OESTERBERGSE COURANT Vervaging van brandweergrenzen ►efenen gebeurt altijd om te leren van wat er mis kan gaan ERPE Workshop energiebesparing in dorpshuis Soesterberg Rouwkapel en speciale nis in Caroluskerk Soesterberg ^|§j KERKDIENSTEN IMan krijgt werkstraf voor mishandelen ex-vriendin MEDISCHE DIENST Stoeltjes na verfje te kóóp HULPVERLENING Twirlteam promoveert naar de eredivisie PAGINA 16 ichten bezorging oester Courant Corpsavond Soesterberg: vertrouwen gegroeid Per ongeluk spiegel verkocht KORTINGEN TOT 50% Diabetesfonds krijgt 1900 Verzamelbeurs voor munten en postzegels Mogelijk gebruik oefenexplosieven op de vliegbasis WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 Concert Odeon afgelast door ziekte dirigent le Marcel in de ban vaa muziek en vooral van de Armeense hobo. De /ahé Hovanesian, virtu- [raditionele instrument ordig in Groningen ge-' stad die bekend staat pirerende multi-culture- Jimaat. gen composities draagt k middeleeuwse melo- die aansluiten bij de muziekbeleving. Te- i de musici gezamenlijk ontwikkelen aan de modale en ritmische msten tussen de ver muziekculturen. Zo ont- kaleidoscoop aan ver- muzikale kleuren, die jk een steeds wisselend iveren. Marcel Cuypers (NL), ccordeon, zang; Jamil al- ak), qanun; Vahé Ho- Armenië), duduk;- San- tacharya (India), tabla, Het concert kwam tot n. Korzo Muziekproduc- 21:00 uur. Entree: jn van harte welkom op sie-Plus. Er wordt ge- der leiding van een erva- leider. 14:30 uur. Entree: matie toegestuurd.) zou men naar het filmhuis im iets te zien wat men :lfde gemak ook thuis kan :t is waar dat men thuis dvd kan bekijken, maar :t te vergelijken. De kwa- digitale projectie met pro- e apparatuur is tegen- van een- totaal ander ni- het 'videootje' dat we tot ewend waren. Het is nog maal gelijk aan de norma- opkwaliteit, maar men zal jn over wat het filmhuis in :ht te bieden heeft. Voeg iet grote scherm (bij cine- een breedte van bijna 4 Ie uitstekende geluidskwa- ïet gezamenlijk met ande- n in een donkere zaal, en -•grijpen dat dit totaal iets s, dan thuis even tussen- i filmpje bekijken. Dit is wen! En dat is waar film r bedoeld is: als een ma- ïster naar een andere we- biedt het filmhuis nu ook aan voor een paar luttele :r voorstelling. f 20:30 uur. Entree: Reserveren: vrijdag en g 10:00-13:00 uur, 88 57. >den. Seibei neemt de op- let tegenzin aan en vraagt om hem te helpen met de eidingen. Tijdens die voor- g vraagt hij haar ook of zij n wil trouwen, mocht hij opdracht terugkeren. Hij Jt dat Tomoe al een verlo- ït een ander voorbereidt, verrassende confrontatie go keert Seibei in de sche- terug naar huis, waar hij n dochters wordt verwel ft zijn huis meent hij ech- iemand te zien. (Japan 29 min.) g: 20:30 uur. Entree: CJP/65+ 3,50. Reserve- jdag en maandag 10:00- ur, 88 602.93.67. anstraat. Hij geeft eerst een ig over glas en gebrandschil- ramen, alvorens hij onder le ramen van Metz en het raam van New York zal to- e toegang is gratis. n u op woensdag om uur de Soester Courant liet in uw bezit heeft, kunt 18:30 uur naar ons kan bellen 601 41 52). De wordt dan dezelfde avond iabezorgd. Als u later dan uur belt, kunt u de klacht et antwoordapparaat in- en. In dat geval krijgt u de de. volgende dag in de na- ag bezorgd. Burenhulp en grensoverschrij- jllend optreden van brandweer- Borpsen komen steeds vaker Yoor. Toen de situatie in Soesterberg kritisch werd waar- Boor overdag de hulpverlening i gevaar dreigde te komen, Beeft het brandweerkorps van Roesterberg op basis van de be staande overeenkomst voor de Borte termijn de oplossing ge bonden in een burenhulpcon- Vuriie met Zeist. Twee brand- Beermedewerkers uit Soester- [herg zijn opgenomen in.de ka- |ernebezetting in Zeist, terwijl Wcommandant Soesterberg, lan Udo, ook in de aangren zende brandweerregio Binnen licht ingeschakeld gaat wor- n als officier van dienst. hrenzen gaan dus steeds meer lervagen en flexibele inzet komt Iteeds meer in beeld. Dat is goed, lant beschikbaarheid en kennis en Tunde worden hiermee breder en ioelmatig ingezet.' Dit zei brand weercommandant Ron Lettinga jaterdagavond tijdens de korps- Ivond in Soesterberg Daar maak te burgemeester Koos Janssen een intal bevorderingen bekend, reik- fe diploma's en certificaten uit en [uldigde jubilarissen. Van een aan- d leden nam het korps afscheid, jlet name in de tweede helft van jdit jaar zijn er enkele kritische ftomenten geweest in de bezetting n uitruksituaties. 'Echter, met ver- Jende krachten, een positieve in- Itelling en een flexibele geest heeft 1 blijk gegeven van goed 'hulpver- tningsschap'. We zijn tot goede afspraken gekomen, en dit heeft Jen steeds groter wordend vertrou wen opgeleverd,' aldus Lettinga. Jfet dit jaar ingezette ploegen- en iiketsysteem is op korte termijn Boor Soesterberg niet haalbaar ge ileken. Men wacht nu eerst regio- lale ontwikkelingen af, waarin het lantal voertuigen voor Soesterberg pn de daarvoor noodzakelijke be zetting een rol spelen. Drempelver- hogende factoren, zoals financiële haalbaarheid en Europese aanbe steding, hebben ertoe geleid dat de noodzakelijke vervanging van voertuigen nog niet is gerealiseerd. 'De hoop is nu gericht op een fei telijke oplevering in 2005', aldus Lettinga. Wat betreft het aantal uitrukken stelde de commandant een forse stijging vast. Het gaat dit jaar rich ting de 200. Een groot deel daar van betreft overigens loos alarm. 'We moeten proberen daar meer vat op te krijgen,', aldus Lettinga. Ten slotte bedankte hij de partners van de vrijwilligers, want zonder hun instemming zouden de vrijwil ligers niet zo vaak voor de brand weer actief kunnen zijn. Als dank kreeg ieder een fles wijn, voorzien van een zeer exclusief, metalen eti ket met daarop afgebeeld de histo rische Austin K2 brandweerauto van Soesterberg en de pas geres taureerde 'oude nevel' van Soest. Als bestuurder van de Soester- bergse auto kreeg Anton Verde- gaal de eerste fles en het eerste gevulde glas aangeboden. Vertrouwen 'De brandweer is betrouwbaar', haalde burgemeester Janssen in zijn toespraak de conclusie aan van een representatief onderzoek door de Nederlandse Vereniging voor Brandweerzorg en Rampenbestrij ding in vijf regio's in Nederland. Daaruit is gebleken dat 90 procent van burgemeesters, bedrijven, in stellingen en bevolking vertrouwen heeft in het functioneren van de eigen brandweer. 'Een geweldig getal. Het is belangrijk dat mensen vertrouwen hebben in de brand weer in de buurt. Ik kan me hele maal vinden in de resultaten van dat onderzoek, want ik vind ze ook van toepassing op ons korps. De mensen hebben een bepaald beeld van de brandweer en ik denk dat ze ook het gevoel hebben: de brandweer is van ons allemaal. Het is nu de kunst het vertrouwen vast te houden.' Daarvoor zal de ko mende jaren de aandacht gericht moeten worden op de relatie met het bevoegd gezag, bezinning op kerntaken, actievere voorlichting en een intensiever handhavingsbe leid. Over de communicatie zei de bur gemeester dat die intern is verbe terd, met als positief effect dat dit ook gezegd kan worden van de communicatie naar buiten, onder meer door de website www.brandweersoest.nl, die paral lel loopt aan de gemeentelijke website www.soest.nl. Janssen ver wacht van 'dit eigentijdse commu nicatiemiddel' een positief effect voor de werving van jonge mensen als brandweervrijwilliger. De bur gemeester keek ook nog even te rug op de grote oefening op basis van het rampenbestrijdingsplan op de vliegbasis Soesterberg. 'Het was hard "buffelen". Ik ben trots op de inzet van de brandweer.' Vervolgens sprak de burgemeester drie jubilarissen met een persoon lijk woord toe: André Verheus voor 20 jaar brandweerdienst, de door verhuizing vertrekkende Rien Roke voor 25 jaar, en Niek Post voor 20 jaar. Zij kregen de bijbe horende onderscheiding opge- Jubilerende en scheidende leden van het brandweerkorps Soester berg werden in het zonnetje gezet door postcommandant Jan Udo (tweede van links) en burgemeester Janssen. r r Foto: Eemland Pers. speld. Diploma's en certificaten waren er voor Marco Bouman, Marijn Boumans, Edward Booij, John Watervoort, Johann van Dijk (bevorderd tot hoofdbrandwacht), en Gerita Holtrust en Mike Ver meulen (beiden bevorderd tot brandwacht eerste klasse). Ten slotte luidde postcommandant Jan Udo zeven korpsleden uit, Rik Regeling, John Watervoort, Bert Bloemsma, Koen Franssen, Ken- neth Sastroredjo, Marius van Gin- kel en Rien Roke. Na het officiële gedeelte speelde het gezelschap onder leiding van Riekele Meine- ma een aantal ronden bingo. wwwyogapraktijksoesterbergril Leermomenten. Dat is het Sleutelwoord van elke oefe- ming, dus die van de hulpdien sten (gemeentelijke- en vlieg basisbrandweer, geneeskundi ge dienst, politie en koninklijke marechaussee) maakt daar geen uitzondering op. Integen deel, juist bij een groots opge lette multidisciplinaire oefe ping zoals die vorige week op je vliegbasis Soesterberg werd (ehouden, vormen de onver dachte situaties waar men mee j maken krijgt de basis voor Irbeteringen. 'ie worden na elke oefening door woerd ter optimalisering van het lamiteitenplan van de vliegbasis het rampenbestrijdingsplan van provincie. Op basis van het ac- laliseren van beide plannen, aarin ook is vastgelegd dat deze jgelmatig in de praktijk moeten >rden getoetst, was de oefening 'gezet. Gesuggereerd werd dat in Chinook met 35 mensen aan lord tijdens de landing was neer stort. Rondvliegende brokstuk- :n raakten een andere Chinook je juist stond te tanken en kwa- en ook terecht in een hangaar die iardoor in brand raakte. Overal Jen slachtoffers. Reden dus voor )ot alarm, waarop de brand- «rkorpsen van de vliegbasis met r wagens,Soesterberg met twee, rist, Den Dolder en Amersfoort let elk één, ambulancediensten, le snel inzetbare geneeskundige en medische assistentie (Sigma), po litie en koninklijke marechaussee in actie kwamen. Tijdens deze oefening is vooral duidelijk geworden dat de onder linge informatieuitwisseling door dé hulpdiensten van essentieel be lang is voor een snelle en adequa te hulpverlening. Zodra een van die schakels door welke oorzaak dan ook tijdelijk en/of langdurig ontbreekt, ontstaan er problemen. Ook de opstelling van de voertui gen is voor een volgende oefening een belangrijk aandachtspunt. Zou zich echt een ramp van do geëns- Jffiheerde omvang hebben voltrok ken, dan zouden de hulpverle- Op de rommelmarkt die afgelo pen zaterdag in De Drie Eiken werd gehouden, is per ongeluk een spiegel van één van de me dewerkers verkocht. Het betreft een grote, ovale spiegel met ro tan rand. Het was helemaal niet de bedoeling dat deze werd ver kocht en de oorspronkelijke ei genaar wil hem dan ook graag terughebben. Vandaar dat de organisatoren de koper probe ren op te sporen en hem of haar vriendelijk verzoeken contact op te nemen. De organisatie is bereikbaar op telefoonnummer 0346-351402. Raamdecoratie rechtstreeks van de fabriek Sterk in kwaliteit, service en scherpe prijzen www. erpezonwering. nl Tel. 0346 - 35 11 79 Sterrenbergweg 15-A-, Soesterberg^ ningsvoertuigen veel verder van de plaats incident zijn opgesteld dan nu het geval was. In het begin ont brak kennelijk de fantasie voor de situatie die in werkelijkheid een heel andere impact zou hebben gehad op de hulpverleners, vanzeltsprekend richtte de brand weer, naast het blussingswerk, zich eerste instantie op het redden van de slachtoffers uit de helikop ter met de meeste inzittenden, in dit geval leden van de Landelijke Organisatie tot Uitbeelding van Slachtoffers (Lotus) die zich in containers bevonden. Daarbinnen was het door de vele brokstukken voor de reddingswerkers moeilijk manoeuvreren, maar ze slaagden er onder vaak moeilijke omstan digheden in alle slachtoffers bin nen redelijke tijd naar buiten te krijgen en over te dragen aan de medische hulpverleners. Nieuw was het gebruik van het slachtoffer-volgsysteem, maar na afloop was de conclusie dat dit nog niet optimaal had gefunctioneerd doordat niet alle slachtoffers waren geregistreerd. Dit gold overigens niet voor de ernstig gewonde slachtoffers die daadwerkelijk met ambulances naar het UMC-zie- kenhuis in Utrecht werden ge- De collecte van het Diabetes Fonds heeft in Soesterberg 1891,95 euro opgeleverd. Dat heeft de or ganisatie gisteren bekend gemaakt. De collectanten gingen in de eer ste week van november langs de deuren. Met de opbrengst finan ciert het fonds onder meer weten schappelijke onderzoeksprojecten en voorlichting aan patiënten en familieleden. Hulpverleners van het brand weerkorps Soesterberg brengen een gered slachtoffer in veiligheid. Foto: Eemland Pers. bracht. Om de ambulances vrij baan te geven, was zelfs de spits- strook van de A28 afgezet. Duidelijk werd ook dat een een hoofdige leiding voor elk van de hulpverleningsdiensten noodzaak is om tegenstrijdigheden in bevel voering en aanpak te voorkomen. Kortom, naast andere punten die voor verbetering vatbaar zijn, kwa men belangrijke omissies aan het licht waar bij een volgende oefe ning de aandacht op gericht kan worden. Feit is dat deze oefening al veel beter verliep dan de vorige, die ook op de vliegbasis werd ge houden. Dat bleek ook wel uit de reacties van de deelnemers na afl- loop. Zij waren tevreden over de opzet, hun inzet en het verloop van deze grootschalige oefening, die in de verschillende groepen een vervolg krijgt tijdens de evaluatie ervan. Daaruit vloeien dan weer aanpassingen voort die een snelle en adequate hulp moeten garande ren in het geval er echt sprake is van een ramp. Speciaal voor munten en postze gels wordt op zaterdag 13 novem ber van 10:00 tot 16:00 uur weer de grote verzamelbeurs georgani seerd in de aula van het Christelijk College Zeist-Kerckebosch, Graaf Adolflaan 4 te Zeist. Aan de taxa ties zijn geen kosten verbonden. Ook de toegang is gratis. Onderdelen van de Koninklijke Landmacht oefenen sinds maandag tot en met 19 novem ber op de vliegbasis Soester berg. Een onderdeel van de oe fening vormt een zogenaamde Air Power oefening. Hieraan nemen deel F-16 gevechtsvlieg tuigen, een C-130 Hercules transportvliegtuig en Chinook transporthelikopters. In principe vindt de oefening op vrijdag plaats tussen 11:00 en 12:00 uur en volgende week maandag (15 november) tussen 13:30 en 14:30 uur. Deze tijd stippen kunnen door de weers omstandigheden eventueel nog gewijzigd worden. Het grootste deel van het vlieg- programma vindt plaats boven de vliegbasis Soesterberg. De mogelijkheid bestaat dat er tij dens de oefening gebruik ge maakt wordt van oefenexplo- Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 13 november zondag 14 november Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastores pastor J. Beekman en R. Bouwman; eucha ristieviering; gemengd koor Prot. Kerk in Ned., Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra; ZWO-zondag Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra; avondmaal World Outreach Church (info locatie: 88 0346-35.04.58) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 88 0900- 430.14.30. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, 88 030-699.59.52. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: ejgen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en CJ. Schievink, Kampweg 50, 88 35.24.67; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88 033-422.05.00; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Christelijke Thuiszorg Voor alle aanvragen: 88 033-299.46.69; dag en nacht bereikbaar. Eén op Eén Thuiszorg AWBZ- en particuliere thuiszorg Soest e.o., 24 uur per dag huishou delijke hulp, verzorging en verpleging, 88 035-541.20.16; buiten kan toortijden voor spoedeisende gevallen: I® 0900-202,55,01. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 38 35.23.91. Grof vuil, 88 0800-766.20.00. Wegens het mishandelen van zijn vriendin is een 40-jarige Soesterberger maandag door de Utrechtse politierechter ver oordeeld tot 180 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk. Hij bekende dat hij haar tweemaal had geslagen. Dat gebeurde tijdens ruzies in de periode juni 2000 tot juni 2002. Het stel had zestien jaar een rela tie gehad. De verdachte betuigde in de rechtszaal spijt over zijn daad, maar hij ontkende dat hij de vrouw vorig jaar ook nog twee keer zou hebben mishandeld. Volgens het slachtoffer was ze in april op hardhandige wijze door de Soesterberger uit een raamkozijn getrokken en daarbij met haar hoofd op de grond gevallen. In juni zou hij haar meermalen op de rug hebben geslagen tijdens een ruzie om de sleutels van de cara van. De man moest van de rechter, in het kader van de ontbinding van het samenlevingscontract, de geza menlijke woning verlaten en hij wilde in de caravan overnachten. De vrouw zou hem de sleutels niet hebben willen geven. De verdachte zei dat de vrouw was gevallen toen hij haar handtas uit haar handen trok om daarin naar de sleutels te zoeken. 'Ik heb haar niet geslagen, pertinent niet', aldus de Soesterberger. Hij vertelde bo vendien dat zijn vrouw in april van plan was geweest om op de eerste verdieping uit het raam te springen en dat hij dat had voorkomen door haar naar beneden te trekken. Politierechter mr. R. Jansen vond echter dat er geen sprake was van een 'heldendaad' door de Soester berger omdat hij zijn vrouw tijdens de ruzie zo in het nauw had gedre ven dat ze geen andere uitweg zag dan een sprong uit het raam. Jan sen sprak de verdachte wel vrij van de mishandeling in juni. Ze kon 'niet objectief vaststellen' dat hij zijn vriendin had geslagen. De rechter hield bij het bepalen van de straf rekening met het feit dat de man heeft deelgenomen aan een cursus voor daders van huise lijk geweld. Bovendien had de man een blanco strafblad en verloopt het contact tussen hem en zijn ex- vriendin goed. Tegen de Soester berger was 180 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk, Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 38 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 32 035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, SS 06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 38 352391. Grof vuil, 88 0800-7662000. Nico Peelen, voorzitter Raad van Bestuur van Abrona, heeft 5 ADO- stoeltjes in ontvangst genomen van Ton Roelofs (achter tafel), algemeen directeur van de Sociale Werkvoorziening Zeist (SWZ). De SWZ,.die dit jaar 50 jaar bestaat, wil met dit cadeau de creatieve dagbesteding van zorg vragers van Abrona ondersteunen. De stoeltjes worden beschilderd waar na ze verkocht worden bij Abrona Kunst, Lunch Cadeau aan de Mon- taubanstraat 84 in Zeist. Door onverwachte omstandig heden is het najaarsconcert van het symfonisch harmonieorkest van muziekvereniging Odeon afgelast. Het concert, dat ge pland stond op zaterdag 13 no vember in het Officierscasino, kan geen doorgang vinden als gevolg van de gezondheidssi tuatie van dirigent Gerrit de Weerd. Een acute hernia heeft ertoe, geleid dat De Weerd genood zaakt is om voor onbepaalde tijd zijn werk als dirigent neer te leggen. Odeon heeft alles in het werk gesteld om voor het con cert van zaterdag een vervan gende dirigent te regelen, maar dat was niet meer haalbaar op deze korte termijn. Daarbij zorgde de complexiteit van de muziekstukken voor een extra belastende factor. Mensen die al kaarten voor het concert gekocht hebben kunnen die tot en met zaterdag 13 no vember inleveren bij de voor verkooppunten: drogisterij Suk- king (Rademakerstraat 21) en de VVV in Soest (Steenhoff- straat 9B). Tegen inlevering van de kaarten krijgt men het geld retour. Komende maandag (15 no vember) wordt in dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg een eerste Workshop Energie gehouden. Een avondbijeenkomst voor bewoners van een geselecteer de buurt. Zij kunnen hun visie uiten over hoe je in en om het huis energie kunt besparen. De gemeente Soest wil inventari seren hoe de inwoners denken zelf een bijdrage te leveren aan energiebesparing. Daarnaast streeft het gemeentebestuur naar een betere afstemming van het eigen energiebeleid op de inwoners van Soest. Alleen actieve deelname aan ener giebesparing van de inwoners kan de vereiste reductie van de COz- uitstoot bewerkstelligen. De ko mende maanden worden in totaal drie gelijksoortige workshops ge houden, in de wijken Soesterberg, Overhees en Klaarwater. Energie besparing en de inzet van duurza me energie vereisen een gezamen lijke aanpak van de gemeente en haar inwoners. Voor de deelnemers aan de work shop staat winst voorop! Naden ken over energiebesparing moet leiden tot een besparing op de jaar lijkse kosten voor gas, water en elektriciteit. De kosten terugdrin gen voor energie kan op een aan tal manieren: door bewustwording en gedragsaanpassing, maar ook door het treffen van kleine en gro te besparende maatregelen. De workshop voorziet in een vier tal ambitieniveaus. De deelnemers hebben voor een groot deel de programmering van de avond zelf in de hand. Bij de schriftelijke in schrijving wordt geïnventariseerd waaraan de deelnemer vooral aan dacht wil schenken. De resultaten van de drie workshops geven een antwoord op vragen als wat de be woner zelf kan doen om energie te besparen; wat men gezamenlijk in de geselecteerde buurt kan berei ken, en tevens wat bewoners, bij de concretisering van mogelijkhe den, verwachten van de gemeente. Meedoen Voor de workshops worden de be woners actief benaderd vooral mee te doen. De geselecteerde buurt te Soesterberg, Prof. Lorentzlaan en directe omgeving wordt begrensd, in het oosten door de Generaal Winkelmanstraat; in het noorden door de Van Angerenstraat; in het westen door de Anthonie van Leeuwenhoeklaan; en in het zui den door de Plesmanstraat. Naast affiches op markante plek ken in de buurt ontvangen de be woners een persoonlijke uitnodi ging met inschrijfbon in de bus. De ingevulde bon wordt twee dagen later persoonlijk opgehaald. Aan de workshop kunnen maximaal 25 buurtbewoners deelnemen. Voor deelname geldt: Wie het eerst komt, het eerst maalt. Na een succesvol optreden tij dens de uitreiking van de Sport- en Cultuurprijs in de grote tent van circus Herman Renz gingen de leden van het show- en twirlteam Soesterberg naar Eindhoven voor deelna me aan een solistenconcours. Niet zonder succes, want ze kwamen met een aantal prijzen terug. Hoogtepunt was het re sultaat van het selectieteam dat naar de eredivisie promoveer de. De Soesterbergse deelneemsters kwamen op met een twintigtal shows waaronder solo's, duo's, een kwartet en twee teams. Ze brach ten een aantal nieuwe shows sat altijd extra spannend is. Ze waren dan ook benieuwd hoe de jury hen zou beoordelen. Iris Timmerman deed voor het eerst een solo-optreden. Deze show werd door de jury beloond met een tweede prijs. Lotte de Veen behaalde met haar show een eerste prijs en werd derde van de jeugd 2 divisie. Gabriëlla van Dijk en Rebecca van Laar vormden voor het eerst een duo. Zij behaal den een eerste prijs en werden tweede in de jeugd 3 divisie. Sabri- na Jongerius werd met haar nieu we show eerste in de derde divisie. Het duo Heidi Smits en Rosanna de Jong promoveerde met de nieu we show naar de eerste divisie. Maar de grootste verrassing kwam toen de jury de punten voor het selectieteam bekend maakte. De meisjes van dit team behaalden 85 punten, wat betekent dat ze pro moveren naar de eredivisie, het hoogst bereikbare. Dit is altijd een streven geweest van hun instructri- ce Woutéra Susebeek. Na elf jaar was het dan zover! De teamleden sprongen een gat in de lucht toen de uitslag bekend werd. Hierdoor mogen zowel het duo als het selec tieteam deelnemen aan de Neder landse Kampioenschappen in Rot terdam en Eindhoven, begin vol gend jaar. Een aantal leden van het team krijgt nog een kans om zich te plaatsen voor het NK tijdens de Open Nederlandse Kampioen schappen in Barneveld volgende maand. Wie zich wil aanmelden of meer wil weten over dit enthousiaste team, kan terecht op de website: www.twirlteamsoesterberg.tk 'Omdat er liefde is bestaat er geen voorbij. In alle eeuwig heid ben jij'. Aan deze tekst van Toon Hermans konden de be langstellenden voor de officiële opening van de rouwkapel in de Carolus Borromeuskerk aan de Rademakerstraat niet voor bij. Trouwens, ook niet aan het origi nele dagboek van pastoor Rade maker, het begraafregister 1837- 1924 en de boekjes en brochures die er lagen ter ondersteuning van de opening van de in samenwer king met Uitvaartverzorging Smo- renburg gerealiseerde rouwkapel met opbaarruimte. Pastoor Jan Beekman gunde de openingshan deling aan de beheerder van de begraafplaats, Jan Jasperse. Daar aan voorafgaand had de vice-voor- zitter van het parochiebestuur, H.J.A. Klein Hofmeijer, 'de bij zondere gelegenheid' ingeleid. Hij herinnerde eraan dat ruim twee jaar geleden de gedachte werd uit gesproken 'om mensen op het eind van de grote reis te kunnen opba ren in de eigen kerk.' Hij bedank te de vrijwilligers voor hun inzet om niet alleen de kapel gereali seerd te krijgen, maar ook de nis waar voortaan een kruisje wordt aangebracht met daarop de naam van de overledene. Namens Uitvaartverzorging Smo- renburg zei de heer J. Otten dat men met het in gebruik nemen van de rouwkapel tegemoet komt aan de wens van velen om overledenen in een eigen gelegenheid op te ba ren. Voortaan kan de uitvaart op een centrale plaats geregeld wor den, zonder dat familie en bezoe kers hiervoor naar wisselende loca ties moeten. Pastoor Jan Beekman zei 'dat het een goed gevoel geeft dat je in de eigen kerk kunt worden opge baard.' Hij las voor uit Psalm 138 Pastoor Jan Beekman zegent de nieuwe rouwkapel in, bijgestaan door Jan Jasperse, de beheerder van de begraafplaats. Foto: Eemland Pers. uit de nieuwe bijbelvertaling en sprak een zegeningsgebed uit. Na dat de heer Jasperse de deur naar de rouwkapel had'geopend, zegen de de pastoor dc ruimte met een voor deze gelegenheid nagebootste opbaring. Vervolgens konden de bezoekers een kijkje nemen in de kapel.

Soester Courant | 2004 | | pagina 17