzondere concerten om musici, die zich onderscheiden op het gebied van improvisatie en jazz, voor het Eemlands voetlicht te brengen. De presentatie is in handen van de Baarnse dichter/ musicus Stormvogel. Het Robert Rook Trio, dat deze avond op treedt, bestaat uit: Robert Rook piano; Thomas Winther Andersen bass; Dick Verbeek drums. De uit Baarn afkomstige Robert Rook (1966) is een fenomeen op de piano. Hij is modern, veelzijdig en ritmisch zeer scherp en maakt elke improvisatie tot een waar avontuur. Als je aanwezig bent op een live concert kun je de kracht van deze briljante en onvervalste pianist ervaren, van een langzame intense ballad tot agressieve en opwindende up tempo stukken. De wiskundige (Rook voltooide in 1993 zijn studie in de mathema tische logica aan de Rijksuniversi teit Utrecht) werd op jonge leeftijd ontdekt door de legendarische gi tarist Wim Overgaauw (rip). Later gaf hij acte de presence in groepen als SFEQ en het ensemble van Van den Dungen Hogendijk, waarbij hij algemeen hoge ogen gooide. Op het label Jazzablq ver scheen halverwege de jaren negen tig het album 'Introducing Robert Rook' waarbij Rook met o.a. Frans van der Hoeven en Joost van Schaik. Deze cd is in 2003 op nieuw uitgebracht op het label UI- timate Jazz voor de Japanse markt. Zaterdag 6 november Op zaterdagavond 6 november vindt om 20:00 uur de opening plaats van de expositie van Marjo lein Knol (zie het artikel elders in Zondag 7 november én maandag 8 november Michael Moore maakte met 'Fah renheit 9/11' een mix tussen docu mentaire en fictie en trok alle re gisters uit de kast, met slechts een doel: George W. Bush uit het Wit te Huis. In Cannes won Moore een Gouden Palm en in Hollywood een Oscar. Volgens juryvoorzitter Taran tino in Cannes had gewoon de beste gewonnen en stond het toekennen van het laureaat los van de politieke inhoud. Het is ook een bijzondere prestatie die Michael Moore leverde met deze tweede documentaire van zijn hand. De montage staat als een huis, in de traditie van de Russische groot meester Eisenstein en met het ef fect van oorlogsfotograaf Capra: nieuws, documentatie en aangrij pende menselijke beelden, in een hoog tempo en met het nodige ef- Voor zijn nieuwe trio heeft Robert Rook beroep gedaan op Thomas Winther Andersen (contrabas) en Dick Verbeeck (drums), de perfec te tegenkrachten voor zijn dynami sche benadering, die hem enerzijds volgen in zijn ritmische en harmo nische verkenningen en anderzijds van subtiel of stevig swingend con trapunt voorzien. Dick Verbeeck studeerde aan het Rotterdams Conservatorium en speelde o.a. met Dick de Graaf, Ruud Brink en Michiel Borstlap. De Noor Thomas Winther Ander sen (1969) studeerde in Amster dam, Den Haag en New York. Andersen tourde door Europa en de VS met verschillende musici (zoals Lee Konitz, Jasper Blom, Chander Sardjoe) en als bandlei der/componist met zijn eigen in ternationale formatie Line Up in Europa en de VS, met o.a. John Engels en Jimmy Halperin, dit jaar nog in de Amerlandconcertreeks in Artishock. Aanvang'. 20:15 uur. Entree 7,00. Reserveren aanbevolen: op werkdagen tot 13:00 uur, 88 601.95.77. Robert Rook. deze krant), gecombineerd met Artishocks JazzClub, waarin dit maal Marjoleins 'eigen' Jazzlab optreedt. De expositie loopt t/m 23 november en is opengesteld op dinsdag-, woensdag- en vrijdag ochtend tussen 10:00 en 12:00 uur en op de filmhuisavonden (zon dag- en maandagavond 21:30- 22:30 uur). fectbejag aan elkaar geplakt. Toch is 'Fahrenheit 9/11' vooral een politiek manifest, in de zin van een 'J'accuse' in de zaak Dreyfuss, eind 19e eeuw; Moore wil het verzet tegen Bush vertegenwoordigen. 'Fahrenheit 9/11' was al in voor bereiding voor de aanslagen op 11 september. Moore zag genoeg stof tot verontwaardiging in de manier waarop Bush de verkiezingen had gewonnen of 'gestolen' om een documentaire hierover te maken, maar met de reacties van Bush na 11 september 2001 had hij genoeg materiaal om van leer te trekken, griezelig genoeg haast. (Regie en scenario Michael Moore, USA 2003, 122 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+: 3,50. Reser veren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 88 602.93.67. Meer in formatie op internet: artishock- soest.nl. Scène uit 'Fahrenheit 9/11'. staat open voor iedereen. De voor bereidende werkgroep heeft een drietal vergaderingen gehouden. Er is een voorlopig bestuur geko zen bestaande uit Fardad Etemad, voorzitter, Pierre Somers, secreta ris, en Selgey Rashed. Wie belang stelling heeft voor het plan van de werkgroep kan contact opnemen met de voorzitter, 88 603.13.16. Een bijzonder programma met louter Franse muziek voert het ka merorkest Flehite Sinfoniëtta o.l.v. vaste dirigent Ali Groen uit op za terdag 6 november. De jonge har piste Annemieke IJzerman is solist in de prachtige dansen van Debus- sy. Annemieke maakte al vanaf haar 12e deel uit van de Jong 1h- lentklas van het Utrechts Conser vatorium. Juni 2004 behaalde ze haar Bachelor of Music met onder scheiding. Annemieke is zeer veel zijdig: zij treedt regelmatig op als solist maar speelt ook graag ka mermuziek en in symfonie- en ka merorkesten. Zij werkte mee aan cd-opnamen en voorstellingen van Herman van Veen. Sinds januari 2004 is zij als docent verbonden aan Scholen in de Kunst. Naast de dansen van Debussy staan op het programma: Oude Franse dansen van diverse compo nisten uitgevoerd door de blazers van het Sinfoniëtta. Vervolgens de prachtige toneelmuziek van Pélleas en Mélisande van Gabriel Fauré en de sprookjesachtige balletmuziek van Roussel's Le Festin de 1'Araignée. De laatste twee werken worden door het complete kamer orkest uitgevoerd. Dit concert is door het vroege aan- vangstijdstip, de toelichting bij elk programma-onderdeel door diri gent Ali Groen en de fantasievol le programmering ook zeer ge schikt voor jonge toehoorders. Het vindt plaats in de oud-katholieke kerk, 't Zand 13, Amersfoort. Aanvang: 19:30 uur. Toegang: 7,50; kinderen tot 15 jaar, CJP/ Pas 65 en leerlingen Scholen in de Kunst 5,00. Reserveren: recep tie Scholen in de Kunst, 88 033- 467.34.73. De CliniClowns en het kinder tehuis in Minsk van de Stich ting Kinderhulp Tsjernobyi profiteren van de speelgoed beurs die op zaterdag 6 novem ber wordt gehouden in ont moetingscentrum De Klarinet. Speelgoed voor zowel binnen als buiten, maar ook boeken, video's, dvd's en andere spullen kunnen te koop worden aangeboden op deze Dag van de Lach. Ter gelegenheid bemant CliniClowns een stand waar bezoekers informatie over deze stichting kunnen krijgen en waar ze zich kunnen opgeven als donateur. Er staan ook collecte bussen. Zestig procent van de opbrengst van de verkoop vloeit naar de mensen die de kleding en andere spullen hebben ingebracht. Een ander deel komt ten goede van CliniClowns. Speelgoed dat niet wordt verkocht en dat de inbrengers niet willen terughebben, wordt door de orga nisatie geschonken aan de Stich ting Kinderhulp Tsjernobyi. Die zal ervoor zorgen dat de spullen terechtkomen in het tehuis in Minsk, waar weeskinderen worden opgevangen. De speelgoedbeurs op 6 november is van 10:30 tot 12:30 uur. Ont moetingscentrum De Klarinet is te vinden aan de Klarinet 39. Voor informatie over de beurs of opga ve kan contact worden gezocht met Manuel en Lianne van den Berg (tel. 6025534; e-mail: lianne. vandenberg@wanadoo.nn of Michel en Marion Bloemendal (tel. 6024646; e-mail: marion@ micmar.nl) Voor informatie over de twee goe de doelen: www.cliniclowns.nl en wwxv.kinderhulptsiernobyl.nl www.rabobankonline.com Op vrijdag 3 december start in Soest de cursus 'Spirituele aar ding'. Gedurende tien lessen leert Joke Coster de deelnemers opti maal hun energie te beheren op mentaal, fysiek, emotioneel en spi ritueel niveau. Aan de orde komen onder meer de werking van aura en chakra's, diverse meditatietech nieken, astrologie, telepathie, hel der waarnemen en orakelkaarten. De cursus bestaat uit tien lessen die allemaal gegeven worden in spiritueel centrum Het Horusoog aan de Birkstraat 101a. De kosten bedragen 250,00 inclusief les materiaal. Voor meer informatie en opgave kan contact worden opgenomen met Joke Koster, tel. 6853589.

Soester Courant | 2004 | | pagina 15