Onduidelijkheid over Soester archief Kinderen kijken uit naar Groot Sinterklaasfeest Gevelsteen voor de 'Steenhoff' Zaterdag Spullenhulp-show 1 ACTUEEL Bezwaren Dalstaete tegen waterspeelplek verworpen Feestpiet komt naar Soest om jarige te zoeken! Meningen I van lezers! Vrijheid van meningsuiting 'Dat nooit meer!' Raad eist nader onderzoek vóór locatiekeuze ProRail, niet NS Grote vreugde Gemeente laat RMN strooien mm? Melden van defecte lampen bij Lumineus Centrale plek servicebureau van Meander In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Medewerkers tonen feestkleding A;- "NWfc !P - - Intocht Sint op 20 november Kaartverkoop sluit 18 november Sint-vervolgverhaal even onderbroken JA! Ik kom naar het Grote Soester Sinterklaasfeest op 20 november! Het Grote Soester Sinterklaasfeest JA! Ik geef me op voor een OPTREDEN op 20 november! PAGINA 4 november 2004 i Soest icatie 9 34 55 90@soest.nl >t.nl PLAATS VOOR VERKOOP i, Tamboerijn uders maken bekend dat op D4 het Soester Mannenkoor rleend als bedoeld in artikel Plaatselijke verordening voor mdplaats op vrijdag 31 decem- nde locaties: st-Zuid (slijterij MA Linden); isbergen (niet op het parkeer ïboerijn, voor de verkoop van uders maken bekend dat aan ergunning is verleend als be- n de Algemene Plaatselijke ver- len van een standplaats voor >n nabij de winkel op winkel- Dverhees. toor de navolgende data: zater- en 4-11 -18 december, maan- /oensdag 29 december, don- december 2004. uders maken bekend dat aan ding vergunning is verleend als- van de Algemene Plaatselijke lemen van een standplaats open van oliebollen voor de enade 20 te Soest, roor de navolgende data: zater- >er, vrijdag 26 november, zater- vrijdag 10-17 en 31 december en binnen zes weken na be- luit een bezwaarschrift indie- i wethouders van Soest. Tevens 'oorlopige voorziening worden <unt u terecht bij dhr. HJ.van 193405 VERGUNNINGEN :n met 4 november voor een kapvergunning zijn berk grove dennen berken k, 1 conifeer den hun belangen te worden ge- ele vergunning kunnen dit binnen 4 weken na deze be- iken bij de afdeling Wijkbe- rtuur van de gemeente Soest, 5oest, telefoonnummer 035- armijn van 4 weken liggen de inningen ook ter inzage op de en en Infrastructuur in het ge- JNNINGEN en met 4 november ivember den naaldbomen ove den, 1 blauwe Atlas Ceder, ijsterbes, 1 prunus, 1 berk, 1 berken iat 20-2 coniferen i/erleende kapvergunning: 26 (achterzijde) - 1 larix jor aan de gemeente Soest It verleend worden binnen 3 atie gekapt. tegen het genomen besluit na verzending van het besluit iend bij het college van burge- /an de gemeente Soest, Post- t. auffeur was daarbij gesneuveld. >or die bril had de chauffeur bij rechter een verzoek tot schade- rgoeding ingediend. De rechter :es dat verzoek toe. De verdach- moet de chauffeur 120 euro be en voor een nieuwe bril en 50 ro smartengeld. gen de verdachte was vier maan- n cel geëist, waarvan drie voor- lardelijk. De officier vond dat de rdachte naar de cel moest, om- t hij al veel vaker veroordeeld is :gens geweldsdelicten. De rech- ging echter in op het pleidooi n raadsman G. de Jong die ver- tarde dat de verdachte zijn pas rworven baan zou kwijtraken inneer hij de cel in zou draaien, i verdachte moet wel het project silig Huis' volgen waar hij leert ïgaan met zijn agressie. WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT In de Nederlandse Grondwet zijn onze grondrechten vastgelegd en één daarvan is benoemd in artikel 7 GW en wel, heel populair uitge drukt, de vrijheid van meningsui ting, een democratisch verworven recht. Recentelijk is dit recht op afschu welijke wijze geweld aangedaan door de lafhartige en beestachtige moord op dhr Van Gogh. Natuur- ijk bereikte hij met zijn uitspraken grenzen, maar dit mag nooit een egitimatie zijn voor brute moord, iHeel nadrukkelijk wil ik stellen dat deze vorm van deviant gedrag veen uiting is van religie, immers zo zit de islam helemaal niet in el kaar]Het gaat hier om een groep radicale fundamentalisten, tk ben van mening dat er de laat- ite jaren een te grote tolerantie is ';eweest t.a.v. dit afwijkend gedrag :n dat ook de AIVD niet alle mo- ;elijkheden heeft benut dan wel leeft kunnen benutten om dit te oorkomen. Gelukkig wordt er nu neer geld beschikbaar gesteld van werheidswege, maar bovendien riedt het gestelde in de wetboeken 'an Strafrecht en Strafvordering nogelijkheden. Misschien moet de vetgeving enigszins worden bijge- iteld. Er is nu geen tijd meer voor ;edogen en weer eens in discussie ;aan. Pak de rotte plekken maar ïard aan. Zoals nu gereageerd is )p de vrijheid van meningsuiting is volslagen waanzinnig en zodoende worden met een imaginaire bijl de wortels van de democratie kapot geslagen. Jet is te absurd voor woorden dat x door radicale fundamentalisten sen 'dodenlijst' is opgesteld, hoe wel, tot mijn grote verbazing, dit weer werd ontkend door de leiding van de Amsterdamse politie. Bo vendien blijken er zelfmoordcom mando's te zijn in Nederland en dat in een vrij land, maar hoe vrij is ons land nog? Velen van de genoemde funda mentalisten hebben zowel de na tionaliteit van het land van oor- >prong als ook de Nederlandse nationaliteit. Ontneem van deze ieden de Nederlandse nationaliteit opdat ze simpelweg het land uitge zet kunnen worden. Voor mensen die de gezamenlijke kernwaarden niet delen is geen jlaats in een open samenleving als de Nederlandse. De vrijheid van religie, vrijheid van meningsuiting en het antidiscriminatiebeginsel zijn de belangrijkste onderdelen daarvan. Wie deze waarden niet deelt moet zijn conclusies trekken en vertrekken, aldus ongeveer de woorden van een Amsterdamse wethouder van Marokkaanse af komst en in zijn stelling kan ik me heel goed vinden. Mijn betoog is zeker niet gericht tegen de Marokkaanse samenle ving en de islam. Integendeel. De meesten van hen veroordelen ge weld en willen een vreedzame sa menleving waar geen plaats is voor extremisme en fundamentalisme. Zij zitten zelf ook met de afschu welijke gebeurtenis in hun maag en vrezen polarisatie. Dat moeten we gezamenlijk proberen te voorko men. De beide eerder genoemde aspecten moeten hard worden be streden, zodat we de boel bij el kaar kunnen houden en daar heb ben ook moslims recht op. Gedo gen en denken dat het wel goed komt is voorbij. Er moet een halt worden toegeroepen aan terreur. «Karei van Geet, fractievoorzitter WD Na twee wereldoorlogen konden de overlevenden van deze aanslag op de menselijkheid de balans op maken. Nog tamelijk vers in het geheugen lag het resultaat van een aan mensenlevens en materiaal miljoenen verslindende eerste we reldoorlog van 1914 tot 1918 en dan mag je toch verwachten dat de mens eindelijk verstandiger zal worden. Helaas! Na de 'machtsreligie'van de eerste wereldoorlog lieten we ons in de periode 1930 tot 1940 opnieuw verleiden tot een 'nieuwe religie', die van het Nazi-regime. Zelfs voor de Voorzienigheid werd een plaatsje ingeruimd en we tuin den er weer in. Het heldendom en martelaarschap werd aanbeden. Frontsoldaten genoeg...! Het tolerante Nederland werd uit eindelijk toch de dupe. Na 1945 veerden we weer op en toen klonk het uit aller mond: 'Dat nooit meer!' Blijkbaar hebben we ons nooit goed gerealiseerd en in gevuld wat we bedoelden met 'dat'... Nederland is weer een lach wekkend toneel van grenzenloze tolerantie binnen Europa gewor den. Laten we wel wezen, een religie - uit welke koker dan ook - die mensenlevens eist begaat een ern stige vergissing ten opzichte van de Schepper van het menselijk wezen. Een wandaad tegen eqn zo inge nieus geweven schepsel als de mens is weerzinwekkend. Het past bovendien niet datjle mens geen grenzen aan de tolerantie^ biedt. Het is onbegrijpelijk dat een over heid zolang de tolerantie laat op rekken dat de grenzen uit het 2icht verdwijnen en de ene mens de an der vernedert, bespot en uiteinde lijk ombrengt en dat het volk met zoetgevooisde woordkeuzes het spreekwoordelijke bos wordt inge stuurd. Als je kiest voor het Nederlander schap, dan kies je onvoorwaarde- PAGINA 5 Geschrokken zijn de meeste fracties en ze eisen een onder zoek. Enkele maanden geleden beweerde burgemeester Koos Janssen dat de vereiste fysieke aanpassingen van het gemeen tearchief ruim negenhonderd duizend euro zouden kosten. Nu is dat bedrag ineens ver laagd naar 315 duizend. De raad staat voor de keuze of het archief (ouder dan twintig jaar) naar het Regionaal Historisch Centrum (RHC) in Amersfoort moet worden verplaatst of in de catacomben van het gemeentehuis bewaard zal blijven. In dat laatste geval zal er geïnvesteerd moeten worden, maar dan moet duidelijk zijn hoeveel precies en welke struc turele lasten dat met zich mee brengt. Volgens de laatste stand van zaken kost behoud van het archief in Soest op jaarbasis ongeveer vijftig duizend euro meer dan opslag in Amersfoort. Dat is inclusief een extra parttime beheerder, waar door het archief twintig in plaats van acht uur per week open is (op afspraak kan ook buiten de ope ningstijden een bezoek worden gebracht). Maar de raadsfracties dwongen eergisteren burgemeester Janssen om de cijfers nogmaals te laten checken. Soester Henk Gerth, die als ama teur-historicus regelmatig het ar chief induikt, beweerde dat de kos ten lager kunnen uitvallen, omdat bijvoorbeeld de plafonds en de vloer heus wel aan de eisen vol doen. Volgens hem zal -bij ver plaatsing van het archief- Soest straks moeten meebetalen aan de bouw van het RHC en het beheer, en moet nog maar worden afge wacht welke rekening de gemeen te dan gepresenteerd krijgt. Deze insprekende burger stelde voor de kwestie aan de lokale Rekenkamer voor te leggen. De raadsfracties gelastten een na der onderzoek. Janssen, die zich maandagavond ogenschijnlijk al lerminst op zijn gemak voelde, zegde dat toe. Als dat niet wordt afgerond vóór de raadsvergadering van 18 november, zal het voorstel worden aangehouden. Dat de kosten voor de bouwkun dige aanpassing van de archief ruimte ineens veel lager uitvallen, komt volgens Janssen door onder zoek dat de gemeente op basis van eerdere vragen van de WD had uitgevoerd. Daarbij komt dat de opvolgster van de oorspronkelijke provinciaal inspecteur minder har de eisen heeft gesteld. Tot slot merkte Janssen op dat er 'een on gelukkige telling bij de calculatie' heeft plaatsgevonden in het ge meentehuis. Enigszins merkwaardig is dat het college het voorstel heeft gedropt om het archief in Soest te behou den, terwijl Janssen maandag avond liet weten dat Burgemeester en Wethouders zich toch voor een dilemma geplaatst voelen. 'Het college heeft een lichte voorkeur voor opslag in het eigen gemeen tehuis', aldus Janssen. Wat de raad uiteindelijk zal beslis sen over de locatie van het archief is niet helemaal duidelijk. Cruciaal zullen de standpunten van GGS, CDA en mogelijk ChristenUnie/ SGP zijn. Zij gaven, in afwachting van de resultaten van het onder zoek, nog geen richting aan. Tas sen de regels door viel te beluiste- •ren dat de WD de voorkeur heeft voor behoud in Soest. De liberalen scharen zich in hun veronderstel ling achter Gerth, dat het allemaal goedkoper kan in Soest, Dat hoopt de WD in elk geval. lijk en niet voor meerdere paspoor ten. Dan kies je voor Nederland, jouw werkomgeving, jouw vrijheid in democratie en tolerantie. Er is nog een andere weg. Weg uit Nederland, met een bevolking die langzamerhand maar consequent afglijdt naar een natie die geen grenzen aan haar vrijheid wenst te accepteren, geen eerbied voor an deren wenst op te brengen maar vertrapt, en de menselijke waardig heid wenst te stenigen of wat dies meer zij in deze poel van ellende. Ik roep de veteranen van 'Dat nooit meer...' op zich te manifes teren, zodat we als volk weer tonen wie we in werkelijkheid zijn en wil len. Uw reactie is uw toekomst... A. de Vries Geachte redactie, In de laatste editie van de Soester Courant op pagina drie onder de kop 'Nog een trein maakt u een fout door te stellen dat de NS dit bord geplaatst zou hebben. Sinds bijna twee jaar is de infra structuur van de exploitatie van het spoornet in Nederland geschei den en is het ministerie van Ver keer en Waterstaat (lees: ProRail) verantwoordelijk voor de spoor weginfrastructuur w.o. de overwe gen. De NS is verantwoordelijk voor het reizigersvervoer en Rai lion voor het goederenvervoer. Dit zijn aparte bedrijven geworden. J.W. de Vries Voor mij vormt de inhoud van onze Soester Courant elke woens dag weer een bron van grote vreugde. Het lezen van de vaak hilarische berichten zorgt dat ik er weer even tegen kan in deze we reld die door rampspoed, Remkes, Goede Tijden/Slechte Tijden en Mart Smeets geteisterd wordt. Zo laat de WD in de S.C. van 3 november j.1. weten dat in het ka der van de helderheid en duidelijk heid de naambordjes van de WD- leden van de gemeenteraad voor zien zullen worden van plakkertjes met het WD-logo (naar schatting 4x4 cm). Aan dit soort krasse maatregelen bestond nu pas echt een grote behoefte. Bravo WD! En in dezelfde uitgave - wat zeg ik: op dezelfde pagina - meldt de directeur van de ING bank te Soest vol trots dat klanten vanaf heden aan de balie geld kunnen storten en opnemen. Nadat die zelfde klanten eerst vele jaren lang door de bankwereld in haar bezui nigingsdrift veroordeeld waren tot uitsluitende communicatie met automaten en machines heeft de ING directeur het licht gezien. 'Wij luisteren naar onze klanten,' laat zij ons weten met een air of zij deze wereldschokkende en vernieuwen de aanpak zojuist heeft uitgedacht. Bravo ING! U merkt het, ik kan er weer een week tegen en verheug me al op de inhoud van de Soester Courant van 10 november. Peter Ensdorff Het wordt weer winter en dus kan het voorkomen dat de wegen glad worden. Het Reinigingsbedrijf Midden-Nederland (RMN) doet in opdracht van de gemeente Soest aan gladheidbestrijding. Op het gemeentehuis, in kamer 2.26, kun nen Soesters tot en met 30 novem ber de strooiroutes inzien. Wanneer de wegen glad geworden zijn, wordt er volgens vastgestelde routes gewerkt. Daarbij heeft de gemeente de gladheidbestrijding op bepaalde wegen voorrang gege ven. Het betreft de hoofdwegen en busroutes met bijbehorende fiets paden. Ook de wijkverzamelwegen en hellende wegen vallen in ieder geval onder de straten die als eerst gestrooid worden. Bij langdurige sneeuwval en bij ij- zel worden ook de overige wegen met een pekellaag bedekt. Boven dien worden dan, door medewer kers van de afdeling Wijkbeheer en Infrastructuur, de voetpaden bij bejaardencentra, winkelcentra en bushaltes handmatig sneeuwvrij gemaakt. Wethouder Bart Krol en Aan nemer Ad van de Grift hebben vorige week samen de fraaie gevelsteen geïnstalleerd als of ficiële start van het nieuw bouwproject 'Steenhoff', op de hoek van de Dalweg en de Steenhoffstraat. Het gebouw dat daar boven de nieuwe die renwinkel verrijst bestaat uit tien luxe appartementen in drie woonlagen. Het geheel kreeg een feestelijk tintje toen Van de Grift, Krol en andere genodigden - onder wie enkele toekomstige bewoners - met de paardentram van Klein Middelwijk bij de bouwplaats arri veerden. De wethouder hield een korte toespraak, waarin hij nog eens wees op het belang van het bouwproject als 'opstapje' naar het plan-Spoordal en de aanleg van een rotonde. De gemeente Soest had daarom volgens Krol terecht en met overtuiging in de buidel getast en 600.000 euro bijgedragen aan de realisering van het gebouw, dat straks ook weer onderdak biedt aan de bekende dierenwinkel van de fa. Hilhorst (nu tijdelijk aan de overkant gevestigd). Voor de totale 'kwaliteitsverbetering' die er het gevolg van zal zijn heeft Soest dat bedrag graag over, aldus Krol. Eerder had Ad van de Grift tijdens een korte bijeenkomst in de 'fami lieschaapskooi' aan de Kerkstraat de medewerkers aan het project geïntroduceerd. De firma Hilhorst zal in augustus volgend jaar of daaromtrent als eerste haar intrek Wethouder Bart Krol en bouwer Ad van de Grift onthulden samen de fraaie gevelsteen voor het appar tementengebouw. Foto; Herman van Dam. nemen in het gebouw dat de 'Steenhoff' wordt genoemd, naar de pastoor aan wie ook de Steen hoffstraat zijn naam dankt. Het gezelschap nam vervolgens een kijkje op het 'laagste punt' van het project, voordat de toekomstige parkeerkelder met de vloer werd afgedekt. Ongeveer de helft van de Steenhoff-appartementen is inmid dels verkocht. Voor informatie over de nog beschikbare woningen kan men contact opnemen met Buys Regiomakelaars in Soest. De gemeente gaat niets doen met de bezwaren die bewoners van appartementencomplex Dalstaete hebben ingediend te gen de aanleg van een nieuwe waterspeelplek van Spleasure Centrum. Burgemeester en wethouders gaan niet inhoude lijk op de bezwaren in omdat achter het bezwaarschrift geen collectief belang schuil gaat. Verder is het bezwaarschrift niet binnen de gestelde termijn ingediend. Bewoners van het appartementen complex aan het Dalplein zullen hier op zijn zachtst gezegd niet blij mee zijn. Zij vrezen dat de nieuwe speelplek van het zwembad, die dichtbij een aantal balkons is ge pland, voor veel geluidsoverlast gaat zorgen. Ze zijn bang dat hun woonplezier hierdoor minder wordt, met als gevolg dat de waar de van hun huizen zal dalen. Het bezwaarschrift van de Vereni ging van Eigenaren van het appar tementengebouw Dalstaete vol deed niet aan de gestelde voor waarden. Het moet namelijk wor den ingediend door een belang hebbende. Bovendien moet het een collectief karakter hebben. En dat was hier niet het geval, zo stel de B&W. Hierdoor worden de klachten niet in behandeling geno men. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat de bewoners van uit een individueel standpunt be zwaar hebben gemaakt tegen de speelplek. Ze klaagden vooral over geluidsoverlast en de waardedaling van de appartementen. De ge meente vindt dat de appartement bewoners hiermee vooral hun ei gen hachje willen redden Er is dus geen sprake van een collectief be lang. Omdat het bezwaarschrift ook nog eens niet op tijd werd ingediend, zal de gemeente de bezwaren niet in behandeling nemen. Gevolg is dat er door dé gemeente een vrij stelling wordt verleend. Spleasure Centrum kan dus een bouwver gunning tegemoet zien. Op zo'n 25 meter van het appar tementengebouw komt nu naar alle waarschijnlijkheid een beton nen plaat met een laag water er over te liggen. Op de betonnen plaat komen volgens het plan een waterkanon, een waterproduce- rende vuurtoren, tuimelmango's en waterkokosnoten. De kinderen zullen zich er waar schijnlijk uitstekend vermaken. Of dit ook voor de oudere bewoners van Dalstaete geldt, valt nog te bezien. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Het Patiëntenservicebureau (PSB) van Meander Medisch Centrum in Baarn is verplaatst. Sinds vorige week is het te vinden tegenover de hoofdreceptie van het ziekenhuis aan de Molenweg. De verhuizing is het gevolg van de gewijzigde patiëntenstroom die werd veroorzaakt door tal van in terne verbouwingen. Door de nieuwe centrale ligging is het voor patiënten, familie, relaties en hulpverleners eenvoudig even naar binnen te wippen. Ze kunnen er zelf rondsnuffelen en eventueel op internet naar informatie zoe ken. Patiëntencontactpersoon Ger- rit van den Hoogen helpt desge wenst de bezoekers van het servi cebureau. Maandag tot en met donderdag is het geopend van 9:00 tot 16:30 uur en op vrijdag van 9:30 tot 12:00 uur. De donkere dagen zijn weer aan gebroken. Het is voor de veiligheid belangrijk dat de straten bij duis ternis goed verlicht zijn. De openbare verlichting in Soest is op dit moment in eigendom en beheer van Lumineus BV, een dochteronderneming van ENECO. Per 1 januari verandert de naam Lumineus in CityTec. De lampen van de lantaarnpalen en dergelijke worden periodiek vervangen. Desondanks kan het toch zijn dat een lamp niet brandt. Omdat het voor gemeente en Lu mineus niet mogelijk is om iedere avond de lampen te controleren, doen ze een beroep op alle inwo ners om defecte lampen te melden. Op die manier blijft de veiligheid in de Soester straten ook bij duis ternis gewaarborgd. Bewoners kunnen voor de melding van ka potte lampen rechtstreeks terecht bij Lumineus via het storingsnum mer 0800-0100. Van belang is dat bij de melding de locatie wordt doorgegeven, vergezeld door de zescijferige code die op de licht mast staat. Storingen kunnen ook worden doorgegeven aan het Meldpunt Woonomgeving, 88 035 - 6093666. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aankondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. Ln het algemeen is het lastig, soms zelfs onmo gelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leve ranciers' is dan ook om foto's/ plaatjes (bij voorkeur in jpg- formaat) voortaan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders medewerking. Redactie Daarentegen kiezen Soest 2002, GroenLinks, PvdA en D66 voor verplaatsing naar Amersfoort. Ar gumenten hiervoor zijn onder meer de lagere kosten, de ruimere openstelling en de grotere deskun digheid van de beheerders. Zij stellen dat het meest bekeken gedeelte van het archief (ongeveer 25 procent) gedigitaliseerd kan worden. Op die manier blijft het toch toegankelijk voor mensen die niet naar het RHC in Amersfoort willen of kunnen. Digitalisering zou de gemeente 100 duizend euro kosten. Volgens Janssen zijn leden van de Historische Vereniging be reid daarbij een handje te helpen. Deze vereniging wil echter ook dat het archief in Soest blijft. Het archief in Soest wordt, aldus Janssen, per jaar door zo'n dertig tot vijftig mensen bezocht. Een aantal van hen is er geregeld tof vaak te vinden. Overigens stelde de raad eerder dit jaar al 100 duizend euro beschik baar voor klimatologische voorzie ningen in het archief. Deze maat regelen moeten sowieso worden uitgevoerd, omdat het zogenoem de jonge archief (0-20 jaar) om praktische redenen altijd in het gemeentehuis blijft liggen. Het is al een echte Soester traditie, de grote Spullen- hulp-modeshow die het kringloopcentrum elk jaar in de aanloop naar de feestdagen organiseert. Dit jaar ge beurt dat op 13 november - komende zaterdag dus - aan de Schans. Zes mannequins en twee dressmen van Spullenhulp - Lida, Anneke, Thea, Ria, Janny, Jos, Erik en Eddy - betreden dan de 'catwalk'om te laten v-<7 - - i V; zien wat er in de afgelopen maanden voor fraais is bin nengebracht: feestkleding die nu voor een prikje te koop is en straks de decemberfeestvreugde aanzienlijk kan verhogen. Er zijn ook heel veel bijzondere acces soires. De modeshow vindt plaats tussen 11:00 en 12:00 uur. ledereen is welkom! Foto: Soester Courant. Sint Nicolaas heeft gehoord dat er in Soest feest is. Daarom is de Wegwijspiet vooruitge stuurd om de jarige te gaan zoe ken. Sint Nicolaas komt op 20 november naar Soest en neemt dan ook zijn Feestpiet mee. Ook komt de Fotopiet mee om de jarige op de foto te zetten en de Bakkerspiet heeft behalve heel veel pepernoten ook iets anders lekkers gebakken. Maar wie is er jarig, en is heel oud- geworden? Na een rijtoer door de wijk Soestdijk zal burgemeester Janssen Sint Nicolaas welkom he ten op het gemeentehuis. En als dan nog niemand weet wie er ja rig is en heel oud is geworden, dan weet de burgemeester het mis schien wel. De rijtoer op zaterdag 20 novem ber start om 13:00 uur vanaf het winkelcentrum Van Weedestraat, ter hoogte van de Hema, en gaat via Prins Bernhardlaan, Juliana- laan, Waldeck Pyrmontlaan, Beet- zlaan, Laanstraat, Beukenlaan en Dalweg naar het Raadhuisplein. Met de fanfare en drumband van PVO voorop wordt Sint in de koets van G.W. van de Grift fees telijk onthaald. De Feestpiet heeft een cadeau voor de jarige bij zich, de Bakkerspiet deelt iets lekkers uit, de Serveerpiet heeft Spaanse sinaasappeltjes en de Wegwijspiet zet de route uit. Ook komt de Mu- ziekpiet mee, want als er iemand feest viert moet er toch gezongen worden! Maar alle zwarte pieten vragen zich af: wie is er nu jarig in Soest? Va de basisscholen zijn kleurpla ten verspreid met de afbeelding van de Feestpiet. Daarbij wordt de kinderen gevraagd om de naam van de jarige op te schrijven. Deze tekeningen kunnen de kinderen tij dens de intocht aan de Postpiet geven. En als Sint Nicolaas op het gemeentehuis is aangekomen zal de jarige in het zonnetje worden gezet. De verwachte aankomst op het Raadhuisplein is 14:00 uur. De intocht van Sint Nicolaas wordt georganiseerd door het Sint Nico laas Comité Soest en dankzij de medewerking en inzet van 65 vrij willigers en de financiële steun van de federatie MKB Soest, de ge- Soester Courant veel gelezen veel geprezen meente Soest, de Rabobank en de Soester Zakenkring kan dit oer- Hollandse feest worden gereali seerd in Soest. Daarbij ondersteu nen de supermarkten door middel van sponsering van het strooigoed en Soester bedrijven met o.a. voer tuigen en andere faciliteiten. Bladen zijn er zat... maar er is slechts één Soester Courant De Soester jeugd kijkt al reik halzend uit naar het Grote Soester Sinterklaasfeest dat op zaterdag 20 november, aanslui tend aan de intocht van de Sint, in Beukendal wordt gevierd. De aanmeldingsbonnen stro men binnen, maar de sporthal is nog niet vol. Er kan nog meer bij! In deze krant daarom opnieuw de aanmeldingsbon, waarmee de kaarten voor het feest (a 5,00) besteld kunnen worden. Zodra het geld binnen is op bankrekening 39.48.50.971 worden de kaarten verstuurd. Daarnaast is er - naast de kaartverkoop via de bon in de krant en via internet (soester sinterklaasfeest@hotmail.com) - een aantal adressen waar de kaar ten verkocht worden: Broodje van Toontje (Birk- straat); Eetvilla Van de Brink (Soester- bergsestraat); Valentijn Lifestyle (Koninginnel- aan); Tingelijn (Van Weedestraat) Brink en Krijne (Nijverheids- weg); Drukkerij Neoprint (Beuken laan). Optredens De sluitingsdatum van de kaartver koop is volgende week donderdag (18 november). Naast de bon voor toegangskaarten is in deze krant ook een bon opgenomen waarmee kinderen (tot en met 12 jaar) zich kunnen aanmelden voor een 'op treden' tijdens het feest. Bij veel aanmeldingen moet er natuurlijk geloot worden. Het vervolgverhaal over 'De in braak bij Sinterklaas', waarvan in deze krant al twee afleveringen zijn gepubliceerd, wordt deze week even onderbroken. De postbezor ging uit Spanje had problemen, waardoor de derde aflevering he laas niet op tijd binnen was. Die houdt u te goed! De website van Het Sinterklaas team wordt druk bezocht. Toch is het team nog steeds op zoek naar sponsors, die lid willen worden van de Pietenclub en daarmee het Grote Soester Sinterklaasfeest wil len steunen. De manier waarop dat gebeurt mag men zelf bepalen: fi nancieel of 'in natura' (zie ook: www.soestersinterklaasfeest.nl). Het Sinterklaasteam - Manon Smeeing, Merel Brouwer, Antoi- nette Dorrestein en Frans Davelaar - is er razend druk mee, maar de reacties zijn bijzonder positief. In de Soester Courant van 17 novem ber - de laatste vóór het feest - volgen verdere mededelingen over het feestprogramma. Mijn naam: Mijn adres: Mijn telefoonnummer: Graag bestel ikkaart(en) De kaarten kosten 5,00 per stuk, dus ik maak in totaal het be drag over van op bankrekening: 39.48.50.971 t.n.v. het Soester Sinterklaasfeest te Soest. Zodra het geld is overgemaakt zullen de kaart(en) naar het bovenstaande adres worden verstuurd. Knip de bon uit en stuur deze naar 'Het Sinterklaasteam', Post bus 238, 3760 AE Soest. Mijn naam: Mijn adres: Mijn leeftijd: Mijn telefoonnummer: Mijn idee voor een optreden is: Het Sinterklaasteam bepaalt bij loting wie er optreedt. De Selectiepiet moet, omdat er zo veel kinderen zijn, een keuze maken. Hij zal contact opnemen als er plaatsje is. Knip de bon uit en stuur hem naar Het Sinterklaasteam, Postbus 238, 3760 AE Soest.

Soester Courant | 2004 | | pagina 5