Soest loopt uit voor Het Goede Leven 'KEN NTJES ANWB schenkt Toon Hermans Huis cheque van 1000 Alaska King: wilde zalm bij vishandel Ruud Smit Hypotheek Visie en Leontien van Moorsel samen verder 'Healthy Life' helpt mensen van gewichtsprobleem af COURANT IHANDEL WANDEL f Duizenden bezoekers op 'Lifestyle event' 11,6 miljoen die dat niet Astma Fonds Lucht voor Het Leven ■P7T '|5Ö 'p®. [VEERKAMP) Bij opening tankstation Soest-Zuid Ruud heeft de beste er voor u uitgevist Wilde Alaska King zalm uniek in smaak en kwaliteit. Zaterdag gratis proeven RUUD SMIT visspecialiteiten Zaterdagmiddag open huis Korte Brinkweg krijgt voetpad Stopverbod bij school Libel Dus heeft u koopplannen, kom dan langs vóór 1 december 2004. Het is tijdvoor de Rabobank, Rabobank Openingstijden kantoor Choqu' .even PAGINA 6 WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 SOESTER COURANT PAGINA 7 ■er? Meld u dan aan als collec- lisator bij het Astma Fonds! - 2345 777 of e-mail naar eer@astmafonds.nl :er Courant, ntant te worden betaald, 'oensdag 1 incl. BTW Vaar schatting tegen de drie duizend beiangsteilenden uit ioest en omgeving hebben in iet afgelopen weekeinde een lijkje genomen bij het 'Lifesty le event', dat tien Soester on- lernemers organiseerden bij liddelman Wonen aan de •irkstraat. Zij verzorgden daar jen gezamenlijke presentatie inder het motto: 'Het Goede Vrijdagavond en zaterdagmiddag Jat de 'loop' er al goed in, maar [vooral zondagmiddag was het een komen en gaan van mensen die zich bij de verschillende 'stands' konden laten informeren over uit- jenlopende producten en diensten jan Soester ondernemers. Naast Middelman Wonen zelf, die de lo- fatie voor de collega's ruimhartig ter beschikking had gesteld, waren ocpert Schoemaker, Pol Installa tietechniek, Bloemenhuis Jasmijn, Voordeelkeukens, Middelman Mode, Heeren van Brederode, parfumerie Beauty K., Gommers Wijnimport, EetviUa Van den rink en Eetcafé Centraal van de Daartussendoor waren er demonstraties, o.a. van ge- ;uke ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.00 - 16.°° uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur TEL. 035-6014152 /IVéèSaSpl ed- en linnenspeciaalzaak Laanstraat 91 - BAARN Tel. (035)5413521 E-mail: veerkamp@xs4all.nl rt in de Soester Courant Woningruil Diversen Handel 6,96 8,62 10,29 11,95 13,62 15,29 16,95 18,62 20,28 21,95 23,62 25,28 26,95 Vorige week donderdag (28 oktober) overhandigde Gert Jan Kamerman, manager van de ANWB, een cheque van 1.000 als donatie aan Bert Manasse, bestuurslid fondsen werving van het Toon Hermans Huis Amersfoort (THHA). De overhandiging vond plaats bij het nieuwe ANWB Tanksta tion, dat op 22 oktober geo pend is aan de Soesterberg- sestraat. Naast deze donatie ontvangt het THHA een vergoeding ter waarde van 2.000 voor de inzet van diensten die vertegenwoordigers van het huis aan tankende bezoe kers bieden. Een vergoeding die normaal gesproken betaald wordt aan een professioneel promotie team tijdens de openingsweek van het ANWB Tankstation. Daarmee komt het totaalbedrag voor deze fondsenwervingsactiviteit voorlo pig op 3000. Kamerman sprak zijn waardering uit voor de inzet en medewerking van het promoteam van het THHA. Al sinds de opening van het tank station in Soest ontvingen verte genwoordigers van het Toon Her mans Huis Amersfoort van 08:00 tot 18:00 uur tankende bezoekers, maakten ze wegwijs met tanken en attendeerden ze op het hoe en waarom van het huis, de regiona le functie (het inloophuis staat open voor mensen met kanker, partners, familie en vrienden uit het Meander Zorggebied, een ge bied waar ook Soest toe behoort) en de activiteiten die er plaatsvin den. Deze diensten werden gebo den t/m 30 oktober, de laatste dag van de openingsweek van het ANWB Tankstation in Soest. Na deze datum zullen tankende be zoekers zichzelf moeten bedienen met tanken. Naast het vergroten van de naams bekendheid van het Toon Her mans Huis Amersfoort in-Soest is het doel van de aanwezigheid tij dens de openingsweek van het ANWB tankstation opk fondsen- werving ter verdere exploitatie van het huis. Aanwezigheid van het promotieteam vanjiet THHA bij het ANWB Tankstation in Soest heeft inmiddels, inclusief de dona tie van de ANWB, een totaalbe drag opgeleverd van 3.000. Dat is een voorlopig bedrag, want het is mogelijk dat tankende bezoekers na de promotie-activiteiten het THHA inmiddels een warm hart toedragen en als gevolg hiervan nog een gift of donatie aan het THHA overmaken. Overtuig uzelf en kom a.s. zaterdag de smaaktest doen. Van 11.00 -15.00 uur. van weedestraat 149 soest tel. 035-601 52 8 Op alle locaties van de meubelzaak was er voor de bezoekers iets te beleven. De jongedames hieronder zagen wel iets in de pakken van be roemde acteurs. Foto: Soestert Courant prepareerde decoraties van De Bruijne Tak in Soest. Veel belang stelling was er o.a. voor de pakken van Marlon Brando in 'The God- father' en Lconardo di Caprio in 'Titanic' bij De Heeren van Bre derode, die ook deze weck nog in het Baarnsc filiaal te zien zijn. Initiatiefnemer en organisator Wout Middelman was na afloop zeer te spreken over het evene ment, dat voor het eerst op deze schaal was opgezet. 'Het was on gelooflijk druk. Ja inderdaad, ik ben zeer tevreden, en de collega's ook. Van het publiek hebben wc heel veel positieve reacties gekre gen. Eindelijk gebeurt er eens wat in Soest, hebben wc vaak gehoord.' Hij twijfelt er niet aan dat er ook volgend jaar weer een 'Lifestyle event' met deze succesvolle opzet zal komen. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op de eerste dag van de Woon beurs in de RAI in Amsterdam kwam hoofdsponsor Hypo theek Visie met verrassend nieuws. Leontien Zijlaard-Van Moorsel gaat een tweejarig contract aan als ambassadrice van Hypotheek Visie. Eén van Nederlands meest sympa thieke en succesvolle sportmensen heeft zich verbonden aan Hypo theek Visie. 'Als echt familiemens, met haar positieve uitstraling, kracht en doorzettingsvermogen past zij als geen ander bij Hypo theek Visie', aldus een trotse Frank van Renesse van Hypotheek Visie Soest, Burgemeester Grothestraat 11A, (aan de rotonde). De topsportster beëindigde in Athene op glorieuze wijze haar wielercarrière. 'Zij blijft trainingen geven, maar verheugt zich vooral op haar nieuwe leven'. Lekker wonen en leven is haar motto. Hypotheek Visie deelt die kijk op het leven', aldus Frank van Renes se. 'Onze slogan is niet voor niets: 'Je woont toch om te leven'. Ont spannen genieten, de dingen doen De ANWB helpt mensen op weg. Het Toon Hermans Huis Amers foort (THHA) doet eigenlijk het zelfde. Daar worden mensen met kanker en hun naasten ook weer op weg geholpen na dat onheil spellende bericht waarmee één op de drie Nederlanders ooit te ma ken krijgt: u hebt kanker. Je wereld stort in. Natuurlijk doen artsen en verpleegkundigen alles om de ziekte te bestrijden en patiënten zo goed mogelijk te behandelen. Maar voor aandacht van hun ang sten en onzekerheden is helaas weinig tijd. Deze aandacht gaat al tijd uit naar de ziekte zelf. Dat is begrijpelijk... maar niet genoeg. Daarom opende het Toon Her mans Huis dit jaar de deuren aan de Regentesselaan 39 (tegenover het station), in Amersfoort. Het ANWB Tankstation in Soest is het 12e tankstation dat door de ANWB in Nederland is geopend. Sinds 22 oktober kan er op dit sta tion 24 uur per dag 7 dagen in de week met een aantrekkelijke kor ting per liter worden getankt. Bij de schone, goed verlichte en met camera's beveiligde pompen kun nen zowel ANWB-leden als niet- leden terecht voor benzine en die sel. Tanken en betalen geschiedt op eenvoudige wijze. Bovendien wordt over uw veiligheid continu gewaakt met camera's. 24 uur per De feestelijke overhandiging van de cheque van de ANWB voor het Toon Hermans Huis. dag is er cameratoezicht op het gehele terrein en bij vragen of pro blemen is een druk op de knop" voldoende om u meteen in contact te brengen met de meldkamer van de ANWB Wegenwacht. Betalen bij het ANWB Tankstation is bij zonder eenvoudig en is te vergelij ken met het pinnen van geld bij de geldautomaat. U betaalt met uw bank- of giropas, Multi Tank Card, Travel Card of een Visa Credit card met pin en de ANWB mobi- -liteitspas. Nieuw is het gebruik van de ANWB Lidmaatschapskaart. Hiermee kan een extra korting worden verkregen. Meer informa tie hierover kunt u vinden op de instructiefilm op het ANWB Tank station. Ook na de opening zijn er nog speciale aanbiedingen. Óp vrijdag 5 en zaterdag 6 november wordt er van 08:00 tot 18:00 uur een dash boardsponsje cadeau gegeven en op vrijdag 12 en zaterdag 13 no vember een kniematje (voor iede re tankende klant, zolang de voor raad strekt). Voor meer informatie over de ANWB: www.anwb.nl. Voor meer informatie over het Toon Hermans Huis Amersfoort en de activiteiten die er plaatsvin den: www.thha.nl. Een voedingskundig gewichts- beheersingsprogramma'. Het is een beetje een mondvol, maar het omschrijft volgens Hester CIoo en Michael Schueler pre cies waar het om gaat. In hun praktijk 'Healthy Life' - op de hoek van de Talmalaan en de Van Goyenlaan in Soest - be- 1 zij mensen die kam pen met een gewichtspro bleem. En met succes. Hester en Michael wonen nog maar kort in Soest. Eerder werk ten ze in Amersfoort, waar ze de praktijk 'Healthy Life' elf jaar ge leden hebben opgericht. Met alle bei een sportopleiding als achter grond raakten ze meer en meer geïnteresseerd in de \raag wat voe ding kan betekenen voor sporters en andere mensen die zich fitter en energieker willen voelen. Met name Hester heeft destijds zelf, tij dens een periode van ziekte, de positieve werking van voedings supplementen ondervonden. Ze is dan ook zeer te spreken over de producten van Herbalife, die naast of in plaats van het 'gewone' eten gebruikt worden. Ze bevatten o.a. kruiden voor een beter biologisch evenwicht, met als basis de oude Chinese kruidenleer in combinatie met de moderne westerse voe dingstechnologie. Herbalife is er in twee vormen: shakes (als maaltijdvervangers) en tabletten (als voedingssupplemen ten). Maar naast de verstrekking van deze producten leggen Hester en Michael Vooral de nadruk op het gratis advies en de persoonlij ke begeleiding. 'We steken graag veel tijd in deze 'service'. Het be langrijkste is toch dat de mensen hier met een goed gevoel weg gaan,' zegt Hester. In het begin is de behandeling tamelijk intensief; dan komen de klanten gemiddeld eenmaal per twee weken naar de praktijk. Later wordt dat minder, bijvoorbeeld eenmaal in de zes- weken. De 'doorsnee' behandeling_ duurt ongeveer een halfjaar, maar langer kan ook. Herbalife bestaat al jaren en is tot dusver verkrijg baar in 59 landen. Werkelijk resultaat De meeste snel-afslankkuren belo ven wel veel, maar helpen weinig, zeker op de lange duur. Herbalife heeft in de praktijk bewezen dat het werkelijk resultaat geeft, vooral ook door de persoonlijke begelei ding, en zonder hongergevoel! 'Bij een gezond leven - en een gezond gewicht is daar een essentieel on derdeel van - gaat het er niet om dat je een figuur krijgt als een film ster of fotomodel, maar dat je je lekker voelt in je eigen lijf,' aldus Hester. De behandeling is overi gens geschikt voor iedereen, al wordt er wel eerst een intake-ge sprek gehouden. Herbalife-producten zijn voed zaam en smakelijk (verkrijgbaar in smaken als o.a. vanille, tropische vruchten, chocolade, cappucino, aardbei enz.). Er is ook Herbalife- soep. Hester: 'Het voordeel is ook dat je er prettig mee kunt leven en genieten van de leuke dingen, en ook als je een keertje 'zondigt' is dat-niet zo erg, als je de volgende dag dan het gezonde eetpatroon maar weer oppikt...' Wie belangstelling heeft is komen de zaterdag tussen 16:00 en 18:00 uur van harte welkom in de nieu we praktijkruimte van 'Healthy Life' aan de Talmalaan 29. Meer informatie: SS 035-603.53.45, heaIthylife@wanadoo.nl. Hester Cloo en Michael Schueler van 'Healthy Life'. Foto: Soester Courant. die je belangrijk vindt en ondertus sen je financiële zaken goed gere geld hebben'. Het klikt Leontien Zijlaard-Van Moorsel is enthousiast over de overeenkomst. 'Na een zeer intensieve sportcar- rière kom ik nu pas toe aan de in vulling van alle andere zaken in mijn leven. Ik voel vanaf het eer ste moment van kennismaken dat het klikt met Hypotheek Visie. Waar Hypotheek "Visie voor staat als het om wonen en leven staat, is voor mij nieuw, maar toch herken baar. Ik sta op mijn manier in het leven en dat herken ik bij de men sen van Hypotheek Visie. Hun ontspannen manier van werken bij past bij mij, net als de ambitie om alleen te gaan voor kwaliteit en het beste resultaat.' De komende tijd wordt verder in vulling gegeven aan het ambassa deurschap van Leontien, aldus Frank van Renesse. 'We herken nen in haar optreden veel van de waarden die ook aan onze instel ling en uitstraling ten grondslag lig gen. De relatie is goed, een heel 'natuurlijke' combinatie. We zijn er bijzonder trots op dat we zo'n top per met de kwaliteiten van Leon tien aan ons kunnen binden. Zij kan een rol spelen in zowel onze interne communicatie als richting onze (potentiële) klanten.' Hypotheek Visie Hypotheek Visie, opgericht in 1992, is één van de grotere orga nisaties op het gebied van finan ciële dienstverlening. De franchi- seorganisatie beperkt zich niet al- leen tot advisering over en bemid deling in hypotheken. Ook verze keringen en beperkte bancaire diensten (all finance) behoren tot het dienstenpakket. Het onafhan kelijke en kosteloze advies is ge richt op het vinden van een totaal oplossing op basis van persoonlij ke omstandigheden en wensen van de klant, vanuit de filosofie 'Je woont toch om te leven!' Hypotheek Visie is aangesloten bij de Stichting Keurmerk Hypotheek Bemiddeling en heeft een landelijk netwerk van bijna tachtig franchis- evestigingen. Er werken in totaal ongeveer 250 mensen. Kijk voor meer informatie over Hypotheek Visie op de website: www.hypotheekvisie.nl. Nu écht het 'neusje' van de zalm, zou je kunnen zeggen, al gaat het hier om de hele vis! De Alaska King, de natuurzuivere wilde zalm, die nu ook bij vis handel Ruud Smit aan de Van Weedestraat verkrijgbaar is. Alaska King onderscheidt zich van de gebruikelijke zalmsoorten (Noors en Schots) door een supe rieure smaak. Gekweekte zalm heeft vaak toch een wat vlakkere smaak, aldus Ruud Smit, die bij zonder te spreken is over deze voor Soest 'nieuwe' vissoort. De King-zalm is maar een beperkte periode van het jaar te vangen (de zomer) voor de kust van Alaska. Dan trekken de rijpe zalmen van uit de oceaan de rivieren in om kuit te schieten op de broedplaat sen. Ze zijn dan op hun best en worden - niet met netten maar met hengels en vishaken - nog 'handmatig' gevangen. De vangst is aan zeer strenge regels gebon den. De zeldzame King-zalm (slechts 3 van de vangst) kan wel 60 kilo zwaar worden. De vis is altijd in Bewoners van de Korte Brinkweg krijgen met de aanleg van een voetpad in de straat hun zin. Voet gangers werden er door het ont breken van een voetpad haast ge dwongen om op de rijbaan van de Korte Brinkweg te lopen. Een peiling onder de bewoners wees uit dat de Overgrote meerder heid voor de aanleg van een trot toir is. De aanleg gaat ten koste van een aantal parkeerplaatsen. De bewoners vinden dit geen groot bezwaar en klaagden ook over het sluipverkeer dat vaak veel te hard rijdt. Het voetpad wordt in 2005 aange legd. De exacte datum is nog niet bekend. Ruud Smit laat een fraai exem plaar van de 'nieuwe' King-zalm zien. Foto: Soester Courant. topconditie voor de lange tocht stroomopwaarts en heeft behalve een prachtige rode kleur ook een mooie structuur en een hoog vet gehalte (vooral onverzadigd, dus goed voor hart- en bloedvaten). De zalm heeft geen bindweefsel, zodat hij ook geschikt is voor jon ge kinderen en ouderen. De vis is uiteraard wel wat duurder dan de andere zalmsoorten, maar maakt dat prijsverschil volop waar. Door de speciale methode van vangen en gefileerd diepvriezen is de King-zalm zo smakelijk dat hij bij wijze van spreken 'gisteren gevan gen' zou kunnen zijn. Ook als Gra- vad Lachs - door Ruud Smit zelf rauw gemarineerd - is dfe zalm onweerstaanbaar. Wie belangstelling heeft voor de King-zalm is komende zaterdag hartelijk welkom bij vishandel Ruud Smit aan de Van Weede- straat 149. Ruud Smit Iaat de klan ten de hele dag gratis proeven. De kracht van de reclame ligt in de herhaling De gemeente gaat automobilisten verbieden om stil te staan bij de ingang van de tweede Van der Huchtschoo! aan de Libel. Bij deze ingang worden vaak auto's gepar keerd die dan half op het trottoir staan. Hierdoor wordt de door gang voor voetgangers belemmerd en het zicht op de schoolkinderen ontnomen. Met het stopverbod wil de gemeente de verkeersveiligheid vergroten. Daarom wordt bij de school binnenkort een gele onon derbroken streep aangebracht. De politie zal gaan toezien op de handhaving van het verbod. Het jaar waarin u koopt is vaak extra duur. Daarom geeft de grootste hypotheekbank u korting op de hypotheekrente; 1% lagere rente bij 1 jaar rentevast. Of heeft u bijvoorbeeld liever 0,2% korting bij 5 jaar rentevast? Dat mag ook. Bei nu voor een vrijblijvend adviesgesprek.

Soester Courant | 2004 | | pagina 7