'Dit veegje niet zomaar van de baan' Dames MHC niet te stoppen Waterpolodames halen flink uit mmï&ed Moderne cardio-fitness in nieuw onderkomen Schakers wederom onderuit SPORT, Budo Ryu blijft een begrip, maar dan aan Soester Engweg SCHAKEN Inloopavonden bij Soester Schaakclub Degradant te sterk voor promovendus BADMINTON SCHAKEN Selby geeft koppositie weg na gelijkspel Ondanks veel beter veldspel tobt SEC voort Heren Duinkikkers laten te veel kansen liggen FUTSAL WATERPOLO Koploper AW sneuvelt bij SEC Sportprogramma Ook herenteam alleen aan de leiding HOCKEY ATLETIEK Robert van Asch WANDELSPORT TRIATLON Sportuitslagen Grote toeloop op wandeltocht van Olympia Podiumplaats Machiel Ittmann en Erik den Oude BADMINTON Badso geeft winst in mix uit handen Al 5 u niets van Soest en Soesterberg wilt missen Info rech gg; De lopers van de week Jehovah's Getuigen ip Radio Soest Infori Kerstdecoraties in Groeneveld lijken worden >edreigd door heel leger WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT Zeshonderd mensen verhuizen begin volgend jaar, waarschijn lijk in februari, van de Parallel weg naar de Soester Engweg. Het zijn de leden en sporters van Budo Ryu, de sportschool die vanwege de geplande wo ningbouw in Spoordal gedwon gen werd na twintig jaar uit te zien naar een andere locatie. Op de plek waar vroeger techni sche vakken op het rooster ston den en in een recenter verleden de Praktische Leergang onderricht gaf, gaat de familie Van Diermen verder met het lesgeven in onder meer judo, karate en taekwondo. De nieuwbouw is in een vergevor derd stadium en ligt op schema. Achter een periode van vier span nende jaren voor Joop en Lidy van Diermen, hun dochter Jacqueline, schoonzoon Jeffrey Bok en klein kinderen Rosalie en Jimmy kan bijna een punt worden gezet. Vooral voor Joop en Lidy waren de afgelopen jaren bewogen. Het sportieve echtpaar, al 32 jaar actief in hun sportschool, dachten af te kunnen bouwen en Budo Ryu over te geven aan de volgende genera tie. Totdat de gemeente met een project van circa 150 woningen op de proppen kwam en besloot dat de bedrijven en instellingen tussen de Parallelweg en de Steenhoff- straat daarvoor moesten wijken. Stoppen of doorgaan 'Het is moeilijk geweest voor ons', bekent Lidy van Diermen. 'We stonden voor de keuze: stoppen of doorgaan. Jacqueline zou de sport school voortzetten aan de Parallel weg, maar dat kon niet meer. Wa ren wij gestopt, dan was ze op een andere locatie doorgegaan, maar in die situatie had dat niet op dezelf de schaal gekund.' De onderhandelingen met de ge meente verliepen stroef, alsof bei de partijen elkaar in een houd greep hielden. Voor Joop en Lidy was het een zware strijd, maar ze hakten de knoop door. Om de toe komst van hun dochter en de sportschool veilig te stellen, beslo ten ze hun schouders eronder te zetten en door te gaan. 'Er zijn mensen die denken dat we er financieel goed zijn uitgespron gen bij de gemeente. De werkelijk heid is anders. Voor het nieuwe gebouw aan de Soester Engweg hebben we zoveel moeten investe ren, we zullen nog een aantal jaren hard moeten werken', zegt Lidy. Joop: 'Als we waren gestopt, had- - den we meer dan de helft van het geld van de gemeente naar de be lasting kunnen brengen. Daar schiet je dus niet veel mee op.' Het is niet de eerste keer dat Budo Ryu gedwongen werd te verhuizen. In de jaren zeventig moesten de Van Diermens weg van de Braam- weg. Ze vonden onderdak aan de Met 450 vierkante nieter krijgt Budo Ryu aan de Soester Engweg nagenoeg dezelfde ruimte tot zijn be schikking als aan de Paral lelweg. De sportschool zal er dan ook goed uit de voeten kunnen. Er komen onder meer twee leslokalen en een fitnessruimte. Op het oude adres staan ook fitnesstoestellen, maar de fami lie Van Diermen heeft voor het nieuwe gebouw moderne car- dio-apparatuur aangeschaft, waarop onder deskundige lei ding en toezicht getraind kan worden. Voor de lessen in onder meer judo, karate en aerobic zijn twee lokalen beschikbaar. Toe gevoegd aan het programma worden zeer waarschijnlijk (zwangerschaps)yoga en moge lijk nog andere activiteiten. Een kantine en twee kleedruimten met douches en toiletten com pleteren de indeling op de be gane grond. Joop en Lidy van Diermen blij ven, net als nu aan de Parallel weg, bij de sportschool wonen. Aan de Soester Engweg betrek ken ze een appartement op de eerste verdieping. Ofschoon de gemeente haar medewerking heeft toegezegd voor het zoe ken naar vervangende woon ruimte, heeft het gezin van dochter Jacqueline nog geen nieuwe woning gevonden. Het blijft daarom vooralsnog aan de Parallelweg wonen. Bij Budo Ryu sporten ongeveer zeshonderd mensen, een aantal dat in de loop der decennia constant is gebleven. De jong ste is vier, de oudste is de zes tig gepasseerd. Korte Melmweg, maar daar werd plotseling de huur opgezegd. Nu zitten ze bijna twintig jaar aan de Parallelweg. De sportschool -met een continue aantal leden van zes honderd- is een begrip in Soest en wijde omgeving. Met het plezier en enthousiasme dat het echtpaar al die jaren heeft gekenmerkt, gaat het nu een nieu we uitdaging aan. Met de hele fa milie, want Jacqueline en Jeffrey zijn inmiddels vergroeid met de sportschool. Kleindochter Rosalie (11) heeft volgens oma het lesge ven al helemaal in zich, en klein zoon Jimmy (9) is een groot talent. Opa heeft uitgerekend dat hij al 37 prijzen in de wacht heeft gesleept. De trots gaat echter gepaard met bescheidenheid. 'Nee, we hebben hem bewust niet aangemeld voor de sportverkiezing.' Sfeer De aanstaande verhuizing leeft bij velen. Menig lid van Budo Ryu fietst af en toe over de Soester Engweg om zich op de hoogte te stellen van de vorderingen van de nieuwbouw. Lidy: 'In eerste in stantie vonden veel leden het erg dat het oude gebouw aan de Paral lelweg moet verdwijnen. Het heeft zoveel sfeer. Maar ik maak ze dui delijk dat het straks dezelfde men sen in het nieuwe gebouw zijn.' Lidy en Joop zijn blij dat ze door gaan. 'Dat komt ook door de bin ding met de sporters. Als ik door Soest loop, denk ik wel eens: het lijkt wel of we half Soest op school hebben gehad. Kinderen van oud- leerlingen komen nu ook bij ons. De ouders zeggen: ga maar naar Budo Ryu, daar hebben wij vroe ger leuk les gehad. Dat veeg je niet zomaar van de baan.' De Soester Schaakclub gaat ook dit jaar huisschakers in de gelegen heid stellen (opnieuw) kennis te maken met het schaakspel en de club. Vier inloopavonden worden gehouden, waarop iedereen - on geacht het niveau - vrijblijvend en gratis kan komen schaken. De deelnemers kunnen met elkaar een potje spelen. Voor de strijd, maar vooral ook voor de gezelligheid. Er zal zonder klok worden gespeeld, zodat iedereen zijn tijd kan nemen. Leden van de vereniging zijn aan wezig om desgewenst ondersteu ning te bieden of informatie over schaken in het algemeen en de Soester Schaakclub in het bijzon der te verstrekken. De eerste inloopavond is op vrij dag 12 november in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat, aanvang 20:00 uur. De volgende avonden vallen in december, januari en fe bruari. Het geheel wordt afgeslo ten met een huisschakerstoernooi in maart. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Arno Buyten, tel. 6031431 (na 19:00 uur). Na twee kampioenschappen op rij heeft het eerste achttal van de Soester Schaakclub moeite om het hoge niveau in de tweede klasse KNSB bij te benen. Afgelopen zaterdag werd Max Euwe uit Amster dam ontvangen, maar met een 5-3 nederlaag werden de pun ten niet in eigen huis gehou den. Jarenlang speelde Max Euwe op het hoogste niveau in Nederland, Na de degradatie van vorig seizoen behoort de club tot de top van de tweede klasse. Met gemiddeld 128 Elo-punten per bord minder bo den de Soester spelers kranig ver zet. Toch werd het langzaam maar zeker duidelijk dat er geen eer te behalen viel. Harry Wilting was de eerste die zijn tegenstander kon feliciteren. Spelend met de zwarte stukken werd hij langzaam maar zeker van het bord gedrukt. Ook Bram Otto kon niet echt een vuist maken. Duidelijk onder zijn niveau spe lend maakte hij een strategische fout in de opening. Arno Buyten kwam met wit moei zaam uit de opening en toen hij zich een beetje los wist te wrikken was de zwarte stelling superieur. Kopman Eric de Haan wist voor de tijdcontrole het eerste Soester punt op de borden te brengen. In een spannende partij, waarin bei de schakers vol op de aanval speel den, kwam hij met zwart iets eer der tot het uitdelen van rake klap pen toe dan zijn tegenstander: 1- 4. De wedstrijd was beslist toen in valler Rene Molenaar zijn tweede nederlaag binnen 24 uur slikte. Op de vrijdagavond ging hij nog in goede stelling door de vlag, op za terdag verzuimde hij vroeg in de partij een stuk te winnen. Nadien begon wit een koningsaanval op te zetten die niet meer afgeslagen kon worden. Een persoonlijk succesje was er voor Roderick Loeber. Hij nam het op bord 2 op tegen een Fide- meester en wist een kwaliteit te winnen. Toen ook de daaropvol gende zwarte aanval kon worden afgeslagen, werd het punt binnen gehaald. Reynir Helgason boekte zijn eerste overwinning van het sei zoen door de op papier sterkste Amsterdammer in een toreneind spel zoek te spelen. Selby liet dit weekeinde dure pun ten liggen. Het gelijke spel (4-4) tegen Nijkerk 4 kost de Soester badmintonploeg de koppositie in de 2C klasse. Concurrent Netwerk bezit evenveel punten maar heeft meer wedstrijden gewonnen. Selby had op voorhand niet op zo'n zware confrontatie gerekend. Met name de dames van Nijkerk waren sterker dan verwacht. Jolan- da van Cleef, die een slechte dag had, moest het zodoende in beide partijen kansloos afleggen. Lichtpuntjes waren er ook. Harold Topper liet na zijn moeizame op treden vorige week in Baarn, teke nen van herstel zien. Met overtui gend spel slaagde hij erin twee par tijen voor Selby te winnen. Dit bleek echter niet voldoende voor de overwinning. Marcel Pas verloor twee van zijn drie partijen en kon daardoor ook niet terug zien op een lekkere wedstrijd. Waarschijnlijk is Pas uitermate te vreden met de terugkeer van Johan Meijer. Dit scheelt Pas weer een single-partij. Hierdoor is hij waar schijnlijk wat minder vermoeid voor de mixed-dubbel VOETBAL-zaterdag I Ondanks het veel betere veldspel dan de tegenstander hebben de zaterdagvoetballers van SEC het zesde verlies op rij moeten incas seren. Voorwaarts kwam er in Utrecht, behoudens de openings fase, nauwelijks aan te pas tegen de Soesters. De gasten combineer den aardig, maar de aanvallen stokten als het vijandelijke doel in zicht kwam. Vanwege de krappe selectie traden trainer Cees Kui pers en elftalleider Ed van Grins- ven binnen de lijnen aan. Hoewel zij dit meer dan verdienstelijk de den, tekent dit wel de nijpende si tuatie van het elftal. Een onoplettendheid in de SEC- verdediging en een zondagsschot van een Utrechtse aanvaller halver wege de tweede helft bezegelden het lot van de Soesters (1-0). Daar kon het gepassioneerde offensief tot en met de slotminuut niets meer aan veranderen. Door toedoen van SEC heeft kop loper Allen Weerbaar de eerste nederlaag in de zaal moeteji slik ken. Vol vertrouwen oefenden de Soesters met goed geplaatste scho ten voortdurend druk uit op het doel van de tegenstander. Vooral Duncan Stanton, met drie doel punten topscorer, was niet af te stoppen. In de tweede helft over klaste SEC de lijstaanvoerder en liep het uit naar 5-1. Het opportu nistische spel kostte de winnende ploeg nog wel twee tegentreffers (5-3), maar dat deerde niet. Omdat er voldoende wissel speelsters aan de kant zaten, besloten de dames van De Duinkikkers in de hoogste ver snelling Zeist tegemoet te tre den. En dat hebben de gasten gemerkt. Na twintig minuten spel stond er een 10-3-score voor de Soesters op het bord. Door twee treffers van Stephanie Epskamp begon De Duinkikkers met een voordelige marge aan het tweede kwart. Daarin zwommen de Soesters om het hardst, hetgeen een 5-1-vooTsprong opleverde. Of het kwam door nonchalance of iets anders, is niet bekend, feit is dat de thuisclub na de doelwisse- ling een inzinking had. Het is dat Astrid Buxtorff haar mannetje stond, anders was Zeist dichterbij gekomen dan 5-3. De Duinkikkers herstelde zich vervolgens en scoor de uit een man meer situatie om vervolgens nog vier treffers aan het conto bij te schrijven. De waterpo- losters uit Soest blijven door de overwinning aan de leiding. Heren Een fikse tegenvaller was er voor het herenteam dat zich onnodig verslikte in UZSC dat onderaan de tabel bungelt. Alleen al in de eer ste periode liet De Duinkikkers een groot aantal kansen liggen. Paal en lat werden vaker geraakt dan het net: 1-3. Het derde kwart was inmiddels aan de gang toen Mike Bosman met een verassend schot de stand in evenwicht bracht, maar al snel namen de Utrechters opnieuw een voorsprong: 3-5. Die klap kwam De Duinkikkers, dat Op volle vaan vooruit was het motto van de dames van De Duin kikkers. Ze trakteerden Zeist op een 10-3-nederlaag. Foto: Foto Bell zo'n fraaie reeks achter de rug had, niet meer te boven. De ploeg ver zuimde te vaak een overtalsituatie uit te buiten en verloor met 5-7. Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma. 9,00 - 17.°° uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.QO -16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur PAGINA 20 Futsal 21:00 Firtina'93-Urk (Spleasure Centrum) 20:10 Adelaars-DVS (Naarden) Tafeltennis 20:15 Good Luck-Shot (Bussum) Drie generaties Van Diermen voor de nieuwbouw lie en kleinzoon Jimmy. Begin volgend jaar, waar van Budo Ryu aan de Soester Engweg. V.l.n.r. schijnlijk in september, verhuist de sportschool van de (groot)vader Joop, (groot)moeder Lidy, dochter Jac- Parallelweg naar het nieuwe onderkomen, queline, schoonzoon Jeffrey Bok, kleindochter Rosa- p0t0: Herman van Dam De hockeydames van MHC Soest gaan vrolijk verder met hun zegetocht. Ondanks de vele blessures werd er net als een week eerder met 2-3 ge wonnen. Ditmaal was Arnhem de klos. Na een sterke eerste helft, die met 0-3 werd afgeslo ten, lieten de dames in het tweede bedrijf de teugels wat meer vieren waardoor Arnhem twee keer tegen kon scoren. Speelster Chris-Marije Sudmeijer was bijzonder goed te spreken over het vertoonde spel in de eerste helft. 'We speelden ontzettend goed en maakten drie mooie doel punten. We waren echt overheer send.' Na ongeveer 10 minuten nam Na talie Corsmit met een velddoel- punt de 0-1 voor haar rekening. Tien minuter later rondde Lisanne Kok een mooie solo doeltreffend af. De dames vonden het echter nog niet genoeg en gaven nog wat gas bij. Chris-Marije Sudmeijer kon zodoende tien minuten voor de rust de 0-3 aantekenen. MHC slaagde er niet in het goede spel van de eerste helft door te trekken naar het tweede bedrijf. Sudmeijer had daar wel een ver klaring voor. 'Deels kwam het door concentratieverlies. Daar naast hadden we in de eerste helft al alles gegeven. We raakten wat vermoeid. Door alle blessures heb ben we natuurlijk ook geen goed bezette reservebank meer'. Heren Goed voorbeeld doet volgen. Na de dames gaan nu ook de heren van MHC alleen aan de leiding. Dit weekeinde werd er met 2-3 gewonnen van Reigers. In de eerste helft kreeg de Soester ploeg weinig tegenstand waardoor ze via Pepijn Goedhart en Rein Jansen relatief eenvoudig kon uit lopen naar 0-2. Na de hervatting werd deze voorsprong razendsnel uit handen gegeven. Na amper tien minuten in de tweede helft stond het alweer gelijk: 2-2. Ondanks het slappe spel van vlak na rust twijfelde coach Paul Jonker geen moment aan een goede af loop. 'Ik wist gewoon dat we zou den winnen. We waren wat slordig maar de kansen bleven komen.' MHC vindt zichzelf nu terug op de eerste plaats. Jonker: 'Dat hadden we voor aanvang van de competi tie ook zo verzonnen. We gaan dit jaar voor het kampioenschap.' De trainer/coach ziet op weg naar de titel nog wel een gevaar. 'Je ziet dat we steeds nipt van de kleintjes winnen, terwijl we qua spel veel beter zijn. Je loopt dan natuurlijk het risico dat het een keer fout gaat. Maar tot nu toe maken we het steeds goed af. Dat is het ver schil met vorig seizoen.' Basketbal 18:30 Red Stars (D)-Silvertown Lions (Beukendal) Handbal 20:40 Nieuwegein-Smeeing/ BDC (H) (Nieuwegein) Voetbal 14:30 CSW-WZ'49 (Wjlnis) 14:30 VIOD-Hees (Tienhoven) 14:30 Cobu Boys-'t Vliegdorp (Amersfoort) 14:30 SEC-Delta Sports (Bos straat-West) Volleybal 17:00 StamSovoco (H)-Huizen (De Bunt) Waterpolo 21:15 Otters 2- Duinkikkers (H) (Bussum) 19:00 Ymond 2-Duinkikkers (D) (Umuiden) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Quick Stick (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Weesp (Bosstraat) Voetbal 14:00 Soest-ZAP (Bosstraat- Oost) 14:00 SEC-HDS (Bosstraat- West) Volleybal 15:00 Ommen-Conesco/ StamSovoco (Ommen) Voor het eerst een marathon en dan meteen in de NYCM, de New York City Marathon. Zonder be geleiding van een trainer of de ge borgenheid van een trainingsgroep bereidde Robert van Asch zich voor op de beroemde 42.195 me ters op een van de zwaardere par koersen ter wereld. De Soester amateur debuteerde in 5.27.31, op ruim drie uur van de Zuid-Afri kaanse winnaar Ramaala. De laatste winterserie van Olympia mag zich tot nu toe verheugen op een grote toeloop. Aan de eerste van drie tochten werd door 578 mensen meegedaan. Dat was mede te danken aan de deelname van acht groepen. De wandelaars waren weer uit alle richtingen van ons land naar Soest gekomen. De meeste van hen (206) kozen voor de 10 kilometer, terwijl 184 wandelaars 20 kilome ter aflegden. Daarnaast gingen nog eens 140 deelnemers op pad voor een tocht van 15 kilometer en de kortste afstand (5 kilometer) trok het minste aantal belangstellenden (48). Onderweg maakte vooral de Korte en Lange Duinen indruk op de wandelaars, zo bleek uit de reacties na afloop. Op 15 januari en 19 februari houdt Olympia weer een wandeltocht, dan met als startpunt het clubge bouw van De Zwaluw aan de Oos tergracht. In een offroad duatlon in Noord- wijk behoorde Machiel Ittmann tot de tweehonderd deelnemers die tegelijkertijd startten. Na 7 kilome ter lopen, 16 kilometer op de ATB en 3,5 kilometer lopen over het strand finishte de Soester als der de in een uur en twintig minuten. Ook clubgenoot Erik den Oude van triatlonvereniging De Schieter werd derde, maar dan in de halve marathon van Renswoude (1.20.12). Diens moeder won daar in de categorie 45+, Op Terschelling liepen Frank de Groot (3.35.10) en Ed van Rens- wouw (3.40.39) de Berenmara thon. Andere leden van De Schieter wa ren actief in de negen kilometer lange Maple Leaf Cross in Hilver sum. Jan Stehouwer volbracht die in ruim 33 minuten, Huub Stam mes was twee minuten langer on derweg en Bea Kendziorra kwam in 46.15 binnen. AV Pijnenburg Halve marathon Renswoude. Gerrie den Oude 1.37/36 (le 45+); Erik den Oude 1.20.12 (3C senioren). Gerla NVAD-wedstrijd Hilversum. Henk en Carola Lensink: 3° deb 4. sen latin (promotie); Ronald Besamusca en Leonie Gerla: halve finale deb. 4 latin; Olivier de Rooy en Margret Hagen: lc deb. 4 latin en halve finale deb. 4 stan daard; Robin en Margot Roskam: 3C deb. 4 latin en 2' deb. 4 standaard. Sepp UK Championship. Open senioren klasse: 1. Eric en Charlotte Voorn; NVAD-wedstrijd Hilversum. Toon en Roelie Schrijvers: lc open senioren klasse; Frans en Roelie Kerstens: 3e 60+; Dick en Mieke van Kuik: 4e 60+; Walter Koelewijn en Roos Hofman: 6C deb. 3 standaard en 2C deb. 3 latin. TEL. 035 - 6014152 Eric Creutzberg en Inge Pouw van Badso 1 zullen zich na de wed strijd tegen Hoevelaken 1 niet echt gelukkig hebben gevoeld. Met hun mixpartij hadden ze het kostbare puntenverlies van hun ploeg kun nen voorkomen. Door het slordi ge spel van het tweetal moest de Soesterbergse formatie echter ge noegen nemen met een 4-4 gelijk spel. Nadat Rob Stomp de eerste partij in twee sets tot een goed einde had gebracht (13-15, 8-15) tekende ook Creutzberg voor een overwin ning in de singles. De dames had den het een stuk moeilijker. Zowel Bea Kaspers (11-3, 11-0) als Inge Pouw (11-2, 3-11, 11-3) bleven met lege handen achter. In de dubbelpartijen gebeurde na genoeg hetzelfde. Waar de vrou wen verloren, tekenden de mannen voor de winst. Zodoende moesten de overige twee mix-partijen uit maken wie er zou winnen. Stomp en Kaspers slaagden erin om in drie sets te winnen. Creutzberg en Pouw slaagden er door hun slordi ge spel niet in de beslissende par tij te winnen. Hierdoor werd de eindstand bepaald op 4-4. www.soestercourant.nl Van Weedestraaf 227 3761 CD Soest Telefoon (035) 601 41 52 E-mail: soestcrt@wanadoo.nl www.rabobankonline.com SCHAATSEN SV Eemland 500 meter: Marjanne Lam 47.39, Mar- loes Faddegon 47.57, Esther de Zeeuw 56.40, Saskia Baltus 52.06, Maarten Faddegon 42.75, Yorick Delfgou 45.81, Mathijs Eijbaard 46.52, Sonny Berghuis 47.38, Daan van Rhee 47.73, Jelmer van Velzen 48.29, Wiet- se Koppenaal 48.41, Jesse Zijlstra 52.74. 1000 m: Marloes Faddegon 1.39.29, Esther de Zeeuw 1.57.78, Jesse Zijlstra 1.47.56. 1500m: Marjanne Lam 2.33.43, Saskia Baltus 2.46.41 Maarten Faddegon 2.15.75, Mathijs Eijbaard 2.24.17, Son ny Berghuis 2.28.25, Jelmer van Vel zen 2.33.67, Daan van Rhee 2.33.10, Wietse Koppenaal 2.33.10, Yorick Delfgou 2.40.58 met val). WZ'49 Wasmeer Al - WZ '49 Al 1-2, Hoogland B2 - WZ '49 BI 2-1, WZ '49 B2 - IJsselmeervogels B3 1-0, Bre- derodcs Cl - WZ '49 Cl 1-9 CJW C3 - WZ '49 C2 1-6, WZ '49 C3 - Roda '46 C6 2-15, WZ '49 Dl - CDN Dl 1-3, WZ '49 D2 - Spaken burg D2 3-7, Roda '46 D5 - WZ '49 D3 2-1, APWC D2 - WZ '49 D4 10- 3, WZ '49 El - TOV El 2-2, WZ '49 E2 - Cobu Boys E2 12-1, WZ '49 E3 - CJW E5 8-1, Achterveld E2 - WZ '48 E4 8-1, WZA E7 - WZ '49 E5 3-3, AFC Quick 1890 F1 - WZ '49 F1 2-2, WZ '49 F2 - APWC F1 1-15 WZ '49 F3 - Roda '46 F4 l-l' SO Soest F5 - WZ '49 F4 2-0, WZ '49 F5 - Hooglanderveen F4 10-0, SO Soest F7 -WZ '49 F6 1-4, WZ '49 F7 - Hooglanderveen F5 1-12, AFC Quick 1890 F7 - WZ '49 F8 0-0 Hooglanderveen F9 - WZ '49 F9 4- 2. SO Soest A-junioren: SO Soest Al - SIZO Al 3-0; SO Soest A2 - Hees Al 1-6; MB-junioren: SO Soest MB1 - CSW MB1 7-1; B-junioren: SO Soest BI - NVC BI 1-4; Baam B2 - SO Soest B2 0-11; De Bilt B3 - SO Soest B3 7-1; C-junioren: Almere Cl - SO Soest Cl 5-2; SO Soest C2 - Jonathan Cl 0-0; Baarn C2 - SO Soest C3 0-6; S0 Soest C4 - Cobu Boys C2 14-4; S0 Soest C5 - CJW C5 13-1; D-pupil- len: Victoria Dl - SO Soest Dl 2-2; WZA D5 - SO Soest D2 7-2; U'vogels D4 - SO Soest D3 2-2; Roda D4 - SO Soest D4 8-2; SO Soest D5 - KWA D3 1-1; MD-pupillen: S0 Soest MD1 - Patria MD1 1-1; E-pu- pillen: WZA El - SO Soest El 0-7; Quick E2 - SO Soest E2 6-1; S0 Soest E3 - Hooglanderveen E3 3-0; SO Soest E4 - Hees El 7-1; Eemboy; El - SO Soest E5 2-1; Hoogland E8 - SO Soest E6 2-8; SO Soest E7 - WZA E8 1-7; SO Soest E9 - SO Soest E8 2-8; F-pupillen: SO Soest F1 - U'vogels F1 2-5; CJW F2 - SO Soest F2 0-20; U'vogels F4 - SO Soesl F3 3-1; SO Soest F4 - Quick F4 1-1; SO Soest F5 - WZ'49 F4 2-0; U'vogels F6 - SO Soest F6 1-1; SO Soest F7 - WZ'49 F6 1-4; Baarn F5 - SO Soest F8 1-4; SO Soest F9 - Quick F8 0-1; SO Soest F10 - SO Soest Fll 1-4; SO Soest F12 - kenburg F9 1-9; SO Soest F13 - Quick F9 10-0; G-team: de Zebra's Gl - SO Soest G1 1-1. De Duinkikkers 25m Vlinderslag: Mared Verrips 23.44; Simon van Hengstum 20.f' Mart van Leeuwen 25.00; Iris Janmaal 19.63; Vera den Breejen 20.37; Rowie Hooft 20.58; Kyra Verrips 20.82; Amber Hellebrand 20.95; Celinc Koe- dijker 21.21; Willemijn Jonker 22.45; Lorissa Vlaswinkel 24.67; Janna El- Assati 26.75; Laura Lanser 22.81; Niels Schimmel 15.36; Daryl Dekking 19.65; Lars van Zanten 20.12; Patrick Starink 21.38; Ruben de Boer 23.81. Brett van Weeren 23.81; Reyno Stol 24.06; Roby Brouwer 34.30; Tino v/ d Laar 24.00. 50m vlinderslag: Anouk Groethals 39.22; Lisa de Knegt 40.42; Romy Spijker 42.35; Lisa Koedijker 43.28, Nicole Starink 43.52; Nikki Thie 45.82; Simone Hugo 48.06; Jolanda Smeets 53.62; Brent Elemans 36.13; Connor Elemans 37.12; Joris Kooij 39.01; Martijn Savenije 48.49; Jasio El-Assati 50.38; Davey Fonken 55.56; Eline Schoenmaker 35.63; An"e Cukier 38.09; Maaike de Boer 38.78, Marlin Goethals 38.78; Bo Diemers 40.97; Janine Versteeg 42.53; Bo van den Hoek 43.16; Mireille van der Laan 52.75. 50m vlinderslag: Sven van Santo" 32.34; Martijn Smeets 34.07; Timo Zeypveld 39.92; Sander Pastink 37.51: Jennifer Dijkmans 36.83; Maiielk Koelink 42.35; Martje van Velzen 45.82; Remko Hooft 31.18; Tim Knoppers 31.72; Niels Vlug 34. Sharon van de Riet 32.29; Jurgen van) Nimwegen 27.65. j^ÓENSDAG 10 NOVEMBEF Njeuweweg 97 - Soest 1 jetefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag Vm vrijdag ven 9.00 uu „„rdeg "en s.oo Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: 9 Niek den Harder Margot van Dijk Komende zondag om 18:00 uur verzorgt Radio Soest een uitzen ding over het onderwerp: 'Hoe is 0 verhouding met God? 'Spreker is Bernard Verheijen uit de ge meente Amersfoort. Belangstel lenden worden attent gemaakt op de kosteloze huisbijbelstudie (16 lessen) met basiskennis van de Schrift. De volgende radiouitzen- ïg is op 5 december, ook om .jOO uur, over het thema: 'Dien Jehovah met een blij hart'. Infor matie: £8035-601.13.10; e-mail: m.hardorff@zonnet.nl. Riagg I organise maanda matieavi directbel schizoffe patiënt, het verle bij een z< de thans BOPZ. 1 besteed sche asp recht, d< familiele Deze avt meer inz ten van formatie ties waai geconfro aspecten cember v komst vo betrokke dens dez ling uitv centraal. Beide bij» in het j Amersfoi singel 41 den starti len tot 21 name zijr en vooral Voor me bijeenkor nomen wi der van c Riagg Ai IS 033-4i re vragen lieleden v nie of ps nummer 1 Veel mensen ontvangen hun fami lie op kerstavond of op één van de kerstdagen. Wat is er dan leuker het huis te versieren met mooie, zelfgemaakte kerstdecora ties? Kasteel Groeneveld verzorgt donderdag 25 november de wiaterworkshop Kerstdecoraties. In deze workshop gaan de deelne mers eerst het park in om materi- te verzamelen voor hun werk stuk. Dat wordt aangevuld met de gebruikelijke ingrediënten voor kerstdecoraties. Daarmee gaat men aan de slag om een zelfbe dachte kerstversiering te maken. Natuurlijk mogen de deelnemers hun kunstwerk mee naar huis ne men. De workshop wordt gegeven door Willie Adriaansen op donderdag 25 november van 10:00 tot 16:00 uur. Kosten: 50,00, inclusief materiaal. Het maximum aantal deelnemers is tien. Informatie/re servering: SB 035-548.09.94, reserveringsbureau@minlnv.nl (zie ook www.kasteelgroeneveld.nl). We worden bedreigd! Al leen al in de plaatsen rond de Eem worden we bedreigd door zo'n 100.000 vijan den. Ieder jaar komen er honderden bij. Wist jij dat? Wat, dat we bedreigd worden? Nee, dat wist ik niet. Ik had wel eens gehoord dat er veel waren, maar zoveel... Waarom weten wij dat niet? Ja, misschien omdat ze ons niet bang willen maken. Waar komen ze eigenlijk van daan? Uit Alaska. Een of andere graaf uit Oostenrijk vond het leuke diertjes en nam er vijf mee. Oh, en toen? Nou na tien jaar waren er al meer dan twee miljoen van die beesten. Lijken wel konijnen! Inderdaad, en weetje in België he ten ze ook waterkonijn, daar wor den ze ook gegeten. Gatverdamine Die beesten zijn nog niet zo lang in Nederland, pas sinds 1941. Ze zien er echt mooi uit, prachtige donker bruine pels en een platte staart. Ze graven en wroeten overal waar wortels van planten ritten. Vooral langs de waterkant. Is dat erg? Kijk, zo gauw zo'n beest een gang graaft kan daar water in stromen en dan kan een dijk verzakken, fnet alle gevolgen van dien. Weet je hoeveel van die dieren er in het stroomgebied van de Eem vorig jaar rijn gevangen? Geen idee, veel? Meer dan 66.000. Zoveel rijn er gevangen door negen speciaal op geleide vangers. Alleen al in de Eempolder en de Gelderse vallei. Niet te geloven en hoe vangen ze die beesten dan? Met kooien, die leggen ze onder water bij de ingang vanreerf hol of gang en dan... Daar zwemmen die heesten in en verdrinken. Zo" ko pten we van ze af. Tsje, eigenlijk een rotstreek. Uat vindt de dierenbescherming °ok. Maar ja, als je meer wit we len luister dan woensdagmorgen ?n™naar °mmetje natuur, om b-00 uur dan hoor je er alles over.

Soester Courant | 2004 | | pagina 20