DEZE WEEK OP RADIO SOEST tl m KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Oproep voor Christmas Carolskoor in Emmakerk SOEST 11ADIO SOEST RADIO RADIO SOEST RADIO SOEST TUMMi DOWN RADIO SOEST It/WIO SOEST 102.4 De lopers van de week PRIKBORD T JTSAL tina'93 klopt (kandidaat t sterk spel terpolosters ;eslagen i de leiding Ondersteuning voor mders van mensen net eerste psychose Kerstartikelen Dierenlief Dierenleed Open Ochtend voor vrouwen Themabijeenkomst: 'Kanker, intimiteit en seksualiteit' 'Burgerlijki^tandJ| Vlooienmarkt op 7 november in Spleasure Boekenmarkt levert Amnesty 1500 op v—7 SCHRAVEMADE B.V. Muziek in Domkerk Themamiddag over 'doden begraven' Drtprogramma 3B52HÜEEB3 Pianoconcerten van Bach Academy of St Martin in the Fields 102.4 PAGINA 18 iQëNSDAG 3 NOVEMBER 2004 I r Inmiddels zijn de 'lopers van l.e week' een begrip in Soest. |w bezorgers maken er een je van. Op school zijn ze Her tjots op. En het is ook niet Igiks: acht weken helemaal Eionder één klacht de Soester ■Courant bezorgen, door weer fijn wind, winter en zomer. De «oester Courant is met recht jflüts op deze jongens en meis lies, die daarom een extraatje I verdienen. npeze week krijgen de volgende Bezorgers een bonus: iRianne Kleverlaan IjGlenn Schlebaum SOESTER COURANT PAGINA 19 promotie naar de eredivisie Foto: Herman van Dam;,: n mindere reeks heeft Firti- de draad opgepakt met een! •nde zege op de nummeri van de eerste divisie. In «ure Centrum toonden dek, :rs zich meer koelbloedig ini- 'j nru jke situaties: 9-5. fesi! sstaties van de ploeg haddenó' tste weken te lijden onder de ;en van de ramadan, maar/- gavond was ze sterk genoeg' eerste thuiszege in de com-' te bewerkstelligen. Met tien i doet Firtina'93 het als pro- ïdus naar tevredenheid in de divisie. De leiding doet er nteel alles aan om achter de aen de structuur van de club ten te zetten om vandaar uit mijn een poging te wagen de isie te bereiken. 3 dames van de Duinkikkers oed hebben ontwikkeld, be- ze zaterdag in Haarlem, seizoen werd tweemaal ver- /an DWT 2, ditmaal boekten ïsters een 6-8-zege en staan ;eslagen op de eerste plaats, inie Epskamp en Leonie of waren met ieder drie anten van belang voor de waarin keepster Astrid Bux- rvoor zorgde dat DWT in de periode op afstand werd den. Twee minuten voor tijd iet 4-8. Dat de Haarlemmers og tweemaal scoorden, deed eer ter zake. Ie afdeling Preventie van het Ria- organiseert een maandelijkse •dersteuningsgroep voor familie- den en directbetrokkenen van nge mensen (16-25 jaar) met -;n eerste psychose. Wanneer een 'Ag persoon voor het eerste een •jychotische fase doormaakt, dan eeft dat ook op zijn directe om- jving vaak veel invloed. De ver keringen in gedrag en beleving in de betrokken jongere hebben :Jn weerslag op het gezin en het anctioneren daarvan. Vaak ont ucht een dergelijke gebeurtenis ;e gewone gang van zaken gron- 'jg. Tevens is er vaak nog veel on duidelijkheid over de diagnose, 'iat veel vragen en onzekerheden [set zich meebrengt. Naast veel nrust en onzekerheid in de huidi- situatie, treden er ook verande- ingen op in het toekomstbeeld, jipeciaal voor familieleden en di kbetrokkenen van jonge mensen jie voor het eerst een psychose doormaken organiseert de afdeling preventie van het RIAGG Amers foort Omstreken een ondersteu- laingsgroep. Binnen deze groep staan de ervaringen van de familie beden en directbetrokkenen cen- jaal. Het uitwisselen van ervarin gen is een belangrijk onderdeel van de bijeenkomsten. Daarnaast wordt informatie gegeven over uit eenlopende onderwerpen zoals behandeling, diagnose, wonen en werken. Aangezien de groep zich richt op naasten van jonge mensen is er tevens veel aandacht voor pe dagogische vraagstukken die kun nen ontstaan. De groep komt maandelijks bij el kaar op maandagavond van 20:00 tot 21:30 uur en heeft een open karakter. Dit houdt in dat deelne mers op ieder gewenst moment kunnen in- en uitstromen. De eer ste bijeenkomst zal zijn op 22 no vember. Een verwijsbrief van de huisarts is niet nodig voor deelna me. Ook hoeft de patiënt met de psychose niet in behandeling te zijn bij het Riagg. Informatie/aan melding: Rianne Kasander, afde ling Preventie van Riagg Amers foort Omstreken, 033- 460.35.00. /INKEL \£W <WD£ MAK Steenhotfstraat 9A, tel. 602 81 32 Ook in de Wereldwinkel zijn, met het oog op de komende feestda gen, extra inkopen gedaan. Voor elke gelegenheid is nu zeker iets te vinden. Steeds meer worden ter gelegenheid van St. Nicolaas ca- deaus gegeven die voor Kerstmis heel geschikt zijn. Een paar voor beelden: kaarsenstandaards, tafel kleden, kandelaars, kerstfiguren, kerststallen, enz. Dat is dan ook de reden dat al zo vroeg met de uit stalling van deze artikelen in de winkel wordt begonnen. Speciale aandacht willen wij ook vragen voor de culinaire hoek': wijn, olie, rijst, chutney, kruiden, ja wat niet? Ook de Chakalaka-tape- nade en de Chilliberry- en Kaap se mosterd ontbreken niet. Er zijn al veel leuke en verrassen de persoonlijk gerichte pakketten voor St. Nicolaas of Kerst samen gesteld. Naast de genoemde arti kelen kan nog gewezen worden op interessante kook- en andere boek jes, cd's en een uitgebreide collec tie wens- en kerstkaarten in vele uitvoeringen. Komt u eens kijken? Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, §86028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Amivedi, 8B035-6015493 w3vw.rabobankonline.com T\vee maal per jaar wordt de Open Ochtend voor vrouwen georgani seerd, die nog steeds in een be hoefte voorziet. Gasten komen vanuit verschillende kerkgenoot schappen, maar er komen ook vrouwen die niet gelovig zijn en nieuwsgierig zijn. Juist deze laatste groep is van harte welkom. Noor van Haaften is gevraagd om te ko men spreken over het onderwerp: 'Hoop voor de toekomst?!' De bijeenkomst vindt plaats in het kerkgebouw 'De Schuilplaats' aan de Parallelweg 1 op dinsdag 9 no vember. Koffie en thee staan klaar om 8:45 uur; het programma start om 9:15 uur en duurt tot ongeveer 11:30 uur. Er is een crèche aanwe zig en er is een boekentafel. De toegang is gratis; wel is er een col lecte om de kosten te dekken. Op elke Open Ochtend wordt vrouwen aangeboden de Agape- cursus 'De Mens Die het leven in houd geeft' te volgen, een cursus die aan de hand van het Lucase- vangelie de grondbeginselen van het christelijk geloof wil leren. Informatie: Annelies Polderman, §8 603.10.33, of Germa van Stralen, 602.18.09, ook via www.interkerkelijkvrouwenwerk soest, tk of openochtend@filter net.nl. VERMIST Poes, langharig, zwart en rode vlekken, Van Goyenlaan. Poes, zwart, witte pootjes, zwarte vlooienband, Van der Weijden- straat. Kater, wit, Molenstraat. Kater, zwart/wit, Den Blieklaan. Kater, rood, Den Blieklaan. GEVONDEN Katertje, rood/wit, Koninginnel- aan. Poes, Cypers, wit, Birkstraat. Op donderdag 11 november wordt in het Toon Hermans Huis, in loophuis voor mensen met kanker en hun naasten, Regentesselaan 39, Amersfoort, van 20:00 tot 22:00 uur de themabijeenkomst 'Kanker, intimiteit en seksualiteit' gehouden. Sprekers zijn Karen Rutgers, maatschappelijk werker en coördinator van het Toon Her mans Huis, en Esther Schotman, gastvrouw in het Toon Hermans Huis. Karen Rutgers zal tijdens de bijeenkomst ingaan op de gevolgen die de ziekte kanker kan hebben voor intimiteit en seksualiteit. Es ther Schotman zal vanuit persoon lijke ervaring haar verhaal vertel len. Daarnaast is er gelegenheid met elkaar ervaringen uit te wisse len en contact te hebben met lot genoten. Seksualiteit is, wanneer je gecon fronteerd wordt met kanker, in eer ste instantie meestal niet je groot ste zorg. Alle aandacht gaat uit naar: word ik beter, welke behan deling krijg ik, hoe zwaar wordt het, hoe ga ik daarmee om? Na verloop van tijd kan blijken dat er veel veranderd is op het gebied van intimiteit en seksualiteit. Vrijen is niet vanzelfsprekend als er veel aan de hand is met je lichaam ten ge volge van behandeling of pijn. Wat speelt er allemaal? Hoe ga je hier mee om? Wat betekenen de veran deringen voor je zelfbeeld, voor de relatie met je partner, hoe kun je opnieuw leren genieten? Hoe houd je (krijg je) de onderlinge commu nicatie helder en hoe ga je om met eikaars kwetsbaarheid? Gedurende de bijeenkomst zullen gastvrouwen en gastheren van het Toon Hermans Huis Amersfoort aanwezig zijn voor nadere infor matie over het Toon Hermans- Huis. Na de pauze is er gelegen heid onderling ervaringen uit te wisselen o.l.v. Karen Rutgers. De themabijeenkomst is bedoeld voor mensen met kanker èn voor hun naasten (partners, familie en vrienden). Deelname aan de bij eenkomst is kosteloos. Aan melden: SS 033-465.52.27 of info@thha.nl. Informatie over het Toon Hermans Huis Amersfoort en de activiteiten die er plaatsvin den: www.thha.nl. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode 21 oktober t/m 27 oktober 2004. GEBOREN: Susanne Luna, dochter van B.J.G. Nijenhuis en R.D. Sukel. - Casper Lucas, zoon van R. Ikelaar en L. van den Bosch. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Geen. HUWELIJK EN GEREG. PARTNERSCHAP: A. Leeuwenhoek en G. Steenber gen. - R.D. v.d. Weij en C. v. Es sen. - F.C. Foks en N.T. Kusmit. OVERLEDEN: Antonius Hubertus van Engelen, echtgen. van H. van Pommeren. - Kurt Hermann Meinecke, echtgen. van A.M. van Deun. - Elbert Bloemerts, echtgen. van J.F. v.d. Roemer. Jo-Jo houdt zondag 7 november een grote vlooienmarkt in Spleasu re Centrum. De organisatie ver wacht dat in de sporthal aan de Dalweg 170 deelnemers hun waren zullen uitstallen. Daarbij valt te denken aan onder meer boeken, glaswerk, meubels, speelgoed, cu riosa, gereedschap en klein antiek. De vlooienmarkt is van 10:00 tot 17:00 uur. De entree bedraagt 2,30 (2,10 voor 65-plussers). Voor meer informatie, tel. 0343- 442962. De boekenmarkt van de Amnesty werkgroep Soest, afgelopen week, was weer een waar succes. De op brengst was ongeveer 1500. Van dit geld organiseert Amnesty de broodnodige acties: schrijfacties en scholenacties onder jongeren om Amnesty meer bekendheid te ge ven. Een jaar lang voert Amnesty de actie: 'Stop geweld tegen vrou wen', waarvoor ook tijdens de boe kenmarkt handtekeningen werden verzameld. Deze actie maakt ook deel uit van de fakkelwake op 10 december (de dag van de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens Nader bericht hierover volgt nog. Zaterdag 6 november zondag 7 november Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 0900- 331.12.33. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen): Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort de Lichtenberg (ingang Hugo de Grootlaan): 88 033- 432.85.00. Tandarts, vrijdag 13:00 - maandag 08:00 uur: F.A. Soors d'Ancona, SS 601.38.42. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, SS 033-422.05.00 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Christelijke Thuiszorg: Voor alle aanvragen: SS 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Een op Een Thuiszorg: AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huis houdelijke hulp, verzorging en verpleging, 035-541.20.16; buiten kantoortijden voor spoedeisende gevallen: S3 0900-202.55.01. Dierenarts, vrijdag 20:00 - maandag 07:30 uur: Via het antwoordapparaat van de dierenartsen hoort men wie er weekenddienst heeft: drs. J.M.L. Broeckman-van Hall, SS 601.96.33; drs. E. Klein-Benes: SS 601.42.11; drs. J.H.J. en drs. W.J. Meursing, 88 601.52.15. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., SS 06-54.33.74.07. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Ook dit jaar wordt belangstel lenden de gelegenheid gebo den om mee te zingen in het ge legenheidskoor van de Emma kerk, speciaal samengesteld om een prachtige uitvoering te verzorgen van een repertoire met Christmas Carols. Ieder een die van zingen houdt is van harte welkom om mee te doen en geïnspireerd te raken door deze mooie muziek. De deelnemers hoeven geen geoe fende zangers te zijn en leeftijd of geslacht maakt niet uit. De leiding is weer in handen van dirigent Frank Kooiman. Om een dergelijk koor goed te kunnen leiden kun nen er maximaal 80 mensen deel nemen. Er is nog plaats voor en kele sopranen en alten, maar voor al de mannen kunnen nog verster king gebruiken! Wie belangstelling heeft kan zich tot 6 november aanmelden bij één van onderstaande contactperso nen. Wie zich aanmeldt ontvangt op de eerste repetitieavond de tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 bladmuziek en een cd, zodat men ook thuis kan oefenen. De kosten van deelname bedragen 12,00, incl. materiaal en koffie en thee. Er wordt gerepeteerd op vijf maandagavonden, vanaf 15 no vember, van 20:00 tot 22:00 uur in de Emmakerk, Park Vredehof 2. De uitvoering vindt plaats op za terdag 18 december van 19:30 tot 21:00 uur, eveneens in de Emma kerk. Informatie: Jacqueline Schuur, Waldeck Pyrmontlaan 44, 38 06- 40.72.36.50, e-mail Jacqueline_ Schuur707@hotmail.com; of Ria Geertzema, Irenelaan 9, SS 601.72.54. Zaterdag 6 november: Spaanse Allerzielen-muziek van rond 1600 en luitsoli: Officium Defunctorem (Gregoriaans); Twee motetten met de titel 'Versa est in luctum' van A. Lobo (ca. 1555-1617) en van T.L. de Victoria (ca.1548-1611); Requiem van T.L. de Victoria, uit gevoerd door de Cantores Marti ni: Inge Doedens en Marion van Zonneveld - sopranen; Valeria Boermistrova - alt; Remco de Graas en Henk Westland - teno ren; Hans Leeuwenhage - bas. David van Ooijen speelt tussen door op luit werken van Luys de Narvaez (rond 1600): 'La cancion del Emperador Mille Regres' (naar Desprez), 'Cancion' (naar Gom- bert) en 'Fantasia'. Aanvang: 15:30 uur. Graag minimaal 2,00 na afloop. Zaterdag 6 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor B. Tieman; communieviering; gemengd koor Zondag 7 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 zie Wilhelminakerk Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistieviering; kinderkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 zie Wilhelminakerk Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; samenzang Prot. Kerk in Ned., Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Prot. Kerk in Ned., De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Prot. Kerk in Ned., Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole en pastor F. Óverbeek; oecumenische dienst Prot. Kerk in Ned. (oec. wijkgemeente), Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 zie Wilhelminakerk Hersteld hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00, ds. A. Langerak, Eemnes; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. W. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. W. Scherff, Spakenburg Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. J.M. Kleppe; 15:00 ds. L. Blok (woensdag 10 november 19:30 ds. P. Melis) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. A.C. van Blooys, Bilthoven Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Hans Somhorst Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 ds. D.L.Th. Broer, Bathmen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. J.D. Smit, Apeldoorn Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Meander MC, locatie Lichtenberg, Utrechtseweg 160 09:45 pastor M.J. Burger Meander MC, locatie Elisabeth, Ringweg Randenbroek 110 09:45 pastor L. Koerhuis Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op zondagmiddag 7 november wordt in de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat 18 een the mabijeenkomst gehouden over 'doden begraven'. In deze bijeen komst zal predikant Mirjam Koole vertellen over sterven, verliezen en geloven, over de vormgeving van de rouwdienst en wat daarmee sa menhangt. Daarnaast zal Mirjam Scholten vertellen over de rol en het werk van een begrafenisonder nemer. Zij volgt hiervoor momen- teel een opleiding en werkt bij be grafenisondernemer Van Pijpen. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen. Het geheel wordt geleid door Eit Algra. De bijeenkomst begint om 16:00 uur in de Rank (achter de kerk). Informatie: Mir jam Koole, S3601.28.51. Wie wat te zeggen heeft, doet dat in de Soester Courant sa] Allen Weerbaar-SEC (Kor- ef) DAG 5 NOVEMBER Iminton Hoevelaken-Badso «al Snetselaar-Firtina'93 (Ede) •Jtenuis Shot-SVE 3 (Orlandoge- miciTi.TJii^j ketbal Crackerjacks-Red Stars «mersfoort) Red Stars-Bourgondië indal) idbal Smeeing/BDC (H)-Hurry ïukendal) tbal Benschop-WZ'49 Bloterpark-Hees VSC-'t Vliegdorp Voorwaarts-SEC eybal Conesco/StamSovoco Weert (Spleasure Cen- Madjoe-StamSovoco (H) irdam) ersport /eldtoertocht Tempo Toer, cm (Industrieweg) delsport rerste wandeltocht winter- ympia, vanaf complex AV urg (Wieksloterweg) AG 7 NOVEMBER ninton fijkerk-Selby ;ey crnhem-MHC Soest (D) beigers-MHC Soest (H) bal oest-Nijenrodes lederhorst-SEC rpolo >uinkikkers (H)-UZSC 5 tre Centrum) Duinkikkers (D)-Zeist ire Centrum) 'i.i;i.ia=i.B«ii»iwn 8.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Ruud van Zomeren 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws en tips uit theater, museum en galerie, samen stelling Ad van Wijngaar den, presentatie Lonneke Meijer 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ruud van Zomeren 13.00 Nederlandse Hits Presentatie Thari Schröder 14.00 Operetteland VRIJDAG 5 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk-Jan Arnold 10.00 Soest in bedrijf Vandaag Frankrijk Veel uitzendingen van ope retteland zijn in het Duits. Doordat Oostenrijk, Wenen met name, de bakermat is van de vele operettes. Toch heeft een aantal luisteraars ons geschreven dat ze graag eens Franse muziek zouden willen horen. Niet in de laatste plaats omdat Frank rijk nog steeds een zeer ge liefd vakantieland is. Daar om een selectie Franse muziek, uitgevoerd door Franse solisten en musici. Presentatie Paul Sparoaaij, techniek Ben Verschoor Zie ook dinsdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Soester en zijn muziek Pieter Kleinschmidt Lonneke Meijer ontvangt de 90-jarige heer Klein schmidt die al jaren in de Oranjeparkflat in Soest woont. Hij heeft vroeger in Nederlands-Indië gewerkt. En wat de muziek betreft heeft hij ook zo zijn keuze. Met genoegen denkt hij te rug aan zijn bezoek aan Wenen waar in het Theater an der Wien Pia Douwes schitterde in de musical Eli- zabeth. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Goede raad en adviezen voor werknemers en werk gevers, voor u verzameld en gepresenteerd door Henk de Jong 11.00 Soest 55+ Nieuws voor senioren, pre sentatie Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Dirk-Jan Arnold 13.00 Ontmoeting met Marianne Kallen Mevrouw Kallen is sinds kort de nieuwe voorzitter van de Stichting Logiesver- strekkers Soest (SLS). Zij wil zich inzetten voor de be langen van het toerisme in onze gemeente. Techniek Elena den Hollander. 14.00 In de link Een programma met een ei gen kleur en een eigenzinnig onderwerp, samengesteld en gepresenteerd door Ad van Veen. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Blues uit Artishoek Presentatie Ab van Schaik 18.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma, presentatie Jouke Sjaardema 9.00 Jazz uit Artishoek Presentatie Rosammt Faas Semmy Prinsen 20.00 Radio M. tot zaterdag 08.00 uur ZATERDAG 6 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Oud Goud De beste muziek uit de ja ren zestig en zeventig, ge presenteerd door Ap Kruit- bos 12.00 Radio M. tot zondag 08.00 uur Klassiek op zondagmiddag door meesterpianist Murray Perahia en de Johann Sebastian Bach schreef ver scheidene klavecimbelconcerten met strijkorkest. Hij componeerde voor één tot vier klavecimbels en dat was een hele onderneming want klavecimbels ontstemmen vaak. Vier klavecimbels en een strijkorkest, een volle zaal en de temperatuurswisseling die dat met zich meebrengt, is riskant. De stemmer uit de tijd van Bach moest er voor zorgen dat de vier klavecimbels zuiver gestemd ble ven. Bach heeft geen pianoconcer ten geschreven, maar de klavecim belconcerten zijn wel uitermate ge schikt voor een pianoconcert. Er moet wel wat aan de solopartij en de verschillende orkestpartijen ver anderd worden. Een klavecimbel heeft geen crescendo en decres cendo: de overgang tussen zacht en hard ontbreekt. De vleugel heeft dat wel en dat brengt veran deringen met zich mee. Als Bach had kunnen kiezen tussen klave cimbelconcerten en pianoconcer ten met een lange Steinwayvleugel, dan zou hij naar alle waarschijn lijkheid hebben gekozen voor pia noconcerten. Maar zeker is dat hij niet de klavecimbelconcerten zou hebben gekopieerd, maar een ei gen Bachiaanse vleugel-partij ge componeerd zou hebben. U kunt drie pianoconcerten beluis teren gespeeld door Murray Pera hia en The Academy of St Martin in the Fields. Dubbel en dwars de moeite waard. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 7 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Pieter Augustinus, fysisch geograaf en IVN voorzitter van Afdeling Eemlamd weet ons alles te vertellen over bodem en landschap. Presentatie Ina Aangeen- brug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de Burgemeester 12.00 Vrijwilliger 2004 Anneke Weitzel en Leen Koerselman van de Senio renbus Soest zijn vandaag te gast. Leen is verschillende jaren actief als bestuurslid en als chauffeur op de se niorenbus. Anneke heeft al enige jaren ervaring met de telefonische hulpdienst. Goed om te horen dat ouderen ouderen helpen om zo hulp te bieden en om de vereenzaming tegen te gaan. Presentatie Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Kees Vroon, techniek Elena de Hollander 14.00 Klassiek op zondagmiddag Pianoconcerten van Bach, uitgevoerd door Murray Perahia en The Academy of St Martin in the Fields. Pre sentatie Dirk Jan Arnold en Inske Den Duik. Zie toelichting hiernaast 16.00 Musica Aeterna Presentatie Liesbeth Gan- kema, techniek Jaap Gan- kema 17.00 De straat van... De Oranjelaan De familie Dijkstra mag zich rekenen tot de oudste bewoners van de laan met de watertoren. Ruud van Zomeren sprak met het echtpaar over de veranderingen die zich daar in de afgelopen jaren heb ben voltrokken. 18.00 Kerkdienst RK Parochie Maria Onbe vlekt Ontvangen 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het Boek open Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur I MAANDAG 8 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Kees Vroon 10.00 De Soester en zijn muziek Pieter Kleinschmidt Lonneke Meijer ontvangt de 90-jarige Kleinschmidt die al jaren in de Oranje parkflat in Soestdijk woont. Hij heeft gewerkt in Neder lands-Indië en brengt zijn eigen muziek mee. 11.00 Het Praattheater Ziek zijn Een programma door men sen met een verstandelijke handicap. Een aantal gasten zal vertellen over ziek zijn en hun ervaringen met de huisarts. Dokter Vrijmoet, huisarts, is uitgenodigd om te praten over omgaan met verstandelijk gehandicap ten. Met de meezinger van de maand wordt niet mee gezongen maar meegetrom- meld op een jambe. 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Kees Vroon 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, presen tatie Loes Moraal 14.00 Brassbandtime In juli 2005 zal voor de 51e keer het Wereldmuziekcon cours in Kerkrade worden gehouden. In deze uitzen ding opnamen van de sectie fanfare met o.a. het Frysk Fanfareorkest, het Gelders Fanfareorkest en het Ko ninklijk Fanfareorkest Eensgezindheid uit Maas- bracht, de officieuze we reldkampioen, met een uit voering van een werk geba seerd op de Faust van Goethe, Walpurgisnacht van Alexander Comitas. Het stuk werd ook door dit orkest uitgevoerd in 2002 tijdens het Bevrijdingscon cert in Amsterdam. Presen tatie Kees Vroon 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commentaar, ae sport van het afgelopen weekeinde, presentatie Rob Dekker 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur Zo, en nu aan de slag. want verhuist vannacht. Verhuis mee, let op, zo doe je dat! Zet de radio aan, zet 'm op Die hoor je op 107.9, toch? Verander met het knopje de instelling, ga een beetje naar links. Ga naar Druk dan op 'memory' en zet de radio uit. En dan morgenochtend, dinsdagmorgen 8 uur! U luistert naar met Goedemorgen Soest een vrolijk ochtendprogramma met lekkere plaatjes en leuke praatjes op fm Gelukt! Nee, nee, de wekkerradio niet veranderen, en de radio in de keuken ook niet. Is de radio niet op de kabel aangesloten, dan verandert er niks. Radio Soest blijft dan zitten waar hij zit. Lukt het allemaal niet? Bel met Radio Soest. 609 38 51 We proberen u dan zo snel mogelijk te helpen. DINSDAG 9 NOVEMBER Radio Soest vanaf vandaag op 102.4 FM via de kabel 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Dirk Jan Arnold 10.00 Ontmoeting met... Mr. Marianne Kallen Zij is sinds kort de voorzit ter van de Stichting Logies- verstrekkers Soest (SLS). Zij wil zich inzetten voor de be langen van het toerisme in onze gemeente. Techniek Elena den Hollander. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen van bewoners van bejaarden- en verzor gingshuizen in Soest en Soesterberg, presentatie Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presenta tie Dirk Jan Arnold 13.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Vandaag Frankrijk Een aantal luisteraars heeft ons geschreven dat ze graag Franse muziek zouden wil len horen We willen u graag verrassen met: Cent milles chansons van Frida Boccara. Maar ook met non je ne re- grette rien van Edith Piaf. Gilbert Becaud, Jacqueline Boyer, Yves Montand en vele anderen laten hun stem men klinken om u volledig in Franse sferen te brengen. Presentatie Paul Sparnaaij, techniek Ben Verschoor. Zie ook donderdag 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Soest in bedrijf h Presentatie Henk de Jong 18.00 Religieus programma met om 18.00 Van Psalm tot pop 18.30 Weg met hobbels 19.00 De verrekij ker 19.30 Het kompas 20.00 Het Boek, het bin nenste buiten. Abram krijgt een visioen. Heeft U dat nooit gehad Dat hoeft ook niet. U heeft een bijbel 20.30 Bijbelverzen 21.00 Zingenderwijs 21.30 Avondsluiting 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 10 NOVEMBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws en achtergronden bij het nieuws uit Soest en Soesterberg, presentatie Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Op zondag 14 november kunt u mee met de maande lijkse wandeling van het IVN. Dit keer naar de 'Ko zakken put' in Soesterberg. Gera Berends vertelt wat we daar kunnen zien. Pre sentatie Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a Het Soestge- voel en de column van de Burgemeester 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presen tatie Ria Hilhorst 13.00 Over het Voetlicht Cabaret en musical Conferences en liedjes van Nederlandse cabaretiers en natuurlijk fragmenten uit musicals die in de Neder landse theaters te zien en te horen waren. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h Nieuws en tips voor senio ren. Presentatie Karin de 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de Regio Lonneke Meijer brengt u op de hoogte van alles wat in de regio op cultureel ge bied te beleven is. Redactie Ad van Wijngaarden. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2004 | | pagina 19