'Net zo leuk als een dagje Efteling' Trrrrrr 'Dit was echte sportpromotie' fSPÓRTi Training werpt vruchten af DVSB nadert lijstaanvoerder WOENSDAG 3 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 18iiÓ|Ng2AG 3 N0VEjj| Aaneenschakeling van hoogtepunten in Sport- en Cultuurcircus Winnaars verguld met titel én verkiezingsavond BADMINTON Veldtoertocht met Tempo Toer TRIATLON ZWEMMEN Huub Stammes Van de Riet 0800 - 0432 Fietscontrole Zegereeks van Selby gestopt door Inside Damesdubbel Badso breekt met traditie Van de Kraats DAMMEN BASKETBAL Red Stars stevig op eerste plaats FUTSAL Bijna alles lukt in duel met Oldenhove Firtina'93 klopt titelkandidaat met sterk spel Waterpolosters ongeslagen aan de leiding Spo^ro^umni^| pe lopers jj van de week (Ondersteuning voor luders van mensen net eerste psychose ri'iiffliivtr .cmiti De ruim 1100 enthousiaste be zoekers van het Sport- en Cul tuurcircus kijken diverse malen hun ogen uit. In de sfeervolle ambiance van de tent van cir cus Herman Renz worden ze getrakteerd op vele acrobati sche acts, sportdemonstraties, dansvoorstellingen en ludieke momenten. Maar natuurlijk draait het hele circus uiteinde lijk om de verkiezing van sport man, -vrouw, -ploeg en -talent van het jaar. Menigeen knijpt zichzelf in de arm wanneer burgemeester Koos Jans sen zijn opvallende entree maakt. Gezeten op een reusachtige olifant voorziet hij de bijzondere avond van een passende opening. Vanuit de hoogte spreekt hij de massaal toegestroomde bezoekers toe. 'Van harte welkom op deze bijzondere avond. Sport en cultuur ontmoeten elkaar in deze circustent. Ik wens u allen heel veel plezier toe.' Ook de immer enthousiaste voorzitter van NOC*NSF Erica Terpstra slaat de burgemeester op het im mense dier met open mond gade. Als burgemeester Janssen met eni ge pijn en moeite weer met beide benen op de grond staat kan de avond pas echt beginnen. Nadat kindercircus Adiejos als eerste acte de precense heeft gegeven is het de beurt aan het tumblingteam De Springbokken om de piste te betre den. Op een lang luchtkussen wor den onder luid applaus van het publiek tal van acrobatische spron gen uitgevoerd. Ook de tienjarige Timon Sloos (een van de drie ge nomineerden voor sporttalent van het jaar) laat het publiek genieten van bijzondere salto's en radslagen. 'Timon, Timon, Timon, Timon!' klinkt het door de circustent terwijl er een groot spandoek met de naam van het kleine blonde vent je in de lucht wordt gehouden. Sporttalent Niet veel later krijgt de kleine Ti mon uit handen van Erica Terps tra de zware trofee voor sportta lent van het jaar, vervaardigd door kunstenaar Ruud Bartlema ('talent moet je koesteren'), uitgereikt. Het publiek klapt de handen stuk, ook als de lenige Nederlandse kam pioen even later meedoet aan een Verrassend en spectaculair was de openingsact van burgemeester Koos Janssen die op de rug van een olifant het hooggeëerd publiek van harte welkom heette.Foto: Soester Courant spectaculaire Capoeira-voorstel- ling, een combinatie van vechten en dansen. Sportploeg Na de prijs voor het sporttalent is het tijd voor de verkiezingsuitslag van de sportploeg van het jaar. Terpstra: 'En deze prijs gaat naar het vrouwenvolleybalteam van Conesco/StamSovoco! Fantas tisch!' Zij komen dit jaar uit in de eredivisie en spelen daarmee op het hoogste niveau van alle Soes ter sportploegen. Al snel vult de piste zich met de lange dames en de technische staf die met gelukza lige gelaatsuitdrukkingen het ap plaus en de trofee in ontvangst nemen. Blijde gezichten troef op deze avond in de warme circustent. De verschillende Soester verenigingen die voor de ogen van 1100 mensen een demonstratie mogen geven genieten zichtbaar van de massale aandacht. Met veel plezier werken de sporters, jong en oud, zichzelf in het zweet om het publiek een zo leuk mogelijke avond te bezorgen. Het G-team van SO Soest krijgt de lachers op zijn hand wanneer het een penaltyserie mag afvuren op Olaf van der Grift. Geheel in de traditie van het Nederlands elftal worden de eerste vijf ballen gemist. Maar wanneer de fanatieke lieden zijn warm gedraaid, laten ze het net onder luid gejuich van het pu bliek diverse malen bollen. Genieten Het publiek geniet zichtbaar van alle optredens. Samira Abbos, die het Sport- en Cultuurcircus samen met Robbert Meeder op vlotte wij ze presenteert, verwoordt het ge voel dat in de tent heerst treffend: 'Deze avond is net zo leuk als een dagje in De Efteling.' Ook Erica Terpstra kan haar enthousiasme niet onderdrukken. 'Geweldig Soest, deze avond! Wat apart ei genlijk dat jullie nu al sportverkie- zingen houden. Normaal gebeurt dit pas na 31 december.' Sportman en Sportvrouw Er zit al een avond vol hoogtepun ten op als de uitreiking van de be langrijkste prijzen nog moet plaatsvinden. Wie worden dit jaar de sportman en sportvrouw van Soest? Het antwoord ligt verbor gen in een gouden envelop die Terpstra strak in de hand houdt. Allereerst is het de beurt aan de sportvrouw van het jaar. Terwijl de vooratter van NOC*NSF de enve lop opent stijgt de spanning in de tent tot een toppunt. Met gevoel voor drama wacht ze nog even met het uitspreken van de naam. 'Sportvrouw van het jaar is gewordenzitvolleybalster Marij ke Roest!' Als de 45 jarige wereld kampioene, die zilver won op de Paralympics van Athene, samen met haar dochter Bo-Jane trots de piste betreedt, knikt Terpstra vriendelijk. 'Je hebt het verdiend meid. Ik heb je in Athene veel zien spelen en ben een enorme fan van je! Je hebt daar echt een toppres tatie geleverd!' Op de Paralympics in Athene heeft Erica Terpstra naast de sportvrouw ook de sportman van Soest aan het werk gezien. De 36- jarige Robin Ammerlaan wint de prestigieuze prijs en krijgt vlak na de uitreiking het advies van de NOC*NSF-coryfee om maar snel onder de wol te gaan. De volgen de dag (zaterdag) moet Ammer laan namelijk aantreden in de hal ve finale van de officieuze wereld kampioenschappen. Een geslaagde avond De bijeenkomst in de circustent zal de boeken in gaan als een bijzon der geslaagde avond. Het sportie ve karakter van de gemeente kreeg in de sfeervolle ambiance van een circustent echt een gezicht. Een ding werd in ieder geval duidelijk: op sportief gebied heeft Soest heel veel te bieden. Pim Koppel Sportvrouw Marijke Roest luistert aandachtig als de voorzitter van het NOC'NSF enthousiast het juryrapport over de wereldkampioene voor leest. Foto: Herman van Dam Sporttalent Timon Sloos ontvangt de felicitaties van Erica Terpstra. Presentator Rob ert Meeder vraagt het publiek om een passend applaus. Foto: Herman van Dam Zoals de meeste sportliefhebbers hadden verwacht werd het damesteam van Conesco/StamSovoco uitgeroepen tot sportploeg van het jaar. De vol- leybalsters danken hun uitverkiezing aan de promotie naar de eredivisie. I Foto: Herman van Dam I Beiden stonden ze op veel gro tere podia op diverse locaties in de wereld. Maar de plaatselijke sportverkiezingsavond hadden ze voor geen goud willen mis sen. Robin Ammerlaan en Ma rijke Roest, de kersverse sport man en sportvrouw 2004 van Soest, genoten vrijdag van de ambiance in de circustent. 'Deze titel had ik nog niet en ik spaar titels. Je bent het toch voor een jaar. Mooi hoor', zei Ammer laan daags na zijn uitverkiezing. Als hij zelf in de jury had gezeten, had hij zijn stem waarschijnlijk op Daniël Stellwagen uitgebracht. 'Ik vind het geweldig wat zo'n jongen op zo'n jonge leeftijd presteert.' Roest kende haar 'concurrenten' niet zo goed. Haar keuze was wel licht op schaatsster Sanne Delfgou gevallen. Roest noemde het een 'hele eer' dat de jury haar de titel had toegekend. Maar de rolstoel tennisser en de zitvolleybalster waren misschien nog wel meer on der de indruk van het Sport- en Cultuurcircus zelf. 'Het was heel leuk, goed gedaan, veel publiek, echte promotie voor de sport. Er waren heel veel kin deren bij. Ik hoop dat dit ze stimu leert om iets te gaan presteren', vond Marijke Roest. Ook Ammer- 'Er kan er maar één winnen en jij hebt het helemaal verdiend', vertrouw de Erica Terpstra sportman Robin Ammerlaan toe. Foto: Herman van Dam Jeugdcircus Adiejos van Idea was een van de vele (jonge) groepen die voor bijna twaalfhonderd mensen mocht optreden in een echt circus. Tempo Toer trapt het wintersei zoen af met een veldtoertocht. Op zaterdag 6 november kunnen ATB-ers kiezen uit overzichtelijk uitgezette routes van 30 en 45 Id- lometer. De parkoersen slingeren zich door de bossen van Soest en omgeving. Inschrijven en starten kan tussen 9:00 en 10:00 uur bij het clubhuis van Tempo aan de Industrieweg. Deelname kost 3,00; leden van de NTFU en de KNWU krijgen een euro korting. Tempo Toer zal ook op 4 december, 8 januari en 19 februari een veldtoertocht hou den. In de categorie 40+ is Huub Stam mes als tweede geëindigd op de NK wintertriatlon lange afstand. Op het programma van de masters in Assen stonden 20 kilometer lo pen, 100 kilometer fietsen en 40 kilometer schaatsen. Met een eind tijd van vijf uur, 38 minuten en drie seconden moest hij van zijn leeftijdgenoten alleen Edwin Op- hof voor zich dulden. In het alge meen klassement van zeventig deelnemers was de Soester terug te vinden op de zesde plaats. Sharon van de Riet en Robbin Blokpoel hebben tijdens de eerste wedstrijd van de lange afstand competitie de 800 meter vrije slag op hun naam geschreven. Van de Riet won in een nieuw persoonlijk record van 10.51.31. Achter haar finishte Hankc Schalkx, eveneens van de Duinkikkers, als tweede in 11.00.55 (pr). Blokpoel tikte als eerste aan in 9.50.37. Hij werd ook nog tweede op de 200 meter wis selslag. In Amstelveen werden door de Duinkikkers twaalf per soonlijke records aangescherpt. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar De politie heeft vorige week dins dag van 7:10 tot 8:10 uur fietsers gecontroleerd op de verlichting van hun voertuig. De controle werd gehouden op de Ossendam- weg en de Koningsweg. In totaal werden er 29 fietsers bekeurd, omdat hun verlichting niet in orde was. laan prees de presentatie van het gala.' 'Leuk om te zien hoe Soest open staat voor diverse sporten. Niet alleen voor voetbal en tennis, maar voor alle sporten.' Timon Sloos was de jongste win naar van de sportverkiezing. Het talent van het jaar mocht als eer ste bij Erica Terpstra komen om een trofee in ontvangst te nemen die hij amper kon dragen. Het ge zicht van de tienjarige turner ging schuil achter een grijns die boek delen sprak. Volleybaltrainer Derk de Saegher, die met Vrevok ook al eens sport ploeg van het jaar in Nieuwegein werd, schoof de eer door naar zijn speelsters. 'Het is leuk voor de meiden en natuurlijk ook voor de club. Je staat als club in de pictu re, dat is fijn en belangrijk.' In het overvolle programma op de piste van Circus Herman Renz sneeuwden de genomineerden die niet wonnen, een beetje onder. Volgens de organisatie was er op de agenda geen gaatje om hen al lemaal in het middelpunt van de belangstelling te zetten. Firtina'93 (op hetzelfde moment aan het voetballen in Spleasure Centrum) en Dse Vaessen (in Canada voor het WK) hadden zich afgemeld. Maar de circustent was nu uitgere kend een unieke mogelijkheid om schaakgrootmeester Daniël Steil- In de derby tegen Inside werd de zegereeks van Selby gestopt. Voor het eerst dit seizoen moesten de Soesters een gelijkspel afstaan, maar ze blijven wel de ranglijst) aanvoeren. Zonder Johan Meijer, die werd vervangen door Harold Topper, stapte Selby met een 2-0- achterstand uit de heren singles. Jolanda van Cleef (in drie sets) en Monique Visser (stond slechts 5 puntjes af) trokken de stand gelijk. In de dubbels herhaalde zich de trend dat de heren van Selby ver loren, maar de dames (met Gerdie Hooijer in plaats van Pouw) de stand weer in evenwicht brachten. Ook de mix-partijen weiden ver deeld. Topper en Visser moesten in drie sets buigen. Marcel van der Pas en Gerdie Hooijer zorgden er via 0-15 en 7-15 voor dat Selby een punt kon meenemen uit Baarn. Door de 2-6-zege op Zeewally 3 blijft Badso aan kop gaan in de derde klasse. Omdat ditmaal ook de dubbel van Bea Kaspers en Inge Pouw in winst werd omgezet, kwam een eind aan een lange reeks van 5-3-zeges. Volgens de traditie wonnen Rob Stomp en Jan van der Torn (inval ler voor Eric Creutzberg) hun sin gles, maar leverden de dames hun enkelspel in. Daarna was het ge daan met Zeewally. De dubbels en de tweede mix werden in twee sets gewonnen. Alleen Stomp en Kas pers moesten een derde set aan gaan met hun tegenstanders. Na 17-16 verlies stelden ze orde op zaken: 4-15, 5-15. Van der Torn en Pouw wonnen vrij eenvoudig, zodat Badso stevig de touwtjes in handen houdt. Willem van de Kraats maakt tot dusver de dienst uit in de winter competitie van de Snoekbaars. Ook de tweede wedstrijd was een prooi voor de Soester die in Nig- tevegt maar liefst 87 vissen uit het water hengelde. Met 15.73 meer bleef hij onbereikbaar voor de achttien andere deelnemers, van wie Sjouk Rijksen (12.67) nog het dichtst in de buurt kwam. De der de plaats was voor Gert van Drie (12.54). Zaterdag was voor DVSB een dag waarop alles klopte en luk te. Zelfs slechte standen bleken ineens goed te zijn. Oldenhove moest de lange terugreis naar (Leeuwarden dan ook met lege handen aanvaarden. Bij de opstelling bleek dat de sterkste speler van Oldenhove, Tjalling Goedemoed, aan bord zes ^gekoppeld was aan de 'sluipschut ter' Eric van Dusseldorp van DVSB, en de sterke O. Dijkstra aan bord 7 aan Ruud Klossterman. De opdracht van'de Soester dam mers was dan ook deze partijen te remiseren en de overige spelers zouden dan de klus moeten klaren. Al heel snel werd aan bord 5 remi se gegeven door Piet Kanegat in de wetenschap dat de Soester cap tain Andrew Tjong A Ong een zeer goede positie opgebouwd had en ongetwijfeld zou gaan winnen. Maar feitelijk werd de ban gebro- klassering tot de mogelijkheden behoort. De basketbalploeg die tot dusver eenmaal verloor (na verlen ging) wil in elk geval na de jaarwis seling in de winnaarspoule worden ingedeeld en vervolgens serieus meedingen naar promotie naar de eerste klasse van het rayon. Heren Het herenteam van Red Stars boekte zaterdagavond zijn eerste succes ten koste van Jumpers. Met die ploeg wordt de rij in de eerste klasse gesloten. Zoals vaker kwam Red Stars met een voorsprong het eerste kwart goed door. In tegen stelling tot in de voorgaande duels bleef het team van Tommy van Eeten aan de winnende hand. Hal verwege leverde dat een 31-22- voorsprong op. Die marge bleef in het derde kwart (50-39) nagenoeg intact, maar in het begin van de vierde periode plaatste de thuis ploeg de beslissende sprong. Het werd ineens 58-39, zodat de wed strijd was beslist. Het werd uitein delijk 72-48. Thomas Kok (18), Manfred Dik kers (13) en Thomas Brood (11) kwamen in de dubbele cijfers uit. Leon Ekkels haalde het einde niet. Hij werd geveld door een elle boogstoot en moest ach in het zie kenhuis laten behandelen aan een flinke wond op zijn voorhoofd. De trainingsarbeid van de da mes van Red Stars werpt haar vruchten af. Die conclusie trok aanvoerster Tessa de Bruin na de 56-48-zege op BS Leiden. Van dezelfde tegenstander was in september in het bekertoer nooi nog met groot verschil ver loren. Vooral in verdedigend opzicht is er winst geboekt, stelde De Bruin na de vierde overwinning. Het team is beter op elkaar ingespeeld en nu is voor iedereen duidelijk wie op welke positie het beste tot zijn recht komt. Leiden had zich op grond van de ruime bekerzege waarschijnlijk een makkelijke zondagmiddag voorge steld, maar werd in Beukendal ver rast met een fiks aantal breaks, waardoor Red Stars het voortouw nam. Onnauwkeurige passing aan Soester zijde hielp de gasten weer in het zadel (23-25), maar in de tweede helft liep Red Stars gelei delijk uit naar een voorsprong van acht tot tien punten die nooit meer in gevaar zou komen. Met de koppositie in handen be seft de promovendus dat een hoge 1 wagen, autocoureur Pim Hoekze- ma, schaatsster Sanne Delfgou, golfer Kevin Parinussa, atleet Bryan van Leyenhorst en de jeu de boulers Thomas en Michael Dee- len voor het voetlicht te plaatsen. Onder tromgeroffel en luid ap plaus. Aan de andere kant stonden tal van (jonge) sporters in de schijn werpers tijdens de demonstraties die ze met hun club gaven. Het is voor weinigen weggelegd om voor zo'n groot publiek en onder zulke professionele omstandigheden te mogen optreden. Wat dat betreft schiep Circus Herman Renz (dat door zowel tragische als leuke er varingen een speciale band met Soest heeft) de voorwaarden voor een show die misschien ietsjes te lang duurde, maar tevens lang in de hoofden van duizenden Soes ters zal blijven hangen. Het aantal positieve reacties van de toeschouwers en deelnemers was talrijk. Superlatieven leken understatements. Een pluim ver dienen daarom zeker ook de orga nisatoren van de gemeente, de Sportfederatie Soest, de Stichting Cultuurprijs en het Comité Soest 975. 'Ik hoop dat ze het volhouden en elk jaar een verkiezing organi seren. Dat stimuleert sporters', gaf Marijke Roest als voorzet mee. ken door Van Dusseldorp die in een sterk klassieke partij zijn op ponent geen enkele kans gaf. De Oldenhover kwam allengs slechter te staan en een poging om in een inmiddels bijna verloren stand re mise te maken, werd afgestraft door een grappige damcombinatie. Toen ook Ruud Kloosterman in overleg met zijn coach remise maakte waren de angels uit het team van Oldenhove gespeeld. Tjong A Ong won vervolgens overtuigend van de Fries Hoogterp en ook Paul Sier en Harry Clas- quin tekenden winst aan. De sterkste DVSB-er Bert Zwart had lange tijd een perspectiefvol le positie, maar wist die niet te gel de te maken. Ook Francis Tholel, Kees Binnenkade en de Huizer Klaas Bor tekenden remise aan. Zodat na afloop de uitslag 14-6 op het bord kwam te staan. Daar de koploper Dammers Uit het Oost een punt verspeelde, doet DVSB nog steeds mee voor de kopposi tie. De achterstand bedraagt slechts één punt. Na een mindere reeks heeft Firti- I na'93 de draad opgepakt met een 1 klinkende zege op de nummer! twee van de eerste divisie. In-I Spleasure Centrum toonden del Soesters zich meer koelbloedig in I kansrijke situaties: 9-5. De prestaties van de ploeg hadden 1 de laatste weken te lijden onder de 1 gevolgen van de ramadan, maar I vrijdagavond was ze sterk genoeg I om de eerste thuiszege in de com petitie te bewerkstelligen. Met tien punten doet Firtina'93 het als pro movendus naar tevredenheid in de eerste divisie. De leiding doet er j momenteel alles aan om achter de schermen de structuur van de club op poten te zetten om vandaar uit op termijn een poging te wagen de eredivisie te bereiken. Dat de dames van de Duinkikkers zich goed hebben ontwikkeld, be wezen ze zaterdag in Haarlem. Vorig seizoen werd tweemaal ver loren van DWT 2, ditmaal boekten de Soesters een 6-8-zege en staan ze ongeslagen op de eerste plaats. Stephanie Epskamp en Leonie Oosthof waren met ieder drie doelpunten van belang voor de ploeg, waarin keepster Astrid Bux- torff ervoor zorgde dat DWT in de vierde periode op afstand werd gehouden. Twee minuten voor tijd werd het 4-8. Dat de Haarlemmers toen nog tweemaal scoorden, deed niet meer ter zake. WOENSDAG 3 NOVEMBER Futsal 22:05 Allen Weerbaar-SEC (Kor- tenhoef) VRIJDAG 5 NOVEMBER Badminton 20:00 Hoevelaken-Badso Futsal 20:00 Snetselaar-Firtina'93 (Ede) Tafeltennis 20:15 Shot-SVE 3 (Orlandoge- bouw) ZATERDAG 6 NOVEMBER Basketbal 21:30 Crackerjacks-Red Stars (H) (Amersfoort) 18:00 Red Stars-B ourgondië (Beukendal) Handbal 20:40 Smeeing/BDC (H)-Hurry Up (Beukendal) Voetbal 14:30 Benschop-WZ'49 14:30 Sloterpark-Hees 14:30 VSC-'t Vliegdorp 15:00 Voorwaarts-SEC Volleybal 20:00 Conesco/StamSovoco (D)-VC Weert (Spleasure Cen trum) 18:30 Madjoe-StamSovoco (H) (Amsterdam) Wielersport 09:00 Veldtoertocht Tempo Toer, 30-45 km (Industrieweg) Wandelsport 10:00 Eerste wandeltocht winter- serie Olympia, vanaf complex AV Pijnenburg (Wieksloterweg) ZONDAG 7 NOVEMBER Badminton 13:00 Nijkerk-Selby Hockey 12:45 Arnhem-MHC Soest (D) 14:30 Reigers-MHC Soest (H) Voetbal 14:00 Soest-Nijenrodes 14:00 Nederhorst-SEC Waterpolo 20:00 Duinkikkers (H)-UZSC 5 (Spleasure Centrum) 20:45 Duinkikkers (D)-Zeist (Spleasure Centrum) Ir middels zijn de 'lopers van Iclt' een begrip m Soest. Innze bezorgers maken er een I riaak van. Op school zijn ze I rmts op. En het is ook niet acfot weken helemaal I nder óón klacht de Soester IXrant bezorgen, door weer I n wind, winter en zomer. De |™ster Courant is met recht rots op deze jongens en meis- I" jie daarom een extraatje verdienen. I' week krijgen de volgende I bezorge" een bonus: 1Rianne Kleverlaan nr.lenn Schlebaum afdeling Preventie van het Ria- organiseert een maandelijkse idersteuningsgroep voor familie- iieden en directbetrokkenen van Lge mensen (16 - 25 jaar) met en eerste psychose. Wanneer een uiig persoon voor het eerste een jsychotische fase doormaakt, dan pjeeft dat ook op zijn directe om- •eving vaak veel invloed. De ver hinderingen in gedrag en beleving lan de betrokken jongere hebben Ln weerslag op het gezin en het functioneren daarvan. Vaak ont- Licht een dergelijke gebeurtenis Ije gewone gang van zaken gron- Jjig. Tevens is er vaak nog veel on- Lidelijkheid over de diagnose, Lt veel vragen en onzekerheden Let zich meebrengt. Naast veel Inrust en onzekerheid in de huidi ge situatie, treden er ook verande- jfjngen op in het toekomstbeeld. Speciaal voor familieleden en di- sctbetrokkenen van jonge mensen die voor het eerst een psychose doormaken organiseert de afdeling Ifieventie van het RIAGG Amers foort Omstreken een ondersteu ningsgroep. Binnen deze groep staan de ervaringen van de familie leden en directbetrokkenen cen traal. Het uitwisselen van ervarin gen is een belangrijk onderdeel van de bijeenkomsten. Daarnaast wordt informatie gegeven over uit eenlopende onderwerpen zoals 'behandeling, diagnose, wonen en J werken. Aangezien de groep zich richt op naasten van jonge mensen I is er tevens veel aandacht voor pe- dagogische vraagstukken die kun nen ontstaan. De groep komt maandelijks bij el kaar op maandagavond van 20:00 tot 21:30 uur en heeft een open karakter. Dit houdt in dat deelne mers op ieder gewenst moment kunnen in- en uitstromen. De eer ste bijeenkomst zal zijn op 22 no vember. Een verwijsbrief van de huisarts is niet nodig voor deelna me. Ook hoeft de patiënt met de psychose niet in behandeling te zijn bij het Riagg. Informatie/ aan melding: Rianne Kasander, afde ling Preventie van Riagg Amers foort Omstreken, 033- 460.35.00. 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio li Nieuws en tips uit theater, museum en galerie, samen stelling Ad van Wijngaar den, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland Vandaag Frankrijk Veel uitzendingen van ope retteland zijn in het Duits. Doordat Oostenrijk, Wenen met name, de bakermat is van de vele operettes. Toch heeft een aantal luisteraars ons geschreven dat ze graag eens Franse muziek zouden willen horen. Niet in de laatste plaats omdat Frank rijk nog steeds een zeer ge liefd vakantieland is. Daar om een selectie Franse muziek, uitgevoerd door Franse solisten en musici. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor Zie ook dinsdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Pieter Kleinschmidt Lonneke Meijer ontvangt de 90-jarige heer Klein schmidt die al jaren in de Oranjeparkflat in Soest woont. Hij heeft vroeger in Nederlands-Indië gewerkt. En wat de muziek betreft heeft hij ook zo zijn keuze. Met genoegen denkt hij te rug aan zijn bezoek aan Wenen waar in het Theater an der Wien Pia Douwes schitterde in de musical Eli- zabeth. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 18