ia voor ners Vijf jaar Slavisch Koor Byzantium Nu een jaar lang 1% lagere hypotheekrente! URAI TJES I 'De inbraak bij Sinterklaas!' (2) Bach en Telemann bij Nederlandse Cantorij Eerste nieuwe bijbel voor Rien Flinterman iReumalijn r,iln1.75 1.50 1.40 Bartlema Visser: samen lopen op de Melkweg Miëtt Molnar vertolkte Burt Bacharach expert SCHOEMAKER T PAGINA 6 WOENSDAG 3 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 - fien. tudjfaxn.. leest de AND EL Hoekje f.3.25 E MOSSELEN 3.85 4.50 WALITEIT 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 Meningen I van lezers! Zand in de ogen 'Alsof het geluid uit de hemel komt...' Zondag 14 november, H. Familiekerk demonstratie Bij expertSCHOEMAKER KOM A.S. ZATERDAG 6 NOVEMBER VAN TOT 17.00 UUR naar de grote Laurastar strijkdemonstratie Dus heeft u koopplannen, kom dan langs vóór 1 december 2004. Het is tijd voor de Rabobank. iweMdruy &U4. UOWl ;htingen: 135-6014152 iren hebt gekregen dat u een orten reuma hebt, dan is dat en er allerlei vragen op u af... terecht bij de Reumalijn. de behandeling. En over er omheen. Belt u gerust, i. /w.reumalijn.nl 0900 -2030300 41 52 1] CD Soest Telefoon: 601 84 02 e vis 'AANBIEDINGEN silbotfllet let ifilet zat. IVANBIEDING xtra NDSE GARNALEN de Soester Courant /oningruil iversen andel ourant, t te worden betaald, sdag incl. BTW Direct na het horen van het vre selijke bericht over de inbraak bij Sinterklaas is Aad Post van de redactie van de Soester Cou rant vertrokken naar Spanje. Hij heeft ieder jaar een paar weken van tevoren contact met de Sint om te vragen of alle ver langlijstjes uit Soest goed door komen en om te checken of al les volgens schema verloopt met het maken van de cadeaus en het bakken van al het snoep goed. Bij de inbraak blijken niet alleen alle kleding, het snoepgoed, alle rianglijstjes en cadeaus te zijn leegenomen, maar ook zijn bijna alle pieten en het paard van Sinter laas, Amerigo, spoorloos verdwe- Bovendien heeft Regelpiet lok ontdekt dat het Echte Grote ;oek van Sinterklaas en de sleutel in de schatkamer van Sinterklaas Soest niet meer te vinden zijn. fog diezelfde zondag is Sinter aas samen met Ontbijtpiet, Speurpiet, Ratelpiet, Zeurpiet, cegelpict en Knutselpiet in actie •ekomen. Ze zijn direct naar de [Spaanse politie gegaan die hen ilechtig heeft beloofd extra man- trachten in te zullen zetten om de inbrekers en alle verdwenen spul- en terug te vinden. Maar in de "agen daarna bleef het onaange naam stil rond de verdwijningen. Er waren inmiddels alweer drie lagen verstreken en nog steeds vas er geen spoor van de verdwe- ïen pieten en het paard van Sinter daas. Wel was het kasteel van Sinter klaas weer helemaal opgeruimd en waren de overgebleven pieten druk ?ezig om alles klaar te maken voor 'ertrek naar Nederland. Nieuwe deding moest geregeld worden en :en nieuwe voorraad van cadeaus ;n snoepgoed! Gelukkig hebben we in het kasteel in Nederland nog wat cadeaus en snoepgoed liggen, Sinterklaas! Ik leb al contact gehad met Profpiet ;n Wegwijspiet die al in Nederland zijn!' Regelpiet probeerde de Sint op te vrolijken, maar Sinterklaas was erg afwezig en knikte alleen maar. 'En o ja, ik heb ook nog gesproken met de Kerstman en de Paashaas! Ik heb ze gewaarschuwd voor de inbrekers en gevraagd of ze even tueel mee willen helpen met het maken van de cadeau en chocola deletters en uit willen kijken naar het echte Grote Sinterklaasboek én de sleutel van de schatkamer van Sinterklaas in Soest.' Ding-dong, ding-dong... Door het kasteel 'galmde het geluid van de deurbel. 'Ik doe wel even open, Sinterklaas,' zei Regelpiet. In de deuropening stond Aad Post van de Soester Courant! Ondertussen waren Zeurpiet en Ratelpiet samen op weg naar de pakjesboot om een nieuwe voor raad cadeautjes en snoepgoed in te laden. Het werd al donker en ze voelden zich niet helemaal op hun k. 'Het is net alsof we ge volgd worden,' zei Zeurpiet. 'Ach nee, Zeurpiet,' dat verbeeldje je maar!' Maar ook Ratelpiet hoor de vreemde geluiden... Toch zei hij niets, want hij wilde Zeurpiet niet onnodig bang maken! Eenmaal op de pakjesboot aange komen hoorden Zeurpiet en Re gelpiet een soort geroezemoes... gefluister leek het wel! 'Wat zei je, Ratelpiet?' vroeg Zeurpiet een beetje benauwd. 'Wat bedoel je? Ik zei niks, wat zeur je nou!?' antwoordde Ratel- niet heel stoer. Zeurpiet liep naar buiten om de laatste zakken met cadeautjes op te halen. Plotseling hoorde hij gerit sel vanuit het struikgewas. Hij keek verschrikt op, maar zag niets. Snel griste hij de zakken van de bakfiets en rende de pakjesboot weer in. Half struikelend kwam hij binnen. Hij wilde zich niet laten kennen en zei niets tegen Ratel piet. 'Zijn dat de laatste zakken, Zeur piet?' vroeg Ratelpiet? En toen hoorden ze weer dat geluid... Het leek alsof ze geroe pen werden, maar dan heel ver weg! Ze keken elkaar aan en schreeuwden tegelijk: 'WAAAAAAAHHHHHH, SPO KEN!' Ze renden de boot af, sprongen op de bakfiets en reden snel in de richting van het Kasteel. 'Sneller, sneller!' riep Zeurpiet, half in pa niek. Regelpiet fietste alsof zijn le ven ervan afhing. In een record- tempo waren ze weer terug in het Kasteel van Sinterklaas. Ze spron gen van de fiets en renden naar binnen... BOEM! Met geweld gooiden ze de deur achter zich dicht. Sinterklaas en Aad, die net bezig waren met het draaiboek van het Sinterklaasfeest van 20 november, sprongen op en liepen naar de hal, waar Regelpiet en Zeurpiet hij gend tegen de deur aanhingen. 'Wat nu?' vroeg Sinterklaas, die er vreemd uit zag in zijn joggingpak. Hij zette zijn werkmijter, die niet was meegenomen door de inbre kers, weer recht op zijn hoofd en vroeg voor de tweede keer:'Wat nu?' Nadat de pieten waren gekalmeerd deden zij hun verhaal. Sinterklaas riep alle overgebleven pieten bij el kaar en vroeg of zij soms ook vreemde geluiden hadden ge hoord. Ook Knutselpiet bleek ge fluister te hebben gehoord, maar hij was zo druk met het maken van cadeaus dat hij er geen aandacht aan had geschonken. 'Luister, pieten! We moeten kalm blijven. Op 20 november is er een groot verjaardagsfeest voor mij georganiseerd in Soest! Ze noe men dat Het Grote Soester Sinter klaasfeest. Er is mij net verteld dat alle kinderen uit Soest mee mogen doen met een kleurwedstrijd en dat de kinderen zich op kunnen geven om op te treden speciaal voor mij! Allemaal goed nieuw! Dus... we moeten kalm blijven en zorgen dat de pakjesboot volgela den in Nederland aankomt. De Kerstman en de Paashaas helpen ons ook mee en zoeken naar het echte Grote Boek van Sinterklaas en de Sleutel van mijn Schatkamer in Soest. En de verdwenen pieten en Amerigo komen vast wel weer boven water... (wordt vervolgd) Na het lezen van de Soester Cou rant van woensdag 25 oktober kon ik het echt niet meer houden om even wat van me af te schrijven. Als inwoner van Soesterberg en als medewerker van Meander Me disch Centrum te Baarn (v.h. Zon negloren) maak ik soms i.v.m. mijn werkzaamheden noodgedwongen gebruik van onze auto. Het toeval was afgelopen week toen op het kruispunt bij paleis Soestdijk, dat voor vele euro's veranderd is, tot tweemaal toe een bijna ongeluk Afgelopen zondagmiddag vond onder zeer grote belang stelling bij galerie Lydie Wind in Soest-Zuid de officiële ope ning plaats van de expositie 'De sterren van de hemel'. De tentoonstelling omvat twaalf schilderijen van beeldend kun stenaar Ruud Bartlema, naar de gedichtencyclus 'Er is leven op de dierenriem' van Jan Vis ser. Het was de dichter zelve die de openingsspeech op deze feestelij ke 'vernissage' voor zijn rekening nam, waarin hij Bartlema - in het dagelijks leven ook predikant van de Oude Kerk - tegelijk iets mee gaf van zijn (Vissers) opvattingen over het 'bovenaardse'. Dat lever de o.m. de hierna volgende be schouwing op, met hier en daar zelfs een verwijzing naar de nieu we bijbelvertaling. 'Ze zeggen dat er 'iets' is boven ons. Maar als ik omhooglajk zie ik alleen maar sterren, de sterren van de hemel. Ze zeggen, dominee, dat het leeg is in de ruimte. Maar in ons en onder ons is vaak net zoveel lucht en leegte. Ze zeggen dat de sterren ons leven sturen en beïn vloeden maar volgens mij is het allemaal poëzie. Poetry emotion. En daarom geloof ik in de sterren. En wie gelooft, zegt Kuitert, kan ook zonder geloof. Dan pas heb je de lucht en de ruimte. Om er over te dichten, te schilderen, te compo neren, te dansen, te zingen en te leven. De sterren van de hemel. Jij, Ruud Bartlema, gelooft als theoloog ongetwijfeld meer dan ik en toch ben ook jij in staat het on bereikbare, het hogere, het on grijpbare, het iets boven, in en on der ons te vatten in beelden, in vormen en in kleur. 'Het geloof is Jan Visser (l.) aan het woord tij dens de vernissage van Ruud Bart lema (r.). Bij het naderen van de kruising vanuit Baam vliegen de auto's van links naar rechts om je oren, om dat het geheel onduidelijk is en te laat staat aangegeven. Heb je dit overleefd, ga je de bocht om naar de Biltseweg, snijden er aller lei onverlaten je af om de naderende stoeprand te ontwijken. Het moet ongelofelijk veel in spanning hebben gekost om dit gevaarlijke kruispunt zo te kunnen creëren. Wat mij in de ne gen jaren hiervoor niet is overko men, gebeurde nu in een week tijd. Maar de Vredehofstraat ziet er netjes uit. Morgen maar weer op de fiets, wat mij na het eerste ijs- krabben van vanmorgen op de na derende sneeuw brengt. Want de politiek heeft Soesterberg nu gevonden als melkkoe om er bedrijven en Ecodukt-huizen të bouwen en om zelfs de arme hertjes veilig over de weg zich dood te laten lopen tegen een tank of een trein. Maar een beetje zout strooien op het fietspad naar Soesterberg is er niet bij, want dat hebben ze met ruilen aan de pro vincie over gedaan, mijn dank hier voor. Zwoegend door de sneeuw ben ik altijd weer blij als ik het bord Soest zie waar direct door de berm de sporën van de strooiwagen zicht baar zijn, om mijn rit te verkorten. Laat de politiek onze zwaar be vochten polikliniek leegtrekken welke binnenkort wel te koop zal komen te staan (misschien een Hospice?). Weg voorziening. Maar gelukkig gaat het goed met mijn voorganger Co Grift die het Zonneglorenpark heeft geopend, een man van weinig woorden maar daden. Soester(berger)s laat geen zand in de ogen strooien en poli tiek luister nu eens naar de men sen van wie jullie de portemonnee beheren, want het is makkelijker uitgeven van andermans geld. Dit wilde ik even kwijt. N. Linger Eenentwintig jaar geleden trad Miëtt Molnar (37) als tiener meisje met een zangtalent op in Artishock. Het gezin van de Soester architect Molnar woon de toen aan de overkant op de Steenhoffstraat. Vorige week zondagmiddag stond ze opnieuw in de grote tentoon stellingszaal van het sociaal cultu rele bolwerk, waar ze een concert gaf met toelichting onder de titel 'Close to you'. Ze zong uit haar hoofd maar liefst zeventien klassie- de zekerheid der dingen die men hoopt en het bewijs der dingen die men niet ziet' (Hebr. 11:1). Ja, ik ken mijn klassieken. Het was voor mij een grote eer om jou, kunste naar/theoloog, te inspireren bij het maken van deze 12 schilderijen. Samen lekker lopen op de Melk weg.' Visser las tot slot drie verzen uit zijn gedichtencyclus, die is opge dragen aan en in bewondering voor de Soester componist Jacques van de Griendt. Die heeft ze al eens als inspiratiebron voor een aantal composities gebruikt. De expositie 'De sterren van de hemel' is tot 5 december te zien bij galerie Lydie Wind, Korte Ossen- dam 51, op donderdag, vrijdag en zaterdag van 13:00 tot 17:00 uur, en op afspraak (88 588.03.14). boeiend om het mee te maken. De diensten duren soms wel drie of vier uur, en iedereen staat, want er zijn in de Russisch-orthodoxe kerk geen banken.' Bij de optredens in de 'gewone' Nederlandse kerken wordt dat doorgaans niet van de koorleden gevraagd. ke en minder bekende songs van Burt Bacharach (78) voor een vol le zaal van enthousiaste liefhebbers van deze beroemde Amerikaanse componist en tekstschrijver. Veel van Bacharachs liederen zijn pure poëzie. Hij schreef wel 60 hits en ontving talrijke prijzen en os cars voor zijn composities uit de jaren '60 en '70 met invloeden van cool jazz, soul, bossa nova en tra ditionele pop. Ook schreef hij veel filmmuziek. Miëtt Molnar, zangeres bij The Glenn Miller Orchestra, is uitge- - groeid tot een veelzijdige persoon lijkheid zonder franje en opsmuk met een warme, flexibele stem en een professionele voordracht. Ze werd begeleid door de trompettist Marcel Reys, de bassist Paddy van Rijswijk, de drummer Remco van der Sluis en de pianist Pieter de Bruin, die de arrangementen maakte. Deze prachtige muziekuitvoering van Artishock kwam tot stand in samenwerking met de Volksuni versiteit. Met het druk bezochte jazzconcert van het sextet 'Three Tenor Case' op de zaterdagavond werd dit weekend een hoogtepunt in de oktober-jazzmaand van Ar tishock. Afgelopen zondag volgde nog het jazzconcert van de Soester 'The Hammersfield Stompers' van Jan Breukelman. J.V. - Het is deze week precies vijf jaar geleden dat in Soest het Slavisch Koor Byzantium werd opgericht. Het is in die periode uitgegroeid tot een begrip niet alleen in Soest, maar ook ver daarbuiten. Het koor verleent regelmatig medewerking aan kerkdiensten van uiteenlopen de aard, maar verzorgt ook zelf wel concerten. Het repertoire bestaat voorname lijk - voor zo'n 75 schat be stuurslid Bart de Ruijter - uit Rus sisch-orthodoxe kerkmuziek. Daarnaast worden er ook wel wat Slavische volksliedjes gezongen. Maar altijd gaat het om meerstem mige muziek, die a capella (dus zonder instrumenten) wordt uitge voerd. Dat gaat terug, legt Bart uit, op de overtuiging dat de menselij ke stem het mooiste instrument is en feitelijk het enige dat geschikt is om de Allerhoogste lof toe te zin gen. 'Het schept altijd wel een heel bijzondere sfeer, want er wordt veel gezongen in de Russisch-or- I thodoxe kerk. De gemeente zingt niet.' De Russisch-orthodoxe eredienst wordt volgens Bart wel vergeleken met een rijdende tram, die bij di verse halten stopt en waar je als kerklid naar believen kunt in- en uitstappen. 'Het is altijd heel Wat de mensen vooral aanspreekt 1980 aan het Sweelinckconserva- torium te Amsterdam bij Max van Egmond. Zijn concertreizen voe ren hem naar de belangrijkste mu ziekcentra over de gehele wereld. Door het label BIS werd hij uitge nodigd alle cantates, pasrionen en verdere vocale werken van Johann Sebastian Bach op te nemen met het Bach Collegium Japan o.l.v. Masaaki Suzuki. Naast zijn con certpraktijk is hij artistiek adviseur van het 'Ensemble Vocal Europ een'. Hij is docent aan de 'Tokyo University of Fine Arts and Music' en verzorgt regelmatig masterclas- ses in Europa en Japan. Kees Hülsmann is momenteel con certmeester van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Eerder bekleedde hij in Israël twee jaar de post van concertmeester van het Israël Chamber Orchestra. Als so list bereisde Hülsmann de gehele wereld. De Amerikaanse compo nist Peter Scott Lewis droeg zijn tweede vioolconcert aan hem op. Een cd van dit concert komt in de loop van dit jaar uit onder het la bel Lapil Island Records. Evenr eens verscheen in samenwerking met de Russische pianiste Irina Kadinskaya een cd met de com plete werken van Johannes Brahms voor viool en piano. Hij leidt het ensemble Camerata Ver meer dat zich specialiseert in het uitvoeren van barok en klassiek repertoire op historische instru menten. Aanvang: 15:30 uur. Vooraf is er koffie/thee. Toegang naar draag kracht. Inlichtingen: 0343- 56.17.71. De Nederlandse Cantorij voert op zondag 14 november in de H. Familiekerk (St. Willibror- dusstraat) de Cantate 'Der Friede sei mit dir' van Bach uit. Ook staan de Fantasie voor vioolsolo en de cantate 'Ich will den Kreuzweg gerne gehen' van G.Ph. Telemann op het pro gramma. Aan het concert wer ken mee Peter Kooij, bas; Kees Hülsmann, viool; Stephan Schulz, cello; Maarten Kooij, continuo. Binnen het cantate-oeuvre van Jo hann Sebastian Bach bevinden zich drie schitterende cantates voor bassolo, waaronder 'Der Friede sei mit dir' BWV 158, ontstaan rond 1730 voor de Leipziger kerkmu- ziekpraktijk. De kern van deze cantate bestaat uit een aria waar in de solist en het koor alterneren in verzen uit het 17-eeuwse koraal 'Welt, ade, ich bin dein müde'. Het geheel wordt omspeeld door een virtuoze guirlande waarin de vio list van zijn technische mogelijkhe den blijk kan geven. De cantate zal worden uitgevoerd door de internationaal bekende; bas Peter Kooij. Hij begon zijn muzikale carrière op zesjarige leef- tijd als jongenssopraan in het koor van zijn vader en zong vele solo partijen tijdens concerten, radio- en tv-opnamen en op Ip's. Zijn zangopleiding voltooide hij in' in de orthodoxe kerkzang zijn de stijlvolle ernst en de gepassioneer de emotie, die in het Westen al bijna onbekend zijn. Vandaar dat de Russisch-orthodoxe kerk ook in Nederland groeit, zoals ze in Rus land zelf sinds de 'perestrojka' een periode van grote bloei door maakt. Onlangs is er in Rotterdam zelf een nieuwe kerk ingewijd en er zijn diverse parochies in het land. Tot tranen toe geroerd Om lid te zijn van het Slavisch Koor Byzantium hoeft men overi gens niet Russisch-orthodox te zijn. De meeste leden zijn van ge varieerde kerkelijke herkomst; sommigen zijn katholiek, anderen protestants en weer anderen zijn zelfs niet gelovig. 'Wat ons bindt is de liefde voor deze prachtige mu ziek,' aldus Bart. 'Het is voor som migen een vorm van mystiek, iets geheimzinnigs dat met een gewel dige passie en intensiteit wordt be leefd. Alsof het geluid uit de he mel komt, zeggen we wel eens. We merken soms dat de mensen tot tranen toe geroerd zijn...' Uiteraard is de gezongen tekst in het Russisch, maar het bezoeken de publiek krijgt een schriftelijke toelichting, zodat het programma toch altijd goed te volgen is. Het repertoire omvat inmiddels meer dan 60 stukken en wordt regelma tig aangevuld. Zo staan er momen teel vijf Onze-Vaders op de lijst en zijn er verscheidene psalmen die op meer dan één melodie gezon gen worden. Zo'n zes a zeven keer per seizoen treedt het koor op in katholieke vieringen, meestal in de regio. Vaak wordt dan een complete mis uitgevoerd. Ook bij protestantse avondmaalsvieringen past de Rus sisch-orthodoxe kerkzang trou wens uitstekend. Het koor treedt dan 'ondersteunend' op, waarbij de zang uiteraard zoveel mogelijk wordt geïntegreerd in de gewone kerkzang. 'We staan natuurlijk niet zomaar een paar liedjes te zingen,' aldus Bart. Concerten Het Slavisch Koor Byzantium be staat op dit moment uit zo'n 35 mannen en vrouwen. Eenmaal per twee jaar - maar voorlopig pas weer in 2006 - verzorgt het koor Het Slavisch Koor Byzantium op volle sterkte, met in het midden di- rigente Irina Gorvanko. een groot concert. Dat is in maart jl. nog in het Cenakel gebeurd, voor een 'uitverkocht huis'. Tus sendoor worden wel kleinere con certen gegeven, bijvoorbeeld in verzorgings- en verpleeghuizen. Zo treedt het koor vanavond op in de Blinkert in Baam en is het aan-_ staande zaterdag te gast in Daelho- ven in Soest, waar bewoners en personeel vanaf 14:00 uur van de prachtige koorklank kunnen genie ten. Verder staat op 24 december een optreden gepland tijdens de kerstnachtdienst in de Vredekerk in Soesterberg. Dan gaat het koor trouwens ook een klein beetje 'bui ten z'n boekje', want voor de dienst worden er dan Nederlandse kerst liederen gezongen. De kerkdienst zelf zal in Russisch-orthodoxe stijl plaatsvinden. 'Dus het wordt heel bijzonder,' aldus Bart. In januari werkt het koor dan nog mee aan een workshop over Georgische koorzang in Leusden en voor Palmpasen staat al een optreden gepland in de Oude Kerk in Soest, als opmaat voor de Stille Week. De zangers en zangeressen hebben dus heel wat voor de boeg. Er wordt dan ook druk geoefend on- j der leiding van de jonge dirigente Irina Gorvanko, die het koor sinds augustus 2003 leidt. Ze is geboren 1 in Oekraïne en is in Nederland o.a. repetitor van het bekende Utrechts Byzantijns Koor. De repetities vin den elke woensdagavond plaats in de NPB-kerk aan de Rembrandt- laan (ingang Pieter de Hooghlaan), vanaf 19:30 uur. Voor de thuisoe- feningen zijn ingenieus gemaakte cd's beschikbaar waarop elke stem groep het geheel en de eigen par tij afwisselend kan beluisteren. Nieuwe leden 15,00 per maand) zijn uiteraard welkom, maar ze moeten wel redelijk geoe fend zijn. 'We zijn beslist niet al leen maar een gezelligheidsvereni ging, en er wordt dus hard ge werkt. Maar het belangrijkste is dat je interesse hebt voor deze prachtige muziek,' aldus Bart de- Ruijter. Wie belangstelling heeft kan hem bellen (Si 601.40.29) voor meer informatie. Miett Molnar tijdens haar optre den in Artishock. SCHOEMAKER ALTIJD IETS BIJZONDERS Kom kijken en we laten U zien dat strijken sneller én beter kan. Het Laurastar strljksysteem is uitgerust met alle professionele functies. Zo krijgt u een meer dan perfect resultaat in een veel kortere strijktijd. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 Een grote verrassing was het voor iedereen op de afscheidsreceptie van Rien Flinterman, directeur van De Werveling, dat daar plotseling Sint Nicolaas verscheen. De goedheiligman was die dag even in Nederland om bij de overhandiging van de Nieuwe Bijbelvertaling in Rotterdam aanwe zig te zijn. Hij nam de gelegenheid te baat om ook een exemplaar aan de heer Flinterman te overhandigen. In zijn toespraak memoreerde de Sint het feit dat Flinterman vroeger zelf predikant had willen worden. Dat hij zich daarin niet verder verdiept had bleek wel uit het feit dat hij het ant woord schuldig bleef op de vraag van de Sint wat het verschil was tussen de katholieke en de protestantse uitgave. Het jaar waarin u koopt is vaak extra duur. Daarom geeft de grootste hypotheekbank u korting op de hypotheekrente: 1% lagere rente bij 1 jaar rentevast. Of heeft u bijvoorbeeld liever 0,2% korting bij 5 jaar rentevast? Dat mag ook. Bel nu voor een vrijblijvend adviesgesprek. Rentekorting afhankeli/k van rc-nievastperiode. Vraag naar de acncvoor waarden Toetsing en registratie bij BKR te Tiel Rabobank

Soester Courant | 2004 | | pagina 7