aak ÜBL W jflÉHÉfik I k ben ideren' an blik Natuurwetenschapper wordt gemeentepredikant t lustrum iorpen 7 KERKEN Rommelmarkt: 6566 euro m Bas Peter Kooij zingt bij de Nederlandse Cantorij Monteverdi Kamerkoor zondag in Oude Kerk Concert Colenso Consort in oud-katholieke kerk óautdt cacf tct SefcteMt&ex 50 fawi (feütaati! Reclame deze week Bn thuis antwoord Ie Afvalrace! Verdwaald L-7 SCHRAVEMADE B.V. Gemeenschappelijke ziekenzalving Geloven thuis Gedreven leven Vespers in De Open Hof Bidden Toneelportret van Paulus in de Oude Kerk Jeugddienst in 'De Open Hof' ChristenUnie-avond met Marjan Haak m\ Vertelochtend Zondag in H. Familiekerk Winter in de Wereldwinkel Veelkleurige barokmuziek Stay+uMMi- Stukjes 4,99 BANKETBAKKERIJ TEAROOM dorpen. De vrijwilligers in India en Brazilië.Voor ;oskinderdorpen.nl. f.Toen de broertjes in het kwamen, liepen ze ver ntwikkeling.'Hun vertrou- ;rgde veel geduld en lief- moeder Pamee. het twee vrolijke, gezonde ne jongens. Onlangs lag ik bed en wilden ze graag n. De één kwam met drin- net eten en ik mocht hele- sn. Toen bezorgde zij mij :e moment als moeder.' Foto: Benno Neleman I potje pindakaas zijn i gooien? n het recyclen van glas ïpnieuw te gebruiken, laatste afwaswater het r extra warm water uw ngen en het milieu? Bel dan met de Milieu surf naar www.milieu- >ver de vele mogelijk- Jden met het milieu. blikbak? Kunnen blik- ilder: blik is uitstekend mee naar een specia- resultaat is eenzelfde 80 procent. verbranden van afval ie op voor elektriciteit of ^rwarming. In 2001 pro- de afvalverbrandingsin- ons land 1951 miljoen elektriciteit. Dit is vol- r de elektriciteitsbehoef- 500.000 huishoudens. De ken) die overblijven na worden deels weer her- □nze wegen. Het storten n Nederland bijna verle- hts in enkele gemeenten nog. zo simpel: glas in de fruitschalen bij het r bent u echt op de /an alle afvalschei- ils? In welke afvalbak voorbeeld een oude d? Test uw kennis op slse manier in "De Het spel vindt u op eucentraal.nl. i/OENSDAG 10 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 13 daandagmorgen hoor ik dat de rant door de brievenbus wordt ge- ttoken. Naast de krant ligt een dik <ak reclame en nu weet ik zeker lat ik verdwaald ben. Niet dat je de >eg naar huis niet meer zou kun- en vinden of dat je geest verduis- •rd wordt. Nee, ik ben verdwaald dit leven, in deze maatschappij, 'u moet ik eerlijk bekennen dat ik er indertijd grote moeite mee had tje bij een drogist ook koekjes en bjiocolade kon kopen. Laat staan rider goed en slippers. Het was een ■end die niet meer te stuiten was. Moeken bij de kruidenier, bij ben- mestations, of een hele kruide- Jerswinkel inclusief speelgoed "uincentra zijn meubelzaken ge- orden. De voorbeelden zijn mak kelijk aan te vullen. Inmiddels ben ik eraan gewend en kijk nergens meer van op, al geeft elektronica bij de drogist mij toch een schok. Ik ben verdwaald omdat ik niet meer begrijp wat er verkocht of per folder aangeboden wordt. Drie kwart kan ik als onbegrijpelijk 'weggooien. Die maandagmorgen krijg ik een folder in mijn handen en ik kijk er naar. Ik zie grote Agressieve pijlen, rood nog wel, met daarin het percentage korting dat ik kan bemachtigen als ik me snel naar de winkel begeef, want zo klinkt de waarschuwing: OP IS OP. Wat zal me ontgaan als ik niet el genoeg ben? Mij wordt een dvd-recorder aange prezen met daarachter, waarschijn lijk als verklaring DVD/ 'ideo, Dolby /digitaal MP3, Sound, lodak Picture CD. Nu kunt u al \w favoriete tv-programma's, film \n voetbalwedstrijden digitaal vast- '.ggen op dvd. Er staat niet bij 'aar ik de tijd vandaan moet halen im deze opgenomen en ingeblikte irogramma's te bekijken. Het zal achtwerk worden, vrees ik. De af- •ortingen en lettercombinaties •aan nog even door. Ipname met een druk op de knop 'DVD+R, DVD+RW, opnemen •anaf VHS, DVD, satelliet, MP3 ~X> of Photo CD 5 kwaliteitsin- tellingen die borg staan voor 1 -6 \ur opnametijd per disc. Speelt 'VD Video DVD+R DVD+ RW, VD-R, DVD RW, SVCD, VCD. :D-Da MP3, CD-R en CD-RW. 'et geheel is compatibel, volgt weer \een aantal hoofdletters. Een scart- kabel completeert het geheel. He laas, nu komt er een aapje uit de \rnouw, exclusief verwijderingsbij drage. Zouden er werkelijk mensen zijn die weten wat dit allemaal bete kent? En snellen zij dan naar de winkel? Willen hebben, aanschaf fen, kopen - het moet wel een hele kunst zijn waarin we metz'n allen behoorlijk goed zijn geworden. Maar ik ben verdwaald, dat is ze ker. Niet alleen weet ik blijkbaar niet wat er te koop is, maar de in formatie die ik van alle kanten toe geschreeuwd krijg is zo tegenstrij dig. Het gaat niet goed met Neder land, we moeten bezuinigen en dan ineens treft mijn oog een bericht in de krant: De Tweede Kamer spen deert miljoenen aan eigen veilig heid, Ik waan mij in de Middeleeu wen, toen machthebbers dikke muren en brede grachten bouwden voor eigen veiligheid. Hoezo, solidariteit en omzien naar elkaar? Het valt niemand op dat ik verdwaald ben. Jantien Heniing, ouderling De Open Hof min de mm Redactie-adres (voor berichten en/of tips): Gerrit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, e-mail: w. vd. dool@planet.nl, %B602.06.31. De Nederlands Gereformeerde kerk Baarn/Soest krijgt een na tuurwetenschapper als predikant. Het betreft dr. ing. C. J. (Rolie) Barth uit Houten. De intrede- dienst is gepland op 12 december om 11:15 uur. Barth heeft na de middelbare school gestudeerd aan de Hogere Technische School in Dordrecht, waar hij studierichting fysische techniek volgde. In 1989 is hij gepromoveerd aan de Rijks universiteit van Utrecht op een proefschrift, over meetmethoden ten behoeve van het kernfusieon- derzoek. Na zijn promotie is hij bij het In stituut voor Plasmafysica in Nieu- wegein aangesteld als onderzoe ker in de fysische instrumentatie. Hij ontwikkelt optische meetap paratuur om de temperatuur van hete gassen (plasma) te bepalen. Dit onderzoek is onderdeel van het wereldwijde programma om te komen tot een kernfusie reac tor, ten einde een nieuwe veilige en milieuvriendelijke energiebron te ontwikkelen. Barth (1951) is van oorsprong lid van de Gereformeerde Kerken in Nederland, het kerkgenootschap dat op 1 mei is opgegaan in de Protestantse Kerk in Nederland. Na zijn huwelijk in 1973 met Sita Klomp maakte hij de overstap naar de christelijke gereformeerde kerk, en in 1995 zijn zij lid gewor den van de Nederlands Gerefor meerde kerk in Houten. In 1988 is Barth begonnen met de zaterdagopleiding theologie van de Rijksuniversiteit van Utrecht met als hoofdvak exege se van het Nieuwe Testament en als bijvak godsdienstfilosofie. Hij deed doctoraal examen in 1994. Kerkelijke vakken volgde hij aan het Nederlands Gereformeerd Seminarie in Amersfoort, die hij voltooide in 2003, en in novem ber 2003 heeft hij zich beroepbaar gesteld. In de jaren waarin Barth en zijn echtgenote lid zijn/waren van de NGK Houten zijn zij bei den kerkelijk actief (geweest); zijn echtgenote Sita met name in het ouderenwerk en in een gebeds team te Houten. De Nederlands Gereformeerde Kerk in Baarn is een kleine ge meente die kerk wil zijn voor alle generaties, met een warm hart voor kinderen en jongeren. De gemeente komt wekelijks bijeen om God en elkaar te ontmoeten. De zondagse kerkdienst begint om 10:00 uur in de aula van de Waldheim-mavo, Vondellaan 2 in Baarn. Kinderen tot en met 4 jaar kunnen naar de crèche. Voor de kinderen van 5 tot 10 jaar is er op de meeste zondagen een kinder- nevendienst. Barth is de opvolger van Mark Janssens, die enkele jaren gele- De rommelmarkt van zaterdag 6 november in De Open Hof ten bate van het diaconaal jaarproject van de protestantse gemeenten in Soest heeft een bedrag van 6566 euro opgebracht. Dankzij het kooplustige publiek en de ruim vijftig medewerkers uit de vier wijkgemeenten is deze rom melmarkt een geweldig succes ge worden. (Ter vergelijking: de vo rige rommelmarkt had een op brengst van 3800 euro). Boeken, meubels en huishoudspullen gin gen grif van de hand, en ook de dames van de Krea-klub van De Open Hof raakten goed van hun zelfgemaakte spullen af. De werk groep is de sponsors (Ben Becker Transport, Middelman Wonen, Tupker Schoon Natuurvlees) en degene die gratis opslagruimte aanbood, bijzonder dankbaar. Er is nu voor het diaconaal jaarpro ject (ziekenhuisvoorzieningen in Zambia) al meer dan tienduizend euro beschikbaar (de kledingbeurs in oktober was goed voor 3700 euro). De gemeente van de Emmakerk heeft nog een 'eigen' Zambia- project lopen, namelijk de bouw van een pastorie voor de ge meente in Lundazi. De begin ok tober in de Emmakerk gehouden Afrika-dagen brachten 2292 euro in het laatje; gevolgd door 1700 euro aan giften. In totaal heeft de Emmakerk tot nu toe 7295 euro bijeengebracht voor Lundazi. De gemeente heeft zich garant ge steld voor eenderde van de bouw som van de pastorie, ofwel ne genduizend euro. De verwachting, is dat dit bedrag er komt. I fpf*} tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 den voorganger werd van de Ne derlands Gereformeerde Jeruza- lemkerk in Utrecht. De Neder lands Gereformeerde Kerken ontstonden eind jaren zestig als een afsplitsing van de Gerefor meerd Kerken-vrijgemaakt we gens meningsverschillen over met name de betekenis van de Vrijma king in 1944. In een aantal plaat sen in Nederland bestaan combi natiegemeenten met Christelijke Gereformeerde Kerken. Het kerk genootschap kwam deze zomer landelijk in het nieuws toen be sloten werd de ambten van Elke twee jaar is er in Soest de mogelijkheid om mee te doen aan |de gemeenschappelijke ziekenzal ving. Binnenkort op: zaterdag 20 november 19:00 uur in de Petrus en Pauluskerk en zondag 21 no vember 10:00 uur in de Maria- kerk. Het sacrament is bedoeld voor mensen die met ziekte te kampen hebben, of moeten leven met een handicap of met ouder dom. In het midden van de kerk gemeenschap worden de handen opgelegd en wordt gebeden om zegen en kracht. Pastor Overbeek verzorgt - met de priesters die mee voorgaan - een speciale voorbereidingsbijeen komst op dinsdagmorgen 16 no vember, om 10:30 uur in de zaal van de Petrus- en Pauluskerk. Daar wordt meer verteld over wat er gaat gebeuren, over de beteke nis en de achtergronden. Als ver voer niet met eigen familie of be kenden is te regelen, meld dit dan tijdig bij het parochiesecretariaat, 88 601.13.20 (9:30-13:00 uur). Een vloerpuzzel en een luister- boek. Een memory-spel en zes gebedskaarten met een houder. Een prentenboek over een boom die gaat groeien. Een mobile over datzelfde verhaal om boven het kinderbed te hangen. 'Beginnen maar!' is de titel van een koffer vol materiaal dat ouders helpt om thuis op een speelse manier met geloof om te gaan. Voor veel ouders is het lastig om het mo ment te kiezen waarop je met jon ge kinderen over geloof kunt pra ten. In de materialenkoffer 'Begin nen maar!' is hiervoor de nodige bagage te vinden: liedjes, verha len, spelletjes en symbolische voorwerpen die geschikt zijn voor activiteiten met kinderen van een tot vijf. Het materiaal is laag drempelig, vanuit de overtuiging dat je al op heel jonge leeftijd kinderen in het geloofsverhaal kunt betrekken. 'Geloven thuis' is een project van de Katholieke Bijbelstichting, de Pastorale Dienstverlening in het bisdom Utrecht en het Centrum voor Parochiespiritualiteit in Nijmegen. 'Geloven thuis' heeft ook een eigen website: www.geloventhuis.nl. Hier kun nen ouders ervaringen uitwisselen en vinden ze extra informatie. ISBN 90 6173 920 9, prijs: 25,50 in de boekhandel/ledenprijs 19,50 (voor bestelling via kerkelijke kanalen en de KBS, SS (073) 613.32.20, e- mail: info@rkbijbel.nl en DPD, 88 (030) 693.14.34, e-mail: dpd@aartsbis dom.nl. In samenwerking met Het Kruis punt in Voorthuizen worden in Soest deze en volgende maand vier gespreksavonden gehouden over het boek 'The purpose dri- ven life' van Rick Warren. Dit boek, waarvan in Nederland bin nen acht maanden bijna veertig duizend exemplaren zijn ver kocht, is bedoeld voor mensen die méér willen weten van het christelijk geloof en die van de kerk zijn afgeraakt en nieuwe in spiratie willen opdoen. Dat ge beurt bij voorkeur in huiskamer- groepen. De avonden in Soest worden gehouden bij Henk en Marina Groenesteijn, Herdersstaf 27 (Boerenstreek). De data zijn: woensdag 10 en 24 november en 8 en 22 december, van 19:30 tot 21:00 uur. Informatie: 88 602.57.95. Het boek is te koop in de christelijke boekhandel. ouderling en predikant ook open te stellen voor vrouwen. Vrouwen konden al wel diaken worden. De Nederlands Gereformeerde Kerken vormen een van de kleine re kerkformaties in ons land. Ze tellen 92 kerken met 79 dienst doende predikanten. Het aantal leden bedraagt ruim 31.000, van wie 20.000 belijdende leden. De NGK zeggen te staan op de basis van Gods Woord en de belijdenis van de kerk van alle eeuwen. Op die basis proberen ze voor van daag vorm te geven aan de roe ping om kerk te zijn, midden in de wereld. In Soest is de kerk verte genwoordigd in de plaatselijke Raad van Kerken in de persoon van Soester Dick Koning, sinds kort kerkenraadsvoorzitter. Op zondagmiddag 14 november, aanvang 17:00 uur, is er weer een oecumenische vesper in De Open Hof, voorbereid door een werk groep van de Raad van Kerken. Deze voorlaatste zondag van het kerkelijk jaar staat in het teken van waakzaamheid en verwach ting: met andere woorden: de ac tieve gerichtheid op het komen van het koninkrijk van God. In de dienst zal dit tot uiting komen in teksten en liederen. De vesper- cantorij onder leiding van Jean Telder zingt psalm 43 - 'Richte mich Gott' - in een vier- tot acht stemmige zetting van Felix Men- delssohn Bartholdy (1809-1847) en het Magnificat van Charles Vil- liers Stanford (1852-1924). Ook een passage uit de evangeliele zing (Matteüs 25: Jezus' rede over de laatste dingen) zal door de cantorij worden gezongen, de muziek is van Willem Vogel (geb. 1920). Het orgel wordt bespeeld door Tjalling Roosjen. De volgen de vesper is op zondag 9 januari. Vrijwillige Terminale Zorg Soms komen zieke mensen in de situatie dat medisch handelen geen enkele uitkomst meer kan bieden. De vraag die dan dikwijls volgt is of de mogelijkheid bestaat om thuis te sterven. De Vrijwilli ge Terminale Zorg, onderdeel van het Rode Kruis, is een organisatie die het mede mogelijk maakt dat ernstig zieken in de terminale fase thuis kunnen sterven. De vrijwil ligers bieden in deze laatste le vensfase tijd, aandacht en onder steuning aan de stervende en diens naasten. Alle vrijwilligers hebben een opleiding gevolgd. Meestal stellen familie en vrien den het besluit om vrijwilligers te vragen zo lang mogelijk uit. Im mers, de familie zorgt het liefst zelf voor de stervende maar, de zorg kan lang duren en geestelijk en lichamelijk (te) zwaar worden. Zeker op het laatst wanneer de zieke dag en nacht verzorging no dig heeft. VTZ-ers kunnen dan een aantal uren overdag de zorg van de familie overnemen. De mantelzorgers (partner, familie, vrienden) krijgen zo de gelegen heid om wat tijd voor zichzelf te hebben zodat zij de verzorging langer vol kunnen houden. De ta ken van de vrijwilligers verschillen in principe niet van die van de mantelzorgers. Afspraak is wel dat de VTZ-ers geen medische of verpleegkundige handelingen ver richten. De kern van het vrijwilli gerswerk is er zijn. Wil men van de diensten van de VTZ gebruik ma ken of er meer over weten, dan kan men contact op nemen met de coördinator voor Soest-Soesterberg-Baarn: Marijke van den Berg, 88 (06) '30.18.93.17. Komende zondagmorgen zullen kinderen in de basisschoolleeftijd extra aandacht krijgen in de gere formeerde kerk (vrijgemaakt). Dan gaat de dienst over 'bidden'. Ds. Ter Beek zal preken over het gebed van koning Hizkia, lang ge leden. Hizkia was doodziek en hoorde dat hij ging sterven. Hij was erg verdrietig en bad tot de Here God. Als antwoord op dit gebed kreeg hij de belofte dat hij nog vijftien jaar mocht blijven le ven! Als een teken dat hij zou ge nezen ging de schaduw op de pa- leistrap tien treden terug. Hizkia was erg dankbaar en schreef een gedicht. 's Middags in de dienst is ds. H.Sj. Wiersma de voorganger. Hij zal preken over de 31e zondag uit de Heidelbergse Catechismus. De diensten beginnen om 10:00 en 17:00 uur en worden gehouden in gebouw 'Schuilplaats' aan de Pa rallelweg 1. Info: 88 602.52.34. Op donderdagavond 18 novem- ber zal dominee René van den Beid uit Bilthoven in de Oude Kerk zijn toneelportret 'Paulus - een reiziger met bagage' opvoe ren. Deze avond wordt georgani seerd door de gezamenlijke kerke lijke (prot. en r.k.) werkgroepen vorming en toerusting. Het to neelportret biedt een boeiende collage van teksten en muziek over de 'dertiende' apostel die de boodschap van Jezus Christus predikte in de toenmalige (hei dense) Grieks-Romeinse cultuur. Paulus was opgeleid als een jood se schriftgeleerde die vijandig stond tegenover de volgelingen van Jezus. Na een dramatische bekering ondernam hij een aantal zendingsreizen, stichtte her en der christelijke gemeenten en stuurde hen brieven ter bemoediging. Paulus vond uiteindelijk in Rome de martelaarsdood. Ds. Van den Beid, die in 2002 een studieverlof wijdde aan Pau lus, wil met zijn portret de ogen (her)openen voor de dynamiek van diens zendbrieven. Paulus verwachtte een spoedige weder komst van Jezus en schreef in een soort voorlopigheid. In de latere kerk kregen de brieven echter een zware dogmatische lading, vol 'eeuwige' gedragscodes. In het portret van ds. Van den Beid ko men vooral drie thema's aan bod: Paulus' onverbrekelijke band met het joodse geloof, zijn drang om dit te verbreiden onder niet-jo- den, en de vorming van gemeen ten met een christelijke levenswij ze. De grootste prestatie van Paulus is dat hij de joods-christe lijke ethiek doorgaf in de Grieks- Romeinse wereld. Het toneelportret is al op ver schillende plaatsen in het land opgevoerd. Ds. Van den Beid noemt het een theologisch-literair programma. Lezingen uit het Nieuwe Testament worden afge wisseld met teksten waarin op ontroerende en humorvolle wijze de persoon van de apostel wordt getekend, een en ander omlijst met muziek. Voor het muzikale aandeel is Arie van Vïegen ver antwoordelijk. De avond in de Oude Kerk is gratis toegankelijk, wel wordt na afloop een collecte gehouden ter bestrijding van de kosten. Aanvang: 20:00 uur. Volgende activiteiten van Vor ming en toerusting: 23 november in de zaal van de Petrus en Pauluskerk, aanvang 20:00 uur: Kiezen wat het beste is. Over verschillende kerkvisies. Leiding: pastor Frans Overbeek. 7 december in de zaal van de pastorie van de H. Familiekerk, aanvang 20:00 uur: Mystiek door de eeuwen heen. Leiding: pastor Huguette Jurriaanse; 9 december, in De Rank, aan vang 20:00 uur: het bijbelboek Openbaring. Inleider: pastor Wil Veldhuis. Op zondag 14 november, aanvang 10:00 uur, wordt er een jeugd dienst gehouden in De Open Hof. De jongeren van de jeugdkerk hebben deze dienst voorbereid. Het thema van de dienst luidt: Hoe? Zo! Dat thema is ontleend aan de lezing uit het oecumenisch leesrooster voor deze zondag: 2 Koningen 23. In dit hoofdstuk wordt verteld over de hervormin gen die koning Josia doorvoert. 'Zo moet het!, zeggen ouders te gen kleine kinderen. Ze stellen grenzen vast: dit is goed en dat is fout. Maar dat wordt anders als die kinderen groter worden. Dan krij gen ze een eigen mening en nemen het niet meer de wet voorgeschre ven te krijgen. Er wordt overlegd, naar compromissen gezocht. Wel ke tv-programma's kijken? Hoe Iaat thuiskomen? Wat doen we in de vakantie? Als er geen overleg mogelijk is, krijg je twee meningen die haaks op elkaar staan. Goed voor knallende ruzies, of nog er ger! Het thema Hoe? Zo! gaat over principes en compromissen. Wel ke regels stel je jezelf en anderen? Wat zijn jouw principes? Welke compromissen ben je bereid te sluiten? Waar liggen je grenzen? In de dienst zal de band 'Op Pad', zoals gebruikelijk bij jeugddiensten in 'De Open Hof, de muziek ver zorgen. Iedereen is van harte wel kom! Openingstijden kantoor SOESTERC0URANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur De ChristenUnie Soest organiseert op woensdag 17 november een open (leden)vergadering met Mar jan Haak en Rian Zwart over het Soester hospice in oprichting. De CU-Soest draagt het werk van Maijan Haak en haar mede-initia tiefnemers een warm hart toe en wil dit ondersteunen met deze avond. Winnie van de Beek, bestuurslid, legt uit: 'De ChristenUnie Soest wil niet alleen op papier maar ook in de praktijk invulling geven aan het christen-zijn in deze maat schappij. In het werk van Marjan Haak voor het hospice i.o. zie ik dat christen-zijn handen en voeten krijgen. Om maar vanuit mijn ei gen situatie te praten: als verpleeg kundige ontbreekt het me vaak aan tijd om goede terminale zorg te verlenen. Je hoeft echter geen ver pleegkundige te zijn om op te mer ken dat eenzaamheid onder oude ren en zieken groot is. Met de op richting van het Soester hospice wordt hier daadwerkelijk iets aan Steenhoffstraat 9% tel. 602 8132 De Klarinet :j _Klamwt39;tel;6023139 Luisteren naar eikaars verhalen over vroeger onder het genot van een kopje koffie of thee. Dat kun nen 55-plussers donderdag 18 no vember doen in De Klarinet. De zaal van het ontmoetingscentrum aan de Klarinet is dan gereserveerd voor een vertelochtend. Belevenis sen en ervaringen vliegen koste loos over tafel. Hoe was uw jeugd in de wintermaanden? Hoe bracht u de zomervakantie door? Vanaf 10:00 uur wordt er volgende week donderdag verteld en geluisterd. De bijeenkomst duurt tot 11:30 uur. Marjan Haak vertelt over het ini tiatief en de vorderingen van het hospice. Tevens zal er gelegenheid zijn om vragen te stellen en te dis cussiëren over de christelijke poli tiek te Soest. Geïnteresseerden zijn welkom op 17 november vanaf 20:15 uur in één van de zalen van de Ichthus- kerk, Albert Cuyplaan 2. De internationaal gevierde baszanger Peter Kooij concert eert zondagmiddag aanstaan de in de H. Familiekerk aan de St. Willibrordusstraat in een programma met werken van Telemann en Bach. Kooij is momenteel, komend uit Tokio via Finland, voor dit concert in ons land. Hij geeft volgende week een 'masterclass' aan het Utrechts Conservatorium. De andere solisten zijn de violist Kees Hülsmann, concertmeester van het Rotterdams Filharmonisch Orkest, en de cellist Stephan Schulz uit Leipzig. Kees Hülsmann speelde op het vorige concert van de Nederlandse Cantorij, eind ok tober, met Janine Jansen de viool concerten van Bach. Het program ma bestaat uit de solocantate voor bas 'Ich will den Kreuzweg gerne gehen' en een fantasie voor viool solo van Telemann. Bach is verte genwoordigd met de solocantate 'Friede sei mit dir' en delen uit een suite voor cellosolo. Maarten Kooij Peter Kooij. speelt continuo op orgel en heeft nog een verrassing voor het pu bliek in petto. Aanvang 15:30 uur. Vooraf is er koffie of thee, en de tQegang is naar draagkracht. In lichtingen: SS 0343-56.17.17. De nieuwe wintercollectie in de Wereldwinkels draagt veel rood in zich. In veel landen heeft de kleur rood een belangrijke betekenis. Zo staat in het Hindoeïsme de kleur rood voor moed en bescherming. In Ethiopië betekent de gloed van rode bessen het vooruitzicht van een goede oogst. Ook wij omrin gen ons met de warme kleur rood tijdens de feestdagen. Het Chinees rood is een traditionele lakkleur. Dit is terug te vinden in de fraaie lakwerkdoosjes uit Vietnam, enz. In de winterfolder van Fair Tirade is de hele collectie te bekijken. Naast een aantal van deze artike len zijn ook veel nieuwe producten van andere importeurs te bewon deren. Vooral met het oog op de komende feestdagen is het de moeite waard, juist nu er nog veel artikelen voorradig zijn, een be zoek aan de Wereldwinkel te bren gen. Ook voor het samenstellen van kerstpakketten of andere gelegen heidscadeaus kunt u nu (al) te recht. Er zijn voorbeelden aanwe zig, misschien brengt het u op een idee. U bent van harte welkom. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 88 602.81.32; openingstijden: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Komende zondag (14 novem ber om 11:45 uur) is het laatste concert in de Kleine Serie: een aantal concerten op de zondag ochtend in de Oude Kerk ten bate van een nieuw orgel in deze kerk. Opgetreden wordt door het Monteverdi Kamer koor Utrecht, Dit kamerkoor staat vanaf de op richting in 1989 onder leiding van Wilko Brouwers. Oude en moder ne muziek vormen de pijlers waar op de programmering van de con certen berust. Het koor treedt re gelmatig op in concertseries in heel Nederland en was reeds meer dere malen in radio-uitzendingen te beluisteren. In samenwerking met organist Klaas Vellinga maak te het koor voor het label 'Er asmus' een cd met koor- en orgel werken van de onlangs overleden componist Joep Straesscr. Een Het Monteverdi Kamerkoor Utrecht. tweede cd met werken van diver se Nederlandse componisten 'Fragmenten van een Landschap' verscheen onder het label Linden- berg. Zowel in 1997 als in 2000 won het Monteverdi Kamerkoor de Eerste Prijs tijdens het Neder lands Koorfestival in Rotterdam. Op het programma van a.s. zondag staan koorwerken van Heinrich Schütz- 'An den Wassern zu Ba- bel'-; Ludwig Senfl - 'Quis dabit oculis' en 'In Domino confido'en Hugo Distier - 'Fürwahr, er trug unsere Krankheit'. Klaas Vellinga zal een aantal composities van Jo- hann Sebastian Bach en Hugo Distier vertolken. Aanvang: 11:45 uur. Entree: 8,00; kinderen 1,00. Kaarten zijn aan de ingang van de kerk ver krijgbaar. Traditiegetrouw zal het Colen so Consort uit Soest het con certseizoen in Amersfoort ope nen. Op zondagmiddag 14 no vember geeft het orkest een concert in de oud-katholieke kerk aan 't Zand 13. Aanvang: 15:00 uur. Hoogtepunt belooft het zelden uit- gevoerde dubbelconcert voor twee celli van Antonio Vïvaldi te wor den, met als solisten Petra Vriend en Dick Buijs. Het programma wordt geopend met een orkestsuite uit de opera 'Dardanus' van J.Ph. Rameau. Vervolgens wordt van de Nederlandse componist Willem de Fesch het concert in G Op.5, Nr.3 gespeeld. Daarna volgt de Sinfonia in D van J.D. Heinichen. Voor de pauze wordt ten slotte het concert in G Op.8, Nr.2 van J.Chr. Pepus- ch uitgevoerd, een stuk waaraan alleen de blazers van het orkest te pas komen. Na de pauze volgt dan het boven genoemde dubbelconcert van Vï valdi met de beide cello-solisten. Tot slot volgt nog een symfonie van de Pruisische koning Frederik II de Grote, die zelf een voortref felijk fluitist en componist was. Geen wonder dat een deel van dit werk bestaat uit een schitterend duet voor twee fluiten, begeleid door enkele violen. "Het Colenso Consort wordt ge vormd door 25 geschoolde ama teurmusici, gespecialiseerd in het spelen van barokmuziek. Het or kest werd in 1996 opgericht en heeft Soest als thuisbasis. Dirigent is Jan Hulst. Ook dit jaar werd het Colenso Consort weer genomi neerd voor de Soester Cultuur prijs. De toegangsprijs voor het concert-; in Amersfoort bedraagt 9,50 (CJP 8,00), inclusief een pro- grammaboekje met uitvoerige in formatie over de te spelen werken. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kerk. Reserveren: S8 035-601.76.98. iedere 'vrijdagavond koopavond iedere saterdag oliebollen Banket Brood Hartige hapjes Bruidstaarten Tearoom Lunch op bedrijf ofkantoor Van Weedestraat 76,3761 CH Soest, Tel.: 035-6012823 Fax: 035-6026142 e-mail:bb.lex.verMey@planet.nl

Soester Courant | 2004 | | pagina 13