lafs 5,50 SOES l miMi Illf Vervaging i Prijswinnaars van de Kunstroute Prachtig recital Ronald Brautigam in Hilton m Expositie van Sebo Detmers in Oude Kerk Soest Oefenen gebe leren van wat ERPÉ Lezing Nell Greven over Griekse godenwereld Cabaret in OC Klaarwater DataDjdact Vrijdag 19 november Theaterconcert Victor Yvette Zondag 21 november Poppentheater: 'En nu... van vroeger' Woensdag 24 november (2x)'K3 en het magische medaillon' Spirituele Kring, 21 november Fazioli straalt onder bezielende handen Marathon voor klaverjassers in Overhees Boltaartjes Prinsenbal van De Narre Knollen in kantine BDC Stichting Kerk Cultuur eert schilder 12e Knijn-festival op 20 november 0rU6h0CK Zaterdag 13 november Jazzconcert met Modal Moods Zondag 14 november Jazzsessie-plus Zondag 14 november Arti-dvd voorstelling Maandag 15 november Film: 'The Twilight Samurai' Korpsavond Soester yogaprat Dialezing Klachten bezorging Soester Courant Diat krijg WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 16 Tijdens de kunstroute De Grachten in Soest (op 19 sep tember) was het mogelijk aan een prijsvraag mee té doen. Elk deelnemend bedrijf en elke deelnemende kunstenaar had een vraag bedacht die betrek king had op het bedrijf of over haar of zijn kunstwerk. Er waren drie prijzen te winnen. Afgelopen zaterdag vond de prijs- De Apeldoornse cabaretgroep Pandora komt op vrijdag 12 no vember naar Soest. Speciaal voor 55-plussers treedt ze op in OC Klaarwater aan de Wiardi Beck- manstraat. De voorstelling belooft hilarisch te worden en luistert naar de titel 'Bejaardenterreur'. Een absolute aanrader, aldus de SWOS-werkgroep Klaarwater. Vanaf 14:00 uur is het lachen, gie ren, brullen. De toegang is gratis. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Windows, internet/e-mail, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl uitreiking plaats. Michaël Brouwer won de eerste prijs: 'Enioties van een heer', een zeefdruk van de heer B. Bommel. Deze prijs werd ter beschikking gesteld door Uit geverij Ton Paauw. En hoewel Mi chaël van een generatie is die niet direct met Heer Bommel is opge groeid, kent hij hem wel. De tweede prijs, een dvd speler aangeboden door de Onderne merskring De Grachten, was ge wonnen door Gabriële Strumpel. V 'iï\ Victor van den Broek en Yvette de Bie presenteren bij Idea hun nieu we theaterprogramma. Beiden zijn bekende gezichten van de televisie. Victor heeft meegedaan als kandi daat in het programma 'Una voce particulare' en Yvette behoorde tot de laatste zestien van het populai re programma 'Idols' 1. Dit duo staat garant voor een fantastische avond vol luisterliedjes, soul en jazz. Ze worden begeleid door Hans Kwakkernaat op de piano en Bart Tarenskeen op de bas. Aanvang: 20:00 uur. Toegang: €12,50. Max Verstappen, bekend van thea ter en tv (Otje, Villa Achterwerk en Ibbeltje) speelt zijn spiksplinter nieuwe productie bij Idea. Een luidruchtige kikker en een moder ne prinses zijn de hoofdrolspelers in het sprookje dat ouderwets be gint, maar heel modern eindigt! 'En nu.... van vroeger' is een ont roerende en muzikale voorstelling over een stokoude poppenspeler die nog éénmaal het wel duizend jaar oude sprookje van de Kikker en de Prinses probeert op te voe ren. Aanvang: 16:00 uur. Leeftijd: vanaf 4 jaar en ouder(s). Toegang: kinderen 5,50; volwassenen: €6,50. De eerste film rond de meisjes van K3: Karen, Kristel en Kathleen! Na vijf jaar muziek en shows zet ten de drie nu ook de stap naar het witte doek. De drie meisjes gaan aan de slag in hun droomhuis. Wat ze niet weten, is dat er ergens in het huis een waardevol medaillon verstopt zit. Enkel Gazpacho, een zware jongen van internationaal kaliber, weet van het bestaan van het medaillon af. Hij zal niet rus ten voordat het medaillon veilig en wel in zijn bezit is. Maar Karen, Kristen en Kathleen laten niet met zich sollen... Aanvang: 13:30 én 15:30 uur. Alle leeftijden. Toegang: 4,50. Kaarten reserveren bij het Cultuurpunt in Idea: SS 609.58.29; dinsdag t/m vrijdag 11:00-17:30 uur en 'een uur voor aanvang van de voorstelling. Op maandag zijn het Cultuurpunt en de bibliotheek gesloten. De Griekse goden en godin nen, hoofdrolspelers in Griek se mythen, oerverhalen vol wijsheid en dubbele bodems, blijven de westerse mens nog steeds boeien en inspireren. Namen en uitdrukkingen in het Nederlands herinneren ons aan de godenverhalen, die soms al meer dan 2500jaar ge leden zijn opgeschreven. Kennis van de Griekse godenwe reld helpt ons dieper door te drin gen in het werk van vele uiteenlo pende kunstenaars, die door de eeuwen heen elementen uit de klassieke godenwereld gebruiken. Ook de psychologie kijkt naar de Griekse goden en godinnen. Psy chiaters, die horen bij een bepaal de stroming in de traditie van Jung, werken vanuit de visie dat de sterke innerlijke krachten of arche typen, die voor een groot deel be palen wat een mens motiveert of frustreert, gepersonifieerd worden door de Griekse goden. Alle goden samen vormen het ge heel van alle menselijke eigen schappen. In elk mens zijn een aantal goden actief! Hoe gecom pliceerder een persoon is, des te groter is de kans dat er vele goden in die mens werkzaam zijn. De ar chetypische goden zijn bruikbaar om snel en eenvoudig allerlei ge dragspatronen en karaktereigen schappen op te sporen. De goden waar we geen voeling mee hebben kunnen ons iets leren over eigen schappen die we niet bezitten en wellicht zouden moeten ontwikke len. In de lezing vertelt Nell Gre ven een aantal Griekse godenver halen en onderzoekt ze welke in zichten in het menselijk handelen en wandelen de in die mythen op tredende goden kunnen bieden. Drs. Nell Greven-den Ouden (1944), woonachtig in Soest, maakte tijdens haar gymnasium opleiding kennis met de Griekse mythen. In de studie geschiedenis aan de VU kreeg zij nog wat meer achtergrondinformatie. Als docent (waarvan 25 jaar aan het Griftland College in Soest) merkte ze dat de mythen bij leerlingen in zeer goe de aarde vielen. Ze kreeg, al ver tellend, de smaak van de oude go denverhalen pas toen goed te pak ken. Tijdens een therapeutische opleiding vanuit TA/NLP aan het instituut Phoenix in Utrecht maak te ze in de jaren 90 kennis met de boeken van de Amerikaanse psy chiater Bolen: 'Godinnen in elke vrouw' en 'Goden in elke man' (uitgever Muntinga, Rainbow- pockets 478 en 479). De laatste tijd is ze door het hele land actief met workshops, lezingen en cur sussen, waarbij de Griekse mytho logie op een of andere manier cen traal staat. De bijeenkomst begint om 15:00 uur met een ontvangst, de lezing begint om 15:30 uur in 'De Deel', Kerkstraat 11B (achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor een kopje koffie of thee. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samen zijn, waarbij nog een glaasje kan worden gedronken. De bijdrage in de onkosten bedraagt 7,00 (incl. consumpties). Informatie: Marijke en Bert Smit: 88 601.98.15. Klaverjassers met een goede con ditie doen er goed aan zaterdag 13 november in hun agenda te reser veren. Dan houdt de wijkvereni- ging Overhees een klaverjasmara- thon in ontmoetingscentrum De Klarinet voor kaartliefhebbers vanl6 jaar en ouder. Van 11:00 tot 23:00 uur wordt er gespeeld in de grote zaal en voor de winnaar staat een dvd-speler klaar. Ook bij de loterij zijn er prijzen te winnen. Tussendoor kunnen de deelnemers de benen strekken en de tijd ne men om iets te eten. Deelname kost 4,00 voor leden en dona teurs en 5,50 voor mensen die geen lid zijn van de wijkvereniging. Het ontmoetingscentrum is te vin den aan de Klarinet 39. Inschrijven kan op de dag zelf, tus sen 10:15 en 10:45 uur, of vooraf telefonisch bij Coos van der Mij den, tel. 6027476. De drie kunst-prijswinnaars bij De Vries. Lekker smullen bij de intocht van Sinterklaas Zwarte pietenkop Gemaakt van heerlijke chocoladebavaroise O Kadootjeszak uAv) Gemaakt van Zwitserse room en slagroom van 7,50 NU SOESTERBERGSESTRAAT 53 DEZE AANBIEDING IS GELDIG OP SOEST VRIJDAG 12 EN ZATERDAG 13 NOVEMBER j Haar broertje nam voor haar de honneurs waar, omdat zij zelf moest werken. Lois van Schalkwijk won de derde prijs, een 10-film- avondenkaart van Artishock. De drie werden met hun familie fees telijk onthaald bij Jan de Vries, open haarden. De MuziekkringEemland kon zich afgelopen zondag gelukkig prijzen met een recital van de pianist Ronald Brautigam, die zich op korte termijn bereid ge toond had op te treden. Het programma werd geopend met de Toccata in G, BWV 916"~ van J.S. Bach en vervolgd door Beethovens Mondschein Sonate. Bij de uitvoering van de 3 Valses brillantes op. 34 in As, in a en in F en de Ballade nr.1 in g op.23 van Chopin kwam de stralende klank van de speciaal voor dit concert ter beschikking gestelde concertvleu gel Fazioli eerst goed tot zijn recht. Brautigam is een kunstenaar die wars is van maniertjes en eigen in terpretaties maar recht doet aan de partituur, waardoor een uiterst in drukwekkende sonate in Bes nr. 14. D. 960 van Schubert ten geho re werd gebracht. Het enthousiaste publiek kan te rugzien op een concert, dat tot de hoogtepunten van het seizoen zal behoren. CK Ronald Brautigam aan de Fazio- li-vleugel tijdens het concert in Soestduinen. Wie wordt komend seizoen de prins(es) van De Narre Knollen? Het antwoord op die vraag wordt zaterdag 13 november gegeven in de kantine van handbalvereniging Smeeing/BDC. Aan de Henriëtte Blaekweg houdt de carnavalsvere niging het jaarlijkse prinsenbal. De deur gaat om 20:30 uur open en Disco Sun Way en de Bloaspiepers uit Amersfoort verlenen medewer king. Later op de avond zal Prins Patrick I worden ontmanteld en zal wethouder Harry Witte de adju danten Chris en Stef uit hun func tie ontheven. Om elf over elf in stalleert de wethouder de nieuwe prins van De Narre Knollen. De Stichting Kerk Cultuur (Oude Kerk) eert de Soester schilder Sebo Detmers met een bijzondere tentoonstelling. De tentoonstelling wordt officieel geopend op zaterdag 13 no vember om 15.00 uur door Jan Visser. Sebo Detmers is geboren in Den Helder op 31 augustus 1910, uit Groningse ouders. Zijn vader was doctor in de letteren en werkte soms als tijdelijk leraar Nederlands op verschillende middelbare scho len, waardoor het gezin Detmers vaak verhuisde en o.a. in Zeist, Amersfoort Soestdijk en Soest woonde. Sebo volgde de middel bare school (in Zeist) en was al zeer jong een tekentalent. Later volgde hij nog een opleiding recla metekenen en heeft toen veel in opdracht gewerkt, maar hij werk te voor de oorlog voornamelijk in de bouw. Op het gebied van schil deren is hij een autodidact. Zijn bestaan vond hij na de oorlog vooral in het verkopen van zijn werk, het restaureren van werk, het geven van privé- en groepslessen en (zoals veel Soesters hem ken nen) in zijn neventak als kweker van vooral kerstbomen aan de Klein Engendaalweg. Van die plek vertrok hij, op de vlucht voor de nieuwbouw, om in Emmen te gaan 'drentenieren'. Detmers was allesbehalve zakelijk, zodat hij dan ook niet rijk is ge worden van zijn activiteiten. Het deerde hem niet, hij leefde bij de dag en van zijn inspiratie, hij had weinig met het verleden op en heeft ook nooit geprobeerd grip op de toekomst te krijgen. Zijn passie was de natuurlijke omgeving in het landschap, de gebouwen en voor werpen daarin waren, zo leek het wel, ter decoratie van bijvoorbeeld, de heuvels, de polder of het boe renerf. Mens en dier komen slechts spo radisch voor in zijn werk, bloemen en vooral bomen kregen ruim aan dacht. Hij zag vooral de romantiek van het verval van de voorwerpen en gebouwen. Administratie paste niet bij zijn wezen, zodat er weinig over de omvang en aard van zijn oeuvre bekend is. Detmers trouw de in 1951 op 41-jarige leeftijd, kreeg twee kinderen en liet zijn werk en 'archief' aan hen na. Detmers tekende vanaf zijn jeugd en begon met schilderen van land schappen en portretten (veelal fa milieleden) rond zijn 20slein 1930. Veelal was dit op schilderskarton, later ook op schildersdoek. De for maten zijn aanvankelijk beschei- _den: 30 x 40 centimeter. Van de vooroorlogse periode is alleen be kend dat hij landschappen van dit bescheiden formaat schilderde in de romantische stijl. Van deze pe riode is in zijn archief niets be waard gebleven dan portretten (o.a. zijn vader) en een uniek zelf portret van de schilder als twinti ger. Hij heeft zich later, voor zover het bekend is, nooit meer aan een zelfportret gewaagd. In de oorlogsperiode heeft hij zeer waarschijnlijk niets geschilderd maar zoveel meer getekend. Hij onttrok zich aan de 'Arbeidsein- satz' en durfde wel te tekenen in zijn atelier in zijn ouderlijk huis, maar wilde zijn moeder niet in ver legenheid brengen als bij een raz zia een nog nat doek zou worden aangetroffen. Het reclamewerk en de affiches die hij voor de oorlog in opdracht had gemaakt, o.a. voor bedrijven maar ook antifascistische groeperingen, zijn om die reden dan ook door zijn moeder al in het begin van de oorlog verbrand. Na de oorlog schilderde hij tot in de vijftiger jaren op het dan dooi de Amerikanen geïntroduceerde multiplex, maar ook op schilders doek. Door contacten met Ameri kanen, waarschijnlijk ook via zijn broer die al voor de oorlog in Amerika werkte, maakte hij werk op doek voor een Amerikaanse galerie. De aard van het werk is niet bekend, maar het weTd blij kens toevallig bewaard gebleven correspondentie opgerold in ko kers verscheept en in Californië weer op een spieraam bevestigd en gelijst. In de vijftiger jaren wordt het multiplex vervangen voor olie- gehard board en worden de schil derijen groter. Een formaat van 100 x 80 cm. is dan gewoon, maar ook werken van 130 x 100 cm. komen voor. Daarnaast worden er ook miniatuurtjes gemaakt, vooral landschapjes. Later, in de zestiger en zeventiger jaren schildert Detmers op zeer gevarieerde maten ondergrond, al leen board leent zich hier goed voor. Hij gaat zeshoekige en acht hoekige schilderijen maken en schildert op de gladde en ruwe rij de van het board. Van alles wordt uitgeprobeerd wat betreft de dra gers, maar ook met betrekking tot de techniek en het verfgebruik. Hij gebruikt vrijwel steeds olieverf maar een enkele keer ook water verf. Hij maakt ook landschappen met ongewone lengte/breedtever houdingen, waaruit duidelijk blijkt dat breedbeeld geen uitvinding van Detmers is! Detmers' passie was de natuurlij ke omgeving in het landschap van bijvoorbeeld de heuvels, de polder of het boerenerf. De voorwerpen en gebouwen daarin lijken wel ter decoratie. Hij zag vooral de ro mantiek van het verval daarvan. Daarom was veel van wat hij schetste soms al voor hij het schil derde verdwenen. Bomen en bos gezichten beslaan een groot deel van rijn oeuvre en ook in rijn land schappen zoals de boerenerven of dorpsgezichten rijn ze dominant aanwezig. Detmers maakte zich erg druk om het lot van de individuele boom in de bebouwde omgeving en ook om het lot van de bossen ten gevolge van de zure neerslag waar in de tachtiger jaren veel ophef over was. Dat is ook de periode waar in de meeste van rijn bos en duin- gezichten ontstaan. Door rijn werk als kweker wist hij ook van de be hoeftes en de mogelijkheden van een boom. Die vakkennis straalt ook van zijn werk af. De penseel voering verandert nogal eens en wordt met de jaren steeds noncha lanter, het plateelmes wordt veel vuldig gebruikt. Het ongewone kleurgebruik wordt met de jaren steeds driester. Zijn laatste werken zijn echter weer eenvoudiger en lichter van kleur. In de zeventiger jaren gaat Det mers op grote schaal bloemstille- vens schilderen, niet omdat het goed verkoopt, maar omdat hij zich er goed in kan uiten. Hij scharrelt de buurt rond om boeket ten van bloemen in alle stadia van verval te bemachtigen om daar dan sprekende grote doeken van te ver vaardigen. Tekeningen of pastels van bloemen maakte hij niet. Ze worden graag en veel geëxposeerd, maar als er uiteindelijk vraag naar komt is Detmers al weer met land schappen bezig. Op latere leeftijd, als hij niet meer zo vaak op locatie kan tekenen, gaat hij zijn oude tekeningen en schetsen schilderen. Het gevolg is, dat de uiteindelijke producten hier en daar nogal wat van de werke lijkheid kunnen rijn verwijderd, maar vaak nog wel herkenbaar als een oud plekje in Soest. Het jaar tal op het schilderij zegt dus niets over de periode die het weergeeft. Naast rijn werk van Soest heeft Detmers landschappen getekend Sebo Detmers, zoals velen zich hem nog herinneren. en geschilderd op de Veluwe, in Drenthe, in Groningen, de Bet uwe, Limburg, België, Luxemburg en Frankrijk. De Stichting Kerk Cultuur is verheugd dat het gelukt is om de werken van Sebo Detmers op nieuw naar Soest te halen. Enige weken geleden werd een oproep geplaatst in de krant met de vraag aan particulieren om hun Soester werken beschikbaar te stellen voor deze expositie. Hieraan is enthou siast meegewerkt! Reden om het te exposeren is, dat het oude plekken in Soest weergeeft en tevens een beetje een beeld geeft van de vele stijlen van Detmers. Een deel van de werken van Detmers is te koop of er kan geruild worden. De Stichting Sebo Detmers probeert zijn werk in kaart te brengen en de eigenaars van vroeg werk te achter halen. Velen daarvan zullen in Soest wo nen of gewoond hebben. Bezoekers die weten van werk van de schilder en denken dat het bij zonder is kunnen contact opnemen met de Stichting Kerk Cultuur Oude Kerk Soest, 88 035- 601.73.49, of met de Stichting Sebo Detmers, 82 06-16.45.21.45. De expositie is geopend iedere za terdag en zondag t/m 28 novem ber (m.u.v. zaterdag 27 november) van 14:00 tot 16:00 uur. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op zaterdag 20 november vindt in het Theater City of Wesopa te Weesp voor de twaalfde keer het Iers, Schots en Scheve festival plaats, met als steeds terugkeren de theaterfolkgroep Knijn, tevens de organisator. Aan het festival wordt ditmaal meegewerkt door de Ierse groep The Doonan Family en hun tapdansers. Met hun eigen geluid van piccolo, tinwhistle, gi taar, viool, uilleannpipeszang en niet in de laatste plaats de 'Irish Step Dance' een begrip in de we reld van de folk. Ook het uiterst muzikale, talentvolle en jonge trio 'C tot de derde' is een aanwinst voor het festival. Dit drietal speelt klezmer-, balkan- en rigeunermu- riek, met een ongeremd vermogen tot improviseren. Wie zeker niet gemist kan worden tijdens dit festival is de folkgroep Knijn zelf, aan de vooravond van haar 25-jarig bestaan. Met haar interactieve, diep ontroerende, bacchanaal ontluikende Iers, Schots en Scheve liefdes- en zee manstragiek weet zij een zaal in vervoering en ontroering te bren gen. Ter gelegenheid daarvan brengt Knijn eind van dit jaar haar derde live-cd uit. Een festivalpro- gramma dat uitnodigt tot een snel le uitverkoop. Wees er dus op tijd bij! Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij Hans van Hees in Soest, 88 602.66.18. SlecnhnfMmal lel. De muzikale interesse van Marcel Cuvpers loopt van jazz tot klez- mer, van pop tot polka en van ska tot smartlap. In zijn muzikale be leving past geen duidelijke atbaKe ning tussen genres. Zijn keuze voor de musici en het repertoire voor dit project illustreert deze opvatting. Met Sandip Bhattacha- rya speelde hij in de Marokkaans- Nederlandse formatie Weshm, die klassieke Arabische en eigentijdse composities heeft als basis. Sandip is niet alleen doorkneed in de klas sieke Noord-Indiase muziek, maar heeft inmiddels met rijn virtuoze tablaspel en wendbare muzikaliteit naam gemaakt, behalve met Weshm ook in cross-over forma ties met bijvoorbeeld de flamenco gitarist Eric Vaarzon Morel, de Senegalese zanger Mola Sylla en World Groove gitarist Jan Kuiper. De Irakees Jamil al-Asadi speelt in het wereldberoemde Iraqi Maqam Ensemble, dat al een aantal jaren in Nederland gevestigd is. De Ara bische muziek is gebaseerde op melodische patronen genaamd maqam, waar binnen bepaalde pa tronen geïmproviseerd wordt. 'The Well-Tempered Maqam' is een se rie composities van Marcel Cuy- pers, waarin hij zich verdiept in deze oosterse muziekstijl. Tijdens een tournee in de voormalige Muzikanten met wat meer speeler- varing (bekend zijn met structuur van stukken, toonsoorten, op- Sinds enige tijd vertoont Filmhuis Artishock ook films via digitale projectie. Dat betekent dat de film vertoond wordt vanaf een dvd- schijfje. Daarmee kan het filmhuis zijn aanbod aanzienlijk vergroten. Helaas is het juridisch niet toege staan om openbaar bekend te ma ken welke films er vertoond gaan worden. Dat mag slechts 'in eigen kring'. Gelukkig is die term enigs- rins rekbaar gebleken, maar wie op de hoogte wil rijn van de films die digitaal vertoond worden moet, wanneer men geen lid is van Artis hock, zelf enige actie ondernemen. Wanneer aangekondigd is dat het filmhuis een digitale of Arti-dvd voorstelling heeft, kan men op kantooruren Artishock bellen om te horen om welke film het gaat (88 601.95.77). Wie regelmatig in het gebouw van Artishock komt, kan daar altijd de aankondigingen over de komende digitale voorstel lingen vinden. (Heeft u internet: ga dan naar http://artishock- soest.nl/film/artidvd.php, geef u daar op voor de mailing en u krijgt altijd voor iedere digitale voorstel ling automatisch een e-mail met Yoji Yamada's 'The Twilight Sa murai' speelt zich af tegen de mo dernisering van Japan in de 19e eeuw. De hoofdpersoon realiseert zich dat de tijd van de samoerai erop zit. Zijn loyaliteit ligt niet bij rijn clan, maar bij rijn familie. Bo ven alles is 'The Twilight Samurai' echter een liefdesgeschiedenis, waarmee de nu 72-jarige regisseur een geheel eigen draai geeft aan het genre. 'The Twilight Samurai' was een fenomeen in eigen land, waar de Japanse Academy de film bekroonde met 11 van de 12 film prijzen. Eerder dit jaar werd hij genomineerd voor een Oscar voor de beste buitenlandse film. Japan, 19e eeuw. Na de dood van zijn vrouw voedt de samoerai Sei- bei rijn dochters alleen op en zorgt hij voor rijn moeder. Het leven als samoerai kan hem nog maar wei nig schelen, de zorg voor rijn fami lie des te meer. Op een dag hoort hij van zijn jeugdvriend Tomono- jo dat diens zuster Tomoe net is gescheiden van haar gewelddadige echtgenoot. De twee leren elkaar kennen en Tomoe raakt gehecht aan Seibei en diens dochters. To- monojo suggereert dat de twee maar moeten trouwen, maar Seibei weigert uit trots. Daarop verbreekt Tomoe het contact. Kort daarop krijgt Seibei van zijn clan te horen dat hij de afvallige samoerai Yogo Ét USSR raakte Marcel in de ban van Armeense muziek en vooral van de duduk, de Armeense hobo. De Armeniër Vahé Hovanesian, virtu oos op dit traditionele instrument, is tegenwoordig in Groningen ge vestigd, de stad die bekend staat om zijn inspirerende multi-culture- le muriekklimaat. Behalve eigen composities draagt Marcel ook middeleeuwse melo dieën aan, die aansluiten bij de oriëntaalse muriekbeleving. Te vens zullen de musici gezamenlijk repertoire ontwikkelen aan de hand van modale en ritmische overeenkomsten tussen de ver schillende muziekculturen. Zo ont staat een kaleidoscoop aan ver schillende muzikale kleuren, die gezamenlijk een steeds wisselend beeld opleveren. Bezetting: Marcel Cuypers (NL), klarinet, accordeon, zang; Jamil al- Asadi (Irak), qanun; Vahé Ho vanesian (Armenië), duduk;- San dip Bhattacharya (India), tabla, percussie. Het concert kwam tot stand i.s.m. Korzo Muziekproduc- ties. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00. bouw), rijn van harte welkom op deze Sessie-Plus. Er wordt ge speeld onder leiding van een erva ren sessieleider. Aanvang: 14:30 uur. Entree: €4,50. alle informatie toegestuurd.) Waarom zou men naar het filmhuis komen om iets te zien wat men met hetzelfde gemak ook thuis kan zien? Het is waar dat men thuis - ook een dvd kan bekijken, maar dat is niet te vergelijken. De kwa liteit van digitale projectie met pro fessionele apparatuur is tegen woordig van een- totaal ander ni- f veau dan het 'videootje' dat we tot I nu toe gewend waren. Het is nog niet helemaal gelijk aan de norma le bioscoopkwaliteit, maar men zal verrast zijn over wat het filmhuis in dit opricht te bieden heeft. Voeg daarbij het grote scherm (bij cine- mascoop een breedte van bijna 4 meter), de uitstekende geluidskwa liteit en het gezamenlijk met ande ren kijken in een donkere zaal, en u zult begrijpen dat dit totaal iets anders is, dan thuis even tussen door een filmpje bekijken. Dit is film beleven! En dat is waar film ook voor bedoeld is: als een ma gisch venster naar een andere we reld. Dat biedt het filmhuis nu ook digitaal aan voor een paar luttele euro's per voorstelling. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 4,00. Reserveren: vrijdag en maandag 10:00-13:00 uur, S 602.93.67. moet doden. Seibei neemt de op dracht met tegenzin aan en vraagt Tomoe om hem te helpen met de voorbereidingen. Tijdens die voor bereiding vraagt hij haar ook of zij met hem wil trouwen, mocht hij van zijn opdracht terugkeren. Hij weet niet dat Tomoe al een verlo ving met een ander voorbereidt. Na een verrassende confrontatie met Yogo keert Seibei in de sche mering terug naar huis, waar hij door zijn dochters wordt verwel komd. In rijn huis meent hij ech ter nóg iemand te zien. (Japan 2002,129 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: vrijdag en maandag 10:00- 13:00 uur, 88 602.93.67. Burenhulp en grensoverschrij dend optreden van brandweer korpsen komen steeds vaker voor. Toen de situatie in Soesterberg kritisch werd waar door overdag de hulpverlening in gevaar dreigde te komen, heeft het brandweerkorps van Soesterberg op basis van de be staande overeenkomst voor de korte termijn de oplossing ge vonden in een burenhulpcon- structie met Zeist. Twee brand weermedewerkers uit Soester berg zijn opgenomen in.de ka zernebezetting in Zeist, terwijl postcommandant Soesterberg, Jan Udo, ook in de aangren zende brandweerregio Binnen- sticht ingeschakeld gaat wor den als officier van dienst. 'Grenzen gaan dus steeds meer vervagen en flexibele inzet komt steeds meer in beeld. Dat is goed, want beschikbaarheid en kennis en kunde worden hiermee breder en doelmatig ingezet.' Dit zei brand weercommandant Ron Lettinga zaterdagavond tijdens de korps avond in Soesterberg Daar maak te burgemeester Koos Janssen een aantal bevorderingen bekend, reik te diploma's en certificaten uit en huldigde jubilarissen. Van een aan tal leden nam het korps afscheid. Met name in de tweede helft van dit jaar rijn er enkele kritische momenten geweest in de bezetting in uitruksituaties. 'Echter, met ver eende krachten, een positieve in stelling en een flexibele geest heeft u blijk gegeven van goed 'hulpver- lëningsschap'. We zijn tot goede afspraken gekomen, en dit heeft een steeds groter wordend vertrou wen opgeieverd,' aldus Lettinga. Het dit jaar ingezette ploegen- en piketsysteem is op korte termijn voor Soesterberg niet haalbaar ge bleken. Men wacht nu eerst regio nale ontwikkelingen af, waarin het aantal voertuigen voor Soesterberg en de daarvoor noodzakelijke be zetting e hogende haaibaai steding, noodzak voertuig 'De hoo telijke o Lettinga Wat bet stelde di stijging ting de van betr 'We moi vat op t< Ten slott van de 1 hun instc ligers nie weer act kreeg iec van een ket met e rische A van Soe: taureerdi Als best gaal de gevulde i Vertroi 'De brai haalde t rijn toesp een reprc de Nede Brandwe ding in i Daaruit i van burg stellinger heeft in eigen br getal. He vertrouw weer in c maal vin dat ond< ook van De mem beeld var dat ze oc brandwec is nu de 1 WWW Nederlandse Vereniging van 1 Huisvrouwen I Secretariaat, tel. 601 52 83 Beckmanstraat. Hij geeft eerst een inleiding over glas en gebrandschil derde ramen, alvorens hij onder meer de ramen van Metz en het Vredesraam van New York zal to nen. De toegang is gratis. Gebrandschilderde ramen van Mare Chagall. Wie daar altijd al eens iets over heeft willen weten, moet op dinsdag 16 november naar ontmoetingscentrum Klaar water komen. Daar begint om 14:00 uur een dialezing van A. de Wit. Hij is uitgenodigd door de verenigde huisvrouwen van Soest en Baarn. Chagall staat bekend om zijn ge weldige glasschilderkunst. De Wit illustreert dat met dia's en zal er van alles over vertellen in het ont- moetingscentrum aan de Wiardi Leermomenten. Dat is het sleutelwoord van elke oefe ning, dus die van de hulpdien sten (gemeentelijke- en vlieg basisbrandweer, geneeskundi ge dienst, politie en koninklijke marechaussee) maakt daar geen uitzondering op. Integen deel, juist bij een groots opge zette multidisciplinaire oefe ning zoals die vorige week op de vliegbasis Soesterberg werd gehouden, vormen de onver wachte situaties waar men mee te maken krijgt de basis voor verbeteringen. Die worden na elke oefening door gevoerd ter optimalisering van het calamiteitenplan van de vliegbasis en het rampenbestrijdingsplan van de provincie. Op basis van het ac tualiseren van beide plannen, waarin ook is vastgelegd dat deze regelmatig in de praktijk moeten worden getoetst, was de oefening opgezet. Gesuggereerd werd dat een Chinook met 35 mensen aan boord tijdens de landing was neer gestort. Rondvliegende brokstuk ken raakten een andere Chinook die juist stond te tanken en kwa men ook terecht in een hangaar die daardoor in brand raakte. Overal vielen slachtoffers. Reden dus voor groot alarm, waarop de brand weerkorpsen van de vliegbasis met vier wagens,Soesterberg met twee, Zeist, Den Dolder en Amersfoort met elk één, ambulancediensten, de snel inzetbare geneeskundige en medische assistentie (Sigma), po litie en koninklijke marechaussee in actie kwamen. Tijdens deze oefening is vooral duidelijk geworden dat de onder linge informatieuitwisseling door de hulpdiensten van essentieel be lang is voor een snelle en adequa te hulpverlening. Zodra een van die schakels door welke oorzaak dan ook tijdelijk en/of langdurig ontbreekt, ontstaan er problemen. Ook de opstelling van de voertui gen is voor een volgende oefening een belangrijk aandachtspunt. Zou zich echt een ramp van de> geëns ceneerde omvang hebben voltrok ken, dan zouden de hulpverle- Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de. volgende dag in de na middag bezorgd. da zonnige kanl von de schaduw Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen KORTINGEN TOT 50% www.erpezonwering.nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A, Soesterberg^ ningsvoe plaats in nu het gt brak ken situatie heel ant gehad oj vanzelts weer, na; eerste van de sl ter met dit geval Organis; Slachtofl containe was het voor de manoeu' er ondei dighedei nen redt krijgen t medisch' Nieuw i slachtofl afloop w niet opt; doordat geregistr niet VO' slachtofl ambular. kenhuis De col Fonds h euro op ganisatii De coll< ste wee deuren, ciert hel schappe en voor familieh

Soester Courant | 2004 | | pagina 16